Рідкісні та екзотичні літники для посадки в квітники в 2022 році

27

За вікном зима і сніг, а значить саме час подумати про те, які квіти ви хочете посіяти навесні! представляємо вам добірку з 15 рідкісних літників, красивих, але легких у догляді. У вас є час, щоб вибрати, що подобається саме вам і придбати в магазині або замовити потрібне насіння через інтернет.

15 рідкісних і красивих літників для посадки в квітники

  1. ангелония, angelonia
  2. венедиум, винидиум, venidium
  3. віськарія, viscaria
  4. гомфрена, gomphrena
  5. кларкия, clarkia
  6. клеома, клеоме, cleome
  7. лимнантес, limnanthes
  8. нигелла, чорнушка, nigella
  9. мірабіліс, нічна красуня, mirabilis
  10. молюцелла, molucella
  11. сальпіглосіс, salpiglossis
  12. сцевола, scaevola
  13. схизантус, шизантус, schizanthus
  14. титония, tithonia
  15. толпис, tolpis

Ангелонія, або літній левиний зів, angelonia

Ангелонія вузьколиста — вічнозелена рослина висотою до 45-55 см і шириною до 30 см, з вузькими, ланцетними зубчастими листям, які при розтиранні пахнуть яблуками. У культуру вид був введений в 1990 році в сша .

Квітки можуть бути різноманітного забарвлення: рожево-бузкового, фіолетового, синьої та білої, в діаметрі трохи більше 2 см, зібрані в стрункі колосовидні суцвіття довжиною від 8 до 20 см.

Ангелонию сіють на розсаду одночасно з петунією: у січні–лютому. Інакше цвітіння буде дуже пізніше.

Ангелония

Венедиум, винидиум, venidium

Південноафриканське рослина з великими суцвіттями – оранжево-жовтими, білими, з коричневим або фіолетовою плямою в основі. У венедиума яскраві, великі листя. Цвіте довго, практично все літо і більшу частину осені.

Розмножують посівом насіння на розсаду в квітні. Висаджують у відкритий грунт в кінці травня-початку червня, після закінчення весняних заморозків.

Віскарія, viscaria

Рослина висотою до 50 см,квітучі п’ятипелюстковими квітками діаметром 2-2, 5 см, білого, рожевого, червоного, бузкового і блакитного забарвлення. Цвіте з початку липня і до заморозків.

Сіють в кінці квітня — початку травня у відкритий грунт. Сходи з’являються через 10-14 днів, а цвітіння починається через місяць після їх появи і триває до кінця серпня.

Віскарія

Гомфрена, gomphrena

Гомфрена куляста — рослина висотою близько 35 см.листя на коротких черешках цілокраї, сизуваті від опушення. Квітки гвоздикоподібні, дрібні, рожевого або пурпурового забарвлення, зібрані в головчасті суцвіття до 3-4 см в діаметрі.

Розмножується гомфрена посівом насіння в березні, в грунт рослини висаджують на початку червня. Гомфрена

Гомфрена куляста

Кларкія, clarkia

Однорічні трав’янисті рослини з прямостоячими, гіллястими стеблами до 90 см заввишки. Квітки різного забарвлення, прості або махрові, зібрані в гроновидні або колосоподібні верхівкові суцвіття. Зацвітає кларкія в кінці червня-початку липня і цвіте дуже рясно до кінця серпня.

Сіють кларкію насінням в грунт рано навесні. Сходи з’являються дружно через 10-12 днів. Молоді рослини погано переносять пересадку.

Насіння кларкії можна сіяти під зиму.

Кларкія

Клеома, клеоме, cleome

Багаторічна рослина в умовах середньої смуги вирощується в однорічній культурі. Квітки у клеоми пурпурно-рожеві або білі, 2-3 см в діаметрі, з довгими блакитними або пурпуровими тичинками, мають своєрідний аромат. Цвіте з червня по вересень.

Стебла у клеоме товсті і міцні, іноді вони можуть згинатися і вилягати під вагою, тому необхідно встановлювати опори.

Розмножують посівом в березні в теплиці або під зиму у відкритий грунт на глибину 1-1,5 см.сходи пікірують, на постійне місце висаджують після закінчення заморозків.

