article 647

133

Такі богослужіння і в такі-то дні служаться.

У перші 2 доби душа загиблого перебуває з ангелом і відвідує ті місця радості і скорботи, в яких жила при тілесному житті, в будинку своєму, поза домом. На 3 день господь закликає до себе на поклоніння.

З 3 по 9 день душа відправляється в рай, разом з ангелами. Там душа загиблого бачить все благоліпність і красу. Там до 9 дня і перебуває душа.
На 9 день господь знову закликає до себе.

З 9 по 40 день ангели відводять душу в пекло і самі супроводжують людину в цьому шляху. Цій бідній душі показують весь кошмар і весь біль пекельного життя. На 40 день душа приходить до бога на поклоніння в 3 разів. Тоді і визначається те місце, де буде душа перебувати до кінця століття. Ось сенс напруженої молитви за душу людини до 40 дня. У цей час вирішується доля людини.

А ще 3, 9 і 40 день позначають наступне:
3 день сам господь воскрес.
9 день-9 чинів ангельських
40 день-господь вознісся на небо.

Тому і служаться панахиди на 1, 3, 9 і 40 день. Ці дні особливо важливі.
Панахида не служиться по самогубцям, невіруючим. Особливі служби служаться по немовлятам до 7 років. Не згадується про їхні гріхи. Вважається, що вони є особливими клопотами за тих, хто їх гаряче любив.

Панахида на кладовищі-це літія, вона трохи коротше. У будь-якому місці і кожен день треба намагатися поминати добрими думками людини.

Сенс панахиди — пом’янути людину перед богом. Панахида служиться кілька разів на рік і тому панахида має потрійне значення:
1) пом’янути людини, згадати про нього
2) пом’янути його перед богом
3) самим покаятися в злі яке ми вчинили перед цією людиною і перед богом.

Тому молитвою ми рятуємо і ближнього і самих себе. Панахида-необхідність для християнина!

Кожен віруючий християнин відчуває глибоку внутрішню потребу молитися не тільки особисто за себе, але і за своїх рідних і близьких. І молитва ця може бути як про живих людей, так і про вже померлих. Православ’я вчить, що душа людська жива, і після фізичної смерті тіла вона не зникає, а відправляється до бога чекати вирішення своєї долі у вічності. І ось в цьому очікуванні молитви ще живих близьких людей можуть дуже допомогти душі померлої людини. Для того, щоб звернутися до господа про покійних, існують спеціальні заупокійні служби — панахиди.

Що таке панахида

Таку назву носить спеціальна заупокійна служба, на якій в церковній молитві випрошується прощення гріхів померлої людини і упокоєння його в царстві божому. Служаться такі служби не тільки в храмі, священик може відслужити і на кладовищі під час або після похорону, і вдома у родичів померлого. Але найчастіше, замовляють таке поминання в церкві, а сам чин відбувається після літургії.

Панахида-це спеціальна заупокійна служба

Значення такого поминання для душі померлого дуже велике. Оскільки вмирає тільки тіло, а душа вічно жива, вона чекає вирішення своєї долі і проходить митарства. Згідно з переказами нашої церкви, на митарствах душа відповідає за всі скоєні за життя гріхи, а їх у кожної людини набирається чимало. І ось саме молитва люблячих людей дуже полегшує це проходження, аж до порятунку навіть практично безнадійних душ.

Найчастіше панахиди замовляються перед похоронами померлого, а потім на 3, 9, 40 день. Крім того, важливими датами поминання є річниця смерті, а також дати народження, іменин померлого.

Важливо! протягом усього церковного року, якщо є можливість і духовна потреба родичів, можна замовляти служіння панахид в храмі після закінчення літургії.

Дуже бажано не просто написати записочку з іменами поминаються рідних, а й особисто бути присутнім на служінні. Церковна молитва тоді має особливу силу, коли вона з’єднується з особистим проханням близької людини про долю померлого. Крім того, і живим родичам таке молитовне поминання буде приносити велику духовну користь і розраду в своїй скорботі від втрати близького.

Правила служіння панахиди

Для того, щоб по вашому померлому близькій людині була відслужена панахида, потрібно підійти в храм, в свічкову лавку. Там можна на спеціальному бланку або звичайному листку паперу написати перелік імен померлих родичів. Як правило, в одній записці можна вказувати до 10 імен, але можна і одне — якщо ви хочете суто помолитися саме про цю людину.

