Чорні підлоги в дерев’яному будинку. Особливості укладання чорнової підлоги по лагам

42

Чорні підлоги в дерев’яному будинку. Особливості укладання чорнової підлоги по лагам

Більшість будівельників рекомендують облаштовувати чорнову підлогу в якості додаткового утеплювача і гарантії міцності і надійності. Особливості укладання не є скрутними, а тому кожен бажаючий може зробити всі роботи самостійно. Одним недоліком даного статі є погана ізоляція ударних шумів, що позначається міцним кріпленням елементів. Фахівці не рекомендують робити таке облаштування в туалетах, саунах, ванній або лазні, адже для дощок не підходить підвищена вологість приміщення.

Чорнова підлога в дерев’яному будинку на лагах являє собою бруски, що складають каркас для укладання і вирівнювання. У такій варіації застосовуються дошки, які не є струганими, другого і третього сорту переважно з хвойних порід або м’яких листяних. У заміських будинках можна використовують колоди в якості лаг, що облаштовує більш міцну і надійну конструкцію. На початку робіт всі колоди повинні пройти обробку щодо вирівнювання матеріалу. Фактично, частина брусів, яка буде скріплюватися з дошками повинна бути вирівняною і обтесаної, але домогтися високого рівня практично неможливо.

Колоди укладаються в пази, які готуються на початку будівництва, при цьому відстань між лагами і стіною має становити приблизно від 2 до 3 мм.це пояснюється способом укладання чорнової підлоги в дерев’яному будинку, який не буде скрипіти в процесі експлуатації. Дошки обробляють антисептичними засобами або бітумом, щоб уникнути проникнення шкідників, цвілі і грибка. Пази не є єдиним предметом кріплення, а тому повинні мати інші опорні елементи, наприклад, цегляні стовпи.

Чорнову підлогу в будинку на палях. Що слід врахувати при монтажі

Без правильного утеплення підлогу в будинку на палях буде холодним, оскільки знаходиться під будинком продувається простір зовсім не утримує тепло. Крім того, оскільки такі будинки часто зводяться на болотистих ділянках і в зонах можливого підтоплення, без грамотного утеплення в будинку буде не тільки холодно, але і сиро.

Вологість, цвіль і грибок, що вражають дерев’яні елементи конструкції, холод і значне підвищення витрат на опалення житла, – все це можна отримати, не звернувши належної уваги на облаштування підлоги.

Нижня обв’язка каркасного будинку на палях традиційно виконується з хвойних порід дерева. Дерев’яні елементи з сосни, ялини або модрини мають високу вологостійкість і міцність. Іноді обв’язку роблять з дуба або осики, ці деревні породи міцні і мало схильні до гниття, проте мають більш високу ціну. Більшою міцністю в порівнянні з дерев’яним, володіє клейовий брус, тут вибір обмежений тільки фінансовими можливостями забудовника.

Дерево для будівництва повинно бути добре просушене і оглянуто на наявність дефектів. Тріщини, сучки і відколи і плями значно зменшують міцність і довговічність споруди. Всі елементи-обв’язки, лаги, поперечні бруски – необхідно обробити спеціальним складом, що володіє антисептичними і вогнезахисними властивостями.

Антисептик запобіжить гниття, забезпечить захист від цвілі і грибка.

Слід вибирати антисептик для зовнішніх робіт, його експлуатаційні характеристики значно вище, ніж у аналогічних складів для внутрішнього використання. Значно зручніше використання перетрірующіх складів, зважаючи необмеженості терміну їх служби.

В якості чорнової підлоги використовуються вологостійкі osb плити, обрізна або не обрізна дошка, застосовують дсп або фанеру. У разі якщо для чорнової підлоги використовують необрізні дошки, з них обов’язково знімається кора. Дошки підлоги також обробляються антисептиком і просушуються. Із зовнішнього боку інші види чорнової підлоги обробляється захисними матеріалами, що оберігають матеріали від вологи і загоряння. Оскільки утеплення підлоги для каркасного будинку на гвинтових палях вимагає багатошаровості і застосування різних матеріалів, необхідно точно знати призначення кожного монтируемого шару.

