Скляна підлога: види, особливості, переваги. Скляна підлога в квартирі-чи можна зробити самому? скляне вікно в підлозі

99

Зміст статті:
Скляна підлога-це нестандартне дизайнерське рішення, яке дозволяє звичайний інтер’єр зробити оригінальним. За такою поверхнею можна розміщувати різноманітні декоративні елементи, облаштовувати підсвічування і втілювати в реальність безліч найфантастичніших ідей. Про те, як зробити скляну підлогу у себе вдома, ви дізнаєтеся, читаючи цю статтю.

Основні різновиди скляних підлог

Прозорі вироби, використовувані в будівництві, виробляють з двох різних за походженням і складом видів скла:

  • силікатне скло . Це всім звичний матеріал, сировиною для якого служить кварцовий пісок в розплавленому стані. Вироби з такого скла виходять тверді і крихкі, але зі збільшенням товщини вони набирають міцність.
  • . Його виготовляють з акрилових полімерів. Таке скло набагато легше і міцніше, ніж силікатне, але нестійке до впливу хімічних речовин.

матеріали обох видів надзвичайно затребувані і мають значний перелік переваг. У виготовленні скляних підлог вони беруть участь майже на рівних, при цьому займаючи окремі ніші. 1 розрізняють кілька основних видів скляних підлог:

  • скляна підлога на всю площу кімнати . Це дороге і сміливе рішення. Його можна реалізувати практично в будь-якому приміщенні, будь то кухня, зал, передпокій або ванна кімната. Внутрішність підлоги при цьому можна заповнити будь-яким декоративним або натуральним матеріалом, аби він гармоніював з дизайном і стилем інтер’єру.
  • ніші скляні . Вони являють собою довільної форми поглиблення в підлозі, заповнені елементами декору і накриті скляними плитами. Ці своєрідні підлогові вікна можуть надати вишукування будь-якій кімнаті, дозволяючи створювати за склом композиції з сухих рослин, блискіток, пелюсток троянд, імітувати акваріум, ділянку пляжу з піску або морської гальки або зробити справжню виставку мінералів, монет або сувенірів.
  • стрічки скляні . Їх розташовують на підлозі по периметру стін. Одним з переваг такої конструкції є її здатність розділяти простір приміщення на функціональні зони. Скляні стрічки, наприклад, створюються для підсвічування стійок з одягом або манекенів в солідних бутиках, а в квартирах або будинках є декоративним освітленням. Особливо гарні скляні підлоги з підсвічуванням у вигляді стрічок в невеликих приміщеннях, так як мають здатність візуально збільшувати їх обсяг.
  • акваріум, влаштований в підлозі . Вартість такої скляної конструкції з живими плаваючими рибками просто зашкалює. Найпопулярнішим рішенням в цьому випадку вважається комбінування дерев’яного покриття зі скляною підлогою.
  • підлоговий скляний подіум . Його розташовують на 150 мм вище рівня звичайної підлоги. Скляна конструкція у вигляді піднесення вже давно стала популярною в житлових будинках і центрах розваг.
  • скляні перекриття . До них відносяться декоративні сходи і містки. На сьогоднішній день вони досить часто користуються попитом при обробці багатоповерхівок.

Переваги та недоліки підлог зі скла

Скляна підлога може кардинально змінити інтер’єр приміщення і полегшити його сприйняття, особливо при наявності в ньому габаритної меблів. Крім того, прозора конструкція візуально збільшує кімнату і володіє гігієнічними властивостями, виключаючи розмноження бактерій на своїй гладкій поверхні.

Безсумнівною перевагою скляної підлоги можна назвати його привабливий і зачаровує ефект, який багаторазово посилюється підсвічуванням. Створення прозорого покриття викликає інтерес у дизайнерів і декораторів. Творчі люди в області конструювання скляних підлог можуть реалізувати будь-яку свою фантазію.

Що стосується практичності таких конструкцій, можна з упевненістю стверджувати, що якщо хто-небудь випадково впустить на скляну підлогу тарілку, чашку або навіть кришталеву вазу, з ним, тобто з підлогою, абсолютно нічого не станеться. При падінні більш важких предметів, наприклад, металевої гантелі, скло теж не розіб’ється, хоча може тріснути, але без утворення гострих країв. Все це вказує на значну міцність скляної підлоги і його здатність витримувати ударні навантаження.

