Ремонт підлоги на балконі своїми руками: основні етапи, фото, відео

36

Як би там не було, перед тим як виконати ремонт підлоги на балконі, потрібно провести ряд підготовчих робіт. Вони можуть складатися в додаткових діях у вигляді гідроізоляції та утеплення стін або скління лоджії, але в цій статті ми розглянемо підготовку підлоги до його подальшої обробки.

Перше, що потрібно зробити, – винести всі речі з балкона і здійснити очищення приміщення. Очищення має бути глибоким, а не поверхневим. Доведеться зняти старе покриття, після чого позбутися від старої стяжки дощенту плит за допомогою зубила і простого молотка або відбійного молотка. Потім шматки старої стяжки необхідно винести з балкона і при необхідності залишити поверхню підлоги чистою.

Далі можна приступити до безпосереднього вирівнювання поверхні за допомогою виконання нової стяжки. Хоча, використовуючи деякі матеріали (наприклад, терасну дошку), можна обійтися і без нової стяжки, укладаючи дошки безпосередньо на лаги.

  1. стяжка підлоги.

Коли здійснюється ремонт підлоги на балконі своїми руками під обробку, то наступним етапом є стяжка підлоги. Досвідчені майстри можуть самі, дотримуючись інструкції, дотримуватися деяких правил.

Для початку потрібно прогрунтувати підставу, після чого розставити маяки для стяжки. На балконі цілком достатньо 2-3 рейок по всій довжині. Рівність їх установки повинна контролюватися за допомогою будівельного рівня. У цій справі не варто поспішати, адже від рівності установки маяків залежить і сама рівність підлогового покриття. Спочатку маяки вирівнюються окремо, після чого загальна, що формується ними площину. У разі необхідності під маяки необхідно прокласти шматки оргалита.

Якщо ви плануєте обшивку підлоги без скління, то необхідно зробити незначний ухил від стіни будинку. Це потрібно, щоб вода, яка потрапляє на балкон, швидше стікала з поверхні.

Потім розчин наносять в ті місця, де прокладається оргаліт. Через дві години розчин застигає. Самі маяки теж закріплюються розчином. На його застигання йде близько 24 годин.

На наступний день можна приступити до виконання опалубки під майбутню стяжку. Якщо у вас балкон закритого типу, то цей пункт можна пропустити. У тих будинках, де на балконі передбачені металеві перила замість кам’яної напівстіни, необхідно прикріпити до зовнішньої сторони основи плити дерев’яний брус. Він і буде виступати зовнішньої градацією для стяжки.

Зазвичай розчин стяжки готують зі спеціалізованих сухих сумішей. В інструкції до суміші є вказівки від виробника, які важливо дотримуватися. За консистенцією розчин повинен нагадувати манну кашу.

Всю поверхню, яка обмежена опалубкою, потрібно залити цим розчином. Потім необхідно розрівняти поверхню за допомогою кельми. З належних характеристик стяжки з сухих сумішей варто виділити те, що він розрівнюється сам і не вимагає додаткових зусиль. За допомогою встановлених маяків потрібно перевірити, наскільки рівно буде залита стяжка.

Стяжку залишають сохнути на час, який передбачено в інструкції. Після цього необхідно прибрати опалубку, а по периметру кути стяжки закріпити металевим куточком.

Ремонт підлоги балкона своїми руками. Як залити підлогу на балконі своїми руками

Балконна плита постійно знаходиться під впливом руйнівних факторів: сонця, дощу, вітру. Через це відбувається її поступове руйнування. Одним із способів захисту балконної плити є заливка стяжки. Крім того, стяжка потрібна для вирівнювання плити при утепленні балкона. Від її стану залежить якість підлогового покриття. Оскільки технологія заливки підлоги нескладна, роботи найчастіше виконуються своїми руками. Спочатку буде корисно ознайомитися з існуючими способами заливки стяжки.

  • довговічність. Через неякісну основи швидко руйнується покриття підлоги. Виконувати часті ремонти на обмеженому просторі балкона дуже проблематично;
  • вирівнювання поверхні балконної плити;
  • зміцнення плити;
  • додаткова теплова і звукова ізоляція;
  • доступна вартість суміші для заливки плити. Суміш повинна бути недорогий, але якісної.

Види стяжок

Фінішне покриття підлоги укладається на залиту стяжку. Розрізняють три способи заливки:

  1. мокрий

Розчин готується з цементу з піском або щебенем, а потім заливається на підготовлену поверхню балконної плити. Процес висихання триває близько місяця. Для кристалізації розчину поверхню регулярно змочується водою.

  1. сухий

Балконна плита покривається шаром керамзиту або іншим сипучим матеріалом. Зверху укладаються спеціальні матеріали. Така стяжка швидко монтується, але має недолік ― низьку стійкість до вологи. Це обмежує її використання для незасклених балконів.

