Утеплення будинку з бруса зовні своїми руками. Що потрібно знати, перед тим як зайнятися утепленням брусового будинку зовні своїми руками

43

Утеплення будинку з бруса зовні своїми руками. Що потрібно знати, перед тим як зайнятися утепленням брусового будинку зовні своїми руками

Будинки з деревини завжди виглядають природно і дуже привабливо. Але такий матеріал дуже швидко втрачає тепло і привабливий зовнішній вигляд. Щоб позбутися від цих проблем, потрібно вибрати утеплення брусового будинку зовні, і зробити це своїми руками.

Сам процес утеплення досить простий, але потрібно знати всі тонкощі, щоб в результаті і збереглася природність будови і технічні характеристики основного матеріалу.

  • зовнішній.

Вони не відрізняються по ефективності, якщо правильно обраний утеплювач і виконаний монтаж. Але ось для збереження корисної площі всередині будинку, звичайно, краще скористатися зовнішнім утеплення. Крім того, цей спосіб має ще одну важливу перевагу.

Якщо використовувати зовнішнє утеплення, то потрібно зробити і декоративну обробку. Це додатково захищає основний каркас від негативного впливу атмосферних опадів і різких перепадів температур. А це означає, що термін експлуатації всього будинку збільшується в кілька разів.

Не варто турбуватися про те, що повністю буде прихована натуральність і природність деревини. Сучасний ринок оздоблювальних матеріалів пропонує варіанти і з натурального дерева, і синтетичні імітації.

Вибір утеплювача

Щоб надійно утеплити брусової будинок потрібно правильно підібрати матеріал. Він повинен відповідати наступним критеріям:

  1. відповідність пожежної безпеки. Дерево і так небезпечний матеріал по відношенню до вогню, тому утеплювач повинен бути максимально безпечним в цьому відношенні.
  2. екологічна чистота. Ніякого шкідливого впливу ні на навколишнє середовище, ні на людський організм бути не повинно.
  3. мінімальний коефіцієнт теплопровідності.
  4. легкість і простота монтажу.
  5. тривалий термін експлуатації.

Будівельні магазини пропонують такі утеплювачі:

  • волокнисті (мінеральна, базальтова, кам’яна і скловата). Професіонали вважають, що цей варіант підходить найбільш краще, якщо теплоізоляція облаштовується своїми руками. Вата відмінно зберігає тепло всередині приміщення, але потрібно пам’ятати про її нестачу – висока гігроскопічність. Цей недолік можна усунути, якщо використовувати паро — і гідроізоляційну плівку. Вона захистить від пари з внутрішніх приміщень і води із зовнішнього середовища.
  • пінопласт. Багато хто вважає, що цей матеріал виділяє шкідливі речовини. Але це трапляється тільки при займанні. Що стосується пожежної безпеки, то матеріал не горить, але тліє і при цьому утворюється багато їдкого диму.
  • пінополістирол. Цей утеплювач за складом такий же, як і пінопласт. Але виготовляють його за іншими технологіями, завдяки чому плити товщиною 3 см мають такі ж теплоізоляційні властивості, як і пінопласт в 5 см.
  • спінений поліетилен. Цей матеріал дуже міцний, гнучкий і легкий. Виробники роблять ще й фольговане покриття, з однієї або двох сторін. Це дозволяє поліетилену значно краще зберігати тепло. Крім того, поліетилен абсолютно не вбирає вологу, тому основу не потрібно покривати гідроізоляцією.
  • поліуретан. Цей матеріал має тільки позитивні відгуки і характеристики. Але ось є одна проблема. Для того щоб утеплити будинок зовні поліуретаном необхідно спеціальне обладнання, за допомогою якого буде напилюватися рідка речовина. Протягом невеликого часу воно застигає і створює цілісний теплоізоляційний шар.

Як утеплити будинок з бруса зсередини. Переваги та недоліки утеплення стін в брусовому будинку

Стіни, побудовані з бруса, мають недостатню теплозберігаючу здатність . Причина цього полягає в специфіці матеріалу. Брус схильний до усушки, яка має значну протяжність у часі, завдяки великій товщині і наявності смоли. Стики і зазори між окремими вінцями стають ширше, прямі ділянки згинаються, внаслідок чого утворюються щілини, збільшуються тепловтрати.

