Схема посадки миксбордера з хвойних і чагарників. Готова схема миксбордера з трояндами. Оформлення центральної частини миксбордера

107

1. У сучасному дизайні набуває популярності миксбордер-довгастий за формою квітник з різними рослинами. У його композиції, в основному, багаторічні рослини, але місцями зустрічаються і однорічні. Якщо дозволяє площа і кліматичні умови, то ефектно виділяються міксбордери з деревами, кущами і кучерявими рослинами.

Способи розміщення клумби

Міксбордери з багаторічників зажадають чимало часу для догляду і знань в сфері фітодизайну. Спочатку слід правильно вибрати місце для миксбордера. Найбільш сприятливий стане простір без палючого сонця. Світла повинно бути достатньо, але чергування з тінню. У ландшафтному дизайні міксбордери можна зустріти:

  • біля краю тераси;
  • на схилі пагорба;
  • уздовж будинку;
  • по периметру ділянки.

У дизайні важливо дотримуватися гармонію, від того, де розташований миксбордер, можна вибирати рослини:

  • хвойні / вересові композиції багаторічних рослин відмінно виглядатимуть уздовж будинку, як жива огорожа або навколо тераси.
  • клумба в англійському варіанті з диких багаторічних рослин краще розмістити паралельно викладеним доріжках до дачі, фон нехай створюють газони. Ефектний перехід буде при посадці миксбордера уздовж всього огорожі.
  • наявність великої території дасть можливість створити комбінований миксбордер, тобто. Поєднання хвойніков з кущами. При цьому ділянка повинна бути з різним рівнем освітлення.
  • біля житлового будинку гармонійно впишеться комплекс з чагарників, які красиво цвітуть.
  • добре сформований сад можна доповнити кущами і декоративними квітами, які вважають за краще тінь.

Вільна ділянка краще заповнити сезонними рослинами, тут посадити багаторічники не рекомендується. Головний принцип розміщення миксбордера — ярусна посадка рослин, це не залежить від місця.

У ландшафтному дизайні існує 2 види міксбордерів:

  • відкритий тільки з одного боку;
  • всебічний огляд.

У першому способі розміщення на передньому плані яскрава зелень до 40 см заввишки, середній ряд — до 60 см, а замикають квіти, кущі або дерева. В іншому способі висока флора розташована в центрі миксбордера, плавно переходить до маленьких за розміром по краях.

Приклади правильно складених миксбордеров

Підбір кольорів

Саджанці та насіння декоративних квітів для посадки миксбордера треба купувати тільки після створення детального плану висадки. Для проекту красивого квітника потрібно врахувати:

  • склад грунту;
  • рівень вологості;
  • ступінь освітлення;
  • захист від вітру.

Вид кореневої системи також важливий. Неприйнятні насадження з повзучими, а також з розростаються по горизонталі корінням. При конкуренції можуть загинути сусідні види флори. Рослини для миксбордера повинні бути зі схожими вимогами до світла, вологи і грунту. Це зробить догляд за клумбою більш легким.

Близько від головного місця огляду не можна садити зелень з великою висотою. Висота центральної точки клумби повинна бути менше відстані до неї.

Безперервність цвітіння — ще одна умова квітника. Періоди повинні змінюватися поступово, щоб клумба зберігала привабливість протягом тривалого періоду. Слід вибирати однорічні насадження з великим терміном цвітіння.

Приклади схем міксбордерів з багаторічників

Ефектно доповнять квітник рослини з красивим листям. Найчастіше використовують хости, розлогі папороті, а також гейхери. Це додасть квітнику пишність і обсяг. Яскрава виразність особливо необхідна в перехідний період цвітіння.

Оригінальність клумбі створять цибулинні рослини, які потрібно посадити між багаторічними насадженнями в період закладки квітника.

