Подушка валик своїми руками схеми. Подушка-валик своїми руками-схеми в допомогу

284

1. Родзинку інтер’єру може надати будь-яка дрібниця, навіть найпростіша. Красива серветка, домотканий килимок в передпокої, панно з соломки-вироби ручної роботи зараз дуже популярні. Але для деяких предметів потрібні спеціальні інструменти і заздалегідь підготовлені матеріали. А ось диванну подушку можна зробити з того, що є під рукою або в найближчому магазині. Зараз ми поговоримо про те, як зшити подушку-валик своїми руками – викрійки для цього не знадобляться.

Для чого вона потрібна?

Здавалося б, які можуть бути питання? подушка потрібна або для сну, або для прикраси. А, можливо, ви ходите її в дитяче ліжечко. Це так, та не зовсім. Звичайно, декоративні подушки і ті, на яких сплять, — найпопулярніші моделі. Насправді ж, бувають і інші вироби цього виду, і майже всі ви можете зробити своїми руками:

  • звичайні-квадратні або прямокутні;
  • декоративні – у вигляді кіл або плоских фігур;
  • декоративні у формі об’ємних фігур;
  • валики.

Важливо! по суті, прикрасою кімнати може стати будь-яка подушка, навіть звичайнісінька. Всього-то і треба, що зробити на неї красиву наволочку, яку можна надягати тільки вдень. Чисто декоративну роль відіграють об’ємні фігури, на зразок троянд або тюльпанів.

Що стосується валиків, то вони універсальні. Крім того, що вони можуть стати вельми гідною деталлю інтер’єру, на них можна лежати, а також підкладати в разі необхідності під різні частини тіла — під голову, шию, спину, руку, ноги.

Які бувають валики?

Перед тим, як зшити подушку-валик, подумайте, яким саме набитим наповнювачем циліндр ви хочете. Це може бути:

  • «цукерка»:
  • подушка на стяжках;
  • подушка на блискавці;
  • подушка на ґудзиках або липучках.

Підбираємо матеріали

Щоб вийшла хороша циліндрична подушка-валик своїми руками, форма не знадобиться, а ось матеріали найкраще підібрати відразу.

Вам знадобляться:

  • тканина для подушки;
  • тканина для наволочки;
  • фурнітура – блискавка, гудзики, липучка;
  • наповнювач;
  • тасьма;
  • декоративні елементи.

Тканина для валика

Для подушки, незалежно від того, буде вона з наволочкою чи ні, краще взяти натуральну тканину – бавовняну або лляну. Багато що залежить від того, який ви візьмете наповнювач. Якщо у вас є листовий поролон, тоді абсолютно все одно, щільне переплетення або рідкісне. Для дрібнофракційного наповнювача краще щільний матеріал.

Важливо! нова бавовняна або лляна тканина після прання сідає, так що випрати її потрібно перед розкриємо.

Тканина для декоративної наволочки

Оскільки спати ви на ній не збираєтеся, матеріал може бути будь — яким-від трикотажу до оксамиту і парчі. Головне — щоб наволочка гармоніювала з іншими деталями – покривалом, шторами, шпалерами.

Наповнювач

Якщо вам потрібна подушка-валик своїми руками, майстер-клас починається з вибору наповнювача. Саме від того, чим буде набитий мішок, залежить спосіб виготовлення.

Вам підійдуть:

  • поролон;
  • холлофайбер;
  • гречка;
  • гречана лушпиння.

Вибір наповнювача залежить від того, наскільки жорстким має бути ваш виріб:

  • поролонова подушка буде м’якою. Валик шиється буквально за півгодини, але у поролону є один дуже серйозний недолік – він з часом розпадається і виділяє неприємні речовини.
  • працювати з холлофайбером не набагато важче, але цей матеріал абсолютно нейтральний, не реагує з навколишнім середовищем, не викликає алергії. Крім того, його дуже не люблять кліщі і цвіль.
  • гречку або гречану лушпиння зазвичай рекомендують тим, кому потрібні ортопедичні подушки. Валик виходить досить жорстким. Зате він здатний приймати оптимальну для вас форму. Крім того, гречка – натуральний матеріал, який не завдає шкоди здоров’ю. Якщо говорити про недоліки, то він всього один – оболонка повинна бути щільною.

Важливо! не варто набивати валик пухом-цей наповнювач у багатьох викликає алергію, а крім того, в пір’яних подушках накопичується пил — саме тому від них найчастіше і відмовляються.

Подушка на стяжках

Найпростіший варіант. Якщо ви ніколи не займалися рукоділлям і вперше задумалися, як зшити валик для дивана, краще почати саме з нього.

Спосіб виготовлення залежить від наповнювача:

  • валик з поролону;
  • валик з будь-яким іншим наповнювачем.

З поролоном

В цьому випадку внутрішній мішок вам не знадобиться. Валик складається всього з двох частин:

  • поролонового циліндра;
  • знімною наволочки.

