Звідки зявляються мошки. Звідки беруться мошки? хто вони такі

234

Але ж відповідь на це питання лежить на поверхні. І варто тільки трохи подумати і включити уяву, як відразу стане зрозуміло, звідки беруться мошки на фруктах. Але ми простих шляхів шукати не станемо, а підійдемо до питання відповідально, розкриваючи по ходу справи всі секрети ворожої навали комах. Для початку ж нагадаємо нашим читачам картину того, що відбувається в квартирі в разі зараження.

Портрет ворога

Для детального розгляду ворога фруктів і овочів в квартирі потрібно представити повний портрет ворога, починаючи з того, хто він і як себе веде.

Хто цей ворог?

Для початку розберемося, хто ж є тією самою мошкою, яка так і норовить нам зіпсувати фрукти і овочі. Виявляється це знаменита мушка дрозофіла, яка першою з комах побувала в космосі.

Довідка! дрозофіла побувала в космосі не по своїй волі. Над нею наші космонавти досліди ставили.

Її також називають плодової або винної мушкою за те, що вона з’являється саме на початківців псуватися або зброджуватися фруктах або овочах.

Коли він з’являється?

Мошки зазвичай з’являються в той момент, коли овочі або фрукти починають псуватися, коли починається процес гниття рослинної тканини. Тоді небезпечний ворог і вилазить з усіх щілин і починає обгрунтовуватися на зіпсованому продукті.

Звідки він береться?

У масовому порядку дрозофіли розмножуються в таких місцях:

  • на кухнях серед рослинних залишків у сміттєвих відрах;
  • у ванних кімнатах на забутих мокрих ганчірках або просто на загидженому підлозі;
  • в місцях проживання домашніх тварин при недотриманні їх гігієни;
  • в квіткових горщиках при зайвому поливі, що викликав підгнивання рослинних залишків;
  • з вентиляції, якщо в сусідніх квартирах або підвалі є порушення санітарних норм.

Як він з’являється?

Але ж бувають такі випадки, коли в будинку абсолютний порядок в плані санітарії, але все одно мошки на улюбленому апельсині з’явилися. Як дрозофіла дізналася, що у нас в будинку фрукти почали псуватися, хто їй про це сказав?

Виявляється, все прояснюється, якщо розглянути процес розмноження винної мушки. Справа в тому, що після спарювання дрозофіла відкладає яйця на поверхню фруктів або овочів. А далі природа запускає механізм очікування.

Припустимо, що ми купили в магазині або принесли з саду хороші свіжі і міцні фрукти. Але яйця винної мушки до того малі, що ми їх просто не бачимо неозброєним поглядом. І ось лежить наше яблуко на столі до тих пір, поки не почне псуватися. Це і запускає механізм подальшого відтворення комахи. Яйце під дією гнильних процесів починає розвиватися, і незабаром на яблуці ви помітите цих самих мошок.

А слідом за ними на підгниваючий фрукт і інші особини приспіють.

Профілактика

Виходячи з усього того, що ми сказали раніше, напрошується висновок, що кращий засіб від фруктових мошок, безсумнівно, профілактика. Завжди легше запобігти напасті, ніж в наслідок з нею героїчно боротися.

Отже, позначимо профілактичні заходи, що не дозволяють винній мушці з’явитися в нашій квартирі:

  • підтримка заходів санітарії в квартирі;
  • запобігання проникнення мошок ззовні;
  • ретельне миття куплених овочів і фруктів;
  • зберігання плодів в холодильнику;
  • обробка грунту в квіткових горщиках слабким розчином марганцівки;
  • регулярний винос сміття з квартири.

Увага! куплені овочі та фрукти промивайте окропом, він вбиває яйця дрозофіл. Ця ж порада відноситься і до зібраних фруктів, ягід і овочів, привезеним з лісу або вашої улюбленої дачі. Якщо немає можливості швидко переробити продукцію, приберіть її в холодильник або обдайте гарячою водою. В умовах кімнатної температури зберігайте тільки ті з них, які можуть лежати довго і не псуватися.

Боротьба з ворогом

Якщо все-таки ворог з’явився, то потрібно подумати, як позбутися від фруктових мошок в квартирі. Для початку слід викинути все сміття, на якому дрозофіла може розмножитися, а потім провести ретельне прибирання приміщень з миючими засобами.

Якщо є можливість покинути квартиру, то кращим засобом, як позбутися від фруктових мошок на кухні і в усьому будинку, стане застосування спеціальних аерозолів типу «дихлофоса» або «раптора».