Недоліком такого статі можна назвати надмірно гладку поверхню. Багато хто не наважується його купувати для свого будинку, побоюючись на ньому посковзнутися, що особливо актуально для скляної підлоги у ванній кімнаті. Іншою причиною сумнівів є вразливість скла до подряпин. Однак все це цілком вирішувані проблеми.

Практичним і простим рішенням усунення ковзання є нанесення візерунків на поверхню скляної підлоги. А якщо таку плиту разом з малюнками вміло підсвітити, то декор вийде карколомним.

Подряпин на склі можна уникнути, використовуючи спеціальну захисну плівку, властивості якої дозволяють їй легко пропускати світло. Крім того, існує покривне скло, яке при необхідності можна замінити.

Вартість скляної підлоги в середньому становить від 15000 до 50000 рублів за 1 м 2 , вона залежить від використовуваних матеріалів і способу виконання робіт.

Технологія монтажу скляної підлоги

Найпопулярнішим і доступним видом скляної підлоги є «вікно в підлозі». Його ціна і технологія монтажу цілком дозволяють виготовити його самостійно у себе вдома. Розглянемо поетапно створення такого статі.

Вибір матеріалу для скляної підлоги

Скляна підлога: види, особливості, переваги. Скляна підлога в квартирі-чи можна зробити самому? скляне вікно в підлозі

В першу чергу необхідно вибрати для підлоги скляні панелі. Їх виготовляють з надміцного скла, яке може витримати навантаження близько 400 кг/м 2 .

Найбільше для цієї мети підходить триплекс-цей матеріал буде основним елементом конструкції скляної підлоги. Він являє собою тришарове скло, товщина кожного шару в якому не менше 8 мм. З’єднання шарів триплексу між собою виконується за допомогою полімерної плівки або гарячим пресуванням.

Крім нього, можна використовувати ламіноване загартоване скло, покрите полімерним шаром, до складу якого входять скляні порожнисті мікросфери. Ламіноване скло не ріжеться, тому його підгонка за місцем установки виключена. Це є причиною точного виміру ділянки підлоги перед його монтажем.

Крім скляної панелі, для підлоги будуть потрібні і інші матеріали: профіль металевий для виготовлення каркаса і профіль декоративний для пристрою примикань суміжних підлогових покриттів. Профіль повинен вибиратися з таким розрахунком, щоб при монтажі він був здатний приховати кордон кріплення скла і з’єднувальні ділянки світлодіодної стрічки.

Для оформлення внутрішнього простору ніші потрібно оздоблювальний матеріал. Це може бути дерево, керамічна плитка або ламіновані панелі.

Залежно від способу монтажу обробки варто подбати про її кріплення. Наприклад, при виборі плитки для обробки ніші потрібно купити клей, затірку, герметизуючі матеріали, ущільнювачі і металовироби.

Крім того, знадобляться інструменти: шліфувальна машинка, болгарка, шпателі і шуруповерт.

Підготовка основи для скляної підлоги

Скляна підлога: види, особливості, переваги. Скляна підлога в квартирі-чи можна зробити самому? скляне вікно в підлозі

Це дуже важливий етап, так як від нього залежить надійність скляної конструкції підлоги. Підстава може бути дерев’яним, бетонним або сталевим. У будь-якому випадку слід пам’ятати, що його поверхня повинна бути міцною і рівною.

Підстава для такої конструкції може мати будь-яку плоску форму, але якщо скляна підлога своїми руками виготовляється вперше, рекомендується робити виїмку під нішу правильної форми у вигляді прямокутника або квадрата. Це дозволить полегшити роботу і зробити менше помилок.

Поглиблення в підлозі під нішу виконується на 15-20 см. Якщо необхідний скляний подіум, підстава потрібно підняти на 20 см.

Пристрій металевого каркаса для скляної підлоги

Скляна підлога: види, особливості, переваги. Скляна підлога в квартирі-чи можна зробити самому? скляне вікно в підлозі

Після виконання поглиблення необхідно виготовити металевий каркас з нержавіючої або конструкційної сталі по периметру майбутньої скляної ніші. Анкерні болти, які використовуються для кріплення каркаса, повинні мати на своїй поверхні антикорозійне напилення.

Кріплення каркаса повинно бути надійним, так як одна панель, що має товщину скла до 25 мм, може важити близько 150 кг.форма і розмір металевого каркаса повинні відповідати габаритам підстави під скляну нішу. Каркас повинен знаходитися нижче підлоги на відстані, рівному товщині скла і ущільнювача.

