Як читати і трактувати показання барометра. Барометр і атмосферний тиск

340

Крім ртутного барометра, існує ще й барометр-анероїд (грец. — безжидкостний. Його так називають тому, що він не містить ртуті). Це металевий барометр, за формою нагадує годинник тільки з однією стрілкою.

Будова барометра-анероїда

Його механізм досить простий. Він складається з металевої коробочки з гофрованими краями, з якої викачано повітря. Щоб атмосферний тиск цю коробочку не розчавило, їй кришка відтягується пружиною вгору. При зменшенні атмосферного тиску, пружина випрямляє кришку, а при збільшенні кришка прогинається вниз і відтягує пружину.

За допомогою додаткового механізму до пружинки підключена стрілка-покажчик, яка пересувається вправо або вліво при зміні тиску. Під стрілкою прикріплена шкала, поділки якої нанесені за показаннями ртутного барометра. Отже, якщо стрілка вказує на цифру 750, значить атмосферний тиск зараз дорівнює 750 мм рт. Ст.

Атмосферний тиск вимірюється, так само для того, щоб передбачити погоду на найближчі дні. Барометр в метеорологічному справі-незамінна річ.

Атмосферний тиск на різних висотах

У рідині тиск залежить від щільності рідини і від висоти стовпа. Так само ми знаємо, що рідина малосжімаема. З цього випливає, що на всіх глибинах щільність рідини практично однакова і тиск залежить тільки від висоти.

З газами все набагато складніше, так як вони сильно стискаються. А чим сильніше ми стиснемо газ, тим більше стане його щільність, отже, він зробить більший тиск, так як тиск газу створюється ударами молекул об поверхню тіла.

Біля поверхні землі всі шари повітря максимально стиснуті шарами, які знаходяться над ними. Але якщо ми будемо підніматися, то шарів повітря, які стискають той, де ми знаходимося, буде все менше і менше, отже, щільність повітря буде зменшуватися і тиск через це буде зменшуватися.

Якщо в небо запустили повітряну кулю, то з висотою, тиск повітря на поверхню кулі буде все зменшуватися і зменшуватися. Це відбувається тому, що зменшується щільність і висота стовпа повітря.

Спостереження за атмосферним тиском показують, що середній тиск стовпа ртуті на рівні моря при 0°с дорівнює 760 мм рт. Ст. = 1013 гпа. Це називають нормальним атмосферним тиском.

Чим більше висота, тим менше атмосферний тиск.

В середньому, при підйомі на кожні 12 м атмосферний тиск зменшується приблизно на 1 мм. Рт. Ст.

Якщо ми знаємо залежність тиску від висоти, то за показаннями барометра ми можемо визначити, ні якій висоті над рівнем моря ми знаходимося. Для цього існує спеціальний тип барометра-анероїда, який називається висотомір, який використовується в авіації і при підйомах на гори.

Барометр-прилад, що вимірює показання тиску повітря на навколишні предмети, був винайдений в 17 столітті видатним італійським вченим е.торрічеллі. Спочатку виглядав як скляна трубка з відмітками, всередині її наповнювала ртуть. У момент проведення дослідження стовпчик ртуті знаходився на 760 мм, тепер цей показник прийнято вважати рівнем нормального тиску, за яким судять, підвищується тиск або навпаки знижується. Прилад такого виду завдяки високому ступеню точності і зараз застосовуються на різних метеостанціях і в наукових лабораторіях.

Через 2 століття, провівши величезну кількість випробувань і користуючись напрацюваннями видатного німецького вченого якова лейбніца, інженер-винахідник з франції люсьєн віді явив світу своє «дітище» — вдосконалений барометр-анероїд (від грецького «анерос» — «без вологи»), який був набагато безпечніше у використанні і мав більш легку вагу.

На сьогоднішній день існують такі різновиди:

  • рідинні барометри;
  • ртутні;
  • барометри — анероїди;
  • електронні.

Принцип роботи барометра

Зовні рідинний барометр має вигляд скляних трубок, що взаємодіють один з одним як сполучені судини відповідно до гідростатичних законів. Заповнює їх ртуть або інші легкі за вагою рідини (гліцерин, масло).

Чашковий барометр

Чашковий — скляна трубка з закритим кінцем і чашкою, показання тиску визначають, заміряючи висоту стовпчика рідини, який починається від рівня чашки і закінчується відміткою верхнього меніска.