Як зробити чорнову підлогу в цегляному будинку. Як правильно зробити чорнову підлогу в заміському будинку: вартість чорнової стяжки, основи укладання

Більшість людей думають, що чорнову підлогу — це просто накладені необроблені дошки. Але це не так! чорнова підлога являє собою кілька шарів різного матеріалу. Лише після установки чорнової підлоги можна покласти підлогове покриття. Чорнову підлогу можна зробити не тільки з дерева, але і з бетону. При правильному монтажі чорнового шару підлогове покриття прослужить вам кілька десятиліть. Прочитавши цю статтю, можна дізнатися безліч корисних порад, і тоді чорнова стяжка в заміському будинку буде встановлена успішно.

для якісного монтажу чорнової підлоги необхідні різні матеріали, які ізолюють підлогове покриття від води, пари та інших впливів.

Багато, дізнавшись вартість чорнової роботи, в більшості випадків виробляють укладання чорнової підлоги своїми руками. І це не дивно, адже в цьому немає нічого складного. Так як правильно зробити чорнову підлогу в заміському будинку? про це ви дізнаєтеся зовсім скоро.

Дерев’яна підлога по грунту

Дерев’яна підлога отримав найбільшу популярність в будинках без опалення. Підлоги з дерева служать в таких умовах досить довго, тому їх застосовують при будівництві найчастіше. Однак важливо знати деякі тонкощі укладання дерев’яної підлоги.

Деревина, з якої буде виготовлений підлогу, повинна бути обов’язково сухою і мати вологість не більше 12% . Також для такого статі буде необхідно влаштувати хорошу вентиляцію через продухи в фундаменті.

Для чорнової підлоги найкращим варіантом є дошки з хвойних порід дерев . Така деревина найбільш насичена смолою, яка значно продовжує термін служби дощок. Також на поширений питання, скільки коштує укласти підлогу такими дошками, відповідь – мало. Адже дошки з хвойних порід найдешевші з усіх. Дерев’яні елементи слід обов’язково обробляти різними складами для захисту від різних комах . Це дуже важлива умова для продовження терміну служби підлоги.

Установка підстави для дерев’яної підлоги

Дерев’яні дошки необхідно укладати на спеціальну основу – поперечні бурси або лаги.

встановлювати лаги можна на опорні балки або стовпчики. Також проводити монтаж лаг можна на заставні вінці.

У разі установки на балки і вінці все гранично просто. Найскладнішим процесом є установка лаг на опорні стовпчики. Такий спосіб найчастіше використовується при укладанні великих площ, де неможливо встановити надійно лаговую конструкцію.

Встановлюючи чорнову підлогу, слід звернути увагу на наступне:

  • на розмір або перетину бруса;
  • на відстань між опорами.

Ці два показники взаємопов’язані один з одним. Вибравши перетин бруса, можна дізнатися відстань, на яке їх потрібно встановлювати. Тоді можливо точно розрахувати місця установки стовпчиків.

розмітку місць під стовпці найлегше зробити за допомогою шнура, натягуючи його по верхньому краю цоколя.

Підлога надає додаткову міцність каркасу будинку:

Далі необхідно вибрати спосіб зведення опор. Опори можна зводити за допомогою різних матеріалів, таких як: цегла, бетонний розчин або камінь. Необхідно знати, що заливати фундамент під опори слід, застосовуючи армуючий каркас з арматури або ж металевої сітки.

При заливці стовпчика бетонним розчином обов’язково враховуйте наступні обставини:

  • у фундамент потрібен каркас з металевої арматури.
  • стовпчики обов’язково повинні мати ідеально рівну горизонтальну поверхню між собою.

