Ручна дриль механічна. Привіт з срср

108

Асортимент сучасних інструментальних магазинів вражає своєю різноманітністю: сьогодні тут можна без зусиль відшукати будь-який інструмент провідних європейських, японських і американських марок. Важко повірити, що ще 30 років тому тодішня радянська людина не могла і мріяти про щось подібне. У продажу безроздільно панувала продукція вітчизняних заводів, хоча іноді на прилавки «викидалися» вироби з братських соцстран. І нехай люди в срср вважали, що наш інструмент поступався імпортним аналогам того часу за зовнішнім виглядом і споживчими властивостями (хоча з цим твердженням погодяться далеко не всі), у нього був ряд незаперечних переваг: доступність (фізична і цінова), ремонтопридатність (наявність спеціалізованих майстерень, де були необхідні запчастини), надійність і т. Д.

Першу в світі дриль зробила компанія fein, і це ― факт, незважаючи на наявність альтернативних версій, в мюнхені є знаменитий музей історії техніки, де представлені найбільш видатні технічні досягнення. Серед них всього дві моделі електроінструменту, причому обидві, виробництва fein, в тому числі перша в світі дриль. У 1867 році вільгельм еміль файн заснував підприємство з виробництва електричних і фізичних апаратів, а через майже 30 років в 1895 році його син еміль файн винайшов першу ручну електродриль . Цей винахід поклав початок індустрії розробки і виробництва електроінструменту».

Що стосується росії, то, можливо, певні кроки в цій області робилися і до революції. Але точно відомо, що в середині 1930-х років вже в срср в комуні імені ф. Е. Дзержинського, яку тоді ще очолював а.с. Макаренко, почалося виробництво електродрилів, а незабаром випуск аналогічного інструменту освоїв і харківський електромеханічний завод. Однак широке виробництво електроінструменту почалося тільки після великої вітчизняної війни. Розробкою конструкцій електроінструменту почали займатися внді» буддормаш «(з 1947 р.) і цкб» будмехінструмент » (на початку 1950-х років).

у внді» буддормаш » були створені три відділи, що займалися розробкою механізованого інструменту. Також був створений главк, тобто. Головне управління «головбудінструмент», куди входив ряд підприємств, що випускали інструмент. Вперше масове виробництво ручного електроінструменту почав ростовський завод «електроінструмент». Він був флагманом індустрії і спочатку робив електроінструмент на 220 в з одинарною ізоляцією. Потім з’явилися аналогічні заводи у виборзі, даугавпілсі, конакові, резекне і т.д. Однак на той час західні фірми вже почали випускати інструмент з подвійною ізоляцією. Виробництвом перших моделей такого типу в срср займалося знову-таки підприємство в ростові-на-дону. Що стосується будівельних вібраторів, то їх виробляв ярославський завод»червоний маяк». Але наявна на той момент науково-технічна база не могла забезпечити нормального розвитку інструментальної галузі, тоді виникла ідея створення галузевого нді. В результаті з’явився всесоюзний науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут механізованого і ручного будівельно-монтажного інструменту, вібраторів і будівельно-оздоблювальних машин (вниисми).

7 березня 1967 вийшла постанова № 197 радміну срср про розвиток виробництва інструменту. Даний документ передбачав будівництво двох нових великих заводів в конакові і резекне, а також створення вниисми — всесоюзного науково-дослідного інституту будівельного механізованого інструменту, як він почав називатися пізніше. Саме тут було розроблено понад 90% всього електроінструменту, що вироблявся на території срср. Приблизно в 1987 році, коли був ліквідований главк, на базі інституту з’явилося науково-виробниче об’єднання, до якого увійшли вніісмі і 17 заводів. Першим завданням створеного вниисми стала розробка інструменту з подвійною ізоляцією. Проблема зовсім не тривіальна, пов’язана, зокрема, з виробництвом складних по конфігурації пластмасових корпусів. Це означало, що потрібно освоїти виготовлення складних прес-форм, встановити і освоїти відповідне обладнання і т. Д. Другий серйозним завданням виступала боротьба з вібрацією, і тут вниисми опинився на висоті — вдалося створити на рівні винаходів цілий ряд принципово нових машин з системами гасіння вібрації. Всі ці винаходи реєструвалися, на багато з них були продані ліцензії за кордон». За роботу зі створення і освоєння великомасштабного виробництва вібробезпечних ручних машин її творці були удостоєні державної премії срср.

