Креслення парник з полікарбонату своїми руками. Складаємо проект дугоподібної теплиці своїми руками

37

Креслення парник з полікарбонату своїми руками. Складаємо проект дугоподібної теплиці своїми руками

Пристрій теплиці, креслення і проекти дугоподібних будівель мають свої особливості. Технічні характеристики вкриває матеріалу накладають обмеження на висоту каркаса. Зав’язано все на двох моментах:

  • гнути листи можна тільки поперек повітряних каналів.
  • стандартні розміри листа-6 х 2,1 м.

Виходить, щоб зігнути полікарбонат в купол, його потрібно розташовувати поперек каркаса. При цьому середній радіус кривизни вийде 1,9 м.відповідно, ширина підстави вийде 3,8 м. Біда в висоті такої споруди – вона дорівнює радіусу, а 1,9 метра не завжди те, що потрібно. Для прикладу-креслення з профільної труби 20 20.

Як створюється теплиця з профільної труби своїми руками, креслення — начерк

Це зовсім не привід відмовлятися від дугоподібної форми каркаса. Із ситуації можна вийти, не вносячи серйозних змін в проект. Треба додати по нижньому краю споруди цоколь. Він не повинен перевищувати 1 метра у висоту, однак цього вистачить, щоб збільшити ширину конструкції до 2,5 м, висоту до 2,25 м.тут креслення і розміри теплиці з полікарбонату своїми руками задати не складно – головне поставитися дуже уважно.

Як зробити теплицю з полікарбонату своїми руками, креслення, на фото арочна конструкція з цоколем

Обов’язково робимо окремий креслення для монтажу вкриває матеріалу. Відзначаємо розташування вікон, особливості кріплення листів на каркас.

Креслення з параметрами монтажу вкриває матеріалу

Ще одна складність, яка може підстерігати вас при проектуванні і складанні креслень теплиці з профільної труби з розмірами — особливості матеріалу каркаса. Якщо немає можливості придбати гнутий профіль, дуги доведеться робити з невеликих відрізків, що скріплюються сталевими пластинами. Для парника менше 5 метрів завдовжки досить двох дуг, якщо більше – складаємо креслення так, щоб дуга була кожні 3,5 – 4 метра. За таким же принципом можна проектувати дерев’яні споруди.

Зверніть увагу: ширина каркаса прив’язана до кількості грядок всередині неї. Так, комфортна для обробки ширина — не більше 80 см. Візьмемо парник на дві грядки. Вони забирають 1,6 м від всієї ширини споруди, плюс простір для проходу 90 см.виходить оптимальні параметри парника – 2,5 в поперечнику. Якщо грядки три, складаємо три ширини грядок + два проходи , і т. Д.

Як зварити теплицю. Саморобна теплиця з профільної труби і полікарбонату

Бувають різні види теплиць (двосхилі, односхилі). Я ж в цьому розділі хочу розповісти, як зробити арочний тип парника. Тому хто з вас має уявлення про виготовлення, той легко збере її.

1. Для початок потрібно визначиться з місцем. Ставиться вона таким чином, щоб одна довга сторона дивилася на південь.

2. Починаємо загинати дуги, попередньо окресливши з кожного краю профілю по метру. Потрібно це для того, щоб саме від цієї риси починати гнути трубу за допомогою трубозгинального інструменту. Але не забудьте відрізати від нього 10 см.для невеликого припуску і регулювання полікарбонату. Їх нам потрібно для 6 метрової теплиці 7 шт, а для 4 метрової 5 шт.

До речі, з метою економії я беру метал для конструкції 20х20 мм. Ви ж можете з таким перетинах застосувати для перемичок, а вже 40х20 гнути для теплиці.

3. Тепер виставляємо площину, де будемо варити торцеві частини. Вона повинна бути за рівнем, щоб не вийшла гвинтом.

4. Беремо два 6 метрового профілю і розрізаємо на 2 частини, щоб вони вийшли по 3 м.і приварюємо до двох торцевих дуг з низу. А вже залишилися дві палиці варимо, як стійки на низ і верх загнутої арки, але від середини підстави потрібно відзначити по 40 см.в різні боки. Щоб було зрозуміліше я намалював приблизний креслення переднього торця парника.

5. Наступним етапом вирізаємо і варимо перемички.

Не забувайте очищати шви, щоб при прикручуванні полікарбонату не пошкодити його.

6. Залишилося зварити тільки двері і передній торець буде готовий. Відміряємо наш отвір, в даному випадку він у нас 80 x 1,85 і робимо її на 1 см.менше. Тобто 79 x 1,84 см., відрізаємо з профілю спочатку 3 коротких, а потім дві довгих палиці.

Шви зварювати потрібно на прихватку, щоб двері при зварюванні сильно не повело. І ще намагайтеся користуватися косинцем для виставлення стійок і перемичок.

7. Далі приварюємо шарніри з внутрішньої сторони, але спочатку виставляємо зазори, щоб було хороше відкриття і закриття дверки.

Після виставлення і прихватки петлі, можна глянути на відкриття.

8. Ваша передня частина готова, але щоб двері не виверталася в іншу сторону, потрібно приварити косинки по кутах в верху і внизу.

9. Задню частину торця, робимо аналогічно, поклавши на передню частину і підібгавши їх між собою струбцинами.

