Чому священики відрощують бороду. Борода-чому православні носять бороду? ставлення до бороди в різних релігіях

223

17 вересня 2017 року з благословення митрополита крутицького і коломенського ювеналія до 100-річчя трагічних подій в росії (1917-2017) в підмосков’ї пройшов vi єлисаветинський хресний хід, присвячений пам’яті святої преподобномучениці великої княгині єлисавети феодорівни. Його ініціаторами виступили одинцовское благочиння і фонд «єлисаветинсько-сергіївське просвітницьке товариство» за участю приходу спаса нерукотворного образу в селі усово, повідомляє сайт вівце.

Як відомо, сьогодні, 18 вересня російська православна церква звершує пам’ять святої праведної єлисавети — небесної покровительки великої княгині. А 17 вересня відзначалося 20-річчя перенесення останків великого князя сергія олександровича в усипальницю бояр романових в новоспаському монастирі. Саме 18 вересня в 1884 році велика княгиня єлизавета федорівна романова вперше була присутня на літургії в храмі іллі пророка в іллінському — підмосковній садибі її чоловіка великого князя сергія олександровича (генерал-губернатора москви в 1891-1905 рр.). В іллінському подружжя проводило літо, а до осені урочисто, перепливаючи на плотах москву-річку, перебиралися в усово, де був добротний зимовий будинок. Таким чином, місце і час проведення цієї молитовної ходи були обрані абсолютно не випадково.

Саме за таким історичним маршрутом, від іллінського до усова, і пройшов єлисаветинський хресний хід. До наших днів збереглися природний ландшафт і багато історичних будівель садиби, пов’язані з благодійною діяльністю великої княгині.

Хрестохідці, а їх зібралося рекордне число — близько тисячі чоловік, після літургії під дзвін пішли повз будівлю пологового притулку, збудованого в 1892 році великим князем сергієм олександровичем, лазарету, відкритого великою княгинею в 1905 році для поранених воїнів російсько-японської та першої світової воєн. Потім спустилися до москви-річки і переправилися на п’яти плотах на інший берег.

Коли перебралися на інший берег, пішли в усово, повз будівлю школи, побудованої в 1873 році матір’ю великого князя сергія олександровича імператрицею марією олександрівною. Ільїнське і усово були куплені олександром ii для марії олександрівни, а потім успадковані великим князем сергієм олександровичем. Після одруження його на принцесі єлизаветі гессен-дармштадської і призначення його генерал-губернатором москви, маєток протягом двох десятиліть було заміською резиденцією великокнязівської подружжя. Тут панувала атмосфера безхмарного щастя до моменту загибелі великого князя сергія олександровича від бомби каляєва і рішення єлизавети федорівни відмовитися від зовнішнього світу, присвятити себе справі милосердя. Це служіння вона пронесла через все життя, до самого алапаєвська, де в 1918 році її мучили і скинули в шахту чекісти.

Завершився хресний хід молебнем у новому білокам’яному спаському храмі. Цей храм стоїть біля стародавньої дороги з звенигорода в москву, саме по ній повертався з польського полону батько михайла романова, преосвященний філарет-митрополит ростовський і ярославський. У храмі є боковий вівтар в ім’я святої преподобномучениці великої княгині єлизавети федорівни і в ім’я священнослужителя сергія махаєва, який був репресований і розстріляний на бутовському полігоні в 1937 році.

Москва, 15 сен — ріа новини. шостий єлизаветинський хресний хід, присвячений пам’яті святої великої княгині єлизавети федорівни, пройде 17 вересня в підмосков’ї і буде приурочений до 100-річчя трагічних подій в росії і до дня іменин великої княгині, повідомили в п’ятницю ріа новини організатори.

Уточнюється, що хресний хід пройде з благословення митрополита крутицького і коломенського ювеналія, його ініціаторами виступили одинцовское благочиння і фонд «єлисаветинсько-сергіївське просвітницьке товариство» (еспо), за участю приходу спаса нерукотворного образу в селі усово. Саме в маєтку ільїнське-усово великокнязівської четою в минулому відзначалися іменини єлизавети федорівни.

Також 18 вересня російська православна церква звершує пам’ять святої праведної єлизавети — небесної покровительки великої княгині, а 17 вересня відзначатиметься 20-річчя перенесення останків великого князя сергія олександровича, чоловіка єлизавети федорівни, в усипальницю бояр романових в новоспаському монастирі.

Красивий маршрут по місцях пам’яті

Організатори називають єлизаветинський хресний хід «історичним».

«він йде красивим маршрутом по території великокнязівського маєтку іллінське-усово і об’єднує історичні об’єкти, садиби, збирає велику кількість паломників у спільній молитві, рятуючи і оберігаючи місця пам’яті великої княгині єлизавети федорівни», — сказав співрозмовник агентства.