Зручно вибирати квіти, які не потребують викопуванні щороку. Краще застосовувати на різних ярусах рябчики (імператорські), крокуси, а також тюльпани (ботанічні). Щоб відлякати різних шкідників допоможуть: чорнобривці, чебрець, пижмо і настурція. Якщо квітник не встиг розростися, для естетики можете на час вставити горщики з квітами.

Колірна палітра

Ще одним правилом дизайну грамотне поєднання колірної гами. Вся композиція не повинна дратувати, щоб не відчувалося дисонансу. Чим заповнити квітник заздалегідь обмірковується. Передбачається кілька схем по колірному дизайну для додання вишуканості і розкоші при оформленні клумби.

Найбільш легка у виконанні композиція з 1-2 тонів (монохромна). Можна, при бажанні, оформити більш яскравим миксбордер, в допомогу схема колірного кола.

Контрастний варіант-це поєднання зеленого з червоним або жовтого з фіолетовим. У такій клумбі не варто висаджувати рослини з дрібними квітками. Ефектніше будуть великі шапки квітів.

Любителям спокою і гармонії сподобається монохромні відтінки кольорів. Популярні квітники з фіолетовими і рожевими квітами або блідо жовтими.

Дуже ефектні комбіновані клумби:

  • садові та польові квіти (волошки ,дзвіночки, червоні маки, ромашки та ін.);
  • модний миксбордер з чагарників хвойних з багаторічними рослинами (карликовими деревцями);
  • імітація незайманих природою заростей.

Можна міняти кольори по сезонах: навесні білі з блакитними тонами (дзвіночки з ромашками ідр.). Романтику додадуть рожеві і бузкові кольори (хороший кущ бузку, чудові флокси). Пристрасні кольори — це червоні, соковиті жовті тони (айстри, а також гербери та ін.).

Правила планування міксбордера

Не слід садити занадто щільно, щоб зберегти рослини. Кожному типу насаджень відвести потрібну площу: великим квітам — 1 кв.метр землі, середнім – 60 кв. См. Квітник повинен мати плавні обриси, ті ж правила по висоті (від високим до низьких квітам м’який перехід).

У великому міксбордері залиште маленьку доріжку, щоб полегшити догляд за ним.

Можна використовувати для додання природності камені, хвойники, чагарники.

Поради досвідчених дизайнерів допоможуть зорієнтуватися в світі рослин і створити оригінальний миксбордер.

Фото ефектно оформлених міксбордерів на ділянці

Мистецтво створення міксбордерів-це вміння поєднувати на клумбі багате розмаїття видів і сортів декоративних культур. Різні рослини, їх потреби, умови і способи вирощування — те, що може стати перешкодою для спільного зростання багаторічних рослин. Як поєднувати те, що здається непоєднуваним і створювати найкрасивіші міксбордери з багаторічників власними руками, з’ясуємо разом.

Принципи та особливості пристрою миксбордеров з багаторічників

Краще рішення для квітникаря — створити миксбордер з багаторічних видів квітів і декоративних рослин. За такою клумбою потрібно правильно доглядати, але завданням планувати щорічні посадки вже стає менше. Немає нічого особливо складного в пристрої змішаного квітника з багаторічників, загальні принципи і хитрощі якого ми розглянемо далі.

Де бути миксбордеру з багаторічників?

» вибір місця-найпростіший етап!»,- думають початківці квітникарі. Але, отримуючи перші невдачі у вирощуванні квітів «де захочеться», ми починаємо розуміти всю важливість навколишніх умов для багаторічних культур.