Металеві профілі каркаса з’єднуються між собою саморізами, а на базовій основі фіксуються болтами. Зібрана конструкція повинна бути статична і надійна, щоб уникнути деформацій скляного покриття.

Якщо в підлозі планується підсвічування, в основі необхідно виготовити штробу для укладання проводів, які будуть проходити від підсвічування до вимикача або найближчого розподільника електрики.

Потім слід закріпити на каркасі підсвічування. Якщо застосовується світлодіодна стрічка, її можна просто приклеїти двостороннім скотчем знизу на виступаючу частину каркаса.

Облицювання підстави ніші плиткою

Скляна підлога: види, особливості, переваги. Скляна підлога в квартирі-чи можна зробити самому? скляне вікно в підлозі

Підстави повністю висохне, можна виконувати декорування ніші. Як матеріал для цього можна використовувати різні предмети, згадані вище. При цьому слід враховувати специфіку приміщення. Наприклад, для скляної підлоги кухні підійдуть сухоцвіти або злаки, для ванної кімнати — черепашки, галька і т.д. Обраний декор потрібно красиво розкласти всередині майбутньої підлогової вітрини.

Крім цього, на скло можна нанести керамічною фарбою будь-який малюнок, використовуючи трафарет. Також є можливість виконати тонування під дзеркало або створити підлогу з ефектом інею. Спеціальна плівка, укладена під скло, може забезпечити поверхні вітрини будь-який колір.

Установка підсвічування для скляної підлоги

Скляна підлога: види, особливості, переваги. Скляна підлога в квартирі-чи можна зробити самому? скляне вікно в підлозі

Підсвічування-це найважливіший елемент скляної підлоги. Однак слід знати, що для неї підходять далеко не всі лампи. Категорично не рекомендується використовувати галогенні джерела світла, так як вони будуть нагрівати скло. Для підсвічування підлогової скляної ніші можна встановлювати неонові трубки і люмінесцентні лампи, світиться шнур або точкові світлодіодні прилади. При влаштуванні підлоги зі скла на всю площу приміщення під ним можна розташовувати прожектори.

Після вибору джерел світла потрібно визначити порядок їх розміщення. Лампи можна встановлювати довільно для виділення окремих елементів декору, а також по периметру ніші.

Найбільш кращою серед всіх видів освітлення вважається підсвічування, що складається з неонових ламп. Їх світло завжди рівний і м’який, що не створює видимих тіней. Використання такого підсвічування дозволяє підкреслювати геометричні форми ніш, так як її можна монтувати в самих важкодоступних місцях.

За допомогою сучасних технологій можна організувати автоматичне включення підсвічування з настанням темного часу доби, використовуючи спеціальний блок управління, змінювати її інтенсивність і колір. За допомогою частоти миготіння і спеціального забарвлення ламп можна організувати в інтер’єрі ефект світломузики, який буде надавати приміщенню зі скляною підлогою відповідну атмосферу.

Кріплення скляних панелей

Скляна підлога: види, особливості, переваги. Скляна підлога в квартирі-чи можна зробити самому? скляне вікно в підлозі

Після завершення оформлення ніші можна приступати до монтажу на ній скляної підлоги. Панелі потрібно встановлювати на спеціальний ущільнювач, попередньо закріплений на металевому каркасі. Скло при цьому ні в якому разі не повинно стикатися з металевими деталями і кріпленням.

Для більш надійної фіксації скляних панелей на їх зворотну сторону перед установкою слід нанести герметизуючу пасту тонким шаром. Тим же складом слід обробити шви між виробами після їх кріплення на каркасі металевими болтами.

Завершує роботу монтаж декоративного профілю. Його також потрібно встановлювати на ущільнювач, який виключає контакт оздоблювальної рамки зі склом підлоги.

Як зробити скляну підлогу-дивіться на відео:

Складнощами, то підлогу нарощують на висоту приблизно 100-150 мм.

Досить популярно покриття з битого триплексу, в якому середній шар розбитий особливим способом після склеювання. Отриманий при цьому унікальний малюнок, що нагадує павутину, виглядає дуже ефективно.

Нішу заповнюють різними декоративними елементами, наприклад, пелюстками троянд, піском, блискітками, антикварними дрібничками, дарами моря або будь – яким іншим артефактом-загалом, всім, що може підказати неприборкана фантазія дизайнера. Таким чином можна створити потрібне «настрій» в будь-якому приміщенні. Особливо незвично виглядає такий скляна підлога у ванній.

