Як правильно сидіти за партою: формуємо правильну поставу. Правильна посадка школяра за письмовим столом правильна посадка за столом дитини виправляє хребет

218

Чому важливо, щоб хребет у дитини залишався рівним? як сидіти за партою або столом правильно?

Про дитячий хребет

коли дитина йде в школу, його хребет ще до кінця не сформований. Він активно росте і розвивається разом з усім організмом. В даний період важливо уникати проблем з хребтом, а саме порушення постави. Адже нерівний хребет може негативно впливати на зовнішній вигляд, а так само роботу внутрішніх органів. У школі учень майже весь день сидить. Щоб сформувалася постава без відхилень, потрібно знати як правильно це робити за столом.

Як правильно сидіти за столом або партою

щоб уникнути проблем з хребтом, важливо дотримуватися при заняттях не складні рекомендації:

  • під столом необхідна підставка. Ноги не так будуть втомлюватися, а кров нормально циркулювати. При цьому потрібно ноги згинати в колінах строго під прямим кутом.
  • лікті класти на стіл повністю, щоб вони не звисали.
  • спину тримати рівно, притискаючись до всієї поверхні спинки стільця.
  • грудна клітка вільна, не спирається на стіл.

одним з найважливіших правил формування постави є те, що стіл або парта повинні відповідати зростанню учня.

Як правильно вибрати робочий стіл і стілець для дитини проблеми з поставою можуть виникнути не тільки в школі, але і домашніх умовах. Відповідно, потрібно обладнати робоче місце для учня, бажано заздалегідь. Для початку враховуйте той факт, що дитина росте, а значить розмір меблів для роботи після школи буде змінюватися. Можна кожен раз купувати нові предмети меблів для школяра або купити таку, що регулюється щодо розмірів дитини.
Колір столу має значення. Якщо він буде занадто яскравий, то світло лампи буде відбиватися від поверхні столу, тим самим негативно впливаючи на зір і сприяючи швидкому стомленню очей. Темний колір теж не варто вибирати. Оптимальний варіант-пастельні або спокійні відтінки. Що стосується зростання дитини, то тут будуть наступні розміри меблів для робочого місця:

  • до 119 см. Стілець — 32 см, стіл — 52.
  • до 129 см — 35 і 57 відповідно.
  • до 139 — 38 і 62 см.

можна взяти стілець, у якого регулюється висота ніжки, а так само стіл з такими ж характеристиками, де можна міняти відстань кришки столу щодо підлоги, підлаштовуючись під зріст дитини.

Яким має бути робоче місце школяра

зручним і світлим. Вечірнє освітлення розташовувалося — для праворуких зліва, для лівші навпаки. На столі не повинно бути нічого зайвого, тільки лампа, пристосування для зручних, швидких записів, стакан з письмовим приладдям. Біля столу або під ним кошик для сміття. Так само не завадять для школяра годинник. Вони можуть бути як настільними, так і настінними. Будильник теж потрібен. Не менш важливим є місце для рюкзака, воно повинно бути ближче до столу, щоб по всій кімнаті його не шукати.

Профілактика порушень постави у дитини

щоб виключити проблеми з хребтом у школярів, необхідно в першу чергу:

  • весь час займатися спортом.
  • працювати в правильному положенні.
  • носити шкільну сумку, надягаючи дві лямки на плечі, стежити, щоб вага розподілявся по всій спині рівномірно.
  • ліжко для сну повинна бути жорсткою, а подушка — невисокою.
  • контролювати уважно поставу, поправляти дитину, якщо він сутулиться.

хороший стан дитячого хребта важливо для багатьох речей — правильної роботи внутрішніх органів, успішного навчання, наявності енергії і життєвих сил, позитивного настрою, гарного апетиту і т.д. Тому потрібно строго стежити за поставою дитини і своєчасно реагувати на будь-які зміни.

