Що робити якщо засмічення в раковині. Як прочистити раковину від засмічення в домашніх умовах? механічні способи прочищення

129

Періодично кожна людина стикається з проблемою як усунути засмічення в раковині. Це поширена ситуація, що виникає в процесі експлуатації сантехніки.

Перед початком чищення треба прибрати всі предмети, що зберігаються під мийкою. З раковини теж треба вигребти все сміття і прибрати воду. Заздалегідь треба приготувати побільше ганчірок і відро, куди треба буде зливати брудну воду. Перед чищенням рекомендується видалити з засмітилася раковини всю рідину, а потім залити в неї гарячої води.

усуваємо засмічення вантузом

Найпростішим способом почистити засмічення в домашніх умовах є використання вантуза. Це найпростіший засіб для чищення раковини, доступне кожному.

Щоб позбутися від засмічення, треба:

  1. щільно притиснути гумову основу вантуза до отвору зливу в раковині;
  2. різкими ривками створити тиск всередині труби, яке викличе гідравлічний ефект, виштовхнувши засмічення;
  3. за допомогою активних рухів вантузом витягти з труби більше сміття;
  4. закрити злив фільтруючої сіткою, щоб сміття знову не потрапив в трубу;
  5. прибрати воду з брудом, сміттям, скориставшись ганчірками;
  6. знову попрацювати вантузом;
  7. ці дії повторювати, поки вода не почне безперешкодно йти в зливний отвір раковини.

за допомогою троса

Видалити засмічення в мийці можна за допомогою сантехнічного троса – це таке пристосування з дроту зі спіральним наконечником, для зручності використання оснащене рукояткою. Довжина сантехнічних тросів може досягати трьох метрів. Це дозволяє прибрати засмічення на аналогічній відстані від зливного отвору. Троси мають різний діаметр, передбачений під певні розміри каналізаційної труби.

Для усунення засмічення:

  1. кінець сантехнічного троса вводиться в зливний отвір;
  2. одночасно треба обертати рукоятку на іншому кінці троса, щоб створювалося певний тиск;
  3. спіральна дріт не повинна ослабнути, інакше користі від неї не буде;
  4. коли трос досягне засмічення, треба із зусиллям рухати його вперед-назад, що допоможе зруйнувати затор в трубі і проштовхнути сміття.
  5. після очищення труби трос витягти, промити від забруднень.
  6. потім треба залити спеціальний засіб в слив мийки, щоб сполоснути водостік і видалити з нього жирний наліт, залишки забруднень.

розбираємо і чистимо сифон

Якщо використання вантуза або сантехнічного троса не допомогло, то доведеться розбирати сифон. Для прочищення сифона його потрібно демонтувати, попередньо підставивши під нього відро.

Для цього треба:

  1. відкрутити фіксуючі кільця, зняти сантехнічний елемент з труби;
  2. видалити зсередини накопичився сміття, очистити деталі елемента знежирюючим складом, промити всі деталі теплою водою;
  3. елементи сифона зібрати, монтувати виріб назад до труб.

На завершення процедури очищення треба відкрити кран, щоб перевірити ефективність проведеної прибирання. Якщо засмічення ховався тільки в сифоні, то вода спокійно буде йти в слив раковини.

народні методи чищення

Засмітилася мийку можна почистити народними засобами.

  • концентрований розчин солі . У склянці води розчинити кухонну сіль (кілька ложок), розмішати, вилити концентрований розчин в зливний отвір. Залишити мийку на п’ять хвилин, потім активно попрацювати вантузом до усунення засмічення.
  • суха сіль . Стакан солі всипати в зливний отвір раковини, влити слідом склянку гарячої води, залишити мийку на півгодини. Промити водостік гарячою водою з крана.
  • сода харчова . Це засіб має лужну природу, тому ефективно при жирових засміченнях на кухні. За аналогічним принципом працює кріт від засмічень. У склянці води треба розчинити 5 великих ложок соди. Попередньо содовий порошок треба протягом 5 хвилин прожарити на сковороді. Коли вона охолоне, поступово додати порошок у воду і розмішати. Наявність невеликого осаду допускається. Розчин залити в слив, залишити на 10 хвилин, потім промити гарячою водою з крана.
  • сода з оцтом . Насипати в отвір мийки 5 великих ложок порошку харчової соди, слідом влити склянку оцту (9%). Виникне хімічна реакція, яка розчинить сміттєву пробку. Коли шипіння з труби припиниться, промити мийку і труби гарячою водою.
  • сода з оцтом і пральним порошком . Змішати по 5 ложок порошку харчової соди і прального засобу, засипати суміш в отвір раковини. Слідом залити в слив склянку оцту. Мийку залишити на півгодини. Промити раковину напором гарячої води з крана.
  • пральний порошок . Всипати 2 ложки гранульованого порошку в водостік, включити на 5 хвилин потік гарячої води. Спосіб працює при несильному засміченні.
  • сода з сіллю . Змішати по склянці солі і соди, розчинити суміш в 2 склянках теплої води. Отриманий концентрований розчин влити у водостік на чверть години. Промити раковину гарячою водою.
  • лимонна кислота з содою і сіллю . Змішати 1 частина лимонки, 2 частини солі, 2 частини соди. Суміш висипати в водостік, залити 2 частинами окропу. Залишити на 5 хвилин, потім змити гарячою водою.

хімічні засоби

При усуненні засмічень за допомогою побутової хімії треба дотримуватися порядку дій, зазначений в інструкції. Заздалегідь треба врахувати, що для кожного виду забруднень застосовується свій засіб.

  • хімічні агресивні очищувачі не можна використовувати для видалення засмічення в кухонній раковині. Кислотні і лужні хімічні речовини можуть потрапити з труби в мийку, пошкодивши її поверхню.
  • якщо часто використовувати для боротьби з засміченнями сильну хімію, то можна нашкодити каналізаційним трубах.
  • перед використанням хімічних очищувачів треба надіти рукавички і маску, відкрити вікно для припливу свіжого повітря і усунення шкідливих парів.
  • після виконання всіх умов треба залити засіб в отвір зливу мийки, почекати зазначений час, включити гарячу воду для перевірки результатів виконаної роботи.

Що робити якщо засмічення в раковині. Як прочистити раковину від засмічення в домашніх умовах? механічні способи прочищення

Хімічні засоби для боротьби з засміченнями бувають сухими або рідкими. Перші вважаються найбільш концентрованими, рідкі засоби діють м’якше, безпечніше і щадяще.