Увага! після застосування високотоксичних засобів обов’язково ретельно провітріть приміщення!

Якщо мошки з’явилися в квартирі, а виїхати кудись немає можливості, то скористайтеся будь-якої пасткою для фруктових мушок. Це може бути як магазинна липучка, так і різноманітні саморобки, які давно в честі у наших співгромадян.

Солодку липку стрічку можна легко виготовити в домашніх умовах, намазавши смужку паперу медом або цукровим сиропом з додаванням каніфолі і гліцерину.

Можна скористатися, наприклад, таким нехитрим пристроєм:

  1. візьміть пляшку з широким горлом або банку з вузьким.
  2. налийте туди солодкий фруктовий сік або компот.
  3. вставте в горло воронку з щільного паперу і надійно зміцните її там за допомогою скотча або ізоляційної стрічки.

Принцип роботи цієї пастки простий: мошки, залучені смачним солодким запахом, легко проникають всередину банки по воронці, а ось назад вибратися їм вже не вдається.

Мабуть, немає таких людей, яким би не зустрічалися звичайні мошки. Іноді вони абсолютно несподівано атакують квартиру і буває непросто обчислити, що послужило причиною їх візиту. На дачі або в заміському будинку їх поява цілком природно, але звідки беруться мошки в квартирі? перш ніж перейти до цього питання, поговоримо про самих мошках.

Життєвий цикл мошки

Дрозофіли, або винні мошки, мають кілька підвидів і розрізняються малопомітними зовнішніми ознаками. Мошки харчуються виключно гниллю, тому їх поява в квартирі має наштовхувати на певні думки. Розмір комах коливається від 3 до 5 мм; тривалість їх життя становить 20-25 годин, проте, за цей короткий проміжок часу одна мошка встигає відкласти кілька десятків яєць. Розвиток комахи включає три стадії: яйце, личинка, доросла особина. При благополучних для мошки умовах (наявність гниючих фруктів, овочів, заграли компотів, використаних чайних пакетиків та ін.) процес проходження від першої до останньої стадії займе не більше доби.

Причини появи «літаючих гостей»

У більшості випадків мошка з’являється саме на кухні. Тут вона харчується розкладаються продуктами, зіпсувалися фруктами і овочами. Таким чином, можна виділити наступні причини появи комах в будинку:

  • складування сміття. Якщо своєчасно не подбати про викид сміттєвого пакету, можна сміливо очікувати прибуття мошки. Оскільки вона харчується виключно гниють продуктами, уникнути візиту шкідника не вийде;
  • зберігання зіпсованих фруктів і овочів. Фруктові мошки вкрай сильно люблять почорнілі банани, запліснявілі груші і яблука. Від перестиглих помідорів і баклажанів, які втратили товарний вигляд, вони також не відмовляться;

  • гниття коренів домашніх рослин. При надмірному насиченні водою кімнатних рослин починається процес гниття їх коренів, що в свою чергу створює для комах ідеальні умови для харчування і розмноження;
  • нехтування прибиранням акваріумів і клітин з домашніми вихованцями. Застояна вода і продукти травлення тварин також можуть стати причиною утворення мошок;
  • відкрита каналізація і зіпсовані труби. Якщо у вас завелися мошки, а в квартирі стоїть каналізаційний запах, є ймовірність, що у вас почали гнити труби. Не затягуйте з ремонтом; в іншому випадку кількість комах зросте, а текти в трубі призведе до справжнього потопу.

Звідки зявляються мошки. Звідки беруться мошки? хто вони такі

Крім перерахованих причин, існує безліч ситуацій, що сприяють появі шкідника в будинку, але в основі кожної з них лежить гниє середовище.

Звідки беруться мошки?

Прийшов час розібратися як утворюються мошки на фруктах і в рослинах. Багато з нас помічали, що навіть з приходом холодів, мошка не змушує себе чекати. Закриті вікна і -20 градусів «за бортом» ніяк не можуть зупинити атаку комах. Чому? пояснюється ця ситуація дуже просто: в магазинах часто відбувається залежування товарів, в яких заводяться дрозофіли. Комахи відкладають яйця на свіжі фрукти і овочі, які ми купуємо і приносимо додому, але, зважаючи на відсутність відповідного середовища, виникає відстрочка розвитку мошки. Яйця практично неможливо помітити: їх розміри занадто малі. Як тільки починається процес гниття на фруктах та інших продуктах, організм майбутньої мошки активується.