Насамперед потрібно викроїти смужку з поролону. Чим вона довша, тим товщі буде валик:

  1. скрутіть смужку в тугий циліндр.
  2. голкою з товстою ниткою прошийте заготовку так, щоб вона не розкручувалася – робити це можна будь-яким швом, який вам знайомий.
  3. зовнішній край смужки пришийте до попереднього шару декількома щільними стібками.

Важливо! поролон легко рветься, тому стежки не повинні бути дрібними і частими.

Розкрій наволочки

Форма наволочки являє собою прямокутник. Але перед тим, як зробити подушку-валик своїми руками, потрібно дещо виміряти і згадати шкільний курс математики. Для зняття мірок вам знадобиться сантиметрова стрічка або товста міцна нитка:

  1. виміряйте товщину поролонового циліндра.
  2. розрахуйте радіус бічної частини, розділивши отриману мірку на 6,28.
  3. виміряйте довжину циліндра.
  4. до цієї міркою додайте подвоєний радіус боковини.
  5. накресліть прямокутник, одна сторона якого дорівнює довжині поролонової заготівлі з приплюсованим до неї подвоєним радіусом, а друга – товщині циліндра, по довгих сторонах зробіть припуски по 2 см, по коротким – 1 см.

Починаємо шити:

  1. по коротким сторонам потрібно зробити кулиски. Припуски загорніть на виворітну сторону спочатку на 0,5 см, а потім – на 1,5 см, приметайте і пристрочите.
  2. з виворітного боку на припуску на відстані 2,5 см від довгої сторони зробіть круглий отвір, краю його обмітайте щільним петельним швом.
  3. таке ж отвір зробіть з іншого боку.
  4. складіть заготовку навпіл, поєднавши довгі сторони.
  5. сострочите шов.
  6. виверніть заготовку.
  7. в куліски вставте шнурки.
  8. одягніть наволочку на поролоновий циліндр.
  9. затягніть шнурки-кінці їх можна зв’язати між собою.

Подушка валик своїми руками схеми. Подушка-валик своїми руками-схеми в допомогу

Інший наповнювач

Щоб зшити подушку-валик своїми руками і набити її греків, вам потрібно зробити 2 чохла: один — суцільний, інший — знімний. Другий чохол робиться точно так же, як і для валика з поролоном. Перший, який ще називають насипанням або насипом, зшити теж досить просто. В цьому випадку теж стане в нагоді знання, як обчислити радіус по довжині кола:

  1. накресліть на папері коло, розмір якої дорівнює бажаного розміру боковини.
  2. обчисліть ширину смужки, з якої будете шити чохол – вона дорівнює подвоєному радіусу боковини, помноженому на 6,28.
  3. накресліть смужку такої ж ширини, а довжина її дорівнює бажаній довжині подушки.
  4. викроїте деталі-смужку і 2 однакових кола, не забуваючи про припуски.
  5. обробіть всі зрізи оверлоком.

Збираємо насипку

Зробити це можна двома способами:

  • по лицьовій стороні;
  • по виворітній стороні.

Важливо! перший спосіб хороший для синтетичних тканин, на зразок мікрофібри, авізента або парашутного шовку. Другий — для обсипаються матеріалів.

Принципових відмінностей немає, просто в першому випадку вам не доведеться вивертати заготовку:

  1. складіть смужку навпіл виворітного стороною назовні, поєднавши довгі сторони.
  2. змітайте і сострочите шов.
  3. до одного короткого зрізу приметайте і пристрочите круглу деталь.
  4. з другої сторони зробіть те ж саме, але коло пришити не до кінця.
  5. при необхідності надріжте припуски, щоб тканина в місцях з’єднань не стовбурчилася. Якщо ви їх не обметували, можете зрізати близько до рядку і обмітати разом.
  6. виверніть заготовку.
  7. набийте її наповнювачем.
  8. обережно закрийте отвір.

Валик на блискавці

Послідовність виготовлення точно така ж, як і в попередньому випадку. Різниця полягає в фасон чохла. Нічого закладати вручну вам не доведеться:

  1. розкроїте чохол так само, як і в попередньому випадку, тобто викроїте прямокутники і 2 кола.
  2. обробіть деталі оверлоком.
  3. по довгих сторонах прямокутника припуски запрасуйте наВиворітну сторону.
  4. вмітайте блискавку-вона повинна бути такої ж довжини, що і прямокутник.
  5. пристрочите блискавку.
  6. виверніть заготовку на виворітну сторону.
  7. приметайте і пристрочите обидва кола.
  8. виверніть чохол і вставте подушку.

Як зшити подушку-цукерку?

Цей варіант подушки мало чим відрізняється від валика на стяжках. Точно так же прямокутник зшивається в кільце, по краях робиться кулиска, в яку вставляється шнур. Але якщо ви задумалися, як зшити подушку-цукерку своїми руками, слід подбати про те, щоб під рукою було мереживо або шиття.

Важливо! мереживо цілком можна зробити із залишків тюлю – тоді ваше творіння напевно буде гармоніювати зі шторами. Але це можливо лише в разі, коли тюль з великим малюнком.

Оформити «цукерку» можна після того, як наволочка готова. Для початку прошити мереживо по прямому краю наметочним швом, дрібними стібками. Потім-стягнути нитку і укласти красиві збірки, а вже потім пристрочити або пришити вручну до подушки.

