Обрізка малини під час цвітіння. Як і коли обрізати малину: поради професіоналів

363

В осінній догляд за малиною входить: обрізка, обробка грунтового покриву, підгодівля рослини. Всі ці роботи допоможуть вам зробити так, щоб малина змогла спокійно перезимувати. Обрізка є омолоджуючою процедурою для вашої культури. Зрештою, якщо ви будете правильно доглядати, то зможете отримати ще один рясний урожай ягід на наступний рік.

Як підрізати малину восени? чи потрібно обрізати малину восени? і навіщо обрізати малину восени? схема обрізки малини восени відрізняється від інших сезонів. Зазвичай малина приносить рясний урожай протягом двох років, на третій рік кількість ягід значно знижується. Доведеться обрізати молоді рослини»під нуль». Здається прикро так вирізати пагони, які змогли перенести холодну зиму і принести плоди, але дане рішення є найбільш правильним.

Які саме пагони необхідно вирізати? якщо ви вирощуєте не ремонтантну малину, а звичайну, то вам необхідно ліквідувати всі стебла, яким два роки, і вони принесли ягоди. Необхідно залишити молоді пагони, яким не більше року для подальшого відмінного плодоношення.

Якщо ви збираєтеся проводити обрізку ремонтантної малини, то тут необхідно дотримуватися деяких нюансів. обрізка ремонтантної культури залежить від того, скільки разів ви хочете отримати урожай: один або два рази. Якщо одноразово, то процес обрізки проводиться точно так же, як і у звичайних сортів. Якщо два рази, то повинна проводитися обрізка пагонів і залишити слід тільки однорічні молоді рослини, щоб отримати урожай в осінній період.

Існує свій порядок дій обрізки. Обрізка малини восени для початківців включає в себе:

  1. по-перше, необхідно провести обрізку під корінь стебел, які є поламаними і засохлими. Також слід видалити однорічні гілки.
  2. далі, ліквідуйте всі дворічні рослини.
  3. якщо чагарники розрослися, їх слід обрізати, залишивши приблизно десять хороших стебел на один квадратний метр.
  4. як тільки ви провели зрізання гілок, їх все треба спалити, тому що на них знаходяться шкідники, які несуть небезпеку.
  5. як тільки процедура обрізки завершилася, навколо малинових кущів необхідно чистити від бур’янів.
  6. сама остання процедура-підгодівля рослини і обробка грунтового покриву.

Важливо: можете повністю зрізати рослину до землі, тому що нові гілки виростають з підземної частини. Пеньки залишати не треба.

Чи є необхідність в осінній обрізку, якщо дану роботу можна провести влітку, як тільки малина перестане приносити плоди? влітку і восени обрізку необхідно проводити. Але головна обрізка рослини проводиться саме в осінній період перед початком заморозків. Однак багато дану роботу починають робити в кінці літнього періоду, а саме в серпні, як тільки малина принесла останні свої ягоди. Для чого це робиться? це необхідно для того, щоб малина змогла направити всі свої сили на молоді рослини.

Якщо ви вирощуєте звичайні сорти малини, то обрізку не слід проводити в кінці осені, так як шкідники встигнуть за цей тривалий проміжок часу розмножитися. Тому, як тільки збір врожаю ягід завершився, починайте обрізку непотрібних гілок.

Кількість нових пагонів має збігатися з кількістю обрізаних старих стебел. Завдяки цьому ваш малинник не загусне. Як ви знаєте, чим більше відстань між кущами рослини, тим краще вони можуть провітрюватися і отримувати світло і тепло сонячних променів. Завдяки цьому плоди будуть більш смачними. Між чагарниками ягідної культури може з’явитися коренева поросль. Її можна пересаджувати, якщо ви плануєте розмножувати малину. Якщо немає, то її потрібно відразу усунути, як тільки вона кинеться вам в очі. Пересадка малини восени необхідна для розмноження.

Якщо у вас росте чорноплідна малина, то крім підрізування верхівки втечі, потрібно зробити короткими бічні пагони. Довжина бічних пагонів повинна становити 50 сантиметрів. завдяки цьому збільшується врожайність і процедура догляду значно спрощується.

Потрібно прорідити весь малинник. Відстань між чагарниками має становити 60 сантиметрів. Молоді рослини навколо них необхідно усунути за допомогою лопати, проріджуючи відстань.

Ще одна легка, але найважливіша робота – це усунення листя у куща. Якщо листя не видалити, то це принесе шкоду стовбуру.

Великого поширення набула подвійна обрізка малини за методом соболєва. На початку літнього періоду (червень) верхня частина пагонів підрізається на висоті ста сантиметрів. Навесні обріжте старі кущі.

Чи треба обрізати малину восени? обов’язково, це необхідна робота.