Це не відноситься до клеєного бруса (євробрус), який виготовляється із заздалегідь просушених дощок, склеєних в пачку. Оскільки більшість будівель робляться з більш дешевого звичайного матеріалу, розглянемо особливості і технологію утеплення стін в брусових будинках.

Утеплення брусового будинку-необхідна процедура. На відміну від дерев’яного зрубу, стіна з бруса не має пазів у формі жолоба, тому будь-яка зміна геометрії тягне за собою появу щілин і надходження холодного повітря зовні. При цьому, з точки зору технології, процедура утеплення набагато простіше і зручніше, оскільки брусовий будинок має відносно рівні стіни, тоді як колод стіни не мають площин, що ускладнює процес утеплення і вимагає збільшення кількості матеріалів.

Перш за все, необхідно визначити, з якого боку буде встановлений утеплювач . Це питання визначає всі наступні дії, тому приймати рішення треба обдумано і обгрунтовано. Існує два варіанти, які необхідно розглянути детально.

Зсередини

Установка утеплювача з внутрішньої сторони має важливу перевагу-працювати можна в будь-який час року, при будь-якій погоді або температурі . На цьому переваги закінчуються, оскільки внутрішнє утеплення вважається мірою вимушеної, що приймається тільки для того, щоб хоч якось поліпшити теплозберігаючі якості стін.

До недоліків відносяться:

  • зменшення площі кімнат
  • стіни стають не здатні утримувати навісну меблі або техніку
  • шар утеплювача створює ситуацію, коли зовнішні стіни перестають брати участь у процесі теплозбереження , залишаючись просто огороджувальними конструкціями
  • в приміщенні зростає вологість повітря

Особливістю внутрішнього утеплення є необхідність повної відсічення утеплювача від внутрішнього повітря, або, як варіант, використання непроникного для водяної пари матеріалу. Причина такої необхідності лежить не в площині теплозбереження, а зовсім в іншому фізичному явищі, нехтування яким є джерелом всіх помилок, що допускаються при виконанні утеплення.

Основною проблемою стає водяна пара , який в звичайному стані виводиться крізь стінові конструкції назовні. Монтаж утеплювача припиняє цей процес, концентрація пари в повітрі різко зростає, погіршуючи мікроклімат. Для вирішення проблеми доводиться встановлювати припливно-витяжну вентиляцію, здатну забезпечити повноцінний повітрообмін і вивести водяну пару.

Якщо система вентиляції правильно розрахована, то питання буде вирішено без наслідків. Необхідно використовувати непроникний для пари утеплювач-пінопласт, піноплекс або рідкий пінополіуретан , які одночасно здатні забезпечити збереження тепла і відсікти стіну від внутрішнього вологого повітря. Якщо використовується проникний матеріал, необхідно поверх встановити шар пароізоляції, що запобігає контакт матеріалу і повітря. В якості пароізоляції може бути використаний звичайний поліетиленовий рукав, хоча у продажу є широкий вибір спеціалізованих матеріалів.

Утеплення стін зовні

Зовнішнє утеплення вважається найефективнішим. Причина тому полягає в повноцінному участі стін в процесі теплозбереження. На відміну від внутрішнього утеплення, де ізолятор відсікає стіни від теплого внутрішнього повітря, зовнішня установка утеплювача об’єднує стіну і ізолятор в єдиний пиріг утеплення , що працює в зв’язці, що забезпечує якісне і надійне збереження теплової енергії.

Підбираючи матеріали, треба враховувати ступінь їх проникності для водяної пари . Критерієм підбору є правило, за яким паропроникність матеріалів пошарово зменшується в напрямку зсередини-назовні . Якщо це правило порушено, волога починає потроху накопичуватися всередині стінових шарів і рано чи пізно руйнує матеріали. Процес цей протікає непомітно, зовні все виглядає цілком нешкідливо і надійно, але одного разу виявляються серйозні проблеми зі стінами, вирішення яких зажадає значних витрат і праці.

