Як вибрати кімнатний кипарис, види кипариса з описом і фото. Кипарис великоплідний в кімнатних умовах кипарис великоплідний кімнатні рослини

243

Ще зовсім недавно вирощування хвойних в кімнатних умовах було зовсім неможливо, або вимагало невиправданого уваги садівника, проте в даний час в багатьох квіткових і ботанічних магазинах поряд зі звичними зеленими ялинами і кедрами можна зустріти кімнатний кипарис. Кипарис великоплідний або» cupressus macrocarpa», саме так називають цю рослину ботаніки, ставитися до сімейства кипарисових. У природному середовищі розглянутий вид виростає на території країн середземномор’я і південної америки.

У каталогах кімнатних рослин великоплідний кипарис часто можна зустріти в розділі декоративно-листяних, що пояснюється наявністю листя, які прийнято називати голками. У культурі доросла рослина рідко перевищує двох метрів у висоту, та й повільне зростання навряд чи доставлять неприємності власнику у виборі або зміні приміщення, проте в природі нерідко зустрічаються і двадцяти п’яти метрові велетні. Крона кипариса розвивається в формі трикутника або ромба, а при своєчасному розвороті рослини щодо джерела світла можна практично виключити формує обрізку.

Догляд за кипарисом великоплідним

Місцерозташування

Оскільки наш кипарис перебувати далеко від своєї сонячної батьківщини він потребує хорошого освітлення, що виключає пряме попадання променів палючого весняного і тим більше літнього сонця. Особливо важлива наявність світла в зимовий час. Часто можна почути поради від досвідчених садівників про необхідність додаткового штучного освітлення, яке звичайно буде не зайвим, проте компромісу можна домогтися, якщо на зиму переставити рослина до південного вікна. Недолік світла, як і його надлишок, призводить до деформації крони рослини, засихання і в’янення гілок.

Температура

Основною проблемою при вирощуванні кипариса є жарке і сухе повітря, що нерідко трапляється в опалювальний період. Рекомендована температура в зимовий час становить 10°с.у літній час, рослина може, а вірніше сказати повинно, перебувати на вулиці або балконі обов’язково в прітемненном місці. Оптимальний температурний режим в теплу пору року становить не менше і не більше 18°с. Кипарис не любить протяги, ця особливість, яку слід пам’ятати при провітрюванні приміщення.

Полив

в період активного росту кипарис потребує великої кількості вологи, з приходом зими полив значно скорочують, підтримуючи невелику вологість грунту. Природно, що кількість вологи безпосередньо залежить від розмірів рослини, температури і вологості в приміщенні. Так, наприклад, при температурі 8°с полив проводять приблизно раз на 8-10 днів, а при температурі 14°с перевіряти рослину на необхідність у воді слід не рідше одного разу на 4-5 днів. Основним завданням для власника кипариса залишається не допустити пересихання грунту, так само як і надмірне заливання. Не тільки грунт потребує вологи, для кипариса має вирішальне значення вологість повітря. У весняно-літній період обприскування рекомендують проводити щодня. Восени і взимку необхідність в обприскуванні продиктована температурою повітря, так наприклад, в звичайній кімнаті при робочій системі опалення кипарис обприскують теплою водою вранці і ввечері.

Підживлення

З середини весни до кінця літа необхідно удобрювати грунт універсальними мінеральними добривами для кімнатних рослин раз на місяць. Рекомендовано вносити підживлення в половині дози зазначеної в інструкції застосування добрива. В осінньо-зимовий період підгодівлю, як правило, не виробляють.

Пересадка

Як і будь-яка кімнатна рослина, кипарис рекомендують пересаджувати не рідше одного разу на два роки, деякі пересаджують рослину щорічно. Кращий час для проведення процедури квітень — травень. Слід зазначити, що кипарис великоплідний досить болісно ставитися до будь-якого, навіть незначного, пошкодження кореневої системи, тому пересадку виробляють методом перевалки з одного горщика в інший з заміною землі, яка довільно відокремилася від основного кома при витяганні рослини і підсипання відповідно до розміру нового горщика. При пересадці використовують грунт, приготовлену за формулою: одна частина торфу, частина піску і дернової землі на 2 частини листової. При пересадці слід забезпечити хороший дренаж, який в зв’язці з пухким грунтом посприяє відведенню зайвої вологи і доступ до неї при необхідності. При пересадці слід звернути увагу на кореневу шийку, яка не повинна бути, як заглиблена в землю, так і підніматися над нею.