Важливо: терміни обрізки визначаються навесні. Обрізка восени зазвичай проводиться не в вересні. Проводиться вона в листопаді або в жовтні. Завдяки цьому відбувається омолодження старого куща. Обрізати малину потрібно щорічно.

Всі ці процедури по обрізку допоможуть благополучно розвиватися рослині. Але однієї осінньої обрізки не вистачить для догляду, необхідно проводити і інші заходи для збільшення врожайності.

осінні роботи з грунтом

Одна з перших процедур, яку необхідно проводити в осінній період – робота з грунтом. Мульча, яка пролежала весь літній сезон, повинна бути видалена. Якщо в якості мульчі виступає солома, то її необхідно просто спалити, інакше в кущах розведуться польові миші та інші шкідники.

Потім грунтовий шар необхідно перекопати. Так як коріння малини розташовуються досить близько до поверхні землі, то заглиблюватися в грунт потрібно тільки на двадцять сантиметрів між рядами. У рядах глибина не повинна перевищувати десяти сантиметрів. Крім перекопування потрібно підгодовувати рослини.

За допомогою чого можна проводити підгодівлю рослини? щоб підгодувати малину восени після обрізки, то для цього існує багато коштів:Обрізка малини під час цвітіння. Як і коли обрізати малину: поради професіоналів

  1. гній. Перед тим, як скопувати зарость з кущів малини, треба внести дане добриво. На один квадратний метр вноситься п’ять кілограмів даної речовини. Якщо удобрити грунтовий покрив за допомогою гною під час скопування землі, то дана речовина буде служити відмінним утеплювачем для коренів рослини. За зимовий період гній перегниє, і навесні рослина буде отримувати поживні речовини.
  2. послід птиці. Відмінно підійде послід курки. В осінній сезон даний засіб в рідкому стані розподіляють по чагарниках культури.
  3. компост. Даний засіб є відмінною заміною гною. Його отримують за допомогою перепрівання листя, бур’янів, посліду.
  4. торф. Дана речовина можна вносити в грунтовий покрив в різний час. Він не дає таку величезну кількість корисних речовин для рослини, як гній або компост, але завдяки торфу поліпшується структура грунтового шару, що призводить до збільшення врожаю.
  5. органічні та мінеральні добрива. Обробка кущів малини за допомогою органічних добрив проводиться один раз за три роки. Мінеральні добрива потрібно чергувати з органічними. Чергувати потрібно через рік. Наприклад, в перший рік в грунт вноситься гній, на наступний – мінеральні добрива. Перед зимою необхідно внести суперфосфат і калійну сіль. В осінній період слід підтримувати необхідний рівень вологи. Завдяки цьому добрива будуть добре розчинятися. Але восени ні в якому разі не можна застосовувати азотні добрива. Через азотні добрива почнеться активне зростання малини, що призведе до негативних результатів. Якщо добриво проведено безпомилково, то це посприяє до підвищення врожайності плодів.
  6. сидерати. Якщо підгодівлю не можна зробити за допомогою готових добрив, то її здійснити можна сидератами. Сидерати-це рослини, які висіваються між рядами чагарників на початку літнього періоду (червень). В якості таких рослин можуть виступати гірчиці, вікоовса, синій люпин. В кінці осіннього сезону (листопад) поросль сидератів закладається в грунт. Як тільки вона перегниє, в зимовий період сидерати забезпечують малину всіма поживними речовинами.

Такі заходи необхідні для догляду за малиною. потрібно дотримуватися лише деяких правил і пізніше ви зможете отримати рясний урожай.

Успіхів вам при виконанні роботи!

Встигає більше, ніж на обрізаних одиноких кущах, вкрай помиляються. Якщо порівняти зарослий кущ і обрізаний, то буде відразу помітно, що плоди набагато гірше встигають серед рясної листя, та й смакові якості виразно краще у тих ягід, які виростали на обрізаних одиноких кущиках.

Так що той факт, що обрізка корисна, є незаперечним.

Навіщо робити обрізку малини

  • навесні. найкраще прибирати зайві гілки в кінці березня або вПерші дні квітня.
  • влітку. процедура проводиться після того як буде зібраний весь урожай ягід. Період залежить від .
  • восени. найкраще готувати кущі до зими в кінці вересня або ж в жовтні. Головне, щоб до настання холодів залишалося хоча б 2-3 тижні.


Обрізка малини під час цвітіння. Як і коли обрізати малину: поради професіоналів
розберемося в процедурі обрізки більш детально, щоб, коли починаючому садівникові потрібно буде обрізати малину, йому були відомі всі тонкощі цього процесу.

Особливості обрізки в залежності від пори року

Обрізають не тільки навесні, але і влітку. А ще восени, готуючи таким чином кущ до зими.

