Музичні іграшки для дітей своїми руками. Як познайомити дошкільнят в дитячому садку з музичними інструментами

106

Світлана лобачова

Музичний шумовий оркестр.

За визначенням тлумачного словника, музичний інструмент — це предмет, за допомогою якого музиканти витягують звуки. Отже, матеріал для виготовлення музичних іграшок-інструментів може бути різний: непридатний і природний.

В якості вихідних матеріалів для свого шумового оркестру я використовувала: коробочки від dvd дисків, самі диски, намистинки, пластикові тарілки, баночки від крему, кіндер — сюрпризи, стрижні від ручок, футляри від бахіл. В якості наповнювача підійде: пісок, крупа, гравій, кришки від пляшок, бісер, скріпки — в загальному, все, що дзвенить і шумить.

Барабан

Для виготовлення барабана нам знадобляться:

Баночка з-під крему;

Намистинки, крупа, повітряна кулька;

Корпус від кулькової ручки;

Футляр від бахіл;

Виготовлення корпусу барабана і паличок — брязкалець

Наповнювач для паличок (намистинки, дрібні гудзики, бісер або будь-яка крупа)

Візьміть банку з– під крему-це буде корпус барабана.

Замість кришки закріпити гумовий повітряна кулька.

Візьміть два стрижня від кулькових ручок.

Розкрийте футляр від бахіл, в кольоровій кришечці виконайте отвір менше різьблення корпусу ручки.

Вкрутіть в отвір корпус ручки.

Футляр наповнюємо бісером або крупою, закриваємо.

Оформляємо барабан кольоровим папером або оракалом.

Барабан готовий до використання

Гуслі

Нам знадобляться:

Канцелярські гумки на струни;

Коробка від dvd дисків — для резонатора;

Кольоровий папір, паличка або олівець.

У футлярі від диска проріжте отвір.

Натягніть канцелярські гумки на футляр.

Під гумки-струни підкладіть олівець– вони піднімуться.

Налаштування інструменту можна регулювати, підібравши гумки різної товщини (чим товщі гумка, тим нижче звук).

Грайте на гуслях, або защипуючи струни по черзі, або проводячи пальцем по всіх струнах відразу.

Тріскачка

Для виготовлення тріскачки нам знадобляться:

6 dvd дисків

Канцелярська гумка,

Намистини, кольоровий папір або оракал.

У кожному диску просвердлити отвори. Заготовки прикрасити кольоровим папером або оракалом, нанизати на канцелярську гумку, вставляючи між заготовками намистини. Для утримання на вазі при грі по бічних сторонах тріскачки зробіть петлі з гумок (по 5 намистин, нанизаних з двох сторін тріскачки). Першу і останню намистини закріпіть додатковим вузликом. Кінці гумки зав’яжіть потрійним вузлом. Малюк, тримаючи тріскачку перед собою. Протягує вказівні пальці в петлі і грає різко стискаючи і розтискаючи пластини долонями («удар»);

Роблять вас на крок ближче до інструментальної сімейної вечірки!

Віночок-маракас

Музичні іграшки для дітей своїми руками. Як познайомити дошкільнят в дитячому садку з музичними інструментами

Якщо у вас завалялося пара зайвих віночків, їх можна швидко трансформувати в маракаси. Вам просто потрібно знайти парочку дзвіночків і, нанизавши їх на дріт, прикріпити всередині віночка. Ви навіть можете робити маракаси різного звучання, підібравши різні за розміром віночки або дзвіночки.

Гумова мотузка-гітара

Музичні іграшки для дітей своїми руками. Як познайомити дошкільнят в дитячому садку з музичними інструментами

Виріб простіше простого: стара порожня коробка і гумки. Чим кольоровіше гумки, тим веселіше. Товщина гумки змінює її звучання — так що пробуйте і визначайтеся зі своєю власною баладою.

Цимбали

Яка дитина не любить постукати по чомусь?! ми, звичайно ж, не хочемо побитих скляних кришок або зламаної техніки. Таким чином, ідеальне рішення-металеві баночки для спецій. Якщо бити по всіх кришках відразу, то звук виходить» шикарний», але, на щастя, не сильно приголомшливий.

Гремелки і шумелки

Знову про металевих баночках. Наповнюємо одну сторону горіхами і / або бобами, закриваємо другий баночкою, обв’язуємо гумкою. Можна також використовувати пластикові великодні яйця.

Ще можна зробити дитячий музичний інструмент гримілку за допомогою великого контейнера з-під вівсянки. Просто закріпіть кришку гумками так, щоб не псувався звук, і вміст не випадало. Якщо красиво прикрасити коробку, її можна використовувати навіть на якомусь шкільному параді.

Барабанна установка

Якщо потрібно просто погриміти, беремо стару бляшанку і якийсь кухонний прилад, яким можна ковзати по ребрах банки. Якщо ж око припало на більш складне музичний пристрій, за допомогою палиць, банок і кріплень зробіть цілу барабанну установку (головне, переконайтеся, що всі гострі краї зашліфовані або заглушені).

