Настил лінолеуму на дерев’яну підлогу. Як стелити лінолеум на дерев’яну підлогу

39

Настил лінолеуму на дерев’яну підлогу. Як стелити лінолеум на дерев’яну підлогу

На будівельних ринках і в магазинах представлена величезна кількість матеріалів для покриття підлог. Але вже багато десятиліть не втрачає своєї популярності серед людей, охочих зробити ремонт в своєму будинку, лінолеум для укладання на підлогу. Це пояснюється тим, що за невеликі гроші можна домогтися приголомшливого результату.

Лінолеум можна класти практично на будь-яку підставу, в тому числі і на стару дерев’яну підлогу. Особливо привабливо таке підлогове покриття для тих, хто хоче зробити ремонт своїми силами і при цьому досить швидко.

Лінолеум широко використовується як для приміщень житлового призначення, так і для адміністративних і громадських приміщень.

Переваги лінолеуму

Високий попит на лінолеум пояснюється безліччю переваг властивих йому. А саме:

  • висока якість матеріалу;
  • екологічно безпечний для людини (не виділяє канцерогенних і токсичних сполук);
  • не боїться вологи, не вбирає воду і не псується під її впливом;
  • високі показники зносостійкості і міцності;
  • покриття не вступає в реакції з побутовою хімією, миючими засобами і т. П.;
  • полімерний лінолеум не вражають гриби, і не боїться біологічної корозії;
  • демократична ціна;
  • простота укладання, не потребує професійної підготовки і навичок;
  • матеріал не містить пожежонебезпечних і легкозаймистих компонентів;
  • широкий вибір малюнків.

Все це дозволяє виконувати укладання матеріалу в приміщенні практично будь-якого призначення.

Види матеріалу

Щоб поверхня була рівною і служила довгі роки, важливі такі моменти як стан дерев’яної підлоги, на який планується настил лінолеуму, і вид лінолеуму.

Сьогодні ринок пропонує кілька відповідних для укладання на дерев’яну підлогу видів лінолеуму:

  • поліхлорвінілове покриття (пвх). Такий лінолеум випускається трьох типів: без підоснови, на спіненої, тканинної і теплозвукоізоляційної основі. Саме пвх лінолеум є найпоширенішим типом покриття, оскільки характеризується високими якостями експлуатації і прийнятною ціною.
  • покриття на алкидной основі. До складу такого лінолеуму входять пігменти, мінеральні наповнювачі і алкідні смоли. Він може виготовлятися з синтетичних або натуральних компонентів. Характеризується такий тип покриття високою стійкістю до стирання. Але при цьому у нього мала еластичність, в результаті чого лінолеум може з часом потріскатися.
  • гумовий лінолеум (релін). До складу такого типу покриття включені виробничі відходи гуми, каучуку і бітуму. Такий лінолеум включає 2 шари і характеризується високими показниками гідрофобності та еластичності. Цей тип покриття найчастіше застосовується для настилу в виробничих цехах і промислових приміщеннях.
  • колоксиліновий лінолеум. Таке покриття не має підоснови і являє собою мати нітроцелюлозні. Характеризується цей вид лінолеуму еластичністю і високим ступенем пожежостійкості. Поверхня матеріалу блискуча.

Укладання лінолеуму на фанеру своїми руками

  • підготовчі роботи
  • укладання фанери під лінолеум
  • укладання матеріалу на фанеру

Будь-який ремонт в квартирі супроводжується безліччю проблем. Особливо це стосується робіт, які пов’язані із заміною підлогового покриття. Для початку доведеться видалити старе підставу, винести всі меблі і тільки після цього провести всі необхідні підготовчі роботи і укладання.

Лінолеум зручніше і найпростіше класти на фанеру.

Укладання лінолеуму на фанеру-це оптимальний варіант вирішення проблеми.

Як здійснюється укладання фанери під лінолеум, а також укладання самого матеріалу на отриману поверхню?