Навесні

Обрізка навесні проводиться приблизно в березні або квітні. В цей час слід провести так звану нормування пагонів.

  • для цього обережно піднімаються гілки і зрізаються ті, які були зламані або підмерзли. З тих, що залишилися, потрібно вибрати 15-18 найсильніших, а всі зайві — зрізати біля основи.
  • верхівки, які підмерзли взимку, теж потрібно обрізати, скорочуючи їх таким чином до здорової нирки. Після цього пагони підв’язуються до шпалери.
  • потім потрібно звернути увагу на відростають молоді порослі. Ті, які розташувалися далеко від середини посадки, потрібно відразу ж зрубати.
  • коли молоді паростки досягнуть 25-30 см у висоту, з них треба буде вибрати близько 40 (не більше) пагонів на один погонний метр ряду, а всі інші зрізати.

що залишилися гілки будуть добре рости і на наступний рік рясно заплодоносять.

Влітку

Літня обрізка проводиться практично відразу після того як буде зібраний урожай.

  • всі гілки, які відплодоносили, необхідно вирізати дощенту, не залишаючи при цьому пеньків. Вони вже не потрібні куща, так що немає сенсу залишати їх до осені і тим більше до весни, адже вони будуть тільки ускладнювати зростання молодих паростків і затінювати їх.
  • для того щоб отримувати багатий і якісний урожай, необхідно весь час обмежувати розростання малинного куща вшир. Якщо забезпечити це, врожайні гілки, що знаходяться в центрі куща або стрічкової посадки, будуть добре розвиватися.
  • приблизно 2-3 рази на місяць потрібно обрізати всі пагони, які показуються з-під землі на відстані від центру посадки більше 20 см.якщо такі маніпуляції проводити регулярно, то вони не будуть займати багато часу.

Важливо! молоду поросль, яка ще не встигла вкоренитися, не варто висмикувати або викопувати. Досить просто перерізати її підземну частину, встромивши лопату поруч, і вона на місці сама всохне.


Обрізка малини під час цвітіння. Як і коли обрізати малину: поради професіоналів

Восени

Потрібно провести приблизно за 2 або 3 тижні до того як настануть холоди. Спочатку потрібно уважно оглянути всі кущі, щоб визначити, які гілки слід видалити, а які можна залишити до наступного року.

Восени обов’язково потрібно зрізати:

  • старі пагони, які вже відплодоносили;
  • хворі гілки і ті, які були схильні до атаки ;
  • молоді паростки, які зимові холоди явно не переживуть;
  • зламані пагони і ті, які погано розвиваються;
  • непотрібні відгалуження, які тільки загущают малиновий кущ.

Важливо! вирізати пагони потрібно якомога ближче до землі, не залишаючи навіть пеньків.

Відстань між кущами має бути близько 60 см, не менше. У разі, якщо кущ сильно розрісся, то зайві паростки потрібно зрубати лопатою. Так обробляється кожен з кущів.

Через те що після осінньої обрізки досить швидко росте, залишити слід не більше 10 пагонів на один погонний метр ділянки. Восени, до речі, обрізати потрібно і . Обрізані гілки потрібно прибрати з ділянки і спалити.
Обрізка малини під час цвітіння. Як і коли обрізати малину: поради професіоналів
якщо не обрізати щороку навесні, влітку і восени, то за короткий час малинник буде схожий на непрохідні джунглі. При цьому плодів буде дуже мало, а самі ягоди стануть дрібними і позбавленими смаку.

Подвійна обрізка малини по соболєву

Метод обрізки по соболєву на сьогоднішній день вельми актуальний і популярний. Суть його полягає в позначень правильних термінів зрізу гілок і ретельному контролі густоти посадки.

Перша обрізка повинна проводитися тоді, коли верхівки гілок-одноліток досягнуть висоти 70-100 см. Зазвичай це відбувається в кінці травня або на початку червня. Втеча потрібно обрізати на 10 см або 15 см, тим самим провокуючи зростання бічних відгалужень. Буквально за кілька днів нирки в листяних пазухах активізуються і до кінця літа виростуть до 50 см в довжину. Саме на цих паростках в наступному сезоні будуть виростати солодкі ягоди, так що дуже важливо з першої обрізанням не запізнитися, щоб до зими пагони не загинули.

