Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

250

Мова піде про пристрій дуже простому у виготовленні (навіть для початківця електронщика-любителя), але при цьому вкрай цікавому і корисному — електронної «музичної скриньки». Також, як приклад, я покажу і розповім про одне з можливих втілень і застосувань цього девайса — про останній зроблений на його основі подарунок своїй дівчині.

Історія створення

тут буде багато букв, що відносяться до справи досить побічно, і якщо хочете,

Почалося все дуже давно, кілька років тому, коли я захотів зробити дівчині який-небудь цікавий, оригінальний і запам’ятовується подарунок на день народження. І обов’язково своїми руками. Часу до свята залишалося зовсім небагато, два дні, за які треба було щось придумати і, власне, реалізувати. День пішов на роздуми — в голові крутилися сотні різноманітних варіантів, від всіляких світлодіодних «мигалок»-сердечок, до різних електро-механічних виробів. Але все це було не те: або занадто просто і побито, або навпаки, досить складно (а часу-то вже зовсім-зовсім не залишається!). Раптово мені прийшла в голову проста, але чудова, як потім з’ясувалося, ідея: чому б не зробити музичну листівку? причому не просту, а з «фішкою», з оригінальною мелодією. Тим більше, у нас була «своя пісня», під яку ми познайомилися і яка викликала у нас всілякі приємні романтичні спогади і переживання.
Так з’явився на світ найперший варіант» музичної шкатулки», прабатько, так би мовити. Дуже простий, зібраний на швидку руку навісним монтажем з pic12f675, п’єзодинаміка, фотодіода, пари резисторів, трехвольтового елемента 2016 і упакований в намальовану в фотошопі листівку. Листівка ця в результаті вміла при розкриванні (і попаданні світла на фотодіод) прописувати прямокутником ту саму мелодію. Ось так ось невигадливо і просто.
Але ідея виявилася архиуспішною, у багато разів більше, ніж я очікував. Надалі я зробив ще кілька таких простих листівок на прохання своїх знайомих, для їх других половинок. І в кожному випадку такий подарунок викликав масу емоцій як у самих обдаровуваних, так і у їхніх батьків, подруг і знайомих:)
Минуло досить багато часу, все закрутилося, проект призабувся. Але так вийшло, що я знову згадав про музичну шкатулку. Цього разу це мав бути подарунок на 8 березня. У той час я активно вивчав мікроконтролери atmel, зокрема грався з attiny45, і під цю справу вирішив музичний модуль удосконалити. Тим більше, цього разу часу було багато. Тут то все і почалося.
Вишукуючи різну інформацію на просторах інтернету я натрапив на широко відомий у вузьких колах сайт містера чана . А конкретніше, на одну з його конструкцій, мініатюрний синтезатор, якраз на улюбленому мк:) деякий час тому я вже майже закінчив чотирьохканальний синтезатор на pic18, але, на жаль, напрацювання в серцях знищив (про що ще не раз потім пошкодував). А конструкція чана була цілком самодостатньою і закінченою. Залишалося додати до неї тільки «спусковий механізм» і вперед!
Я трохи допиляв код, і спусковий механізм був готовий. Але далі все виявилося дещо менш райдужно. Основна проблема конструкції була в тому, що вона занадто тихо звучала. Як я не намагався, при прямому приводі динаміка від пінів мк виходило тихо і все тут! в результаті, було прийнято вольове рішення додати підсилювач потужності. Вибір припав на наявний тоді в терраелектроніці lm4900. Знову ж таки, довелося внести ще деякі зміни в код містера чана, щоб синтезатор правильно працював із зовнішнім підсилювачем — зробити управління ногою енергозбереження, щоб усилок не їв батарейку при просте і переналаштувати шім для правильного виведення сигналу з одного піна. Після цих змін прототип заробив просто ідеально. Тоді ж я намалював перший варіант плати (в який, як потім з’ясувалося, закрався косяк:) і зібрав музичну шкатулку по-людськи. Далі, все по второваній доріжці-саморобна листівка, установка модуля і дарування-вручення.
Звичайно, цей пристрій був на кілька голів вище попередніх — дуже реалістичне звучання «справжньої» шкатулки і поліфонія давали про себе знати:) подарунок, як і в минулі рази, ще давно, викликав фурор. І я також зібрав друзям близько десятка таких модулів.