Підготовчі роботи

Товщина фанери під лінолеум повинна бути не менше 12 мм,

Перед тим як приступити до виконання основних робіт, необхідно ретельно підготуватися. Підготовчий етап буде включати в себе наступні роботи:

  • придбання всіх необхідних матеріалів, до яких відноситься фанера, саморізи, лінолеум, клей, ніж і плінтуси. Все це можна придбати в найближчому будівельному магазині;
  • усунення старого покриття;
  • очищення підлоги від бруду і пилу;
  • виконання стяжки підлоги із застосуванням розчину, якщо підлога кривої.

Повернутися до змісту

Укладання фанери під лінолеум

Після того як всі підготовчі роботи завершені, можна приступати до укладання фанери на підставу. Цей процес також має на увазі кілька послідовних етапів. Отже, етапи укладання фанери на бетонну основу:

Перед установкою лаг потрібно застелити амортизуючу прошарок, яка запобіжить стукіт і скрип при навантаженні на підлогу. Для цієї мети використовується синтепон.

  • великі листи матеріалу необхідно розділити на більш дрібні. Найкраще на чотири частини. Це дозволить уникнути їх руйнувань як при установці, так і в процесі подальшої експлуатації;
  • далі укладається пароізоляція. Для цих цілей можна використовувати звичайну поліетиленову плівку, але вона повинна бути досить товстою, щоб не порватися в процесі монтажу;
  • тепер можна монтувати листи фанери. При цьому прибиваються вони до основи за допомогою дюбелів;
  • у тому випадку, якщо фанера укладається в кілька рядів, необхідно забезпечити розбіжність їх граней. Кращий варіант-використання шахового розташування листів;
  • у всіх аркушах потрібно зробити заглиблення. Вони необхідні для того, щоб капелюшки саморізів не визирали назовні;
  • після прикручування саморізів все поглиблення і шви необхідно ретельно зашпаклювати.

На цьому укладання фанери під лінолеум завершена. Тепер можна переходити до найголовнішого і відповідального етапу робіт, який полягають в тому, щоб укладати лінолеум на фанеру.

Повернутися до змісту

Укладання матеріалу на фанеру

Насправді цей процес також складається з декількох послідовних дій. Кожне з них необхідно проводити ретельно і акуратно. Укладати лінолеум необхідно так:

Фанера на підлогу акріпляется за допомогою саморізів по дереву.

  • в обов’язковому порядку дати можливість тільки що купленому матеріалу прийняти кімнатну температуру. Для цього він повинен кілька годин полежати в кімнаті, де планується проводити ремонт;
  • далі потрібно розкачати рулони на фанерному підставі;
  • в такому положенні вироби залишають на кілька днів. Це необхідно, щоб вони прийняли свою остаточну форму;
  • тільки після цього потрібно обрізати всі зайві краю. Робити це можна за допомогою будівельного ножа;
  • якщо лінолеум прилягає до дверного отвору, то його обов’язково необхідно закріпити, використовуючи для цього двосторонній скотч;
  • якщо є холодне зварювання, то з її допомогою потрібно зварити всі шви (це найбільш раціональне рішення, до того ж і якість буде краще);
  • тепер можна встановлювати плінтуси в тих місцях, де це необхідно.

Лінолеум можна укладати на клей. При цьому мастика наноситься на фанерну основу. Попередньо необхідно скачати матеріал в рулон і помістити його в центрі приміщення. До речі, всі розрізи до цього моменту повинні бути вже зроблені. Тільки після того як клей нанесений на основу підлоги, можна розкрутити рулон. Його обов’язково необхідно вирівняти по краях від центру. Далі потрібно подбати про те, щоб всі стики лінолеуму були приклеєні один до одного.

Таким чином, укладання лінолеуму на фанерну основу здійснюється досить просто. Найголовніше, не забувати про те, що все робити потрібно гранично акуратно. Тільки в цьому випадку якість поверхні буде на висоті. В іншому випадку може знадобитися проводити всі роботи повторно, а це зайві витрати часу і грошових коштів.

Дана інструкція обов’язково допоможе як новачкам, які вперше вирішили зробити монтаж лінолеуму на фанеру, так і тим, хто вже давно на професійному рівні займається подібними роботами.

Тільки суворе дотримання всіх правил і послідовності дій дозволить уникнути подальших переробок і неприємностей, які можуть відняти значний час і кошти. Тому краще поставитися більш серйозно до подібної роботи.