вирішальне значення має друга обрізка, яка проводиться в кінці весни наступного року. Кущі вже покриються листям в цей період. Слід видалити з бічних пагонів верхівки довжиною до 15 см.такий прийом підштовхне численні нирки до розвитку, і до моменту плодоношення кущ покриється безліччю невеликих гілок із зав’язями.
Обрізка малини під час цвітіння. Як і коли обрізати малину: поради професіоналів
якщо подвійну обрізку

Малина є практично на кожній дачній ділянці. Ця рослина дає дуже смачні і корисні ягоди. Догляд не представляє особливих складнощів. Головне, все робити правильно: регулярно поливати, вчасно проводити обрізку, підгодовувати, готувати до зими. Але не всі садівники знають нюанси і особливості догляду за даною культурою. Тому рясним урожаєм похвалитися не можуть. Щоб добре плодоносила малина вирощування і догляд, обрізка повинні бути виконані грамотно. Про те, як домогтися рясного врожаю, розповість дана стаття.

Обрізка малини під час цвітіння. Як і коли обрізати малину: поради професіоналіввисаджують малину зазвичай уздовж паркану в добре освітленому місці. Розміщують кущі одним масивом. На одному місці посадка і догляд — обрізка малини більш ніж 9 років поспіль не проводяться. Оскільки по закінченню цього періоду грунт стає неродючою, і врожайність чагарнику починає різко знижуватися. І його потрібно пересаджувати на нову ділянку.

Також поруч із суницею, помідорами, перцем і картоплею малину розташовувати не рекомендується. дані рослини мають схожі захворювання, їх вражають однакові комахи-шкідники. І малина може швидко заразитися. Особливо, якщо мова йде про ремонтантному типі. Найбільше підходить для даної рослини пухкий грунт, багата мінеральними і органічними добривами.

коли обрізати малину правильно

Обрізка малини під час цвітіння. Як і коли обрізати малину: поради професіоналівзапорукою рясного врожаю є своєчасна обрізка малинника. тому важливо знати, коли робити обрізку малини певного сорту. Для правильного виявлення термінів важливо знати одну особливість рослини: пагони дають максимальний урожай після посадки на другий рік, після чого відмирають. Проводитися обрізка може в два етапи: ближче до кінця літнього сезону або на початку осені і навесні. Досвідченими садівниками вироблена схема обрізки малиннику.

Той час, коли проводити обрізку пагонів малини вважається найбільш оптимальним, наведено нижче:

  • перший раз — на початку весни. Потрібно перевірити всі стебла куща, видалити постраждалі від зими частини. Це свого роду нормування рослин. Разом з нормуванням проводиться і обрізка верхівок малини до добре розвинених нирок. Відносно термінів, все залежить від кліматичних умов регіону. Але зазвичай це період з початку березня і до травня.
  • другий раз-проводиться, якщо спостерігається наявність прикореневої порослі висотою 15 см.видаляється вся поросль. Залишають лише пагони заміщення.
  • третій раз-проводиться, якщо спостерігаються пагони висотою більше метра. Видаляються викривлені, слабкі відростки. На одному кущі потрібно залишити близько 2-3 стебел. При цьому відстань між кущами має бути близько 20 см.якщо виросли пагони на доріжках між рядами, їх потрібно прибрати, викопавши на глибину до 7 см.
  • четвертий раз – якщо є гілки, які отплодоносили. Зазвичай це терміни обрізки малини після збору врожаю-починаючи з серпня і до початку осені.
  • п’ята обрізка-остання, проводиться перед настанням зими, після перших морозів. Зрізаються верхівки пагонів першого року. В результаті висота малини після обрізки становить близько двох метрів. В такому стані кущ залишається переживати зиму.

Обрізка малини під час цвітіння. Як і коли обрізати малину: поради професіоналівдеякі правила обрізки малини після плодоношення:

  1. оглянути кущ. Знайти нежиттєздатні гілки. Це поламані, засохлі, пошкоджені хворобами, слабкі відростки. Їх слід вирізати під корінь.
  2. видалити дворічні пагони. Урожай вони вже давати не будуть. А ось заважати з’являтися і розвиватися новим відростків будуть сильно.
  3. прорідити кущ, їли він зарослий. Досить приблизно 10 стебел на метр квадратний. Важливо пам’ятати, що гілки даної рослини ростуть з кореневища. У зв’язку з цим при зрізанні пагонів, їх потрібно рівняти з землею. Ніяких пеньків залишати не рекомендується. На них можуть оселитися комахи-шкідники, з’явитися захворювання.
  4. всі зрізані гілки потрібно винести з городу і спалити. На віддалених пагонах, листках можуть перебувати шкідники. Тому їх бажаноЗнищивши.
  5. всі підготовлені гілки потрібно підв’язати до шпалери.
  6. обкопати чагарник. При цьому потрібно прибрати всі бур’яни.
  7. підгодувати малинник для повноцінного харчування врожайних пагонів.

Якщо обрізка малини після збору врожаю буде проводитися регулярно, за часом вся процедура займе всього хвилин 10.