Ксилофон

Дерев’яний, металевий або вода в склянках — ксилофони бувають різні, а їх звучання — тим більше.

Найпростішою вид ксилофона-наповнені водою склянки і техніка ковзання пальцем по обідку. Більш складні включають варіанти виготовлення дерев’яного ксилофона, але у інтернету на те мільйон порад для будь-якого рівня складності.

Домашні відкриті ігрові майданчики

Деякі люди витрачають цілий статок на створення міні оркестру на дому, але не обов’язково, щоб все було таким масштабним і дорогим. Розтягніть у дворі кілька мотузок, навісьте на них гримілки, шумелки, маракаси, а поруч розставте великі «барабани». Сусідам рок-концерт забезпечений.

Брязкальце-барабан

Цей домашній музичний інструмент з рожевих смугастих шкарпеток-досконалість. Це брязкальце-барабан. Для малюків-відмінне введення в світ музики, і навіть кумедна іграшка для дітей старшого віку. Вам просто потрібно шукати в будинку кілька речей: шматок твердого картону і мотузку, і ви можете весело і легко зробити свій інструмент.

Палички-хлопалки

Прості хлопалки з паличок для розмішування фарби. Це не тільки інструмент, але і художній проект для ваших малюків. Плюс до всього, забавний і легкий спосіб повторно використовувати палички для розмішування фарби.

Кастаньєти

Музичні іграшки для дітей своїми руками. Як познайомити дошкільнят в дитячому садку з музичними інструментами

Кастаньєти-шумовий музичний інструмент кармен, який створює клацаючий звук. Такий звук чимось нагадує цокання наїзника, коли він підганяє коня вперед.

Кастаньєти з половинок кокоса нічим не гірше оригінальних. Крім того, вони дуже милі і прості у використанні для самих маленьких. Відмінний спосіб познайомитися з новими звуками і на хвилинку відчути себе іспанцем..

Музичні іграшки для дітей своїми руками. Як познайомити дошкільнят в дитячому садку з музичними інструментами

Бубон-ударний музичний інструмент невизначеної висоти звучання.

Ваша дитина легко зробить таку саморобку у вигляді веселки з: паперової тарілки, фарб, бавовняних кульок, клею і прищіпок.

Оригінальне знайомство з музичними інструментами для малюків.

Сопілка з трубочок

Акація. У дитинстві кожен хоча б раз, але «грав» на такому музичному інструменті.

Умільці виготовляють дудочки з дерева, вирізаючи в порожнистих трубочках дірочки-отвори. Але тут вже потрібна особлива майстерність. Не менш складно — і настільки ж цікаво! — зробити свистульку-іграшку з глини або солоного тіста. Зазвичай тут використовують варіант «димковской» іграшки. Хоча можна зробити дрібничку, сховавши всередину вже готовий свисток. Виготовивши кілька таких іграшок, які видають звуки різної висоти, можна навіть зіграти на них деякі мелодії.

Можна виготовити саморобні музичні інструменти своїми руками практично з нічого. Ось, наприклад, кришка від пластикової пляшки, на яку натягнутий шматочок гуми, вирізаний з лопнув повітряної кульки, стане захоплюючою іграшкою для дитини.

Можна в якості свистульки використовувати і порожні бульбашки. Якщо у вхідний отвір дути зверху вниз, прикладаючи ємність тільки до нижньої губи і тримаючи її вертикально, можна видавати дивовижні звуки! музиканти змінюють нахил «інструменту», відстань між губами і отвором бульбашки, силу видування повітря, і на світ народжуються різні мелодії.

«літрофон», або «співаючі пляшки»

Сьогодні все частіше на сцену виходять виконавці з такими цікавими інструментами, що тільки диву даєшся! і з чого тільки вони їх не роблять! виготовити своїми руками можна, наприклад, з пляшок або фужерів, наповнивши їх водою.

Різних висот видаваних звуків домагаються за рахунок кількості рідини, що наливається, матеріалу виготовлення посуду, зміни обсягу ємності. Чим менше налито води, тим тонше звук. Для краси і зручності рідина підфарбовують.

Харп, або «музична гребінець«

Взявши звичайну плоску гребінець (»їжачок» не підійде), потрібно місце розташування зубців накрити фольгою або цигарковим папером. Дуючи в цей простий інструмент, можна видавати прикольні деренчать звуки.

Талановиті музиканти зі сцен виконують на харпі різні музичні композиції, аж до класичних. Особливо цікавий цей інструмент, виготовлений з гребінця з різною товщиною зубів.

Основна тема» полонеза » огінського або мелодія народної пісні / шлягера виходять до подиву схожими на оригінал!

Гітара, зроблена своїми руками

Це воістину дивно! але зробити своїми руками з підручних матеріалів, а просто з мотлоху, можна навіть гітару.

В якості основи беруть закриті картонні коробки, порожні плоскі пластикові пляшки з-під шампуню. Звичайно, звучання інструменту буде залежати від матеріалу виготовлення каркаса гітари і від розміру вирізаного в ньому отвори.