Тепер про сам пристрій

поточна версія модуля, третя за рахунком, містить в собі ще кілька змін і одне цікаве нововведення-світломузичний канал, до якого можна підключити, наприклад, світлодіод. Але про все по порядку.почнемо зі схеми, вона дуже проста:

Серце її-мікроконтролер attiny45 / 85 . Він займається, власне, синтезом музики, управляє світломузичним каналом і енергозбереженням підсилювача. Другий за значимістю елемент-звуковий підсилювач потужності tpa301d . До підсилювача підключений динамік, який знаходиться за межами модуля. Ще є транзистор bc847, керуючий світломузичним каналом і кілька пасивних елементів — резисторів і конденсаторів . Харчується все це від 2-3 лужних елементів (наприклад, aaa), що знаходяться в зовнішньому батарейному блоці (самому звичайному, китайському). Як бачите, схема дійсно елементарна.принцип роботи схеми більшість часу пристрій знаходиться в»сплячому режимі». Мк засинає по команді прошивки відразу після включення, попередньо «присипляючи» і підсилювач, встановлюючи на його нозі «shutdown» високий рівень (шляхом підключення слабкої підтяжки ноги «pb0» до «+» харчування всередині мк). Прокидається мк по перериванню c ноги» pb2/int0″. Спочатку нога теж підтягнута до » + » харчування всередині мк і її треба замкнути на землю.
З ніжки «pb1 / oc1a» мк звуковий шім сигнал, щоб відфільтрувати його від несучої, проходить через найпростіший rc-фільтр другого порядку (r2-c3 ), який повинен бути розрахований (а в нашому випадку може бути і просто «прикинуть») на частоту зрізу, багато меншу (раз в десять) несучої частоти. А відфільтрований сигнал, через блокувальний конденсатор c2 , вже надходить на вхід підсилювача.
Мк управляє і додатковим, світломузичним каналом. Для цього використовується npn-транзистор q1 в ключовому режимі, база якого підключена до ноги мк «pb4/oc1b» через струмообмежуючий резистор r1 . У ланцюзі колектора теж може стояти обмежує резистор (r3) — не буде зайвим. Транзистор також управляється шім сигналом. Все виконано дуже просто — в кращих традиціях «миготіння» світлодіодами з » ардуїни»:)
За харчування варто розв’язковий тантал (с1 ), найпростіший обвіс підсилювача, що виконує як роль розв’язки (с4 ), так і регулювання коефіцієнта посилення (гучності), в общем-то, підглянутий в даташіте на підсилювач. При необхідності, ку може бути досить точно розрахований за звичайнісінькою для оу методикою співвідношення опорів вхідного резистора r4 і резистора зворотного зв’язку r5 , так як гучність буває корисно підкоригувати під конкретно взятий динамік або конструкцію.друкована плата проста до неподобства, намальована в diptrace:
Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки
Це вже третя версія, в якій враховані всі попередні недоліки.
Плата розрахована під поверхневий монтаж і одностороння, що сильно спрощує процес її домашнього виготовлення. Можна застосувати будь-який спосіб: лазерно-прасувальний, фотоспособний або навіть намалювати доріжки маркером (на любителя, звичайно).
Всі елементи-0805 (включаючи» нульові » перемички), тантал — a або b, транзистор в sot23 і мк з підсилювачем в so-8. Всі «периферійні» компоненти-батарейний блок, динамік, світлодіоди і кнопка (фоторезистор, геркон) підпоюються до відповідних «кружечкам» на платі. Ось і все.програмна частина

Трохи про синтез звуку

Про спосіб синтезу, використовуваному в девайсі, дохідливо можна почитати в оригіналі у містера чана . Можна ще загуглити»wavetable synthesis». Якщо ж ви не володієте мовою, то коротко, в пам’яті мк зберігається звуковий семпл (окремо взятий звук), т. Зв. «wavetable«, який в нашому найпростішому випадку умовно ділиться на дві логічні частини , в цілому утворюють» envelope « — » attack«, початок кожного нового звуку , і» sustain», витримку, постійно зациклений протягом звучання ноти фрагмент. Є ще «decay», «дозвучка», частина, яка звучить після зняття ноти. У нас вона реалізована просто шляхом поступового загасання звучання «sustain » а». У мк працює таймер, який з певною частотою викликає переривання, де відповідно до поточного положення по «envelope» і висотою звучання ноти вибирається потрібне значення з пам’яті семпла. Причому, таким чином можна синтезувати відразу кілька каналів (тобто нот) одночасно, все залежить тільки від обчислювальної потужності мк і частоти дискретизації (якості звучання). Далі ці значення змішуються і відправляються «на вихід» (у нас — в регістр управління шім). Все це неподобство, як я вже згадував вище, називається» wavetable synthesis «або»таблично-хвильовий синтез».