В іллінському, маєтку великого князя сергія олександровича, в 1891-1905 роках колишнього генерал-губернатором москви, подружжя проводили літо, а у вересні всім будинком, на плотах, переправлялися через москву-річку в усово, де був збудований зимовий будинок. Учасники хресного ходу, за традицією, що склалася, також перепливають в одному з наймальовничіших місць москву-річку.

Багато історичні споруди садиби, пов’язані з благодійною діяльністю великокнязівського подружжя, збереглися до сьогоднішнього дня: будівлі лазарету для воїною російсько-японської війни, пологового притулку, школи, народного училища імператриці марії олександрівни та інші.

Врятувати від руйнування

Фонд еспо останні кілька років веде наукову та громадську роботу з виявлення та збереження історичних об’єктів маєтку. Як повідомили риа новости в еспо, за останні роки багато об’єктів були врятовані від руйнування, і в даний час «йде велика робота по об’єднанню пам’ятників маєтку (15 об’єктів) в єдиний історико-культурний ансамбль, який буде доступний гостям і паломникам».

Як уточнили організатори хресної ходи, пам’ятні заходи розпочнуться о 9.30 з звершення божественної літургії в спаському храмі села усово. О 12.00 хресний хід почне свій рух від храму іллі пророка в іллінському, о 13.00 відбудеться переправа через москву-річку з іллінського в усово. Завершиться хресний хід спільною молитвою преподобномучениці єлизаветі федорівні біля храму спаса нерукотворного образу в селі усово. Після молебню для гостей працюватиме польова кухня.

Крім того, в православному просвітницькому центрі » усово-спаське «паломники зможуть відвідати виставку» імператорський маєток іллінське-усово», підготовлену еспо. Шостий єлизаветинський хресний хід є частиною програми з увічнення пам’яті новомучеників і сповідників російської церкви і підготовки 100-річчя їх пам’яті.

Благодійниця і подвижниця

Велика княгиня царюючого дому романових, голова імператорського православного палестинського товариства (іппо) і засновниця марфо-маріїнської обителі милосердя в москві, єлизавета федорівна стала однією з найвідоміших благодійниць свого часу. Вона вела подвижницьке життя: ночами доглядала за тяжкохворими, працювала вдень, обходила найбідніші квартали, сама відвідувала хитров ринок — саме криміногенне місце тодішньої москви, визволяючи звідти малолітніх дітей.

Єлизавета федорівна була заарештована чекістами і латиськими стрілками за особистим розпорядженням фелікса дзержинського. Патріарх тихон намагався домогтися її звільнення, але марно — вона була поміщена під варту і вислана з москви в перм. У ніч на 5 липня 1918 року велика княгиня була вбита — її скинули живою в шахту нова селімська в 18 кілометрах від уральського алапаєвська. Її останки відступаюча біла армія вивезла в пекін, а потім в єрусалим, де княгиня і бажала бути похованою.

У 1992 році архієрейський собор російської православної церкви зарахував її до лику святих. Раніше, в 1981 році, мучениця була канонізована російської зарубіжної церквою.

Переходу від вихідного патрубка до головного каналу, для ремонту димоходу з цегли з вигинами.

  • якщо виконується установка горизонтального або похилого ділянки від приладу опалення або каміна, то труба надівається на попередню від пристрою. Тим самим відбувається безперешкодний рух продуктів горіння по димоходу. При монтажі вертикальної частини димохідної труби наступний трубний відрізок поміщається в той, що стоїть нижче.
  • у разі нахилу покрівлі з горизонтом, отвір під сталеві труби має бути форми еліпсису або прямокутника. При установці потрібно стежити за тим, щоб димовивідна труба пролягала приблизно посередині між балками стелі і кроквами. Варто не забувати і про рекомендації по висоті над покрівлею димохідного зрізу.
  • Застосування каналу з нержавійки говорить про обов’язкову наявність гідроізоляції зверху. Це необхідно для того, щоб волога або опади з атмосфери не потрапили на горище.

    Нержавіючі труби для димоходу є хорошим варіантом для монтажу димовивідної системи. Установка сама по собі не представляє складності при чіткому виконанні всіх вказівок.

    В наші дні замість кладки звичного цегляного димоходу для відводу продуктів горіння все частіше вдаються до установки димоходів з нержавіючої сталі. Популярність подібних збірних конструкцій модульного типу пояснюється простотою збірки, довгим терміном служби і високою надійністю. При бажанні зібрати димохід можна самостійно, але для цього необхідно розбиратися в особливостях конструкції і дотримуватися основні технологічні вимоги. Розглянемо кожен з перерахованих пунктів докладніше.

