З чого можна зробити ледянку. Зимові лайфхаки: кілька полегшують життя хитрощів

133

Як зробити санки для дітей? у цьому вам допоможе інструкція і додаються до неї креслення. Щоб ви не витрачалися на майстер-клас від умільців народного хенд-мейду, ми постараємося розповісти, як можна зробити санки самому. Тим більше це не так вже й складно, як здається на перший погляд. Зимові саночки ви зможете підігнати за розміром, зробити їх міцними і стійкими, а значить, вони будуть набагато надійніше, ніж складні магазинні.

Санки з дерева своїми руками: креслення

Самий стандартний матеріал для виготовлення санок — дерево. Дерев’яні сани можуть бути як цілком з дерева, так і містити елементи, сплетені з лози або з гілок.

Щоб санки вийшли рівними і зручними, вам знадобляться креслення. Вони будуть основою, а додаткові елементи ви можете продумати самостійно.

Пропонуємо вам таке креслення для виготовлення дитячих стандартних саночок своїми руками.

Для прикраси транспортного засобу, виготовленого за кресленням, можна випиляти кілька різьблених елементів спинки з фанери лобзиком. Для міцності полози рекомендується робити з бруса товстіший або оббити їх листовим металом.

З ростом попиту на заміну залізних труб водопроводу та опалення пластиковими, народні умільці стали часто робити сани з пластикових труб своїми руками. Якщо члени вашої родини або друзі займаються подібним бізнесом, або у вас після ремонту залишилося кілька трубочок, то проблем у вас не буде. Можна виготовити сани з труби або з поліпропілену.

Саночки з профільної труби, з пвх, з поліпропіленових труб або з трубоквадрата будуть однаково хороші, якщо зробити їх міцними. Головне-наявність в межах досяжності спеціального паяльника і болгарки для відрізання ділянок потрібної долини. У деяких будівельних магазинах ці інструменти можна взяти напрокат.

Що знадобиться:

  • власне пластикові труби;
  • перехідники для з’єднання;
  • металеві куточки для зміцнення полозів;
  • лист пластика для сидіння (за бажанням);
  • мотузка, щоб сани можна було тягнути.

Домашній майстер може зварити санки своїми руками з металу, і такий виріб буде набагато дешевше покупних саночок. Залізні зварні санки з куточка або з металевого профілю, що залишився після будівництва — непогане застосування того, що могло залишитися в гаражі в категорії «стане в нагоді».

Ковані елементи декору з металопрофілю, металеві прути, що залишилися в майстерні художнього кування, краще вжити в справу. Можна прикрасити їх сніжинками з тонкого дроту, і тоді таким санях позаздрить сама снігова королева.

Можна виготовити санки зі старої розкладачки або з ліжкових спинок.

Що знадобиться:

  • куточки для полозів і каркаса;
  • профіль для сидіння;
  • болти з гайками і шайбами для закріплення;
  • мотузка, краще не синтетична, щоб санки можна було тягнути.

З чого можна зробити ледянку. Зимові лайфхаки: кілька полегшують життя хитрощів

Можна додати дошку для сидіння, оскільки метал на морозі робиться дуже холодним.

Санки з пінопласту своїми руками

Пінополістирол від побутової техніки відразу викинути шкода, і він переїжджає на балкон. Щоб цінному матеріалу не довелося довго лежати без толку, спробуйте покататися на санках з пінопласту, зроблених своїми руками. У мороз на них тепло кататися.

Досить вирізати гострим ножем обтічний контур і пробити дірочки для мотузки. Нехай це будуть одноразові саночки, зате вони обійдуться практично задарма.

Інший варіант безкоштовних саночок — з пластикових пляшок. Досить змотати потрібну кількість порожньої тари пластиковою плівкою по чотири або по шість штук і скласти їх у великий поліетиленовий пакет або плівку для теплиці. Запаяйте краю праскою і катайтеся на здоров’я.

Встановіть на дитячу коляску полози з металевого куточка, пластикових труб або старих лиж, що можливо навіть без знімання коліс. Їздити взимку на таких санках з коляски набагато зручніше.

У вас завалялися старі лижі? не поспішайте від них позбавлятися! якщо вони не прийшли в непридатність, саме час зробити пару саночок з лиж своїми руками.

Знадобиться для цього зовсім небагато вміння і деякі додаткові матеріали. Виготовляючи сани зі старих гірських лиж, можна здорово заощадити.