Сифонний барометр

Сифонний — трубка з закритим довгим кінцем, сифонно-чашковий — дві трубки, одна у відкритому вигляді, інша в закритому + чашка, в них показання тиску повітря встановлюють за допомогою визначення різниці рівнів стовпчика рідини в першій і другій трубці.

Ртутний барометр

Ртутний барометр-пара сполучених судин, всередині-ртуть, верх однієї скляної трубки, довжиною приблизно в 90 см, закритий, там немає повітря. Залежно від змін в тиску ртуть під впливом повітря піднімається або опускається в скляній трубці, а невеликий поплавок показує рух ртутної маси і зупиняється на позначці, що показує її рівень в міліметрах. Норма-ртуть на позначці 760 мм рт. Ст., показання вище цього значення-йде процес підвищення тиску, нижче-зниження. Барометри такого типу практично не використовуються в звичайному побуті, адже ртуть є небезпечною отруйною речовиною, конструкція барометра досить громіздка і вимагає обережного ставлення. Тому вони широко застосовуються тільки в лабораторних умовах, на різних наукових метеорологічних станціях і в промисловості, там, де важлива абсолютна точність передачі даних.

Класичний барометр-анероїд

Як читати і трактувати показання барометра. Барометр і атмосферний тиск

(1 — корпус; 2-гофрована пустотіла металева коробочка; 3-скло; 4-шкала; 5-металева плоска пружина; 6-спіральна пружина; 7-нитка; 8 — передавальний механізм; 9-стрілка-покажчик )

Система роботи механічного барометр-анероїда, в якому відсутня будь-яка рідина, заснований на принципі впливу тиску повітря на метал. В середині приладу розташовується коробка з тонкими гофрованими стінками з металу, під силою дії повітря стінки стискаються або розтискаються, важіль повертає стрілку в ту чи іншу строну. Бувають настінного і настільного типу, дуже зручні і практичні у використанні, тому їх дуже часто використовують в домашніх умови, в офісах і різних установах.

Електронний барометр

Як читати і трактувати показання барометра. Барометр і атмосферний тиск

Електронний (або цифровий) барометр — сучасний різновид даного приладу, лінійні показники звичайного барометра-анероїда перетворюються в електронний сигнал, який обробляється мікропроцесором і виводиться на рідкокристалічний екран. Має компактні розміри, простий і зручний у використанні, наприклад, для риболовлі, туризму або як дачний варіант.

На даний момент вже існує цифровий варіант барометрів, які вбудовані як додаткова функція в мобільний пристрій або в годинник-барометри.

Барометр-це вимірювальний прилад, який призначається для визначення тиску атмосферного повітря. Крім метеорологічного застосування, барометр використовується для екологічного контролю (наприклад, для атестації робочих місць) або в авіації (для визначення висоти польоту над рівнем моря).

Малюнок 1. Барометр-анероїд

Вперше, барометр був винайдений і описаний у творі «opera geometrica» в 1644 році вченим з флоренції (італія) еванджеліста торрічеллі. Це був рідинний ртутний барометр, тиск по якому вимірювалося по висоті ртутного (рідинного) стовпа в трубці, запаяної зверху, а нижнім кінцем вміщеній в посудину з ртуттю (рідиною). У день, коли торрічелі проводив досвід зі своїм ртутним барометром, видалася тиха сонячна погода, а стовпчик ртуті зупинився на позначці 760 мм.з тих пір, тиск в 760 мм ртутного стовпа є нормальним. Ртутні і рідинні барометри є найбільш точними і до сих пір використовуються на метеорологічних станціях. Їх недоліком є крихкість, небезпека і великі розміри.

У 1844 р. Французький інженер люсьєн віді, використовуючи дослідження німецького математика і фізика xvii ст. Готфріда вільгельма лейбніца, сконструював принципово новий, безрідний барометр, який був названий барометром-анероїдом(від грец. «анерос» — не містить вологи). Барометри, побудовані на основі барометра л. Віді, на даний момент, є самими поширеними.

Взагалі, барометри, в залежності від принципу дії можуть бути ртутними, рідинними, анероїдними або електронними.

— рідинний барометр-прилад, в якому використовується принцип врівноваження ваги стовпа рідини тиском атмосфери.

— ртутний барометр –Атмосферний тиск, в якому, можна заміряти по висоті ртутного стовпа на прикріпленою поруч шкалою.

— прилад, принцип дії якого заснований на зміні розмірів металевої коробки наповненої розрідженим повітрям, під дією атмосферного тиску. Такі барометри надійні і мають невеликі розміри.