    призначення і параметри нержавіючих димоходів

    Випускаються сьогодні металеві димоходи виготовляються з нержавіючої сталі, різних сплавів і матеріалів і можуть відрізнятися формою. Зазвичай це прямі або телескопічні конструкції з нержавіючих сендвіч-труб або гофровані гнучкі димоходи. Одним з важливих моментів в процесі монтажу є якість збірки. Як наслідок, поліпшується тяга, паливо згорає повністю, підвищується продуктивність котла. В атмосферу виділяється менше шкідливих речовин у вигляді диму і сажі, летючих кислотних сполук і смол. А газоподібні продукти горіння, чадний газ, аміак та інші сполуки повністю виводяться назовні.

    Також монтаж димоходу повинен виконуватися з дотриманням техніки безпеки і основних законодавчих норм. За цими вимогами перетин димоходу має відповідати потужності котла, а його висота – перевищувати 5 м.при цьому, щоб не було завихрень, і не утворювалася зворотна тяга, верхній елемент повинен розташовуватися вище даху. На самому димовідводі кількість поворотів, ламаних відрізків має бути мінімальним. Для зручності очищення та обслуговування димовідводу важливо забезпечити вільний доступ, а для відводу конденсату – окрему зливну трубу.

    Виробники збірних конструкцій димарів враховують ці вимоги, тому у всіх виробів, що випускаються:

    • округла форма з гладкою поверхнею, що сприяє стабільній тязі;
    • мінімальне утворення конденсату;
    • високі характеристики термостійкості, герметичності з’єднань;
    • висока пожежостійкість і безпека;
    • проста збірка і обслуговування.

    Купуючи димоходи модульного типу з нержавійки, обов’язково підбирайте їх відповідно до потужністю вашого котла або печі.

    Димовідводи гнучкого типу значно полегшують проведення монтажних робіт опалювальної системи, особливо якщо немає можливості прокласти систему димовідведення по прямій. Гофра прекрасно витримує високі температури, добре протистоїть температурним перепадам, а її швидкий прогрів забезпечує стабільну тягу.

    При виготовленні труб і інших елементів використовуються стали з низьким вмістом хрому, оцинковане листове залізо. Тому сендвічні труби мають відмінні антикорозійні характеристики і прекрасно протистоять агресивному впливу кислотних сполук, похідних процесу горіння.

    Використовується кілька видів сталі з марками:

    • 304 – краще рішення для менш агресивних середовищ;
    • 310 – самі термостійкі, довговічні, міцні, тому підходять для потужного опалювального обладнання;
    • 316 – добре протистоять впливу кислотних сполук;
    • 321 – мають підвищену термостійкість, до 850°;
    • 409 – для камінів, печей, твердопаливних котлів;
    • 430 – для низькоагресивного середовища.

    При виробництві багатошарових сендвіч-труб їх внутрішня сторона зазвичай виготовляється з жароміцної сталі з високими експлуатаційними характеристиками. Сталь із зовнішнього боку має більш скромні показники.

    При складанні димовідвідної системи будуть потрібні наступні елементи:

    1. 1. Сендвіч-труба. Це основний елемент будь-якого димовідводу. З’єднання труби, як і інших елементів, здійснюється за типом розтруба. Для більшої надійності в місцях з’єднання можна встановити хомути.
    2. 2. Відведення під кутом 45°. Використовується для з’єднання двох труб і зміни нахилу димовідводу на стику горизонтальних і вертикальних фрагментів.
    3. 3. Універсальний відвід під кутом 90°. Ще один поворотний елемент, який використовується для зміни конфігурації димовідводу.
    4. 4. Трійник. Служать для відводу димових газів і відсікання конденсату.
    5. 5. Відведення конденсату. Встановлюється внизу на вертикальній частині димовідводу.
    6. 6. Ревізія. Зазвичай встановлюється під трійник. Наявність лючка дозволяє використовувати її для очищення димовідводу від сажі.

    інструкція по внутрішній установці-всі роботи від а до я

    Збірка модульних димоходів своїми руками сьогодні набула широкого поширення. Цьому сприяє легкість установки, кріплення і герметизації, широкий вибір деталей і комплектуючих, а також можливість підібрати оптимальну конфігурацію під будь-який випадок і забезпечення гарної тяги зі збереженням високого ккд котла. Монтаж починаємо з попередніх розрахунків, вибору передбачуваної конфігурації димоходу і розмітки стіни. На цьому етапі вибираємо схему установки димоходу – внутрішню або зовнішню.

    Спочатку розглянемо варіант внутрішньої схеми установки. В цьому випадку труби прокладаємо через стельові перекриття, покрівлю. Слід знати, що розміщений всередині будівлі димохід менше схильний до зовнішніх впливів, утворення конденсату мінімально. Оскільки труби проводимо через перекриття, покрівлю, то монтажні роботи досить трудомісткі, складні в технологічному плані. При цьому займається частина внутрішнього простору приміщень. Далі обчислюємо протяжність конструкції і підбираємо необхідні поворотні та експлуатаційні елементи.