У тіні ідеальними для миксбордера будуть композиції з хост, ялівців, плетуться грунтопокривних рослин і декоративних чагарників. Зелені міксбордери можуть вигідно декорувати огорожі з натурального каменю

При виборі місця для змішаної багаторічної клумби потрібно враховувати такі моменти:

  • з’ясуйте, що вибрані вами сорти для клумби переносять, а що ні. Краще не розбивати міксбордери в місцях, де часто буває палюче сонце, або постійно переважає вогкість і тінь. Найоптимальніші умови-помірне освітлення і відкриті просторі місця.
  • подумайте, де б ваш квітник ви хотіли бачити. Якщо миксбордер планується біля вікон або біля входу, не варто садити рослини-медоноси, інакше бджоли і оси можуть стати небажаними гостями вашого будинку.
  • від місця залежить і висота рослин в міксбордері. Якщо клумба близька до будинку або доріжках, то високорослі гіллясті багаторічники можуть невдалоЗакрити собою вікна або заважати проходу.

Форми і дизайн багаторічного змішаного квітника

Форма миксбордера також багато в чому визначається обраним місцем розташування. Змішані клумби можуть бути круглими, квадратними, овальними і навіть трикутними. Але все частіше господарі вибирають міксбордери неправильної довільної форми. Так, ми можемо побачити квітники, схожі на довгий струмок, згинаються, переривчасті і інші дизайнерські форми міксбордерів.

Довгий цегляний паркан можна прикрасити міксбордером з різних сортів хост, лилейников і папороті. Розбавити насичену зелень такої клумби можна ніжними маргаритками, волошками і ломикаменями

Непривабливий кут високої огорожі ніщо не зможе прикрасити краще миксбордера з хвойними культурами. Комбінація з карликових ялин, ялиць, туй і сланкого ялівцю може бути створена навколо фруктового дерева з декоративним листям. Підкреслити красу хвойного міксу допоможуть такі почвопокривні багаторічники, як седум або ломикамінь

Перед тим, як планувати миксбордер будь задуманої форми і розміру, потрібно обов’язково накреслити його схему. Це допоможе повністю здійснити задумані дизайнерські ідеї.

«скелет» миксбордера: кожній рослині — своє місце

Незважаючи на те, що миксбордер — це суміш, сміливий «мікс» з різних рослин, кожен «мешканець» такої клумби повинен мати вигідне і вдале місце.

Зелений весняний миксбордер обов’язково потрібно урізноманітнити такими пишно квітучими культурами, як кущі гортензії. Білі квітучі шапки цього шикарного рослини, немов святковий салют, прикрашають клумбу з хвойних і листяних багаторічників

Є багато варіантів розташування багаторічних рослин в міксбордерах. Почнемо з того, які саме культури ви можете вибирати для своєї змішаної багаторічної клумби:

Крок #1 — декоративні дерева і чагарники — центральне місце миксбордера

Можна створити клумбу виключно з квітів, але красивіше виглядає миксбордер з декоративними хвойними або листяними деревами і кущами. Популярними стають карликові туї, ялиці, кедри, верби, кущі калини, морозостійкі види пасльонових та інші рослини.

Крок #2 — середній ярус миксбордера — для високих багаторічників

Задній план або центральний ярус змішаної клумби можуть зайняти високорослі і середньорослі квітучі і декоративно листяні багаторічники. Це місце можуть успішно зайняти троянди, айстри, дельфініум, флокси та інші яскраві і красиві багаторічні квіти. Можна визначити в центр миксбордера і такі культури, які відрізняються красивою листям. Це, і інші культури з шикарною листям. Поєднання пишної зелені і яскравого цвітіння — завжди вдале рішення для миксбордера.

Любителям найяскравіших миксбордеров варто зробити сусідами широколисту хосту, пишний і яскравий волотистий флокс, ніжну кремову троянду і яскраво-синій дельфініум. Ця літня композиція буде довго згадуватися морозними вечорами зими

Крок #3 — багаторічники для бордюру або переднього плану

Бордюри, як золота оправа для алмазу, привертають погляди оточуючих і вимагають особливої уваги. Фахівці рекомендують для переднього плану миксбордера висаджувати низькорослі багаторічні рослини з яскравими квітами і листям. Відмінно підійдуть для такої ролі, альпійські айстри, гвоздики, лілії, дзвіночки та іриси. Розбавити передній план можна острівцями з живучок, молодила, седума або ломикаменів.

