Всякі близько 1к рубля бруски для заточування звичайні-150 рублів брусок алмазний 1,5 к.тисочки маленькі 300 рублів разом близько 4.5 рублів. Можна звичайно було знайти готовий ніж в таку вартість, але залишитися без таких ніштяков як алмазний брусок. Який потім довелося б купувати все одно. Все, можете штовхати.
Без водопроводу можливо, головне, щоб була електроенергія і джерело води, все інше можна вирішити. Джерела водопостачання:
- опади. Збирайте дощову воду. Вона краще, ніж в колодязі — м’яка, не потрібно додавати пом’якшувачі. Речі добре відпираються.
- колодязь. Безкоштовне джерело.
- свердловина. Доведеться затратити кошти, щоб пробурити її.
Дізнаємося, як підключається пральна машина-автомат (сма) до джерела води — які є варіанти водопостачання.
подача води в пральну машину без водопроводу
У селі без водопроводу рідко використовують пралку-автомат. Тут популярні традиційні активаторні версії — сам залив пару відер води, виправ, злив. Все робиться руками людини. Дачники — люди міські, які звикли до комфорту, тому перспектива тягати воду руками їх не приваблює. Якщо підключення водопроводу на дачі неможливо, доводиться проявляти винахідливість.
ручний метод
Найпростіший і самий нераціональний метод. Навіщо купувати для дачі сма, якщо наповнювати її вручну? хіба що використовується старий апарат, списаний»на пенсію». Наповнення виробляють через відсік для порошку. Винахідливо і просто. Але врахуйте, якщо діяти так, то всякий раз після заповнення доводиться перезапускати програму:
- засипають порошок і завантажують білизну в барабан;
- включають потрібну програму;
- вливають кілька відер;
- сма зависає;
- повторний запуск програми;
- починається прання, вода по її завершенні зливається;
- сма знову зависає;
- вливають знову кілька відер — для полоскання;
- знову запуск програми — білизна полощеться, а по завершенні процесу — слив;
- запускають віджимання, після якого прання нарешті завершується.
Зрозуміло, що таке прання стомлює і забирає час. Доводиться стояти біля машинки, щоб долити відро-інше в міру потреби.
заповнення з резервуара
Можна підключити пралку без водопроводу, якщо використовувати велику ємність. Її потрібно розташовувати на висоті — на другому поверсі, якщо він є, або на горищі. Від бака простягають довгий шланг. Здається, що це простий метод, але на ділі все складно:
- між сма і резервуаром має бути не менше десяти метрів. У невисокому будиночку таку конструкцію не спорудиш.
- якщо тиск на впускний клапан буде менше 1 бар, сма просто зависне. Резервуар доводиться ставити так високо, щоб забезпечити потрібний тиск.
- ємність потрібно спочатку наповнити. Виходить, дачники повинні тягати відра наверх. Для однієї повноцінної прання потрібно 100-200 л.саме стільки доведеться підняти наверх.
З огляду на фізичні процедури по наповненню резервуара на горищі, такий метод сподобається небагатьом. Набагато простіше наповнити бак звичайної активаторной машинки.
Свердловина
Є ще один варіант, як підключити пральну машинку до води — організувати міні-насосну станцію. Таке підключення пральної машинки на заміській дачі вимагає вкладень. Що необхідно зробити:
- пробурити свердловину. Цим займаються в теплу пору року-коли земля відтанула.
- якщо вода залягає глибоко, бурити доведеться довго. Чим глибше свердловина, тим потужніше міні-насосна станція.
- необхідно, щоб надходить наверх рідина була якісною — відповідала технічним нормам. Якщо в ній буде багато солей металів та інших домішок, вона не годиться для прання.
насос для пральної машини на дачі
Всі розглянуті вище методи мають безліч недоліків. Найкращий варіант, впевнені фахівці, — підключення до резервуару через нагнітач тиску.
принцип дії
В цьому випадку рідина буде надходити не самопливом, а завдяки рушійній силі мотора. Тому бочку нікуди не потрібно тягнути, її можна ставити прямо поруч з машинкою. У резервуарі повинен бути кран, до нього під’єднують шланг, по якому нагнітається тиск. Працюючий мотор забезпечує тиск, необхідний для спрацьовування впускного клапана — імітує водопровідний тиск. Це досить раціональний і зручний варіант і обходиться недорого — тільки насос і бочка.
які потрібні інструменти?