Ядро синтезу містера чана залишилося практично незмінним. Трохи поміняв тільки метод виведення шім, зважаючи на відмову від «прямого приводу» динаміка з мк. Додав «спусковий механізм«, управління енергозбереженням мк і підсилювача, а також написав код управління світломузичним каналом, який працює таким чином: за спеціальним події з партитури в потрібних місцях» запалює «світлодіод, і потім плавно його»гасить». Ну і «портував» (сильно, звичайно, сказано) код в студію, для зручності.
Код написаний на avr асемблері і складається з декількох файлів: «mbox.asm «- власне, сама програма; » notes_pitch.inc » — вказівка відповідностей мнемонічних назв нот, використовуваних в партитурі, коефіцієнтам збільшення позиції покажчика в семпле (чи то пак, в результаті, висоті тону); «wavetable.inc « — дані семпла (»таблицю«) і криву загасання» decay«; а » score.inc«, як ви вже напевно здогадалися з назви, містить партитуру виконуваного твору,»ноти».
Передбачалося писати їх вручну, що, безсумнівно, доставить масу задоволення людям-мазохістам, особливо якщо партитура зовсім непроста.
Для людини, що збирається використовувати свою партитуру і, імовірно, з цього приводу хоч скільки-небудь знайомому з музикою і нотною грамотою, простіше було б намалювати партитуру в будь-якому доступному нотному редакторі і якимось чином використовувати її. Для цього я написав спеціальну програму-конвертер, яка приймає «на вхід» міді-файл формату 0, а «на виході» віддає готовий файл «score.inc». Вона ж може самостійно розставляти події запалювання світлодіода для всіх зустрічаються в першому каналі нот, тобто, якщо мелодію спочатку логічно відокремити від акомпанементу і винести в перший канал міді-файлу, то ми отримаємо партитуру, яка буде запалювати світлодіод в такт з мелодією, якщо захочемо і поставимо галку. Насправді, це, мабуть, один з найкрасивіших варіантів роботи додаткового каналу.
Ще програма вміє транспонувати результуючу партитуру на одну або дві октави вгору/вниз, що в певних випадках може сильно полегшити роботу з написання партитури.
Інтерфейс програми виглядає просто, зрозуміло і невигадливо, а исходники на delphi додаються в комплекті:

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

До речі, як мені підказали свого часу (чомусь я про це зовсім не подумав), в інтернеті є купа ресурсів, звідки можна взяти вже готові мідішкі з бажаними мелодіями. Їх потрібно буде лише трохи доопрацювати для використання в моєму конвертері. А деякі, можливо, навіть і не доведеться допрацьовувати.

що ще може знадобитися? припустимо, ви купили/дістали всі необхідні компоненти, тим чи іншим чином виготовили плату або, як варіант, просто спаяли все навісним монтажем. Що знадобиться ще? знадобиться програматор. Якщо ви вже мали або маєте справу з avr, то у вас він, швидше за все, вже є. А так, підійде, наприклад,» usbasp » в сотнях втілень або будь-який інший . Тут немає нічого надприродного. В архіві з усім-всім є вже скомпільований бінарник, який можна відразу заливати в контролер і використовувати, якщо немає намірів щось правити і пересобірать.

Застосування

а тепер, як і обіцяв, розповім і покажу одне з сотні можливих застосувань модуля, музичну троянду кавасакі.
Роза кавасакі, один із шедеврів орігамі, взагалі окрема велика тема, ознайомитися з якою в повній мірі можна на просторах інтернету.
Конструктивно ж, сама штучка виконана з двох частин:
Перша, троянда, складена з кольорового аркуша паперу і приклеєна на скручений стеблинка з листочками (теж складеними з кольорового папірця). Усередині стебла проходить товста мідний дріт (для міцності) а в самому низу захований невеликий неодимовий магнітик.
Друга частина, ваза, викроєна і склеєна з товстого білого картону. Усередині неї встановлений сам модуль, динамік (приклеєний на резонуючий обсяг, заповнений ватою), над’яркі білі ширококутні світлодіоди, замотані дрібним наждачкою і батарейний блок, закріплений знизу вази для зручності доступу до батарейок. Ну і, звичайно ж, геркон — «спусковий механізм», що працює в парі з магнітиком в стеблі. Він встановлений таким чином, що модуль активується при вийманні троянди з вази.
Схематично це виглядає приблизно так:

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

А ось пара фотографій прототипу:

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

І відео роботи. На відео грає композиція «ніжність», яку я переклав для шкатулки, і яка включена в архів як исходником (набирав в sibelius) і мідишкой, так і готової згенерованої партитурою:

Як водиться, дає про себе знати вічна моя проблема з нормальним звуком у відео. Тисяча вибачень. Якщо цікаво послухати в нормальній якості як звучить конструкція, то можете завантажити емпетришку ось звідси .
Це — лише одне з можливих застосувань конструкції. Як ви використовуєте свій модуль буде залежати від вашої фантазії;)
Мені залишається тільки побажати вам успіхів у цій нелегкій творчій справі.
Даруйте радість своїм близьким і коханим!

Дисклеймер і подяки:)

P. S. Це мій перший пост тут, так що, будь ласка, сильно не штовхайте, якщо в чомусь або якось я виявився не правий.
P. P. S. Даний матеріал частково і в розрізненому вигляді я вже публікував у себе в жж, більш для себе, підмітити якісь моменти і залишити пам’ятку, але так як пристрій виявився дуже цікавим і успішним, і вже кілька модифікацій цього девайса в майже парі десятків втілень з лишком виконали (і продовжують виконувати) своє призначення-радують слух і око дівчат — то я вирішив розповісти про нього і вам.
P. P. P. S. Також на розповідь про наступне девайсі тут, на хабре, мене вже давно сподвигал товариш , і ось нарешті я зібрався з силами, підбив матеріал і вирішив таки написати цей пост, що довгому величезне спасибі!

