Ракетна піч з цегли для вулиці і будинку. Цегляні ракетні печі піч ракета з 20 цегли

199

Проста піч ракета з цегли: креслення, схема кладки, покрокові фото. Як зробити просту піч ракету з 20 цегли за 5 хвилин своїми руками, докладний опис з відео.

Якщо вам буде потрібно швидко спорудити просту вуличну піч, можна скористатися піччю ракетного типу. Особливість цієї печі в тому, що вона витрачає дуже мало палива, може працювати на трісках, а гріє дуже добре, на грубці можна не тільки закип’ятити воду, але і приготувати їжу.

Для побудови грубки знадобиться два десятки цегли, підійде будь-яка цегла, силікатна, червоний, ну і звичайно вогнетривкий. Ось і все більше нічого не знадобиться, навіть розчин кладки необов’язково використовувати.

Як видно на схемі піч складається з 21 цегли, спочатку викладається підстава печі.

Ракетна піч з цегли для вулиці і будинку. Цегляні ракетні печі піч ракета з 20 цегли

Другий ряд викладений з 3 цілих цегли і 1 половинки, це нижня частина топки.

Ракетна піч з цегли для вулиці і будинку. Цегляні ракетні печі піч ракета з 20 цегли

Ракетна піч з цегли для вулиці і будинку. Цегляні ракетні печі піч ракета з 20 цегли

Ракетна піч з цегли для вулиці і будинку. Цегляні ракетні печі піч ракета з 20 цегли

Ось і все наша піч ракета готова до використання, на її будівництво піде менше 5 хвилин. Тепер я розповім принцип дії цієї печі.

Ракетна піч з цегли для вулиці і будинку. Цегляні ракетні печі піч ракета з 20 цегли

У піч закладаємо паливо, (можна використовувати будь-яку деревину, тріски, гілки, соснові голки і шишки) і підпалюємо. Потім потрібно дати трохи часу щоб стінки печі розігрілися, після чого полум’я починає добре горіти і практично не димить.

Цей прилад, незважаючи на наші браві космічні досягнення, в нашій країні ще поки мало, кому відомий. І вже абсолютно точно, тільки одиниці цікавляться тим, як зробити ракетну піч своїми руками, оскільки не розуміють принципу її роботи.

Це відносно нове слово у вітчизняному опалювальному середовищі, що прийшло з німеччини. Запорукою небувалої популярності на батьківщині виступають проста дешева конструкція укупі з високим ккд і при найменшій відсутності ознак сажі. З огляду на те, що виготовити самостійно обладнання зовсім нескладно, ми розповімо, як це зробити, наведемо креслення, рекомендації фахівців, відео та фото.

Принцип роботи

Як не дивно, але сама назва «ракетна піч» ніякого відношення ні до космосу, ні до власне ракетам не має. Єдина аналогія, яка може віддалено про це нагадати — струмінь полум’я, що піднімається нагору в мобільних установках.

Конструктивна особливість печі полягає в наявності ковпака, куди надходять димові гази і де відбувається остаточне згоряння осаду. Під ковпаком температура вже протягом перших 2-х годин підвищується до 1000 0 с, в результаті чого все згорає без осаду, а вихлоп формується тільки у вигляді пари і вуглецю. При цьому гази вільно циркулюють по каналах без примусової тяги, яка зазвичай створюється димохідної трубою.

Така конструкція дозволяє використовувати піч не тільки для опалення приміщення, але і для нагріву пиши або води (на ковпаку). Якщо димохід пустити через певну ділянку кімнати, аж до лежака, він також буде нагріватися.

У числі основних переваг ракетних печей можна відзначити наступне:

  • високий коефіцієнт корисної дії — 85%;
  • дуже швидкий нагрів приміщення — 50 кв. М. За 45-60 хв;
  • відсутність сажі і, як наслідок, сажнів відкладень — при температурі вище 1000 градусів все згорає без залишку;
  • можливість використовувати будь — яке тверде паливо;
  • мінімальна витрата-при рівній температурі і тривалості горіння ракетна піч споживає в 4-5 разів менше палива, ніж звичайна піч.

Найпростіша ракета працює за формулою прямого горіння — це мобільні конструкції, які легко збираються в похідних умовах буквально з підручних матеріалів і також легко демонтуються.

Найпростіша конструкція з бочки або газового балона

Якщо мова йде тільки про перші етапи самостійного виготовлення ракетної печі (див.відео), то знайомство все ж варто почати з найпростішої конструкції. Похідна грубка представлена у вигляді загнутого відрізка труби, де об’єднані паливна камера і зольник.

Для палива до нижньої частини приварюється сталева пластина, на дні якої прорізається отвір для підсосу повітря.

Можна для виготовлення використовувати будь — яку пряму циліндричну ємність-на кресленні печі видно, як відбувається процес прямого горіння.

Відео 1 проста конструкція переносний варильної ракетної печі

Ракетна піч з цегли за 20 хвилин

Якщо під рукою є 20-30 цегли, просту ракетну піч можна зробити своїми руками всього за кілька хвилин. Причому для кладки не знадобиться ніяких клеять складів.

Викладаєте з цегли, як показано на фото, вертикальну камеру згоряння. При цьому посуд на ковпак ставиться таким чином, щоб не перешкоджати руху газів, що виділяються

Цегляна піч ракетного типу своїми руками:

Щоб подібна конструкція працювала добре, необхідна тепла труба. Цей термін серед пічників позначає попередній прогін трісок і паперу, щоб труба прогрілася. У холодній трубі буде застій газу, що ускладнить нагрів. А вже якщо труба тепла, тоді при підпалі дров в каналі з’являється потужна тяга.

Для довідки. У зазначених вище найпростіших конструкціях з газового балона або труби є істотний недолік — вертикальне завантаження дров. З кожним разом доводиться посувати дрова в камеру, коли вони прогорають і тільки після цього підкладати. Стаціонарні ракетні печі на вугіллі або тривалого горіння передбачають вже вертикальну закладку, що багаторазово спрощує експлуатацію.

Піч-ракета тривалого горіння

Фото 6 конструкція стаціонарної печі-ракети

Схема ракетні реактивні печі своїми руками

Для того, щоб зробити такий агрегат своїми руками, необхідно визначитися з габаритами і конструктивними елементами.