    До загальної протяжності конструкції обов’язково додаємо 25-50 см для виведення труби вище рівня коника даху, що необхідно для забезпечення гарної тяги! збірка починається від опалювального приладу – котла або печі, на патрубок яких надягаємо перехідник. Місце переходу обов’язково промазуємо термостійким герметиком і затискаємо металевим хомутом. Після продовжуємо набирати труби і всі елементи, поки не виведемо димохід вище коника даху.

    Першою встановлюємо тонкостінну трубу такого ж перетину, як і сендвіч-труби, але без утеплювача, оскільки під дією високої температури термоізоляція спікається і втрачає свої початкові характеристики. На вертикальному виході можна передбачити установку бака для підігріву води, сітку-кам’янку.

    При проході через стелю обов’язково кріпимо прохідний вузол, наповнений термоізоляційним матеріалом. Вузол легко зробити самостійно, але простіше скористатися готовою конструкцією. Встановивши і закріпивши вузол нерухомо, протягуємо через нього сендвіч-трубу. Вузол можна закріпити на стелі за допомогою металевих профілів або зі зворотного боку даху металевим листом з еліптичним отвором.

    Здійснювати стикування труб в перекритті, на рівні покрівлі неприпустимо. Стик повинен знаходитися вище або нижче рівня на 250-300 мм.

    Зверху даху на трубу одягаємо конусну кризу – спеціальний елемент з кутом, рівним крутизні ската даху. Верхній край опорної пластини кризи заводимо під покрівлю і закріплюємо його до покрівельного настилу. Якщо не виходить завести край пластини, то з’єднання ущільнюємо герметиком. На завершення накриваємо окапником, встановлюємо конус і необхідний оголовок. На цьому монтажні роботи закінчені.

    зовнішня установка димоходу з нержавійки — як діяти?

    Тепер розглянемо, як правильно зібрати зовнішній димохід (труби встановлюються на зовнішню стіну будівлі). ЗадляПереходу від вихідного патрубка до головного каналу, для ремонту димоходу з цегли з вигинами.

  • якщо виконується установка горизонтального або похилого ділянки від приладу опалення або каміна, то труба надівається на попередню від пристрою. Тим самим відбувається безперешкодний рух продуктів горіння по димоходу. При монтажі вертикальної частини димохідної труби наступний трубний відрізок поміщається в той, що стоїть нижче.
  • у разі нахилу покрівлі з горизонтом, отвір під сталеві труби має бути форми еліпсису або прямокутника. При установці потрібно стежити за тим, щоб димовивідна труба пролягала приблизно посередині між балками стелі і кроквами. Варто не забувати і про рекомендації по висоті над покрівлею димохідного зрізу.
  • Застосування каналу з нержавійки говорить про обов’язкову наявність гідроізоляції зверху. Це необхідно для того, щоб волога або опади з атмосфери не потрапили на горище.

    Нержавіючі труби для димоходу є хорошим варіантом для монтажу димовивідної системи. Установка сама по собі не представляє складності при чіткому виконанні всіх вказівок.

    В наші дні замість кладки звичного цегляного димоходу для відводу продуктів горіння все частіше вдаються до установки димоходів з нержавіючої сталі. Популярність подібних збірних конструкцій модульного типу пояснюється простотою збірки, довгим терміном служби і високою надійністю. При бажанні зібрати димохід можна самостійно, але для цього необхідно розбиратися в особливостях конструкції і дотримуватися основні технологічні вимоги. Розглянемо кожен з перерахованих пунктів докладніше.

    призначення і параметри нержавіючих димоходів

    Випускаються сьогодні металеві димоходи виготовляються з нержавіючої сталі, різних сплавів і матеріалів і можуть відрізнятися формою. Зазвичай це прямі або телескопічні конструкції з нержавіючих сендвіч-труб або гофровані гнучкі димоходи. Одним з важливих моментів в процесі монтажу є якість збірки. Як наслідок, поліпшується тяга, паливо згорає повністю, підвищується продуктивність котла. В атмосферу виділяється менше шкідливих речовин у вигляді диму і сажі, летючих кислотних сполук і смол. А газоподібні продукти горіння, чадний газ, аміак та інші сполуки повністю виводяться назовні.

    Також монтаж димоходу повинен виконуватися з дотриманням техніки безпеки і основних законодавчих норм. За цими вимогами перетин димоходу має відповідати потужності котла, а його висота – перевищувати 5 м.при цьому, щоб не було завихрень, і не утворювалася зворотна тяга, верхній елемент повинен розташовуватися вище даху. На самому димовідводі кількість поворотів, ламаних відрізків має бути мінімальним. Для зручності очищення та обслуговування димовідводу важливо забезпечити вільний доступ, а для відводу конденсату – окрему зливну трубу.

