Правила оформлення акваріума своїми руками. Оформлення акваріума своїми руками: грунт, корчі, акценти як зробити гарний акваріум своїми руками

238

Акваріуми бувають різні і оформляють їх по-різному. Вони можуть бути використані для залучення уваги в комерційних організаціях. Можна доповнити інтер’єр для створення спокійного настрою ділових зустрічей і переговорів. Поставити акваріум у себе вдома заради затишку-теж хороший хід. А комусь він потрібен як символ. Дивіться, мовляв, я відбувся. Фен-шуй, до речі, за допомогою акваріума приваблює багатство і достаток.

Хочу швидко навчитися. Що робити?

Для того, щоб вийшов гарний дизайн акваріума своїми руками, досить дізнатися деякі принципи оформлення аквріумов з живими рослинами. Саме на цьому терені зосередилася більшість фахівців високого рівня. Після такої школи неминуче будуть вдало виходити підводні картини не тільки з живими рослинами, а й зі штучним оформленням.

Ще трохи навички, і сам не помітиш, як станеш великим професіоналом при поводженні з будь-якими типами оформлень, які можна розділити на три групи: дизайн акваріумів з живими рослинами, дизайн зі штучними декораціями і псевдоморской дизайн.

Різні стилі потрібні не тільки заради досягнення якоїсь мети при плануванні дизайну інтер’єру. Найчастіше потрібно вирішити технічні питання, пов’язані з нашими уподобаннями. одному подобається кавун, іншому-свинячий хрящик.

Навіщо потрібні
Різні типи дизайну?

Живі рослини

В акваріумах, в яких рослини відіграють першорядну роль, акваріумні рибки відсуваються на другий план. Це, так звані, голландські акваріуми. При такому облаштуванні акваріума, рослини висаджуються так щільно, що іноді не залишається місця, що б побачити дно акваріума.

Зараз набуває все більшої популярності створення в акваріумі імітації природного пейзажу за допомогою живих рослин. Це той же голландський акваріум, в якому за допомогою рослин і природних декорацій, таких як камені і корчі, створена картина природного пейзажу. Дно річки насправді не дуже привабливе. Набагато більше радує наш погляд саме картина наземного пейзажу, але створена під водою з акваріумних рослин.

І зовсім не обов’язково весь простір вантажити живими рослинами. Більше поширене оформлення таких акваріумів, коли рослини в дизайні лише позначають свою присутність. Просто і зі смаком.

Штучні рослини

Є такі випадки, коли пріоритет відводиться для риб. А декоративне наповнення непомітне, і підлаштовується під них рідних. Зазвичай так роблять з великими рибами, що мають особливості в утриманні. Особливість проста-зносити все на своєму шляху і рити грунт. А територіальні риби можуть звільняти своє місце від непотрібних їм предметів. Це найпоширеніший вид акваріума. Адже все-таки він, перш за все, призначений для акваріумних рибок.

Інший варіант декорування акваріума – створення насиченого підводного ландшафту. А рибки доповнюють підводну картину, оживляючи її. Застосовують в цьому випадку штучні рослини не тому, що риби не дозволяють висадити живі, а що б не мати зайвого клопоту. До справжніх рослин потрібно додаткову увагу.

У дитячу кімнату краще підійде акваріум, насичений яскравими неприродними кольорами.

Акваріум, що імітує морський
(псевдоморе)

Можна створити оформлення прісноводного акваріума , використовуючи справжні, хоч і не живі корали, черепашки… Запустити в нього яскраві акваріумні рибки, які схожі на свої морські аналоги. Такий акваріум, при побіжному погляді, буде майже не відрізнити від справжнього морського. Це і є псевдоморе. Псевдоморські акваріуми замість морських роблять з економії. Морський акваріум коштує дорожче прісноводного приблизно рази в два-три. Це стосується всього: тварин, обладнання, декорацій, а так само, послуг оформлення та обслуговування акваріумів.

Все це ми можемо зробити за вас. Ви можете отримати гарний дизайн акваріума, не витрачаючи ні часу ні сил. Потрібно лише вибрати те, що ви хочете. Особисто для вас підбираємо тип оформлення і разом з вами опрацьовуємо всі деталі. Решта все зробимо самі в зручний для вас час.

Ми даємо гарантію на свою роботу. Для цього ми обслуговуємо ваш акваріум безкоштовно протягом місяця після оформлення акваріума і запуску риб. За цей час ви можете навчитися догляду за підводним господарством або довірити подальше його обслуговування нам. Якщо вам щось не сподобалося в нашій роботі, ми все виправимо безкоштовно. Ми також міняємо безкоштовно загиблих риб та інших тварин, якщо з ними що-небудь трапитися.