Найпоширенішим побутовим електроінструментом була (і досі залишається) дриль. Потім з’явилися електролобзики , різні ножиці, пили, рубанки і т.д. Номенклатура розширювалася, хоча, звичайно, тоді ще не могла йти ні в яке порівняння з сьогоднішнім асортиментом. Пізніше, у зв’язку з потребами будівництва, з’явилися так звані ударно-обертальні свердлильні машини, значно підвищили ефективність процесу свердління, але свердла все одно «сідали» дуже швидко, а сам процес свердління вимагав великих зусиль натискання, що вкрай негативно відбивалося на продуктивності роботи оператора. На той час вже були відомі потужні промислові перфоратори, але невеликих (розміром з дриль) аналогів не існувало. Фахівці вниисми вперше створили такий «дрилевидний» перфоратор з компресійно-вакуумним ударним механізмом. Перша модель вийшла під індексом іе-4713 і почала проводитися на даугавпілсському заводі «електроінструмент». Коли вона була вперше показана на стенді вниисми в рамках великої міжнародної виставки, від відвідувачів експозиції, в тому числі фахівців провідних світових компаній з виробництва електроінструменту, не було відбою.

Ручна дриль механічна. Привіт з срсрдалі все пішло за передбачуваним сценарієм. Якщо в срср виготовлення таких ось «дрилеподібних» перфораторів йшло низькими темпами (почали з 2 тис. І поступово довели до 20 тис. Штук на рік), то німецький концерн bosch, який освоїв виробництво такого інструменту дещо пізніше, в перший же рік випустив 200 тис.штук. Проте вниисми продовжував працювати далі, і вже на початку 1970-х років знову заявив про себе, зумівши створити спеціальні, в тому числі безреактивні, моделі інструменту для виконання ремонтно-профілактичних робіт і різних технологічних операцій як всередині космічних кораблів і станцій, так і у відкритому космосі. Цим інструментом космонавти працюють досі. А потім грянула перебудова. Зв’язки між вниисми і співпрацювали з ним заводами галузі, які поступово почали скорочувати, а потім і зовсім припинили виробництво електроінструменту, стали руйнуватися, треба було щось міняти. У цей час почалася конверсія: підприємства впк стали освоювати випуск товарів народного споживання, і для багатьох з них виробництво електроінструменту виявилося зручним виходом, тому що було пов’язано з мінімальними проблемами при технологічному переоснащенні цехів. Таким чином, у існуючих раніше інструментальних заводів з’явилися потужні і добре підготовлені конкуренти.

У 1991 році на базі відділів вниисми з’явилися шість малих підприємств. На сьогоднішній день вижило тільки одне-це всім відоме зат «інтерскол», створене на базі відділу машин ударної дії. Воно ввібрало в себе значну частину потенціалу вниисми, який, до слова, незабаром перестав існувати: це і техдокументація, і патенти, і, головним чином, фахівці. Сьогодні в компанії трудиться чимало працівників, що вийшли з вниисми. Ставши самостійним « «интерскол» почав зі збірки дрилів на базі експериментального виробництва вниисми, потім компанії вдалося укласти договори з мнс на розробку і поставку інструменту, а далі почався активний розвиток, що триває досі.

У 2008 році шість російських інструментальних компаній заснували асоціацію торгових компаній і виробників електроінструменту і засобів малої механізації (ратпе), головною метою якої стало формування і розвиток цивілізованого ринку електроінструменту і засобів малої механізації. На той момент частка компаній, що входять сьогодні в ратпе, на російському ринку становила всього 38%, а інші 62% належали головним чином маловідомим фірмам, так званим no name, що поставляли інструмент часто низької якості, часом небезпечний для здоров’я користувачів. Було поставлено завдання-об’єднати виробників якісного інструменту, хоч і конкуруючих між собою, але, тим не менш, мають спільні проблеми, що стосуються технічного регулювання, стандартизації, сертифікації та багато чого іншого. Вирішувати їх поодинці дуже складно, зате потужної і авторитетної асоціації ратпе такі завдання виявилися цілком під силу.

Сьогодні до складу ратпе входять всесвітньо відомі фірми, що працюють на російському інструментальному ринку: це «роберт бош», «стенлі блек енд деккер», «макіта», «хілті», «хітачі», «метабо», aeg, «мілуокі», а також найбільша російська інструментальна компанія «интерскол», яка є лідером на ринку росії за кількістю продаваного інструменту, і інші компанії». Незважаючи на всілякі кризи останніх років, обсяги виробництва і продажів інструменту не тільки не скорочуються, але і продовжують зростати. При цьому безперервно вдосконалюється конструкція інструменту, підвищуються його ефективність, надійність, ресурс і безпеку. Зокрема, перспективним напрямком розвитку є створення нового покоління на базі безколекторних (безщіткових) двигунів, також званих вентильними. І хоча подібні пристрої відомі досить давно, але малогабаритних і легких агрегатів на 220 в до недавніх пір не було. Але ж вони впевнено виграють у щіткових аналогів по ресурсу, безпеки для здоров’я користувача і технологічності виготовлення. Досі рівень розвитку електроніки не дозволяв виготовити малогабаритний інструмент на базі безщіткового електромотора. ПротеЗараз електронні блоки стають все компактніше і дешевше, завдяки чому з’являється можливість приступити до масового виробництва подібних пристроїв. Втім, змінам можуть піддатися (і, безсумнівно, найближчим часом піддадуться) багато різновидів інструменту, адже прогрес не стоїть на місці.