  1. самовирівнюючий

Існують спеціальні суміші, що розводяться водою. Вирівнювання поверхні плити відбувається за рахунок розтікання рідкого складу суміші. У такої маси обмежений час дії, тому укладання проводиться в прискореному темпі. Суміш не можна укладати на промерзлу балконну плиту. Через тиждень можна накладати фінішне покриття.

Самовирівнюючі склади випускаються декількох видів:

  • цементні суміші з додаванням пластифікаторів. Склад призначений для чорнової обробки, коли великий перепад висот або на плиті великі дефекти;
  • суміші з гіпсом створюють основу перед фінішною укладанням. Вони відрізняються низькою стійкістю до вологи, тому не рекомендуються для використання на незасклених балконах.
  • фінішні суміші. Створюється прозоре або кольорове покриття підлоги. Це епоксидні і поліуретанові склади. Особливою привабливістю користуються наливні 3d покриття.

Балконна плита витримує не кожну стяжку. Через свою вагу для балкона першого поверху підходить мокра, суха і самовирівнююча стяжка. Серйозної ваги не мають суха і самовирівнююча стяжка, тому вони підходять для балконів на будь-якому поверсі.

Підготовка до заливки балконної плити

Технології підготовки підстави під будь-яку стяжку майже не відрізняється. Через великий вплив на балконну плиту навколишньої температури і вологості, потрібна надійна ізоляція фінішного покриття. Тільки якісна стяжка гарантує його збереження на тривалий час.

Щоб заощадити час, іноді стяжку заливають прямо на існуюче покриття, якщо воно знаходиться в задовільному стані. Це неправильно, по-перше, скорочується висота балкона, по-друге, міцність стяжки сильно знижується. Тільки очищена плита забезпечить гідний стан стяжки.

Насамперед з балкона виносяться всі речі, а потім знімаються плінтуси і дверні лиштви.

Під час демонтажних робіт буває багато пилу і сміття, стало бути, краще працювати в респіраторі, а стіни скропити водою з пульверизатора для захисту від пилу.

Спосіб очищення балконної плити залежить від існуючого покриття.

  • пофарбована поверхня очищається розчинником. В цьому випадку необхідно провітрювати приміщення балкона. А ось товстий шар фарби доводиться збивати.
  • приклеєний лінолеум розрізається на смуги і знімається скребком, а непроклеєне полотно згортається в рулон.
  • керамічна плитка знімається перфоратором або збивається зубилом. По трудомісткості-це найбільш складний варіант очищення балконної плити.
  • дерев’яне покриття видаляється за допомогою обценьків або розпилюється на окремі частини.

Після огляду очищеної плити, проводиться її підготовка до заливання стяжкою:

  • видаляються відколи і пухкі ділянки поверхні;
  • оголені місця стягує арматури балконної плити покриваються ґрунтовкою або фарбою для захисту від корозії;
  • місця відколів закладаються цементним розчином або клеєм.

Підготовчі роботи завершуються прибиранням сміття і пилу пилососом. Відомо, що з курним підставою мокра стяжка скріплюється ненадійно.

На завершальному етапі плита грунтується. Грунтовка не тільки прибирає пил, але і створює ізоляційний шар. Найчастіше грунт наноситься в два шари. Період висихання зазвичай займає до 8 годин.

Етап 1: «тепла підлога»

Один із способів подачі тепла. Такі підлоги затребувані в якості обігріву приміщень завдяки простому процесу монтажу. Бувають водяні та електричні теплі підлоги. Перші, сприяють економії корисної площі лоджії і електрики. Однак, присутній складна температурна регулювання і особливості при установці.

Другі, — забезпечують рівномірну подачу тепла по всій системі, прості в управлінні температурнихПоказників обігріву, мають не високу ціну.

З мінусів: велике споживання електрики і електромагнітне поле.

Прокладання електричного «теплої підлоги» з кабельним підігрівом проводять в такій черговості робіт:

  • організація термоізоляції: прокрадається шар пінофол, хв-вати або пінополістиролу;
  • укладання армуючої сітки з металу;
  • закріплення кабелю для нагріву до сітки;
  • монтаж температурного регулятора;
  • бетонування підлоги;
  • настил лінолеуму або плитки.

Етап 2: ремонт балкона скління і освітлення

Коли говориться про здійснення ремонту на балконі, неминуче виникає тема про його склінні. Роботи такого класу можливо проводити з матеріалів:

  1. металопластик. Це найкращий спосіб для скління лоджії самому. Переваги будматеріалу-довгий термін експлуатації, прийнятна ціна. Ще, він зберігає тепло тривалий час.
  2. алюміній. Цей матеріал застосовується тільки коли, в планах немає утеплення лоджії.
  3. дерево. Головне достоїнство будматеріалу-екологічність. З мінусів відзначають: дорожнечу, недовговічність, потреба в реставрації, слабку вологостійкість.