Миксбордер-це ділянка землі, на якому можна поєднати абсолютно різні садові культури. Стильно виглядає миксбордер з карликовою вербою, декількома видами гортензій, бузком і декоративними луками. Передній план такої клумби можна прикрасити ехінацеєю, живучками і весняними цибулинними квітами

Колірні переходи

Палітра відтінків — також важлива в пристрої миксбордера деталь. Потрібно забезпечити такі поєднання і переходи кольору, щоб ваша клумба була унікальною і відмінно вписувалася в дизайн саду. Ми вже відзначили, що зелень добре поєднувана з яскравими квітами, тепер можна поговорити і про колірних переходах на клумбі.

  • романтика. це все червоні, рожеві і бузкові відтінки. Романтичний настрій вам подарують ніжно-рожеві флокси, висаджені з трояндами, ліліями, ірисами і кущами бузку.
  • весняна свіжість. найсвіжіші кольори весняного миксбордера-білий і блакитний. Такі емоції подарує дельфініум, дзвіночки, ромашки, тюльпани, проліски та інші весняні сорти багаторічників.
  • пристрасть. червоні, жовті та помаранчеві відтінки оживляють і виділяють миксбордер. Можна висадити такі яскраві квіти, як айстри і гербери колами в таких відтінках: центр кола — червоний, наступний шар — помаранчевий і навколо — жовтий. Виходить «ефект полум’я».

Важливо не забувати і про період цвітіння багаторічних культур для миксбордера. Чергуйте весняні квіти з літніми і пізніми, щоб ваша клумба цвіла весь теплий сезон.

Вдалі приклади стильних і красивих миксбордеров

Миксбордер з трояндами

Якщо ви хочете «міксувати» будь-які квіти і троянди, пам’ятайте — «главою» клумби завжди повинні залишатися останні. Висаджуйте троянди на центральні місця і оточуйте їх відповідними сусідами. Добре цвітуть і виглядають з трояндами лілії, люпини, дельфініуми і будь-які квіти з декоративним листям.

Романтичний настрій або просто передчуття вечірнього відпочинку допоможе створити ніжна рожева композиція миксбордера на шляху до маленької квітучої альтанки. Пропонуємо таку схему: 1 — плететься троянда fairy; 2 — почвопокровная троянда з жовтими бутонами apricot clementine; 3 — дівочий виноград; 4 — бордові півонії; 5 — флокси

Хвойні рослини в миксбордере

— це завжди вдала ідея для змішаної клумби. Всього кілька видів хвойніков + трохи квітучих сусідів — і ваш миксбордер з хвойними готовий. Гарні для міксбордерів декоративні ялини, туї і ялівці. Для додання натуральності хвойні міксбордери прикрашають диким каменем і садовими скульптурами.

Миксбордер з ірисами

Якщо ви хочете створити миксбордер з основою з ірисів, потрібно враховувати потреби цих квітів. Мають іриси кореневу поверхневу систему, тому не уживаються зі злаковими і рослинами з потужними корінням. Високі багаторічники — також погані сусіди для ірисів, так як можуть затінювати сонце. Можна вирощувати іриси з хостами, трояндами, і з подібною кореневою системою.

Іриси-відмінний претендент для основи миксбордера. Ці квіти наповнюють сад ніжними відтінками і приємним ароматом. Добре виглядають іриси на миксбордере з хвойними рослинами, почвопокривними багатолітниками і карликовими трояндами

Гортензія в основі миксбордера

Миксбордери з гортензією — це красиві і ароматні весняні клумби. Можна комбінувати деревоподібну гортензію з іншими сортами цього пишного яскравого квітки. Гортензія добре сумісна з бузком, тюльпанами, трояндами, айстрами і багатьма іншими культурами.