    Виробники збірних конструкцій димарів враховують ці вимоги, тому у всіх виробів, що випускаються:

    • округла форма з гладкою поверхнею, що сприяє стабільній тязі;
    • мінімальне утворення конденсату;
    • високі характеристики термостійкості, герметичності з’єднань;
    • висока пожежостійкість і безпека;
    • проста збірка і обслуговування.

    Купуючи димоходи модульного типу з нержавійки, обов’язково підбирайте їх відповідно до потужністю вашого котла або печі.

    Димовідводи гнучкого типу значно полегшують проведення монтажних робіт опалювальної системи, особливо якщо немає можливості прокласти систему димовідведення по прямій. Гофра прекрасно витримує високі температури, добре протистоїть температурним перепадам, а її швидкий прогрів забезпечує стабільну тягу.

    При виготовленні труб і інших елементів використовуються стали з низьким вмістом хрому, оцинковане листове залізо. Тому сендвічні труби мають відмінні антикорозійні характеристики і прекрасно протистоять агресивному впливу кислотних сполук, похідних процесу горіння.

    Використовується кілька видів сталі з марками:

    • 304 – краще рішення для менш агресивних середовищ;
    • 310 – самі термостійкі, довговічні, міцні, тому підходять для потужного опалювального обладнання;
    • 316 – добре протистоять впливу кислотних сполук;
    • 321 – мають підвищену термостійкість, до 850°;
    • 409 – для камінів, печей, твердопаливних котлів;
    • 430 – для низькоагресивного середовища.

    При виробництві багатошарових сендвіч-труб їх внутрішня сторона зазвичай виготовляється з жароміцної сталі з високими експлуатаційними характеристиками. Сталь із зовнішнього боку має більш скромні показники.

    При складанні димовідвідної системи будуть потрібні наступні елементи:

    1. 1. Сендвіч-труба. Це основний елемент будь-якого димовідводу. З’єднання труби, як і інших елементів, здійснюється за типом розтруба. Для більшої надійності в місцях з’єднання можна встановити хомути.
    2. 2. Відведення під кутом 45°. Використовується для з’єднання двох труб і зміни нахилу димовідводу на стику горизонтальних і вертикальних фрагментів.
    3. 3. Універсальний відвід під кутом 90°. Ще один поворотний елемент, який використовується для зміни конфігурації димовідводу.
    4. 4. Трійник. Служать для відводу димових газів і відсікання конденсату.
    5. 5. Відведення конденсату. Встановлюється внизу на вертикальній частині димовідводу.
    6. 6. Ревізія. Зазвичай встановлюється під трійник. Наявність лючка дозволяє використовувати її для очищення димовідводу від сажі.

    інструкція по внутрішній установці-всі роботи від а до я

    Збірка модульних димоходів своїми руками сьогодні набула широкого поширення. Цьому сприяє легкість установки, кріплення і герметизації, широкий вибір деталей і комплектуючих, а також можливість підібрати оптимальну конфігурацію під будь-який випадок і забезпечення гарної тяги зі збереженням високого ккд котла. Монтаж починаємо з попередніх розрахунків, вибору передбачуваної конфігурації димоходу і розмітки стіни. На цьому етапі вибираємо схему установки димоходу – внутрішню або зовнішню.

    Спочатку розглянемо варіант внутрішньої схеми установки. В цьому випадку труби прокладаємо через стельові перекриття, покрівлю. Слід знати, що розміщений всередині будівлі димохід менше схильний до зовнішніх впливів, утворення конденсату мінімально. Оскільки труби проводимо через перекриття, покрівлю, то монтажні роботи досить трудомісткі, складні в технологічному плані. При цьому займається частина внутрішнього простору приміщень. Далі обчислюємо протяжність конструкції і підбираємо необхідні поворотні та експлуатаційні елементи.

    До загальної протяжності конструкції обов’язково додаємо 25-50 см для виведення труби вище рівня коника даху, що необхідно для забезпечення гарної тяги! збірка починається від опалювального приладу – котла або печі, на патрубок яких надягаємо перехідник. Місце переходу обов’язково промазуємо термостійким герметиком і затискаємо металевим хомутом. Після продовжуємо набирати труби і всі елементи, поки не виведемо димохід вище коника даху.

    Першою встановлюємо тонкостінну трубу такого ж перетину, як і сендвіч-труби, але без утеплювача, оскільки під дією високої температури термоізоляція спікається і втрачає свої початкові характеристики. На вертикальному виході можна передбачити установку бака для підігріву води, сітку-кам’янку.

    При проході через стелю обов’язково кріпимо прохідний вузол, наповнений термоізоляційним матеріалом. Вузол легко зробити самостійно, але простіше скористатися готовою конструкцією. Встановивши і закріпивши вузол нерухомо, протягуємо через нього сендвіч-трубу. Вузол можна закріпити на стелі за допомогою металевих профілів або зі зворотного боку даху металевим листом з еліптичним отвором.