Після визначення зі способом скління можливо переходити до монтажу профілів.

Процес установки вікон для балкона складається з:

  1. на викладений з піноблоку або цегли парапет ставитися рама. Її положення повинно бути тільки перпендикулярно-перевіряти лад-рівнем. Закріпити виправлену раму слід анкерними болтами або саморізами.
  2. всередині лоджії, під віконну раму, ставитися підвіконня, а зовні система відливу.
  3. установка склопакета в раму.
  4. проходять монтажною піною, уздовж всіх щілин. Це захист від холоду і посилення звукоізоляції одночасно.

Коли шви просохнуть, надлишки піни прибирають канцелярським ножем і закривають декоративними насадками. Ролик на тему:

Систему світла на лоджії краще робити, коли ця зона відводиться під відпочинок. Для чого тягнуться електропроводи, встановлюють вимикачі і розетки. Щоб кабелі не зіпсували інтер’єр, краще їх закривати спец-коробами.

Одночасно з монтажем обрешітки стелять електро-кабель та інші комунікації, визначаються з розташуванням розетки і вимикача. Заздалегідь розраховують число світильників. Від обсягу споживаної потужності буде залежати система підживлення електрикою.

Джерелами напруги можуть бути:

  • розподільна коробка;
  • електрощитова;
  • близько розташована до балкону розетка.

Найпростіший спосіб: виведення кабелю живлення від близької розетки. Щоб уникнути небажаних подій, електропроводи ізолюють в спеціальні металеві рукава.

Етап 3: обробка поверхонь

Обшивка декоративними матеріалами проходить відповідно до побажань власників будинку. Варіацій тут безліч. Коли вибираються покриття для стін, варто враховувати:

  • панелі, найчастіше, розташовують на стінах вертикально, профіль за ними горизонтально;
  • вагонку можна закріплювати як хочеться, навіть, похило;
  • сайдинг, блок-хаус монтуються горизонтально на вертикально розташовані стійки, так не руйнується візуальне сприйняття обшивки, і того вимагає технологія;
  • гнучкий камінь проводиться у вигляді шпалер, і розкладається на стінках, згідно малюнку його «особи».

Для підлоги економним способом збору лаг є брус, а дорогим варіантом – регульовані підлоги. Не радять брати для покриття підлоги листи дсп. Практично в 100% випадках вони розбухають і ламаються, – «не байдужі» до вологи.

Пиріг підлоги на балконі. Різноманітність матеріалів

Насправді теплоізоляційних матеріалів багато. Який з них вибрати-вирішувати тільки вам. Ну а щоб розібратися, розглянемо, чим же можна зробити утеплення підлоги на балконі.

Керамзит . Матеріал має масу переваг. Він легкий, міцний, чудово утримує тепло. Щоб укласти покриття, досить використовувати напрямні профілі з металу, пісок з цементом. Спершу потрібно виставити профілі горизонтально (з використанням маячків для більшої точності).

Кріплення профілю виробляють на саморізи. Між профілями засипають керамзит, до тих пір, поки не заповниться весь утворений короб. Зверху заливають цемент. Останній етап-обробка практично готової поверхні на ваш розсуд.

Мінеральна вата добре тримає тепло

Мінеральна вата . Використовується досить давно, з року в рік доводячи свою ефективність і затребуваність.

Укладання не займає багато часу, проводиться досить легко. Правда, вимагає проведення додаткової роботи. Гідроізоляція лоджії проводиться в першу чергу, щоб захистити вату від попадання вологи. Після цього проводять монтаж лаг з дерева, між якими і укладають мінвату.

Примітка. У тому випадку, якщо після укладання утеплювач не дістає до верху лаг, укладіть ще один шар мінеральної вати. Дуже важливо, щоб весь простір був заповненим.

Коли підлога утеплений матеріалом, виробляють монтаж паробар’єра. Після чого лаги забиваються дошками і проводиться обробка по готовому підлозі.

Пінопласт . Ще один часто застосовуваний матеріал для утеплення підлоги на балконі. Укласти його можна двома варіантами. Перший-такий же, як у випадку з використанням мінвати. Відмінність лише в тому. Що пінопласт підганяють під потрібні розміри підрізанням, а утворені зазори закладають монтажною піною.

Інший варіант передбачає вирівнювання підлог стяжкою. Далі на стяжку укладають тришаровий пиріг утеплювача: руберойд – пінопласт – пароізоляція. Пиріг закривається стяжкою з цементу.