Як працює ракета:

Як видно з креслення, за основу приймається діаметр ковпака (d), який закриває верх труби, і його поперечний переріз (s).

На підставі цих показників розраховуються розміри ракетної печі:

  • висота барабана становить 2 його діаметра;
  • висота глиняної обмазки — 2/3 висоти;
  • товщина обмазки — 1/3 діаметра;
  • площа перетину труби — 7% від її поперченного перетину;
  • площа піддувала — 1/2 перетину труби;
  • жарова труба по горизонталі і вертикалі повинна бути однаковою;
  • обсяг зольника — 4-6% від висоти барабана;
  • площа перетину зовнішнього димоходу — подвійне поперченное перетин труби.
  • товщина ізоляційного шару (саманна подушка) під зовнішнім димоходом 60 мм;
  • товщина обмазки лежанки — 1/4 діаметра барабана;
  • висота зовнішньої труби — 4000 мм;
  • довжина газоходу безпосередньо залежить від діаметра барабана. Якщо для його виготовлення взяли металеву ємність діаметром 50-60 см і об’ємом 200 літрів, то довжина газохідної труби буде мінімально 6 метрів. Якщо діаметр вполовину менше, то і лежанку слід робити до 4х метрів.

Якщо ви робите стаціонарну ракетну піч своїми руками, обов’язково зверніть увагу на футеровку верхній частині труби. Це необхідно для ізоляції жаровні від стінок печі, щоб не допустити перегріву стінок. Для футеровки можна використовувати шамотні цеглини.

Фото прикладів оригінального виконання

Примітно, що в захисті потребують не тільки стінки, але і сама футеровка. Для того, щоб захистити її від горючих газів, можна створити металеву обшивку і засипати її річковим піском. З цією метою можна використовувати будь — який підручний металевий предмет-бочку, відро, оцинкування.

Пісок у відро засипається шар за шаром, при цьому кожен рясно поливається водою для належної утрамбовки. Коли наповнили захист піском доверху, залишаєте на 7-10 днів на просушування.

Футеровка жаровні робиться набагато швидше — на глиняний розчин укладається шамотна цегла, а в простір між останнім і стінкою також доведеться пошарово засипати піском — з водою і часом на просушку.

Схема футеровки труби

Ракетна піч з цегли для вулиці і будинку. Цегляні ракетні печі піч ракета з 20 цегли

Всі подальші роботи по монтажу ракетної печі реактивного типу тривають тільки після того як висохне не тільки футеровка, а й глиняний захист, яка наноситься поверх верхнього зрізу.

Перед тим, як робити стаціонарну конструкцію, потренуйтеся на похідному зразку. Вже після першого досвіду стане зрозуміло навіть, якщо ви не читали книги для ракетних печей.

Недоліки опалювального приладу

  1. нерідко цей прилад використовують для підігріву їжі або води — дійсно, величезний обсяг тепла, розпечений ковпак,Чому б не скористатися такою ідеєю? однак, підключення водяного контуру з тим, щоб опалювати весь будинок, а не кімнату, неможливо. Конструкція настільки проста, що будь-яке втручання, в тому числі змійовиком, порушить хід роботи.
  2. дивно, на такий легкий мобільний прилад для опалення абсолютно не підходить ні для лазні, ні для гаража. Навіть при високій своїй ефективності похідна установка не розігріє повітря в парильні до необхідного мінімуму. А в гаражі або на складі не рекомендується використовувати прилади з прямим відкритим вогнем.

У цій статті ми наведемо приклад похідної установки, для чого не знадобляться ніякі кладочні або оздоблювальні матеріали.

Необхідні матеріали:

  • 2 відра;
  • труба з нержавіючої сталі;
  • річковий пісок або щебінь для футеровки.

Крок 1. Вирізуєте в боковині одного з відер отвір по діаметру труби на висоті 5 см від днища. Висоти повинно вистачить для того, щоб засипати в відро щебінь або пісок.

Крок 2. Поділяєте трубу на 2 частини — короткий завантажувальний ділянку і млинцеве коліно-димохід.

Крок 2. Вставляєте трубу в отвір у відрі.

Крок 4. Вирізуєте за аналогією з п.1 отвір у відрі, але вже безпосередньо в днище. Діаметр отвору відповідає діаметру труби. Вставляєте трубу.

Крок 5. Засинаєте в відро пісок або щебінку, які будуть виступати як акумулятор тепла жарової труби.

Крок 6. Виготовлення ніжок або підставки. Для цього підійде звичайна арматура, яку згинають під тиском і вирізають основу.

Ракетна піч з газового балона

Це ускладнений вдосконалений варіант, для виготовлення якого знадобиться вже використаний газовий балон і прямокутна труба 4 мм.

Схема залишається точно такий же з тим лише винятком, що горючі гази відводяться збоку через отвір, а не зверху, як це відбувається з похідними зразками.

Якщо є необхідність готувати їжу або підігрівати її верхня частина балона з краном зрізається, а поверх наварюється плоска пластина.

Відео 2 робимо піч-ракету своїми руками

За кордоном ракетні печі вже давно стали одним з кращих варіантів опалювальної системи приватних будинків. Конструкція системи проста і зрозуміла людям, які мають хоча б поверхневі знання про ази будівельної справи. Проте на батьківщині мало хто знає про всі переваги установки таких печей, які не тільки прекрасно обігрівають навіть найхолодніші будинки, але і є неповторним елементом будь-якого інтер’єру.

Що собою являє?

Більшість думає, що цегляна ракетна піч з лежанкою має спільні риси з пристроями для польоту в космос, а деревина згорає з величезною швидкістю, але на ділі це, природно, не так. Свою назву конструкція отримала за рахунок того, що оригінальний варіант залізної печі, який складається з двох зварених залізних труб, віддалено нагадує дитячий малюнок ракети. Тому вся спорідненість з космічними пристроями сходиться саме на цьому факті. Виготовляють піч своїми руками менше ніж за один день.

Крім переносного варіанту, існує також стаціонарний вид конструкції. Використовуючи мінімум необхідного інвентарю, в домашніх умовах можна зробити різні цегляні варіанти . Така конструкція найчастіше розташовується уздовж зовнішньої стіни кімнати і здатна опалити приміщення до 50 м2. Власники дач і приватних будинків, які віддають перевагу відпочинку на свіжому повітрі з усією родиною, закладають ракетні печі на вулиці і готують там різні страви.

