Який септик вибрати для приватного будинку. Кращі септики для дачі і заміського будинку

45

Який септик вибрати для приватного будинку. Кращі септики для дачі і заміського будинку

Септик для дачі і заміського будинку дозволяє утилізувати запахи, скоротити витрати на обслуговуванні вигрібної ями, підвищити естетичні властивості ділянки сезонного, цілорічного проживання. Топ-5 кращих виробників автономних споруд пропонують широку лінійку очисних систем, пристосованих для установки в грунті з низьким/високим заляганням вод, а також глинистому і суглинному грунті.

Топ 5 кращих септиків для дачі і заміського будинку-рейтинг 2020-2021

1. Септик «смарт». Автономна каналізація нового покоління!

Септик «смарт» — розумний септик-призначений для біологічного очищення відпрацьованих стоків заміських будинків, дач. Ступінь очищення становить 98%. Повне видалення неприємних запахів. Добове енергоспоживання зведено до 1,5 квт. Допустимий діапазон температур при експлуатації системи -50 до +50. Експлуатація станції в належних умовах триватиме 50 років.

Конструктивні особливості

Автономна каналізація «смарт» оснащена gsm-модулем, що сповіщає господарів про аварійні ситуації. Циліндричний корпус, розділений внутрішніми полімерними перегородками, зберігає первісну форму під тиском грунту і при температурних перепадах в межах +40…-40 градусів. Септики smart створені на основі спіральновитих поліетиленових труб sn4 з товщиною стінок 25 мм.міра дозволяє рівномірно розподілити навантаження по всьому корпусу. Повітря в порожнинах профілю підвищує рівень теплоізоляції, септик повноцінно працює в зимовий період. Вбудована аераційна система насичує активний мул киснем, бактерії розмножуються швидше, прискорюючи переробку твердих відходів.

Принцип роботи

Конструктивно септик «смарт» представлений двома камерами очищення стоків. У першому відсіку на дно випадають великі важкі домішки, легкі речовини (жири) піднімаються на поверхню верхньої частини камери, утворюючи кірку.

Друга ступінь очищення-біологічна. Вода, що утворюється між легкими і важкими шарами домішок, перевантажується в другій відсік, стоки піддаються анаеробної очищення. Забруднена рідина взаємодіє з активним мулом (бактеріями, що поглинають органічні включення в якості їжі) і проходить попередню біологічну очистку. Подальша доочищення стоків здійснюється за допомогою полів фільтрації.

Важливо! стоки, перероблені септиком smart, на 95% очищені від органічних речовин, 60% фосфору, 30% азоту.

Використання кращої біостанції вітчизняного виробництва в заміському будинку, дачі дарує безліч позитивних моментів:

  • полімерний корпус виключає ймовірність утворення корозії;
  • установка системи не вимагає утеплення (технологічні процеси протікають нижче глибини промерзання);
  • септик призначений для тимчасової і постійної експлуатації;
  • допускається установка поблизу заміського будинку;
  • можливо переобладнання самопливного варіанту в примусову модель;
  • конструкція системи виключає наявність часто ламаються деталей, ймовірність механічних пошкоджень мінімальна;
  • для установки компактної моделі досить виділити 2 м2 площі на присадибній ділянці;
  • доставка, монтаж хорошого пластикового септика займе мінімум часу.

Септик «смарт» поставляється в комплекті з офіційною документацією (включаючи техпаспорт, копії сертифікатів, гарантійним талоном на 5 років).

Модельний ряд

До автономних каналізацій серії «смарт» підключають великі заміські будинки, невеликі дачі, використовують в режимі максимального навантаження на ділянках зі складним грунтом. Модельний ряд очисних споруд smart включає пристрої самопливного, примусового типу (»пр»), розраховані на 3-150 постійних мешканців. Можливий вибір стандартних модифікацій, варіантів з подовженою горловиною «лонг» (глибина підвідної магістралі до 130 см і 180 см).

Рейтинг септиків для заміського будинку 2020. Найдешевші септики для дачі

При облаштуванні автономної каналізації користувачам належить вибір між енергонезалежною, енергозалежною системою. Дешевий септик для дачі частіше виконують функції відстійника або станції біологічного очищення, що з’єднується з системою додаткової фільтрації. Процес очищення стоків реалізується шляхом механічного осадження суспензій, фільтрації, переробки органіки анаеробними бактеріями (при наявності біозавантаження). Мікроорганізми енергонезалежних септиків не потребують кисню, але діють повільно.

Енергозалежні системи докоряють процес очищення стоків, завдяки включенню в процес аеробних бактерій, окислення мікроелементів живими організмами вимагає стабільного насичення води повітрям, що подається компресором.

