article 741

111

Сфері будівництва. Особливо сміливі використовують деревину навіть при оформленні підлоги у «вологих» приміщень. Зважившись на такий крок, треба забезпечити достатню гідроізоляцію покриття.

Герметизація дерев’яної підлоги ванної здійснюється різними захисними матеріалами:

  1. масло. Сучасні обмазувальні матеріали раработани на основі натуральних масел і містять синтетичні добавки: поліуретан або твердий віск. Масло глибоко проникає в структуру деревини, заповнюючи мікротріщини матеріалу. Склад попереджає розбухання або розсихання дерева.
  2. віск. Рекомендується використовувати поверх масла. Вощені підлоги вологостійкі, але для підтримки досягнутого ефекту процедуру треба повторювати кожні 1,5-2 роки.

Закладення стиків між дерев’яними лагами виконується спеціальним герметиком для деревини. Матеріал дозволяє дереву дихати, а завдяки еластичності складу компенсується розширення і стиснення покриття.

Шви з герметика відмінна альтернатива вже набридлим пластиковим куточках для кахлю. Якщо ви дуже часто працюєте з кахельною плиткою або хочете якісно оформити кути у ванній, то цей майстер-клас для вас.

До недавнього часу, я використовував всього два методи оформлення внутрішніх кутів у кахельної плитки: це пластиковий куточок або заповнення кута затирочной масою (розшивкою). Але ось біда, пластиковий куточок ідеально не прилягає до плитки, і все одно залишаються щілини, в які потрапляє волога і бруд, а кут з затіркою з часом тріскається. І ось одного разу я дізнався відмінний метод формування швів з герметика (силікону) .

І так по порядку.

Перше що життєво необхідно — це сам силікон, підібраний в колір затірки. Благо, зараз практично всі відомі фірми, які випускають розшивку, мають окрему лінійку кольорового силікону, який за гамою відповідає затірки.

Обрізаємо носик у герметика під кутом приблизно 45 градусів. Діаметр вибирається трохи більше ніж ширина шва, який треба зробити.

Для формування шва потрібно зробити шпатель. Існують вже готові фірмові шпателя для герметика, але в продажу їх знайти дуже складно.

Зробити його можна зі звичайної пластикової картки, зрізавши у неї під кутом краю.

Зрізаний куточок повинен бути трохи більше ніж ширина шва, який потрібно облагородити.

Приступаємо до основної роботи. Поверхня, на яку наноситься герметик, повинна бути сухою, без бруду і пилу. За допомогою пістолета, рівномірним шаром видавлюємо силікон уздовж кута.

Змочуємо поверхню роздільником. Це робиться для того, щоб при знятті зайвого силікону, він не прилип там, де не треба. Склад роздільника дуже простий: вода і звичайне рідке мило. Пропорції повинні бути такими ж, як і для мильних бульбашок(сподіваюся, всі пам’ятають дитинство ?).

Беремо виготовлений власноруч шпатель і акуратно, не поспішаючи, знімаємо надлишки герметика.

Не забуваємо періодично очищати шпатель. Зайвий силікон знімаємо в яку-небудь ємність, підійде і непотрібний підрозетник .

Ось і все, шов готовий

&1&

Робимо зовнішній кут з силікону.

Цим методом можна робити тільки короткі зовнішні кути, довгі кути краще виконати зі спеціальних куточків.

У нашому випадку робимо зовнішній кут у вбудованого унітазу. Плитка спочатку запилена під 45 градусів.

&1&

Наклеюємо малярський скотч в 2-3 мм.від краю кута.

&1&

Наносимо силікон на кут.

&1&

Вирізаємо у картки прямий кут і знімаємо їй зайвий силікон . Змочувати роздільником не треба!

&1&

Не чекаючи поки силікон почне тверднути, знімаємо малярський скотч.

&1&

Милуємося готовим кутом:)

&1&

Робимо примикання стіна — підлога.

При формуванні швів дуже важливо визначитися з послідовністю виконання.

У нашому випадку спочатку потрібно зробити всі вертикальні шви на стінах, і тільки після повного затвердіння силікону, робити шви на підлозі.