Встановивши опорні стовпчики, можна приступати до монтажу лаг. Це можна зробити двома способами:

  • укласти опорні балки на стовпчики, а потім лаги;
  • або ж відразу лаги на опори.

Бетонні маятники:

Ці два варіанти однаково правильні. Перший варіант більш надійний, але він буде залежати від висоти стелі у вашому будинку.

Плити осп:

Гідро — і теплоізоляція

Перед монтажем лаг необхідно укласти гідроізоляцію. Важливо встановити всі лаги на одній площині .

Укладання утеплювача:

Укладання чорнової підлоги

Після закінчення підготовчих операцій можна приступати до головного – укладання чорнової підлоги. Чорнову підлогу можна зробити з порожнистої необробленої дошки, шпунтованої статевої дошки, фанери або ж дсп . Ці матеріали найкраще підходять для чорнової підлоги. Розцінки на кожен матеріал різні, тому слід вибирати по бюджету. Після чого в залежності відОбраного матеріалу укладаємо дошки.

Чорнову підлогу по дерев’яних лагам. Балки і лаги-відмінність

Чим балки відрізняються від лаг? якщо коротко, то балки — несучі конструкція, а лаги — немає.

Балка-лінійний елемент несучих конструкцій, що спирається на обидва кінці (на відміну від консолі) і працює переважно на вигин. Як правило, перетин балки прямокутне або квадратне. У дерев’яних будинках роблять ще з тесаної колоди. Крок установки балок і їх перетин вважається при розробці проекту. Лаги, прописуються теж, але вони не настільки критичні, так що їх характеристики можна міняти в процесі будівництва.

Загальний пристрій чорнової підлоги по балках перекриття. Якщо лаги поставити на ребро, можна буде між ними укласти утеплювач

Лаги не є елементами несучої конструкції і їх роблять просто з товстої дошки, яку часто ставлять «стоячи» — спирають на вузьку частину. При такій установці між лагами зручно укладати утеплювач — при виборі кроку установки лаг, беруть до уваги ще й ширину утеплювача. Чорнову підлогу по лагам може бути і з розташуванням утеплювача зверху. Такий тип називається плаваючим підлогою, так як прямого контакту чистове покриття з основою (в даному випадку з чорновим настилом) не має.

Від такого утеплення толку буде мало

Є два важливих моменти. Перший — при використанні в якості утеплювача мінеральної вати, треба виміряти реальну ширину рулону або плит. Вона не завжди збігається із заявленою. Другий-відстань між лагами має бути на 3-4 см менше ширини утеплювача. Тоді його можна ставити в розпір і триматися він буде за рахунок сили пружності. Це робить монтаж простіше. Але є і ще один плюс такого рішення. Навіть якщо утеплювач трохи «примнеться» або усохне в процесі експлуатації, щілини між ватою і лагою не з’являться, так як матеріал розпрямиться.

При закладці утеплювача, основне — не залишити щілин і мінімізувати містки холоду

При використанні в якості утеплювача пінопласту, пінополістиролу, пінополіуретану крок лаг (і їх перетин) також краще підбирати. Але в даному випадку» стиснути » його не вийде. Плити ріжуть на шматки трохи меншої ширини, ніж відстань між лагами, а щілини заповнюють монтажною піною.

Чим обшити підлогу в дерев’яному будинку. Чим недорого обшити стіни в дерев’яному будинку всередині

Внутрішнє оздоблення-важлива частина і завершальний етап будівництва заміського будинку. Багато хто не замислюються про це під час зведення фундаменту і установки зрубу, монтажу комунікаційних систем. Але ось коли будинок вже стоїть під покрівлею, інженерні мережі проведені, постає питання, чим обробити дерев’яний будинок всередині. Оздоблення» під нуль » підходить далеко не кожному, та й вона теж вимагає спеціальної обробки стін лакофарбовими складами. Крім того, будинок з такою обробкою виглядає порожньо і незатишно.

