Посадка і пересадка чагарників з зкс восени: майстер-клас з фото

38

Довго рости в горщиках рослинам не до вподоби, і коли термін реалізації контейнерних рослин добігає кінця, розплідники дуже часто готові поступитися їх за невелику плату.

Ми не змогли встояти перед прекрасним екземпляром гортензії: хороший кущ, розгалужений і за хорошою ціною!

Не біда, що горщик давно вже тісний для нашої гортензії? велика частина коренів вийшла з дренажних отворів, а ті, що залишилися всередині, туго переплелися і заважають один одному. Все це можна виправити.

1 крок. при посадці не бажано травмувати коріння, тому акуратно дістаньте кущ з горщика. Якщо ви не зможете його дістати з горщика, так щоб не пошкодити кореневу систему, пожертвуйте горщиком і просто розріжте його секатором або ножицями по металу.

2. Крок. уважно огляньте коріння. Якщо на дні горщика коріння змоталися в клубок, то їх необхідно розправити. Якщо посадити рослину в такому вигляді, його коренева система не буде розвиватися в сторони. Кущ буде довго приживатися, якщо не загине.

3 крок. перш за все кому слід «розчесати» – викришити частина субстрату в проміжках між корінням. Якщо це не виходить зробити руками, то для цього можна скористатися звичайним цвяхом.

4 крок. перед посадкою обріжте все коріння, що росли зовні горщика, — кореневі волоски на них все одно загинули, а свіжі виростуть на нових шнуровидних коренях. Їх поява стимулюйте обрізанням.

5 крок. висадіть гортензію на підготовлене місце, засипте грунтом, ущільните і добре пролийте.

Перед посадкою додайте в грунт трохи будь-якого мінерального осіннього добрива з низьким вмістом азоту. Якщо у вас в наявності тільки азотовмісні добрива, то краще не додавати їх зовсім. В цьому випадку внесіть добрива по весні.

6 крок. після посадки замульчуйте підставу куща торфом або перегноєм.

7 крок. після посадки гілки гортензії укоротите на третину і обов’язково обріжте квіти. Так як часу на приживлюваність у гортензії залишилося небагато, максимально полегшите їй це завдання.