У чому полягає принцип роботи?

Сенс функціонування ракетної печі запозичений у інших різновидів печей і буває 2 варіантів:

Ракетна піч з цегли для вулиці і будинку. Цегляні ракетні печі піч ракета з 20 цегликонструкція може працювати миючим засобом піролізу.

  • природна газова і димова циркуляція всередині системи. Подібний принцип застосовується в буржуйці. Найчастіше така схема печі підходить для людей, які планують приготування їжі.
  • піроліз. Принцип роботи ракетної печі базується на природному догорянні незгорілого газу в умовах обмеженої подачі кисню в область камери згоряння. Для приготування страв такий варіант не використовується, так як створити відповідні умови неможливо, тому вважається кращим вибором в опаленні будинку.

З чого виготовляють?

Матеріал, для того щоб спорудити піч ракетного типу, вибирається і використовується в залежності від типу конструкції. Якщо мова йде про найпростішої похідної печі, призначеної для підігріву рідини або приготування їжі, то основа закладається з двох шматків труби, з’єднаних перегородкою під кутом 90 градусів. Для топки призначена виключно горизонтальна частина. До нижньої області споруди приварюється металева пластина, днище якої містить отвір для додаткового підсосу повітря.

Альтернативним варіантом буржуйки або іншої залізної конструкції є піч ракета з 20 цегли, яка викладається за 5 хвилин в будь-якому зручному місці. Для топки такої споруди підходять будь-які матеріали. Саморобна стаціонарна піч ракета для будинку викладається з цегли, покладеного на для посилення нагріву всієї конструкції. Подібні цегляні конструкції додатково обладнають димоходом, розмір якого визначається відповідно до площі приміщення згідно з кресленням і планом будівництва.

Свої особливості споруди має піч ракета з водяним контуром, особливо хороша в будинках, в яких відсутня можливість подачі гарячої води іншими способами.

Етапи будівництва ракетних печей з цегли

Підготовка до роботи

Ракетна піч з цегли для вулиці і будинку. Цегляні ракетні печі піч ракета з 20 цеглибудівництво краще здійснювати з шамотної цегли.

Щоб облаштувати опалювальні цегляні конструкції ракетного типу, перше, що потрібно зробити — уважно вивчити будівельні креслення і схеми, узгодити розміри поверхонь. Для роботи не підходить звичайний червона цегла, закладати такі печі краще шамотним матеріалом, стійким до високих температур. На підготовчому етапі в підлозі виривається котлован глибиною до 50 см.це робиться з метою виключити ризик підняття загального горизонтального рівня димоходу. Як ковпака використовують сталеву бочку, яка попередньо покривається вогнетривкою фарбою, але після того, як фіксується фланець для виведення димоходу. Необхідні матеріали:

  • цегла, шамотна;
  • піддувальна дверцята і прочистная;
  • плита варильна;
  • топкова дверцята;
  • металева панель-полиця для оформлення задньої частини;
  • лист азбесту;
  • труба димохідна;
  • глина;
  • пісок;
  • вода.

Укладання фундаменту

Після підготовчих заходів переходять до наступного етапу. Процес закладки фундаменту складається з наступних моментів:

Ракетна піч з цегли для вулиці і будинку. Цегляні ракетні печі піч ракета з 20 цеглидля заснування споруди потрібно зробити опалубку.

  1. формується опалубка для основи конструкції.
  2. враховуючи розрахунок місця для топки, в грунт закладають кілька цеглин.
  3. дно основи покривається сталевою арматурою.
  4. по периметру навколо камери для топки по одному рівню вистилають цегляний ряд.
  5. вся поверхня заливається бетонною масою.

Ракетна піч своїми руками креслення якої напевно хотіло б мати в своєму архіві більшість домашніх майстрів, може бути виготовлена, в принципі, навіть протягом одного дня, так як її конструкція зовсім нескладна. Якщо є навички роботи з інструментами, читання креслень, припасені необхідні матеріали, то зробити нескладну грубку подібного типу не складе особливих труднощів. Потрібно відзначити, що її можна виготовити з самих різних матеріалів, які знайдуться під рукою, але багато чого буде залежати від того, де піч планується до установки. Піч-ракета має дещо відрізняється від інших опалювальних приладів принцип роботи, і може бути як стаціонарної, так і переносний.

Стаціонарні печі-ракети встановлюють всередині будинку уздовж стін або на відведеній для приготування їжі майданчику у дворі будинку. Якщо піч встановлена всередині приміщення, то вона здатна опалити кімнату, площею до 50 кв. М.

Ракетна піч з цегли для вулиці і будинку. Цегляні ракетні печі піч ракета з 20 цегли

Переносні варіанти ракетної печі зазвичай мають зовсім невеликий розмір і легко вміщуються в багажнику автомобіля. Тому при виїздах, наприклад, на пікнік або на дачу така грубка допоможе і воду закип’ятити, і обід приготувати. Причому витрата палива в печі-ракеті зовсім невеликий, в якості його можна використовувати навіть сухі гілки, скіпи або пучки трави.

Принцип роботи печі ракетного типу

Незважаючи на простоту пристрою печі-ракети, в її конструкції використовується два принципи роботи, які розробники запозичили у інших типів печей, що працюють на . Отже, для її ефективної роботи взяті наступні принципи:

  • принцип вільної циркуляції виділених зПалива газів по створеним пічних каналах, без примусового створення тяги димоходу.
  • принцип допалювання піролізних газів, виділених при горінні палива в режимі недостатньої подачі кисню.

У найпростіших конструкціях ракетних печей, які використовуються тільки для приготування їжі, може діяти тільки перший принцип роботи, так як в них досить важко створити необхідні умови для перебігу піролізу і організації допалювання газів.

Щоб розібратися в конструкціях і зрозуміти, як вони працюють, потрібно розглянути по черзі деякі з них.

Найпростіша конструкція ракетної печі

Для початку варто розглянути найпростіший пристрій ракетної печі прямого горіння. Як правило, такі прилади використовуються тільки для нагріву води або для приготування їжі, і виключно на відкритому повітрі. Як видно з представленого нижче малюнка – це два відрізка труби, з’єднані відведенням під прямим кутом.