Кислотні очищувачі володіють агресивним впливом, швидко справляються з засміченням, але руйнують труби водопроводу. Лужні препарати працюють м’якше, але ефект не такий високий.

Популярні хімічні засоби для чищення раковини:

  • містер мускул . Ефективний профілактичний засіб від засмічень, знищує бактеріальну мікрофлору, що живе в каналізації;
  • тірет турбо . Хороший засіб для боротьби зі складними засміченнями, підходить для труб з будь-якого матеріалу (метал, пластик). Додатково усуває з труб смердючий запах, вбиває патогенну мікрофлору;
  • баги потхан . Сильний хімічний препарат, що усуває папір, жировий наліт, відходи їжі або вапно. Засіб дуже агресивне, вимагає граничної обережності.
  • кріт . Ефективно усуває засмічення, неприємний запах з каналізації, доступний за ціною;
  • флуп . Гранульований засіб, ефективно розправляється з засміченнями за короткий час. Підходить для кухонних і ванних мийок;
  • чистка труб екстра . Порошковий очищувач, засипати в водостік, залишити на ніч. Вранці промити гарячою водою. Поки всередині стоку порошок, користуватися мийкою заборонено;
  • бешкетник . Потужний препарат, підходить для будь-яких труб, очищає унітази, раковини, сифони, каналізацію. Прибирає запахи, знищує бактерії. Безпечний для емалевих поверхонь. Не можна використовувати для алюмінієвих труб.

Що робити якщо засмічення в раковині. Як прочистити раковину від засмічення в домашніх умовах? механічні способи прочищення

Активний елемент всіх хімічних очищувачів засмічень-натрію гідроксид. Це токсична речовина. Тому треба дотримуватися запобіжних заходів при їх застосуванні, використовувати рукавички, маску, видалити з кімнати дітей.

профілактика засмічень

Уникнути частих засмічень допоможе грамотна профілактика.

  • потрібно встановити в зливний отвір фільтруючу сітку. Вона перешкоджає попаданню крупного сміття в трубу.
  • періодично проводити профілактичну чистку водостоку за допомогою оцту і соди або спеціальних профілактичних препаратів.
  • перед миттям посуду треба ретельно очищати її від залишків їжі, не можна виливати в раковину жири або масла.
  • краще встановлювати каналізаційні елементи з пластика. Вони не піддаються корозії, довговічні, простіше очищаються.

Усунути засмічення в домашніх умовах самостійно нескладно. Але краще регулярно проводитиПрофілактичну чистку.

Причини засмічення

Частіше засмічення в мийці відбувається з таких причин:

  • коли в раковину потрапляють сторонні предмети;
  • коли на внутрішніх стінках труб утворюються неорганічні або органічні скупчення, які зменшують внутрішній діаметр. Це перешкоджає нормальному зливу води;
  • коли при монтажі каналізаційних труб допущена помилка в куті нахилу комунікацій;
  • якщо на внутрішній стінці каналізаційних труб утворилися подряпини, які порушують нормальний злив води в раковині.

Що робити якщо засмічення в раковині. Як прочистити раковину від засмічення в домашніх умовах? механічні способи прочищення

Під впливом цих факторів відбувається засмічення мийки, що вимагає термінової чистки. Проблему можна вирішити швидко, не вдаючись до послуг приходить сантехніка.

Якщо засмітилася раковина на кухні що робити, щоб діяльність в цьому найважливішому приміщенні не була паралізована до приходу бригади сантехніків? від такої аварійної ситуації не застрахована жодна господиня, і в зв’язку з цим необхідно знати кілька способів ліквідації цієї проблеми і вміти їх застосовувати. причому , не завжди на кухні знайдеться спеціальний розчин, який здатний впоратися з цим завданням, тому , знаючи способи із застосуванням підручних засобів , завжди можна вийти з положення, використовуючи їх на практиці.

В системі відвідної каналізаційної труби є одне саме проблемне місце, в якому збирається осад. В одних конструкціях це резервуар сифона, а в інших — вигнутий ділянку труби, що виконує його роль (інакше цей елемент називається гідрозатвор). У цьому місці каналізаційного стоку раковини зазвичай затримується брудна вода, і, природно, бруд осідає на стінки нижньої частини сифона, де в більшості випадків і утворюється засмічення.

Що робити якщо засмічення в раковині. Як прочистити раковину від засмічення в домашніх умовах? механічні способи прочищення

Різні типи сифонів-в переважній кількості випадків засмічення відбуваються саме тут

Якщо така аварійна ситуація все-таки склалася, то не варто відразу ж викликати сантехніка, так як на цьому процесі можна заощадити, виконавши роботу самостійно.

Існує безліч способів очистити слив кухонної мийки від скопилася бруду. Деякі з них перевірені роками застосування багатьма поколіннями господарів, а інші — винайдені умільцями зовсім недавно, і в них використовуються засоби, які, здавалося б, абсолютно далекі від сантехніки.

Засмічення раковини можуть бути трьох видів:

  • експлуатаційні, що виникли в результаті скупчилися жирних і грязьових відкладень.
  • механічні, що з’явилися через попадання в сто к до рупного сміття, який заважає вільному переміщенню води.
  • технічні засмічення, які можуть виникнути через неправильно зібраної конструкції сифона або внаслідок заводського браку. Цей варіант іноді може бути виправимо виключно заміною сифонного зливного блоку.

У будь — якому випадку , потрібно спробувати усунути проблему своїми руками, тим більше що, і заміна гофрованої труби в комплексі з сифоном-теж ніяк не відноситься до завдань підвищеної складності. Однак, перш ніж купувати новий комплект, слід спробувати різні способи прочищення.

очищення раковини вантузом

Спосіб очищення раковини за допомогою вантуза вважається традиційним і досить дієвим. Тому цей сантехнічний аксесуар повинен бути в будь-якому домашньому господарстві, тим більше що, коштує він недорого, а експлуатувати його можна десятиліттями.

Що робити якщо засмічення в раковині. Як прочистити раковину від засмічення в домашніх умовах? механічні способи прочищення

Відоме практично всім сантехнічне пристосування-вантуз

перший спосіб

Вантуз складається зі зручної дерев’яної або полімерної рукоятки і ковпака з товстої гуми. Це простий пристрій працює за принципом створення в зливний трубі гідроудару невеликої сили. Під його впливом, що скупчилася злежалася бруд зсувається з місця і піднімається з сифона до рівня відвідної труби, а вода потім забирає її в каналізацію.