Сьогодні, при доступності електроінструменту, такі прості і надійні пристрої, як механічна ручна дриль, часто незаслужено забуваються. Тим часом, навіть поступаючись за своїми можливостями електричним моделям, цей інструмент залишається практичним, автономним і максимально економічним, і при певних умовах може виявитися більш виграшним варіантом для свердління або роботи з кріпленням.

Переваги ручного механічного дриля

Одним з основних переваг, яким володіє ручна дриль, є її максимально проста конструкція. Більшість деталей виготовлено з металу і поломки, навіть якщо відбуваються, трапляються найчастіше через механічних пошкоджень, наприклад, при падінні на дриль чогось масивного. Це піднімає рівень надійності на недосяжну для електричних моделей висоту-зламатися в пристрої практично нічому. Через простоту конструкції і високого ступеня надійності механічна дриль дуже довговічна. Існує чимало прикладів, коли ці пристрої служать кілька десятків років.

Крім того, ручна дриль добре справляється зі свердлінням отворів в дереві та інших дерев’яних матеріалах (фанері, двп, дсп), пластику, гіпсокартоні, не дуже товстому металі. Якщо діаметр вироблених отворів не перевищує 10 мм, ручна дриль може робити їх практично з такою ж ефективністю, як і електричні аналоги. при цьому не потрібно доступ до електрики, що для деяких умов має визначальне значення. Як і інші види подібного інструменту, цей можна використовувати для загвинчування або вивертання кріпильних різьбових деталей (саморізів, шурупів, гвинтів). Для перетворення пристрою в шуруповерт потрібно лише зафіксувати в патроні відповідну біту.

Ручна дриль механічна. Привіт з срср

Безперечною перевагою, властивим такому інструменту, як ручна дриль, вважається низька вартість. Ціна інструменту, в залежності від моделі і діаметра патрона, може становити від 400 до 1000 рублів, що робить його доступним для будь-якого покупця, незалежно від рівня доходу.

Пристрій ручної дрилі

Механічні дрилі, як правило, поділяються на одношвидкісні і двошвидкісні. Другі вважаються більш практичними і універсальними, незважаючи на те, що конструкція трохи складніша. Однак з’являється можливість змінювати швидкість обертання, що розширює сферу застосування.

Ручна міні-дриль, що має одну швидкість обертання, технічно являє собою пару шестерень, за допомогою яких передається обертання від рукоятки на патрон. Досить часто шестерні навіть не ховають в корпус, а залишають відкритими.

Ручна дриль механічна. Привіт з срср

На великій провідній шестерні розташована рукоятка, якою приводиться в рух механізм, маленька (ведена) шестерня зафіксована на загальному валу з патроном. На протилежному від патрона кінці пристрою змонтована наполеглива рукоятка, що дозволяє утримувати інструмент і направляти його. Конструкція найпростіша, за рахунок чого ручна дриль володіє феноменальною надійністю і практично ніколи не виходить з ладу.

Двошвидкісні ручні дрилі дещо складніші за конструкцією, пристрій базується на механізмі, який називається двоступеневим мультиплікатором. Це механічний редуктор, що складається з набору шестерень, скомпонованих на декількох осях в одному корпусі.

Ручна дриль механічна. Привіт з срср

Для того щоб змінити швидкість обертання, рукоятка перевстановлюється на потрібну сторону, при цьому змінюється передавальне число редуктора і, відповідно, число обертів патрона за один оборот ручки. Справедливості заради слід зазначити, що існують моделі, де перемикання швидкостей відбувається за допомогою поздовжнього зміщення осі обертання рукоятки і для зміни частоти обертання патрона перекручувати саму ручку немає необхідності.

В цілому ручна дриль являє собою пристрій, що має плечовий упор, одну рукоятку для обертання патрона і розташовану з іншого боку ручку для утримання інструменту.

Патрон може бути різних моделей, трьох — або чотирикулачковий. Обертається рукоятка фіксується на валу, як правило, контрящим гвинтом. Наполеглива загвинчується в корпус праворуч або ліворуч. При необхідності всі деталі можна зняти, шестерні почистити і змастити.

