Чим мити індукційну варильну панель. Чим почистити керамічну плиту від жиру і нагару

272

Кілька практичних порад, представлених нижче, допоможуть вам швидко і ефективно очистити будь-яку варильну панель і навіть… Провести заходи профілактики від стійких забруднень.

Догляд за склокерамічною та індукційною варильною панеллю

Якщо на кухні у вас індукційна або склокерамічна варильна панель , то для очищення від забруднень слід нанести на неї рідину, призначену для миття кухонних поверхонь, і, незабаром після цього, добре протерти вбирає тканиною. Будьте обережні, щоб не пошкодити поверхню скла, а значить, відкладіть в сторону абразивні предмети (наприклад, металевий мочалку для видалення забруднень, спокуса використовувати яку завжди дуже великий).

щоб позбутися від в’їдаються плям після їжі, можна використовувати засоби, спеціально призначені для цієї операції, щоб не пошкодити поверхню. Шукайте в магазині спреї та гелі жироудалители для плит і духовок , результат їх роботи значно перевершує домашні засоби. Швидко забути про стійкі і в’їдаються плямах допоможе «шуманит». Рясно розпорошите його на забруднену ділянку, трохи почекайте і протріть варильну панель губкою або тканиною. Мінус подібних засобів в неприємному запаху, тому, якщо ви одночасно обробляєте і варильну панель, і листи духовки, то ватно-марлева пов’язка може виявитися непоганою ідеєю. І переконайтеся, що засіб з розпилювача не потрапляє на продукти і чистий посуд. Одягніть гумові рукавички!

Чим мити індукційну варильну панель. Чим почистити керамічну плиту від жиру і нагарувикористовуйте тільки делікатні тканини (найкраще з мікрофібри) для осушення плити. Плити зі склокераміки дуже легко подряпати, тому по її поверхні навіть не варто пересувати посуд. Уважно стежте за тим, щоб діаметр каструль і сковорідок відповідав діаметру використовуваної конфорки. І щоб посуд для приготування їжі в принципі підходила для індукційних або склокерамічних плит.

Догляд за газовою плитою (варильні панелі з нержавійки)

Чистка плити, що працює на газу, може бути вкрай стомлюючої. Пов’язано це з необхідністю очищення чавунних решіток і пальників. Не здавайтеся! ось наші ефективні способи привести газову варильну панель в ідеальний стан:

Чим мити індукційну варильну панель. Чим почистити керамічну плиту від жиру і нагару1. перед початком роботи вимкніть плиту і переконайтеся, що вона холодна.

3. занурте решітки в миску, наповнену водою з рідиною для миття посуду на кілька хвилин. Потім, потріть їх акуратно за допомогою губки, змоченою в засобі для чищення. Проводити всю цю процедуру найзручніше у ванній (особливо якщо решітка для плити загальна для всіх конфорок). Якщо експериментуєте, то почніть з тестування нового миючого засобу на невеликій поверхні решітки.

4. пальники покладіть в миску з оцтом або лимонною кислотою і залиште приблизно на 30-60 хвилин. Потім використовуйте тканину або губку, щоб очистити і висушити пальники. Ви також можете використовувати алюмінієву фольгу, щоб видалити стійкі плями.

5. перш, ніж ви почнете чистити варильну поверхню, видаліть з неї всі шматочки їжі. Нанесіть на неї засіб для чищення і залиште на деякий час, щоб пом’якшити важкі залишки їжі.

Якщо ви дуже багато готуєте вдома, активно користуючись газовою плитою, то ви можете підглянути спосіб профілактики забруднень плит у ресторанів … Знявши решітки і пальники, на чисту варильну панель викладають листи фольги, акуратно підвертають їх і закріплюють гратами і пальниками. У міру забруднення ви просто видаляєте стару фольгу і кріпите на плиту нову, економлячи час і сили на очищення варильної поверхні.

Особливо стійкі забруднення можна видалити за допомогою спеціального скребка для плит. Переконайтеся, однак, що цей спосіб не є шкідливим для вашої варильної панелі, виконавши тест на невеликій, маловидимої поверхні. Якщо навіть це не допоможе, нанесіть на поверхню густу пасту, приготовлену домашнім способом з води і харчової соди, і залиште на 20-30 хвилин. Протестуйте засіб на невеликій ділянці, щоб переконатися, що це безпечно для варильної поверхні. Майте на увазі, що і тут краще не економити, а до застосування порошків випробувати рідкий жироудалитель. Руйнівний ефект абразивних чистячих засобів може стати помітний не відразу, і тоді мікротріщини ви виявите тільки після багаторазового застосування.