Як зшити подушку для манікюру?

Така подушечка теж являє собою валик. Технологія виготовлення мало чим відрізняється від попередніх, тільки тканину і наповнювач потрібно підбирати більш уважно.

Важливо! краще такий валик робити з чохлом, який можна зняти і випрати, якщо раптом на подушку потрапить лак.

Тканина для чохла краще взяти синтетичну, але таку, яку не можна пошкодити розчинником або лаком. В якості наповнювача підійде гречка або холлофайбер – поролон не дуже добре поводиться при контакті з ацетоном і іншими розчинниками.

Відеоматеріал

Багато що, що нагадує про блаженне байдикування, млість і відпочинок, прийшло до нас з благословенного сходу. Сюди відносяться пухнасті килими, м’які пуфи, диванні подушки (та й самі дивани теж). Чому б нам не звернутися до досвіду поколінь, які знають толк в комфорті? навіть при нинішньому ритмі життя це буде нескладно. Наприклад, щоб зшити за всіма правилами такий виріб, як подушка-валик своїми руками, потрібно буквально дві години часу.

Коли ще не було м’яких меблів, валики грали роль підлокітників на дерев’яних кушетках і диванчиках. Набивали їх тоді соломою, сухим папороттю або кінським волосом. Пух і перо вважалися невідповідним наповнювачем – на такий підлокітник не можна було витончено спертися під час бесіди. Лікоть зрадницьки провалювався, порушуючи гармонію продуманої пози. Зараз ми не носимо турнюрів і фраків, але диванні валики не втратили своєї актуальності.

Подушка являє собою акуратний циліндр, зшитий з цільного шматка тканини або з поєднуються смуг. Набити його можна будь-яким обраним наповнювачем. Торці валика зазвичай намагаються зробити з вигадкою, використовуючи банти, плісировку, декоративні гудзики, збірки, складки, окантовку. Величина вироби може бути різною. Це залежить від ваших уподобань і габаритів дивана. Сьогодні ми розглянемо, як зшити подушку-валик трьома різними способами.

Список інструментів і матеріалів для роботи

  • щільна тканина типу гобелена, мікровельвета, бязі, бостона.
  • готова подушка у вигляді валика, пір’яна, пухова або з синтетичною набивкою.
  • окантовочний декоративний шнур.
  • в якості прикраси – розетки, пензлики, великі гудзики, обшиті тканиною.
  • блискавка або кнопки.
  • ножиці, сантиметр, крейда, лінійка.
  • шпильки з петелькою, голки, нитки.
  • швейна машинка.

Спочатку потрібно виміряти майбутнє місце розташування вироби, щоб валик не звисав з дивана або навпаки, не губився на великому ложі. Готова циліндрична подушка (куплена або зшита власноруч) повинна перевищувати потрібний обсяг валика приблизно на 10%. Чохол, навпаки, виконуємо точно за вирахуваними розмірами. Тоді валик буде мати чітку форму і необхідну пружність.

Перший варіант пошиття подушки-валика

Щоб зрозуміти, як зшити подушку-валик своїми руками, прислухаємося до порад майстрів. Отже, переносимо розміри на виворітну сторону тканини, додаючи з усіх боків по 2 см на припуски. Викроює потрібний фрагмент. Верхня і нижня сторони відрізу повинні дорівнювати довжині кола торця, бічні краї – довжині самого валика.

Сколюємо тканину обличчям всередину по бічних сторонах. Відступаємо від необроблених країв 2 см, а від торців – 15 см.прострочуємо по довгій стороні. Вшиваємо блискавку, кнопки або гудзики з петлями для застібання чохла.

Розмічаємо на залишилася тканини два кола для торців валика. Додаємо до кіл по 2 см на шви і викроює. Надрізаємо припуски кіл, щоб не морщили. Пришиваємо до них по периметру окантовочний шнур.

Подушка валик своїми руками схеми. Подушка-валик своїми руками-схеми в допомогу

Тепер надрізаємо торцеві краю чохла. Крок надрізів становить півтора сантиметра, глибина-теж півтора. Сколюємо лицьові сторони торців з окантовкою і прострочуємо.

Перевіряємо якість швів, вивернувши наволочку в наявності. Якщо є якісь нерівності і огріхи, прострочуємо шви з вивороту ще раз, домагаючись бездоганного вигляду торців. Після цього чохол можна надягати на подушку-валик.

Другий варіант

Знаючи довжину майбутнього матерчатого циліндра і радіус торців, визначаємо розміри так званих хвостів, які пізніше зав’яжемо на торцях валика. Як і в першому випадку, викроює смугу тканини, по бічних краях рівну довжині подушки, а по верхніх і нижніх сторонах – окружності торця. З кожного краю попередньо додаємо по 3 см на шви.

Подушка валик своїми руками схеми. Подушка-валик своїми руками-схеми в допомогу

Сколюємо і сострачіваем заготовку по довгій стороні з вивороту. Підвертаємо торцеві сторони вдвічі на 1,5 см, прострочуємо. Шиємо хвости. Вставляємо валик в чохол і зав’язуємо кінці.