— електронний барометр-даний вид барометрів працює на принципі перетворення лінійних розмірів традиційної анероїдної барокоробки в електричний сигнал і подальшої обробки цього сигналу мікропроцесором. Якщо ж, замість анероїдної коробки використовується тензоперетворювач, то вимірюваний тиск сприймається цим чутливим елементом, перетворюється через його деформацію, в зміну електричного опору тензорезисторів тензометричного перетворювача.

Однак, оскільки тема даної статті» барометр-анероїд», повернемося до даного виду приладів для вимірювання тиску і розглянемо їх більш детально.

Отже, — це прилад, який призначається для вимірювання атмосферного тиску механічним способом. Конструктивно анероїд складається з круглої металевої (нікель-срібної або із загартованої сталі) коробки з гофрованими (ребристими) підставами, в якій, шляхом відкачування повітря, створено сильне розрідження, поворотної пружини, передавального механізму і стрілки покажчика. Під дією атмосферного тиску: його підвищення або зниження, коробка, відповідно, або стискається, або розгинається. При цьому, при стисненні сильфонной коробки верхня прогинається поверхню починає тягнути прикріплену до неї пружину вниз, а при зниженні атмосферного тиску, верхня частина, навпаки, вигинається і штовхає пружину вгору. До поворотної пружини, за допомогою передавального механізму, прикріплена стрілка покажчика, яка рухається за шкалою, проградуйованою відповідно до показань ртутного барометра (рисунок 2). Варто відзначити, що зазвичай, на практиці, застосовується кілька (до 10 шт.) послідовно з’єднаних тонкостінних гофрованих коробок з розрядженням, що збільшує амплітуду ходіння стрілки за шкалою.

Як читати і трактувати показання барометра. Барометр і атмосферний тиск

Малюнок 2. Пристрій барометра-анероїда.

Барометри-анероїди, завдяки малим розмірам і відсутності рідини в конструкції, найбільш зручні і портативні; вони широко застосовуються на практиці.

На жаль, барометри піддаються впливу температури навколишнього середовища і зміни пружності пружин з плином часу. Тому, сучасні барометри-анероїди обладнані дугоподібним термометром, або, так званим компенсатором, який призначається для внесення поправки показань приладу на температуру.

Взагалі, для отримання істинного значення атмосферного тиску, показання барометра-анероїда потребують різних поправках, що визначаються порівнянням з ртутним барометром. Виділяють три поправки до анероїдів :

Поправка на шкалу-дана поправка залежить від того, наскільки нерівномірно барометр-анероїд реагує на зміну тиску на різних ділянках шкали,

Поправка на температуру-обумовлюється залежністю між температурою і пружністю анероїдних гофрованої коробки і пружини,

Поправка додаткова-обумовлюється зміною, по закінченні часу, пружності анероїдних гофрованої коробки і пружини.

Корпус барометра-анероїда, зазвичай, виготовляється з цінних порід дерева, таких як: горіх, дуб, бук, вишня або червоне дерево. Такі барометри вже не просто прилади вимірювання атмосферного тиску, а предмети інтер’єру. Однак, для здешевлення всієї конструкції, і додання більшої практичності, корпус анероїда може бути виготовлений із пластику або металу.

Барометри-анероїди представлені моделями:

— бамм — 1-барометр, який призначається для вимірювання атмосферного тиску в наземних умовах і в приміщеннях. Внесений до держреєстру засобів вимірювань рф, тому може бути використаний для проведення атестацій робочих місць.

— м-67-найбільш точний і невибагливий барометр. Завдяки своїм конструкційним особливостям здатний працювати при температурах від -10 до +50 о с (рисунок 3).

— м-110-барометр промислового застосування, внесений до держреєстру засобів вимірювання.

— бб-0,5 м-побутовий барометр настінного розміщення. Прекрасно підходить для орієнтовних вимірювань за атмосферним тиском.

— бр-52-шкільний барометр-анероїд, застосовуваний в якості навчального посібника і для проведення дослідів.

Як читати і трактувати показання барометра. Барометр і атмосферний тиск

Малюнок 3. Барометр моделі м67.

Для проведення більш точних або більш тривалих вимірювань, а також для повірки суміжних приладів на метеостанціях, метеопостах і лабораторіях використовуються інші прилади. Вони можуть бути як цифровими, так і механічними. Наприклад, барометр боп — 1м будучи зразковим переносним барометром, як еталонний засіб вимірювання, призначається для повірки барометрів різних конструкцій і приладів загальнопромислового призначення, що вимірюють атмосферний тиск.