Розмноження

розмножувати кипарис великоплідний можна декількома способами. Найбільш прийнятний-це укорінення здеревілих живців в землі. Переважно навесні або на початку літа гілочки пікірують у вологу землю після появи нових пагонів свідчать про появу і розвиток кореневої системи, деревця розсаджують в відповідні горщики. Розмноження насінням менш поширене і викликає додаткові складності, як в підготовці самого насіння, так і в проростанні молодих кипарисів.

міжнародна наукова назва

Cupressus macrocarpa hartw.& gordon

охоронний статус
Систематика
На викивидах
Пошук зображень
На вікісховищі ipni tpl до: вікіпедія: статті без зображень (тип: не вказано)

Кипарис великоплідний (лат. Cupressus macrocarpa) — вічнозелене хвойне дерево, в природних умовах досягає висоти 20-25 м. Крона молодих рослин колоновидна. З віком гілки згинаються, утворюючи розкидисту крону. Хвоя має запах лимона. Виведено кілька сортів, які вважаються найбільш придатними для умов кімнатної оранжереї, а також для культури бонсай . Рослина світлолюбна, віддає перевагу провітрюваним приміщенням з помірною температурою і високою вологістю повітря. Полив помірний. Ряд сортів дозволяють створювати практично всі японські стилі бонсай, проте краще вертикальний. Забарвлення хвої у культурних сортів кипариса великоплідного, як правило, більш світла, ніж у природного, жовтувато-зелена, або золотиста. Батьківщина цієї рослини-каліфорнія, сша .

Напишіть відгук про статтю «кипарис великоплідний»

Уривок, що характеризує кипарис великоплідний

в числі незліченних підрозділів, які можна зробити в явищах життя, можна поділити їх все на такі, в яких переважає зміст, інші – в яких переважає форма. До числа таких, на противагу сільської, земської, губернської, навіть московської життя, можна віднести життя петербурзьку, особливо салонну. Це життя незмінне.
Точніше — його мініатюрна копія, може рости у вашому домі.

Ми поговоримо про кипарисі, а саме – про сортах і видах, які охоче приживуться в приміщенні і будуть не тільки радувати око, але і очищати повітря.

Це типовий представник сімейства кипарисових. У природі росте в горах середземномор’я (східна частина). Один ізвидов кипарисів, онможет мати як розкидисту, так і пірамідальну форму крони. Максимальна висота дерева 30 м, товщина стовбура – близько 1 метра. Однак до таких значних розмірів дерево виростає навіть не за 20-30 років. Буде потрібно близько половини століття або більше. Кора дерева злегка червонувата, дрібні листя зібрані в гілочки темно-зеленого кольору, які щільно притиснуті до пагонів. Плід кипариса-шишка, яка складається з великих лусочок. Максимальна довжина шишки — 35 мм.коли плід дозріває, лусочки відокремлюються один від одного і стають злегка жовтуватими.

Чи знаєте ви? кипарис може доживати до 1,5 тисяч років!

Якщо ви хочете посадити у себе хвойне дерево і, при цьому, не шукати дорогу різновид, то вічнозелений кипарис відмінно підійде для будинку. не варто боятися, що рослина через кілька років виросте до 3-4 метрів. Хвойні дерева ростуть досить повільно, а якщо своєчасно прищипувати рослина, то його зростання можна уповільнити ще сильніше.

Важливо! кипарис відноситься до хвойних рослин. Якщо у вас алергія на туї або їли, то від посадки кипариса варто відмовитися.

Кипарис лузітанскій (мексиканський) і його форми

Даний вид має ще одну назву – кипарис португальський. Він набув великого поширення на території сша і мексики. Рослина було окультурено ще в 17 столітті, проте і до теперішнього часу не втратило популярності. Кипарис лузітанскій має кілька форм, про які ми і поговоримо.

Декоративна форма мексиканського кипариса. Різновид в природі росте в горах мексики і гватемали. На території снд найбільші ареали розташовані в кримських горах. Гілки кипариса ростуть в одній площині, що є однією з відмінних рис декоративної форми. Колір може варіюватися від сизого до темно-зеленого. Крона дерева вузька, правильна.
Як вибрати кімнатний кипарис, види кипариса з описом і фото. Кипарис великоплідний в кімнатних умовах кипарис великоплідний кімнатні рослини
висота форми не відрізняється від основного виду і дорівнює 30-35 м.нагадаємо, що більшість кипарисів з різних причин зупиняються в зростанні після 8-12 м, тому не варто приймати максимальні цифри за правило. Шишки пофарбовані в сизувато-зелений колір, після дозрівання – коричневі або світло-коричневі. Кожна шишка складається з декількох лусочок з невеликим шипом на кінці.

Цвітіння форми бентама припадає на зиму-початок весни. Шишки дозрівають через рік, в перших місяцях осені.

Важливо! декоративні форми розмножують тільки вегетативно, щоб зберегти сортову особливість.