Музичні іграшки для дітей своїми руками. Як познайомити дошкільнят в дитячому садку з музичними інструментами

Також важливо підібрати правильно струни для гітари. Найчастіше беруть канцелярські або авіаційні гумки і натягують їх з різною силою.

Так що не потрібно тепер бігти в магазин дитячих іграшок, якщо малюк закапризував. Адже можна просто зробити для нього захоплюючу іграшку-музичний інструмент, який стане для дитини найулюбленішою і дорогою річчю.

Дитячі саморобні шумові музичні інструменти

напевно ви вже граєте зі своїми малюками в різні музичні ігри, читаєте їм музичні казки, слухаєте красиву музику. А поки ваш малюк ще не ходить в музичну школу і не грає там, на справжньому музичному інструменті, ви можете вдома самі зробити прості дитячі музичні інструменти своїми руками з самих підручних матеріалів.

Дитяче музикування є активним видом діяльності, в якому вдосконалюється мислення малюка; розвивається здатність проявляти ініціативу, самостійність. А найголовніше, збагачується його емоційна сфера-своєрідний імунітет від життєвих невдач. Адже емоції дають можливість оцінювати події, що відбуваються з точки зору значущості їх для кожного з нас.

У процесі гри на інструментах яскраво проявляються індивідуальні риси кожного: наявність волі, емоційність, зосередженість, уява. Для багатьох цей вид діяльності допомагає розкрити духовний світ, подолати сором’язливість і скутість. Зараз в магазинах величезний вибір дитячих музичних інструментів. Але придбати ці іграшки вдається далеко не кожному. Та й необхідності в цьому немає. Адже дитина так швидко росте, розвивається, а колишні іграшки перестають задовольняти пізнавальним потребам малюка. І необхідність в їх оновленні зростає з кожним днем. Є хороший вихід. Можна самостійно конструювати іграшки і з часом їх оновлювати, видозмінювати. Зроблений своїми руками інструмент допоможе вам привчити малюка до спільної праці. Для конструювання потрібно не так вже й багато-бажання і трохи вигадки!

Так що давайте проявимо трошки фантазії і подивимося, що ж можна придумати.

Музичні іграшки для дітей своїми руками. Як познайомити дошкільнят в дитячому садку з музичними інструментами

Брязкальце (шумелки)

В якості шумів можуть бути використані будь-які маленькі коробочки і

Пластмасові баночки (з-під «кіндер-сюрпризів», з-під кремів і шампунів), Музичні іграшки для дітей своїми руками. Як познайомити дошкільнят в дитячому садку з музичними інструментами

Заповнені на одну третину рисом, квасолею, горохом і т.п. Матеріалами,

Здатними шуміти.

Барабан
Музичні іграшки для дітей своїми руками. Як познайомити дошкільнят в дитячому садку з музичними інструментами

Його можна змайструвати з порожніх майонезних баночок або коробок з — під локшини,

Або натягнути змочену у воді щільний папір на маленьке відерце або банку,

Міцно перев’язати гумкою або тасьмою і дати папері просохнути.

Дзвіночок

Для нього будуть потрібні кольорові гудзики, намистинки і маленька пляшечка з-під

Мінеральної води. На нитки нанизується гудзики або намистинки, потім кінці

Ниток закріплюються вгору під кришкою пляшечки – дзвіночок готовий.

Для цього потрібно взяти всього лише використану котушку з під скотча, картон,

Кольоровий папір. Вставити дуделку зі старої іграшки і виконати 2 дірочки.

Дерев’яні палички палички, які можна використовувати в різних видах музичної діяльності,

Пов’язаних з ритмом і ритмічним малюнком. Виготовляються з фломастерів і

Коробочок від бахіл.

Коробочка

Потрібно взяти маленьку коробочку і розфарбувати її або обклеїти кольоровим папером. Грати на інструменті можна дерев’яною паличкою.

Трикутник

Для цього інструменту будуть потрібні три металеві трубочки від металофона і тасьма, яка протягується через них. На інструменті можна грати дерев’яною або металевою паличкою.

Бубен

Для виготовлення даного інструменту нам знадобиться: металева кругла

Коробка з-під цукерок. Всередину викладаємо різний матеріал (крупи, бісер,

Горох, боби, маленькі гудзики і т. Д.) щільно закриваємо кришку і прикрашаємо.

Румба

Музичні іграшки для дітей своїми руками. Як познайомити дошкільнят в дитячому садку з музичними інструментами

Нам буде потрібно: рогатка, волосінь або металевий дріт, і матеріал для

Нанизування (шашки, ключі, і. Т. Д.)

Шейкери Музичні іграшки для дітей своїми руками. Як познайомити дошкільнят в дитячому садку з музичними інструментами

Можна зробити з банок від чіпсів, дитячого чаю: всередину насипати дрібну крупу

Або горох, зверху розфарбувати або обклеїти кольоровий самоклеющейся папером.

Шумові браслетики Музичні іграшки для дітей своїми руками. Як познайомити дошкільнят в дитячому садку з музичними інструментами

Можна виготовити з кольорових гумок для волосся і бубонців.

Музичний керівник: ожегова ірина володимирівна