Брс-1м-барометр робочий мережевий, призначається для точного визначення абсолютного тиску повітря, має цифровий інтерфейс rs232 для підключення до комп’ютера.

Метеорологічний барограф м-22а-прилад, який призначається для визначення і графічної реєстрації величин атмосферного тиску як всередині, так і зовні приміщення, за певний проміжок часу (рисунок 4.).

Як читати і трактувати показання барометра. Барометр і атмосферний тиск

Малюнок 4. Барограф м — 22а

Автоматизований цифровий барометр мд-13 використовується на метеостанціях для довготривалого (до 1 місяця) вимірювання атмосферного тиску з можливістю передачі результатів вимірювання на комп’ютер.

«columbus», звичайно ж не єдина марка метеостанцій в росії. Головна їхня відмінність-це спроба створити з традиційно прикладного інструменту, раніше представлявся в класичних формах, предмет прикраси інтер’єру. Широка гама відтінків, декорування, застосування оформлення латунню і алюмінієм – все це перетворює звичайний прилад передбачення погоди в маленький шедевр (повноправний елемент інтер’єру).

Навіщо взагалі потрібна метеостанція.

Зазвичай ми дізнаємося погоду зі зведень гідрометцентру і не завжди розуміємо, на основі чого береться кінцевий прогноз. Маючи в своєму розпорядженні метеостанцію «columbus», ми завжди зможемо самі, довіряючи своїм очам, скласти свій, особистий прогноз погоди. Більш повно це питання висвітлено в паспорті метеостанцій «columbus».

Інструкція з експлуатації метеостанцій, барометрів

1. Облік висоти місцевості при регулюванні барометра

При метеоспостереженнях всі дані про тиск повітря співвідносяться з висотою над рівнем моря. Для отримання порівнянних значень при цьому коригують вплив висоти місцевості на тиск повітря (тиск знижується з висотою). Кімнатний барометр регулюється таким чином, що він вказує тиск повітря щодо висоти над рівнем моря. Тому перед використанням необхідно відрегулювати барометр по відповідній висоті місця застосування. Принцип регулювання по висоті місцевості полягає в тому, що зміна тиску повітря компенсується корекцією стрілки приладу в протилежному напрямку.
На заводі-виробнику барометр встановлюється на висоту місцевості, зазначену на упаковці. Тому тільки в рідкісних випадках можлива експлуатація барометра без нового регулювання.
Найпростіший шлях правильного регулювання барометра-відрегулювати його по вже наявному в даній місцевості барометру або за даними про тиск повітря, що повідомляються в зведеннях погоди.
Якщо вже точно відома висота місця застосування барометра, то коригуюче значення можна обчислити. В основі цього розрахунку лежать наступні міркування: тиск повітря падає зі зростанням висоти і залежності: 1 мм ртутного стовпа на 10.7 метрів різниці висот.
Приклад:
Висота місцевості-200 метрів
Висота експлуатації-40 метрів
Різниця висот-160 метрів
Потрібно перемістити стрілку на 160/10, 7=15 мм рт ст в сторону більш низького тиску для зростання тиску повітря.

2. Регулювальний гвинт

Переміщення стрілки здійснюється обертанням регулювального гвинта. Він зроблений з латуні і розташовується в отворі задньої стінки. При регулюванні завжди вибирайте найкоротший шлях.

Оскільки в закритих приміщеннях тиску повітря однаково із зовнішнім, то барометр можна підвішувати в будь-якому місці. Однак не рекомендується навішувати його на сирих зовнішніх стінах або поблизу джерел тепла. Це особливо важливо для барометрів, з яким скомбіновані термометри і гігрометри.

Перед кожним зчитуванням злегка постукайте по склу. При цьому невелике тертя барометра дозволяє визначити тенденцію до зміни тиску повітря. Також можнаПроводити порівняння, якщо кожен раз після зчитування поєднується зі стрілкою барометра.

При тиску повітря 765 мм рт ст і більше можна розраховувати на спокійну і суху погоду, при чому погода тим стійкіше, чим вище тиск повітря. Влітку погода переважно безхмарна і тепла, взимку морозна. Однак при високій вологості і західному вітрі (для європейської частини росії) можливий туман (особливо взимку) і дощ.
— при повільному і постійному зростанні показань барометра слід очікувати поліпшення погоди, в той час як повільний спад означає поліпшення погоди.
— швидке зростання при нестійкій погоді часто змінюється швидким падінням і означає продовження нестійкості, зміну хмарності, поривчасті вітри і злива мул град.
— взимку зростання тиску вказує на мороз, спад – на пом’якшення морозу і відлига.
— значення в 750 мм рт ст і нижче часто пов’язані з сильно хмарністю і опадами. Якщо тиск повітря падає значно нижче 750 мм рт ст, то слід очікувати сильного вітру або бурі.
— влітку швидкий спад тиску при великій спеці означає грозу.