Як вибрати кімнатний кипарис, види кипариса з описом і фото. Кипарис великоплідний в кімнатних умовах кипарис великоплідний кімнатні рослиниособливість цієї форми-блакитний колір листових лусочок. Ця форма полюбилася селекціонерам саме за химерне забарвлення. Блакитний кипарис не потребує стрижки, а його повільне зростання (не більше 10 см на рік) дозволяє висаджувати деревце в будинку. Пагони на дереві розташовані в одній площині, проте дещо товщі, ніж у основного виду. дерево також може досягти 30-метрової висоти, якщо буде рости в теплому кліматі на дуже живильному субстраті. негативна особливість форми-відсутність стійкості до посухи і низьких температур.

Дана форма кипариса відмінно підійде як для будинку, так і для присадибної ділянки. Блакитний кипарис може бути родзинкою вашого саду, привертаючи увагу перехожих і гостей.

Чи знаєте ви? з хвої і пагонів мексиканського кипариса добувають ефірне масло, яке використовується в ароматерапії. Воно має тонізуючу і антисептичну дію.

Цей кімнатний кипарис можна дізнатися по темно-зеленому кольору пагонів і шишок великого розміру.
Як вибрати кімнатний кипарис, види кипариса з описом і фото. Кипарис великоплідний в кімнатних умовах кипарис великоплідний кімнатні рослини
ця форма має яйцеподібну крону, пагони подовжені, розташовуються в різних площинах. Даний сорт схожий на великоплідний кипарис, проте відрізняється будовою надземного тіла. При виборі місця посадки і температури вирощування потрібно керуватися прийнятними показниками для кипариса лузітанского, так як форма не відрізняється вимогливістю до грунту або температурі.

Форма найта

Різновид схожа з формою бентама, проте має інший відтінок хвої – сизий. цей різновид виростає в горах сша, на крутих схилах і обривах. При цьому рослина не переносить сухості грунту і низьких температур. інші показники форми крони і максимальної висоти схожі з видовими. Деревце відмінно приживається в домашніх умовах, якщо висаджено в добре дренований червоноземний грунт.

Чи знаєте ви? деревина кипариса дуже добре зберігається, тому з неї в давнину єгиптяни робили саркофаги, а деревні масла використовували для бальзамування мумій.

Форма сумна

Символіка похмурої темно-зеленого листя кипариса здавна служила емблемою печалі. Сумна форма отримала свою назву через будову надземної частини. Дерево нагадує колону за формою, а всі гілки спрямовані вниз, немов чимось засмучені.

Інші характеристики листя, шишок і висоти рослини схожі з видовими показниками. Сумна форма ефектно виглядає через свою похмурості. Опущені вниз гілки на прямому стовбурі нагадують античну колону, прикрашену хвойними гілками.

Вид кипариса, який був відкритий англійським ботаніком ламбертом в середині 19 століття. Великоплідний кипарис родом з каліфорнії, де і до сьогодні ростуть його дикі варіації на кам’янистих скелях і бідних гумусом грунтах.

Дерево може виростати до 25 м, діаметр стовбура до 250 см.молоді деревця мають строгу колоновидну форму, через що їх можна сплутати з сумною формою. Через 5-7 років крона змінюється, перетворюючись в розлоге подобу парасольки. Згодом змінюється забарвлення кори. Молода рослина має червонуватий відтінок, але через деякий час кора грубіє і набуває коричневого забарвлення.

Кипарис великоплідний живе від 50 і до 300 років. Має запашну жовту деревину і масивну кореневу систему.

Як вибрати кімнатний кипарис, види кипариса з описом і фото. Кипарис великоплідний в кімнатних умовах кипарис великоплідний кімнатні рослинисвою назву вид отримав через розміри шишок, які досягають 4 см в діаметрі. Нестиглі шишки мають зелений колір, стиглі – сірувато-коричневий. В одному плоді може дозрівати до 140 насіння, які дозрівають через 2 роки після запилення.

Великоплідний кипарисимеет кілька сортів, які найкраще підходять для вирощування в приміщенні: goldcrest, lutea, aurea saligna, brunniana aurea, gold rocket, golden pillar, greenstead magnificent, lambertiana, aurea

Форми великоплідного кипариса:

  • фастігіата;
  • ламберта;
  • пигмея (карликова);
  • криппса;
  • фараллонская;
  • гуадалупская.

варто звернути увагу на карликову форму «пігмея», яка використовується виключно як кімнатна рослина, так як не виростає вище 10 см у висоту.

Важливо! культурні сорти кипариса мають більш світле забарвлення, ніж дикі різновиди.

Рослини цього виду використовуються для створення бонсай.