Ракетна піч з цегли для вулиці і будинку. Цегляні ракетні печі піч ракета з 20 цегли

Топкою для такої конструкції печі служить горизонтальна частина труби, в неї і закладається паливо. Нерідко топка має вертикальну завантаження — в цьому випадку для виготовлення найпростішої грубки використовується три елементи-це дві труби різної висоти, встановлені вертикально і з’єднані знизу загальним горизонтальним каналом. Більш низька труба і буде служити в якості топки. Для виготовлення стаціонарного варіанту найпростішої за схемою конструкції часто використовується, що встановлюється на жаростійкий розчин.

Ракетна піч з цегли для вулиці і будинку. Цегляні ракетні печі піч ракета з 20 цегли

Для досягнення більш високої ефективності піч удосконалилася, і у неї з’являлися додаткові елементи, наприклад, трубу стали встановлювати в корпус, який підсилює нагрів конструкції.

Ракетна піч з цегли для вулиці і будинку. Цегляні ракетні печі піч ракета з 20 цегли

1 – зовнішній металевий корпус печі.

2 – труба-топкова камера.

3 – канал, утворений перемичкою під паливною камерою і призначений для вільного проходу повітря в область горіння.

4 – простір між трубою (райзером) і корпусом, щільно заповнене теплоізоляційним складом, наприклад, золою.

Протоплювання печі відбувається наступним чином. У топку спочатку закладається легкий горючий матеріал, наприклад, папір, а коли вона розгориться, у вогонь підкидаються тріски або інше основне паливо. В результаті процесу інтенсивного горіння утворюються розпечені гази, що піднімаються по вертикальному каналу труби і йдуть назовні. На відкритий перетин труби і встановлюють ємність для кип’ятіння води або приготування їжі.

Важливою умовою для інтенсивності горіння палива є створення зазору між трубою і встановленою ємністю. Якщо ж її отвір буде перекрито повністю, то горіння всередині конструкції припиниться, так як буде відсутній тяга, яка забезпечує подачу повітря області горіння і піднімає нагріті гази вгору. Щоб з цим не виникало проблем, на верхньому обрізі труби встановлюється знімна або стаціонарна підставка для ємності.

Ракетна піч з цегли для вулиці і будинку. Цегляні ракетні печі піч ракета з 20 цегли

На даній схемі представлена нескладна конструкція, на завантажувальний отвір якої встановлена дверцята. А для створення тяги передбачений спеціальний канал, який утворює нижня стінка камери згоряння і приварена на відстані 7÷10 мм від неї пластина. Навіть при повному закритті дверцят топки подача повітря не припиниться. У цій схемі вже починає спрацьовувати і другий принцип-без активного доступу кисню до палаючих може початися процес піролізу, а безперервна подача «вторинного» повітря сприятиме допалювання виділилися газів. Але для повноцінно процесу все ж не вистачає ще однієї важливої умови-якісної термоізоляції камери вторинного допалювання, так як для процесу згоряння газів необхідні певні температурні умови.

Ракетна піч з цегли для вулиці і будинку. Цегляні ракетні печі піч ракета з 20 цегли

1-повітряний канал в топковій камері, через який здійснюється піддув при закритих дверцятах топки;

2- зона найактивнішого теплообміну;

3 – висхідний потік розпечених газів.

відео: варіант найпростішої ракетної печі зі старого балона

Вдосконалена конструкція ракетної печі

Ракетна піч з цегли для вулиці і будинку. Цегляні ракетні печі піч ракета з 20 цегли

Конструкція, призначена і для приготування їжі, і для обігріву приміщення, оснащується не тільки топковими дверцятами і другим корпусом, який служить хорошим зовнішнім теплообмінником, але і верхньою варильною поверхнею. Така ракетна грубка вже може встановлюватися всередині приміщень будинку, а димохідна труба від неї виводиться на вулицю. Після проведення подібної модернізації печі, її ефективність істотно виростає, так як прилад набуває чимало корисних властивостей:

  • за рахунок другого зовнішнього корпусу і утеплювальних жаростійких матеріалів, які термоізолюють основну трубу печі (райзер), герметичного закриття верхньої частини конструкції, нагріте повітря зберігає високу температуру на значно довше.

Ракетна піч з цегли для вулиці і будинку. Цегляні ракетні печі піч ракета з 20 цегли

  • у нижній частині корпусу став монтуватися канал для подачі вторинного повітря, з успіхом здійснює необхідний піддув, для якого в найпростішій конструкції використовувалася відкрита топка.
  • димовідвідна труба в закритій конструкції розташована не зверху, як в простій ракетній печі, а в нижній задній частині корпусу. Завдяки цьому, нагріте повітря не йде безпосередньо в димохід, а отримує можливість для циркуляції по внутрішніх каналах приладу, нагріваючи, перш за все, варильну панель, і далі розходячись всередині корпусу, забезпечуючи і його нагрів. У свою чергу зовнішній корпус віддає тепло навколишнього його повітрю.

Ракетна піч з цегли для вулиці і будинку. Цегляні ракетні печі піч ракета з 20 цегли

На даній схемі добре видно весь процес роботи печі: в паливному бункері (поз. 1) відбувається попереднє горіння палива (поз. 2) в режимі недостатності подачі повітря «а» – це регулюється заслінкою (поз. 3). Утворилися гарячі піролізні гази надходять в кінець горизонтального вогневого каналу (поз. 5), де і відбувається їх допалювання. Це процес проходить завдяки хорошій термоізоляції і здійсненню безперервної подачі «вторинного» повітря » б » по спеціально передбаченому каналу (поз.4).

Далі, гаряче повітря спрямовується у внутрішню трубу конструкції, звану райзером (поз. 7), піднімається по ній під «стелю» корпусу, що є варильною плитою (поз. 10), забезпечуючи її високотемпературний нагрів. Потім газовий потік проходить по простору між райзером і зовнішнім корпусом-барабаном (поз. 6), забезпечуючи нагрів корпусу для подальшого теплообміну з повітрям в приміщенні. Потім гази опускаються вниз і тільки після цього йдуть в димохідну трубу (поз. 11).