Шкільні роки-великий відрізок життя. За цей час ми встигаємо не тільки подорослішати, отримати середню освіту і відчути себе самостійною людиною, а й придбати проблеми зі здоров’ям. Одне з найпоширеніших порушень, що дісталися більшості після закінчення 11 класу разом зі шкільним атестатом, — неправильна постава. А все тому, що рідко хто з батьків замислювався про те, як правильно повинен сидіти їх дитина за партою. У пріоритеті були хороші оцінки, іспити, довгоочікувані канікули… А в класі день за днем хребет отримував поступові викривлення. І навіть якщо час від часу вчителі нагадували, як правильно сидіти за партою, щоб зберегти поставу, мало хто прислухався до їхніх порад. Щоб не повторювати власних помилок, навчіть свою дитину сидіти за партою правильно.

як сидіння за партою впливає на спину?
Хребет-опора всього організму. У деяких медичних джерелах минулого часу ще можна зустріти злегка пафосну метафору: хребет називають «стовпом здоров’я». Хоча, якщо розібратися, то це не таке вже сильне перебільшення. Адже від здоров’я хребта залежить не тільки зовнішній вигляд людини (а він дуже важливий, особливо в молодості!), але і робота всіх систем органів. Не кажучи вже про болі в спині, які супроводжують викривлення хребта. Викривлений хребет заважає займатися деякими видами спорту, витримувати великі навантаження, насолоджуватися повноцінним життям. І корінь цих серйозних труднощів лежить в найпростіших, навіть елементарних, життєвих ситуаціях. Тому, напевно, ми і не приділяємо їм належної уваги. І схаменемося часом занадто пізно, коли в хребет вже деформований.

Але справа в тому, що не тільки хребет підтримує тіло. Він, в свою чергу, теж потребує підтримки, яку забезпечують м’язи спини. Для їх достатньої сили необхідні тренування. І мова не тільки і не стільки про спорт, хоча і він необхідний зростаючому організму. Але загальний режим активності безпосередньо впливає на стан спинних м’язів і хребта. Для правильного розвитку школяр повинен активно рухатися, бігати, ходити, стояти на обох ногах. Замість цього діти і підлітки шкільного віку проводять по кілька годин поспіль сидячи за партою, відволікаючись лише під час коротких змін (та й то не всі). Повернувшись ввечері додому (куди дісталися, сидячи в автобусі або татовій машині), сідають за уроки або за стіл перед комп’ютером (який, по суті, мало відрізняється від парти в школі). І так день за днем, рік за роком. Цю нерухомість розбавляють уроки фізкультури пару раз в тиждень, в кращому випадку – заняття в спортивній секції. Але вони не зменшують тієї шкоди, яку завдає здоров’ю невміння правильно сидіти за партою.

Як сидіти за партою-правила для збереження постави
Щоб звести до мінімуму шкоду від малорухливого способу життя, потрібно з дитинства вчити дитину правильно сидіти за партою і будь-яким іншим столом. При тому важливо, щоб він дотримувався ваших рекомендацій не тільки під наглядом, але і тоді, коли вас немає поруч, щоб нагадати про необхідність прийняти правильне положення. Єдиний варіант — з самого дитинства пояснювати, показувати і довести до автоматизму такий стан тіла за партою:

  1. спина повинна бути рівною, хребет спрямований вертикально. Допускається лише невеликий нахил вперед, і то за умови збереження хребта рівним, тобто нахил в разі необхідності здійснюється всім корпусом.
  2. плечі весь час повинні залишатися на одному рівні і утворювати горизонтальну лінію, без нахилів. Це вийде само собою, якщо буде виконано вимогу першого пункту.
  3. між грудьми і партою обов’язково залишати проміжок. В середньому він повинен бути таким, щоб містилася розкрита долоню, повернута вгору уздовж краю столу. Лягати на стіл або притискатися до нього грудьми категорично заборонено – це порушує вертикальне положення спини і прямоту хребта.
  4. руки повинні лежати на парті, причому при згині в ліктях утворюється приблизно прямий кут. Якщо дитина звикне опускати одну руку вниз, під парту, плечі не будуть горизонтальними. Якщо обидві руки опускаються вниз-плечі ссутуліваются, спина округляється і «горбиться».
  5. ноги повинні стояти на підлозі твердо, поруч один з одним. Обидві стопи повинні повністю стосуватися підлоги, від п’яти до пальців. Навантаження на обидві сідниці при цьому однакова.
  6. забороняється класти ногу на ногу. Ноги повинні бути паралельні один одному і згинатися в колінах так, щоб стегно і гомілку утворювали між собою прямий (або максимально близький до нього) кут.
  7. підпирати голову однією або двома руками, спиратися об стіл ліктями і тягнутися в будь — яку сторону, торкаючись до краю столу під пахвами, — не можна.
  8. не можна також навалюватися спиною на спинку стільця. Вона призначена для легкої підтримки і тимчасового відпочинку. Якщо торкатися спинки-то всім хребтом, а не тільки поперековим або іншим відділом.