Люди, які вважають за краще виготовляти пам’ятні речі і подарунки самостійно, рано чи пізно замислюються про те, як зробити шкатулку своїми руками. Для цього зовсім не потрібно мати будь-яких особливих навичок в конкретній сфері. Для роботи знадобляться набір інструментів і підручні матеріали: картон, тканина, фанера, скло і т. Д. Можна використовувати і старі листівки або бляшану банку з-під печива або чаю.

Саморобна скринька у вигляді книги з картону

Виготовити шкатулку з картону можна всього за кілька годин . Для цього знадобляться наступні матеріали та інструменти:

  • палітурний картон;
  • відріз бавовняної тканини розміром 300 мм х 600 мм;
  • тонкий синтепон;
  • скрап-папір 300 мм х 300 мм;
  • мереживо з бавовни 300 мм довжиною і 30 мм шириною, металеву рамку для декору і т. Д.;
  • швидковисихаючий і не залишає слідів клей;
  • двосторонній скотч;
  • ножиці;
  • канцелярський ніж;
  • олівець;
  • залізна лінійка.

Вся робота підрозділяється на кілька етапів:

  • підготовчий;
  • виготовлення основи;
  • створення » обкладинки»;
  • декорування.

Підготовчі роботи

На цьому етапі треба зробити всі необхідні заготовки з картону, тканини, синтепону і паперу для внутрішньої обробки. З палітурного картону потрібно вирізати вісім елементів:

  • 170 мм х 115 мм — 2 шт.;
  • 170 мм х 30 мм — 1 шт.;
  • 160 мм х 110 мм — 1 шт.;
  • 160 мм х 40 мм — 2 шт.;
  • 108 мм х 40 мм — 2 шт.

З синтепону заздалегідь зробити заготовки з наступними розмірами:

  • 400 мм х 40 мм;
  • 170 мм х 115 мм;
  • 170 мм х 30 мм.

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

Робота з каркасом

Алгоритм дій:

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

Виготовлення «обкладинки»

Порядок дій:

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

Декор

Для прикраси майбутньої шкатулки доцільно вибрати будь-які вподобані елементи, які можна пришити або наклеїти. В даному випадку використовувалися бирка, металева рамка і мереживо.

Порядок дій:

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

З листівок

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

Зі старих листівок зі схожою тематикою можна виготовити «скриньку» для зберігання фотографій. Необхідні матеріали та інструменти:

  • старі листівки;
  • нитки (муліне, в’язальні, ірис);
  • голка з широким вушком;
  • ножиці;
  • олівець;
  • лінійка.

Для виготовлення доцільно скористатися кресленнями:

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

За допомогою даних креслень необхідно створити викрійки. Для цього потрібно перенести елементи на листівки і вирізати деталі по контуру.

Алгоритм дій:

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

Класична з фанери

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

Для початківців майстрів найпростіше виготовити шкатулку з фанери. Необхідні матеріали та інструменти:

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

Підготовчий етап

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

Перш ніж переходити безпосередньо до виготовлення шкатулки необхідно випиляти з фанери кілька заготовок з наступними розмірами:

  • 23 см х 14 см-1 шт. (дно шкатулки);
  • 14 х 7 см-2 шт. (торцеві боковини);
  • 25 см х 7 см-2 шт. (боковини);
  • 25 см х 16 см-1 шт. (кришка);
  • 14 см х 4 см-2 шт. (зовнішні перегородки);
  • 14 см х 9 см-1 шт. (зовнішня кришка №1);
  • 14 х 7,5 см — 1 шт. (зовнішня кришка №2).

Також потрібно заздалегідь зробити деталі для збору малого короба, який буде розташовуватися всередині шкатулки:

  • 4,5 см х 4,5 см — 4 шт.;
  • 4,5 см х 6 см — 2 шт.;
  • 6 см х 6 см — 1 шт.

При розпилі фанери лобзиком краю виходять нерівними. Тому їх необхідно відшліфувати, так само як і поверхню стінок, які будуть знаходитися всередині шкатулки.

Збірка зовнішнього каркаса

На цьому етапі необхідно зібрати основу. Порядок дій:

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

Виготовлення малого короба і великої кришки

Порядок дій:

  1. виготовити маленький короб за тим же принципом, що і великий.

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки
Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

Випал і покриття морилкою

Алгоритм дій:

  1. злегка обпалити заготовку, щоб утворилися красиві підпалини.

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки
Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

Працювати з паяльною лампою потрібно дуже обережно. Фанеру необхідно припікати тільки злегка, щоб уникнути утворення некрасивих палених відколів.

Сильно, щоб краї вийшли більш рівними.