Щоб домогтися максимальної тепловіддачі від палива і забезпечити необхідні умови для повного спалювання піролізних газів, важливе значення має підтримка максимально високої і стабільної температури в каналі райзера (поз. 7) для цього трубу райзера укладають в ще одну трубу більшого діаметру – обичайку (поз. 8), а простір між ними щільно забивають жаростійким мінеральним складом (поз. 9), який послужить в якості термоізоляції (своєрідної футеровки). Для цих цілей може, наприклад, застосовуватися суміш пічної кладки глини з шамотним піском (в пропорції 1:1). Деякі майстри вважають за краще цей простір просто дуже щільно заповнити просіяним піском.

Ракетна піч з цегли для вулиці і будинку. Цегляні ракетні печі піч ракета з 20 цегли

Конструкція цього варіанту печі-ракети складається з наступних вузлів і елементів:

  • закривається кришкою топка з вертикальним завантаженням палива з камерою надходження вторинного повітря, розташованої в її нижній частині.
  • топка переходить в горизонтально розташований вогневий канал, в кінці якого відбувається допалювання піролізного газу.
  • розпечений газовий потік піднімається по вертикальному каналу (райзеру) до герметично закритого «стелі» корпусу, де віддає частину теплової енергії горизонтальній плиті – варильній поверхні. Потім під тиском більш гарячих газів, що йдуть слідом, розходиться в теплообмінні канали, віддаючи тепло поверхонь барабана, і опускається вниз.
  • у нижній частині печі розташовується вхід в трубні горизонтальні канали, що пролягають під всією поверхнею лежанки. Причому, в цьому просторі може бути покладений один, два або більше витків гофрованої труби, у вигляді змійовика, по яких циркулює гаряче повітря, нагріваючи лежанку. Цей теплообмінний трубопровід підключається в кінці до димохідної труби, виведеної через стіну будинку назовні.

Ракетна піч з цегли для вулиці і будинку. Цегляні ракетні печі піч ракета з 20 цегли

  • слід зауважити, що в разі виготовлення лежанки з цегли, канали можуть бути викладені також з цього матеріалу, без застосування металевих горфротруб.
  • нагріті піч і лежанка, віддаючи тепло в приміщення, самі по собі стануть служити своєрідною «батареєю», здатної опалювати площу до 50 м2.

Металевий барабан печі може бути виготовлений з бочки, газового балона або інших міцних ємностей, а також складний з цегли. Зазвичай матеріал вибирається самими майстрами в міру фінансової можливості і зручностіРоботи.

Ракетна піч з лежанкою з цегли виглядає більш акуратно, і встановити її дещо простіше, ніж глиняний варіант, але витрати на матеріали будуть приблизно однаковими.

Відео: ще одне оригінальне рішення підвищення ефективності обігріву ракетної печі

Складаємо з цегли ракетну піч з лежанкою

Що необхідно для роботи?

Пропоноване до виконання опалювальна споруда з цегли розроблено за принципом ракетної печі. Розмір конструкції при стандартних параметрах цегли (250×120×65 мм) буде складати 2540 ×1030×1620 мм.

Ракетна піч з цегли для вулиці і будинку. Цегляні ракетні печі піч ракета з 20 цеглинаше завдання — скласти з цегли ось таку оригінальну піч-ракету з теплою лежанкою

Слід зазначити, що конструкція як би розділена на три частини:

  • сама піч – її розмір становить 505×1620×580 мм;
  • топкове відділення – 390×250×400 мм;
  • лежанка 1905×755×620 мм + 120мм підголівник.

Для кладки печі будуть потрібні наступні матеріали:

  • червона цегла – 435 шт.;
  • піддувальна дверцята 140×140 мм – 1 шт.;
  • прочистная дверцята 140×140 мм – 1 шт.;
  • топкові дверцята бажана (250×120 мм — 1 шт.), інакше є ризик виникнення задимлення приміщення.
  • варильна плита 505×580 мм – 1 шт.;
  • металева задня панель-полку 370×365 мм – 1 шт.;
  • азбестовий лист товщиною 2,5÷3 мм для створення прокладки між металевими елементами і цеглою.
  • димохідна труба, діаметром в 150 мм, з відведенням на 90.
  • глина і пісок для розчину або ж готова жаростійка суміш. Тут потрібно відзначити, що на 100 цегли, покладених плазом, при ширині шва в 5 мм, буде потрібно 20 літрів розчину.

Конструкція цієї печі-ракети з вертикальним завантаженням-досить проста, безвідмовна і ефективна в роботі, але тільки в тому випадку, якщо її кладка буде проведена якісно, в повній відповідності з порядовкой.

При відсутності досвіду в роботі муляра і пічника, але великому бажанні самостійно встановити такий опалювальний прилад, варто підстрахуватися, і для початку скласти конструкцію «насухо», без розчину. Цей процес допоможе розібратися з розташуванням цегли в кожному з рядів.

Крім цього, щоб шви були однакової ширини, рекомендовано приготувати для кладки калібрувальні дерев’яні або пластикові рейки, які будуть укладатися на попередній ряд перед кладкою наступного. Після схоплювання розчину їх нескладно буде витягти.

Під кладку такої печі необхідно мати рівну і міцну основу. Незважаючи на те, що, конструкція досить компактна, і її вага не настільки великий, як, наприклад, у російській печі, для її установки не підійде підлогу, настелений з тонких дощок. У тому випадку, коли пол хоч і дерев’яний, але дуже міцний, перед початком кладки під майбутню піч потрібно обов’язково настелити і закріпити жаростійкий матеріал, наприклад, азбест завтовшки 5 мм

Порядовка цегляної печі-ракети з лежанкою:

ілюстрація короткий опис виконуваної операціїРакетна піч з цегли для вулиці і будинку. Цегляні ракетні печі піч ракета з 20 цеглиперший ряд викладається суцільним, і цегла повинен лежати в точній відповідності з показаних на схемі малюнком – це додасть всієї основі міцність.
Для кладки потрібно 62 червоних цегли.
На схемі добре видно з’єднання всіх трьох відділів печі.
Кути на бічних цеглинах фасаду топки зрізаються або округлюються – так конструкція буде виглядати акуратно. Ракетна піч з цегли для вулиці і будинку. Цегляні ракетні печі піч ракета з 20 цеглидругий ряд.
На цьому етапі роботі закладаються внутрішні димовідвідні канали, через які будуть проходити нагріті в топці гази, віддаючи тепло цеглин лежанки. Канали з’єднуються з топкової камерою, яка також починає формуватися в цьому ряду.
Перша цегла стінки, що розділяє два канали під лежанкою, зрізається навскоси-цей «закуток» буде збирати не згорілі продукти горіння, а прочистная дверцята, встановлена навпроти скоса, дозволить без праці його очистити.
Для кладки ряду потрібно 44 цегли. Ракетна піч з цегли для вулиці і будинку. Цегляні ракетні печі піч ракета з 20 цеглина другому ж ряду монтуються дверцята піддувальної і очисної камер, які необхідні для періодичного приведення в порядок зольної камери і внутрішніх горизонтальних каналів.
Дверцята закріплюються за допомогою дроту, яка закручується на вушках чавунних елементів, а потім закладається в шви кладки. Ракетна піч з цегли для вулиці і будинку. Цегляні ракетні печі піч ракета з 20 цеглитретій ряд.
Він практично повністю повторює конфігурацію другого ряду, але, безумовно, з урахуванням укладання вперев’язку, і тому для нього також буде потрібно 44 цегли. Ракетна піч з цегли для вулиці і будинку. Цегляні ракетні печі піч ракета з 20 цегличетвертий ряд.
На цьому етапі перекриваються канали, що проходять всередині лежанки, суцільним шаром цегли.
Залишається отвір топки, і формується канал, який буде опалювати варильну плиту і відводить продукти горіння в димохідну трубу.
Крім цього, зверху перекривається поворотний горизонтальний канал, що відводить нагріте повітря під лежанку.
Для кладки ряду потрібно підготувати 59 цегли. Ракетна піч з цегли для вулиці і будинку. Цегляні ракетні печі піч ракета з 20 цеглип’ятий ряд.
Наступний етап-це перекриття лежанки другим перехресним шаром цегли.
Також продовжують виводитися димовідвідні канали і топка.
Для ряду готуються 60 цегли. Ракетна піч з цегли для вулиці і будинку. Цегляні ракетні печі піч ракета з 20 цеглишостий ряд.
Викладається перший ряд підголівника лежанки, і починає підніматися частина печі, на якій буде встановлена варильна плита.
У ній як і раніше виводяться димовідвідні канали.
Для ряду потрібно 17 цегли. Ракетна піч з цегли для вулиці і будинку. Цегляні ракетні печі піч ракета з 20 цеглисьомий ряд.
Завершується кладка підголівника, для чого використовуються зрізані навскоси цеглини.
Піднімається другий ряд основи під варильну панель.
Для кладки потрібно 18 цегли. Ракетна піч з цегли для вулиці і будинку. Цегляні ракетні печі піч ракета з 20 цегливосьмий ряд.
Проводиться кладка конструкції печі з трьома каналами.
Буде потрібно 14 цегли. Ракетна піч з цегли для вулиці і будинку. Цегляні ракетні печі піч ракета з 20 цеглидев’ятий і десятий ряди схожі з попереднім, восьмим, викладаються за тією ж схемою, по черзі, вперев’язку.
На кожен з рядів використовується по 14 цегли. Ракетна піч з цегли для вулиці і будинку. Цегляні ракетні печі піч ракета з 20 цегли11-й ряд.
Продовження кладки за схемою.
На цей ряд піде 13 цегли. Ракетна піч з цегли для вулиці і будинку. Цегляні ракетні печі піч ракета з 20 цегли12-й ряд.
На цьому етапі формується отвір для установки димохідної труби.
Отвір, що підводиться під плиту, забезпечується зрізаним навскоси цеглою для більш плавного перетікання нагрітого повітря в сусідній канал, що веде в нижні горизонтальні канали, розташовані в лежанці.
На ряд використано 11 цегли. Ракетна піч з цегли для вулиці і будинку. Цегляні ракетні печі піч ракета з 20 цегли13-й ряд.
Формується основа під плиту, і відбувається об’єднання центрального і бічного каналу. Саме по ньому гаряче повітря буде надходити під плиту, а потім перетікати в вертикальний канал, що веде під лежанку.
Укладається 10 цегли. Ракетна піч з цегли для вулиці і будинку. Цегляні ракетні печі піч ракета з 20 цегли13-й ряд.
На цьому ж ряду готується основа під укладання варильної плити.
Для цього по периметру простору, в якому були об’єднані два вертикальних канали, настилається жаростійкий матеріал — азбест. Ракетна піч з цегли для вулиці і будинку. Цегляні ракетні печі піч ракета з 20 цегли13-й ряд.
Потім, на азбестову прокладку укладається цілісна металева плита.
В даному випадку, не рекомендовано встановлювати варильну панель з відкриваються конфорками, так як при їх відкритті дим може потрапляти в приміщення. Ракетна піч з цегли для вулиці і будинку. Цегляні ракетні печі піч ракета з 20 цегли14-й ряд.
Перекривається влаштований отвір для димохідної труби і піднімається стінка, що відокремлює варильна плиту від зони лежанки.
Для ряду використовується всього 5 цегли. Ракетна піч з цегли для вулиці і будинку. Цегляні ракетні печі піч ракета з 20 цегли15-й ряд.
Для цього ряду, що піднімає стінку, також буде потрібно 5 цегли. Ракетна піч з цегли для вулиці і будинку. Цегляні ракетні печі піч ракета з 20 цегли15-й ряд.
На цьому ж ряду, в продовження задньої стінки, поруч з варильною панеллю закріплюється металева полиця, яка може використовуватися в якості обробної дошки.
Вона закріплюється на кронштейни. Ракетна піч з цегли для вулиці і будинку. Цегляні ракетні печі піч ракета з 20 цегли15-й ряд.
На зображенні-схемі добре змодельовано, як може бути використана варильна плита.
В даному випадку, каструля поставлена саме на ту ділянку плити, який буде прогріватися в першу чергу, так як під ним буде проходити гарячий потік повітря. Ракетна піч з цегли для вулиці і будинку. Цегляні ракетні печі піч ракета з 20 цеглипісля завершення всіх описаних в порядовке робіт, в отвір, з задньої частини печі, вмуровується димовідвідна труба, яка виводиться на вулицю. Ракетна піч з цегли для вулиці і будинку. Цегляні ракетні печі піч ракета з 20 цеглиз заднього боку конструкція виглядає теж цілком акуратно, тому її можна встановити як біля стіни, так і посередині кімнати.
Така піч відмінно підійде для опалення в дачному будиночку.
Якщо ж піч і димохідну трубу декорувати оздоблювальними матеріалами, то будова може стати оригінальними доповненням, причому дуже функціональним, для будь-якого приватного будинку.
Як можна побачити, куточок, що утворився під обробною полицею, дуже зручний для просушування і зберігання дров. Ракетна піч з цегли для вулиці і будинку. Цегляні ракетні печі піч ракета з 20 цеглищоб повністю розглянути конструкцію, потрібно бачити і її проекцію з торцевого боку. Ракетна піч з цегли для вулиці і будинку. Цегляні ракетні печі піч ракета з 20 цеглиа на останньому малюнку добре показано, що повинно вийти в результаті виконаної роботи, якщо подивитися на піч з боку лежанки.