6. Температура і вологість в житловому приміщенні

Людина відчуває комфорт при температурі в межах 18-22 градуси і відносній вологості в межах 45-70%. Коливання вологості повітря в житловому приміщенні переважно незначні, проте вологість взимку падає зазвичай до 25-40% (особливо в приміщеннях з центральним опаленням), що пов’язано з великою різницею в температурі приміщення і зовні. В цьому випадку повітря дуже сухе, і підвищену вологість можна забезпечити за допомогою зволожувачів повітря.

7. Корекція індикації на термометрах і гігрометрах

Хоча регулювання стрілочних термометрів і гігрометрів точно перевіряється на заводі-виробнику, в деяких випадках, наприклад: після сильної тряски при транспортуванні, може знадобитися корекція. Коригуючу регулювання можна здійснити за допомогою викрутки через отвір на задній кришці. При цьому слід ввести викрутку в видиму щілину на опорі вимірювального механізму. Рекомендуємо проводити корекцію тільки в тому випадку, якщо еталонні вимірювання, проведені, за допомогою декількох рідинних термометрів або регенерованих волосяних гігрометрів або психрометрів виявляють помітні розбіжності.
У працездатності гігрометрів і стрілочних термометрів можна переконатися, якщо подихати на них з тильного боку. Якщо нитка капілярів рідинного термометра перервана, то її можна знову з’єднати шляхом струшування в напрямку верхівки капілярів або в напрямку чашки. Найкраще це зробити за допомогою попереднього повільного нагріву, волає рух нитки наверх. При цьому термометр повинен бути обов’язково відгвинчений від рамки.

Висота місцевості застосування — не більше 300 метрів над рівнем моря
— діапазон вимірювання тиску — від 695 до 805 мм рт ст (927-1073 гектопаскаль)
— діапазон вимірювань температури-від мінус 10 с до плюс 50 с
— діапазон вимірювань вологості– 0-100%

Пам’ятка щодо поводження з метеостанціями «columbus»

1. У разі необхідності маркування метеостанцій або приклеювання цінника переконливо просимо вас дотримуватися наступних правил:
Не приклеювати наклейки на дерев’яні частини корпусу метеостанцій;
Не користуватися сильнодіючими клеять засобами, в тому числі скотчем;
Рекомендується: для ідентифікації метеостанцій приклеювати наклейку на зворотну сторону виробу.

2. Зверніть особливу увагу на упаковку метеостанцій. Заводська упаковка оберігає метеостанції від подряпин. Настійно рекомендуємо вам виробляти упаковку метеостанцій в наступному порядку:
Обгортковий папір;
Поліетиленовий пакет;
Бульбашкова плівка.

3. Забороняється використовувати чистячі засоби, не призначені для дерева. Зверніть особливу увагу на лаковані частини корпусу.

4. Оскільки в метеостанціях застосовується скло, будьте гранично обережні при розпакуванні/упаковці, виставленні і переміщенні метеостанцій. Рекомендується застосування спеціальних рукавичок при поводженні з метеостанціями.

5. При розміщенні метеостанцій у вітрині, стежте за тим, щоб метеостанції знаходилися на максимальній відстані від освітлювальних приладів (особливо галогенових світильників). Тепло, що випромінюється даними світильниками, може привести до пошкодження покриття метеостанцій.

6. При упаковці, транспортуванні метеостанцій з годинником уважно стежте за тим, щоб не залишати батарейки в корпусі. Це пов’язано з ризиком того, що батарейка може потекти.

Ретельне дотримання даних умов допоможе вам надати покупцеві метеостанції в ідеальному стані і уникнути можливих проблем із зовнішнім виглядом і працездатністю метеостанцій.

Http://www.columbus.su

Інформацію про навколишній світ можна отримувати різними способами. Можна, наприклад, просто виглянути у вікно, щоб дізнатися, яка сьогодні на вулиці стоїть погода і чи варто брати з собою парасольку.
Можна подивитися на термометр і визначити, як потрібно одягатися, виходячи з дому. Але для того, щоб з’ясувати, чи довго протримається хороша погода, або в найближчі години можливий дощ, нам знадобиться хороший барометр.