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

3. Перевернути скло зворотною стороною, покласти його на лінійку і натиснути, щоб відламати вийшла деталь.

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

4. Використовуючи викрійку вирізам всі інші скляні елементи шкатулки. Всього повинно вийти 15 трикутників.

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

5. Оглянути краю деталей на предмет відколів і нерівностей.

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

6. Щоб деталі вийшли ідеально рівними, краї слід відшліфувати за допомогою спеціальної шліфувальної машинки. При цьому очі потрібно прикрити захисними окулярами, щоб дрібні осколки не потрапили в них.

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

7. Оброблені шматки скла необхідно обполоснути водою і висушити природним шляхом на паперовому рушнику.

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

8. Перш ніж переходити до декорування елементів мідною фольгою, потрібно кожен шматок скла протерти спиртом.

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

9. Щоб прикрасити деталі шкатулки фольгою акуратно, скло треба помістити в середину стрічки.

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

10. Обернути фольгою краю трикутника, щільно притискаючи її до поверхні і розгладжуючи будь-яким плоским предметом.

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

11. Виконати цю операцію з усіма іншими деталями.

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

12. Тепер потрібно обробити краю флюсом. Для цього можна використовувати ватяну паличку або пензлик.

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

13. За допомогою паяльника наносимо припій на краї деталей. При цьому важливо стежити, щоб скло не тріснуло від високої температури. В процесі роботи паяльник потрібно періодично витирати об губку, щоб прибрати з нього пригорілі олово і нагар.

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

14. Тепер саме час приступити до складання шкатулки. Деталі виставляються по куту.

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

15. Щоб з’єднати їх між собою, треба нанести припій за допомогою паяльника в двох точках.

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

16. Поступово зібрати всю шкатулку.

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

17. Внутрішні шви також потрібно запаяти, щоб вони були рівними.

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

18. Зовнішні шви зробити більш об’ємними, наносячи на них припій в кілька шарів.

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

19. Відшліфувати шви металевою ватою до гладкості.

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

20. Обробити антиоксидантом, щоб запобігти окисленню і надати блиск.

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

З музичним механізмом

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

Музична скринька може стати відмінним подарунком на день народження. І для цього необов’язково купувати її в магазині, простіше виготовити своїми руками.

Для роботи будуть потрібні наступні матеріали та інструменти:

  • жерстяна банка (можна з-під печива або чаю);
  • шпаклівка по металу;
  • акрилова грунтовка;
  • клей пва;
  • матовий лак;
  • декупажна карта з нотами (або серветка);
  • спресований картон товщиною 3 мм;
  • оксамит;
  • лобзик з ювелірною пилкою;
  • ножиці;
  • кисті;
  • клейовий пістолет;
  • клей-олівець;
  • лінійка;

Олівець.

Також буде потрібно готовий музичний механізм. Його можна взяти зі старої іграшки або купити в спеціалізованому магазині.

Вся робота буде поділятися на наступні етапи:

  1. формування зовнішнього каркаса.
  2. внутрішнє оздоблення.

Основа шкатулки з жерстяної банки

Алгоритм дій:

1. Покрити поверхню банки автомобільної шпаклівкою. Після підсихання ошкурить і покрити ґрунтовкою в 1-2 шари.

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

2. Обклеїти декупажною серветкою всі частини шкатулки. Потрібно вирізати коло з таким же діаметром, як і у кришки, при цьому врахувати висоту і зробити запас 1-2 см.пензликом нанести клей на бляшану поверхню, прикласти серветку, розрівняти, щоб не було складок. За таким же принципом оформити і нижню частину шкатулки.

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

3. Виконати отвір під музичний механізм, куди буде вставлятися ключик.

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

4. Після того як поверхня висохне, потрібно покрити її матовим лаком в два шари. Каркас шкатулки готовий.

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

Внутрішнє оздоблення

Порядок дій:

1. З картону вирізати дно. Щоб його обтягнути, потрібно зробити з оксамиту коло з таким же діаметром, але залишити невеликий припуск. Приклеїти тканину до картонного основи за допомогою клею-олівця.

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

2. Знадобиться також короб для музичного механізму і боковини. Вони виготовляються за тим же принципом, що і днище.

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

3. Закріпити оксамитові деталі всередині шкатулки за допомогою клейового пістолета. Під короб попередньо помістити музичний механізм.

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

4. За бажанням з картону і оксамиту можна виготовити додаткові відділення, наприклад, у вигляді коробочки з кришкою, що відкривається або мішечка на зав’язках. А зовнішні боковини обробити оксамитовою стрічкою.

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

5. На внутрішню поверхню кришки можна приклеїти фото або будь-яку вподобану картинку картонним підставою, яку потрібно покрити акриловим лаком. Щоб заховати краю, по периметру кола варто прикріпити оксамитову стрічку і атласний шнур, а місце стику заховати під бантом.