Мають елегантний дизайн і прекрасно доповнюють сучасні кухонні інтер’єри. Догляд за даною технікою не відрізняється складністю, але необхідно знати про деякі нюанси, щоб не пошкодити склокерамічну поверхню при чищенні.

Перш ніж дізнатися, як чистити, варто звернути увагу на кілька рекомендацій:

  1. починати очищення плити можна тільки тоді, коли поверхня повністю охолоне, інакше на склокераміці можуть залишитися сліди від мильного розчину.
  2. перед початком приготування їжі необхідно повністю очистити скляну панель від нагару і жирних слідів, в іншому випадку забруднення ще сильніше прикиплять до поверхні, і позбутися від них надалі буде складніше.
  3. якщо при приготуванні на плиту потрапили цукор, варення, шматочок поліетилену і т.п., треба тут же відключити прилад і видалити забруднення м’якою ганчіркою. Робиться це, щоб уникнути пошкоджень поверхні при спробі відчистити запечену масу.
  4. для догляду годяться тільки м’які ганчірочки і губки. Металеві скребки і губки з жорсткою поверхнею можуть залишити на плиті подряпини.

Металева губка-ворог склокераміки

щоденне чищення

  • м’яка губка і м’яка ганчірочка;
  • бавовняні серветки або паперові рушники;
  • спеціальний силіконовий скребок для індукційних плит.

Чим мити індукційну варильну панель. Чим почистити керамічну плиту від жиру і нагару

Для склокераміки використовуйте тільки губки з м’якою поверхнею

В якості миючого можна користуватися засобом для посуду або спеціальним складом для догляду за варильними панелями зі склокераміки.

Щоб почистити плиту, треба зробити наступне:

  1. дочекатися охолодження поверхні, намочити губку в мильному розчині і протерти склокерамічну поверхню.
  2. ретельно змити мило з плити і протерти її насухо м’якою ганчіркою.
  3. останній штрих-полірування паперовими рушниками або х / б тканиною.

Чим мити індукційну варильну панель. Чим почистити керамічну плиту від жиру і нагару

Для догляду за індукційною плитою підійде серветка з мікрофібри

Чим мити індукційну варильну панель. Чим почистити керамічну плиту від жиру і нагару

Для ідеального блиску відполіруйте скляну панель бавовняною серветкою

Якщо не нехтувати цією щоденною процедурою, плита буде завжди сяяти чистотою.

генеральна чистка

Не у всіх виходить доглядати за плитою щодня, в результаті поверхня вимагає очищення більш серйозними методами. Щоб позбутися від пригорілих частинок їжі, їх треба спочатку відмочити. Для цього змочіть м’які ганчірочки в розчині миючого засобу і покладіть їх на всі проблемні місця. Після декількох хвилин забруднення розм’якшиться, і ви без праці зчистити його скребком (тримати скребок треба під кутом 45 градусів до поверхні). В кінці виконайте другий і третій кроки з попереднього розділу.

Чим мити індукційну варильну панель. Чим почистити керамічну плиту від жиру і нагару

Скребок для індукційних плит оснащений змінною насадкою

Якщо після таких маніпуляцій на скляній панелі залишилися білі плями, видаліть їх за допомогою столового оцту. Намочіть в ньому м’яку ганчірочку, відіжміть її і пройдіться по побілілим ділянкам.

У ситуації, коли запечений нагар ніяк не хоче відчищатися, іноді так і хочеться застосувати агресивне засіб для чищення для сантехніки або кахлю. Цього робити ні в якому разі не можна! вплив їдких хімічних речовин може привести до безповоротної псування поверхні плити. Для видалення «впертих» забруднень повторно покладіть на них серветку з миючим розчином, але потримайте її трохи довше, а потім повторіть обробку скребком.

Чим мити індукційну варильну панель. Чим почистити керамічну плиту від жиру і нагару

Використання абразивних засобів може привести до такого результату

як почистити індукційну плиту народними способами

Якщо під рукою не виявилося спеціального миючого складу, то впоратися з нагаром допоможуть народні методи. Одне з найпростіших засобів – харчова сода, яка відмінно справляється навіть зі стійкими забрудненнями. Використовувати її можна так:

  1. змішайте порошок соди з водою до отримання пастоподібної маси.
  2. нанесіть на забруднені місця і почекайте близько 5 хвилин.
  3. акуратно починайте прибирати пасту з допомогу вологої м’якої тканини.
  4. якщо ви бачите, що відчистилося не все, то налийте на содову масу трохи оцту, – це допоможе прибрати стійкий нагар.
  5. протріть плиту кілька разів чистою ганчіркою, періодично промиваючи її водою і віджимаючи.