При створенні системи — «насосний пристрій-бочка-пралка», вам знадобиться допомога:
- рулетки;
- розвідного ключа;
- плоскогубців;
- будівельного рівня;
- індикаторної викрутки;
- ножа.
Як бачимо, нічого особливого не потрібно-майже все знайдеться в ящику для інструментів. А це доведеться купити:
- герметизуючу стрічку;
- електромагнітний клапан;
- шланг і фільтри;
- кран ¾ дюйма;
- хомути і прокладки з гуми;
- насос.
Довжину і d шланга, а також конфігурацію крана визначають з урахуванням особливостей пральної машинки. У кожному конкретному випадку під час монтажу можуть виникнути складності, які не передбачаєш заздалегідь.
як підключити насос своїми руками?
- використовуючи рівень, встановіть пралку на тверду рівну поверхню. Поблизу повинна бути надійна розетка на 220 в.
- біля сма поставте резервуар-пластиковий або металевий. Не менше 50 літрів. У ємності повинна бути відкидна кришка — для зручності заповнення. Якщо її немає-потрібно зробити.
- сколотите дерев’яну підставку-для бочки. Висота — не менше 50 см.
- збоку — в бочці, зробіть дірку для крана. Вставте в нього ущільнюючу гуму, а потім кран-трійник. З’єднання повинно бути надійним, входження крана — щільним.
- підключіть до крана насос, до нього-шланг. Останній з’єднайте з шлангом сма, використовуючи перехідник.
- для надійності затягніть на з’єднаннях хомути.
- зніміть верх сма, знайдіть впускний клапан — щоб прибрати ущільнювальну гуму. Це забезпечить спрацьовування на менших тисках. Поставте попереду клапана фільтр проточного типу. Все, можна відчувати систему.
Вартість насоса-близько 1000 рублів. Бажано, щоб його марка збігалася з маркою пралки, тоді сумісність гарантована.
автоматизуємо систему
Не хочете втрачати час, простоюючи біля пралки? зробіть включення автоматичним:
- злегка нахиліть машинку вперед.
- знайдіть на дні апарату проводку, що веде до впускного клапана — це біля наливного шланга.
- зачистіть проводки — їх дві штуки.
- просуньте проводку від насоса — через технічний люк, розташований ззаду апарату. Припаяйте просунуті проводки до двох проводок від клапана.
- заізолюйте з’єднання.
Все, можна не вартувати-включайте прання і вирушайте займатися своїми справами. Включення-відключення насоса відбувається автоматично. Клапан буде відкриватися, коли знадобиться додати води з бочки. У цей момент включиться нагнітач, що формує потрібний тиск. Коли забір потрібного літражу здійсниться, клапан закриється, насос-вимкнеться.
Корисне відео:
Розглянувши можливі методи організації прання при відсутності водопроводу, ви можете вибрати варіант, який здасться вам найбільш простим або дешевим. Але тільки останній варіант — з використанням нагнітаючого пристрою, зможе зробити процес прання автоматичним, а можливості сма будуть використані на 100 %. Також читайте наш огляд машинок з баком для води .
Задався цим воросом, коли треба було дитину відправляти в село до бабусі. Собі на прання часу і сил вистачає, а ось з дитиною — біда. Вирішили поставити машинку-автомат.
Перечитав купу постів про те, як це краще зробити, знайшов штук 5 варіантів: від заливання води через відділення для жебрака до покупки насосної станції (до речі, за сьогоднішніми цінами цілком навіть нічого, можна знайти до 5000р). Вирішив зібрати все сам:»бочка-насос-«блок управління насосом»-машинка», вийшло дешевше.
Отже по-порядку:
1. Машина. Вона споживає 40-50-60 літрів води на цикл прання (в залежності від обсягу і класу водоспоживання). Я взяв ту, що 40+.
2. Насос-взяв найдешевший вібраційний погружной, в народі»малюк».
3. Бочку підібрав на 110 літрів, щоб насос був завжди занурений у воду навіть в кінці прання (охолоджується він так). Хоча працює він мало, тому особливо можна не паритися.
4. Блок управління складається з реле тиску(включає-вимикає насос), гідроакумулятора (для підтримки постійного тиску і мінімізації циклів включення-виключення насоса) і сполучних перехідників/штуцерів ніпелів.
Ось повний набір:
Ось кошторис в цінах травня 2013 року зі списком всіх деталей:
Раджу купувати