Якщо у вас залишилися питання, телефонуйте нам 8-495-5-068-068. Виїзд фахівця для консультації та прийняття замовлення безкоштовно.

Акваріум по праву можна вважати одним з найцікавіших елементів інтер’єру. Оформлення приміщень з його допомогою дозволяє не тільки ефектно прикрасити кімнату і підкреслити індивідуальність, але і змінити загальний дизайн. При створенні творів мистецтва найчастіше використовуються цілком доступні матеріали і нескладні техніки. Для того щоб почати декорування акваріума своїми руками потрібно вибрати основний стиль, до якого слід дотримуватися протягом всієї роботи.

Загальні правила оформлення акваріума своїми руками

У декоруванні, як і в будь-який інший діяльності, існують певні усталені техніки виконання. Створюючи прикраси для акваріума своїми руками, слід дотримуватися найпростіших правил, які зроблять роботу більш простою і безпечною. До них слід віднести:

  • перед виконанням робіт перемістіть рибу в іншу посудину, наповнений водою. Згодом краще використовувати ту ж воду, для цього перелийте половину вмісту туди, де буде перечікувати риба, а після завершення робіт поверніть воду назад;
  • акваріум очищається повністю, включаючи всі частини не підлягають заміні;
  • предмети для установки всередину також слід обробити;
  • після установки всіх елементів переконайтеся, що все надійно закріплено.

Основні стилі оформлення акваріумів

Яким би не був обраний стиль, основи декорування можна звести до декількох способів:

  • оформлення за допомогою природних і штучних предметів;
  • робота з фоном;
  • використання підсвічування.

Ці три інструменти являють собою можливості для широкого простору фантазії і реалізації найсміливіших ідей своїми руками. Оформлення акваріума може стати вельми не витратним процесом, якщо використовувати предмети знайдені або виготовлені самостійно. До того ж для різних стилістичних напрямків необхідні різні за доступністю предмети інтер’єру.

У нашій країні часто використовується при оформленні голландський стиль. Напрям, що прийшов до нас з нідерландів, відразу полюбився фанатам утримання риб. Основу декорування складають групи рослин, що висаджуються по всьому акваріуму групами, від великих до менших. Щоб створити такий інтер’єр всередині водного світу своїми руками, необхідно висаджувати рослини на відстані 10 см один від одного, це дозволить їм рости і не заважати один одному. Надати яскравості акваріуму можна за рахунок використання водоростей різних кольорів , комбінуючи їх на свій розсуд.

не менш красивим можна назвати японський стиль під назвою «сад каменів». Такий акваріум ідеально впишеться в мінімалістичні або хай-тековскіе інтер’єри, надаючи їм особливу атмосферу комфорту. Основу тут становить відчуття простору, що досягається посредствам використання мінімуму деталей. Найчастіше для прикраси використовується яскравий грунт і 3-4 великих каменю, розташованих по центру і створюють відчуття уламків скель. Також нерідко використовуються фігури кораблів або статуй в одиничному екземплярі.

Морський стиль насичений черепашками, коралами, осколками рифів, всім тим, що часто зустрічається в справжньому океані. Саме сюди ідеально підійде затонула шхуна, скриня зі скарбами або печера морського монстра. В якості освітлення тут краще вибрати холодні тони, а фон зробити більш темним, це дасть повне відчуття занурення.

Найцікавішим можна назвати античний стиль акваріума. В якості прикрас тут використовують зменшені копії пам’яток і елементів архітектури стародавнього світу. При оформленні акваріума, що відповідає останнім тенденціям , часто використовуються грецькі мотиви, однак, можна використовувати і давньослов’янські предмети, щось відносяться до майя або єгипту. Такі прикраси підкреслять індивідуальність і зроблять акваріум неповторним.

При оформленні інтер’єру акваріума необхідно звернути увагу на наступні моменти:

Правила оформлення акваріума своїми руками. Оформлення акваріума своїми руками: грунт, корчі, акценти як зробити гарний акваріум своїми руками

Правила оформлення акваріума своїми руками. Оформлення акваріума своїми руками: грунт, корчі, акценти як зробити гарний акваріум своїми рукамиоформляючи акваріум своїми руками, єМожливість зробити його неповторним, наприклад, створивши міні-водоспад всередині. Такого ефекту можна досягти якщо намалювати світлу смугу на темному камені пористою губкою. Для більш складної фальсифікації використовується пісок. За допомогою компресора він видувається, імітуючи рух потоків води. Випав пісок збирається в резервуар і процес повторюється.

Виграшно виглядатиме об’ємний задній фон. Прикраса легко робиться самостійно, матеріалом може послужити пінопласт, який без особливих зусиль приймає форму каменів і скель. Зробити отриманий результат гладким можна за допомогою випалу, в процесі орнамент сплавиться і отримає гладкі обриси. Обробляється виріб цементом 500 марки, далі прокидається піском і підфарбовується колектором. Кріпити прикраса найкраще за допомогою герметика.

