Новорічний вінок: покроковий майстер-клас з виготовлення різдвяного або новорічного вінка

25

Кращий подарунок собі і друзям — це подарунок, зроблений своїми руками. В європі прийнято прикрашати на різдво вхід в будинок красивими різдвяними вінками, які господарі роблять самі. Це так цікаво і захоплююче, що ми пропонуємо і вам зробити такий вінок. Його виготовлення принесе масу задоволення і дорослим і дітям.

Для роботи по створенню новорічного, або різдвяного вінка своїми руками вам знадобиться:

1. Готова основа / каркас для вінка з соломи

Така заготовка з соломи підійде для створення флористичної композиції: різдвяного, великоднього або новорічного вінка. Така заготовка коштує приблизно 200 рублів і її можна купити в інтернет-магазинах для флористів. Втім, по осені таку заготовку можна зробити і самому, але в грудні це вже запізно, вам буде складно знайти потрібний матеріал. Але якщо дуже хочеться, то ви можете використовувати сухий очерет замість соломи, зв’язавши його бичівкою, ви можете зробити каркас для композиції потрібної вам форми і розміру.

Більш жорсткий каркас можна зробити з гілок чагарників, наприклад, для цих цілей добре підійдуть гілки верби або дерену. Так само можна плести каркаси з пагонів дівочого винограду.

2. Хвойні гілки

Найбільш стійкі і найдовше не обсипаються гілки нормандської ялинки, ялиці нордманна, або канадської ялини. На щастя, їхати в ліс зовсім не обов’язково і навіть не потрібно: хвойні гілки або, по-нашому, лапник, тепер можна вільно купити в магазинах, де продають новорічні ялинки. Середня ціна за зв’язку лапника становить 500 рублів. Цікаво, що крім норманської ялинки, зараз можна придбати зв’язку гілок ялини звичайної, сосни, ялиці сибірської, кедра, туї західної, сосни веймутова, ялівцю і навіть тиса і самшити (найдорожчі, вартість вище тисячі рублів).

3. Мотузка для кріплення елементів вінка — бичівка

Для створення основи вінка найкраще використовувати звичайну бичівку, для декоративних елементів підійдуть будь-які яскраві стрічки.

4. Клейовий пістолет

Дуже потрібен для кріплення декоративних елементів. Обійтися без нього можна, але складно.

5. Секатор і ножиці

Секатор вам знадобиться для нарізки гілок, ножиці — для мотузок і декоративних елементів.

6. Декоративні елементи для оформлення новорічного вінка

  • кульки,
  • будь-які пластикові (можна і скляні, але це небезпечно) іграшки на ялинку (дзвіночки, янголята, шишки, білочки, зайчики і т. Д. І т. Д.),
  • стрічки і декоративні намиста,
  • сніжинки всіх кольорів, форм і розмірів,
  • шишки (+спрей фарба),
  • сухофрукти,
  • коричні палички,
  • горіхи і т. Д.

Матеріали для новорічного вінка

Порядок роботи: як самому зробити новорічний / різдвяний вінок

Фактично вся робота по збору новорічного вінка складається з 2х етапів: це формування вінка на каркасі з хвойних гілок і декорування готового хвойного вінка. Отже почнемо.

1 крок. Робимо вінок з хвойних гілок

Зазвичай лапник продають досить великими гілками, так що їх треба нарізати на більш дрібні частини. Далі за допомогою мотузки прикрутіть гілки до каркасу. Робіть це поступово, закриваючи місця кріплення наступними гілками.

До речі, вінок не обов’язково робити по всьому колу! дуже красиві і незвичайні варіанти виходять, коли гілками закрита тільки частина каркаса, наприклад, половина або навіть третина. Фантазуйте, робіть різні варіанти.

Для вінків використані гілки ялиці нордманна, або канадської ялини. Такі вінки можуть не втрачати свій декоративний вигляд до місяця, тому що хвоя у ялиці дуже стійка і довго не обсипається.

2 крок. Декоруємо готовий вінок з хвойних гілок

Після того, як ви прив’язали потрібну вам кількість хвойних гілок до заготівлі приступайте до оформлення. Перш, ніж щось почати кріпити до вінка, спочатку виберіть колірну гамму і підберіть відповідні вам декоративні елементи. Розкладіть їх зверху на вінку, оцініть композицію. Не подобається? поміняйте елементи! подобається? починайте кріпити.

Які елементи як правильно закріпити?

З кріпленням декоративних елементів є свої нюанси! щось кріпиться за допомогою клейового пістолета, щось прив’язується до каркасу.

Новорічний вінок готовий до прикраси.

Пластикові кульки

Що-б прикріпити кульки з них видаляють частину, за яку кульки вішають і всередину кульки за допомогою клейового пістолета вклеюють шпажку або зубачистку (розмір залежить від розміру кульки). В результаті у вас повинен вийти кулька на дерев’яній шпазі. Ця шпажка вставляється в каркас вінка і фіксується клейовим пістолетом до каркасу. Не до гілок!

Коричні палички і сухофрукти

Коричні палички традиційно скручуються по три-п’ять штук між собою і прив’язуються до основи бичівкою або стрічкою. Сухофрукти (найчастіше сушені часточки мандаринів) нанизуються на флористичну волосінь і також прикручуються до основи. 5 ідей новорічного декору з коричними паличками, незмінним атрибутом різдва

За допомогою флористичної волосіні можна фіксувати будь-які м’які декоративні елементи: сухі часточки мандаринів, яблук, ягідки падуба, горобини, шипшини і т. Д.

Шишки

До шишок знизу можна за допомогою клейового пістолета прикріпити мотузку і з її допомогою прив’язати шишки до каркасу. Дуже цікаво може вийти, якщо шишки додатково пофарбувати в білий, сріблястий або золотий колір за допомогою спеціальної спрей-фарби.

3 крок. Обрізка зайвих мотузочок і закріплення мотузочки для фіксації вінка на двері, стіні і т.д.

Після того, як ваш вінок буде готовий, обріжте всі зайві хвостики і надайте вінку акуратний вигляд.

Потім прив’яжіть красиву декоративну стрічку, за допомогою якої потім будете вішати ваш вінок на стінку або двері.

Якщо вам необхідно перевезти вінок в інше місце або ви збираєтеся його подарувати, то акуратно упакуйте новорічний вінок в папір.

Всі фотографії зроблені на майстер-класі з виготовлення різдвяних вінків в solod-studio, студії квітування людмили солод, яка знаходиться в аптекарському городі на проспекті миру, в москві. Solod studio-перша і єдина в росії студія мистецтва пресованих квітів. Була заснована в 2005 році флористом-дизайнером людмилою солод. Художники студії дотримуються напрямку, який прийнято називати екодизайн або еко-арт, головна ідея якого — екологізація нашого життя і культури.