Піноплекс-це пінопласт нового покоління

Піноплекс . Досить новий утеплювач, який за короткий час зумів завоювати довіру будівельників. Без зайвих перебільшень піноплекс можна назвати одним з найкращих утеплювачів. Крім того, з ним досить легко працювати, укладання не вимагає використання додаткових матеріалів. Плити утеплювача просто укладають на підлогу, закріплюють саморізами.

Єдина умова – поверхня, на яку укладається утеплювач, повинна бути чистою і рівною. При необхідності підлоги вирівнюються стяжкою з цементу. Укладають піноплекс від кутів, кріплять в двох місцях.

Пенофол . Також увійшов на будівельний ринок недавно, але за короткий час міцно зайняв свою нішу. Відрізняється наявністю відображає шару. Цей матеріал відноситься до категорії комплексних ізоляцій. Це означає, що він одночасно виконує кілька функцій – утеплення (при чому не тільки підлог, але і балконів повністю), гідроізоляція, паробар’єр.

Відповідно, укладання пенофола можна виробляти на підставу з бетону. Без перебільшення, пенофол-кращий утеплювач на сьогоднішній день, з підлогами, утепленими їм, можна бути абсолютно спокійними за збереження оптимальної температури на балконах.

Як утеплити підлогу на балконі під стяжку. Чим краще утеплити підлогу на балконі

Утеплення підлоги на балконі своїми руками все більше набирає обертів. І це логічно, адже кожен куточок в міській багатоповерхівці цінується неймовірно. А свій кут потрібно облагородити по максимуму.

Хороший господар може обладнати там невеликий кабінет, ігрову або зону відпочинку. Не дивно, що пошукові запити рясніють питаннями «як зробити тепла підлога на балконі» і «як правильно утеплити підлогу на балконі». Давайте і ми знайдемо на них відповіді і дізнаємося як краще утеплити підлогу як на балконі, так і на лоджії.

Чим утеплити підлогу на балконі? вибір матеріалів багатий, але утеплити підлоги на балконі найкраще один з нижче перерахованих матеріалів, які пройшли випробування багатьма сім’ями. Можна використовувати їх як окремо, так і разом. Причому останнє краще. Адже це і загальна економія, і все найкраще, що може дати кожен з цих матеріалів.

Пенофол

Цей матеріал вважається кращим для того, щоб утеплити підлогу на балконі своїми руками. За фактом це тандем алюмінієвої фольги і спіненого поліетилену. Крім того, що у нього відмінна термоізоляція, він відмінно затримує звуки і захищає будинок від вологи.

Його випускають як одностороннім, так і двостороннім. Утеплення балкона з ним одне задоволення, адже матеріал поставляється в рулонах з товщиною від 3 до 10 мм.це дозволяє утеплити підлогу на лоджії своїми руками без втрати корисного простору. Монтувати його також просто, адже стики просто проклеюють алюмінієвим скотчем.

Пінопласт

Утеплення підлоги на лоджії своїми руками найчастіше роблять саме пінопластом, адже він не тільки забезпечує потрібний ефект, але при цьому дешевий.

Пристрій теплої підлоги на вашому балконі буде неймовірно простим,Досить укласти листи пінопласту, які випускають різної товщини від 20 до 100 мм.

Укладання листів здійснюють в простір між лагами на підлозі. Всі щілини закладають монтажною піною і укладають основне підлогове покриття. Щоб розподілити навантаження від лаг цей утеплювач потрібно зробити під укладання шматків фанери.

Піноплекс

Так називають спінений пінополістирол. У нього відмінні теплоізоляційні показники. Він визнаний хімічно інертним матеріалом, який легко і просто встановлювати. Товщина листів від 20 до 50 мм. Зробити з ним тепла підлога на балконі своїми руками легко, але досить дорого, тому що ціна матеріалу досить велика.

Але фахівці рекомендують використовувати його в комплексі з іншими матеріалами. Це дозволить отримати відмінне утеплення при відносно невисоких витратах. Наприклад, для первинного шару утеплювача можна використовувати пінопласт або мінеральну вату, а закінчувати роботу піноплекс.

Мінеральна вата

Цей утеплювач за структурою нагадує звичайну вату, але для її виробництва використовують волокно базальту і скла. Їх розплавляють, витягають в гарячому вигляді, охолоджують і дроблять. Утеплення підлоги лоджії з нею ускладнюється тим, що голими руками її брати не можна, можна поколоти руки.

Але в іншому складнощів немає. Вона відмінно лягає в будь-яке місце і закриває будь-яку щілину. А саме щільна установка утеплювача дозволяє досягти максимальних температурних показників в приміщенні і скорочення втрат тепла. Приміщення стає теплим і вологостійким. Випускають її як в рулонах, так і в листах.