Дезінфекція теплиці з полікарбонату восени. Основні етапи осінньої обробки

26

Дезінфекція теплиці з полікарбонату восени. Основні етапи осінньої обробки

Розглянемо:

  1. прибирання рослинних залишків. Вони можуть грати роль зимівлі для різних бактерій. Якщо бадилля уражена бактеріями або іншими шкідниками, її краще спалити. З здорових рослин можна зробити компост.
  2. прибирання опор і обв’язок. На них також можуть перебувати шкідники. Їх рекомендується спалювати або видаляти за межі конструкції. При використанні металевих багаторазових опор їх обробляють разом з іншими елементами теплиці.
  3. промивка теплиці. Завдяки вологому прибиранню теплиця звільняється від забруднень, вірусів, спор і грибків, підгодівлі, обприскувань і залишків хімікатів, які осіли на конструкції. Унаслідок нестійкості полікарбонату до подряпин рекомендується використовувати при вологому прибиранні ганчірки з мікрофібри і м’які губки. Для миття беруть теплу воду і господарське мило (можна замінити його рідким миючим засобом). Мильна піна наноситься на всю внутрішню поверхню, особливо ретельно слід очищати стики каркаса з полікарбонатним покриттям. Піну залишають на 5-10 хвилин, а потім змивають зі шланга (при помірному напорі води) або руками. Коли внутрішня поверхня теплиці промита, приступають до промивання зовнішньої. Взимку з очищеної поверхні буде простіше видалити сніг і лід.
  4. обробка грунту. При сильному зараженні грунту шкідниками, її знімають і видаляють (шар в 7-10 см). Такий грунт вже не може бути використаний для інших рослин. Рекомендується винести його за межі городу і продезінфікувати. Потім туди, де була уражена грунт, засипають нову. Якщо грунт була заражена помірно, її можна прямо на місці обробити хімікатами. Перед обробкою грунт не потрібно перекопувати, якщо її обробляють від шкідливих бактерій. А у випадку з шкідливими комахами, навпаки, потрібно попереднє перекопування, так як вони можуть сховатися перед зимовими холодами глибоко в грунт. Перекопуючи грунт, в неї можна додати добрива і препарати, що містять мідь, щоб стримати розвиток грибкових захворювань.

Мийка теплиці. Обробка теплиці білизною. «білизна» у весняній лікувально — викорінюючій обробці саду.

Привіт дорогі друзі. Вітаю вас на каналі»дачні історії». Сьогодні розповім вам ще про один склад для викорінює обробки саду, який, на жаль, незаслужено забутий дачниками.

Ціна цього розчину невелика, і її собі дозволити зможе будь-який дачник, а ефективність обробки дуже висока. Свого часу цим розчином механізовано обробляли колгоспні сади.

Раджу вам ознайомиться з першою статтею про весняну викорінює обробці саду якщо ви ще цього не зробили.

Отже, почнемо.

Відразу обмовлюся, що застосовувати цю викорінює обробку, можна по всіх садових деревах і плодовим чагарником — без винятку і без остраху, а також можна обробити виноград, полуницю, плюс до цього і хвойні рослини.

Як я вже писав, в першій статті, час для обробки настає тоді, коли, нирки на рослинах тріснули, але ще не розкрилися. Ця так звана фаза « «зелений конус». Нічого не буде страшного, якщо провести цю обробку раніше, коли нирки ще закриті.

Розчином, рецепт, який я вам дам зараз, можна обробляти рослини, у яких нирки вже розкрилися більше, ніж у фазі зеленого конуса.

Основною діючою речовиною в цій обробці є гіпохлорит натрію, (натрій хлорнуватистокислий) — naocl, який входить, наприклад, до складу такого популярного відбілювача як «білизна».

Https://vk.com/photo-159774511_456241601

У складі «білизни» приблизно 20% стабілізованого гіпохлорит натрію, 5% каустична сода і поверхнево-активні речовини, решта-вода.