Таким жеЧином комахи «ховаються» в кімнатних рослинах і відрах для сміття.

Звідки зявляються мошки. Звідки беруться мошки? хто вони такі

Способи боротьби з комахами

Після того, як ми з’ясували звідки беруться мошки в нашій квартирі, прийшов час поговорити про способи їх виведення.

Звідки зявляються мошки. Звідки беруться мошки? хто вони такі

Отже, розглянемо найдієвіші способи вигнання мошки:

  • зберіть всі зіпсовані продукти і віднесіть їх на смітник;
  • свіжі фрукти і овочі промийте гарячою водою і приберіть в холодильник;
  • якщо з’ясувати, звідки з’являються мошки, не вдалося, а кількість їх постійно зростає, виготовте пастку: в ємність з мильною водою додайте три столові ложки оцту і поставте її поблизу їх місця проживання. Винна мошка, відчувши запах, потрапить в приготовлену вами рідину і не зможе вибратися;

Звідки зявляються мошки. Звідки беруться мошки? хто вони такі

  • ще одна ідея пастки може вам стати в нагоді: у відкритий пакет покладіть гниючий фрукт (наприклад, банан), дочекайтеся, коли комахи зацікавляться ним і залетять в пакет, а потім зав’яжіть його і винесіть з дому. Нерозумно чекати, що в пакеті виявляться всі без винятку особини, але від основної маси вам все ж вдасться позбутися;
  • у будь-якому господарському магазині продається звичайна липучка для мух. Розвісивши її будинку, ви також зможете скоротити кількість літаючих шкідників;

Звідки зявляються мошки. Звідки беруться мошки? хто вони такі

  • натріть невелику кількість часнику в маленьку миску і поставте туди, де концентрація комах найбільш велика. Дрозофіли бояться різких запахів, тому процес їх вигнання не займе у вас занадто багато часу;
  • літаючі скупчення можна нейтралізувати водою з невеликим вмістом спирту або засобом для миття скла. Просто обприскати мошкару з пляшки, а потім зберіть з підлоги їх знерухомлені тільця.

Перераховані способи боротьби з комахами дадуть результати не відразу, а лише через пару днів. Якщо дані заходи не допомогли, то переходите до більш серйозного «зброї» — дезінфекційних препаратів.

важливо! при використанні хімічних препаратів чітко дотримуйтесь вказівок на упаковці і дотримуйтесь запобіжних заходів!

Поради, які допоможуть позбутися від плодових мошок:

Профілактичні заходи

Для того, щоб дрозофіли більше не турбували вас своїм візитом, необхідно дотримуватися ряду правил:

Звідки зявляються мошки. Звідки беруться мошки? хто вони такі

  • розведіть в будинку герань. Абсолютно всім комахам запах цієї рослини неприємний;
  • дотримуйтесь рекомендацій по догляду за кімнатними рослинами, не переливайте в них воду і завжди підтримуйте необхідний рівень вологості їх грунту.

Дотримуючись цих простих правил, ви вбережете свій будинок від навали винних мошок.

Мошка дрозофіла – невелика комаха, яка не здатна завдати шкоди здоров’ю людини, але сильно дратує домочадців своєю присутністю в квартирі. Мошка здатна проникнути в житло самими різними способами. Всі органічні матеріали, фрукти, схильні до гниття, протухла їжа-найперша причина появи мошки в людському житло.

Але навіть свіжі фрукти, принесені зі свого саду, можуть стати причиною для утворення на кухні цілої зграї мошкари. В цьому випадку спочатку в приміщення потрапляють не самі дорослі особини, а яйця, відкладені ними в саду на фруктах або овочах.

Ще одне джерело появи мошки дрозофіли-земля, принесена для того, щоб пересадити кімнатні квіти або навесні виростити розсаду.

Одним з поширених шляхів проникнення дорослих особин може стати близькість до житла фруктових дерев, плоди яких неминуче псуються, впавши на землю. А гниють фрукти є для них основною їжею. Досить відкрити кватирку, і крилаті гості прибудуть без запрошення.

Іноді настирливі комахи можуть стати нежданими відвідувачами через наявність сирого підвалу або забрудненої квартири сусідів. В цьому випадку поява мошки в квартирі відбувається через вентиляційні шахти.

Окремо варто згадати про необхідність прочищати систему кухонного водовідведення, оскільки в зливі, в якому затрималися харчові залишки, можуть завестися мошки дрозофіли.