подвійна обрізка малини

Багато садівники останнім часом практикують подвійну обрізку. Подібний метод підвищує врожайність. Це досягається за рахунок стимуляції росту бічних плодоносних пагонів. Проводиться подвійна обрізка малини наступним чином. На початку червня відростки, які досягли метра у висоту, прищипують: верхівку видаляють сантиметрів на п’ять.

Завдяки такій процедурі вже до осені з’являться кілька нових бічних плодоносних гілок.

Наступної весни підрізування проводиться знову. Але вже на 10 см.це дозволяє отримати додатковий рясний урожай. Важливо не давати кущу перетворюватися в зарості і вчасно його проріджувати. Також потрібно стежити за тим, щоб рослина була здоровою. Така подвійна схема обрізки малини після збору врожаю була введена вітчизняним малиноводом а. Соболєвим.

Дана технологія дає:
Обрізка малини під час цвітіння. Як і коли обрізати малину: поради професіоналів

  • поліпшення виду чагарнику;
  • формування потрібної кількості квітконосів;
  • підвищення врожайності;
  • збільшення термінів плодоношення: з липня по вересень місяць;
  • можливість надати звичайній малині властивостей ремонтантних сортів.

Правильно підібравши терміни і методи обрізки малини, садівник буде стабільно отримувати рясний урожай смачної ягоди. А ось якщо буде пропущена обрізка, з’являється ризик того, що бічні пагони не встигнуть визріти і рослина взимку може підмерзнути. Тому потрібно пам’ятати про регулярному догляді.

кращий час для обрізки малинника

Думка досвідчених фахівців щодо термінів обрізки поділяються. Одні вважають, що ідеальний період, в який повинна бути проведена обрізка кущів малини, – це глибока осінь. Інші ж стверджують, що обробляти кущ краще в серпні місяці. Відповідно до думки останніх експертів, малина після більш ранньої обрізки направить всі свої сили на розвиток молодих пагонів. А ось пізня обробка рослини-це додатковий час для появи шкідників і розвитку захворювань. Тому обрізка старої малини після плодоношення-це оптимальне рішення.

підживлення малини після обрізки

Обрізка малини під час цвітіння. Як і коли обрізати малину: поради професіоналівщоб чагарник добре розвивався і давав рясний урожай, його потрібно удобрювати. Для цього існує безліч різних засобів, придбати які можна в спеціалізованому магазині. Наприклад, навесні малину зазвичай підгодовують коров’яком, який розводять в певній пропорції пташиним послідом або водою. Можна використовувати і вже готове добриво-кеміра. Це що стосується нового рослини. А ось для старих малинників більше підходять мінеральні добрива. Вносять їх перед розпушуванням. Зазвичай застосовується аміачна селітра з сечовиною.

Деревна зола-відмінна підгодівля малини після обрізки і збору врожаю. Засіб розсипають по грядках. Молоді пагони, отримавши порцію калію, на наступний рік дадуть більш солодкі ягоди. В кінці серпня також вносять і сидерати. Також раз в 3-4 роки вносять компост або гній. Процедуру проводять після збору врожаю.

Органіку можна замінити комплексним мінеральним добривом, в складі якого в обов’язковому порядку повинні бути калій, фосфор, сульфат амонію.

Обрізка малини під час цвітіння. Як і коли обрізати малину: поради професіоналіввосени чагарник виснажений і потребує поживних речовинах. Тому добриво малиннику в цей період є необхідною процедурою. Важливо пам’ятати, що азотні добрива під час посадки в якості підгодівлі не годяться.
Для зимівлі малини це шкідливо. Азот стимулює зростання зеленої маси. У коренях ж навпаки розвивають дистрофічні процеси. А ось навесні таке добриво буде тільки на користь рослині. Особливо добре, якщо воно буде в складі органічних добрив. Ремонтантні сорти малини потребують більшої кількості добрив, ніж звичайний малинник.

Також після будь-яких підгодівлі, поливу і розпушування рослина потрібно замульчувати. Це допоможе землі навколо куща довше утримувати вологу і поставляти її коріння малиннику. Компост, сухий гній, верховий торф – прекрасний варіант для мульчі.

Таким чином, доглядати за малиною не складно. Але недосвідчені садівники можуть отримувати досить убогий урожай. Вся причина криється в особливостях вирощування даної рослини. Знаючи, як виконати обрізку малини — коли і як правильно обробляти чагарник, можна досягти хороших результатів і збирати великий урожай. За часом обрізка проводиться досить швидко. Приловчившись і набравшись досвіду, вся процедура займе не більше 10 хвилин. Також важливо проводити підгодівлю малиннику, щоб збагатити рослину всіма необхідними поживними речовинами для кращого росту і підвищення врожайності.

У цій статті розповідається, як і коли потрібно обрізати поросль малини.