Хочеться, щоб матеріали були міцними, надійними, але при цьому недорогими. А інтер’єр в результаті вийшов затишним, комфортним і привабливим. Крім того, при облаштуванні дерев’яного будинку важливо, щоб вироби були екологічними, зберегли натуральність будови і підтримували комфортний мікроклімат всередині приміщень. Сьогодні ринок пропонує масу оздоблювальних матеріалів. У цій статті ми розглянемо, чим обшити стіни в дерев’яному будинку всередині недорого і красиво.

Особливості вибору оздоблювальних матеріалів

  • звертайте увагу на маркування. Позначення е1 говорить, що будматеріали призначені для житлових приміщень, е2 — для передпокою, кухні, туалету, підсобних кімнат, е3 — для громадських і виробничих приміщень;
  • якщо ви використовуєте оздоблювальні матеріали з дерева, можна вибрати клас і якість гірше необхідного. Після цього доопрацювати вироби і привести в естетичний вигляд самостійно. Наприклад, ошкурить і відшліфувати, покрити лаком і/або фарбою, просочити захисними складами, при необхідності підрізати. Таким чином, фінансових коштів ви витратите менше, ніж при покупці матеріалів високого класу;
  • для приміщень з підвищеною вологістю (ванної кімнати і санвузла, балкона, підвалу, льоху та ін.) вибирайте вологостійкі матеріали. Якщо використовуєте дерев’яні вироби, обов’язково обробляйте вироби захисними засобами від негативного впливу вологи, гнилі і цвілі;
  • вибирайте для облаштування дерев’яного будинку екологічні натуральні матеріали. У такій будові будуть недоречно виглядати пластикові склопакети або панелі. Вони порушать екологічність будинку, внесуть дисгармонію і тільки зіпсують інтер’єр;
  • вибирайте міцні, надійні матеріали і не забувайте про якість робіт по обробці. Пам’ятайте, що дерев’яний зруб поступово вмощується, що може привести до тріщин. Продумайте цей момент заздалегідь, щоб не робити ремонт кожні 3-5 років і не міняти зіпсовану обшивку.

Чорнову підлогу на горищі. Особливості пристрою і конструкції перекриттів

Оскільки перекриття горищ виконує дві функції – несучу і ізолюючу, вони мають багатошарову будову. Кожен з елементів «пирога» доповнює один одного, що забезпечує створюваної конструкції довгий термін експлуатації, міцність і здатність витримувати великі навантаження.

Пристрій підлоги на горищі передбачає наявність наступних шарів:

  1. чистова підлога . Таку назву отримало підлогове покриття, яке укладають на чорнове підставу. Якщо це мансарда, тоді при облаштуванні чистового статі укладають лінолеум, ламінат, паркет і т.д. У нежитловому приміщенні фінішне підлогове покриття може бути відсутнім.
  2. чорнове підставу . Являє собою дощатий настил, який монтують на лаги. Чорнову підлогу вистилають з обрізної дошки товщиною 4 -5 сантиметрів або з метою економії з необрізної.
  3. лаги . Це міцні, рівні дерев’яні елементи, що укладаються перпендикулярно щодо балок перекриття для створення підлогового покриття. Коли виконується облаштування горищного перекриття по дерев’яних балках, між лагами поміщають утеплювач, який знизу захищають шаром пароізоляції, а поверх накривають гідроізоляційним матеріалом. Якщо не застосовувати ізолюючі шари, тоді через кілька років буде потрібно ремонт.
  4. балки . Каркас перекриттів будують з товстих і міцних балок, які або монтують на виступах стін, або вмуровують в них. Вони повинні витримувати всю масу конструкції. Також може бути зроблена плоска покрівля по дерев’яних балках , що досить практично.
  5. обшивка стелі . З боку кімнат перекриття оформляють оздоблювальним матеріалом, наприклад, натуральною деревиною або гіпсокартоном.

Відео як зробити чорний підлогу своїми руками.