Величезна різноманітність внесуть тематичні прикраси на свята, наприклад, ялинка на новий рік або невеликий купідон до дня святого валентина здивують ваших гостей і зроблять дизайн неповторним. Встановлюються в акваріум своїми руками ці елементи досить просто і приносять чимало радості, створюючи святкову атмосферу.

Акваріум, оформлений самостійно, принесе чимало приємних хвилин радості і спокою. При належному підході декорування своїми руками залишить тільки позитивні емоції і довгу пам’ять про приємне проведення часу. Міняти інтер’єр всередині маленького водного світу можна досить часто, головне не забувати про якість матеріалів і безпеки його жителів.

Оформлення акваріума своїми руками не тільки подарує додатковий комфорт рибкам, але і зможе прикрасити інтер’єр вашого будинку. Для того щоб декор не був занадто посереднім, ми підготували найстильніші ідеї, фото і відео для вашого натхнення.

Вибір відповідного стилю

Існує безліч стилів для оформлення акваріума. Найпопулярнішими вважаються голландський, японський і морський. Розглянемо кожен з них трохи докладніше.

Має на увазі оформлення за допомогою різноманітних акваріумних рослин, які висаджують від задньої частини резервуара до передньої. Акваріуми, оформлені в голландському стилі, виглядають дійсно ефектно і не дарма цей варіант користується великою популярністю. Підводні рослини можна вибирати будь-які, садять їх найчастіше невеликими групами через кожні 10-12 см 2 (залежить від обсягу акваріума).

Красиво виглядає поєднання зеленого, червоного і коричневого кольорів водоростей. У голландському стилі упор робиться саме на флору, тому велика кількість видів рослин тільки вітається. Головне, щоб всі вони були доречні, і декор не виглядав без смаку. Вдалі приклади оформлення своїми руками в даному стилі ви можете побачити на фото нижче:

Правила оформлення акваріума своїми руками. Оформлення акваріума своїми руками: грунт, корчі, акценти як зробити гарний акваріум своїми руками

Правила оформлення акваріума своїми руками. Оформлення акваріума своїми руками: грунт, корчі, акценти як зробити гарний акваріум своїми руками

Японський

На відміну від попереднього варіанту, японський стиль в акваріумістиці не вимагає великої кількості рослин. Акцент в оформленні акваріума ставиться на великих каменях, низькорослих водоростях і застосуванні моху. Такий варіант підійде любителям мінімалізму в інтер’єрі.

Оформлення в японському стилі виглядає дуже незвично і привертає захоплені погляди більшості людей. Здається, що розглядаєш справжній пейзаж в мініатюрі, тільки замість птахів на «небі» пропливають рибки. Деякі фахівці додають в підводний декор ефектний бонсай, зроблений з корчі і моху. Таке реалістичне напрямок навіть отримало спеціальну назву-акваскейпінг.

Правила оформлення акваріума своїми руками. Оформлення акваріума своїми руками: грунт, корчі, акценти як зробити гарний акваріум своїми руками

Правила оформлення акваріума своїми руками. Оформлення акваріума своїми руками: грунт, корчі, акценти як зробити гарний акваріум своїми руками

Правила оформлення акваріума своїми руками. Оформлення акваріума своїми руками: грунт, корчі, акценти як зробити гарний акваріум своїми руками

Морський

В оформленні акваріума морський стиль є найпоширенішим, але далеко не самим нудним. Саме тут можна проявити свою фантазію в повну силу, адже ви можете зробити так зване «псевдоморе». Найбільш затребуваними елементами декору залишаються штучні корали, черепашки, камінчики і різні водорості.

Для оформлення в морському стилі також бажано використовувати різноманітний реквізит з зоомагазину. Затонулий корабель, скриня зі скарбами і навіть мініатюрний аквалангіст в костюмі — все це, безсумнівно, буде виглядати виграшно в акваріумі великого обсягу на 200-300 літрів.

Деякі фанати морського стилю також облаштовують в будинку для рибок затонулий острів атлантиду. Елементами декору в цьому випадку виступає замок з вежами, гротом і статуями. Виходить дуже ефектно, красиво і зовсім не банально. В цьому ви можете переконатися, після перегляду фото оформлення «псевдоморе» в акваріумі:

Правила оформлення акваріума своїми руками. Оформлення акваріума своїми руками: грунт, корчі, акценти як зробити гарний акваріум своїми руками

Правила оформлення акваріума своїми руками. Оформлення акваріума своїми руками: грунт, корчі, акценти як зробити гарний акваріум своїми руками

Правила оформлення акваріума своїми руками. Оформлення акваріума своїми руками: грунт, корчі, акценти як зробити гарний акваріум своїми руками

Елементи декору

Пам’ятайте про те, що акваріум може як підкреслити неповторний інтер’єр вашого будинку, так і зробити його смаку. Щоб такого не сталося, необхідно ретельно продумати всі елементи підводного декору своїми руками.