Третій варіант

Розмічаємо, викроює і зшиваємо чохол, як в першому випадку. З обох кінців робимо окантовку, обрізаючи шнур так, щоб на кожному торці був один стик.

Викроює дві смуги тканини. Довжина додаткових заготовок повинна дорівнювати довжині кола торця валика, ширина – радіусу торця. З кожного боку відрізу залишаємо півтора сантиметра на шви.

Подушка валик своїми руками схеми. Подушка-валик своїми руками-схеми в допомогу

Сколюємо і зшиваємо короткі кінці заготовки. Одну довгу сторону деталі пристрочують до торця уздовж окантовки. Підгинаємо і підрубуємо вільний край елемента. Протягуємо в утворену кулиску тасьму або шнур. Повторюємо всі пройдені операції на іншому торці валика.

Вкладаємо в чохол подушку. Міцно затягуємо шнури, зав’язуємо і ще прострочуємо для міцності. Кінці шнурів відрізаємо. Стягнуте отвір в середині торця закриваємо великий, обтягнутою тканиною гудзиком, розеткою або пензликом.

Подушка-валик підійде до будь-якій обстановці, потрібно лише врахувати фактуру і відтінок при виборі тканини. Цей неодмінний атрибут комфорту і затишку здатний перетворити кімнату, внести особливий колорит в загальний стиль інтер’єру.

Є безліч різних способів, пов’язаних з виготовленням подушки-валика швидко і просто своїми руками. Вона створює необхідний комфорт для шиї і голови, а також служить хорошим інтер’єрним прикрасою. На такій подушці зручно читати книгу, дивитися телевізор або просто дрімати.

В’яжемо гачком подушку-валик своїми руками в покроковому мк

Гачком можна пов’язати дуже цікаві чохли для подушок під шию.

Розмір такого виробу 45 см в довжину і 14 см по діаметру.

Матеріали: готова подушечка; пряжа schachenmayr catania або anchor bamboolo№ 206 (200 грам); гачок № 5.

В’яжеться за наступною схемою:

Подушка валик своїми руками схеми. Подушка-валик своїми руками-схеми в допомогу

  1. боковини йдуть по колу, а в основі – прямокутник.
  2. для головного елемента набираєте 80 повітряних петель, ще сім петельок і одну повітряну петлю для підйому і таким чином пров’язуєте 23 ряди.
  3. для бічних частин робите петельку, набираєте три повітряних, формуєте круговий ряд, що складається з 21 стовпчиків з накидом. Далі замикаєте їх сполучними стовпчиками.
  4. для наступних чотирьох рядів робите по два стовпчики з накидом в кожен третій стовпчик в попередньому ряду, замикаєте сполучними. Не забувайте, що боковини повинні складатися з двох сторін.
  5. тепер зшиваєте прямокутну деталь, вставляєте подушечку і приєднуєте бічні частини за допомогою стовпчиків без накиду. Готово!

смугастий валик:

Подушка валик своїми руками схеми. Подушка-валик своїми руками-схеми в допомогу

Майстер клас зі створення подушки з блискавкою:

Спочатку зробіть викрійку прямокутника, при зшиванні якого повинен сформуватися циліндр, а також двох кіл в якості його підстав. Далі приготуйте блискавку і пристрочите її. Робиться це з вивороту уздовж шва основної частини, можна на машинці або вручну.

Тепер приколіть шпильками до циліндра кола так, щоб всі деталі були на лицьовій стороні, а тканина лежала рівномірно. Далі зшийте по колу, а припуски обріжте ножицями зигзаг настільки близько до рядку, наскільки це можливо. Таким чином шви не будуть стовбурчитися і лежати акуратно. Справу зроблено!

Проста подушечка:

Подушка валик своїми руками схеми. Подушка-валик своїми руками-схеми в допомогу

Простий і багатофункціональний валик підійде як для відпочинку, так і для занять спортом, наприклад, йогою.

Для виготовлення вам буде потрібно: швейна машинка (але можна і вручну), тканина з бавовни, голка, наповнювач (ватин, синтепон або старі ковдри), шпильки, нитки відповідно до обраного відтінком тканини.

Величини виробу: 75х20 см.

Опис роботи:

  1. вирізати перший елемент розміром 78х66 см і дві круглі боковини з діаметром 23 см.
  2. приколоти шпильками боку з довгим краєм особою по відношенню один до одного, а після прострочити.
  3. причепити один з кіл до краю циліндра виворотом назовні, а лицьовою стороною всередину. Зшити. Аналогічно приколоти друге коло, але прострочити тільки до половини, залишивши місце під набивання.
  4. вивернути на обличчя, тим самим сховавши всі шви. Наповнювач зробити за формою валика (скачати в рол) і вкласти в подушечку. Сколоти шпильками залишився шов і закріпити останніми стібками. Все!

яскрава подушка з бомбошками:

Подушка валик своїми руками схеми. Подушка-валик своїми руками-схеми в допомогу

Для початку викроює прямокутник так, щоб його ширина відповідала майбутньому діаметру самого валика, яка може бути абсолютно будь-який в залежності від ваших уподобань. Радимо брати яскраву тканину з цікавим візерунком.