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

Виготовити шкатулку своїми руками з підручних матеріалів не так вже й складно, як здається на перший погляд. А надати їй закінченого вигляду допоможе відповідний декор: намистини, стара непотрібна біжутерія, камені для прикрас, гудзики, черепашки, стрічки, етикетки і т.д.

У нашої маленької принцеси, моєї улюбленої племінниці, наближається перший в її житті день народження. На день народження її мами в лютому (моєї молодшої сестрички) діти розбили улюблену музичну іграшку нашої крихти, скляну кулю з ведмедиками. І я не дала викинути музичний механізм з неї з розрахунком на те, що я що-небудь придумаю. І ось я вирішила зробити шкатулку. Дівчатка люблять шкатулки. Я сама дівчинка і я знаю:) поки наша сонечка маленька, мама буде збирати улюблені дівчатками скарби у вигляді бусиків, кілець і браслетів.
Одне з моїх хобі це шкатулки ручної роботи, і за багато часу, що я займаюся цим, у мене вже назбиралося багато всяких матеріалів.
Отже. Нам знадобитися жерстяна банка з-під печива або цукерок. Так само можна купити просто бляшану банку. У магазинах товарів для рукоділля зараз можна знайти будь-які банки. Я знайшла бляшані банки в магазині з чаєм і кавою. Просто банки. Але на цей раз мені дісталася банку з-під печива кондитерської фабрики «спартак». Вона велика. У діаметрі 22 см, а по висоті 7,5 см.

Шпаклівка по металу, акрилова грунтовка, акриловий лак, клей пва, кисті, декупажна рисова карта з нотами (рисову карту можна замінити декупажной серветкою), ножиці, музичний механізм. Так само нам знадобитися клейовий пістолет і клей-олівець. Мені подобається працювати з рисовими серветками та картами. Під впливом клею вони не рвуться і не деформуються. І у них приємна на дотик текстура. Все інше буде підбиратися по ходу роботи. Іноді на самому початку я не знаю, що у мене вийде в результаті. Тобто, зазвичай на самому початку є деяка теорія, але дуже часто в процесі роботи щось змінюється.
Але в моїй банку є один істотний мінус. Поверхня кришки не гладка. На ній видавлені печенюжки. Тому я взяла автомобільну шпаклівку по металу і все це справа вирівняла. Фото процесу немає, так як фотографувати було нікому, до того ж смердить шпаклівка вкрай різко і неприємно. Коли шпаклівка підсохла, її необхідно ошкуріть. Я спеціально не ошкурівать до ідеальної рівності і гладкості.

Потім покриваємо всю нашу майбутню шкатулку грунтом в один, а краще в два шари. Другий шар наноситься тільки після того як перший шар гарненько висох. Я думаю, не потрібно пояснювати для чого потрібен грунт.

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

Так все висохло. Прийшла черга нашої серветки. Спочатку обклеюємо кришку. Згадуємо уроки праці в початковій школі. Вирізаємо коло діаметром рівним діаметру верхньої частини кришки плюс висота кришки плюс пара сантиметрів про всяк випадок. Наносимо пензликом клей на кришку і акуратно прикладаємо наш коло на верхню частину кришки, розрівнюємо, щоб не було складочок. Дуже акуратно, щоб не порвати. На жаль, фото процесу немає, так як фотографувати було нікому. Розрівняли на верхній частині, тепер беремо в руки кришку і акуратно, змочуючи в клеї, пензликом приклеюємо карту до бічних стінок кришки. Таким же чином обклеює нижню частину нашої майбутньої шкатулки. Тут простіше. Потрібна смуга висотою від стопорного обідка до дна плюс висота до днища. У мене плюс 5 мм до основної довжини. І коло. Ставимо нашу скриньку на карту і змальовуємо її олівцем. Ставимо сохнути.

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

У мене сохло кілька годин. Клей повинен повністю висохнути перед нанесенням лаку. Інакше лак буде липнути до рук. Я купила в будівельному магазині лак для деревини. Спеціальні лаки для декупажу підводили мене не один раз. Вони дорогі і липнуть до рук в готовому виробі. Тому я пішла і купила лак в будівельному магазині. Мені не подобається глянець, тому при виборі лаку я зупинилася на лаку, який має матову поверхню.

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

Значить, наступним етапом буде нанесення лаку. Лак потрібно наносити строго по інструкції. У два шари. Ретельно висушуючи кожен шар.