При обрізанні пагонів в малиннику важливо враховувати всі особливості і нюанси. Це садова рослина не є вибагливою культурою, але уваги все-таки вимагає. Хороший догляд — це не тільки полив, підгортання, очищення грунту від бур’янів, а й обрізка. У цій статті ми розповімо, коли краще проводити обрізку малини — в яку пору року і в який період зростання саджанців.

коли краще обрізати малину: навесні або восени, в якому місяці?

Після зими (навесні) і після літа (восени) у садівників найбільше роботи: потрібно прибрати бур’яни, виконати побілку стовбурів дерев і провести обрізку молодих гілок. В цей час проводиться і підрізання стебел і пагонів у малини. Коли краще обрізати малину: навесні або восени, в якому місяці?

  • щоб кущі в малиннику добре росли і розмножувалися, перша обрізка проводиться при посадці. укоротите їх до 25-50 сантиметрів за допомогою спеціального інструменту — секатора.
  • навесні обрізку виконуйте з настанням тепла. Це виконується на початку першого місяця цього сезону, коли повністю відтанув сніговий покрив, але ще повністю не прогрівся грунт. Час для обрізки вибирається в залежності від району — в березні або квітні.
  • восени відростки коротшають, якщо вони не були підрізані перед початком періоду плодоношення. Виконується це не пізніше, ніж за 2 тижні до сильного зниження температури повітря — в жовтні або листопаді. Така обрізка на зиму допомагає малині швидко рости.

Порада: у північних регіонах обрізка виконується в кінці першого осіннього місяця (вересні), так як пізніше (жовтень-листопад) вже може бути сильне похолодання.

Сучасні садівники часто застосовують спосіб обрізки малини по соболєву — основоположника малинарства. Він радить зрізати відростки на кущах за методом двійкової обрізки-перший рік навесні або на початку літа і в другий рік також у весняний період.

Обрізка малини під час цвітіння. Як і коли обрізати малину: поради професіоналів
Обрізка малини під час цвітіння. Як і коли обрізати малину: поради професіоналівмалина, обрізана по соболєву

  • перша обрізка виконується в травні або на початку червня, але з умовою, що стебла виросли до 80-100 см.також потрібно прищіпнути верх відростків, відрізаючи 15 см у висоту. Починають активно рости бічні гілки, формується хороший і міцний стебло. Цього року більше ніякі маніпуляції не проводите.
  • на наступний рік-навесні, після прорізування з нирок перших листочків, виконується друга обрізка. Необхідно вкоротити пагони на 15 см.завдяки цьому прийому сформується багато нових гілок.

Такий метод підрізання відростків дозволяє збільшити кількість ягід в 10 разів, відповідно, збільшується урожай.

коли і як правильно обрізати малину звичайну, червону, жовту, чорну навесні: терміни і правила обрізки малини, схема, покрокова інструкція для початківців

Обрізка малини під час цвітіння. Як і коли обрізати малину: поради професіоналів
Обрізка малини під час цвітіння. Як і коли обрізати малину: поради професіоналів

Існує кілька видів такої ягоди: звичайна червона, жовта, і чорна, звана малиною-ожиною. Кожен з цих видів має унікальні особливості:

  • звичайна червона малина виростає до 1,3-1,5 м у висоту
  • жовта малина висотою 1,5 метра і вище
  • чорна малина-2,3-2,5 метра

На саджанцях будь-якого з цих видів ягоди ростуть не по всій довжині. Плоди завжди знаходяться ближче до нижньої частини рослини і в середині. Якщо виконати обрізку, то культура дасть в 2-4 рази більше врожаю. Ось схема і покрокова інструкція весняної обрізки малини для початківців:

Перший етап — видалення зайвих саджанців:

Другий етап — проріджування пагонів:

Третій етап — проріджування підрослого молодняку — висота від землі:

Варто знати: завдяки збиранню молодняку сформуються великі і масивні кущі.

траншейний метод посадки — обрізка проводиться таким методом:

Важливо: якщо в малиннику за рік виросло багато нових здорових гілок, не шкодуйте їх — видаляйте повністю. Залишити потрібно тільки від 15 до 30 паростків в залежності від методу посадки і виду малини.Детально все описано вище.

Також видаляйте всі підмерзлі стебла . Не потрібно шкодувати пошкоджені стеблинки і відростки, вони все одно не принесуть користь і не дадуть урожай, а будуть тільки забирати соки у рослини.

коли і як правильно обрізати малину звичайну, червону, жовту, чорну влітку, після збору врожаю?