Що знадобиться:

  • власне старі лижі;
  • брус або куточок для кріплення;
  • дошка або пластиковий лист для сидіння;
  • болти з гайками і шайбами;
  • мотузка, щоб санки можна було тягнути.

Коротко про створення таких саней-на полози з лиж набивається куточок, зверху кріпиться сидіння, до якого прив’язується мотузка.

З чого можна зробити ледянку. Зимові лайфхаки: кілька полегшують життя хитрощів

Санки для двійні своїми руками

Магазинні варіанти санок для двох, керовані, з кермом допомагають зберегти батьківські сили. Головна відмінність саночок для двох малюків — подовжене сидіння і дві спинки. Малюки можуть сидіти паровозиком, якщо катаються з гірки, або ж лицем до лиця, якщо цей транспортний засіб до дитячого садка і на прогулянці.

Неважливо, з чого будуть зроблені керовані саночки, з кермом вони будуть або без нього — з дерева, з металу, з пластикових труб або зі старих лиж. У виробі власного виробництва ви врахуєте точний зріст і вагу дітей. Якість кріплень і матеріалів також не буде викликати у вас занепокоєння.

Ви можете скористатися одним з креслень, наведених вище.

Санки-ледянки своїми руками

Санки-ледянки своїми руками легко робляться з чого завгодно — головне, щоб матеріал був слизьким і не пропускав вологу. Як варіант-ледянки з лінолеуму. Все, що для них буде потрібно — гострі ножиці або різець і шматок лінолеуму.

Форма під ледянку з лінолеуму невелика за площею.

Фінські санки своїми руками: креслення

Фінки — це сани з подовженими полозами і високо розташованим сидінням. Одна людина сідає, другий стає ззаду на полози і відштовхується. Дорослі люди можуть розігнатися до великої швидкості. Іноді в такі сани навіть запрягають великих собак типу хаскі або лайки.

З чого можна зробити ледянку. Зимові лайфхаки: кілька полегшують життя хитрощів

Перш ніж використовувати креслення для створення фінських санок своїми руками, подумайте: можливо, ви зможете модернізувати старі дитячі санки, додавши до них високу спинку?

Санки-ватрушки своїми руками

Надувна ватрушка або плюшка подарує радість катання з гірки як дітям, так і дорослим. Одна з найпростіших у виготовленні моделей дозволяє розвивати велику швидкість і рятує від переохолодження. Особливо радує, що саночки-ватрушки з автомобільної камери мають дуже прості викрійки.

Для захисту надутої камери потрібно одягнути її в чохол з тентової тканини, тонкого лінолеуму або широких вінілових шпалер. За розміром основи, але з запасом необхідно вирізати захисний матеріал у вигляді двох кіл. Не поспішайте, кілька разів відміряйте.

Кола зшиваються між собою по лицьовому шву. Камеру можна спустити, і тоді сострочіть краю можна буде навіть на швейній машинці. Для зручності можна оснастити чохол карабінами, до яких буде кріпитися додаткова подушечка для сидіння.

Зимові корисності для всіх, хто не любить прикрі неприємності
Грубозернистою наждачкою. По-друге, звичайним канцелярським степлером (у багатьох з них відгинається нижня частина) спробуйте нанести кілька скоб в області п’яти і носка. По-третє, можна приклеїти на чисту підошву шматочки скотча. Правда, він стирається після кожної прогулянки і, якщо вистачить терпіння, доведеться оновлювати його кожен раз. Скоби протримаються трохи довше. Деякі також радять нанести на чисту підошву термоклей і дати йому висохнути. Ці варіанти можна використовувати, якщо не хочете витрачати близько 200 рублів на льодоступи або вважаєте, що вони псують естетичний вигляд взуття.

Щоб не запітніли окуляри, коли заходите в приміщення з холоду, спробуйте щедро намазати лінзи піною для гоління, а потім ретельно протерти їх серветкою. Деякі запевняють, що це працює за рахунок мікроплівки яка, покриваючи лінзи, захищає їх від конденсату.

Щоб не було розлучень від мокрого взуття в передпокої, деякі радять тримати біля дверей звичайний котячий лоток з гратами. Брудна вода з взуття і сніг будуть стікати в лоток, не залишаючи бруду на підлозі.

Щоб уберегти телефон від холоду , не носіть його в кишені джинсів. Низькі температури погано впливають на акумулятор, тому перекладіть телефон у внутрішню кишеню куртки.