Лінолеум на дерев’яну підлогу дача. Який лінолеум підійде для дерев’яної підлоги

На сьогоднішній день існує велика різноманітність видів лінолеуму, в основному вони розрізняються за матеріалом, з якогоВиготовлений. Відповідно до цього розрізняють такі види:

  • побутовий вид (21-23) є найтоншим і призначений тільки для домашнього використання з низькою інтенсивністю ходіння по ньому;
  • напівкомерційний (31-34) відрізняється більшою стійкістю до зносу, він товщі і твердіше;
  • комерційний (41-43) вид – найбільш товстий і міцний лінолеум, призначений для постійного ходіння по ньому, стійкий до різних видів механічних і хімічних впливів.

Звичайно ж, чим більш зносостійкий лінолеум, тим дорожче він вам обійдеться, але для настилу на стару дерев’яну підлогу цілком підійде і звичайний побутовий вид, як показано на фото нижче.

Побутовий клас лінолеуму

Лінолеум також може бути виготовлений з різних типів полівінілхлориду або ж з натуральних природних матеріалів, але такий тип коштує набагато дорожче інших.

При виборі якості лінолеуму потрібно також звертати увагу на його основні характеристики, так як він може виявитися вогненебезпечним, а особливо в поєднанні з дерев’яною підлогою не може бути допустимий.

Також підлога повинна бути захищена від вологості, тому потрібно дивитися, щоб лінолеум був вологостійким.

І, нарешті, якщо лінолеум схильний до ураження грибком і різними мікроорганізмами, то він незабаром може привести до ураження підлоги з дерева і його гниття.

Всі ці параметри повинні бути враховані для того, щоб покриття прослужило вам якомога довше.

Як покласти лінолеум на нерівний дерев’яна підлога. Вирівнювання підлоги дерев’яного

Монтування лінолеуму на підлогу з дерева теж починається з перевірки дерев’яної поверхні.

На дереві, як правило, утворюється безліч відколів і тріщин. Крім іншого, така поверхня схильна до скрипу. Укладання лінолеуму на подібні дефекти неприпустима, особливо якщо існують прогнилі дошки. Якщо покриття неможливо відреставрувати, тоді дошки потрібно зняти, а основу забетонувати або укласти підкладку. В іншому випадку потрібно зняти окремі елементи дерев’яної підлоги і замінити їх на нові. Робити це треба досить акуратно, щоб не пошкодити поруч лежать цілі дошки.

Схема стяжки дерев’яної підлоги.

При скрипі можна дерев’яна підлога зафіксувати на лагах, які укладені в нижньому шарі. Для цього будуть потрібні саморізи або шурупи, якими зміцнюється конструкція. Ні в якому разі не можна використовувати цвяхи, так як вони піддаються корозії, що шкодить деревині. Щоб мостини не перекосилися, не потрібно саморізи затягувати занадто туго. Якщо нерівності є несуттєвими, тоді багато будівельників роблять просто циклювання, яке проводиться спеціальним обладнанням. У домашніх умовах це зробити важко, тому що така машинка коштує дуже дорого, а в оренду ніхто не дасть.

Але і тут є вихід з положення, тому що можна нерівну підлогу виправити листами фанери. Для того щоб вирівнювання було якісним, потрібно в найнижчі ділянки підкласти невеликі дощечки, щоб міцно зафіксувати фанеру. Іноді майстри прямо поверх дерев’яної поверхні заливають підлогу самовирівнюється сумішшю, тобто виробляють нівелювання.

Як і в будь-якому іншому випадку, потрібно розкачати відрізок лінолеуму на підлогу від дальнього кута до виходу, після чого все акуратно обрізати. Не забудьте залишити 2-3 см з кожного боку на усадку. Набагато простіше потім (через тиждень) обрізати зайве канцелярським гострим ножем, ніж розтягнути (що неможливо) матеріал. Плінтуси і стики зміцнюються після закінчення 3-5 днів, так як матеріал має властивість або витягуватися, або, навпаки, стискатися. Якщо у вас укладання лінолеуму вийшла зі стиками, тоді їх з’єднують будівельним спеціальним степлером. Деякі фахівці використовують клейову суміш.