    Здійснювати стикування труб в перекритті, на рівні покрівлі неприпустимо. Стик повинен знаходитися вище або нижче рівня на 250-300 мм.

    Зверху даху на трубу одягаємо конусну кризу – спеціальний елемент з кутом, рівним крутизні ската даху. Верхній край опорної пластини кризи заводимо під покрівлю і закріплюємо його до покрівельного настилу. Якщо не виходить завести край пластини, то з’єднання ущільнюємо герметиком. На завершення накриваємо окапником, встановлюємо конус і необхідний оголовок. На цьому монтажні роботи закінчені.

    зовнішня установка димоходу з нержавійки — як діяти?

    Тепер розглянемо, як правильно зібрати зовнішній димохід (труби встановлюються на зовнішню стіну будівлі). ЗадляІскрогасник.

  • стягують стики хомутами і обробляють герметиком, при необхідності підсилюють конструкцію, закріплюючи її кронштейнами всередині горища.
  • Монтаж на вулиці

    1. розмічають місце проходження димоходу в стіні і вирізають отвір з урахуванням теплоізоляції.
    2. з’єднують прохідну трубу з патрубком опалювального приладу і виводять димохід на вулицю. Ізолюють місце проходження стіни.
    3. приєднують до виведеної трубі трійник з капельником і ревізією.
    4. нарощують димовідвід вгору до потрібної висоти, при необхідності кожні два метри фіксують конструкцію кронштейном. Стягують стики хомутами, покривають герметиком. До навершя труби кріплять конічну насадку-дефлектор.
    5. покривають димохід захисним складом, щоб не утворювалася іржа.
    6. якщо конструкція виконана з одношарових труб, ізолюють по всій довжині.

    Важливо знати! при складанні димоходу сендвіч-труби з’єднують так, щоб зовні верхня труба надягала на нижню. Одностінні труби при монтажі внутрішнього димоходу з’єднуються «по диму«: верхня надівається на нижню, зовнішнього – » по конденсату», тобто верхня вставляється в нижню.

    Установка будь-якого обігрівального приладу або споруди, що працює на твердому, рідкому або газоподібному паливі, печі, каміна або котла, зажадає обов’язкового монтажу системи відведення відпрацьованих продуктів згоряння. Ще не так давно особливої альтернативи не було – доводилося зводити цегляну конструкцію або вдаватися до застосування азбестоцементних труб, недоліків у яких набагато більше, ніж переваг. В даний час ситуація кардинально змінилася – чудову універсальність показує димохід з нержавіючої сталі.

    В умілих руках комплект деталей з нержавійки перетворюється в універсальний інструмент , що дає можливість в найкоротші терміни змонтувати димохідну систему, повною мірою відповідає всім вимогам діючих стандартів і вимог безпеки. Крім того, загальний кошторис установки димоходу, навіть при уявній дорожнечі комплектуючих, завжди буде привабливіше, ніж інші варіанти. При грамотному підході і знанні основних принципів монтажу, збірка подібної системи є цілком посильним завданням для будь-якого господаря будинку.

    Перш за все, кілька слів про те, що собою являє комплект деталей для збірки димоходу з нержавіючої сталі.

    Можливі три варіанти:

    • комплектуючі з одношарового матеріалу, товщиною від 0,6 до 2 мм, так звані , моно-системи . Вони, безумовно, дешевше, але область їх застосування істотно обмежена. Використовуються вони тільки всередині утепленого приміщення, так як велика різниця температур зовні і всередині труби призведе до абсолютно не потрібного перевитрати енергоносіїв, до рясного утворення конденсату в порожнині, позначиться на загальній продуктивності і довговічності всієї опалювальної системи. Єдина їхня перевага-те, що всередині приміщення їх часто використовують, як вторинні джерела тепла – наприклад, до них можна змонтувати баки для підігріву води або зовнішні рідинні або повітряні теплообмінники.
    • деталі з гофрованої нержавіючої сталі — вони використовуються для створення криволінійних переходів, наприклад, від самого опалювального приладу до жорсткого ділянці димоходу. Однак, далеко не завжди вони відрізняються потрібною міцністю і термостійкістю , і нерідко інспектора контролюючих органів просто відмовляють в узгодженні проектів з використанням гофри.
    • самі універсальні-комплектуючі з розряду сендвіч-труб , в яких між внутрішнім і зовнішнім нержавіючим покриттям прокладений шар вогнетривкого матеріалу, що має високі показники термоізоляції – як правило , це базальтова мінвата . Подібні елементи можна сміливо використовувати як для внутрішньої, так і для зовнішньої прокладки димоходу.