Щоб не мерзнути на вулиці, надіньте кілька шарів нетовстої одягу, це набагато краще, ніж один шар товстої. Наприклад, один теплий светр буде гріти не так добре, як, скажімо, три футболки і водолазка, надіті одна поверх іншої. Ефект досягається за рахунок повітряного прошарку, адже повітря має малу теплопровідність. Якщо вже й це не допомагає, деякі радять набрати гарячу воду (приблизно 80 °с) в маленькі пляшечки і покласти їх в кишені. Поки ви будете гуляти, вони не дадуть вам замерзнути.

Щоб автомобільні двірники не обмерзли , деякі радять надіти на них звичайні шкарпетки. Виглядає це потішно, але головне – не притискати їх до скла: з шкарпетками віддерти буде ще складніше. Вважається, що цей простий спосіб дозволяє не розхитувати кріплення, кожен раз знімаючи двірники.

Щоб бічні стекла автомобіля за ніч не вкрилися інеєм, замотуйте їх в поліетиленові пакети. Зрозуміло, це має сенс лише для тих, у кого немає підігріву дзеркал.

Щоб в авто утеплити сидіння без підігріву, можна покласти ні них листи вже згаданого матеріалу-ізолон. На ньому сидіти не так холодно.

санки-ледянки своїми руками

Наближаються довгоочікувані новорічні свята, і хочеться провести їх цікаво і весело, а не просто смачно поїсти і подивитися телевізор. Я пропоную вам цікаву новорічну ідею, яка припаде до душі і малюкам, і дорослим. Ця новорічна ідея проста, її легко втілити в життя, витративши мінімум часу, але проявивши трохи фантазії.

У новорічні свята багато міських жителів виїжджають на дачу, або відзначити свято, або в наступні дні. Ідея відпочинку за містом чудова сама по собі, так як свіже морозне повітря, можливість приготувати смачні страви в барбекю або російської печі, або просто на багатті, попаритися в лазні дозволяють повною мірою відпочити від міської суєти і насолодитися повноцінним відпочинком.

Але поки доросліше зайняті підготовкою до свята, для дітей можна також придумати цікаве заняття — катання з гірки, яке вони шалено люблять. Про спорудження гірки краще, звичайно, подбати заздалегідь, щоб вона встигла добре застигнути. Якщо мало снігу, то можна зробити гірку на каркасі або поверх якогось невисокого споруди. Ми, наприклад, зробили гірку на дачі поверх невеликого дерев’яного містка, конструкція вийшла дуже міцною і надійною.

Щоб кататися з гірки підійде і фанера, але краще, звичайно, зробити дитині санки, так йому буде і зручніше, і цікавіше. Та й вам творчий процес принесе задоволення.

Для виготовлення санок-льодянок вам буде потрібно:

  • фанера;
  • дошка або брусок (дюймовка);
  • лобзик або ножівка по дереву;
  • цвяхи або саморізи;
  • молоток;
  • лінійка.
  1. робимо каркас санок з чотирьох брусків або відрізків дошки. Розміри-довільні, головне, щоб дитині було зручно і легко заносити їх на гірку.
  2. підстава санок-фанера, яку потрібно зігнути, але не сильно, без згину, щоб вийшов радіус. Для того щоб фанера стала гнучкою, її потрібно попередньо намочити гарячою водою. Помістіть лист фанери потрібного розміру в тазик або стару дитячу ванночку і залийте окропом, залиште постояти хвилин 15-20. Після цього акуратно згинайте фанеру, щоб вона не потріскалася і не зламалася. Закріплюємо лист фанери знизу на каркасі.
  3. з трьох брусків робимо сидіння, при бажанні можна зробити і спинку для сидіння.
  1. у аркуші фанери, ближче до передньої планки каркаса робимо шилом або свердлимо отвір, закріплюємо мотузку. Можна також зробити кріплення для мотузки з загнутих цвяхів.
  2. якщо є можливість, то можна пофарбувати санки різнокольоровими фарбами, але робити це потрібно в теплому приміщенні. Ось і все, санки для вашого малюка готові!

События » протестували санки різних видів і дізналися які найшвидші, безпечні і зручні.

На чому з горочки скотитися? це раніше варіантів було всього три: алюмінієві санки, ледянка і пакет набитий снігом. Зараз цих приладдя в магазинах стільки, що очі розбігаються. Кореспондент порталу» события » дар’я турцева виховує двох дітей, а значить володіє практично повним асортиментом катальних засобів. Разом з родиною вона вибралася в ліс і влаштувала великий тест-драйв.