Грунт

В якості грунту для акваріумного резервуара можуть використовуватися пісок, галька, граніт і деякі інші вулканічні гірські породи. Після засипання основи товщиною 4-5 см можна приступати до прикраси дна різними каменями і черепашками за вашим бажанням. Врахуйте, що елементи декору, знайдені самостійно, потребують теплової обробки (кип’ятінні або прожарюванні на печі).

Колір грунту повинен поєднуватися із загальною стилістикою акваріума. Непоганим для оформлення вважається вибір білого відтінку, так як він відображає штучне світло і ставить вигідний акцент на всій композиції. Однак, якщо ви хочете відтворити підводний світ в мініатюрі, то більше підійдуть чорні, коричневі або темно-сірі кольори.

Правила оформлення акваріума своїми руками. Оформлення акваріума своїми руками: грунт, корчі, акценти як зробити гарний акваріум своїми руками

Прикраси

Красиво оформити акваріум можна за допомогою звичайної корчі. Ви можете придбати відповідний шматок дерева в зоомагазині або знайти його самостійно. Якщо другий варіант вам подобається більше, то обов’язково врахуйте деякі особливості:

  1. корч повинна бути міцною і без фарбувальних властивостей.
  2. щоб знищити шкідників, помістіть деревину на кілька годин в розчин з сіллю.
  3. після знезараження обов’язково прокип’ятіть корч в прісній воді кілька разів.
  4. замочіть шматок дерева у воді на два-три дні, при цьому періодично цю воду міняйте на свіжу.

Правила оформлення акваріума своїми руками. Оформлення акваріума своїми руками: грунт, корчі, акценти як зробити гарний акваріум своїми руками

Таким чином ви зможете зробити корч безпечної для рибок та інших мешканців акваріума. У декорі своїми руками також використовуються справжні і штучні рослини, камені, яванський мох або фігурки. Вибір відповідних прикрас буде зробити набагато легше після того як ви визначитеся з акваріумним стилем.

Цікавою ідеєю є оформлення заднього фону акваріума. Робиться це за допомогою двостороннього скотча і спеціальної плівки з зоомагазину. Зображення може бути будь-яке: від стандартного підводного світу до реалістичних гірських пейзажів. Таке рішення допомагає зробити декор найбільш повним.

Правила оформлення акваріума своїми руками. Оформлення акваріума своїми руками: грунт, корчі, акценти як зробити гарний акваріум своїми руками

Оформлення акваріума своїми руками приносить незабутнє задоволення, адже так приємно відчути себе справжнім ландшафтним дизайнером. Сподіваємося, що змогли здивувати вас барвистими фото і надихнути на нові звершення!

Наостанок пропонуємо подивитися відео з покроковою інструкцією декору акваріума з підручних засобів:

Сьогодні нескладно втілити дизайнерські рішення внутрішнього і зовнішнього оформлення акваріумів під ключ. Сучасні студії пропонують самі незвичайні варіації художнього проектування потаємних глибин. Однак при бажанні можна створити і свій авторський проект, зробивши по-справжньому унікальний акваріум. Дизайн, своїми руками здійснений, дозволить втілити в життя будь-яку задумку, зробивши створений підводний світ основним елементом інтер’єру приміщення.

Аквадизайн

Найкраще утримувати акваріумних рибок тим людям, які бачать в цьому приємне заняття і відпочинок, а не клопоти і проблеми. Адже недостатньо тільки купити акваріум і запустити в нього мешканців. Важливо і вміти доглядати за ним так, щоб він не просто подобався, а доставляв

Підводний світ вдома або в офісі — це своєрідна жива картина, це спосіб підкреслити індивідуальність інтер’єру. Аквадизайн-невід’ємна частина акваріумістики. Особливу унікальність йому гарантує своє власне бачення оформлення підводного світу. Продумуючи свій художній проект, справжні акваріумісти підходять до нього з усією душею. Їх основна мета-створення оригінального пейзажу і комфортного середовища для життя водних мешканців. Подібне художнє проектування дозволяє найбільш гармонійно влити в інтер’єр приміщення акваріум. Дизайн, своїми руками виконаний, дозволяє втілити найнеймовірніші варіанти оформлення композицій, від яких в подальшому просто неможливо відірвати очі. Це можуть бути казково красиві морські, скелясті сюжети, гірські долини, мангрові ліси.