    Наступне питання-марка нержавіючої сталі. Металевий блек у всіх деталей практично однаковий, а ось експлуатаційні характеристики можуть значно різнитися. Тому при виборі обов’язково варто звернути увагу на маркування виробів:

    • сталь марки 430-застосовується для деталей, в найменшій мірі схильних до агресивного впливу. Як правило, з неї виготовляються зовнішні кожуха – навколишнє волога атмосфера для неї не страшна.
    • 409 сталь-оптимально підходить для приладів, що працюють на твердому паливі (для камінів, печей).
    • сталь 316-збагачена включеннями нікелю і молібдену. Це підвищує її термостійкість і стійкість до хімічного (кислотного) впливу. Якщо потрібно димохід для газового котла – то це буде правильний вибір.
    • марка сталі 304 багато в чому повторює 316, але зміст легирую щих добавок в ній нижче. В принципі може бути заміною аналогу, з перевагою в більш низькою ціною.
    • марки 316 i і 321 є найбільш універсальними. Температурний межа їх експлуатації-близько 850ºc, і це в комплексі з високою стійкістю до кислотного впливу і відмінною пластичністю.
    • нержавійка 310s-самий «елітний» матеріал, який, поряд з усіма іншими позитивними якостями, відрізняє стійкість до температур до 1000ºc.

    Асортимент випускаються нержавіючих деталей для димоходу дуже різноманітний, і здатний задовольнити потреби практично будь-якої проектованої системи.

    • прямі ділянки протяжністю від 330 до 1000 мм .всі вони мають спецільне розтрубне сполучення, що не вимагає ніяких додаткових елементів.
    • коліно (відвід) 45º, застосовується при необхідності зміни напрямку димоходу на вертикальних або похилих ділянках.
    • відводи 90º — як правило, використовуються для переходу від короткого горизонтального ділянки у опалювального приладу до основної частини димохідної труби.
    • трійники під кутом в 45 або 87º — встановлюються в місці монтажу збірника конденсату або , в разі установки двох приладів, при їх підключенні в єдину димохідну систему (потрібно окреме узгодження контролюючих органів).
    • ревізійні елементи димоходу-призначені для регулярного контролю та прочищення системи.
    • збірник конденсату-встановлюється в нижній частині головного вертикального ділянки і служить для регулярного звільнення димоходу від скопилася вологи.
    • елементи верхньої частини димоходу-іскрогасник, ковпак, гідроізоляційна спідниця.
    • можна придбати і спеціальні елементи для проходження через стіну, міжповерхове перекриття або покрівлю. Якщо подібні деталі постачальником не передбачені, їх потрібно буде виготовити самостійно.

    попередній розрахунок системи димоходу

    При плануванні установки нержавіючого димоходу необхідно врахувати кілька важливих критеріїв, які передбачені спеціальними основоположними документами служби технічного нагляду:

    1. Загальна висота димоходу не може бути менше 5 м — для забезпечення нормальної тяги.

    2 . Не допускається влаштування горизонтальних ділянок більше 1000 мм завдовжки.

    3. У неопалюваних приміщеннях або на відкритому просторі (на вулиці) заборонена установка елементів, які не мають власної термоізоляції.

    4. Особлива увага перевищенню зрізу димоходу над покрівлею:

    • якщо дах плоский — не менше 500 мм.
    • ті ж вимоги, якщо відстань від труби до коника скатної покрівлі менше 150 см.
    • при відстані від 150 до 300 см – труба повинна бути, як мінімум, врівень з висотою коника.
    • при великих відстанях зріз труби не повинен бути нижче лінії в 10º від горизонту висоти коника.
    • бувають ситуації, коли до основної будівлі прибудовані інші будови. В цьому випадку висота труби повинна бути , як мінімум, вище їх верхнього рівня.

    5. Якщо димохід проходить через покрівлю з горючих матеріалів, обов’язковою умовою є установка іскрогасника.

    6. Найвідповідальніші ділянки-прохід через стіни, перекриття, покрівлю, особливо, якщо вони виконані з горючих матеріалів. Якщо труба неізольована (одностінна ), то відстань між нею і перекриттям має бути не менше 1000 мм. Таке, власне, не практикується, але навіть при товщині «сендвіча» 50 мм мінімальний зазор повинен бути 200 мм.

    7. Не допускаються стики труб в товщі стін або перекриттів. Мінімальна відстань від підлоги, стелі, стіни-700 мм

    8. При проході димоходу навіть через негорючу покрівлю мінімальний зазор між трубою і покриттям не може бути менше 130 мм.

    9. Обов’язково враховуються два основних правила:

    • на горизонтальному або похилому ділянці від від опітельногоПриладу або печі труби монтуються «по диму», тобто . Так, щоб продукти згоряння вільно пересувалися по внутрішньому каналу. На практиці це – труби надівається на попередню від котла.
    • на вертикальній ділянці димоходу все навпаки-монтаж йде «по конденсату«, з тим розрахунком, щоб стікає утворилася волога» не мала шансів» потрапити в утеплювач. Таким чином, кожен наступний ділянку труби вставляється в нижчестоящий.