Звідки зявляються мошки. Звідки беруться мошки? хто вони такі

Які бувають мошки дрозофіли

Виділяють кілька різновидів крилатих дрібних комах: фруктові мошки або плодові (найчастіше з’являються в квартирах і будинках) і оцтові мошки, звані винними мухами (активно розмножуються поблизу прокисають рідин).

Розвиток мошки відбувається з відкладеного самкою яйця. Вже протягом доби воно переходить в стадію личинки. Через 5 днів з’являється лялечка, з неї ще через 5 діб виростає молода особина. І лише 8 годин їй буде потрібно, щоб перейти в статевозрілий вік, в якому вона здатна відкласти до 400 яєць. Знаючи про це, краще не допускати ситуації, що вимагає боротьби з комахами, а запобігати їх появі.

Звідки зявляються мошки. Звідки беруться мошки? хто вони такі

як боротися з комахами

Для боротьби з мошками дрозофілами можна користуватися хімічними засобами, призначеними для знищення мух. Народні способи пропонують створювати липкі пастки-приманки (виготовити в’язкі речовини можна самостійно, використовуючи цукровий сироп, мед або варення), в них комахи можуть залетіти, але вибратися звідти не зможуть.

Найкращим способом є профілактика, а не боротьба з уже існуючою проблемою.

Для того щоб дрозофіли не турбували, необхідно:

Звідки зявляються мошки. Звідки беруться мошки? хто вони такі

  • всі фрукти і овочі (куплені в магазині і принесені зі свого саду або городу) мити гарячою водою;
  • не залишати соки, компоти, солодкий чай або чайні пакетики на столі на довгий час;
  • зберігати розрізані фрукти і овочі тільки в холодильнику;
  • контролювати полив кімнатних рослин, не створюючи зайву вологість ґрунту;
  • при наявності букетів, що стоять у вазах, міняти воду, не дозволяючи їй застоюватися;
  • добре промивати всі кухонні поверхні з використанням миючих засобів;
  • не залишати брудний посуд, своєчасно виносити сміття, мити раковину.

Необхідно завжди утримувати будинок в чистоті. Якщо виконувати всі ці нескладні рекомендації, то комаха ніколи більше не з’явиться у вашій оселі.

відео: мошки дрозофіли — як позбутися

Кожному знайома ситуація, коли в літню спеку над неприкритим яблуком дуже швидко з’являються літаючі створення — крихітні і дуже настирливі. Йдеться про» фруктових » мошках. Їх ще в народі називають»кислицями». Кожен з нас вимовляв цю вже стала сакраментальною фразу: звідки береться мошка?»

Звернемося до науки

Мошки живуть не більше доби, але личинок встигають відкласти безліч, забезпечуючи нам відсутність самотності. Ці представники сімейства двокрилі (diptera) налічують понад 2000 видів. Поширеним по всьому світу, найбільш відомим родом сімейства є дрозофіла (drosophilia). Це і є ті самі» фруктові » мошки. Їх улюблене місце-тропіки і субтропіки. Волога сприяла мешканню і розмноженню більше 300 видів дрозофіл.

Ці маленькі комахи за розміром в 10 разів менше звичайних мух. Гниюча рослинна субстанція — їх улюблений притулок, ось звідки береться мошка. Будь-фрукт, овоч або протухла їжа — їх видобуток. Квіти, хоч свіжі, хоч посаджені в горщиках, теж можуть бути їх притулком. Навіть в ємності з хімічною речовиною або кремом у ванній кімнаті можуть оселитися ці «шкідники».

Звідки зявляються мошки. Звідки беруться мошки? хто вони такі

При їх розмірах проникнути в будь-яку щілину-завдання нескладне. Якщо ви ставите питанням про те, звідки беруться і не знаходите відповіді, читайте статтю далі.

Пакет (навіть закритий) з крупою, горіхи в коробці, приправа до страв, мокрий пакетик чаю, миски домашніх тварин, невимита вчасно посуд, банка з варенням, зіпсований хліб, відро для сміття (закрите), раковини, мийки, каналізація в будинку — ці «пустуни» проберуться і туди. Тепер ви дізналися про те, звідки береться мошка. Люди, яким часто доводиться долати відстань на велосипеді вздовж річки, відзначають таку особливість. Рухаючись по одній і тій же дорозі, в певному місці вони неодмінно стикаються з роєм мошок, які несподівано залітають в усі відкриті отвори, наявні на тілі. Відчуття не з приємних. Причина проста: в цьому місці на березі напевно є велика яма зі стоячою водою. Але зіпсовані субстанції рослинного походження є практично скрізь, тому відповідь на питання про те, звідки беруться мошки на вулиці, і так ясний.