Для того щоб провести маніпуляції з вантузом , потрібно взятися двома руками за його рукоятку і притиснути ковпак до зливного отвору раковини. Гумова частина вантуза працює, як присоска, і при натиску добре закріплюється на гладкій керамічній або металевій поверхні.

Що робити якщо засмічення в раковині. Як прочистити раковину від засмічення в домашніх умовах? механічні способи прочищення

Потім, потрібно, застосувавши зусилля, виконати кілька поступальних натискають рухів вниз-вгору . В цей час всередині труби відбувається рух рідини, яке передається всім скупчення в засміченні. Вони відстають від стінок і вільно можуть переміщатися разом з надходить водою в каналізаційний стік.

Що робити якщо засмічення в раковині. Як прочистити раковину від засмічення в домашніх умовах? механічні способи прочищення

Принцип дії вантуза-створюваний ним гідроудар страгивает засмічення з місця

Якщо перша спроба була невдалою, і вода як і раніше йде погано або не йде зовсім, то маніпуляції з вантузом варто повторювати до отримання позитивного результату. Якщо при знятті ковпака з місця зливу, разом з ним в раковину вийде бруд і елементи нальоту , то їх відразу ж потрібно видалити, щоб уникнути повторного засмічення труби.

Дуже важливо – якщо до зливної труби приєднаний патрубок від від верстія переливу, то цей отвір обов’язково слід закрити, наприклад, зробивши кляп з мокрої ганчірки. В іншому випадку спроби приречені на невдачу – вода піде по шляху найменшого опору, і почне виходити з отвору переливу, не передаючи гідроудар скупченням бруду.

другий спосіб

Якщо не вийшло впоратися з засміченням тільки за допомогою вантуза , то цей інструмент можна використовувати в комплексі з сумішшю, інгредієнти якої є на будь — якій кухні-це сода і сіль.

Для процесу очищення потрібно взяти склянку солі і стільки ж соди, потім змішати їх між собою і акуратно засипати в слив. Після цього туди ж заливається склянка окропу. Суміш повинна опуститися в стакан сифона, тому велика кількість води заливати не слід. Провівши цей нескладний процес, раковину потрібно залишити в спокої на 10÷15 хвилин. Потім в роботу знову вступає вантуз, яким знову слід провести вже описану вище маніпуляцію, прибрати піднялася бруд, а труби промити інтенсивним струменем води.

народні способи очищення

Іноді очистити раковину можна і без застосування вантуза, наприклад, в тому випадку, якщо створився експлуатаційний засмічення, тобто вода не проходить через товстого шару жирових відкладень на стінках труби. Для цього процесу теж будуть потрібні речовини, які завжди є на кухні, і головним з них знову є сода, так як саме вона здатна розчинити жирні складові в відклалися шарах. Краще для цих заходів використовувати технічну соду , яку часто застосовують для пом’якшення води в, але цілком підійде і харчової її варіант.

перший спосіб

Цей спосіб найпростіший з усіх існуючих. Технологія нескладна — в стічний отвір засипається 3÷5 ложок соди і приблизно 250÷300 мл окропу, а через 10÷15 хвилин слив проливається гарячою водою.

другий спосіб

Знову береться сода, така ж кількість, як і в першому способі, і засипається в стік. Потім, туди ж заливається склянка оцту, і все це залишається на 10÷15 хвилин, так як в забрудненому сифоні повинна відбутися хімічна реакція між цими двома інгредієнтами. Саме в процесі бурхливої реакції суміш буде сприяти розчиненню і відшарування бруду від стінок сифона і труб. При використанні інгредієнтів, що вступають в реакцію між собою, зливний отвір потрібно обов’язково зверху закрити пробкою, щоб піна і виділяються гази залишалися всередині зливної системи.

Що робити якщо засмічення в раковині. Як прочистити раковину від засмічення в домашніх умовах? механічні способи прочищення

Сода і оцет-відмінні помічники для ліквідації засмічень

Після закінчення зазначеного часу стічна система проливається гарячою водою.

Якщо для прочищення використовується концентрована оцтова кислота, то її потрібно обов’язково розвести водою в пропорції 1:9, інакше пластикові труби можуть не витримати процесу надмірно бурхливої екзотермічної реакції, розплавитися і дати текти.

третій варіант

В цьому випадку, використовуються: сода і пральний порошок, по 3÷5 великих ложок, истакан оцту. Сода і порошок засипаються в стічний отвір, яке потім зверху заливається оцтом і залишається на 15÷20 хвилин. Після цього труби і сифон гарненько промиваються гарячою водою.

відео: сода і оцет «на сторожі» чистоти зливу раковини

четвертий варіант

При цьому способі прочищення замість соди використовується препарат, застосовуваний для зняття похмільного синдрому — «алка-зельцер». 2÷3 таблетки цього засобу потрібно закинути в зливний отвір, а потім залити в нього склянку оцту. Цей інгредієнт т ак же, як і сода, дасть пр і взаємодії з оцтом дуже бурхливу реакцію, при якій буде відбуватися розчинення жиру, а бруд буде розщеплюватися і активно відходити від стінок сифона і труб. Після 8÷10 хвилин стічну систему потрібно промити гарячою водою.

Що робити якщо засмічення в раковині. Як прочистити раковину від засмічення в домашніх умовах? механічні способи прочищення

Розкручуванні сифона з нього обов’язково витече брудна вода.

Що робити якщо засмічення в раковині. Як прочистити раковину від засмічення в домашніх умовах? механічні способи прочищення

Відкрутивши нижню частину сифона, її потрібно промити і видалити звідти сміття, який заважав відведення води. Якщо ж серйозних засмічень в ньому не виявиться, потрібно провести інспекцію ще одного проблемного місця-з’єднання сифона з гофрованою трубою, так як іноді бруд, піднімаючись з дна сифона, застряє саме на цій ділянці.

Розібравши сифон, потрібно акуратно зняти і промити або навіть замінити всі наявні в ньому гумові або пластикові прокладки, так як при складанні їх потрібно буде правильно встановити на місце. Дуже часто після розбирання видно, що прокладки деформовані, перетиснуті, мають надриви і повторному використанню не підлягають – доведеться придбати нові. Правда, і коштують вони зовсім недорого.

З сифона і труби видаляється весь бруд, вони ретельно промиваються, і після цього всі елементи системи можна збирати і встановлювати на місце.