    10. Діаметр тр уби ні в одному зі своїх сполучень не може бути менше, ніж штатний вихідний патрубок опалювального приладу.

    11. Загальна кількість поворотів димоходу, незалежно від їх кута – не більше трьох .

    Димохід може мати внутрішню схему розташування, з проходженням через приміщення будинку. У цьому випадку застосовуються або термоізольовані сендвіч-труби, або сам димохід може закриватися цегляною кладкою.

    Останнім часом, з широким поширенням двошарових ізольованих деталей, більш популярною схемою стало зовнішнє його розміщення, з кріпленням кронштейнами до зовнішньої стіни,

    Розташування димоходу зовні на кронштейнах …

    Або з монтажем спеціальної несучої конструкції з металевого профілю.

    … Або на спеціальній несучій конструкції.

    Переваги такого розміщення очевидні – немає необхідності влаштовувати складні термоізольовані проходи через міжповерхові перекриття і покрівлю.

    монтаж димоходу з нержавійки

    Власне, якщо схема димоходу ретельно продумана, отримано узгодження контролюючих органів ( це – обов’язкова умова ), закуплені всі необхідні деталі майбутньої системи, то сам монтаж не представляє особливої складності. Всі елементи забезпечені адаптованими ділянками сполучення, і приєднання їх одного до іншого є простим і інтуїтивно зрозумілим завданням.

    Стики труб, особливо всередині житлового приміщення, бажано додатково посилити спеціальним герметиком, що витримує температуру до 1000 — 1500º-його нескладно знайти в спеціалізованих магазинах, що займаються реалізацією комплектуючих для димоходів. Це дозволить гарантовано уникнути проникнення в приміщення небезпечних для здоров’я продуктів згоряння і зниження тяги в системі.

    При кріпленні димоходу на зовнішній стіні на кронштейни відстань між ними має бути не більше 2 м . Обов’язковим є кронштейн (опора) в місцях проходу труби через стіну і кріплення збірника конденсату (ревізійного відсіку).

    Якщо монтаж ведеться всередині приміщень, то головна увага приділяється місцям проходу через перекриття. Деякі виробники димохідних систем включають в свій асортимент спіральні елементи для цих цілей. Але, якщо таких немає, їх нескладно виготовити і самостійно.

    По суті, це короб з центральним отвором для проходження труби відповідного діаметру, і довжиною стінок, що забезпечують необхідну відстань димоходу від матеріалу перекриття. Дуже часто його виготовляють також з нержавіючої сталі.

    Він кріпиться в товщі перекриття, вільний простір в ньому заповнюється негорючим матеріалом (базальтової ватою або керамзитом). Зверху і знизу він може бути закритий декоративною пластиною.

    Чому священики відрощують бороду. Борода-чому православні носять бороду? ставлення до бороди в різних релігіях

    На покрівлі – дещо інший підхід.

    • по-перше , якщо вона має певний кут з горизонтом, отвір під трубу буде мати не круглу , а елліпсовідную або прямокутну витягнуту форму.

    Чому священики відрощують бороду. Борода-чому православні носять бороду? ставлення до бороди в різних релігіях

    • по-друге, слід відразу враховувати розташування стельових балок і крокв – необхідно, щоб димохід проходив приблизно по центру відстані між ними.

    Чому священики відрощують бороду. Борода-чому православні носять бороду? ставлення до бороди в різних релігіях

    • по-третє, крім термоізоляції, необхідно передбачити зверху гідроізоляцію-так, щоб атмосферні опади або сконденсировавшаяся волога не проникали в горищне приміщення. Сьогодні нескладно придбати спеціальні гнучкі елементи, які підійдуть під будь-який профіль покрівлі.
    • незайвим на димохідну трубу буде одягнути «спідницю», яка захистить стик з покрівлею від прямого попадання дощу.

    Чому священики відрощують бороду. Борода-чому православні носять бороду? ставлення до бороди в різних релігіях

    «спідниця » для захисту проходу через покрівлю від прямого попадання дощових струменів

    Зверху труба увінчується оголовком – парасолькою. У ряді випадків, про які вже згадувалося, буде потрібно установка спеціального елемента – іскрогасника.

    відео. М астер-клас з монтажу нержавіючого димоходу

    По суті, якщо схема монтажу продумана до дрібниць, узгоджена з контролюючими організаціями, то сама установка перетворюється в легку «гру в дитячий конструктор». Звичайно, не варто сприймати все так спрощено – відповідні навички читання креслень, слюсарної роботи, вміння користуватися електроінструментом, акуратність, послідовність в роботі будуть потрібні в повній мірі.