Звідки зявляються мошки. Звідки беруться мошки? хто вони такі

Що робити?

Досить терпіти і чекати, пора діяти! плескати в долоні в надії їх усіх вбити-дуже стомлююче і дурне заняття. А може, мошок можна втопити? не забувайте: вони водоплавні, тому заливати їх водою теж не має сенсу. Але спосіб все ж є, і досить простий. У пластиковий стаканчик (від йогурту, наприклад, який навіть мити не треба) покладіть приманку у вигляді шкіркиЛимона / банана / кавуна / винограду. Накрийте його прозорою харчовою плівкою, яка добре пристає до країв стаканчика (практично прилипає). Потім великою голкою зробіть кілька маленьких отворів. Ось і все! всередину мошки залітають легко, а назад … Загалом, попалися! стаканчик в закритому вигляді викидається, а краще-знищується механічно. Але не забувайте головне правило: не можна створювати для життя цих комах сприятливі умови. Тепер ви знаєте не тільки про те, звідки береться мошка, але і про те, як від неї позбутися.

Кожен зустрічався з ситуацією, коли над залишеними неприкритими фруктами через деякий час починає літати мошкара. При цьому виникає закономірне питання: «звідки беруться мошки?»тим більше, що з’являються вони навіть при закритих вікнах і дверях. До того ж побачити їх можна не тільки в літню спеку, а й серед зими.

Мошки приносять багато незручностей, дратуючи мешканців квартири, і до того ж призводять в непридатність плоди.

Що ж це за комахи?

Мова йде про дрозофіли, або «фруктових» (або винних) мошках, яких в народі називають «кислицями». Належать вони до сімейства двокрилих і є родичками звичайних , але за розмірами вони в 2 рази менше. Довжина дрозофіл — 3-5 міліметрів.

Живуть фруктові мошки близько 5 діб. Але незважаючи на таку коротку тривалість життя встигають відкласти безліч яєць (кожна самка відкладає до 400 яєць), з яких вилуплюються личинки.

Улюблене місце проживання дрозофіл – гниють фрукти і овочі, соком яких вони харчуються. Залучають мошок мокрі чайні пакетики, варення, бродяче вино, немитий посуд, мокрі ганчірки, зіпсований хліб, відро зі сміттям, каналізаційні засмічення. Побачити дрозофіл можна біля клітин з домашніми тваринами, а також біля акваріумів, в яких починає «зацвітати» вода.

Звідки зявляються мошки. Звідки беруться мошки? хто вони такі

Зустрічається в квартирі і інший вид комах-квіткові мошки. Вони заводяться в горщиках кімнатних квітів, якщо їх надмірно поливати. Особливу перевагу віддають комахи фіалкам. Такі мошки псують кореневу систему і листя рослин.

Звідки зявляються мошки. Звідки беруться мошки? хто вони такі

Воліють дрозофіли місця, де процвітає вогкість і бруд. Але нерідко їх можна помітити і в тих квартирах, де завжди підтримується ідеальна чистота.

Як проникають мошки в квартиру?

Виявляється, що винні мошки відкладають яйця на стиглих фруктах. Яйця можуть тривалий час зберігати свою життєздатність не розвиваючись. Але як тільки з’являються сприятливі умови (кімнатна температура), запускається механізм розвитку і з яєць через 24 години виводяться личинки, які протягом 5 діб перетворюються на дорослих особин.

У багатоквартирних будинках фруктові мошки нерідко прилітають від сусідів крізь вентиляційні отвори, почувши привабливий для них запах гниючих продуктів. Завдяки невеликим розмірам дрозофіли легко проникають крізь будь-яку щілину.

Найкраще не створювати сприятливих умов для розмноження мошок. Фрукти слід мити гарячою водою, щоб знищити відкладені на них яйця. Зберігати плоди краще в холодильнику.

Але якщо фруктові мошки все-таки з’явилися, то можна скористатися простим способом. Беруть стаканчик з пластика і поміщають в нього шматочок будь-якого плоду або навіть шкірку. Зверху ємність щільно заліплюють харчовою плівкою, а в стінках великий голкою роблять отвори. Крізь ці щілини дрозофіли легко проникнуть всередину, а ось вилетіти не зможуть. Після того як комахи зберуться в склянці їх можна буде легко знищити.