article 707

148

Підключення цієї сервісної функції.

Блокування двигуна.

Нормально замкнута блокування.

Підключення штатного клаксона.

Tomahawk tw-9020 допускає підключення як звичайної сирени, так і штатного клаксона, варіант використання звукового оповіщає пристрою вибирається програмно (див.таблицю програмовані функції). Якщо ви вирішили використовувати штатний клаксон, то система підключення вказана нижче.

Увага! обов’язково використовуйте сокет з захищає діодом.

V. Технічні дані.

номінальна напруга + 12в струм споживання при викл. Запалюванні 16мая допустимий струм: вихід включення стартера»+» (товстий чорно-жовтий провід в силовому роз’ємі) 30а ign1 «+» (жовтий провід в силовому роз’ємі) 30а ing2 «+» (зелений провід) 20а ign3 «+» (синій провід в силовому роз’ємі) 30а ланцюг живлення червоний дріт (обмежений запобіжником) 15а ланцюг контактів реле управління центральним замком (обмежений запобіжником) 15а контакти виносного реле блокування 30а вихід живлення сирени «+» (сірий провід) 1.5 а вихід додаткового каналу «-» (програмується, жовто-чорний провід) 300ма вихід живлення габаритних вогнів «+» (зелено-чорний провід, зелено-жовтий провід) 7.5 а вихід управління ввічливою підсвічуванням або склопідйомниками «-» (програмується, синій провід) 300ма вихід управління реле блокування «-» (чорно-жовтий провід) 300ма тимчасові витримки: вихід додаткового каналу «-» (жовто-чорний) програмується:
0,8 сек.
10 сек.
30 сек.
Вкл./ викл. Тривалість управління центральним замком програмується:
0,8 сек.
3,6 сек.
30 сек. Вихід на сирену / клаксон (сірий провід) програмуєтьсяПочує цей звук).

Деякі підлітки встановлюють цей звук в якості дзвінка мобільного телефону, так тільки вони самі (і, звичайно, їх однолітки) можуть почути дзвінок. У деяких країнах цей звук дуже голосно включають в тих місцях, в яких небажано поява молоді.

Стоунхендж

Дуже цікава історія гігантських каменів, що знаходяться в стоунхенджі (англія), вони мають дивовижну здатність створювати звукові ілюзії, які не є міражами акустичного характеру. Відкриття та обґрунтування цього явища належить американському досліднику стівену уоллеру — вченому археоакустику, який проводив дослідження з приводу акустики знаменитого архітектурного ансамблю, зведеного в південній англії більше 5000 років тому.

Якщо два музиканти гратимуть на трубі, стоячи в центрі даної споруди, то виникає дивовижний звуковий ефект — в деяких місцях навколо музикантів звуки їх гри не чутні, спостерігачі «чують» тишу. Уоллер пояснює це тим, що звукові хвилі відбиваються від каменів і поглинають один одного, в результаті чого навколо музикантів утворюється «магічне коло» повної тиші.

Люди, запрошені дослідником для проведення експерименту, із зав’язаними очима ставали в центрі цього кола, і слухали гру двох трубачів. Потрапляючи в «мертву» звукову зону, вони переставали чути звуки, і потім розповідали, що їм ввижалася перешкода (в реальності воно було відсутнє) між ними і трубачами.

Звукові ілюзії для психічно хворих людей

Зовсім інші витоки і пояснення мають звукові ілюзії для психічно хворих людей. Як правило, звукові ілюзії приймають форму криків, голосів і лайки, підозрілого (для хворого) шепоту, пострілів і цілих канонад, співу, оркестрової музики. Іноді хворий в неясному сторонньому шумі може «чути» окремі розмови, в яких беруть участь різні люди, іноді він «дізнається» ці голоси, іноді йому чується мова чужих йому людей. Ці звукові ілюзії» вигадує » хворе свідомість, видаючи абсолютно сторонні звукові подразники за виразну мова.

Як і в інших випадках прояви ілюзій різного типу лікарі намагаються відокремлювати звукові ілюзії від слухових галюцинацій. У першому випадку має місце уявне помилкове сприйняття хворим сторонніх шумів, а в другому — придумані ввижаються звуки. І в одному, і в іншому випадку є об’єднуюче явище — все «розмови» носять, як правило, обвинувальний і засуджує хворої людини характер.

Рідко, виникає явище, при якому звукові ілюзії заспокоюють хворого і вмовляють його заспокоїтися. Зазвичай звукові ілюзії посилюються в галасливій навколишній обстановці, коли велика кількість звуко і шумів провокує свідомість хворої людини «чути» розмови. У випадках неправильного сприйняття звуків виникає ефект звукової ілюзії.