Якщо ви любите поєднувати несумісне, то миксбордер з білою гортензією, ірисами, ялівцем, кущем пузиреплодника і почвопокривними квітами — саме для вас. Снігові суцвіття гортензії так святково виглядають на тлі хвойних рослин в композиції з багаторічними ірисами

Кущі білої гортензії можуть стати основою для невибагливого миксбордера в романтичному стилі. Прикрасить романтику декоративна почвопокривна троянда, східний чебрець, квітуча живучка і сланкий ялівець

Схеми миксбордеров

В кінці представляємо ще пару схем миксбордеров з багаторічників.

Справжнісінький миксбордер з 15 рослин можна запропонувати любителям садових експериментів. Для бордюру підібрані: герань рожева (1), манжетка (2), герань блакитна (3), кореопсис (4) і перстач (5). Центральний ярус представлений такими культурами: деревій (6), декоративні луки (7), многоколосник фенхелевый (8), вербена (9), полин (11), м’ята корейська (12) і ехінацея (13). Зеленою перлиною цього квітучого міксу став конусоподібний самшит (10). Задній план, декорований витонченою шпалерою, прикрасили східна хатьма (14) і два різних види клематиса (15)

Якщо вам потрібен миксбордер красивий і невибагливий, то вам підійде наступна композиція: 1 — пеннісетум лисохвостний (дуже красивий і витривалий злаковий багаторічник); 2 — самшит вічнозелений (невеликий декоративний кущик, якому можна надавати бажану форму); 3 — пеларгонія рожева; 4 — лобулярія приморська; 5 — чистець шерстистий (оксамитові блакитні листя цієї культури особливо гармонійно виглядають з квітучими рослинами і злаками); 6 — канна індійська (одне з небагатьох рослин з одночасно декоративними і квітами, і листям); 7 —Шавлія (це красиве і дуже ароматна рослина додасть миксбордеру східний настрій)

Справжнім оазисом для відпочинку наодинці з природою може стати маленький садок з міксбордерів. Мікс з дельфініума, клематиса, чебрецю і люпинів на задньому плані може скласти вдалу компанію маргариткам, альпійській айстрі, ірисів та іншим почвопокривним квітам переднього плану. Декоративне каміння, напівкругла лавочка і маленька хвіртка завершать цю дивовижну композицію

Створення миксбордера з багаторічників — завжди вигідне рішення і для маленьких ділянок, і для великих садів. Поєднати і насолоджуватися цвітінням улюблених сортів рослин вам допоможе саме змішана клумба. Комбінуйте квіти, організовуйте миксбордер правильно, і він подарує вам яскравий і ароматний букет улюблених рослин.

Миксбордер-це різновид квітника, який можна зробити своїми руками по схема і фото з ретельним підбором квітів за назвами, в залежності від бажання господаря: однорічниками, багатолітниками, квітами в горщиках, злаками, декоративними кущами, невеликими видами хвойних порід. Рослини в квітнику розміщуються щільними і в той же час вільними групами, які плавно перетікають з одного виду до іншого. Міксбордери в ландшафтному дизайні по фото виглядають унікально!

Як зробити міксобордер покроково своїми руками

Для миксбордера спершу готується ділянку, який розділяється на три рівних частини. На задній план завжди висаджуються підібрані об’ємні рослини з незвичайними або барвистими листям. Другий ряд займають високі, прямостійкі трави. Після них йдуть непишні культури середнього зросту. Потім йдуть низькі, розплітаються квіти, а на першому плані висаджуються однорічники. При підборі їх по фото і схемами варто враховувати, де розташований миксбордер: на сонці або в тіні.

Хвойно-вересові поєднання багаторічників складаються з вересу, мініатюрних сортів хвойних, рододендрона. Вони висаджуються уздовж огорож, терас, фасадів будівель. Англійські міксбордери в ландшафтному дизайні поєднують в собі культурні та дикі квіти. Вони розміщуються з краю газонів, йдуть уздовж будівель або у напрямку до них. Така клумба, розміщена уздовж різних видів огорож, завершує загальний ландшафт.