Оскільки всі роботи проводяться зовні, ніяких змін інтер’єру не потрібно, в приміщенні можна жити в звичайному режимі. Єдиний недолік-залежність розпорядку робіт від температурних або атмосферних факторів, пори року . Крім того, негативним фактором є висота стін, що ускладнює роботи, і необхідність зовнішньої обробки, яка збільшує трудовитрати і загальну вартість робіт.

Як утеплити старий будинок зБруси. Утеплення будинку з бруса зовні

У нашій країні клімат,досить, суворий і в зимовий сезон буває, що наступають сильні холоди.щоб в цей час в будинках було комфортно, багато громадян утеплюють свої жіліщатеплоізоляціоннимі матеріалами. А будинок, побудований з бруса обов’язково нужноутепліть, тому що тільки так ви отримаєте приємний мікроклімат в ньому, коли з вікном наступають і міцнішають зимові морози. Щоб зробити утеплення будинку зовні необов’язково наймати фахівців, всі необхідні етапи можновиконати і самостійно.

Підготовка стін будинку (конопатка)

Передукладкой обраного теплоізоляційного шару, стіни будинку потрібно ретельно підготувати. Для цього виконують обработкуантісептіком і конопатку. Цей процесвикористовується в будинках, які були виконані з дерева. Це дозволяє:

  • посилити герметичностьдеревянного зрубу;
  • знизити процес гниеніядерева;
  • предотвратітьповрежденіе зовнішнього матеріалу;
  • прибратьконденсатообразованіе;
  • волозі не проникнути на дерево.

Метою обробки дерев’яного будинку є прибирання зазорів і щілин між брусами. Завдяки цьому в зимовий час в нього не будуть просочуватися протяги, а влітку, навпаки,в ньому буде прохолодно. Конопатку виконують два рази, іноді її роблять тричі. Вперше матеріал обкладається між вінцями,а потім його вбивають в шви брусами. Ось другий раз — через рік, коли сировина, яке использовалидля процесу прийшло в непридатність, а також сталася невелика усадка будинку. Матеріал укладається внахлест один на одного. Якщо для утеплення будинку використовують пінополіуретан і матеріали подібні снім, то конопатити його більше не потрібно. Надалі процедуру необхідно повторювати в п’ять років.

Якщо знехтувати виконанням етогоетапа, то комфортне середовище в будинку поступово зникає, так як дерев’яні бруски з часом схильні до всихання і між ними утворюються зазори, коториес плином часу стають все більше і ширше.

Виборматеріала утеплення будинку з бруса зовні

Матеріал, використовуванийщоб створити утеплення брусового будинку зовні повинен відповідати таким якостям: бытьэкологически чистим, негорючим і володіти довговічністю. Для цієї целііспользуют пінопласт, мінеральну вату, фольгізол,спінений поліетилен, ізоплат, екструдований пінополістирол, міжвінцеві утеплювачі, напилюванийпенополіуретан, sip– панелі. Також дуже ефективно утеплятьстени піноплекс і базальтовим утеплювачем. Вони вважаються одними з самих найкращих матеріалів.

Кожен з них має свої унікальні особливості. Перш ніж приступати до утеплення житла нужноболее детально ознайомитися з властивостями утеплювача. При підборі нужноучітивать такі характеристики: морозостійкість, коефіцієнт теплопровідності,міцність, еластичність, товщина матеріалу і його якість. Також потрібно врахувати і умови, необхідні для використання саме такого виду утеплювача. Найчастіше при теплоізоляції будинку використовують одночасно кілька видів утеплювача.

Мінеральна вата і її аналоги

Цей утеплювач володіє такими якостями:

  • є дихаючим;
  • на ньому не образуетсяплесень;
  • не схильний до разрушеніюнасекомимі і гризунами;
  • легкість;
  • звукоізоляція;
  • екологічною чистотою;
  • не високою вартістю.

Але, не дивлячись на ряддостоінств, вона володіє недоліком. Якщо вона намокає, то її характеристикиснижаются і щоб вони відновилися потрібно, щоб вата просохла. А цей процес триває тривалий час і не завжди цей матеріал висихає в повному обсязі.

Відео як правильно утеплити будинок зовні.