Незважаючи на таке «страшне» назва, здавалося б, абсолютно неорганічна речовина, знайшло своє застосування і в сільському господарстві. Крім обробки, наприклад теплиць, парників, систем водопостачання, їм проводять дезінфекційну обробку гноєсховищ і систем гноєвидалення птахофабрик, свинарських і тваринницьких господарств, загонів для худоби, вагонів для їх перевезення, годівниці і т.д.

Крім цього, розчини містять гіпохлорит натрію, вже багато років застосовують в якості фунгіцидної і бактерицидної обробка зерна.

Застосовують його так само, в боротьбі зі шкідниками. Кілька років тому була проведена величезна обробка, розчином містить гіпохлорит натрію, зелених насаджень в м сочі. Де серйозну загрозу представляла одна з шкідливих сімейств метеликів-вогнівки, яка знищує рід вічнозелених чагарників і дерев сімейства самшитових. Розчини, що містять гіпохлорит натрію, прекрасно знищує павутинного кліща, щитівок, тлю.

Особливо перспективно використання електролітичного гіпохлориту натрію.

Одним з потрібних нам властивостей гіпохлорит натрію, є виділення при розкладанні, у великих кількостях активного кисню, а тільки потім вільного хлору. Активний кисень має так само окислюючу і дезінфікуючу дію.

Багато хто вважає, що «білизна» і хлорка практично одне і теж. Це не так. Те, що у нас традиційно називають хлоркою, є хлорним вапном — ca(clo)2. У нашому випадку це-натрієві солі, хлорка — кальцієві солі.

У чистому вигляді не можна застосовувати «білизну «в полікарбонатних теплицях.

Але вистачить теорії. Як же розводити» білизну » для викорінюючої обробки?

1 літр «білизни» вилити в десять літрів води, ретельно розмішати і додати сто грам монофосфату калію, розмішати до повного розчинення.

Використовувати відразу. Краще обробляти в безвітряну погоду, при температурі від + 5 градусів.

Буває «білизна» 10%-ва, а не 20%-ва, її відповідно потрібно два літри, а не один.

У баковій суміші відбуваються хімічні реакції, завдяки чому утворюється активний кисень і незначна кількість кухонної солі. Хлор у вільній формі не виділяється і з іншими речовинами не з’єднується.

Дякую за інтерес до моєї статті.

Якщо ви хочете поділитися своїм досвідом, застерегти інших дачників від помилок, розповісти про вдалі експерименти, тоді відправляйте свої повідомлення на електронну пошту я їх із задоволенням опублікую на нашому каналі.

Обробка теплиці фітоспоріном. Переваги обробки фітоспоріном

Фітоспорін – мікробіологічний засіб нового покоління, яке ефективно захищає овочеві культури в теплиці від бактеріального і грибкового зараження. Знищує спори, мікроби, що знаходяться у верхніх шарах грунту, гнітюче діє на зимуючих личинок паразитуючих комах.

Препарат випускають у формі порошку, емульсії або пасти. Популярність фітоспорін обумовлена присутністю в складі бактерій сінної палички (bacillus subtilis), які потрапляючи в грунт, починають інтенсивно розмножуватися, знищуючи продуктами життєдіяльності патогенні мікроорганізми. При цьому не змінюється в гіршу сторону склад грунту і не страждають корисні бактерії.

Застосовують фітоспорін в теплицях, щоб захистити культури від ряду хвороб:

  • всіх видів борошнистої роси, в тому числі і помилкової;
  • септоріозу;
  • іржі;
  • фітофторозу;
  • різновидів гнилі;
  • бактеріального раку;
  • трахеомікозу.

Фітоспорін-біологічний пестицид і бактеріальний фунгіцид, що володіє позитивними властивостями:

  • виступає в якості стимулятора росту;
  • нешкідливий для тварин і людини;
  • простий у застосуванні;
  • поєднується з будь-якими препаратами;
  • збагачує склад грунту корисними мікроелементами, тим самим підвищує врожайність овочевих культур.

До недоліків можна віднести слабку ефективність при масовому зараженні рослин.

фітоспорін підходить для теплиць, застосування на відкритій ділянці менш продуктивно

Під впливом ультрафіолету бактерії в складі гинуть, тому цей фактор враховують при виборі часу обробки.