Обрізка малини під час цвітіння. Як і коли обрізати малину: поради професіоналів
Обрізка малини під час цвітіння. Як і коли обрізати малину: поради професіоналів

Літнє підрізання відростків важливо для будь-якого сорту малини. Після збору ягід — в липні або серпні, на червоній, жовтій і чорній малині, виконайте наступні дії:

  • всі гілочки, на яких дозрівали ягоди, виріжте до поверхні грунту. пеньки не залишайте! вони вже виконали свою функцію і не потрібні рослині, а тільки будуть забирати соки і заважати молодняку рости.
  • намагайтеся своєчасно обмежувати розростання культури в ширину . Завдяки цьому вийде зберегти відмінну врожайність. Врожайні гілочки, які будуть рости в центрі, будуть швидко розвиватися, рости і давати багато ягід.
  • протягом усього літа-2-3 рази на місяць, прибирайте всі пагони , які прорізаються з грунту . Залишайте тільки ті, які розташовані в межах далі, ніж 20 см від центральних кущів, тобто у вас повинні вийти рівні грядки малинника, а не оброслі молодими пагонами зарості. Якщо це виконувати регулярно, то такий процес не буде вимагати багато сил і тимчасових витрат.

Важливо знати: молоді пагони, які тільки з’явилися з грунту, не потрібно висмикувати або викопувати. Просто обріжте поросль, яка розташована під поверхнею грунту, встромляючи лопату, і вона самостійно висохне.

Крім цього укоротите пагони у червоної і жовтої малини на 20 см, а у чорної — до 40 див . Чорна малина-ожина витягується в довжину більше 2,5 метрів, після обрізки верхівки, має залишитися близько 2-2, 1 метра стебла.

коли і як правильно обрізати малину звичайну, червону, жовту, чорну восени, на зиму?

Обрізка малини під час цвітіння. Як і коли обрізати малину: поради професіоналів
Обрізка малини під час цвітіння. Як і коли обрізати малину: поради професіоналів

Осіннє підрізання повинно проводитися в жовтні-листопаді, в залежності від району. Важливо зробити підрізання стебел культури за 2 тижні до появи легкого морозу в нічний час. Як правильно обрізати малину звичайну червону, жовту, чорну восени, на зиму? ось кілька порад:

  • вирізайте всю поросль, яка слабка, висохла, пошкоджена і хвора. Така санітарна чистка важлива для малини.
  • відростки зріжте біля поверхні грунту, потім зберіть і спаліть за парканом ділянки, щоб шкідники і хвороби не поширилися по ділянці.
  • прибирайте і зелену поросль, так як вона все одно не встигне визріти і все одно висохне, забираючи соки у основного корінця.

Для отримання хорошого врожаю чорної малини-ожини слід враховувати такі особливості обрізки:

  • пізньої осені (кінець жовтня, початок або середина листопада — чим тепліше регіон, тим пізніше, і навпаки, чим холодніше регіон, тим раніше) видаліть поросль, яка росла 2 роки і давала ягоди.
  • бічні стебла обріжте до 30-50 см в довжину . На одному стеблі залишайте не більше 10 товстих і здорових відростків.
  • інші стебла підрізаються біля землі.
  • до зими проводиться пригинання пагонів . Рослини підв’язуються і акуратно пригинаються до 40 см до землі. Завдяки таким маніпуляціям культура добре перезимує, вкрита снігом.
  • пригинання проводите до настання холодів , щоб пагони ще не були пересохлими, інакше вони можуть поламатися. Краще це виконати до початку жовтня в холодних регіонах.

Обрізка малини під час цвітіння. Як і коли обрізати малину: поради професіоналів
Обрізка малини під час цвітіння. Як і коли обрізати малину: поради професіоналів

коли і як правильно обрізати малину ремонтантну навесні, влітку і восени, щоб був хороший урожай: терміни і правила обрізки, схема, покрокова інструкція

Обрізка малини під час цвітіння. Як і коли обрізати малину: поради професіоналів
Обрізка малини під час цвітіння. Як і коли обрізати малину: поради професіоналів

У садівництві термін «ремонтантна» вказує на тривалий і постійний цветонос, зав’язі з’являються протягом усього літа. Такі види рослин дають більш хороший урожай, ніж звичайні. Відповідно, догляд і обрізка ремонтантної малини проводиться по-іншому на відміну від звичних нам сортів.