врахуйте також, що всі ці правила мають на увазі, що парта і сама відповідає стандартам. Колись в школах партою називалися не просто письмові столи в класних кабінетах, але цілісні конструкції, що складаються зі столу і з’єднаної з ним лавки. У сучасних школах найчастіше стільці і столи не пов’язані між собою. Це створює ситуації, коли правильно сидіти за партою просто неможливо. Щоб уникнути помилок, запам’ятайте ознаки правильної парти:

  • розміри парти залежать від росту дитини. Відповідно, в молодших і старших класах не може бути однакових по висоті столів і стільців.
  • якщо висота парти і стільця підібрана правильно, то дотримання правильної постави не викликає труднощів. Інакше неможливо буде поставити ноги на підлогу всієї ступень і при цьому зігнути коліна під прямим кутом.
    Синдрому в зап’ястях.
  • не можна сидіти за партою на табуреті, у стільця повинна бути спинка. Спинка стільця спрямована вертикально або з незначним регульованим нахилом назад.
  • стільці на коліщатках заважають підтримувати стабільну позу під час сидіння за партою, тому вони менш бажані, ніж звичайні стільці на чотирьох стійких ніжках.

якщо немає можливості або бажання регулярно купувати нові меблі, придбайте відразу парту з регульованою висотою. Це дозволяє скорегувати позу з урахуванням різного зросту дітей в класі. Вдома ж таке продумане робоче місце гарантує, що активне зростання не стане причиною дискомфорту для дитини, а ви будете впевнені, що він сидить за столом правильно.

Як привчити дитину правильно сидіти за партою
Багато батьків були б дуже раді зберегти здоров’я своїх чад і уважно контролюють їх поставу в домашній обстановці. Але в школі положення тіла сидить за партою учня залежить тільки від нього самого і небайдужості вчителя. Ось кілька практичних рекомендацій, які підвищують ймовірність того, що підліток не забуде, як правильно сидіти за партою:
Як правильно сидіти за партою: формуємо правильну поставу. Правильна посадка школяра за письмовим столом правильна посадка за столом дитини виправляє хребет

  1. регулярно (кожні 15-25 хвилин) потрібно хоча б трохи порухатися. Не встаючи з-за столу, досить потягнутися, розім’яти плечі, повернути голову в одну і в іншу сторону, покрутити шиєю і т.п. Це відновить кровообіг, змусить порушити застиглу позу і в цілому піде на користь і фізичному здоров’ю, і розумової діяльності.
  2. якщо мова йде про шкільні парти, відстань між ними має бути таким, щоб можна було повністю випрямити ноги під столом. Це забезпечить можливість виконати вправи з попереднього пункту і комфортне самовідчуття при сидінні за партою.
  3. у класі також потрібно час від часу пересаджувати дітей через одну парти за іншу. Це потрібно для того, щоб дитина опинявся в різних місцях щодо дошки, вчителя, проходу між рядами парт. Відповідно, неминучі відхилення від рівної пози будуть змінюватися теж і частково врівноважуватися.
  4. якщо на парті стоїть монітор комп’ютера, то його центр повинен знаходитися якраз навпроти очей учня, на тому ж рівні. При цьому оптимально відстань від екрану до очей сидячої людини – близько 50 сантиметрів.
  5. одне з найскладніших для дотримання, але вкрай важливих правил – не класти ногу на ногу під столом. Щоб полегшити формування цієї звички, вибирайте для школяра парту з ящиком, полицею або поперечиною, що обмежує порожній простір.
    Випрямлене, воно полегшує навантаження на зв’язково-м’язовий апарат і цнс. Але найбільш фізіологічною вважається можливість переходу від прямої посадки до злегка нахиленої, можливість вільно змінювати кут нахилу корпусу і положення рук.