Чим обробити землю в теплиці від грибкових захворювань. Додавання статті в нову добірку

Неправильне використання грунту з часом призводить до накопичення в шарі патогенних мікроорганізмів, які призводять до захворювання рослин і втрати врожаю.

Найбільшої шкоди городнім культурам завдають грибкові інфекції (, ризоктоніоз,, альтернаріоз,), які скорочують урожай на 50-100%. Городники нерідко відзначають, що поширені заходи захисту рослин від хвороб не приносять очікуваних результатів. Часом грибкова інфекція здатна за 1-3 доби повністюЗнищити живі рослини. Однією з причин таких епіфітотійних спалахів є високий інфекційний фон грунту. Тому земля потребує грамотної обробки і знезараження.

Способи знезараження грунту

В захищеному грунті (в теплиці або контейнері) виконати знезаражувальні заходи простіше. А у відкритому грунті повністю знищити джерела зараження практично неможливо, але оздоровити грунт цілком під силу навіть починаючому городнику.

Прийоми знезараження грунту від грибкових інфекцій діляться на:

  • агротехнічні;
  • біологічні;
  • хімічні.

Агротехнічна обробка грунту

Город слід розбити на вузькі грядки (1,5-2 м). Це дозволить обробляти їх більш ретельно і аерувати, оскільки в загущених посадках, де волого і тепло, грибний міцелій розвивається дуже швидко.

Крім того, потрібно дотримуватися(культурооборот). Одну і ту ж культуру можна повертати на колишнє місце не раніше ніж через 3-5 років. За цей період міцелій гине.

Культури, схильні до грибкових уражень, краще висаджувати після цибулі, часнику, капусти, бобових. Пасльонові (томати, картопля, баклажани, перець) не можна висаджувати після собі подібних – пасльонових. Для посадок потрібно використовувати здоровий матеріал, стійкий до грибкових уражень, а посів проводити знезараженими насінням.

Також слід ретельно прибирати з ділянок уражену бадилля і відразу ж її спалювати.

Залишки заражених рослин ні в якому разі не можна закопувати в грунт або укладати в компостні купи

Не варто перегодовувати рослини азотом. Вносяться добрива повинні бути збалансованими-n: p:k=1:1,5: 1,5.

Біологічна обробка грунту

На маленькій ділянці небажано застосовувати хімічні препарати. Краще віддати перевагу речовинам, в складі яких є корисні мікроорганізми, безпечні для людини, тварин, комах та інших представників фауни.

Найбільш ефективні робочі розчини препаратів, байкал ем5, внесені в грунт за 2-3 тижні до настання осінніх заморозків. Мікроорганізми пригнічують розвиток фітопатогенів, оздоровлюють грунт.

Також можна використовувати готові біологічні фунгіциди, триходерма веріде,та ін. Після осінньої перекопування біофунгіцид потрібно внести у верхній шар грунту (товщиною 5-10 см). Навесні (після сходу снігу і настання стійкої теплої погоди) обробку грунту слід повторити.

Систематичне знезараження грунту і обробка рослин протигрибковими біопрепаратами допоможуть очистити землю від інфекції, захистити рослини від захворювань, а ваш організм – від отруєнь

Хімічна обробка грунту

Якщо біопрепарати виявляються недостатньо ефективними, без хімікатів не обійтися. Вибирайте ті, на упаковці яких вказано 3-4-й клас небезпеки.

Восени грунт можна обробити 3%-ним розчином. Навесні (в квітні в суху погоду) в верхній шар грунту (на глибину 5-10 см) слід внести 4%-ний розчини, або 2%-ний розчин. Безпосередньо при посадці в лунки можна внести,або інші препарати (за інструкцією). Препарат створений спеціально для знищення грибкових інфекцій в прикореневій зоні рослин.

Таким чином, тільки комплексні заходи допоможуть ретельно знезаразити грунт на ділянці і не допустити розвиток грибкових інфекцій. Щорічно виконуйте ці рекомендації-і ваші городні культури дадуть багатий урожай здорових плодів.