«ватрушка»

Сноу-тьюби їх ще за форму називають «ватрушками» — новинка останніх років. Вартість від 800 до 2500 рублів. Ціна залежить від комплектації. У минулому році ми вирішили заощадити і купили просто гумову. «особливо міцна, армована конструкція» було написано на упаковці. На другий день «покатушек»» ватрушку » прорізало об гостру кромку льоду. Дірку заклеїли, але ризикувати більше не стали, цієї зими докупили до неї чохол ще за 800 рублів.

Плюси:

Компактна, зручно перевозити в складеному вигляді, зручно влітку зберігати — не займає місце на балконі

Зі схилу ватрушка мчить, як реактивна. Дітям, та й дорослим це приносить величезне задоволення.

Мінуси:

Надувати взимку на вулиці дуже важко, гума стає «дубова», холодне повітря погано заповнює камеру. Накачати її до кінця на вулиці нам жодного разу не вдавалося, а вести надутою з дому не дозволяють габарити автомобіля.

Абсолютно некерований снаряд. На купині можна підстрибнути і вилетіти з неї. Гальмувати неможливо-сидячи всередині, навіть у мене ноги не дістають до землі, не кажучи вже про дітей. Стає страшно, коли» ватрушку » розгортає і котитися вниз доводиться спиною, тому що не бачиш, що чекає тебе далі по курсу.

Загальне враження:

Це вкрай небезпечний снаряд, я б прирівняла його до екстремальних видів спорту. Кататися на» ватрушці » безпечно тільки на спеціально підготовленій трасі, де немає ям і трамплінів. Інакше «покатушки» можуть закінчитися забоями і переломами.

Снігокат

Снігокат ми купили три роки тому на розпродажі за 350 рублів при ціні в 2500 тисячі. Побоювання» дешево, значить погано » не підтвердилося. За весь цей час жодної поломки. В інструкції з експлуатації вказано граничну вагу — 50 кілограмів. Але насправді снігокат витримує і 70, і навіть 90.

Плюси

Керованість — завдяки керму можна з легкістю об’їжджати ямки і купини. Є гальма-несподівано вискочив на снігову трасу пішохід не постраждає, якщо вчасно натиснути на педалі.

Стійкість. Незважаючи на те що, «водій» снігоката сидить досить високо над землею і здається, що падати з такої висоти небезпечніше, ніж з плоских крижанок, завдяки широким пластиковим лиж перевернути снігокат практично неможливо. У всякому разі у нас не виходило це зробити навіть спеціально.

Любитель екстремальних відчуттів оцінять швидкість. Як показав наш тест-драйв, зі схилу «ватрушка» і снігокат летять з однаковою швидкістю.

Мінуси

Займає багато місця, незручно перевозити.

Велика вага. Важко піднімати і носити.

Незручно використовувати як санки (вести за мотузку), тому що дитині приносить задоволення крутити кермом з боку в бік і повертати не туди, куди треба вам.

Загальне враження:

За рівнем комфорту і безпеки снігокат, я б поставила на перше місце. Відмінна маневреність і стійкість, хлопчаки за його кермом можуть відчути себе справжніми водіями.

Ледянки

Ледянки бувають двох видів — маленькі з нашого дитинства і сучасні великі, в які може вміститися навіть дорослий. Маленькі можна купити за 150-200 рублів. Великі, в залежності від матеріалу, коштують від 400 до 800 рублів. Чим міцніше пластик, тим дорожче.

Плюси

Примітивна керованість. Власні ноги і для того щоб рулити і для того щоб гальмувати. В крайньому випадку, можна легко катапультуватися з крижанок, просто завалившись набік.

Розвиває помірну швидкість — добре для малюків і дорослих, які не люблять гострих відчуттів.

Багатофункціональність. Можна використовувати і для спусків зі снігових схилів і з крижаних гірок.

Можна використовувати не тільки для активного відпочинку, але і для перевезення дитини в дитячий сад, для транспортування дров, снігу і для інших побутових потреб.

Мінуси

Швидкість менше, ніж у «ватрушки» і снігоката.

Жорсткість. Пакет

Пакет, шматок лінолеуму, портфель, зрештою. У моєму дитинстві кататися на них було звичайною справою. Шматок поліетилену виручає і зараз. Перевірений часом снаряд теж взяв участь у нашому тест-драйві.