    · між тулубом і краєм столу має залишатися вільний простір – 4-5 см (ця відстань відповідає ширині долоні або кулачка дитини). Це забезпечує вільне дихання, груди і живіт не здавлені.

    · плечі повинні бути на одному рівні і розташовуватися паралельно кришці столу;

    · відстань від очей до книги (зошита) має бути не менше 30 см (дорівнює довжині передпліччя і кисті з витягнутими пальцями). Це перевіряється наступним чином: якщо поставити руку на лікоть, то очі повинні бути на рівні великого пальця руки.

    Правильна посадка можлива тільки в тому випадку, якщо меблі відповідає росту дитини.

    Сутула спина і неправильна постава — це бич всіх школярів. Під час сидіння за партою або письмовим столом на поперековий відділ хребта тисне вага всього тіла. Це стає причиною втоми і стомлюваності, а також веде до порушення постави, сколіозу та інших захворювань. З перших шкільних днів дитина досить багато часу проводить сидячи: на заняттях і вдома.

    Щоб не зіпсувати першокласнику поставу, важливо стежити за положенням учня за столом під час підготовки домашніх завдань і навчання. У цій статті ми розповімо про те, як правильно сидіти за партою і запобігти проблемам з хребтом з раннього дитинства.

    Чому варто турбуватися

    Правильна посадка за дитині необхідна не тільки для естетичної краси. Рівна спина дозволяє уникнути деформацій хребта, м’язового корсету і проблем з внутрішніми органами. Формувати правильну поставу дитини дуже важливо в період активного росту (з 5 до 12 років). Тобто, саме в той час, коли малюк починає ходити в школу і вчиться правильно сидіти за столом.

    Проблеми з хребтом носять не тільки зовнішній характер, вони загрожують:

    • підвищеною стомлюваністю;
    • деформацією внутрішніх органів;
    • порушенням кровотоку і дихання;
    • виникненням таких захворювань, як міжхребцева грижа, м’язові спайки;
    • періодичними головними болями.

    Тому важливо пояснювати дитині, як правильно сидіти за столом з перших навчальних днів. Вироблена постава за партою запобігає розвитку викривлення хребта, сприяє підвищенню працездатності, позитивно відбивається на стимуляції розумової діяльності та уваги.

    Правильне положення учня за партою

    У більшості сучасних навчальних закладів всі парти однотипні, вони не розраховані на різницю в зростанні у дітей. Ідеальним буде варіант, якщо в класі малюка встановити столи-трансформери, які легко можна підлаштувати під особливості статури кожного школяра. У будь-якому випадку, пояснюючи дитині, як правильно сидіти за партою в школі, варто звертати увагу на наступні моменти:
    Як правильно сидіти за партою: формуємо правильну поставу. Правильна посадка школяра за письмовим столом правильна посадка за столом дитини виправляє хребет

    • коліна зігнуті і утворюють прямий кут;
    • шия рівна, не витягнута вперед і не нахилу вниз;
    • лікті повністю розташовуються на поверхні столу;
    • кут спини і стегон становить 90 градусів;
    • ноги стоять на підлозі або опорі всією поверхнею стоп;
    • спина рівна, але не напружена, торкається до спинки стільця;
    • відстань від робочої поверхні до очей знаходиться в межах 30-35 см.

    Працюючи за письмовим столом, малюк повинен спиратися на п’ять точок: руки, ноги, сідниці. Також профілактичним заходом буде періодична зміна місця дитини в класі по відношенню до дошки.

    Особливості організації робочого простору будинку

    Для підготовки домашніх завдань у дитини має бути обладнане комфортне навчальне місце. Варто вибирати стіл і стілець, які будуть регулюватися під зріст малюка. Слідкуйте за тим, щоб під час письма проміжок між тулубом і краєм парти становив ширину долоні або дитячого кулачка. При роботі за комп’ютером важливо, щоб відстань від очей до монітора було не менше 50 см, а погляд був спрямований в центр або на 2/3 висоти екрану.