Що робити якщо засмічення в раковині. Як прочистити раковину від засмічення в домашніх умовах? механічні способи прочищення

Ємність з-під раковини не потрібно прибирати до тих пір, поки не буде проведено випробування відвідної системи на герметичність. Для перевірки якості збірки і герметичності всіх з’єднань необхідно включити воду під сильним напором і рясно пролити труби. У цей час потрібно стежити за всіма сполуками — вони повинні залишатися абсолютно сухими. У разі виявлення підтікання слід підтягнути з’єднання, але, якщо це не допомагає – значить встановлена неякісна прокладка.

При затягуванні сполучних вузлів не потрібен «фанатизм» — пластикову різьбу зовсім нескладно деформувати, і привести тим самим деталь в непридатність. Тут все ж більш важливу роль відіграють якісні манжети або прокладки.

відео: прочищення зливу раковини з розбиранням сифона

профілактика засмічень на кухонній мийці

Щоб якомога довше не звертатися до вищеописаних способів очищення зливу, необхідно регулярно проводити профілактичні заходи, які дозволять експлуатувати кухонну раковину тривалий час без виникнення аварійних ситуацій.

  • жирний посуд слід відмивати тільки гарячою водою із застосуванням розщеплюють жир побутових миючих засобів.
  • весь посуд перед приміщенням в раковину слід обов’язково гарненько очищати від залишків їжі.
  • на зливному отворі в обов’язковому порядку повинна бути встановлена додаткова знімна сітка з дрібними осередками, які будуть пропускати в злив тільки воду, фільтруючи великі включення
  • щотижня бажано проводити профілактичну промивку зливної системи з використанням окропу і соди.

Навряд чи знайдеться доросла людина, якій жодного разу не доводилося прочищати засмічення в раковинах. Такі неприємності трапляються практично з усіма, причому зазвичай невчасно – в моменти, коли немає можливості викликати фахівця, а скористатися приладом потрібно терміново.

У цьому матеріалі розберемося, як усунути засмічення в раковині з мінімальними витратами часу і як поводитися з сантехнікою, щоб більше таких проблем не виникало. Для чого розглянемо 5 кращих інструментів для механічного усунення засмічення, а також назвемо найбільш ефективні і популярні серед користувачів хімічні засоби.

Засміченням називають механічну перешкоду, яка заважає воді нормально проходити в каналізаційну систему. Зазвичай така перешкода виникає через скупчення сміття (бруду, волосся, жиру), яке утворюється в сифоні або трубі.

Визначити, що раковина засмітилася, дуже просто: вода повільно стікає в каналізацію, а в приміщенні з часом з’являється неприємний запах.

помилки при монтажі елементів каналізації

Засмічення можуть утворюватися, якщо елементи каналізаційної системи змонтовані неправильно. Коли кут нахилу труб недостатній, в них залишаються тверді частинки.

Поступово вони накопичуються, змішуються з жиром і залишками миючих засобів, налипають на внутрішні поверхні стінок труб каналізації, звужуючи їх діаметр.

Що робити якщо засмічення в раковині. Як прочистити раковину від засмічення в домашніх умовах? механічні способи прочищення

Вода може затримуватися в раковині не тільки через засмічення, але і в разі зсуву отвору зливу в трубопроводі самопливної каналізаційної системи. Це відбувається через зміну його нахилу

неправильна експлуатація раковини

Якщо в сифоні не встановлена сіточка для фільтрації стоків, разом з водою в нього потрапляють тверді частинки, сміття, волосся, пісок і навіть дрібні предмети.

Поступово сифон забивається. Рано чи пізно утворюється пробка з бруду, яка практично перекриває трубу, зменшує просвіт і затримує воду.

використання каналізаційних труб з чавуну

Часті засмічення — » хвороба » чавунної каналізації. Внутрішня поверхня труб шорстка, що сприяє налипання жиру і бруду. Поступово утворюється товстий шар відкладень, який і стає причиною засмічень. Щоб цього не відбувалося, потрібно проводити регулярну профілактику.

Що робити якщо засмічення в раковині. Як прочистити раковину від засмічення в домашніх умовах? механічні способи прочищення
Що робити якщо засмічення в раковині. Як прочистити раковину від засмічення в домашніх умовах? механічні способи прочищення

Щоб визначити, де саме утворився засмічення — в сифоні або трубах, бажано відразу розібрати, при необхідності прочистити і помити сифон. Якщо з ним все в порядку, потрібно залити воду в каналізаційну трубу і перевірити, з якою швидкістю вона проходить

Засмічення з’являються не миттєво. Зазвичай це тривалий процес, і визначити причину проблем не завжди буває легко. Перше, що потрібно зробити, – усунути пробку, але якщо каналізація засмічується часто, все-таки доведеться зайнятися діагностикою системи і вжити заходів для запобігання неполадок в її роботі.

Крім раковини і інша сантехніка, а також труби можуть страждати від засмічень. Детальніше про проблему і методи усунення ми говорили в інших наших статтях:

топ-5 інструментів для механічної прочищення

Всі способи чищення каналізації можна розділити на два типи – механічні та хімічні. Перші припускають руйнування пробки за допомогою спеціальних пристосувань або підручних засобів. Методи другого типу засновані на використанні побутової хімії або «народних рецептів».

Що робити якщо засмічення в раковині. Як прочистити раковину від засмічення в домашніх умовах? механічні способи прочищення
Що робити якщо засмічення в раковині. Як прочистити раковину від засмічення в домашніх умовах? механічні способи прочищення

Найпопулярніші інструменти для механічного чищення каналізаційних труб-трос, гнучкий вал, металева стрічка або просто довга жорстка дріт

Обидва типи засобів мають свої особливості, і їх слід враховувати, вибираючи, чим прочистити засмічення в трубі або раковині.

інструмент #1-вантуз для раковини

Якщо сумніваєтеся, як і чим краще пробити засмічення в раковині, виберіть вантуз. Це один з найбезпечніших і надійних інструментів для прочищення каналізації. Він являє собою еластичну півсферу з гуми або силікону, прикріплену до ручки.

При покупці інструменту важливо підібрати пристосування з насадкою, яка буде повністю закривати зливний отвір раковини. Чим більше насадка, тим більший компресійний вплив вона буде надавати на засмічення, а значить, проб’є його швидше і ефективніше.

Крім звичних вантузів, існують ще й пневматичні. На вигляд вони схожі на велосипедні насоси. Такі інструменти прості у використанні, зручні і надійні. Їх єдиний недолік-висока ціна, тому найчастіше їх купують професійні сантехніки.