Далі пристрочують тасьму з помпонами до маленьких сторонах отриманого прямокутника. В ідеалі її колір повинен відповідати одному з відтінків на тканини або можна підібрати хороший динамічний контраст. Тепер прошиває довгу сторону прямокутника, формуючи з нього як би стаканчик.

Далі викроює денця, можна зробити це, обвівши контур якогось предмета з круглим дном. Вивертаєте виріб на обличчя і набиваєте його, поки воно не стане схоже на повноцінний валик. Залишилося акуратно зашити залишився отвір подушечки. Вуаля!

Змайструємо подушку в формі цукерки своїми руками

В основі виготовлення той же прямокутник з додаванням декоративних елементів, наприклад, пензликів, великих намистин, бантиків зі стрічок і тасьми.

  1. окремо викроїти і зшити нижню частину, яка потрібна буде для набивання наповнювачем. Після змайструвати декоративну наволочку із застібками з блискавок або гудзиків.
  2. зшити прямокутник по довгій стороні, не забуваючи залишити невеликі припуски. По довжині вироби пришити гудзики або блискавку. Далі з’єднати основну частину з боковинами. Обробити краю тканини і стягнути кінці до центру. Будьте уважні на цьому етапі: збірка повинна виглядати охайно.
  3. тепер згорніть наповнювач за формою нижньої частини, вкладіть його. Поверх надіньте задекорований чохол, стягніть краю, пов’яжіть бантики. Цукерка готова!

І на десерт фото ще одного варіанту цікавих подушечок:

Подушка валик своїми руками схеми. Подушка-валик своїми руками-схеми в допомогу

Підбірка відео по темі статті

Приступаємо від слів до практики. Пізнавайте нові методи виготовлення, надихайтеся і придумуйте власні. Приємного перегляду!

Звичайні диванні подушки можна замінити круглими валиками, виконаними і з яскравої тканини і прикрашеними декоративною тасьмою, гудзиками або пензликами.

Останнім часом подушки-валики стали дуже популярні. Для їх виготовлення в магазинах швейної фурнітури продаються поролонові форми різних розмірів. Для додання додаткової м’якості поролон зазвичай обтягують поліестровим ватином.

  • у вітальні розкішно виглядатимуть подушки-валики в наволочках з шовкової тканини, велюру і гобелена. Для спальні наволочки краще робити з бавовни або сатину — ці тканини за фактурою більше підходять до постільної білизни.
  • прикрасьте круглі сторони валиків поєднуються за кольором або контрастними декоративними деталями. Наколочка для подушки-валика повинна складатися з трьох елементів: основної деталі, яка викроюється у вигляді прямокутного полотнища, зшивається трубкою, і двох бічних сторін з кулисками для шнурка.

Вимірювання і крій:

Щоб готова наволочка ідеально сиділа на подушці, ретельно зніміть з неї мірки.

  • основна деталь = довжина валика + 1 см для припусків на шви х периметр валика + 3 см для оформлення клапана під «блискавку + 1 см для припусків на шви. Викроюється одне полотнище.
  • бічна сторона = половина діаметра валика + 3 см для оформлення кулиски і припусків на шви х діаметр валика + 1 см для припусків на шви. Викроюються дві деталі.
  • кант = 3 см х периметр валика + 1 см для припусків на шов. Викроюються дві смужки.

Вам будуть потрібні:

  • поролоновий валик
  • ватин і марля або інша ткани рідкісного плетіння для обтягування поролонової форми
  • тканина (або кілька видів тканини) для виконання основної деталі наволочки, її бічних сторін і канта, відповідні
  • нитки
  • 2 гудзики на ніжці або пензлика
  • швейна машина зі спеціальною лапкою для вшивання «блискавки» «блискавка» на 2,5-5 см коротше поролонової форми
  • бавовняний шнур для канта діаметром 1 см і капроновий шнурок №5
  • сантиметрова стрічка і ножиці, англійські та швейні шпильки
  • праска та прасувальна дошка

Подушка валик своїми руками схеми. Подушка-валик своїми руками-схеми в допомогу
1. лицьовими сторонами приколіть шпильками одну половинку» блискавки » уздовж одного довгого краю основної деталі. За допомогою спец. Лапки пришити половинку застібки. Закрийте «блискавку», припуски загладьте на виворітну сторону деталі і пропрасуйте.
2. підігніть протилежний довгий край основної деталі на 3 см і загладьте. Розташуйте підігнутий край полотнища на закритій «блискавки», вирівнюючи згин по шву так, щоб застібка була не видно. Приметайте тканину і»мюлнію». Пришийте застібку з лицьового боку.

Подушка валик своїми руками схеми. Подушка-валик своїми руками-схеми в допомогу
3. щоб зробити кант, складіть смужку тканини навпіл в довжину осіб.стороною вгору. Усередині по згину розташуйте бавовняний шнур і за допомогою спец. Лапки на машині прокладіть шов якомога ближче до шнура.
4. складіть деталь бічної сторони наволочки в ширину лицьовою стороною всередину. Зшийте короткі сторони деталі, щоб вийшло кільце, за 1 см до кінця рядка залиште 1 см непрошитими. Те ж саме виконайте і з другої бічної сторони.