Комбіновані види міксбордерів по фото і схемами з підбором рослин мають великий розмір і розміщуються на великій площі. Чагарникові міксбордери чудово виглядають поруч з будинком, вони включають в собі декоративні і барвисто квітучі кущі. У будь-якому випадку у всіх варіантах низька рослинність займає в ширину близько 40 см, потім середніх розмірів розміщуються смугою в 60 см, високі рослини можуть займати від одного метра і більше.

Для миксбордера в ландшафтному дизайні підбираються квіти, які не розростаються з роками до непрохідного стану. Взимку такий квітник теж прикрашає ділянку, так як має яскраві і барвисті листя на деяких багаторічниках, стійких до морозів.

Назви та фото багаторічників для міксбордерів

Фото манжетки м’якої

Кореопсис мутовчатий має маленький зріст, цвіте рясно і протягом тривалого часу. Починає цвісти з початку літа і закінчує своє цвітіння з першими заморозками. Квіти радують красивим жовтим кольором з різними відтінками.
Герань велична і герань ендресса прекрасно доповнюють квітник.

Для середніх рядів в квітнику для прикраси ландшафтного дизайну йдуть:

  1. деревій птарміка, який цвіте з середини літа (липня) до початку осені.
  2. вербена бонарська при цвітінні всипається фіолетовими маленькими зірочками. Розквітає з початку червня і продовжує цвітіння до заморозків.
  3. декоративний лук, квітучий протягом усього травня і має красиві кулясті головки.
  4. многоколоснік фенхелевий, що має венчікообразний квітка з красивим ліловим або темно-фіолетовим кольором досягає одного метра у висоту і широко використовується в ландшафтному дизайні.
  5. цвітіння відбувається на середину літа.
  6. самшит цінується за вічнозелену крону і дрібні квіточки, що з’являються навесні.

Фото квітника

Для заднього плану підходять:

  1. лофант, який цвіте з початку липня і до самих заморозків.
  2. ехінацея пурпурова, який відрізняється яскравими квітами.
  3. чагарник хатьма, виростає до 2 метрів.
  4. клематис, має оксамитові квіти різних кольорів. Цвітіння розтягується з весняного періоду доходить до останнього кінця осені.

Для будь-якого миксбордера з багаторічників по фото і назвам необхідно підбирати кольори і відтінки листя, квітів, щоб вони гармоніювали один з одним і з ландшафтним дизайном. При підборі контрастних кольорів, вони не повинні виглядати негарним плямою, а доповнювати загальну композицію. Для кращого освітлення квітів можна використовувати ярусний варіант квітника.

Для змішаного миксбордера з хвойними багатолітниками в ландшафтному дизайні можна використовувати наступні назви:

  • горобина
  • форзамія
  • калина
  • камелія
  • барбарис
  • падуб
  • пієріс
  • тюльпани.

Монохромний миксбордер з багаторічників надає будь-якій ділянці і всьому ландшафтному дизайну видимість охайності. Це варіант має 3 або ж 4 кольори в своїй композиції.

Мелкотичінковая герань виростає в об’ємний кущ і ідеально підходить для таких видів квітників. Цвіте ця герань все літо. У ці квітники можна висаджувати рослини наступних назв: люпин багатолистий, різновиди дельфініума, гібіскус сирійський, котовник, вероніка довголиста, ірис, мордовник і льон. З хвойних багаторічних рослин підходять наступні назви: ялина карликова подушковидна, ялівець, карликові ялини, сосни, ялиці, туя західна даніка.

У перший час, проміжки засаджуються однорічниками. Для миксбордера в ландшафтному дизайні підійдуть такі назви: бурачник лікарський, пеларгонія, лімнантес дугласа, астра, бегонія, лаватера, волошки, агератум, хризантеми, чорнобривці, жоржини, гладіолуси, гвоздика та інші. Всі ці квіти будуть змінювати один одного і радувати своєю красою, тому миксбордер перетвориться в клумбу, квітучу все літо.