інструмент #2-сантехнічний трос

Це металевий (зазвичай сталевий) з ручкою, за яку можна обертати інструмент, проштовхуючи його в каналізаційну трубу. Пристосування ідеально підходить для прочищення засмічень, однак при його використанні слід дотримуватися обережності, тому що легко можна пошкодити пластикові елементи системи.

Трос можна купити в господарському магазині або зробити самостійно. Якщо з інструментом дбайливо поводитися, він здатний прослужити кілька десятиліть. Все, що потрібно, — промивати його після застосування, витирати і змащувати машинним маслом. Згорнутий інструмент займає мінімум місця, головне, не зберігати його у вологих приміщеннях.

Галерея зображень

Що робити якщо засмічення в раковині. Як прочистити раковину від засмічення в домашніх умовах? механічні способи прочищення

Що робити якщо засмічення в раковині. Як прочистити раковину від засмічення в домашніх умовах? механічні способи прочищення

Що робити якщо засмічення в раковині. Як прочистити раковину від засмічення в домашніх умовах? механічні способи прочищення

Якщо з якихось причин важко відкрутити кріплення сифона або ж засмічення утворився в ньому, а почистити не можна, виходом із ситуації може стати саморобний пластиковий трос з пляшки.

Він не зашкодить вразливі деталі каналізаційної системи і відмінно впорається з невеликим засміченням. Такий інструмент легко виготовити самостійно.

Галерея зображень

Що робити якщо засмічення в раковині. Як прочистити раковину від засмічення в домашніх умовах? механічні способи прочищення

При використанні троса з пляшки потрібно дотримуватися обережності і обертати дуже акуратно, щоб стрічка не порвалася. В іншому випадку вона може застрягти в каналізаційній трубі, і ситуація тільки погіршиться.

Після застосування не варто викидати саморобний трос. Його промивають, просушують, згортають і поміщають на зберігання. Він може ще не раз виручити.

інструмент# 3-гнучкий вал

Гнучкий вал — це вдосконалений аналог троса. Він відрізняється більшою товщиною і довжиною, підходить для прочищення широких труб. Інструмент виготовлений з товстого троса діаметром не менше 9 мм, по всій довжині обмотаного спіральною пружиною товщиною близько 5 мм. Загальний діаметр інструменту може досягати 20-28 мм, а його довжина – 60 м.

На кінці інструменту є спіральна насадка, за допомогою якої можна витягти з труби накопичилася бруд. Трос підходить для руйнування об’ємних і застарілих пробок

Пристосування застосовують для боротьби зі складними засміченнями, якщо пробка утворилася в повороті труби, куди не дістають сантехнічні інструменти більш «скромною» довжини.

інструмент #4-дріт для прочищення

Засмічення можна усунути за допомогою спеціального дроту з насадкою. Її використовують так само, як трос. Особливості інструменту полягають в меншій товщині і можливості комплектації різними насадками.

Пристосування універсально, підходить як для прочищення раковин, так і для вилучення предметів, що впали в свердловину або колодязь.

Дріт з насадкою вводять в зливний отвір раковини. Коли вона досягне засмічення, її обертають, проштовхуючи далі. Важливо не докладати надмірних зусиль, щоб не зіпсувати пристосування

Основний недолік дроту – вона деформується при використанні. Через обертання прямий інструмент поступово набуває спиралевидную форму, що ускладнює його подальше застосування. Тому металевий дріт вважається менш надійним і довговічним інструментом, ніж трос або гнучкий вал.

інструмент #5-металева стрічка

Ще один корисний інструмент для чищення засмічень-сталева стрічка. Пристосування призначене для труб великої протяжності. Воно являє собою плоску смугу металу шириною 2.5-3 см, на кінці якої прикріплена невелика «піку».

Переваги пристрою-зручність і довговічність. У продажу є стрічки самої різної довжини (від 7 до 30 м), і кожен власник квартири або будинку може підібрати інструмент, відповідний для його каналізаційної системи.

Для зручності використання інструменту передбачена комфортна ручка, яка добре лягає в долоню. Стрічку легко утримувати в руці

Перелік механічних інструментів, якими можна прочистити засмічення в раковині, великий. Описані пристосування вважаються найзручнішими, але є й інші варіанти. Завжди можна знайти саме той інструмент, який виявиться найбільш підходящим для конкретної системи. Його обов’язково варто купити і зберігати вдома на випадок проблем з каналізацією.

хімічні засоби для ліквідації засмічень

Побутова хімія для каналізації дуже полегшує життя людям, у яких немає можливості скористатися інструментами для механічного чищення. Переваги засобів промислового виробництва незаперечні: вони діють швидко, ефективно, і для їх застосування не потрібно докладати особливих зусиль. Побутову хімію використовують не тільки для усунення, але і для профілактики засмічень.

У хімічних складів є недоліки в порівнянні з механічними інструментами. Занадто агресивні засоби можуть пошкодити пластикову каналізацію. Ще один мінус-вони шкідливі для навколишнього середовища. Це вагомі причини, щоб обміркувати доцільність їх застосування.

Галерея зображень

Що робити якщо засмічення в раковині. Як прочистити раковину від засмічення в домашніх умовах? механічні способи прочищення

Що робити якщо засмічення в раковині. Як прочистити раковину від засмічення в домашніх умовах? механічні способи прочищення

Що робити якщо засмічення в раковині. Як прочистити раковину від засмічення в домашніх умовах? механічні способи прочищення

Принцип дії хімічних складів простий: вони розчиняють органічні речовини. Жир, волосся, що потрапили в каналізацію, розм’якшуються і легко змиваються гарячою водою. Після застосування засобів на внутрішніх поверхнях труб не залишається відкладень, які ускладнюють використання каналізації. Стінки стають гладкими і добре пропускають стічні води.

У складі каналізаційної побутової хімії можуть бути кислоти або луги. Перші відмінно справляються з жиром і краще підходять для кухонних раковин, а другі варто використовувати у ванних кімнатах і туалетах, тому що вони розчиняють волосся, залишки миючих і чистячих засобів, що осіли на трубах.

При виборі хімічних засобів звертають увагу на їх склад і призначення. Деякі препарати надто агресивні, і їх постійне застосування може закінчитися заміною каналізаційних труб

Засоби розрізняються за формою випуску. Вони можуть бути рідкими, сипучими або гелеподібними. Вважається, що найефективніше порошки і гранули, але при неправильному застосуванні вони можуть пошкодити пластикові труби. Дія рідких засобів-найм’якше, але вони бувають недостатньо концентрованими.