Чим мити індукційну варильну панель. Чим почистити керамічну плиту від жиру і нагару

Сода-екологічно чистий миючий засіб

нашатирний спирт

Духовки-справжнє випробування для господині, особливо якщо робити це нерегулярно — наприклад, тільки перед святами або прийомом гостей. Як почистити духовку і плиту з мінімумом трудовитрат? які чистячі засоби використовувати для плити, якщо вона у вас з склокераміки? а якщо газова або електрична з емальованою поверхнею? розповідає клінер тетяна булкіна з компанії bclean .

Електрична плита

Сьогодні на ринку представлені два типи електричних плит — емальовані і склокерамічні.

Емальовані плити з конфорками-млинцями добре знайомі нашим мамам і бабусям. Емаль стійка до механічного очищення, що додає прибиранню швидкості і полегшує процес. Звичне» відтирає » рух в даному випадку буде не тільки ефективним, але і безпечним для покриття. Спеціальні чистячі засоби можна наносити на губку з двома поверхнями-м’якою і абразивною — і використовувати їх в залежності від забруднення. Конфорки добре очищає мильний розчин, нанесений на губку.

Конфорки на склокерамічній поверхні вимагають делікатного чищення. Інтенсивно терти і шкребти таку плиту, яким би простим і ефективним не здавався цей прийом, вкрай не рекомендується — високий ризик появи відколів.

Частинки їжі можна попередньо зібрати за допомогою м’якої серветки без засобу для чищення. Основне завдання тепер-відчистити присохлі забруднення і жирні плями. Тут ефективніше і дбайливіше за все подіють спеціальні засоби для чищення для кухні з кремовою текстурою без абразивних частинок або у вигляді спрею. Уважно прочитайте інструкцію і переконайтеся, що засіб підійде для склокерамічної плити. Засіб наносять на поверхні і залишають трохи підсохнути — в повному обсязі, адже віддалятися воно буде також без зайвого тертя за допомогою серветки з мікрофібри. Решта після кошти найбільш складні забруднення можна видалити паперовою серветкою-цей матеріал очистить поверхню, але не залишить після себе пошкоджень.

Індукційна плита

Газова плита

На щастя, газова плита сама невибаглива з більшості існуючих сьогодні на ринку.

Для прибирання можна використовувати м’яку губку для посуду. Рівномірно розподіліть миючий засіб і залиште на пару хвилин. Поки засіб буде виконувати за вас брудну роботу, ви можете зняти конфорки, грати і ручки і замочити їх в мильному розчині або миючому засобі. Слідкуйте, щоб вода повністю їх покривала.

Якщо газова плита обладнана духовкою, яка теж вимагає чищення, ви можете поки перейти до неї. Поставте туди каструлю з водою і нагрійте духовку, щоб гаряча пара розмочив бруд і жир. Після того, як вона охолоне, вам буде легше її помити миючим засобом.

Тепер ви можете почистити і помити конфорки і грати, змити засіб для чищення з плити і протерти духовку.

Духова шафа

Сучасні духові шафи обладнані не тільки різноманітними функціями для приготування їжі, але і режимами подальшого автоматичного очищення. Але руки господині все одно будуть потрібні. Після самоочищення за допомогою вбудованої системи почекайте, поки шафа повністю охолоне — на це буде потрібно не менше двох годин. Якщо внутрішня поверхня очищалася від забруднень високими температурами, то насамперед необхідно зібрати сухою серветкою або щіткою залишилися згорілі частинки, а потім протерти злегка вологою тканиною.

Щороку ринок товарів поповнюється новою побутовою технікою. Володарі при покупці сучасних приладів відразу цікавляться особливостями експлуатації та догляду. Виробники намагаються формулювати чіткі рекомендації з цього приводу, які відображаються в інструкції. Але як завжди є певні нюанси, про які потрібно говорити окремо. У статті мова піде про те, як очистити індукційну плиту від бруду і жиру, від пригорілих залишків їжі.