На закінчення, хотілося б особливо відзначити, що конструкцію ракетної печі можна назвати однією з найпростіших і доступних для самостійного виготовлення, в порівнянні з іншими опалювальними приладами. Тому, якщо поставлена подібна мета — обзавестися в будинку піччю, але досвіду в подібній роботі явно недостатньо, то найкраще вибрати саме цей варіант, так як, зводячи його, важко помилитися в конфігурації його внутрішніх каналів.

Цей незвичайний вид опалювальних систем не знайомий рядовим забудовникам. МногіПрофесійні пічники також ніколи не стикалися з подібними конструкціями. Це не дивно, оскільки ідея ракетної печі порівняно недавно прийшла до нас з америки і сьогодні ентузіасти намагаються донести її до масової свідомості громадян.

Завдяки простоті і дешевизні конструкції, тепловому комфорту і високому ккд ракетні печі заслуговують написання окремої статті, яку ми і вирішили їм присвятити.

Як працює піч-ракета?

Незважаючи на гучну космічну назву, дана опалювальна конструкція не має нічого спільного з ракетними системами. Єдиний зовнішній ефект, що надає деяку схожість – струмінь полум’я, яка виривається з вертикальної труби у похідного варіанту ракетної печі.

Робота цього вогнища заснована на двох базових принципах:

  1. прямому горінні-вільному перетіканні паливних газів по пічних каналах без спонукання тягою, створюваної димовою трубою.
  2. допалюванні димових газів, що виділяються при горінні деревини (піролізі).

Найпростіша реактивна піч працює за принципом прямого горіння. Домогтися термічного розкладання деревини (піролізу) її конструкція не дозволяє. Для цього необхідно виконати потужну теплоакумулюючу обмазку зовнішнього кожуха і якісну термоізоляцію внутрішньої труби.

Ракетна піч з цегли для вулиці і будинку. Цегляні ракетні печі піч ракета з 20 цегли

Незважаючи на це переносні ракетні печі добре виконують свої функції. Від них не вимагають великої потужності. Генерується тепла цілком вистачає для готування їжі і обігріву в наметі.

Конструкції ракетних печей

Починати знайомство з будь-якою конструкцією слід з найпростіших її варіантів. Тому ми наводимо схему роботи мобільної ракетної печі (рис.1). На ньому добре видно, що топливник і камера згоряння об’єднані в одному відрізку сталевої труби, загнутою вгору.

Для укладання дров в нижній частині труби вваривается пластина, під якою знаходиться отвір для повітря. Посилити тепловіддачу в зоні приготування їжі допомагає зола, яка грає роль утеплювача. Її засипають в нижню частину зовнішнього кожуха.

Ракетна піч з цегли для вулиці і будинку. Цегляні ракетні печі піч ракета з 20 цегли

Вторинна камера (кожух) може бути виготовлена з металевої бочки, відра або старого газового балона.

Крім металу, найпростішу піч-ракету можна спорудити з декількох десятків цегли навіть без використання розчину. З них викладають топливник і вертикальну камеру. На її стінки ставлять посуд так, щоб під дном залишався зазор для виходу димових газів (рис.2).

Ракетна піч з цегли для вулиці і будинку. Цегляні ракетні печі піч ракета з 20 цегли

Обов’язкова умова хорошої роботи такої конструкції — » тепла труба», як кажуть пічники. На практиці це означає, що перед закладкою дров ракетну піч потрібно прогріти протягом декількох хвилин, спалюючи в ній тріски і папір. Після того, як труба прогріта, дрова складені в топливник і підпалені, в пічному каналі виникає потужний висхідний потік гарячих газів.

Закладка палива в простих конструкціях ракетних печей горизонтальна. Це не дуже зручно, оскільки змушує періодично засовувати дрова в топливник у міру їх вигорання. Тому в стаціонарних системах застосовують вертикальну закладку, а повітря подають знизу через спеціальне піддувало (рис.3).

Ракетна піч з цегли для вулиці і будинку. Цегляні ракетні печі піч ракета з 20 цегли

Вигораючи, дрова самі опускаються в піч, позбавляючи власника від ручної подачі.

Основні розміри

Наочне уявлення про конфігурацію стаціонарної ракетної печі тривалого горіння дає креслення №1.

Ракетна піч з цегли для вулиці і будинку. Цегляні ракетні печі піч ракета з 20 цегли

Той, хто хоче побудувати стаціонарну ракетну піч, не відволікаючись на спрощені модифікації, повинен знати її основні розміри. Всі габарити даної конструкції прив’язуються до діаметру (d) ковпака (барабана), що накриває вертикальну частину жарової труби (райзер). Другий розмір, необхідний для розрахунків — площа поперечного перерізу (s) ковпака.