Загальноприйняті уявлення про ефективність різних форм засобів не завжди підтверджуються на практиці, тому розумно підбирати хімію по торговій марці і опису на упаковці. Рекомендуємо ознайомитися з від засмічень.

Нехтування заходами безпеки при використанні хімічних прочищувальних засобів неприпустимо. Алергіки і люди з захворюванням дихальних шляхів без захисту можуть відчути себе погано

Є кілька загальних правил, яких слід дотримуватися при прочищенні раковини хімічними складами:

  • обов’язково потрібно відкрити вікна і двері для посилення припливу повітря. Рот і ніс бажано закрити маскою. Якщо її немає, то намагайтеся хоча б не вдихати їдкі випаровування.
  • руки слід захистити рукавичками . Якщо склад потрапить на шкіру, його потрібно негайно змити під потужним струменем холодної води. Гарячу воду і миючі засоби використовувати небажано.
  • хімічний засіб використовують дбайливо і залишають рівно на той термін, який вказаний в інструкції. Протягом цього періоду не можна зливати воду в раковину.

Деякі господині нехтують інструкціями і залишають побутову хімію в зливі раковини на всю ніч, вважаючи, що це покращує результат. Якщо у вас пластикові труби, такі експерименти небезпечні, тому що їдкі склади пошкоджують матеріали. Каналізація може дати текти, і тоді доведеться її герметизувати або взагалі замінювати ділянку труби.

Соду використовують для чищення каналізації або як самостійне діюча речовина, або в поєднанні з оцтом. Вона добре дезінфікує труби, усуває засмічення і запах

Людям, які турбуються про стан навколишнього середовища і не хочуть застосовувати агресивну хімію, доступні альтернативні («народні») засоби – лимонна кислота, сода і оцет.

Ці речовини не так швидко і якісно прочищають засмічення, зате безпечні і прекрасно підходять для профілактичних заходів. Як їх використовувати, можна побачити у відеоролику нижче.

висновки і корисне відео по темі

Засмічення бувають різними. Від деяких легко позбутися, просто промивши каналізацію, а є випадки, коли пробки бруду стають справжньою проблемою. Методів позбавлення від них безліч. Пропонуємо невеликий відеоогляд, який допоможе вибрати кращі способи і засоби.

Чи можна позбутися від засмічень назавжди? герой наступного ролика впевнений, що це можливо. Його метод:

Часті засмічення-вагома причина звернутися за допомогою до професійного сантехніку. Проблема може з’явитися через зміщення або розгерметизації елементів каналізаційної системи.

Якщо ж раковина засмічується нечасто, то виберіть будь-який із запропонованих способів вирішення завдання і скористайтеся ним. Прочистити каналізацію своїми руками нескладно, і у вас все вийде.

Ви зіткнулися зі складним засміченням і ніяк не можете з ним впоратися? задавайте свої питання внизу під статтею, детально описавши свою ситуацію, – наші експерти і відвідувачі сайту, які мають досвід усунення засмічень своїми руками, обов’язково підкажуть вам відповідні варіанти вирішення вашої проблеми.

Сильний запах каналізації, повільне видалення води або її застій – явні ознаки того, що кухонний водопровід засмітився. Причиною може бути скупчення частинок жиру, більш серйозне забруднення харчовими відходами або дефект кріплення труби. У переважній більшості випадків з проблемою можна впоратися самостійно. Розбираємося, як прочистити раковину в домашніх умовах, вивчаємо нюанси і вибираємо оптимальний метод.

  • механічні-потрапляння сторонніх предметів в слив.
  • експлуатаційні-просвіт чавунних труб зменшується через корозію і нашарування жиру.
  • порушення технології монтажу. Сміття накопичується на ділянках з неправильним нахилом труби.

Специфічний запах-явна ознака того, що засмітилася раковина на кухні

Засмічення – не єдина причина застою води. При механічному впливі труби можуть зміститися, результатом чого стане зміна розташування зливу або рівняНахилу стоку. У самопливної системі каналізації ці фактори знижують швидкість відтоку рідини-тверді частинки поступово накопичуються на внутрішніх стінках, звужуючи просвіт труби. У таких випадках підручними засобами не обійтися, знадобиться допомога професійного сантехніка.

Залишки їжі не можна викидати в зливний отвір

Перша допомога при засміченні

Що ж робити, якщо засмітилася раковина на кухні? найголовніше — не панікувати. Можливо, для вирішення проблеми буде досить найпростіших дій:

  • якщо труби сталеві, залийте в зливний отвір окріп, якщо пластикові-пустіть гарячу воду з крана.
  • змішайте склянку соди з 0,5 склянки солі, додайте склянку теплої води, перемішайте до розчинення, залийте в раковину і почекайте 10-15 хвилин. Промийте труби під сильним напором води.
  • якщо у вас є пилосос з функцією видування, оберніть його трубку тонкою ганчіркою і щільно встановіть в зливний отвір. Увімкніть прилад-потужний повітряний потік проштовхне пробку.

Якщо ці заходи не допомогли прочистити раковину, то доведеться пускати в хід більш серйозну зброю.

Механічні способи очищення

Найпоширеніше місце локалізації засмічень – сифон, що з’єднує раковину з системою каналізації. На другому місці стоїть гофрована трубка зливу, на третьому – більш віддалені ділянки трубопроводу. З такими пробками можна впоратися за допомогою механічного очищення, вантуза або сантехнічного троса.

Демонтаж сифона

Як почистити сифон під раковиною

Найпростіше промити пластикову модель:

  • поставте будь-яку ємність під сифон.
  • відкрутіть утримуючі кільця зверху і знизу.
  • обережно від’єднайте сифон від труби.
  • видаліть сміття, промийте внутрішні стінки гарячою водою з знежирюючими засобами.
  • зберіть конструкцію.

Очищення чавунного сифона виконувати складніше-доведеться відкручувати болти і чистити всю систему тросом. Якщо у вас часто засмічується раковина, краще встановити сучасні пластикові труби.