Щоденний догляд

Варильна панель, що працює за індукційним типом, має склокерамічну поверхню. Для догляду за нею потрібно, щоб під рукою завжди були певні приналежності, такі як м’яка губка, м’яка серветка, паперові рушники. Як засіб для чищення дозволяється використовувати звичайні гелі для миття посуду, хоча у продажу є спеціальні чистячі рідини, призначені для цих цілей. Корисно також придбати скребки для індукційних плит. За допомогою їх зі склокерамічної поверхні легко видаляються розм’якшений жир і нагар. Скребки мають різну форму і дизайн виконання, головне — вибрати той, що буде підходити під загальне оформлення кухні.

Процес щоденного догляду виконується в наступній послідовності:

  • перед очищенням поверхня панелі повинна повністю охолонути.
  • м’яка губка змочується в мильному розчині.
  • потім з її допомогою витирається скляна панель.
  • після чого поверхня ретельно промивається водою.
  • на завершальному етапі плита насухо витирається м’якою ганчіркою, а потім остаточно полірується паперовими рушниками.

Якщо подібну процедуру виконувати щодня, то поверхня індукційної плити завжди буде чистою.

позбавляємося від пригорілого жиру і бруду

Здійснювати щоденний догляд вдається не завжди, під час готування разом з парою по всій кухні розлітаються і крапельки жиру. Вони осідають де завгодно, в тому числі і на вручений панелі. На жир моментально осідає бруд. Змішуючись, обидва компоненти формують стійке забруднення, яке не вийде прибрати мильним розчином.

Стійкі забруднення рекомендується попередньо відмочувати. Для цього у воді, де попередньо було розчинено мильне засіб, змочується м’яка ганчірочка і викладається на поверхню панелі. Через кілька хвилин плями стануть м’якше, і вони легко видалятися за допомогою скребка. Далі діємо за вже відомою схемою: плиту промиваємо водою, а потім насухо витираємо паперовими рушниками.

Увага! після такої процедури на поверхні плити нерідко залишаються білі розводи. Позбутися від них допоможе столовий оцет. У ньому потрібно змочити ватний тампон, добре його віджати, а потім протерти їм розлучення.

Здійснюючи щоденний догляд за індукційною плитою, важливо стежити за тим, щоб на неї не потрапляла розплавлена пластмаса, целофанова плівка і цукор (а також варення). Якщо подібну ситуацію запобігти не вдалося, слід негайно з ще гарячої поверхні прибрати залишки, поки вони знаходяться в гарячому стані. Краще це зробити скребком, у якого є гостре лезо. Інакше має бути тривалий реабілітаційний період, який не завжди закінчується успішно. Скребок важливо тримати правильно: під кутом в 45 градусів.

прибираємо стійкі плями

У будь-якої господині під час приготування іноді щось википає з каструлі або сковороди. На гарячій поверхні такий продукт моментально прилипає до панелі, внаслідок чого утворюються характерні забруднення, від яких важливо позбавлятися відразу ж, не чекаючи остаточного приготування страви. Для цього знадобиться вода, засіб для чищення і скребок. Алгоритм дій: пляма відмочується, і тільки потім усувається скребком, призначеним для догляду за склокерамічними плитками.

Стійкі забруднення допоможе прибрати і харчова сода. Для цього в руки береться мокра ганчірка, поверх неї насипається сода і коли порошок розм’якне, їм протирається брудна поверхня. Після цього панель промивається водою і протирається паперовими рушниками.

додаткові корисні поради по догляду за індукційної варильною панеллю

Щоб довше зберігати прилад в робочому стані, важливо дотримуватися наступних рекомендацій:

  • для готування використовується тільки спеціальний посуд. До індукційних плит вибирається та, що має ідеально рівне дно. Але навіть якщо такий посуд пересувати по плиті під час приготування, на ній можуть з’явитися блискучі місця. Це не плями, а мікроподряпини. Їх неможливо видалити навіть за допомогою спеціальних засобів для чищення. Можливо, неодноразова полірування виправить становище, але виробники радять уважно ставитися до правил експлуатації плит і не допускати появи подібних дефектів. Інакше неправильний догляд призведе до видалення робочої зони, до утворення на її місці темних плям, до псування обладнання.
  • спровокувати появу мікроцапапін здатні найдрібніші піщинки, що потрапляють на варильну панель під час очищення картоплі або миття овочів, тому поруч з варильною панеллю не варто здійснювати подібні маніпуляції.
  • попередній процес замочування плям обов’язковий. Краще віддавати перевагу засобам гелевою текстури. Порошки не завжди розчиняються повністю, а нерозчинені піщинки тільки зашкодять плиті.

узагальнення по темі

Догляд заПоверхнею індукційної плити гранично простий, головне, виділяти час для миття панелі, тоді вона прослужить значно довше.