продукти харчування на панахиду приносять в в дар священику

При подачі записок на поминання прийнято приносити будь-які продукти на спеціальний панахидний столик (переддень). У народі вважається, що це їжа для небіжчиків, щоб нібито вони не голодували на тому світі. Звичайно ж, такі забобони не мають нічого спільного з православ’ям — небіжчикам абсолютно не потрібна звичайна їжа, якою харчувалося їх тіло за життя. Краща » їжа » для людини, яка пішла в інший світ — це молитва ближніх і милостиня.

Продукти харчування та їжу приносять в жертву, в дар храму і священику, який здійснює службу. Після прочитання всіх молитов всі пожертвування освячуються і в багатьох храмах лунають бідним і незаможним. Тому бажано також слідувати цій традиції і приносити продукти на панахидний стіл, як милостиню. Приносити бажано пісні продукти тривалого терміну придатності-соняшникова олія, кагор, крупи, печиво і т.д. Не приносять на панахидний стіл м’ясні страви.

Рада! у записках на панахиду можна вказувати тільки імена людей, хрещених в православ’ї. Неприпустимо замовляти цю службу про померлих єретиків, відвертих гонителів церкви, самогубців.

Це дуже важливий момент, який часто не береться до уваги. Багато вбиті горем родичі думають, що якщо вони приховають від батюшки факт відлучення свого померлого від церкви і бога і буде відслужена панахида, то вони зможуть полегшити долю грішної душі. Насправді, якщо людина свідомо за свого життя гнав господа, то яке значення матимуть посмертні молитви про нього? таке роблення не тільки безглуздо, але і грішно.

Під час служіння заупокійної служби родичі і всі присутні часто стоять із запаленими свічками, які символізують віру в світлу і чисту, як полум’я, майбутнє життя. після закінчення моління свічки гасяться в знак того, що земне людське життя кожного з нас також рано чи пізно згасне.

Панахиди вселенські

Для того щоб заупокійна молитва охопила всіх «від століття спочилих християн», тобто. Всіх тих, хто коли-небудь помер в православній вірі, встановлені спеціальні дні загального поминання покійних. Вони носять назву «вселенських батьківських субот». Поняття «батьківська субота» зовсім не означає, що поминати можна тільки померлих батьків, але всіх родичів, весь рід, який жив до нас і сповідував православ’я.

панахиду можна здійснювати не тільки в храмі, а й на кладовищі

У церковному році виділяють такі дні для служіння вселенських панахид:

  • м’ясопусна субота . Вона припадає на кінець м’ясопусного тижня, слідом за якою починається масляна, а далі великий піст. Це перша вселенська поминальна субота, коли церква під час служби згадує про те, що кожної людини чекає страшний суд перед богом. І для того, щоб полегшити загробну долю вже померлих до цього дня християн, служиться ця велика заупокійна служба.
  • троїцька субота . Перед п’ятдесятим днем по воскресінню, коли вся церква святкує зішестя святого духа, прийнято поминати померлих в знак того, що вони також чекають порятунку своєї душі. У молитвах цього дня ми просимо, щоб дари духа святого зійшли не тільки на живих, а й на спочилих братів і сестер у вірі.
  • батьківські суботи великого посту . Вони відзначаються на 2, 3 і 4 тижні святої чотиридесятниці. Час великого посту — самий скорботний і покаянний період всього церковного року, коли людині необхідно відкласти всі мирські справи і максимально постаратися присвятити думки богу і служінню ближнім. Звичайно ж, ми не можемо в ці дні забувати про наших померлих рідних, які дуже потребують молитовної підтримки.
  • радониця, або антипасха . Це так звана пасха для померлих, коли радісна звістка про воскресіння христове розноситься і тим, хто вже покинув цей світ. Христос після своєї смерті на хресті спустився в пекло, і дарував порятунок вже померлим перш праведникам. Тому звістка про світле христове воскресіння несе радість життя вічного не тільки для ще живих людей, а й для померлих християн. Оскільки на світлій седмиці відразу після великодня панахиди не служать, на радоницю всі вірні християни поспішають пом’янути своїх померлих рідних.

Що таке панахида про покійних