1. «терміт профі 1.2 « — недорогий біосептик з пвх товщиною 20 мм

» терміт профі 1.2″ — дешева система очищення стоків на дачі 1-2 користувачів. Модель виготовлена на основі високоміцного поліетилену, посилена ребрами жорсткості. Корпус прямокутної форми має товщину стінок 20 мм.унікальна конструкція «терміт профі 1.2» витримує зрушення грунту, підійде для облаштування в складних грунтах.

Принцип дії

Схема роботи септика для дачі «терміт профі 1.2» заснована на біологічній і механічній фільтрації стічних вод. Рідина проходить очищення в наступних блоках:

  • накопичувач забезпечує збір, відстоювання стоків;
  • біофільтр в первинному резервуарі освітлює рідину шляхом взаємодії з колоніями бактерій;
  • вода піднімається вгору, піддається фільтрації пемзою;
  • газ, утворений в результаті очищення стоків, піднімається вгору, дно резервуара заповнюється активним мулом.
  • очищені на 70-85% стоки відправляються через виводить патрубок на поля фільтрації, в дренажний колодязь або інфільтратор.

Вторинна грунтова фільтрація допомагає домогтися 90-95 % очищення стоків.

Плюси септиків «терміт»

«терміт профі 1.2″ -недорогий септик для дачі вітчизняного виробництва, що відповідає будівельним і санітарно-епідеміологічним вимогам рф. Нешкідливий для навколишнього середовища. Легка вага, невеликі габарити конструкції спрощують монтаж. Функціонування пристрою на дачі не вимагає використання електроенергії. Ціна септика цілком прийнятна. Агрегат герметичний, завдяки відсутності швів, довговічний, безперебійно працює при перепадах температури, атмосферного тиску.

Характеристики септика » терміт профі 1.2»:

  • об’єм-1200 л/1.2 м3;
  • добова переробка стоків — 400 л;
  • розміри: 1340x1160x1565 мм;
  • маса: 80 кг.

У септику передбачена горловина діаметром 650 мм, поліетиленова кришка для відкачування активного мулу з двох камер. Фільтруючий елемент обладнаний в знімному корпусі, оснащеному синтетичною тканиною-водоростями для колоній бактерій, пластиковим завантаженням «зірочки» (в синтетичних мішках) затримує біоактивну плівку з поверхні. Комплектацією також передбачено 2 патрубка: d=110 мм, довжиною 6-10 см кожен.

2. «дачник — 1 « — найдешевший септик для дачі

Септики» дачник « — продукт вітчизняного виробника, що входить в холдинг»стройводтрест». Представлені на ринку рф прямокутними поліпропіленовими ємностями для горизонтального монтажу. Листи з’єднані за технологією екструзійного зварювання. Згідно із заявою виробника, стики листів відповідають максимальній міцності, подвійної обробки зварюванням кожного шва. Поступаючи на продаж, недорогі септики для дачі піддаються 48-годинному тестуванню на герметичність шляхом заповнення їх водою.

Стінки споруди зовні посилені ребрами жорсткості. Усередині агрегат розділений перегородками на окремі камери. Вгорі септик обладнаний однією горловиною для обслуговування агрегату. Бічні стінки розташовують патрубками, що приєднують вхідний, відвідний трубопровід. Виробник септиків для дачі дає гарантію на продукцію 5 років.

Септик своїми руками без відкачування 10 років для дому та дачі. Як зробити септик без відкачування для дачі своїми руками

Знаючи принцип пристрою і роботи септика, можна зробити просту конструкцію самостійно. Виготовлення передбачає виконання ряду послідовних дій.

1 етап — з чого зробити септик

Для облаштування септика можливе використання різних матеріалів, вибір слід робити виходячи з їх міцності, надійності, простоти монтажу:

  • септик з автомобільнихПокришка. Шини (покришки) встановлюються подібно бетонним кільцям. Це дешевий, простий варіант, поширення якого обмежує тільки малий діаметр покришки;
  • септик з цегли. Простота цегляної кладки, дешевизна і можливість варіювати розмір – основні переваги такої конструкції;
  • септик з бетонних кілець. Одне з популярних рішень, що забезпечує належний рівень герметичності першої камери і простоту облаштування фільтраційного дна другої камери. Укладені один на одного кільця – це недорогий варіант, що дозволяє отримати жорстку конструкцію, не схильну до тиску з боку грунту. Володіє бетонний септик і мінусами: чимала вага і необхідність герметизації стиків;
  • бетонний септик без відкачування (моноліт). Довговічний варіант, який, на відміну від установки кілець цілком під силу зробити своїми руками. Установка бетонного септика найбільш тривала і трудомістка, оскільки заливка бетону має свою специфіку;
  • єврокуби або пластикові септики. Найбільш затребуваний варіант, оскільки мають широкий розмірний ряд, ємності водонепроникні, відносно дешеві і дуже довговічні. Крім того, септики з пластика легко монтувати і витримують агресивне середовище, властиву наповненої ємності.