Плюси

Ціна. У засіках кожної квартири можна відшукати великий міцний пакет. Якщо немає, то можна купити в гіпермаркеті будматеріалів, коштує він копійки.

Компактність. Легко поміститися в дамську сумочку і навіть кишеню. Можна завжди носити з собою.

Мінуси

Швидкість залежить від якості покриття. Якщо крижане і ідеально рівне, то добре. Якщо сніг, та ще з ямками-далеко не поїдете, сядете в найпершій.

Всі купини і горбки залишать пам’ять про себе у вигляді синців на попі і спині.

Загальне враження:

Як показала практика найкраще кататися на пакеті, набитому снігом. На набивання у мене пішло близько 10 хвилин. Перший спуск виявився просто феєричним. Пакет поступився у швидкості тільки «ватрушці» і снігокату. З учасником змагань на великих льодянках ми прийшли до фінішу практично одночасно. Але найцікавіше було попереду. Поки всі інші з легкістю котили на гору свої транспортні засоби, я з пакетом, набитим важким мокрим снігом ледве плелася. Після другого спуску я вирішила спустошити пакет наполовину. Сюрприз очікував і тут. Під вагою» наїзника «сніг зсувається в сторони, в результаті» п’ятою точкою » довелося перерахувати всі купини на горі. За третім разом від снігу в пакеті я вирішила позбутися повністю, бо толку від нього все одно немає. Але порожній пакет показав неважливу швидкість.

М’які ледянки і, так звані,» поджопники »

М’які ледянки робляться з поліпропілену. Зверху для кращого ковзання на них надягають чохли з тентової або банерної тканини. Зовсім маленькі коштують 200 рублів. Є побільше, як дошка для серфінгу, такі можна купити за 800.

Плюси

Міцність. Вона не трісне, як пластикова ледянка на сильному морозі.

Компактність. Легко зберігати і перевозити.

Легкість. Навіть малюк зможе її затягнути на гірку або схил.

Багатофункціональність. Може використовуватися і на снігових і на зледенілих схилах і на дитячих металевих або дерев’яних гірках. Таку льодянку влітку можна використовувати, як дошку для плавання.

Мінуси

Не підходить для зовсім маленьких дітей. Немає спинки і бортиків — складно утримати рівновагу.

Не куди уперти ноги, доводиться задирати вище голови, щоб не гальмували або з’їжджати лежачи на животі, вперед головою.

Загальне враження:

Маленькі м’які ледянки показали найгірший за швидкістю результат. Все тому що заважають ноги, які нікуди подіти. Великі льодянки добре їдуть і по крижаній і по сніговій поверхні. На купині не злітають так високо, як звичайні ледянки, але жорстка посадка відчувається, навіть незважаючи на м’яку конструкцію.

Пластикові санки

Незважаючи на те що санки пластикові, дуже міцні. Більше 5 років служать вірою і правдою. Є моделі, які забезпечуються додатковим сидінням для малюків.

Плюси

Теплі. Чомусь навіть в морози пластик залишається досить теплим. На нього приємно сідати і чіпати руками. Діти навіть можуть облизувати-язик не прилипне.

Довговічність. На пластиковій основі металеві полози, завдяки чому вони не тільки добре ковзають. Вони захищають пластик від стирання об асфальт.

Легкі. Важать всього 2,5 кілограма.

Міцні. Витримують до 100 кілограмів.

Мінуси

Ціна. Імпортні коштують близько 5000 рублів. Але зараз з’явилися пластикові санки російського виробництва, вони коштують близько 2000 рублів.

Загальне враження:

Санки добре котяться з гори. У них ергономічний дизайн, зручно триматися. Швидкість вони показали таку ж хорошу, як і льодянки. З управлінням впорається навіть дитина вага на рівні інтуїції. Витягнув ноги-загальмував, страшно — завалюєшся на бік. Не травмують, навіть якщо перекинуться на тебе зверху, тому що легкі і не мають гострих кутів.

Бустер і автомобільний чохол

Також в нашому тест-драйві брав участь дитяче автомобільне крісло, так званий бустер і чохол від автомобільного сидіння.

Перший взагалі відмовився котитися, незважаючи на те, що, як і ледянки, зроблений з пластика. Велика надія була на старий автомобільний чохол. Одна сторона зроблена зі шкірозамінника, а інша з меблевої тканини. Очікували що на морозі кожзам підмерзне і буде якраз схожим на ледянки, а на тканинній стороні не холодно сидіти. Чохол дійсно задубів, але не ковзав з гори.