6 перевірених способів зберегти часник протягом всієї зими в квартирі

29

З любов’ю вирощений на дачі або присадибній ділянці часник хочеться зберегти свіжим якомога довше, бажано до майбутнього літа. У спеціалізованих овочесховищах це можливо. У таких приміщеннях урожай зберігають холодним способом при температурі від +1 до +3°c, вологості від 70 до 75% і чудово працюючій системі вентиляції. Ці ж умови можна створити в погребі або підполі.

Як же бути городникам, які не мають можливості зберігати урожай в овочесховищі? існує ще й теплий метод заощадження врожаю, який годиться для квартир. При виконанні рекомендацій від бувалих господарів вам вдасться насолоджуватися власноруч вирощеними головками аж до наступної весни.

Який часник найкраще зберігається в домашніх умовах?

На тривале заощадження закладається виключно здоровий часник. Кожна головка попередньо просушується і очищається вручну від пилу, бруду, піску, відшарувалася покривної лушпиння, колір якої повинен відповідати сортовим ознаками. Густу бороду з корінців також краще видаляти, так як в ній присутня велика кількість піску і землі.

Оптимальна висота пенька, залишеного після обрізки висохлого центрального стебла, становить від 2 до 4 см. На закладку відбирають цибулини приблизно однакового розміру, їх зовнішня оболонка повинна бути цілісною. Присутність механічних пошкоджень, плям, вм’ятин, нальоту на такому часнику неприпустимо.

Як правильно вибрати місце для зберігання врожаю часнику?

Часник зберігає свою свіжість максимально довго, не проростає і не гниє, в темному, прохолодному, добре провітрюваному приміщенні при температурі від 14 до 16. Вибираючи місце для зберігання коренеплодів в будинку, зупиняйтеся на тих місцях, в яких температура повітря постійна. Найкраще овоч зберігається в сухому підвалі або підполі.

На відкритому балконі часник можна зберігати в ті періоди, коли температура повітря не опускається нижче позначки +1°c. Під час невеликих заморозків (до -2°c) коренеплоди утеплюються старою ковдрою, мішковиною, шубою або пледом. При низьких температурах овочі заносять в квартиру. На утепленій лоджії часник зберігають цілий рік.

6 способів зберігання часнику в умовах міської квартири і будинку:

1. Спеціальні контейнери.

Найпростіший варіант – використання пластикових перфорованих ящиків, призначених для заощадження і транспортування плодів. У таку тару часник закладається в кілька шарів.

2. Коса.

Старовинний варіант, перевірений часом, — плетіння кіс. Сухі стебла часнику переплітаються між собою і скріплюються за допомогою мотузки. Такі красиві коси підвішують під стелею в сараї або прикрашають ними стіни кухні. Головки зрізають поштучно, у міру кулінарної необхідності.

3. Пучок.

Як різновид кіс, використовується заготівля пучків. Після просушування головки обрізають до пеньків, висота яких не перевищує 15 см.у кожен пучок зав’язується від 5 до 12 головок. Їх розвішують, як і коси, в сараї під стелею і на стінах або ж в затишних куточках квартири (тамбур, сіни, комора та ін.).

4. Сітки або панчохи.

У невеликих сітках часник зберігають також в підвішеному вигляді. Деякі господині використовують замість сіток капронові панчохи і колготки, в які поміщається до 25 цибулин. Їх зручно закріплювати на вбитих в стіну цвяхах або на гачках, прикріплених до стелі.

5. Скляна тара.

У трилітрових банках часник зберігати дуже зручно. Скляна тара попередньо дезінфікується і просушується. Після заповнення банки головками її накривають марлею або широким бинтом, складеним в 4-6 разів. Фіксують імпровізовану» дихаючу » кришку за допомогою тонкої гумки (для грошей).

6. Скляна тара з використанням золи.

Цей метод є різновидом попереднього. При закладці головок в сухі трилітрові банки кожен шар пересипається просіяного золою. Дно ємності також засипається сантиметровим шаром попелу, що залишився після спалювання органічних залишків. Зола, що володіє гігроскопічними і антисептичними властивостями, не тільки ефективно поглинає надлишок вологи, але і попереджає поширення спор грибків і небезпечних бактерій, що викликають гниття цибулин.

Вибирайте спосіб зберігання часнику в залежності від умов вашого житла і кількості зібраних цибулин. Легкої вам праці в саду і на городі!