Скляна підлога в останкінській вежі

Перекриття. Під цим терміном ховаються конструкції зі скла різного типу:

  • сходи і декоративні містки (огорожа: скло, стійки, троси і т.д.), що стали модним елементом сучасного інтер’єру багатоповерхових будинків. Такий прийом надає «легкість» приміщенню і візуально збільшує простір;

На замітку

В мінімалістичному інтер’єрі з такими сходами прекрасно гармонують скляні двері від стелі до підлоги.

  • антресоль зі скла в квартирі;
  • прозорий фрагмент перекриття, який відкриває доступ другому світлу і т. Д.
  • в окрему категорію варто виділити скляну підлогу, який є перекриттям в буквальному сенсі. У цьому варіанті прозора конструкція в багатоповерховому будинку одночасно стає скляною стелею . За рахунок цього приміщення, розташоване поверхом нижче, робиться світліше і візуально об’ємніше, не кажучи вже про стильну родзинку, яку він додає в інтер’єр.

Скляна підлога: види, особливості, переваги. Скляна підлога в квартирі-чи можна зробити самому? скляне вікно в підлозі

  • при бажанні покриття зі скла доповнюють підсвічуванням, виконаної, наприклад, з світлодіодних стрічок. Залежно від обраної технології установки їх вбудовують або в торцеву частину світло-прозорого блоку, або в несучий профіль. Скляні підлоги з підсвічуванням можна доповнити виносним контролером, який дозволяє управляти кольором і яскравістю підсвічування.

На замітку

Як бачите, отримати бажаний результат можна отримати, використовуючи різні матеріали і різноманітні технології. Не можна забувати також, що не менш сильне враження залишають з рідкого скла або скляна мозаїка на підлогу.

скляні підлоги: фото

При всіх безперечних перевагах, такі підлоги не позбавлені недоліків. Наприклад, велика ціна за кв.метр скляної підлоги – в середньому це 15 – 50 тис. Рублів. Що ж стосується надмірної гладкості такої підлоги, її слизькості, то її можна усунути, виконавши піскоструминну обробку скла. В результаті поверхня стає більш шорсткою. За рахунок цього зменшується ковзання, нівелюються мікроподряпини, які можуть виникнути в процесі експлуатації, причому прозорість покриття від цього не страждає.

конструктивні особливості
Відновленню скло не підлягає. Доведеться замінювати підлогове покриття, що дуже малоймовірно, тому як, щоб пошкодити такий міцний матеріал, треба дуже сильно постаратися.

Підбір матеріалів та інструментів

Для того, щоб спорудити скляну підлогу своїми руками, необхідно запастися витратними матеріалами та будівельними інструментами. Ось, що потрібно буде врахувати:

  • проведіть виміри з високим ступенем точності і замовте скляну панель потрібного розміру.
  • прорахуйте необхідну кількість металевого профілю для монтажу каркаса, закупіть матеріал.
  • також, попередньо прорахувавши обсяг, придбайте декоративний профіль, за допомогою якого оформляються стики між сусідніми підлоговими покриттями. При цьому намагайтеся вибрати профіль такої ширини, щоб закрити не тільки місця кріплення скла, але і ділянок приєднання світлодіодної стрічки (підсвічування).
  • виберіть оздоблювальний матеріал для оформлення внутрішнього простору ніші. Зверніть увагу на керамічну плитку, дерево, ламінат. Відразу ж потурбуйтеся про спосіб кріплення внутрішньої обробки. Якщо це буде плитка, то купите готовий клей і затірку для швів.
  • крім перерахованих вище матеріалів знадобляться ущільнювач і силіконовий герметик, болгарка і саморізи, шуруповерт, шпателі (зубчастий і гумовий).

Монтаж скляної підлоги

На що звернути увагу в процесі монтажу підлогового покриття зі скла? як зробити скляну підлогу відповідно до вимог технології укладання?