У складках гофри накопичується велика кількість бруду

Як почистити гофрований слив в раковині

На гофрованих частинах дуже швидко накопичується жир, мило і дрібні частинки бруду. Такі сливи необхідно регулярно чистити і промивати:

  • відкрутіть трубку від кріплення раковини.
  • злийте воду у відро або іншу ємність.
  • від’єднайте нижню частину від каналізаційного стоку.
  • розтягніть трубку, щоб розправити складки.
  • закрийте одну сторону шматком целофанового пакета, зафіксуйте його гумкою.
  • залийте в трубу гарячу воду з миючим засобом.
  • закрийте другу сторону аналогічним способом.
  • акуратно візьміть конструкцію двома руками і збовтайте воду, здійснюючи кругові рухи.
  • зніміть заглушки, вилийте воду і встановіть гофру на місце.

Цей метод найчастіше використовується, коли потрібно екстрено усунути засмічення в раковині на кухні або у ванній. Якщо час терпить, простіше купити новий гофрований слив і замінити його.

Як користуватися вантузом

«дідівський» метод добре справляється з невеликими пробками, що складаються з дрібних частинок харчових відходів і сміття. Найефективніше з засмічення бореться класичний вантуз, що складається з дерев’яного тримача і щільного гумового ковпака. Багато пластикові моделі носять чисто декоративний характер і ламаються при першому використанні.

Що робити якщо засмічення в раковині. Як прочистити раковину від засмічення в домашніх умовах? механічні способи прочищення

Як почистити раковину від засмічення вантузом

Щоб пробити засмічення в раковині на кухні, налийте в неї гарячої води (ємність повинна бути заповнена приблизно наполовину) і встановіть нижню частину вантуза на отвір зливу. Енергійно натискайте на інструмент, створюючи перепади тиску. В результаті цих дій пробка виштовхується, і вода проходить в каналізацію.

Важливо: для двосекційної мийки необхідно придбати два вантузи. При появі засмічення їх використовують одночасно-це збільшує силу всмоктування. Якщо другого приладу немає, закрийте другий слив вологою ганчіркою і зафіксуйте її рукою.

Як користуватися сантехнічним тросом

Що робити, якщо засмітилася раковина, а перераховані вище способи не допомагають? швидше за все, бруд скупчилася в каналізаційній трубі, і вичистити її можна тільки за допомогою сантехнічного троса. Він являє собою згорнуту в спіраль дріт з ручкою на одній стороні і міні-буром або йоржиком – на інший. Товщина основи підбирається під розмір труби. На ринку є ручні та електричні моделі. Останні обертаються за допомогою шуруповерта або дрилі, трос намотується на спеціальний барабан.

Електричний сантехнічний трос

Порядок дій простий:

  • кінець троса з буром введіть в зливну трубу і направте його в сторону передбачуваної дислокації пробки.
  • під час руху акуратно прокручуйте трос за допомогою ручки.
  • як тільки ви відчуєте перешкоду, зробіть кілька обережних рухів вперед і назад, усуваючи засмічення.
  • так само акуратно витягніть сантехнічний трос, промийте його.
  • промийте труби гарячою водою або концентрованим сольовим розчином, щоб переконатися в знищенні пробки.

Важливо! сантехнічний трос добре підходить для видалення засмічень в металевих трубах – він прибирає не тільки сміття, але і частина накопиченої іржі. З пластиком варто бути обережніше, щоб не пошкодити тонкі стінки.

Використовуємо підручні засоби

Механічні способи можна доповнити домашньої » хімією»:

  • видаліть накопичилася в раковині воду.
  • засипте в слив склянку соди і залийте його такою ж кількістю оцту.
  • щільно закрийте отвір і залиште його на півгодини.
  • через 30 хвилин долийте близько 0,5 л окропу.
  • дайте постояти кілька хвилин і промийте великою кількістю гарячої води.

Це цікаво: соду можна замінити парою таблеток «алка-зельтцер». Опустіть їх в зливний отвір, залийте склянкою оцту, промийте водою через 10 хвилин.

Що робити якщо засмічення в раковині. Як прочистити раковину від засмічення в домашніх умовах? механічні способи прочищення

Сода і оцет – найпростіша зброя проти засмічень

Топ-5 кращих магазинних засобів для прочищення труб

Виробники побутової хімії точно знають, чим прочистити засмічення в раковині на кухні. На ринку представлені рідкі, гелеподібні і порошкові (гранульовані) засоби. Найактивніше працюють гранули, але гелі менш небезпечні для здоров’я. Найкраще зарекомендували себе наступні торгові марки:

  • chirton»чисті водостоки». Блакитні гранули на основі нітрату натрію і каустичної соди за 15 хвилин усувають засмічення і прибирають неприємний запах з каналізації. Дозування дуже зручна-пакетик розрахований на одну засипку. Мінус-досить їдкий запах, але він швидко вивітрюється.
  • гель з хлором, гідроксидом натрію і калію, активними добавками. Ефективний в якості профілактики, добре працює як засіб екстреної допомоги. Недорого коштує, безпечний для пластику, має нейтральний аромат. Мінуси-тривалий термін дії (не менше години), не підходить для алюмінієвих труб.
  • баги «потхан». Гранули на основі пар і каустичної соди у великій упаковці (600 г). Дуже дієве і швидке (3 хвилини), але дуже їдке і небезпечне для здоров’я засіб. Краще використовувати його для боротьби з серйозними засміченнями, для профілактики варто підібрати розчин.
  • санокс «чистий стік». Флакона вистачає на два застосування, підходить для всіх видів труб. Амфотерні пар, доповнені гідроксидом натрію, справляються з профілактикою, але великі засмічення їм не під силу.
  • кріт (різні виробники). До складу входять пар, модифікована оцтова кислота і той же гідроксид калію і натрію. На роботу потрібно від 1,5 до 8 годин, зате засіб дешево коштує і продається практично у всіх господарських магазинах.

Новий дизайн перевіреного часом кошти

Численні гелі та порошки діють за одним і тим же принципом, різниця полягає лише в концентрації активних речовин. Що вибрати, щоб почистити раковину від засмічення? для складних випадків підходять концентровані засоби, в простих ситуаціях краще використовувати полегшені склади (профілактичні). Незалежно від обраної марки, завжди потрібно надягати рукавички і захисну маску. Не економте на воді для промивання: чим більше рідини, тим менше бруду залишиться в трубах.

Важливо: при чищенні пластикових труб варто дотримуватися обережності, оскільки їх легко пошкодити. До гладкої внутрішньої поверхні практично не прилипають жирові відкладення. З невеликими пробками добре справляється побутова хімія або вантуз.