В силу своєї бурхливої фантазії можна створити найнеймовірніші проектиХудожнього оформлення. Однак всі вони вимагають чіткої концепції — від їх розробки до втілення. Перш за все, необхідно визначитися зі стилем акваріума і його особливостями. Важливий також облік розміру акваріума і його форми, щоб обраний стиль був доречний при тій чи іншій площі. Підбір внутрішнього наповнення акваріума і його зовнішнього вигляду при цьому повинні гармонійно вливатися в навколишнє оточення.

Правила оформлення акваріума своїми руками. Оформлення акваріума своїми руками: грунт, корчі, акценти як зробити гарний акваріум своїми руками

Велике значення також мають рибки. Дизайн розробляється під них, з обов’язковим урахуванням звичної для них середовища проживання. Композиції складають в залежності від виду рибок. Для багатьох з них необхідні укриття, без яких вони можуть загинути. Деякі з них люблять ховатися в піщаному дні, деякі вважають за краще невеликі зарості. Роль укриттів чудово виконують корчі і гроти. Дані декорації при особливому підсвічуванні надають особливий шарм і загадковість підводному світу. Дозволяють створити унікальні композиції і справжній рай для екзотичних мешканців, новим місцем проживання для яких став ваш акваріум. Дизайн, своїми руками виконаний, дає можливість здійснити будь-які креативні ідеї, було б бажання.

Види акваріумів

Декорації для предметного середовища підводного світу служать безпрограшною прикрасою акваріума. Але основною складовою внутрішнього дизайну є його процвітаюча біосистема.

Акваріуми за своїм призначенням ділять на декоративні та спеціальні (нерестовий, селекційний, виростний, карантинний та інші). Найпопулярнішими з них є видові та біотопні.

Видовий акваріум дозволить не тільки прикрасити інтер’єр будинку, але і подарує унікальну можливість спостерігати за певним видом рибок або їх близькоспорідненими видами. Його мешканці роблять істотний вплив на дизайн акваріума. Своїми руками оформити його зовсім нескладно, але перед втіленням задумки варто серйозно ознайомитися з звичками обраних рибок в їх природному середовищі існування.

Біотопні акваріуми відтворюють імітацію будь-якого природного біотопу з характерним видом рибок, рослин і певних параметрів їх звичного середовища проживання.

Стилі оформлення

Для акваріумного дизайну не виділяється будь-якої єдиної кваліфікації. Зазвичай оформлення проекту здійснюється за усталеними стилістичними напрямками. Основними з них є:

  • декоративний;
  • природний;
  • голландський;
  • японський;
  • псевдоморской;
  • сюжетний;
  • авангардний;
  • колекторський;
  • морський акваріум.

Правила оформлення акваріума своїми руками. Оформлення акваріума своїми руками: грунт, корчі, акценти як зробити гарний акваріум своїми руками

Для новачків

Для початківців натуралістів найкращим варіантом оформлення акваріума стане колекторський стиль. Це ідеальний варіант, що дозволяє «набити руку». Тут допускається абсолютно все. Можна змішувати рослини, використовувати їх штучні імітації, вибирати будь-який акваріум. Дизайн, своїми руками втілений в життя, дозволяє створювати цікаві композиції з рослин різної фактури і декоративних елементів. Є можливість поекспериментувати з різними сюжетними лініями. Вибір рослин повинен залежати від тематики. Для початку перевагу рекомендується віддавати невибагливим і витривалим рослинам.

Природний стиль

У 1980 році такаші амано, відомим японським аквадизайнером, було представлено новий напрямок в оформленні акваріумів — природний стиль. Філософія даних акваріумних картин укладена в розумінні і відчутті природи, відтвореної за принципом «wabi — sabi» («скромна краса»).

Даний стиль черпає натхнення з гірських і лісових пейзажів, водних потоків. За допомогою різних декоративних елементів (корчів, каменів), що задають координаційні центри оформлення, створюються їх асиметричне розміщення, засноване на правилі «золотого перетину», дає можливість задати напрямок природного (натурального) почуття сприйняття всієї композиції.

Стайні рибки ефектно підкреслять відтворені ландшафти, внесуть різноманітність в підводний світ і буквально застявлять акваріум. Дизайн своїми руками (100 літровоб’ема, не менше) мініатюрної версії в природному стилі починати краще з використання не більше 5 видів рослин.

Підводний сад

Одним з найкрасивіших напрямків у створенні підводного світу вважається голландський стиль. Досить захоплююче складати подібний дизайн акваріума своїми руками. 250 літрів для творіння підводного саду-цілком оптимальний варіант.