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

Ну ось. Висушивши. Тепер починається найцікавіше. На самому початку я забула зробити отвір під музичний механізм, тому довелося робити отвір вже після нанесення лаку. Отвір робіть дуже акуратно. Я знехтувала технікою безпеки і всадила собі в палець викрутку прямо в вінку. Заливши дірку перекисом і насилу зупинивши кров, я приступила до кріплення музичного механізму. З причини того, що я була злегка травмована, я забула зробити фото даного процесу. Потім виявилося, що ключик, який мені підібрав знайомий годинниковий майстер дуже великий і негарний. І тоді я за допомогою своєї чарівності вмовила знайомого токаря зробити мені маленький ключик з латуні. Ось він красень.
Дуже подобається приклеювати тканину до картону саме клеєм-олівцем. Я купую дорогі олівці фірм кохінор або еріх краузе. Але зараз як на зло не знайшла ні того ні іншого і знову купила в будівельному магазині найдорожчий клей-олівець німецького виробника. Брала на свій страх і ризик, але він себе виправдав. Значить, наносимо клей на картон і прикладаємо оксамит. Даємо підсохнути і підклеюємо припуски. Як-то так.

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

Боковинка

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

Це короб під механізм

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

Зворотна сторона

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

Денце

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

За допомогою клейового пістолета, закріплюємо оксамитові деталі всередині шкатулки. Ось уже в готовому вигляді.

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

Далі робимо скриньку для дрібниць. Спочатку я хотіла зробити скриньку, який був би як би продовженням короба під механізм. Але коли я все приміряла, зрозуміла що виходить якась фігня і вирішила скриньку зробити окремо. Вирізала сектор кола (кришку) і стіночку з товстого картону. Обклеїла їх разом на відстані 4 мм один від одного, щоб конструкція згиналася. Обрізала оксамит по краю. Ниткою з голкою пошила краю оксамиту. І закріпила все всередині шкатулки. Мені все здалося блідим, і я за допомогою клейового пістолета закріпила по стиках коричневий атласний шнур. Намистинки в якості стопора, щоб кришка не провалювалася.

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

Обклеюємо з обох сторін. Згинатися.

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

Зшиваємо краю

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

Подивилася на результат і вирішила додати ще одне відділення. А щоб було цікаво (я ж роблю шкатулку для дівчинки) замість кришки зробила імітацію мішечка, затягується атласним шнуром. Все кріпиться клейовим пістолетом. Ну ось. Начебто нічого так.

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

Ось уже з мішечком

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

Тепер потрібно декорувати зовнішню частину шкатулки. Я чесно і довго і в різних місцях шукала тасьму, яка мені була потрібна, але не знайшла. І тому купила що було, щоб зробити те, що мене б влаштувало. Стрічка з органзи, атласний шнур і смужка оксамиту. Я взяла стрічку з органзи і праскою за допомогою клейової тасьми приклеїла на неї оксамитову смужку. Всю цю красу я клейовим пістолетом приклеїла до скриньки. Чогось не вистачає. Блідо. Тоді я клейовим пістолетом приклеїла атласний шнур по краю оксамитової стрічки. З оксамиту і стрічки з органзи я спорудила бант і прикріпила його поруч з ключиком. Таким чином я приховала місце стику тасьми і трошки сховала ключик.

Ну з-за чого б ще я захотіла купити музичну шкатулку? тут побачила відгук, там побачила механізм-пазл зійшовся і ось вона у мене на столі в симпатичній коробочці.

На аліекспрессе можна було купити вже готову конструкцію, але тут прокинулася жаба і почала мене душити. Віддавати більше, ніж 3 у. О. За музичну скриньку? якщо тільки вона буде з золота з діамантами (ну ладно, фіанітами )…

Вирішено було купити музичний механізм і самостійно зробити коробочку.

Вартість на момент покупки: 2.9 у. О.

Упакований механізм був так, що я подумала спочатку, що продавець помилився і відправив мені музичну шкатулку вже в якомусь корпусі. Але коли я розгорнула пакет, виявилося, що основний обсяг становить пакувальний матеріал. Для чого? увага: щоб не пом’ялася картонна коробочка з бантиком.

Сам механізм металевий — йому навряд чи щось буде, навіть якщо на нього наступити. Навіть випирає частина рукоятки дуже міцна.

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

Все гранично просто. Беремо механізм, підбираємо або робимо самі коробочку, встановлюємо механізм в коробочку болтами… Стоп! а де ж обіцяні болтики?

Про болтики я згадала через тиждень, коли знову полізла дивитися опис товару продавця. У нього на фотографіях механізм з 3 болтами для кріплення, а мені прийшло без них. Де мої болтики???

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

Довелося ліпити на двосторонній скотч на дно коробочки. А тому що у чоловіка був період під назвою: «що б ще такого склеїти двофазним клеєм? «, то механізм був посаджений для надійності на нього. Клею залишилося багато? не біда… Зараз ми заклеїмо коробочку наглухо!

На моє запитання: «навіщо заклеїв саму коробочку? «відповіді не послідувало, чоловік тільки плечима знизав і посміхнувся. Довелося млосно зітхнути, похитати головою і випробувати механізм в дії в новому корпусі від старого годинника ракета.

В коробочці довелося виконати отвір для ручки. З цим завданням легко впорався китайський дремель (відгук буде ). Але навіщо чоловікові знадобилося робити другий отвір-знову залишилося загадкою. Звучання було точно таким же і без нього.

Опис.