Безпека і тонкощі вибору

Ручна дриль — простий інструмент, що не вимагає спеціальних навичок для роботи. Однак, як і при роботі з іншими пристроями, необхідно дотримуватися нескладних правил, що дозволяють звести до мінімуму ймовірність поломки робочої частини або нанесення травми людині:

  • заготівля повинна бути зафіксована — при будь-яких спробах утримати її руками досить часто виникають ситуації, коли деталь виривається з пальців, попутно завдаючи травми;
  • не торкайтеся до свердла рукою, не переконавшись в тому, що воно охололо (опіки нерідко, особливо якщо сверлился метал);
  • після заміни свердла не забувайте ключ у патроні;
  • при свердлінні на великій швидкості, для виключення перегріву свердла краще робити перерви — і свердло буде целее, і робота буде виконана краще;
  • використання очок захистить очі від стружки.

Ручна дриль механічна. Привіт з срср

При виборі ручного дриля звернути увагу слід на зручність рукояток, плавність обертання механізму, акуратність виконання. На корпусі не повинно бути задирок, гострих виступаючих крайок, інших ознак неякісного виробництва. Недбалості виконання свідчать, як правило, про низьку якість виробництва, що негативно позначається і на продукції.

Як показує практика, механічна дриль досі користується попитом, незважаючи на те, що сьогодні величезний вибір «електрики». Зрозуміло, що робота за допомогою цього інструменту більш втомлива і повільна в порівнянні зі свердлінням електродрилем або шуруповертом, тому в професійній діяльності ручна дриль використовується досить рідко. однак для виконання нескладних побутових завдань цей інструмент може виявитися ефективним і практичним, дозволяючи зробити ту ж роботу без доступу до електромережі, не поспішаючи, але утримуючи процес повністю під контролем.

У 1994-му, батько придбав для себе дриль ударну іе-1505е: потужність 320 ват, 10-міліметровий патрон, регулятор оборотів (0-960 об./хв.), вага 1,75 кг.

На мій погляд-трохи дивна, по дизайну і за якістю!

Від того, що він нею практично не користувався, тому вона ще жива.

Хоча на самому початку, ще на гарантійному терміні – зламалася і.. Не пам’ятаю нюансів, але коли ремонтували, то замінили і частину корпусу.

І ось знайшов на просторах інтернету схему дрилі іе 1505е.

Тому частина корпусу стала синього кольору…

Фотографія дрилі іе 1505е.

Відгук про дрилі іе 1505е.

З самого початку, ідея ударної дрилі, мені здається не зовсім вдала. Я віддаю перевагу, заточені під одну з операцій спеціальний інструмент!

Оскільки я 10 років пропрацював на будівництві. То повірте мені на слово, ударний дриль-це не те, що я куплю.

Що стосується дрилі іе 1505е, коли свердлиш, з відключеному ударним механізмом, виймаючи свердло відбувається незрозуміле рух. Навіть і описати не зможу точніше-одним словом

Коли тата не стало, то дриль мені дісталася у спадок. Тому вирішив, що їй не місце в селі і забрав її в місто.(тим більше, що село продали в минулому голу).

Якщо ви займаєтеся різними будівельними проектами, то знаєте, що часто буває необхідність в декількох дрилях.

Можна користуватися одним дрилем, поставив маленьке свердло, просвердлив, вийняв маленьке свердло, поставив велике, зняв фаску, витягнув велике свердло, поставив насадку, закрутив саморіз, або шуруп, витягнув насадку, поставив маленьке свердло… І знову за новою.

Скільки потрібно зробити рухів тіла!!? і скільки на це потрібно витратити часу!!!?

Це доречно, коли один такий отвір, а якщо у вас таких операцій передбачається 100 і більше? тому, я вирішив, що буду нею користуватися.

Як тато нею користувався, але у патрона була відсутня одна губка з трьох. Тому пішов і купив на цю дриль новий патрон. Виявилося, що патрон стоїть на хитрій різьбі. Все місто облазив, і якимось дивом знайшов патрон має таку різьбу!

Та й потім, розмір для свердел, в старому патроні, був маленький.

ключові слова дриль, іе, 1505е., радянська, радянська, 1505е.в , 1994, ом, батько, придбав, себе, ударну, 1505е, потужність , 320, ват , 10, міліметровий, патрон, регулятор, оборотів , 960, об. , мін., вага, 1, 75советская, фотографія, дрилі, відгук,
Коли створений файл-6.5.2014
Дата останньої зміни файлу 06.05.2019
Переглядів 7202 з 03 червня (лічильник запущений в 2017 році)

Проголосувати за статтю!
Ви можете проголосувати за вподобану статтю.(використовуємо тільки свої скрипти)
Ще ніхто не проголосував
Потрібно вибрати оцінку