Правила оформлення акваріума своїми руками. Оформлення акваріума своїми руками: грунт, корчі, акценти як зробити гарний акваріум своїми руками

Основою даного стилю є акваріумні рослини різної фактури, форми, розміру і кольору. Доріжки із зелених насаджень, що займають практично всю основну площу дна, дозволяє створити дивовижний ефект глибини. Архітектурні форми у вигляді декоративних корчів і каменів присутні в обмеженій кількості. Доглянутий підводний сад візуально досконалий і цікавий.

Морський акваріум

Чимало людей сьогодні захоплено розведенням морських риб. Підготувати для них біологічне середовище більш складно, особливо з використанням живих коралів, які досить вимогливі до параметрів води. Але досвідченим натуралістам цілком під силу створити такий дизайн акваріума своїми руками. 200 літрів-оптимальний середній обсяг для насолоди спогляданням морського підводного світу. Його не варто перенаселяти живими істотами, так як в такому резервуарі діє обмежена система життєзабезпечення.

Правила оформлення акваріума своїми руками. Оформлення акваріума своїми руками: грунт, корчі, акценти як зробити гарний акваріум своїми руками

Проектувати дизайн морського акваріума необхідно з урахуванням його виду, який не в останню чергу залежить від мешканців. Це можуть бути хижаки (акули, скати, мурени), нехищная риба (зебрасома, риба-ангел і інші види) або ж корали і безхребетні актинії. Самими невибагливими вважаються більш складні в догляді безхребетні, які можуть загинути від незначних відхилень в хімічних показниках води.

Для життєзабезпечення таких акваріумів варто придбати дороге обладнання. Його необхідно буде задекодувати, це варто врахувати, розробляючи дизайн акваріума своїми руками. Фото демонструє, як вдало можна приховати всі дроти, шланги і трубочки, оформляючи фон мальовничими кораловими рифами, камінням і укриттями для риб у вигляді таємничих гротів і печер.

Правила оформлення акваріума своїми руками. Оформлення акваріума своїми руками: грунт, корчі, акценти як зробити гарний акваріум своїми руками

Акваскейп

Придбавши практичні навички і спираючись на набутий з часом досвід, можна спробувати освоїти такий особливий вид мистецтва, своєрідний аналог ландшафтного дизайну для парків і садів, як акваскейп.

Це акваріума своїми руками, якийспособни створити більш досвідчені акваріумісти. Підводний світ ними організовується за допомогою певних правил акваскейпу. Даний напрямок в аквадизайні має на увазі композицію, продуману до дрібниць. Для створення підводного ландшафту підбираються декоративні елементи, рослини і мешканці, здатні не тільки мирно співіснувати, але і висловлювати основну ідею, укладену в пейзажі.

Правила оформлення акваріума своїми руками. Оформлення акваріума своїми руками: грунт, корчі, акценти як зробити гарний акваріум своїми руками

Фон акваріума

Красивий фон для оформлення задньої стінки акваріума легко створюється за допомогою спеціальних плівок, на які нанесені зображення підводного світу. Вони можуть мати і просто насичений синій колір, що створює ефект глибини і контрастності. Але набагато цікавіше, включивши фантазію, продумати фон, розмір і обсяг резервуара, використовувані декорації і включити все в розроблений дизайн акваріума своїми руками: 250 літрів, є кам’яний фон, ефектні корчі, камені, мох, різні рослини — всі ці елементи будуть як не можна до речі.

Правила оформлення акваріума своїми руками. Оформлення акваріума своїми руками: грунт, корчі, акценти як зробити гарний акваріум своїми руками

Варто зауважити, що акваріума нерідко надає всій композиції (особливо об’ємної) неповторну чарівність і природність водного середовища. Його неважко створити своїми руками, використовуючи, наприклад, наламаний різними шматками пінопласт, який приклеюють до задньої стінки акваріума і фарбують спеціальною фарбою переривчастими мазками. Виходить чудова імітація кам’яного фону. Його можна зробити подібним способом, використовуючи шматки кори від корчів.

Композицію можна створити з омертвілого з морського рифу. У морському акваріумі тут знайдуть притулок дрібні безхребетні, поліпи та інші мешканці.

Дизайн акваріума, своїми руками розроблений і виконаний, дозволяє здійснити чималу кількість чудових ідей для сюжетних акваріумів з використанням екзотичних рослин, камінчиків. Неймовірна їх кількість можна втілити в життя, створюючи свої «сади каменів». А потім із задоволенням спостерігати за миготінням на їх тлі яскравих рибок з незвичайною забарвленням.

Головне — не перестаратися з елементами декору, рослинами і мешканцями акваріума. Все повинно гармонійно поєднуватися, приносити задоволення своєму творцеві і не завдавати шкоди рибкам.