Всі ці квіти при правильному розподілі і посадці утворюють красивий найголовніше неповторний дизайн даного квітника, який прикрасить собою будь-який двір і зробить його більш красивим в будь-який час року.

Міксбордери в ландшафтному дизайні, фото яких ви побачили в цій статті, стануть справжньою окрасою ділянки. Спробуйте своїми руками виконати підбір рослин з назвами і облаштувати гарний квітник на дачі або біля заміського будинку.

Миксбордер-квітник витягнутої форми, розташований уздовж доріжки, паркану або стіни будівлі. Всі зібрані в ньому рослини відповідають один одному за інтенсивністю росту, термінами цвітіння і колірного колориту. Це найбільш популярний вид клумби, який можна влаштувати на дачній ділянці, на території приватного котеджу, а також в міському сквері або парку.

місце розташування миксбордера на садовій ділянці

Перш ніж приступити до створення миксбордера, потрібно чітко уявляти, в якій зоні ділянки він буде знаходитися.

  • якщо уздовж будови, то біля стіни повинні розташовуватися найвищі рослини, а біля краю – найменші.
  • якщо миксбордер планується влаштувати в середині ділянки, він буде видно з різних сторін. Відповідно, високі рослини потрібно буде помістити в центр композиції, а маленькі будуть служити окантовкою.
  • наступний фактор, який потрібно врахувати при створенні миксбордера – освітлення. Якщо квітник розташовується в тіні, для нього слід вибрати рослини, добре ростуть при розсіяному сонячному світлі.
  • миксбордер, в якому цвітіння за задумом має тривати протягом усього теплого періоду, потрібно засадити світлолюбними рослинами, і розташовується він на сонячній ділянці саду.

види міксбордерів

Залежно від оформлення ландшафту дачної або прибудинкової ділянки, миксбордер також має свій дизайн і відповідає загальному стилю території.

Дизайнери виділяють чотири основних типи міксбордерів:

Сільський

Доречний в заміських будинках, на дачах. Для його створення використовуються соняшники, мальви, люпини. Його характеризує багато зелені, різноманітність кольорів. Для декорації і створення затишку сільської садиби використовуються ягідні чагарники, наприклад, смородина або калина.

Луговий

Складається з набору трав і квітів, як правило, однорічників. Підійде там, тому садівникові, який ще не визначився остаточно зі стилем свого миксбордера. До складу входять декоративні злаки, ромашки, льон, маки. За зовнішнім виглядом нагадує квітковуГалявину, не дуже яскравий, але з властивою йому виразністю.

Англійська

Відрізняється колірною стриманістю, спокійним колірним наповненням. В основі квітника використовуються рослини з незвичайними формами листя, часто подовженими, світло-зеленого або сріблястого кольору. Англійський миксбордер здатний поєднувати не поєднуване, і в його складі можна побачити прекрасно співіснують поруч і благородні троянди, і прості маргаритки.

Городній

Красивий і корисний миксбордер, так як в нього входять декоративні овочі та зелень, м’ята і бобові, звичайно ж, квіти. Такий тип миксбордера радує не тільки око, і смак господаря ділянки.

Але так само в цих усталених видах можна проявити фантазію, підібравши рослини за кольорами. Найніжніший це звичайно миксбордер білий. Підбираємо рослини з білими квітами і зелень. Наприклад з однорічних-агератум, айстри, гвоздики, найніжніша гіпсофіла, з багаторічників — астильба, аквилегия (водозбір), дзвіночки, ромашка-нів’яник, хости, волжанка, лілії, з низькорослих — ясколка, ломикамінь. І звичайно ж не забуваємо про королеву квітів — троянду.

Миксбордер білий