Скляна підлога: види, особливості, переваги. Скляна підлога в квартирі-чи можна зробити самому? скляне вікно в підлозі

Розглянемо докладніше основні етапи монтажних робіт декоративного «вікна» в підлозі:

  • підготуйте поглиблення в підставі підлоги для монтажу ніші або наростити підлогу на 15 см для пристрою подіуму.
  • по периметру проведіть установку металевого профілю, опустивши його нижче чистового рівня підлоги на товщину листа скла і ущільнювача. Закріпіть профіль саморізами.
  • проведіть обробку внутрішньої поверхні ніші.
  • виконайте штробу в підставі базового статі, в якій сховайте дроти, що йдуть від підсвічування до найближчого вимикача або розподільника.
  • закріпіть підсвічування. Якщо це світлодіодна стрічка, то просто її приклейте на двосторонній скотч знизу на виступаючої частини металевого профілю.
  • далі проведіть укладання основного підлогового покриття, під яким буде замасковані дроти, що йдуть до підсвічування.
  • очистіть нішу від потрапив будівельного сміття, розкладіть красиво обраний декор, який буде видно під скляною поверхнею підлоги.
  • встановіть лист скла, виконаний на замовлення, на металевий каркас, при цьому обов’язково користуйтеся ущільнювачем. Скло не повинно стикатися з металевими елементами основи, а також кріпильними елементами.
  • зафіксуйте конструкцію за допомогою сталевих болтів, шви заповніть герметиком.
  • закріпіть декоративний профіль, не забувши покласти ущільнювач, що виключає зіткнення оздоблювальної рамки з поверхнею скла.

Оригінальне рішення в інтер’єрі ванної

Встановивши скляну підлогу у ванній, можна бути впевненим в оригінальності даного дизайнерського рішення. Щоб знизити ймовірність ковзання по рівній поверхні скла, використовують піскоструминні технології.

Використання підсвічування з регульованим механізмом дозволить створити романтичну атмосферу у ванній кімнаті. Сприйняття простору змінюється в залежності від обраного кольору і інтенсивності освітлення.

Скляна підлога: види, особливості, переваги. Скляна підлога в квартирі-чи можна зробити самому? скляне вікно в підлозі

Скляні мозаїчні підлоги у ванній — дуже оригінальне рішення

Підлогове покриття з підсвічуванням часто використовується в торгових точках для виділення полиць або манекенів. Але зараз багато хто використовує його в житлових будинках. Це стильне і незвичайне дизайнерське рішення, за допомогою якого можна збільшити простір і зонувати приміщення.

Скляна підлога-оригінальне дизайнерське рішення, яке вносить свою родзинку в інтер’єр. У вбудованій ніші можна встановити підсвічування, акваріум або створити справжній витвір мистецтва. Скло для підлоги виготовляють з двох різновидів.

Скляна підлога: види, особливості, переваги. Скляна підлога в квартирі-чи можна зробити самому? скляне вікно в підлозі

Види скла :

  1. силікатна різновид. виготовляється з розплавленого кварцового піску. Зазвичай це твердий, але крихкий матеріал. Ущільнити його можна при збільшенні товщини шару.
  2. органічний вид. матеріал виготовлення-акрилові полімери. Це легке і досить міцне скло, але дія хімікатів надає на них згубну дію.

Кожен вид має свої позитивні властивості. В цілому обидва типи використовуються для створення скляної підлоги. При чому, їх сили знаходяться нарівні.

Види скляних підлог:

  1. пол, який займає всю площу кімнати. Таке рішення дороге і незвичайне. Цей вид буде стильно виглядати в будь-якому приміщенні. Нішу можна заповнити будь-якими декоративними елементами.
  2. скляна ніша. це специфічні поглиблення в підлозі, заповнені різними матеріалами: сухий акваріум, квіти, пісок і галька.
  3. скляні стрічки. вони знаходяться по периметру кімнати. За допомогою такого статі можна зробити зонування приміщення. У маленьких кімнатах такий варіант візуально збільшить простір.
  4. вбудований акваріум. конструкція з рибками коштує занадто дорого, а догляд досить складний.
  5. скляний подіум. він встановлюється на 15 см вище підлоги.
  6. перекриття зі скла. це драбинки і містки. Популярне рішення для квартир.

Скляна підлога може освіжити і кардинально змінити кімнату. Прозора конструкція може візуально збільшити простір. Це вдале дизайнерське рішення.

створення ніші в підлозі під склом: підготовчі роботи

Виготовити скляну підлогу своїми руками досить просто. Перед безпосередньою установкою покриття потрібно розібратися з підготовчими роботами та інструментами. Для початку потрібно спорудити нішу потрібної глибини. Скло має ідеально прилягати до поглиблення.