Такий вид плодоносить з початку червня і до опадання листя. Урожай дає поросль першого року, яка з’явилася навесні. До зими ці відростки в’януть, тому їх зрізають під самий корінь. Отже, обрізаємо ремонтантну рослину навесні, влітку і восени, щоб був великий урожай:

  • восени після того як зібрані всі ягоди , обріжте паростки старше 1 року (жовтень-листопад).
  • поросль-молодняк залиште, так як з настанням тепла на ній утворюється перша хвиля плодоношення.
  • до осені молоді пагони дадуть ще плоди, якщо на вулиці тепло.
  • восени обрізка проводиться, коли листя вимерзли, але сильних холодів ще немає. якщо немає часу на обрізку в цей сезон, то її можна виконати навесні. Головне, встигніть до початку березня.
  • навесні виконується санітарна зрізка: до першої гарної нирки-на 10-15 см.прибираються підмерзлі і висохлі стебла. Робити таке зрізання порослі необхідно в березні-квітні, так як по вже відкриваються нирках легше зрозуміти, яка хороша, а яку краще прибрати.
  • у травні прищипніть верхівки паростків . Завдяки такій маніпуляції зростання і дозрівання плодів почнеться пізніше і цей процес буде тривалим.

Подивіться у відео, як потрібно зрізати поросль на ремонтантної малині:

відео: як обрізати ремонтантну малину

Важливо знати: якщо малина такого виду виростає в північних широтах, де справжнє літо триває трохи більше місяця, восени потрібно видалити всі відростки, і навіть молоді.

Протягом літнього часу малина не встигне 2 рази відплодоносити, і такими маніпуляціями ми допомагаємо чагарникам пропустити першу хвилю дозрівання ягід. Завдяки цьому, сформуються міцні паростки, цвісти культура почне раніше і плодів буде багато і вони будуть великі і якісні.

коли обрізати навесні, влітку, восени, в якому місяці в середній смузі, на півдні росії, в підмосков’ї, сибіру?

Обрізка малини під час цвітіння. Як і коли обрізати малину: поради професіоналів
Обрізка малини під час цвітіння. Як і коли обрізати малину: поради професіоналів

Зрізання порослей малини — це важливий етап залицяння за рослинами для отримання великої врожайності. Як говорилося вище, в різних регіонах нашої країни цей процес виконується в різний час. У таблиці наведені терміни підрізування малини в залежності від району:

Також вище було помічено, що в північних районах підрізання проводиться один раз навесні і один раз восени. Причому восени підрізування проводиться всіх відростків і навіть молодняку. Це допомагає отримати один хороший урожай за коротке літо. Особливо, це відноситься до ремонтантної малині.

Пам’ятайте: протягом усього літа-2-3 рази на місяць, прибирайте всі пагони, які прорізаються з грунту.

чи потрібно обрізати кущі малини при посадці?

Обрізка малини під час цвітіння. Як і коли обрізати малину: поради професіоналів
Обрізка малини під час цвітіння. Як і коли обрізати малину: поради професіоналів

Якщо після посадки малину не обрізати, то урожай буде невеликим. Також не з’являться молоді пагони, які зможуть плодоносити вже на наступний рік. Крім цієї рослини, які вже почали плодоносити, краще приживаються. Тому важливо обрізати кущі малини при посадці. За допомогою секатора обріжте стебла, залишаючи пеньки не більше 25-50 см у висоту.

чи потрібно і як у малини обрізати верхівки?

Вище було написано, що у малини потрібно обрізати верхівки. Обрізку проводите не більше ніж на 15 см від верху, так як інша частина куща буде плодоносити. Від такої маніпуляції збільшується врожайність.

як омолодити стару малину обрізанням: схема, поради

Обрізка малини під час цвітіння. Як і коли обрізати малину: поради професіоналів
Обрізка малини під час цвітіння. Як і коли обрізати малину: поради професіоналів

У недосвідчених городників часто буває так, що вони неправильно доглядають за малинником. Через це малина заростає молодняком, бур’янами і старими стеблами. Природно, сильно падає врожайність. Але можна омолодити стару малину обрізанням. Ось схема і поради:

  • навесні, після встановлення тепла, обріжте кожне стебло висотою до 1 метра . Залиште 2-3 сильні гілки або, якщо кущ потужний, то 4 або 5 гілок. Слабкі, підморожені, викривлені, сухі гілки обріжте.
  • проріджуйте посадку добре, не переживаючи, що відріже зайве. чим буде просторіше грядка, тим краще буде урожай.
  • проходи повинні бути чистими: метрові ряди повинні чергуватися з півметровими проходами.
  • своєчасно видаляйте молодняк.

Порада: крім обрізки, потрібно мульчувати грунт (сіном, соломою, листям, травою), рясно поливати кущі.

Після всіх виконаних маніпуляцій, вже в цьому році малина дасть хороший урожай. Після збору врожаю, обріжте всі паростки, які плодоносили, відщипніть верхівки. Восени можна внести добриво, наприклад, золу.

Пам’ятайте, що ваші зусилля не пройдуть даром. Обрізка з метою омолодження, допоможе перетворити зарослий кущ в суперурожайний гігант. Крім цього збільшиться не тільки кількість ягід, але і їх розмір.

відео: збільшити урожай малини — подвійна обрізка малини.