Подушка валик своїми руками схеми. Подушка-валик своїми руками-схеми в допомогу
5. щоб зробити кулиску на бічних сторонах наволочки, підігніть на виворітну сторону край тканини з прорізом два рази по 1 см і загладьте. Прошийте уздовж підгину.
6. приколіть кант до лицьової сторони основної деталі виробу. За канту також лицьовою стороною приколіть бічну сторону вироби. Зшийте всі шари між собою. Те ж саме виконайте і на іншій стороні наволочки.

Подушка валик своїми руками схеми. Подушка-валик своїми руками-схеми в допомогу
7 . Проколіть англійської шпилькою відрізок капронового шнурка, закрийте шпильку і вставте її в проріз кулиски. Протягніть шнурок через кулиску.
8 . Стягніть кінці шнурка, додавши в наволочку на бічних сторонах. Заведіть кінці шнурка всередину наволочки. Відріжте шнурок довжиною, в два рази перевищує довжину подушки-валика. Нанижіть на нього гудзик; складіть шнурок навпіл.

Подушка валик своїми руками схеми. Подушка-валик своїми руками-схеми в допомогу
9. обидва кінці шнурка пропустіть в отвір на бічній стороні. Виведіть один кінець з отвору на протилежній бічній стороні наволочки, пропустіть його через другу гудзик, заведіть назад всередину наволочки і зв’яжіть обидва кінці вузлом.
10. оберніть поролонову форму ватину. Звірку оберніть форму марлівкою. Вставте форму в наволочку і застебніть на «блискавку».

Куточок рукодільниці:
Замість щільного поролонового валика зробіть м’який валик під голову з ватину, снорачівая його рулоном, поки не отримаєте желаемьй діаметр. Потім оберніть його туго марлевкою або іншою тканиною рідкісного плетіння, щоб трималася форма, приметайте і вставте в наволочку.
Спробуйте зробити!

Подушка валик своїми руками схеми. Подушка-валик своїми руками-схеми в допомогу
Зробити наволочку для подушки валика можна і з одного великого полотнища тканини: просто оберніть їм поролонову форму, з боків тканину стягніть стрічками, щоб валик став схожий на величезну цукерку. Виріжте з тканини полотнище довжиною, що дорівнює довжині поролонової форми плюс 80 см, і шириною, рівній довжині кола валика плюс припуск на шов. Зшийте довгі сторони між собою лицьовими сторонами разом, відступивши від краю 5 мм.необроблені краю вийшла тканинної труби підігніть два рази по 1 см, пропрасуйте і оформіть облямівку. Розмістіть поролонову форму всередині тканинної труби так, щоб звіси по її краях були однаковими. Прісборіте звіси тканини і зав’яжіть їх стрічками або зав’язками, зробленими з того ж матеріалу.

До ак і обіцяла, повертаюся до «подушкової» теми з майстер-класами, які я готувала для спеціального випуску журналу «вишиваю хрестиком. Мій дім»» способів зшити подушку безліч, я постаралася висвітлити шість найбільш простих, на мій погляд, рішення. З двома з них ви вже знайомі (з подушкою на кнопках і подушкою з зав’язками), тому тут покажу тільки чотири. Багато запитували мене про вшивання блискавки, так що з подушки на блискавці і почнемо.

Подушка на блискавці

Варіантів вшивання блискавки кілька, ми розглянемоПекучим соусам з сонячної абхазії. Основа горлодера-сильний корінь хрону. Підходить до м’ясних і рибних страв, солонині, а особливо – до шашлику і домашнім ковбаскам–гриль.

Що потрібно:

  • 500 г помідорів
  • 50 г кореня хрону
  • 50 г часнику
  • 1,5 ч. Ложки солі
  • 1 ч. Ложки цукру

Як приготувати горлодер, або сибірську аджику з хріном:

    Помідори, часник і хрін подрібнити в м’ясорубці.

    З’єднати всі інгредієнти, додати сіль і цукор, перемішати.

    Розкласти в стерилізовані банки, закатати.

Аджика з болгарського перцю

Подушка валик своїми руками схеми. Подушка-валик своїми руками-схеми в допомогу

Якщо вогняна приправа вам не до душі, приготуйте полегшений варіант цього соусу з кисло–солодким смаком і легкої перчинкою. Така аджика відмінно поєднується з запеченим або відвареним м’ясом, птахом, рибою, запеченим у фользі картоплею і підсмаженими тостами.

Що потрібно:

  • 1 кг солодкого червоного перцю
  • 300 г часнику
  • 4-6 червоних гострих перців
  • 50 мл оцту 9%
  • 4 ст. Ложки цукру
  • 1 ст. Ложка солі

Як приготувати аджику з болгарського перцю:

    Солодкий перець очистити від насіння.

    Перець разом з часником і пекучим перцем пропустити через м’ясорубку.

    Додати сіль, цукор, оцет, перемішати і залишити настоюватися на 3-4 години.