Акваріум-елемент інтер’єру

Завдяки незвичайній красі, сучасні акваріумиЗдатні стати справжньою перлиною будь-якого інтер’єру. Різноманіття стилів і форм просто вражає. Акваріуми можуть бути підвісні, підлогові, вбудовані. Приголомшливий ефект в приміщенні створюють акваріуми-діорами, їх форма немов сприяє зануренню в захоплюючий водний світ. Власноруч оформлений варіант покращує самопочуття і піднімає настрій. Сьогодні не рідкість навіть сухий акваріум. Дизайн, своїми руками здійснений, дозволяє подарувати собі незвичайну креативну концепцію морського пейзажу. Безліч рішень можна створити завдяки неймовірному польоту творчості. Це, безумовно, просто і неймовірно цікаво!

Декорації не тільки прикрашають акваріум, але і служать укриттям для риб, місцем для ікрометання і кріплення багатьох видів рослин.

Зробити декорації досить просто. Найважливіше-забезпечити безпеку мешканців, не використовуючи шкідливих матеріалів і обов’язково дотримуватися пропорції. Гармонійна композиція — коли декорації відповідають розміру акваріума.

Внутрішній фон, як правило, імітує якийсь природний об’єкт: камені, корчі, зарості бамбука, кору коркового дерева.

Такий фон хороший для акваріумів з великими рибами, в яких великі декорації для акваріума будуть не зовсім доречні, до того ж великі риби люблять стрімко плавати, кидаючи декорації, а деякі види їх підкопують.

Бувають рельєфні фони, які виступають на більшу частину акваріума, бувають відносно плоскі.

Задню стінку резервуара можна прикрасити покупними матеріалами або зробити самостійно з підручних засобів. Розглянемо другий варіант.

Матеріали для самостійного виготовлення:

  • лист щільного картону за габаритами, що співвідносяться з розмірами задньої стінки;
  • листя сухої трави, насіння, відшарування кори дерев;
  • фарби акварельні;
  • клей.

Етапи виготовлення:

  1. лист картону повністю покривається чорною фарбою.
  2. після того як фарба висохне, клеєм (можна використовувати клей-олівець) промащується вся поверхня картону.
  3. заготовлена трава акуратно розподіляється по всьому листу і прокочується качалкою, щоб краще зафіксувалися частинки.
  4. прибираються не приклеїлися надлишки і при необхідності закладаються просвіти.

Готовий фон кріпиться на задню стінку акваріума із зовнішнього боку. Це тільки один варіант з безлічі можливих.

Подивіться ще 1 варіант виготовлення:

декорування камінням

Правила оформлення акваріума своїми руками. Оформлення акваріума своїми руками: грунт, корчі, акценти як зробити гарний акваріум своїми руками

Багато риби, наприклад, африканські цихліди, люблять ховатися і потребують укриттях. Для цих цілей роблять декорації в акваріум з каменів. Але слід враховувати ту особливість, що деякі камені, такі як вапняк, мармур, туф, піщаник виділяють в воду солі кальцію і роблять її жорсткою.

Камені в акваріумі або просто красиво розставляють, або роблять з них різноманітні гірки і гроти.

Якщо камені вирішено розмістити в техніці акваскейпа, то краще вибирати нерівні, фактурні і бажано темні. Камені без поцятков, з рівними гладкими краями виглядають неприродно. Пориста фактура каменів буде давати зайві тіні.

Камені не повинні бути одного розміру на грунті, інакше вони зіллються.

Щоб акваріум імітував куточок водного простору дикої природи, слід уникати занадто плоского рівного грунту. Рівним він може бути тільки у передньої стінки, щоб не відтягувати на себе увагу від декорації.

Правила оформлення акваріума своїми руками. Оформлення акваріума своїми руками: грунт, корчі, акценти як зробити гарний акваріум своїми руками

Окатана галька ніяк не впливає на якість води, тому дуже популярна у акваріумістів, які роблять декорації для акваріума своїми руками.

Будь-яка робота починається з вимірів. Розмір грота потрібно робити таким, щоб від нього була відстань до переднього і заднього скла, тоді риби, які рятуються від переслідування, зможуть випливати з грота з двох сторін.

Ніколи не потрібно робити в будиночку один вхід, щоб риба виявилася там замкненою.

Покрокова інструкція:

  1. з альбомного паперу скручуються трубочки, які будуть отворами грота.
  2. формується підстава. Для цього найбільш плоскі і широкі камені викладаються в ряд з поступовим заокругленням. Краще щоб камені були однакові по висоті.
  3. між камінням кладеться паперові трубочки, позначаючи вхід в грот.
  4. щоб отримати порожній простір всередині грота в центр кола з каменів поміщається грудку паперу або целофану, обмотаний скотчем.
  5. на клей (силіконовий герметик) садиться другий рівень каменів і всі наступні до потрібної висоти.
  6. після того як стінки гірки готові на паперовий клубок кладеться плоский камінчик – це підстава даху зсередини.
  7. приклеюються камені, що з’єднують стінки і підставу даху.