Скляна підлога: види, особливості, переваги. Скляна підлога в квартирі-чи можна зробити самому? скляне вікно в підлозі

Підготовчі роботи:

  1. після вимірювань ніші необхідно замовити скло або триплекс. Потрібно враховувати глибину, ширину, довжину і діагональ.
  2. потрібно підрахувати необхідну кількість металевих елементів. Для цього потрібно визначити периметр ніші.
  3. також потрібно обміркувати з’єднання, які виконуються у вигляді алюмінієвих накладок. Потрібно обміркувати декоративні елементи, які будуть приховувати місця кріплень і зазор, в який монтується стрічка з підсвічуванням.
  4. заздалегідь потрібно обміркувати і декор самої ніші: оброблення плиткою, картиною з 3д ефектом або покриття на ламінаті.
  5. інструментами для виготовлення скляних вставок послужать болгарка, лобзик, дриль.

Всі ці нюанси потрібно врахувати заздалегідь. Від них залежать особливості монтажу скляної підлоги. В одному варіанті склом модно прикрити всю обробку, а в іншому доведеться підняти матеріал на невелику висоту.

Потрібно врахувати зазор між склом і поглибленням. Він повинен становити 5 мм.

Після виконання ніші на низ потрібно встановити металевим каркас. На цьому етапі створюється штроба для укладання проводів, якщо конструкція буде з підсвічуванням. Саме на каркасі необхідно закріпити підсвічування.

монтаж скляної підлоги з підсвічуванням

Ніша в підлозі створюється за допомогою перфоратора або болгарки. Зробити поглиблення більш рівним і глибоким допоможе нівелює маса. Далі відбувається закріплення каркаса.

Скляна підлога: види, особливості, переваги. Скляна підлога в квартирі-чи можна зробити самому? скляне вікно в підлозі

Послідовність установки підлоги з підсвічуванням :

  • створення ніші;
  • закріплення каркаса;
  • пророблення штроби;
  • оброблення ніші декоративними матеріалами;
  • підключення підсвічування;
  • укладання основного підлогового покриття;
  • установка декорацій в поглибленні;
  • монтаж скла;
  • кріплення декоративних планок.

У штроби потрібно акуратно вкласти дроти для підсвічування. Оброблення самої ніші залежить від обраного способу. Світлодіодну стрічку потрібно встановлювати по краях ніші і знизу каркаса.

Місце монтажу підсвічування визначає силу освітлення. Якщо встановити її під кутом, то світло буде тьмяним, а якщо по периметру поглиблення – яскравий.

Розкладка декорацій також повністю залежить від уподобань і фантазії господарів. Це може бути абсолютно будь-яка тематика. При її виборі необхідно відштовхуватися від загального дизайну приміщення.

Монтаж скла потрібно почати з установки ущільнювача на куточок. Скло не повинно контактувати з металевим профілем. Саме тому ущільнювач наноситься і на торець скла, фіксуючи його положення. Всі порожнечі заповнюються силіконом. На цьому установка скляної підлоги закінчена.

як зробити сухий акваріум в підлозі самостійно

Зробити прозорий підлогу з сухим акваріумом можна і своїми руками. Для цього не потрібно особливих інструментів і умінь. Єдина обов’язкова умова-необхідна товщина підлоги.

Скляна підлога: види, особливості, переваги. Скляна підлога в квартирі-чи можна зробити самому? скляне вікно в підлозі

Технологія установки сухого акваріума :

  1. потрібно вирівняти чорнову підлогу.
  2. укладання гідроізоляції. По всьому периметру потрібно залишити поріжок, щоб була можливість підняти конструкцію на 10-15 см.
  3. заливка бетонної стяжки.
  4. пристрій поглиблення для дна акваріума в стягуванні.
  5. оброблення ніші.
  6. шліфування стяжки.
  7. укладання підкладки з гідроізолятором і утеплювачем.
  8. укладання фінішної підлоги на утеплювачі.
  9. укладання металевого каркаса. Форма може бути абсолютно різною. На цьому етапі починаються творчі пориви.
  10. підключення підсвічування.
  11. установка скла або триплекс. Це може бути абсолютно різний варіант: від прозорого до матового з візерунками. (відео)

Скляна підлога-це ризикова ідея. За ним потрібен особливий догляд, який все одно не виключає появи подряпин і потертостей. Але з вибором матеріалу високої якості цю проблему можна мінімізувати.