Механізм і корпус металеві за винятком пластикових шестернею і внутрішнього барабана. Ручка обертається в обидві сторони, але звучання дає тільки правильний напрямок.

Розмір механізму 4.4 х 3.4 х 2 см + обертається ручка.

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

У ручки наконечник рухливий для зручності обертання.

Продавець відправляв замовлення у випадковому порядку і з 6 мелодій мені дістався барабан 002b з музикою — «фінал лебединого озера».

Є ймовірність того, що можна продавця попросити надіслати конкретний барабан, але для цього необхідно знати всі їх номери і звучання. Я залишилася задоволена вибором продавця.

Звучання гучне буде в тому випадку, якщо механізм встановлений на тверду поверхню. У коробочці звук посилюється вдвічі. Якщо музичну шкатулку крутити на кухні, то її буде чутно навіть в кімнаті.

Мелодія приємна, прибріхування помітила тільки одне в кінці, але може бути так і треба. Чим швидше крутиш рукоятку, тим швидше грає мелодія і навпаки: чим повільніше крутиш — тим повільніше обертається барабан.

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

Для дитини.

Купувала механізм з різних міркувань:

  1. захотілося.
  2. розвиток дитини.

Що може розвинути механізм музичної шкатулки у дитини:

  • логіку і кмітливість — куди і як обертати, щоб зазвучала мелодія.
  • слух-приємні мелодії з правильними нотами.
  • почуття прекрасного-лебедине озеро і музика з нього — це класика.
  • дрібну моторику-рукоятка маленька і тримати її потрібно пальчиками міцно.
  • почуття такту (ритму) — обертаючи швидше або повільніше задається темп.
  • фантазію, уяву — якщо робити корпус разом.

Висновок.

Механізмом я залишилася задоволена і дитині музична шкатулка сподобалася. Витрачені гроші не шкода. Була ідея зробити музичну скриньку в стилі оформлення макаронними виробами і крупами, кавовими зернами, квілінгом або аплікаціями…

Коли втихомирила свою розбушувалася фантазію, я зрозуміла, що дитина не дасть довго прожити оформлення і найрозумнішим варіантом музичної шкатулки буде якраз наглухо заклеєна квадратна коробочка від годинника.

Бажаю вам вдалих покупок!

Aliexpress-оптовий інтернет-гіпермаркет. Тонкощі алі, його плюси і мінуси, наші нескінченні замовлення (аксесуари, мікросхеми, техніка, іграшки, для себе коханої та ін.) в фото-репортажі від шопоголіка.

Оплачувати покупки на алі

У скриньці музичної, майже на самому дні, тихенько сплять миті давно минулих днів. Популярний колись аксесуар тепер припадає пилом в музеях або на антресолях, забитих всяким мотлохом. Так би воно може і було далі, якби дизайнери не вирішили відродити музичну шкатулку, зробивши з неї справжній предмет розкоші. Про найяскравіших екземплярах поговоримо в нашому огляді.

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

Починаючи з листопада місяця, всі екрани країни заповнює життєрадісний дід мороз з пляшкою кока-коли в руках. З року в рік реклама практично не змінюється, тому головний герой стає майже рідним, а в супермаркеті рука сама тягнеться до шипучого напою. Тепер він перекочував і на кришку музичної шкатулки. Кока-коли такий дід мороз, звичайно, не принесе, але музикою порадує.

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

Головне-дах над головою. Як з’ясувалося, ця істина актуальна не тільки для людей, а й музичних шкатулок.

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

Така музична скринька робиться під замовлення. Дизайнер не тільки вибирає вподобану клієнту мелодію, але і створює фігурки-портрети іменинників або членів сім’ї замовника.

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

Музична скринька у вигляді медальйона, стилізована під старовину. Дизайнери стверджують, що одним таким подарунком можна підкорити серце дівчини.

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

Якщо примхлива спокусниця залишилася байдужою до співаючого серця, можна спробувати подарувати їй музичну скриньку у вигляді каруселі. Тільки спочатку варто поцікавитися: а чи любить дівчина музику або все ж кращий подарунок для неї знаходиться в ювелірному відділі.

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

До чого дійшов прогрес! виробники придумали музичну шкатулку для ipad. Щоб привести її в дію, потрібно завантажити на ipad спеціальний додаток, і можна насолоджуватися мелодіями.

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

Музична скринька, створена спеціально до ювілею групи «бітлз». Втім, про це вельми красномовно говорить кришка вироби. Що стосується репертуару шкатулки, то він складається виключно з пісень легендарної групи.

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

Така скринька напевно сподобається дітям. Головних героїв шкатулки дизайнери періодично змінюють. Одне залишається незмінним-характер виробу.

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки

Музична скринька для тих, хто пише музику. Створюйте мелодії, фіксуйте їх на спеціальній карті і насолоджуйтеся отриманим результатом.

Музична шкатулка з дерева своїми руками. Механізм для музичної шкатулки