Грот готовий.

В отримані отвори між галькою можна вставити невеликі коряжки або після висихання посадити рослини, наприклад, таїландський папороть. Це зробить грот в акваріумі більш природним.

Силікон на гірці можна замаскувати дрібними камінчиками або піском.

Грот витримується протягом двох діб, потім з нього можна витягувати трубочки.

Важкі гроти краще ставити не на сам грунт, а на підкладку з оргскла, для цього можливо навіть знадобитися розчистити місце на дні. Якщо під важкий грот потрапить камінчик акваріумного грунту, він може викликати точкове напруження в склі дна, і воно трісне.

універсальний грот (простий варіант)

Перед початком роботи потрібно чітко уявляти як буде виглядати закінчена декорація. Краще її намалювати, щоб знати точно скільки і які форми площин знадобиться.

Для виготовлення знадобиться:

  • керамзит;
  • вода;
  • цемент;
  • пісок;
  • поліетилен.

Етапи виготовлення:

  1. цемент з піском змішується в пропорції 3: 1.
  2. керамзит засипається цементно-піщаною сумішшю, заливається водою і перемішується. Консистенція повинна бути такою, щоб кожна гранула була в цементі, але при цьому не тонула в ньому. Це потрібно, щоб у декорації, зробленої своїми руками, був яскраво виражений рельєф.
  3. на рівну поверхню розстеляється целофан (харчова плівка), на нього викладається отримана маса, і формуються заготовки: основа з двома колонами (2 шт.) і окремо плоска частина у формі овалу, прямокутника, яка буде кріпитися на колони.
  4. заготовки обов’язково накриваються целофаном зверху, інакше цемент буде ламким.
  5. після висихання фігур готується свіжий розчин цементу і піску в тих же пропорціях. Він наноситься на вершини висохлих стовпчиків однієї із заготовок і на них поміщається плоска частина. На отриману майданчик вже стовпчиками вниз кріпиться друга заготовка. Місця з’єднань закріплюються цементом.

В результаті виходить рельєфний фактурний грот в три яруси. Спорудження на тиждень слід помістити в воду, щоб пішла зайва луг з цементу.

Такі заготовки можуть бути будь-якої форми і розміру. А за рахунок того, що виходить рівний низ, їх можна використовувати в якості фону, обклеївши задню стінку.

Подивіться як зробити невеликий гро для акваріума:

Укриття з труб

Правила оформлення акваріума своїми руками. Оформлення акваріума своїми руками: грунт, корчі, акценти як зробити гарний акваріум своїми руками

Простий, не витратний і швидкий спосіб — зробити укриття для мешканців акваріума з сантехнічних поліпропіленових труб.

Діаметр труб вибирається в залежності від розмірів акваріума, рибок, бажання власника.

Етапи виготовлення:

  1. труби нарізати потрібної довжини.
  2. підготувати різнокольорову дрібну гальку (грунт).
  3. заготовки з поліпропілену ретельно змастити силіконовим герметиком.
  4. трубу вертикально поставити в ємність з грунтом і рясно обсипати камінчиками. Посуд повинна бути такою, щоб можна було покатати трубки по типу качалки з натиском для ретельного приклеювання.

Виробу дають висохнути і горизонтально розміщують на дні акваріума.

дерево в оформленні акваріума

Правила оформлення акваріума своїми руками. Оформлення акваріума своїми руками: грунт, корчі, акценти як зробити гарний акваріум своїми руками

Найчастіше самостійно роблять прикраси для акваріума з корчів. Вони мають цікаві форми і дозволяють створити химерні декорації в акваріум своїми руками. Для самостійного виготовлення корчі потрібно вибирати дерева з щільною деревиною, такі як ясен, ліщина, в’яз, клен. У хвойних порід деревина пухка, тому вона буде гнити у воді і сприяти розвитку бактерій.

У корчі перетворюються частини дерев під дією води, вітру, піску.

Корч, яка пролежала у воді і насичена нею, не зажадає доповнення у вигляді якоря для потоплення, вона добре буде триматися на дні.

У більшості випадків корчі потрібно заякорівать, так як вони мають хорошу плавучість.

Найшвидший спосіб потоплення і знезараження — це пропарювання корчі в міцному соляномуРозчині (2-2, 5 кг солі на 10л води) протягом 3-5 годин на повільному вогні.

Потім її поміщають у воду, прив’язавши важки, щоб вона потонула. Це робиться для того, щоб з корчі пішла сіль. Через 2-3 дні корч буде тонути без додаткового обважнення.

Куди б не завела фантазія, слід пам’ятати — будь-які декорації повинні враховувати звички і поведінку акваріумних риб і бути безпечними.