Септик або кільця, що краще для приватного будинку. Що краще-септик, вигрібна яма або бетонні кільця

Єдині переваги каналізаційних ям – це простота і невеликі фінансові витрати на спорудження. Але все-таки комфорт і чистота навколишнього середовища набагато важливіше. Та й економічність ями або вигрібного септика лише уявна. В процесі експлуатації витрати на відкачування стоків асенізаторами значно перевищують витрати на техобслуговування автономної каналізації без вигрібної ями.

Якщо порівнювати матеріал, з якого робиться вигрібний септик (з кілець або пластиковий), то пластик має кращу герметичність. Бетонні кільця, в свою чергу, мають більш високу жорсткість і міцність.

Готова пластикова ємність для ями простіше в монтажі, але з кілець можна спорудити вигрібну каналізацію з індивідуальними параметрами, враховуючи рельєф місцевості. Але тоді буде потрібно наймати важку техніку. Крім того, бетонні або цегляні конструкції потребують додаткової гідроізоляції. Помилки при установці можуть дорого обійтися згодом (забруднення грунтів, грунтових вод і т.д). Набагато простіше встановити заводський пластиковий резервуар, а для прискорення процесу монтажу рекомендується звертатися до фахівців. Середня вартість установки септика 15 — 25 тисяч рублів, не рахуючи ціни самого септика.

Зливна яма програє септикам або новим пристроям автономної каналізації в плані зручності та екологічності, тому можна сміливо сказати, що септик краще, тим більше лос або ау.

Так яке ж тоді каналізаційне очисну споруду вибрати для своєї ділянки? проведемо порівняльний аналіз і оцінимо характеристики кожного з видів каналізаційних пристроїв.

Септик для будинку постійного проживання. Види септиків

В залежності від принципу дії септики поділяють на дві великі групи і можуть бути:

  • накопичувальними;
  • очисними.

Більш детально вивчимо кожен вид цих споруд.

1. Септики накопичувального типу

Примітивне локальне спорудження, яке просто встановити. Даний септик являє собою резервуар, в якому накопичуються різні стоки життєдіяльності. Систему використовують на дачі. Можна спорудити з різних матеріалів.

Місткість споруди може варіюватися в залежності від кількості людей. В середньому обсяг ємності доходить до 10 м3отходов.

Встановити накопичувальну каналізацію можна не тільки в грунт. Деякі користувачі вважають за краще залишати її на землі.

Простими словами, септичний відстійник являє собою вдосконалену вигрібну яму. Як тільки ємність наповнилася, необхідно викликати бригаду асенізаторів для очищення стоків.

Головним мінусом установки накопичувального септика є необхідність періодичної відкачування. На жаль, самостійно це здійснити не можна. Доводиться платити за послуги асенізаторської машини.

Найчастіше локальний пристрій встановлюють ті власники дач і заміських будинків, які проживають на території тимчасово.

Якщо ви хочете якомога рідше вдаватися до відкачування стоків і не витрачати на це гроші, відходи життєдіяльності необхідно максимально скоротити. Такий варіант можна розглядати, якщо потрібно вибрати септик для дачі з непостійним проживанням.

Найдешевшим рішенням є пластикова ємність, яка відмінно підійде для сезонного і короткочасного використання.

2. Септики очисного типу

На відміну від накопичувальних, очисні системи влаштовані складніше. Їх варто придбати, якщо важливо вибрати септик для приватного будинку з постійним проживанням. Спорудження дозволяє не тільки накопичити, але і провести очищення відходів.

Ціни варіюються в залежності від декількох критеріїв:

  • методів очищення;
  • обсягів системи;
  • результатів фільтрації стоків;
  • інших функцій.

Виходячи з потужності системи, якість проведеної очистки відходів може досягати від 50 до 98 %. Наприклад, відстійник дозволяє відфільтрувати воду, яка надходить в очисний пристрій, до 75%, що іноді буває достатнім показником.

Для скидання очищеної рідини в грунтові води її рівень знезараження повинен становити не менше 95 %. З цим впорається більш складне обладнання-станція біологічного очищення. Не варто думати, що її установка і обслуговування важкі. Сучасні пристрої характеризуються простотою і компактністю.

Звичайна станція біоочищення представляється собою трикамерну ємність, в якій брудні стоки проходять всі етапи механічного і біологічного очищення. В результаті ви отримуєте рідину, в якій на 98% видалені небезпечні речовини. В результаті воду можна абсолютно безпечно використовувати для скидання в грунт, поливу дачної рослинності.

Відео септик, як вибрати