    Потім розкласти в стерилізовані банки і прибрати на зберігання в темне холодне місце.

Аджика з яблуками

Подушка валик своїми руками схеми. Подушка-валик своїми руками-схеми в допомогу

Вдосконалений і адаптований рецепт аджики для птиці або риби–гриль. Щоб надати соусу більш ніжний смак, можна приготувати без пекучого перцю або зменшити його кількість.

Що потрібно:

  • 1 кг помідорів
  • 500 г червоного болгарського перцю
  • 500 г кислих яблук
  • 300 г моркви
  • 200 г часнику
  • 50 г гострого перцю
  • 200 мл рафінованої соняшникової олії
  • 1 пучок кінзи
  • 1 пучок петрушки
  • сіль – за смаком

Як приготувати аджику з яблуками:

    Всі овочі очистити і подрібнити разом із зеленню в блендері або м’ясорубці.

    Додати сіль і соняшникову олію.

    Довести до кипіння і варити на самому повільному вогні 2,5 години.

    Перекласти в стерилізовані банки і закатати.

Аджика зі сливами

Подушка валик своїми руками схеми. Подушка-валик своїми руками-схеми в допомогу

Ніжна і м’яка аджика зі сливами ідеально поєднується з дичиною, відвареною картоплею і запеченими овочами, фрикадельками з курки і відбивними зі свинини.

Що треба:

  • 500 г слив (вибирайте не солодкі і навіть кислуваті сливи)
  • 500 г болгарського перцю
  • 2 головки часнику
  • 2 пекучих перцю
  • 1 ст. Л. Томатної пасти
  • 100 г цукру
  • 2 ч. Ложки оцту 9%
  • 2 ст. Ложки солі

Як приготувати аджику зі сливами:

    Болгарський перець очистити від насіння, сливи – від кісточок.

    Пропустити через м’ясорубку солодкий перець, сливи, часник, пекучий перець разом з насінням.

    Скласти подрібнені інгредієнти в каструлю, додати томатну пасту, сіль і цукор.

    Довести до кипіння і варити, помішуючи, на повільному вогні 30-40 хвилин.

    За 2 хвилини до закінчення варіння додати оцет.

    Готову суміш перекласти в стерилізовані банки, закатати, перевернути і залишити так до повного охолодження.

Запечена аджика з гарбуза

Подушка валик своїми руками схеми. Подушка-валик своїми руками-схеми в допомогу

Запечені овочі надають цій аджиці дивно ніжну консистенцію, а гарбуз – незвичайний і одночасно ненав’язливий аромат. Легка, пряна, помірно гостра, з ледь вловимою кислинкою.

Що потрібно:

  • 500 г гарбуза
  • 200 г яблук
  • 200 г болгарського перцю
  • 200 г ріпчастої цибулі
  • 1 лимон
  • 1 головка часнику
  • 1 пучок базиліка
  • 1 пучок кінзи
  • 50 мл рафінованої рослинної олії
  • 1 пекучий перець
  • 1 ч. Ложка солі

Як приготувати запечену аджику з гарбуза:

    Гарбуз і цибулю очистити від шкірки, яблуко і перець – від насіння. Гарбуз і цибулю розрізати на шматки довільного розміру.

    Загорнути гарбуз, цибулю, яблука і перець у фольгу, запекти при 200°с 35 хвилин. Потім очистити яблуко і перець від шкірки.

    3. Всі запечені овочі змолоти в блендері.

    Часник, лимон і зелень подрібнити в блендері в однорідну масу.

    З’єднати овочі з лимонною заправкою, перемішати і відразу ж можна подавати.

Аджика з солоних огірків

Подушка валик своїми руками схеми. Подушка-валик своїми руками-схеми в допомогу

Залишилися солоні огірки з торішніх запасів? приготуйте з них гострий соус! принадність рецепта в тому, що цю аджику можна зробити в будь-який момент на швидку руку.

Що потрібно:

  • 500 г солоних огірків
  • 1 головка часнику
  • 3 ст. Ложки томатної пасти
  • 2 ст. Ложки рафінованої соняшникової олії
  • яблучний оцет-за смаком
  • 1 щіпка чорного меленого перцю
  • 1 щіпка червоного меленого перцю

Як приготувати аджику з солоних огірків:

    Огірки очистити і натерти на дрібній тертці або подрібнити в блендері. Якщо рідини багато-злити.

    Часник пропустити через прес.

    З’єднати огірки, часник, томатну пасту, рослинне масло, оцет і спеції.

    Перемішати і залишити в холодильнику на 1-2 години.

Сезон заготовок овочів на зиму у хороших господинь в самому розпалі: прийшов час помідорів, перців та інших смаколиків з півдня. А це означає, що пора переглядати старі, улюблені рецепти і не відмовлятися від нових гастрономічних експериментів. Нижче добірка рецептів аджики, крім звичного гострого соусу з томатів, можна приготувати аджику з інших, найнесподіваніших овочів і навіть ягід.