Що таке барометр?

Барометром називають прилад, що вимірює атмосферний тиск. Над поверхнею землі розташований шар атмосфери товщиною в кілька десятків кілометрів. Суміш газів, складова, хоча і відрізняється невеликою вагою, але в таких величезних кількостях все ж надає на земну поверхню певний тиск. Ми не помічаємо його, так як наші організми до нього добре пристосовані, проте величину атмосферного тиску можна виміряти.

Перші вимірювання тиску атмосфери виконувалися за допомогою дуже простого вимірювального приладу-тонкої скляної трубки, в яку була залита ртуть. Припустимо, товщина трубки — 1 міліметр, а довжина – рівно 1000 міліметрів, або 1 метр.

Якщо перекинути трубку запаяним кінцем вертикально вгору, а відкритим донизу, то частина ртуті витече, а деяка кількість залишиться всередині. Ртуть буде витікати, поки тиск всередині трубки і зовні не врівноважиться.
Якщо виміряти висоту стовпчика ртуті в трубці, цю величину можна умовно вважати величиною тиску атмосфери. Для нормальних погодних умов вона становить 760 міліметрів ртутного стовпа-це і є показання ртутного барометра. В якості рідини, що заповнює трубку, можна використовувати воду, спирт і т.д., але загальноприйнятим є використання ртуті.

Більш зручним і точним в показаннях є так званий барометр-анероїд, або безводний барометр. Вимірювання тиску в ньому відбувається за допомогою запаяної коробки з тонкої жерсті, з якої відкачана частина повітря.

Під дією атмосферного тиску стінки коробки прогинаються і розтягують або стискають пружину, до іншого краю якої прикріплена стрілка. Циферблат показує, на яку величину змінився тиск атмосфери в порівнянні з базовими показниками.

Передбачення погоди за допомогою барометра

Зі шкільних уроків природознавства ми пам’ятаємо, що тиск повітря не є постійною величиною – воно змінюється в залежності від погодних і кліматичних умов. Зі змінами тиску у високих і низьких шарах атмосфери пов’язані .

Якщо стоїть хороша, тепла і безвітряна погода, барометр показує високий тиск. Але як тільки воно починає знижуватися, значить, на наступний день нас чекає похолодання або дощ.

Як читати і трактувати показання барометра. Барометр і атмосферний тиск

Для того, щоб передбачати погоду, зовсім не обов’язково розташовувати барометр на вулиці. Тиск атмосфери в межах вашого будинку буде рівно таким же, як і на відкритому просторі. Трохи впливає на показання приладу поверховість будинку, адже на 12-му або 25-му поверсі тиск навіть в гарну погоду буде нижчим, ніж на нижніх поверхах того ж будинку.

Використання барометра для визначення висоти

Оскільки з підйомом вгору тиск атмосферного стовпа знижується, ця властивість давно використовується в авіаційних приладах, що визначають висоту польоту. Такі прилади називаються альтиметрами.

Звичайно, показання перших, ще недосконалих приладів істотно залежали від погодних умов, адже погана погода супроводжується падінням тиску, і значить, прилад буде показувати більшу висоту, ніж насправді, якщо не вносити коригування в його показання. Сучасні альтиметри працюють за іншим принципом, не використовуючи для вимірювання висоти тиск атмосфери.

Як користуватися барометром?

Як правило, побутовий барометр-анероїд являє собою стрілочний прилад з круглою або напівкруглою шкалою, на яку нанесені ділення. Вимірювання традиційно ведеться в міліметрах ртутного стовпа.

Якщо стрілка показує 750-760 мм рт. Ст., то попереду вас чекає прекрасний погожий день, який можна присвятити прогулянці, поїздці наПрироду, виїзду на дачу і т.д. Якщо ж тиск впало нижче 750 мм рт. Ст. І продовжує знижуватися, це, швидше за все, означає наближення похмурої погоди, різке похолодання і пов’язане з ним випадання опадів.

Як читати і трактувати показання барометра. Барометр і атмосферний тиск

Спостереження атмосферного тиску життєво важливі для людей, які страждають підвищеним або зниженим тиском крові. У періоди різкого падіння атмосферного тиску такі люди, як правило, відчувають погіршення свого стану.

Інформація про зміну погоди важлива для них, щоб встигнути вчасно прийняти ліки і зберегти свою працездатність, а в деяких випадках і здоров’я.