    Слід пам’ятати і про правильне розміщення джерела світла над столом. Чим якісніше освітлення, тим менше дитині доведеться нагинатися до столу. Лампу найкраще розташувати зліва, якщо малюк правша, і навпаки. Щоб навантаження на хребет була мінімальною, слід давати дитині відпочити через кожні 45 хвилин сидіння. Під час перерви корисно виконати прості фізичні вправи, розім’ятися. Це дозволить учневі відпочити і від розумового навантаження.

    Батьки повинні стежити за всіма можливими нюансами в житті дитини. Один з них — як малюк сидить за шкільною партою. Дуже важливо усвідомлювати, чи правильно він це робить і про що варто подбати, щоб постава дитини не зіпсувалася в процесі навчання.

    Про проблеми

    Знати, як правильно сидіти за партою, повинен кожен школяр. Адже саме від цього можуть виникати різні викривлення хребта, а також супутні захворювання: ураження цнс, проблеми з травним трактом і дихальною системою.

    Що робити?

    Як правильно сидіти за партою: формуємо правильну поставу. Правильна посадка школяра за письмовим столом правильна посадка за столом дитини виправляє хребет

    Як найпростіше навчити малюка правильно сидіти за навчальним столом? показати, як діти сидять за партою. Картинки в цій справі-відмінні помічники. Адже учневі легше сприймати ту інформацію, яка надходить не тільки аудіально, але також і візуально. Крім цього, дитині також необхідно пояснити деякі нюанси, які можуть бути не помічені на малюнку. Більш того, добре створити «золоті правила збереження постави», які можна повісити над робочим місцем школяра хоча б вдома.

    Правила

    Отже, як правильно сидіти за партою? кілька простих правил. В першу чергу деякі частини тіла дитини повинні розташовуватися по відношенню один до одного під прямим кутом (по 90 градусів). Такий кут повинен бути в колінах малюка (тому дуже важливо підібрати стільчик правильної висоти), а також утворюватися між спинкою і стегнами дитини. Також дуже важлива для навчання школяра, адже його лікті повинні повністю перебувати на парті, а не звисати, як це часто буває. Також важливим пунктом є і те, що стопи ніг дитини повинні повністю стояти на підлозі. Якщо ж висоти стільця не вистачає, для ніг потрібно передбачити спеціальну підставку. Однак варто враховувати той факт, що ніжки дитина буде періодично то згинати, то розпрямляти, тому підставка повинна бути досить великий. Що стосується стільчика, тут дуже важливо, щоб його спинка могла рухатися, адже вона розташовується трохи під кутом до попереку малюка, підтримуючи її. Сама ж поза дитини повинна бути легкою, природною. Спина учня не повинна постійно перебувати в напрузі. Правильна постава-це коли дитині з прямою спиною дуже зручно і комфортно. Також рівною повинна залишатися шия, тому, знову ж таки, дуже важливо правильно підібрати висоту столу для школяра.

    Як правильно сидіти за партою: формуємо правильну поставу. Правильна посадка школяра за письмовим столом правильна посадка за столом дитини виправляє хребет

    Физминутки

    Розбираючись, як правильно сидіти за партою, щоб зберегти поставу, діти (а також і вчителі в школі) повинні пам’ятати, що в перервах між заняттями обов’язково повинні бути хвилинки відпочинку. Не тільки психологічного і розумового, а й фізичного. Дуже добре робити невеликі зарядки між уроками,» розминати » кістки, рухатися. Зміни придумані також і для цього.

    Профілактика

    Знаючи, як правильно сидіти за партою, школяр повинен про це постійно пам’ятати. Добре вдома зробити невеликі напоминалки, тоді вони завжди будуть потрапляти в поле зору дитини і підказувати йому, що потрібно себе контролювати. Однак варто уточнити, що через певний час це увійде в звичку і не буде обтяжливим для учня. Розуміючи, як сидіти за партою так, щоб зберегти поставу, не забудьте, що за таким же принципом має бути організовано і місце, де дитина працює за комп’ютером. І, звичайно ж, відмінною профілактичним заходом є помірні фізичні навантаження, які будуть тренувати спину і зміцнювати її м’язи.