Гостра аджика на зиму – фото рецепт покроково

Якщо ви любите гострі заправки, які подають до м’яса, наступний рецепт обов’язково повинен виявитися у вашій кулінарній скарбничці. Тим більше на створення закусочної аджики, потрібно не так багато часу і продуктів. Всього п’ять овочів, прості спеції, масло, оцет і томатна паста — ось і все, що знадобиться для приготування дивовижної консервації.

Вихід: 6 банок по 200 мл

Подушка валик своїми руками схеми. Подушка-валик своїми руками-схеми в допомогу

Час приготування: 2 години 0 хвилин

Кількість: 6 порцій

Інгредієнти

  • болгарський перець зеленого кольору: 1 кг
  • помідори: 500 г
  • цибуля: 300 г
  • гострий перець (чилі або пепероні): 25 г
  • часник: 1 гол.
  • цукор: 40 г
  • оцет: 40 мл
  • сіль: 25 г
  • томатна паста: 60 мл
  • олія рафінована: 40

Інструкція приготування

Подушка валик своїми руками схеми. Подушка-валик своїми руками-схеми в допомогу

Як приготувати аджику на зиму з помідор

Багато кухарів варять аджику по-швидкому, використовуючи готову томатну пасту. Але ідеальним такий варіант назвати складно, справжні господині використовують тільки свіжі помідори, зібрані на власній дачній ділянці або придбані у фермерів.

Продукти:

  • самі стиглі, добірні, м’ясисті помідори – 5 кг.
  • часник-0,5 кг (5-7 головок).
  • перець болгарський солодкий-3 кг.
  • оцет, стандартний 9% – 1 ст.
  • сіль – 1 ст. Л. (з гіркою).
  • перець гіркий в стручках — 3-5 шт.

Алгоритм приготування:

  1. спочатку часник розібрати на зубки, очистити. Всі необхідні овочі аджики промити. Потім у помідорів вирізати плодоніжки, розрізати на частини. Теж зробити і з перцем, крім плодоніжок, видалити і насіння, можна повторно промити під струменем води. Перець гіркий від насіння не очищати.
  2. далі всі овочі перекрутити на старовинній звичайної механічної м’ясорубці. (досвідчені господині кажуть, що новомодні кухонні помічники, на зразок комбайнів або блендерів, не дають потрібної консистенції.)
  3. всипати сіль, за нею – оцет, перемішати.
  4. аджику залишити на 60 хвилин. Зняти пробу, якщо замало-то солі і оцту, то додати.

За цим рецептом варити аджику не потрібно, так вона збереже всі корисні властивості. Можна взяти продуктів наполовину менше, переконатися, що аджика добре «йде», і готувати її в міру потреби.

Заготівля аджики на зиму з кабачків

Класична аджика – це перці і помідори, але сучасні господині готові до експериментів і з цією стравою. Одним з найоригінальніших рішень є використання кабачків, вони роблять консистенцію більш ніжною, ароматною. Таку аджику, якщо зробити її трохи менш гострою, можна використовувати в якості повноцінного закусочного блюда.

Продукти:

  • кабачки молоденькі – 3 кг.
  • перець болгарський – 0,5 кг.
  • сіль-50 гр.
  • свіжа морква-0,5 кг.
  • червоні, дозрілі помідори – 1,5 кг.
  • рослинна (ще краще оливкова) олія-1 ст.
  • цукор – пісок – 0,5 ст.
  • перець гострий мелений-2-3 ст. Л.

Алгоритм приготування:

  1. підготовкаНаволочка робиться з багатобарвних клаптів тканини. Ще також на подушці-валику буде відповідна мережива і ручна вишивка. На декораційних наволочках, в основному, виготовляють застібку з розстібається блискавки — це зроблено для комфорту користування валиком, щоб якщо потрібно наволочку можна було дуже легко зняти і випрати. А заповнити таку подушку можна пером і традиційним пухом, або синтетичними матер’ялами, наприклад, поролоном або холлофайбером.

    Декораційна подушка валик своїми руками

    Як можна помітити, циліндрична форма подушки дуже благотворно впливає на загальний стан організму. Так що, якщо наприклад вам нездужає, то купіть хоча б один валик і спробуйте його в дії. Хтозна, можливо, власне подушка-валик дасть можливість вам повністю перепочити і скуштувати життя без болю в шийному відділі і спині. Ну а декораційні різновиди таких подушок стануть хорошим рішенням в оздобленні вашого житла.

    Подушка валик своїми руками схеми. Подушка-валик своїми руками-схеми в допомогу

    Подушка валик своїми руками схеми. Подушка-валик своїми руками-схеми в допомогу

    Подушка валик своїми руками схеми. Подушка-валик своїми руками-схеми в допомогу

    Подушка валик своїми руками схеми. Подушка-валик своїми руками-схеми в допомогу

    Подушка валик своїми руками схеми. Подушка-валик своїми руками-схеми в допомогу

    Подушка валик своїми руками схеми. Подушка-валик своїми руками-схеми в допомогу

    Подушка валик своїми руками схеми. Подушка-валик своїми руками-схеми в допомогу

    Подушка валик своїми руками схеми. Подушка-валик своїми руками-схеми в допомогу

    Подушка валик своїми руками схеми. Подушка-валик своїми руками-схеми в допомогу