Клеома

Лімнантес, limnanthes

Лімнантес дугласа — однорічна рослина, що походить з північної америки. Кущик розростається в діаметрі до 45 см.лімнантеси вирощують з насіння — висівають їх у відкритий грунт або попередньо вирощують на розсаду. Посів насіння на розсаду ведуть в кінці березня – на початку квітня.

Нігелла, чорнушка, nigella

Народні назви — чорнуха, кмин чорний, мачок, нігелла, римський коріандр, діва в лісі, простоволоса наречена, диявол в кущах, квітка святої катерини.

У квітникарстві використовують садові форми і сорти нігелли дамаської і в меншій мірі іспанської — однорічні рослини висотою до 60 см з прямостоячим сильноветвистим стеблом. Білі, рожеві, сині або блакитні квітки діаметром близько 4 см, прості або махрові, розташовані поодинці на кінцях пагонів.

Інтерес представляють і плоди нігелли-жовті двогніздні коробочки з отворами і «ріжками», які використовують при складанні сухих букетів. У культурі з xvi століття. Нігелла посівна

Нігелла

Мірабіліс, нічна красуня, mirabilis

Багаторічна рослина, що вирощується як однорічна. Стебла прямостоячі, листя цілокраї, квітки воронкоподібні, до 5 см в діаметрі, різноманітного забарвлення або двоколірні, запашні, відкриваються ближче до вечора і залишаються відкритими до ранку.

В середній смузі росії вирощують розсадою, посів в середині квітня.

Мірабілліс

Молюцелла, molucella

Молюцелла отримала в народі назву «ірландський дзвіночок» або «молуккська меліса».

Однорічна рослина з гіллястим облиственим стеблом висотою 50-80 см. Верхівкове суцвіття-щільний колос-складається з дрібних білих квіток зі слабким ароматом, занурених в розрослися блідо-зелені чашечки, які мають форму воронок.

Цвітіння триває з кінця червня до осені. Сортів молюцелли поки не існує, вирощують природний вигляд і садову форму цієї рослини.

Моллюцела

Сальпіглосіс, salpiglossis

В нашій смузі культивують сальпіглосіс виїмчастий — однорічна рослина до 100 см заввишки з витонченими квітками, блакитного, фіолетового, коричневого, кремового, жовтого кольору з мармуровим малюнком з темних чи золотистих жилок. Має різновиди: var. Grandiflora з великими квітками і висотою до 90 см заввишки.

Сальпіглоссіс пересадку переносить погано, рекомендується висівати рослини навесні або восени у відкритий грунт, а зійшли сіянці проріджувати на відстань 20-30 см.

Сальпіглоссіс

Сцевола, scaevola

Сцевола подібна — багаторічна рослина, що вирощується як однорічна. Квітки незвичайної віялоподібної форми, до 3 см в діаметрі,. Найчастіше у продажу зустрічаються сорти з бузковими, фіолетовими і блакитними квітками, але є рослини з рожевими і білими квітками.

Схизантус, шизантус, schizanthus

Схизантус візетонський — однорічна рослина до 80 см заввишки. Квітки неправильні з розщепленими пелюстками, до 2 см в діаметрі, зібрані в пухкі верхівкові суцвіття. Цвіте з червня по вересень. Розмножують посівом насіння на розсаду в березні.

Шизантус, або схизантус

Титония, tithonia

Титония круглолиста, мексиканський соняшник — однорічна трав’яниста рослина висотою ло півметра. Суцвіття-кошики червоного кольору з жовтою серединкою.

Цвіте титонія з кінця липня до заморозків. Насіння висівають в квітні на розсаду, у відкритий грунт сіянці висаджують на початку червня.

У популярного сорту титонії torch квітки помаранчеві, діаметром 5-8 см. Сама рослина висотою до 100 см.

Титонія, або помаранчева ромашка

Толпіс, tolpis

Толпіс бородатий — гілляста однорічна трав’яниста рослина висотою 50-70 см, квітуча з липня жовтими квітами 4-5 см в діаметрі, з темною серединкою. Вся рослина має м’яке опушення. Цвіте з червня до заморозків.

Толпіс сіють навесні в грунт або в теплиці в березні–квітні. Насіння зберігає схожість 3-4 роки. Може давати самосів.