Виходячи з двох зазначених величин, розраховують інші габарити пічної конструкції:

  1. висота ковпака h становить від 1,5 до 2d.
  2. висота його глиняної обмазки – 2/3h.
  3. товщина обмазки – 1/3d.
  4. площа перетину жарової труби – 5-6% від площі ковпака (s).
  5. розмір зазору між кришкою ковпака і верхнім обрізом жарової труби не повинен бути менше 7 см.
  6. довжина горизонтальної ділянки жарової труби повинна бути дорівнює висоті вертикального. Площі їх поперечних перерізів однакові.
  7. площа піддувала повинна становити 50% від площі перетину жарової труби. Для забезпечення стабільного режиму роботи печі фахівці рекомендують робити жаровий канал з прямокутної металевої труби зі співвідношенням сторін 1: 2. Її укладають плазом.
  8. обсяг зольника на виході з печі в зовнішній горизонтальний димовий канал повинен бути не менше 5% від обсягу ковпака (барабана).
  9. зовнішній димохід повинен мати площу поперечного перерізу від 1,5 до 2s.
  10. товщину утеплювальній подушки з саману, яку роблять під зовнішнім димарем, вибирають в межах від 50 до 70 мм.
  11. товщину саманній обмазки лежанки вибирають рівною 0,25 d (для барабана діаметром 600 мм) і 0,5 d для ковпака діаметром 300 мм.
  12. зовнішня димова труба повинна мати висоту не менше 4 метрів.
  13. довжина газоходу в лежанці залежить від діаметра ковпака. Якщо він зроблений з 200-літрової бочки (діаметр 60 см), то можна робити лежанку довжиною до 6 метрів. Якщо ж ковпак виготовлений з газового балона (діаметр 30 см), то лежанка не повинна бути довшою 4 метрів.

Будуючи стаціонарну ракетну піч, потрібно приділити особливу увагу якості футерування вертикальної ділянки жарової труби (райзера). Для цього можна використовувати вогнетривку цеглу марки шл (шамот легкий) або митий річковий пісок. Для захисту футеровки від димових газів її виконують в металевій оболонці, використовуючи для цього старі відра або лист оцинковки.

Ракетна піч з цегли для вулиці і будинку. Цегляні ракетні печі піч ракета з 20 цегли
Ракетна піч з цегли для вулиці і будинку. Цегляні ракетні печі піч ракета з 20 цегли
Ракетна піч з цегли для вулиці і будинку. Цегляні ракетні печі піч ракета з 20 цегли

Ракетна піч з цегли для вулиці і будинку. Цегляні ракетні печі піч ракета з 20 цегли

Засипка з піску виконується пошарово. Кожен шар ущільнюють і злегка окроплюють водою. Зробивши 5-6 шарів, їм дають тиждень для просушування. Термозахист з шамоту зробити простіше, але простір між зовнішньою оболонкою і цеглою також доведеться засипати піском, щоб не було порожніх порожнин (рис.4).

Ракетна піч з цегли для вулиці і будинку. Цегляні ракетні печі піч ракета з 20 цегли

Малюнок № 4 схеми футеровки жарових каналів ракетних печей

Після висихання засипки, верхній обріз футеровки обмазують глиною і тільки після цього продовжують монтаж реактивної печі-ракети.

Переваги та недоліки ракетних печей

Важлива перевага правильно побудованої конструкції – всеїдність. Таку піч можна топити будь-яким видом твердого палива і деревних відходів. Причому, вологість деревини особливої ролі тут не грає. Якщо ж хтось стверджує, що така грубка може працювати тільки на добре висушених дровах, то це означає, що при її будівництві були допущені грубі помилки.

Ракетна піч з цегли для вулиці і будинку. Цегляні ракетні печі піч ракета з 20 цегли

Теплова віддача ракетної печі, основою якої є барабан з бочки, досить значна і досягає 18 квт. Піч з газового балона здатна розвинути теплову потужність до 10 квт. Цього цілком достатньо для опалення кімнати площею 16-20 м2. Відзначимо також, що регулювання потужності ракетних печей проводиться тільки за рахунок зміни обсягу завантажуваного палива. Подачею повітря змінити тепловіддачу неможливо. Регулювання піддувалом використовують тільки для введення печі в робочий режим.

Ракетна піч з цегли для вулиці і будинку. Цегляні ракетні печі піч ракета з 20 цегли

Оскільки кількості тепла, що генерується ракетної піччю вельми велике, то не гріх використовувати його для таких побутових потреб, як підігрів їжі (на кришці барабана). А ось використовувати таке вогнище для нагріву води, використовуваної в системі радіаторного опалення не можна. Будь-яке впровадження в пічну конструкцію змійовиків і регістрів негативно позначається на її роботі, погіршуючи або зупиняючи процес піролізу.

Корисна порада: перед тим, як приступити до зведення стаціонарної реактивної печі, виготовте спрощену похідну конструкцію з металу або глини. Так ви відпрацюєте основні прийоми збірки і отримаєте корисний досвід.

До мінусів ракетних печей можна віднести неможливість їх застосування в лазнях і гаражах. Їх конструкція розрахована на акумулювання енергії і тривалий обігрів. Тому вона не може дати багато тепла в короткий проміжок часу, як це необхідно в парильні. Для гаражів, в яких зберігаються горючесмазочние матеріали, піч з відкритим полум’ям теж не кращий варіант.

Збираємо ракетну піч своїми руками

Найпростіше збирається похідно-садовий варіант реактивної печі. Для цього вам не доведеться закуповувати кладочні матеріали і готувати саман для обмазки.

Кілька металевих відер, сталева труба з нержавійки для жарового каналу і дрібний щебінь для засипки – ось і все потрібно для того, щоб зробити ракетну піч своїми руками.

Ракетна піч з цегли для вулиці і будинку. Цегляні ракетні печі піч ракета з 20 цегли

Перший крок-вирізання ножицями по металу отвори в нижньому відрі для пропуску жарової труби. Його потрібно зробити на такій висоті, щоб під трубою залишилося місце для щебеневої засипки.

ДругийКрок-установка в нижнє відро жарової труби, що складається з двох колін: короткого завантажувального і довгого для виходу газів.

Третій крок – вирізання отвору в днищі верхнього відра, яке надівається на нижнє. Оголовок жарочной труби вставляють в нього так, щоб його зріз був на 3-4 см вище днища.

Четвертий-засипка дрібної щебінки в нижнє відро на половину його висоти. Вона потрібна для акумулювання тепла і термоізоляції жарового каналу.

Останній крок-виготовлення підставки для посуду. Її можна зварити з круглої арматури діаметром 8-10 мм.

Більш складний, але при цьому довговічний, потужний і естетичний варіант ракетної грубки вимагає використання газового балона і товстої сталевої труби прямокутного перетину.

Ракетна піч з цегли для вулиці і будинку. Цегляні ракетні печі піч ракета з 20 цегли

Схема збірки при цьому не змінюється. Відведення газів тут організований збоку, а не вгорі. Для приготування їжі у балона відрізають верхню частину з вентилем і на її місце вварюють плоску круглу пластину товщиною 4-5 мм.