Що робити якщо засмічення в раковині. Як прочистити раковину від засмічення в домашніх умовах? механічні способи прочищення

Так виглядає гідродинамічне сопло

ВажкаАртилерія-гідродинамічна прочищення труб

Якщо вам не вдалося почистити засмітилася раковину в домашніх умовах, доведеться вдатися до допомоги фахівців. В арсеналі професійних сантехніків є гідродинамічне обладнання, що руйнує пробки в місці їх виникнення. У каналізаційну трубу опускається шланг із закріпленим соплом, вид якого залежить від призначення приладу і конкретних умов. Вода подається по шлангу під високим напором, руйнує засмічення і змиває наліт зі стінок труби. Сопло створює додатковий механічний тиск.

Важливо: спеціалізоване оснащення коштує досить дорого, але останнім часом виробники пропонують гідродинамічні насадки для автомобільних міні-мийок.

Що робити якщо засмічення в раковині. Як прочистити раковину від засмічення в домашніх умовах? механічні способи прочищення

Прочищення труб за допомогою гідродинамічної насадки

Профілактичні заходи

Щоб не думати про те, як почистити раковину від засмічення, варто регулярно проводити профілактику:

  • не зливайте залишки їжі і жиру з посуду в кухонну раковину.
  • використовуйте пластикові або металеві сіточки-уловлювачі.
  • хоча б раз на тиждень промивайте слив гарячою водою (металеві труби – окропом), раз в 2-3 тижні використовуйте спеціальні профілактичні засоби.
  • своєчасно міняйте або промивайте гофровані сифони.

Що робити якщо засмічення в раковині. Як прочистити раковину від засмічення в домашніх умовах? механічні способи прочищення

Профілактика-кращий спосіб боротьби з засміченнями в раковині на кухні

Якщо жоден з перерахованих методів не допоміг впоратися з засміченням, швидше за все, пробка утворилася в глибині каналізаційної системи або причина криється в серйозному порушенні технології. В цьому випадку необхідно звернутися до професіоналів.

Відео: гідродинамічна очищення труб

Відео: які методи усунення засмічення ефективніше

У будь-якому будинку або квартирі час від часу можуть засмічуватися труби каналізації. Це неприємне явище відбувається при користуванні сантехнічним обладнанням: в трубах накопичуються різні забруднюючі частинки, які блокують злив води. Щоб вирішити цю проблему, треба знати, як прочистити засмічення в раковині.

Причини засмічення в раковині

Зливні труби на кухні можуть засмічуватися з різних причин:

  1. попадання в труби сторонніх предметів, які, застряючи там, викликають раковини. Це можуть бути волосся, поліетилен, ганчірки, губки, щільний папір і т. Д..
  2. виникнення неорганічних і органічних відкладень на внутрішніх стінках труб.
  3. поява значних подряпин всередині труби внаслідок механічного пошкодження, які перешкоджають стоку води.
  4. неправильно обраний кут нахилу зливної труби, а також зайва кількість її вигинів, що виникли внаслідок некваліфікованого монтажу.

Що робити якщо засмічення в раковині. Як прочистити раковину від засмічення в домашніх умовах? механічні способи прочищення

Засмічення в раковині на кухні — що робити?

Так як усунути засмічення в раковині часом буває не так просто, то слід знати, що існує кілька способів, за допомогою яких можна впоратися з такою проблемою:

  1. механічний передбачає усунення засмічення за допомогою силового впливу.
  2. хімічний використовує різні засоби побутової хімії.
  3. народний допомагає впоратися з засміченням за допомогою простих підручних засобів.

Як пробити засмічення в раковині?

Можливо, що ваша раковина не надто засмічена. Тоді можна за допомогою викрутки і гайкового ключа відкрутити сифон, заздалегідь підставивши під злив миску або відро для збору брудної води. Прочистіть забруднення за допомогою йоржика з довгою ручкою. Сифон ретельно промийте від залишків жиру. Встановіть цю деталь на місце, пустіть гарячу воду для очищення труб. Якщо це не допомогло, і усунути засмічення в раковині на кухні таким методом не вийшло, то можете вибрати будь-який з наступних дієвих способів:

Що робити якщо засмічення в раковині. Як прочистити раковину від засмічення в домашніх умовах? механічні способи прочищення
Що робити якщо засмічення в раковині. Як прочистити раковину від засмічення в домашніх умовах? механічні способи прочищення

Як домашніми засобами прочистити засмічення в раковині?

Деякі господині, які зіткнулися з такою проблемою, хочуть дізнатися, як содою прочистити засмічення в раковині і які ще народні засоби використовуються для . Найпопулярнішими і доступними способами є такі:

  1. розчин солі. Розмішайте в склянці води кілька столових ложок кухонної солі і вилийте отриману рідину в зливний отвір. Через 5 хв.прочистіть його вантузом і пролийте водою.
  2. харчова сода. Приготуйте розчин з 5 ст. Ложок соди і склянки води. Вилийте його в раковину і залиште на 5-10 хв.для усунення засмічення вилийте в раковину гарячу воду.
  3. оцет і сода. у зливний отвір насипаємо 5 ст.ложок соди і заливаємо склянку столового оцту. В процесі хімічної реакції між цими речовинами відбувається розчинення засмічення.
  4. суміш оцту і соди з пральним порошком. До попередніх компонентів додаємо 5 ст. Ложок порошку, висипаємо все в раковину і заливаємо оцтом. Ми залишаємо на 30 хв., а потім добре проливаємо гарячою водою.

Засіб для усунення засмічень в раковині

Давайте дізнаємося, як прочистити засмічення в раковині за допомогою засобів побутової хімії. Їх випускають в різних формах: гелеві, рідкі, гранульовані, порошкоподібні. Фахівці рекомендують віддавати перевагу рідким складам, оскільки інші види можуть не до кінця розчинитися в трубах. Щоб очистити металеві труби, можна використовувати такий засіб від засмічення в раковині, як кріт. Хорошим ефектом володіють доместос, містер мускул, тірет.

Що робити якщо засмічення в раковині. Як прочистити раковину від засмічення в домашніх умовах? механічні способи прочищення

Сітка на раковину від засмічення

Оскільки засмічення в кухонній раковині легше попередити, ніж його усунути, то необхідно захистити зливний отвір фільтраційної сіткою. Вона буде затримувати тверді частинки, не даючи їм засмічувати труби. Крім цього, багато моделей кухонних раковин мають в своєму комплекті спеціальні склянки, які вставляються в слив і вловлюють харчові відходи.

Що робити якщо засмічення в раковині. Як прочистити раковину від засмічення в домашніх умовах? механічні способи прочищення