Найголовніше не сплутати сторони дуг які ви гнули, інакше після трубозгинального інструменту, вони можуть бути різні. Найкраще намітити і робити все арки однією стороною.

10. Також замість дверей можна зробити з вікном, але це вже на ваш розсуд.

11. Коли все підготували і зробили, переходимо до місця, де будемо встановлювати парник. Робимо розмітку, щоб діагоналі збігалися і по кутах вбиваємо куточки, приблизно на 2,5–3 метра, при цьому не забуваємо виставити їх по нівеліру або лазерному рівню. Приварюємо до куточків передню і задню частину теплиці, а вже до неї приварюємо профіль 5,96 по всій довжині. Тоді довжина теплиці вийде рівно 6 метрів.

Куточок повинен виявитися всередині теплиці, щоб надалі не заважав полікарбонату.

Конструкції теплиць своїми руками. Види і етапи будівництва теплиць

На жаль, не вся територія росії сприяє вирощуванню власних овочів і фруктів протягом багатьох місяців. У більшості кліматичних зон країни дачний сезон вкрай нетривалий, в той час як багато людей прагнуть виростити на своїй ділянці якомога більше культур для подальшої їх заготівлі. У зв’язку з чим садівники і городники охоче використовують теплиці, за допомогою яких збільшується вегетаційний період, що дає можливість зняти урожай ранній і більш рясний. У ряді випадків при наявності грамотно побудованого парника власноруч вирощені культури можна вживати цілий рік.

Зрозуміло, для цих цілей необхідно враховувати ряд особливостей, про які ми детально поговоримо в даній статті.

Особливості

Побудована своїми руками теплиця завжди гріє душу садівника. Конструкція може бути самого різного розміру і форми, а саморобні теплиці нітрохи не гірше у використанні і функціональності. Пристрій легко можна подивитися на схемах і кресленнях, матеріали для виготовлення можуть бути різними. Найчастіше в якості каркаса використовується склопластикова арматура, зі знімним покриває матеріалом проблем також не виникає – в основному, це поліетиленова плівка, скло або ж полікарбонат. З огляду на всі ці особливості, звести на ділянці подібну споруду можна за одні вихідні, і саморобні споруди нітрохи не поступаються за якістю придбаним в магазині.

Плюси і мінуси

Зручні саморобні парники користуються великою популярністю серед дачників. До безперечних плюсів можна віднести той факт, що зроблена самостійно теплиця на дачі обійдеться порівняно дешево. Бюджетна теплиця може бути зроблена з різних матеріалів, найголовніше – оснастити її відкривається дахом і подбати про якість освітлення для рослин. Говорячи про мінуси, зрозуміло, слід врахувати, що доведеться витратити час на вивчення видів і конструкцій, а також на ознайомлення з кресленнями і планами побудови на дачі.

Види

Теплиці проектуються з урахуванням ботанічних характеристик тих видів рослин, під потреби яких вибудовується парник. До них відносяться також кількість пропускається світла і температура всередині. Теплиця може бути як цілорічної, так і використовуваної в певний сезон. В цілому, всі види теплиць підходять для вирощування різноманітних культур – будь то китайська капуста або квіти.

При першому наближенні парники можна розділити на наступні категорії:

  • односхилі;
  • двосхилі;
  • каплевидні;
  • купольні;
  • багатокутні;
  • голландські.
  • у більшості випадків односхилі дахи використовуються при будівництві оранжерей або зимових садів, оскільки даний вид споруди має прохід. Як наслідок, входити в приміщення легко можна без оглядки на погодні умови. Даний вид теплиць найкраще встановлювати з південного боку житлового будинку.
  • парники з двосхилими дахами користуються величезною популярністю на території нашоїКраїни і на даний момент є найбільш поширеною конструкцією.
  • каплевидний парник являє собою дуже міцну конструкцію, відмінно пропускає сонячне світло, не затримує на поверхні опади у вигляді снігу, проте його досить складно монтувати, тому такі теплиці рідко виготовляються самостійно.
  • купольна тепличка володіє ефектним зовнішнім виглядом і не вимагає великої витрати матеріалів, але головне її достоїнство полягає в тому, що в силу особливостей конструкції її можна встановлювати в районах з сейсмічною небезпекою. Головні завдання при будівництві – хороша герметизація і якісне утеплення.

Теплиці з полікарбонату своїми руками з профільної труби. Яку вибрати конструкцію для теплиці

Перед тим як зробити теплицю своїми руками з профільної труби, варто визначитися, якої форми виготовити майбутнє будова. Існує кілька варіантів конструкцій: арочного або тунельного типу, у вигляді будиночка з односхилим або двосхилим дахом. Кожен вид має свої особливості і нюанси.

Як зігнути профіль для зведення парника арочного виду

Незважаючи на те що працювати з металевими трубами досить просто, є кілька моментів, які можуть викликати труднощі.

Наприклад, при зведенні арочної конструкції їх доведеться згинати, а гнути профіль своїми руками – заняття не з легких.

Арочна теплиця з металевих труб

Згинання металу проводиться на спеціальному верстаті – трубогиби, однак купувати його для виготовлення однієї теплиці недоцільно, оскільки прилад коштує недешево. Простіше скористатися послугами професійних компаній, але за кожну зігнуту деталь доведеться також платити, що збільшить собівартість конструкції.

Можна спробувати зробити це самостійно, заповнивши профільну трубу річковим піском. Але попередньо його потрібно добре просушити і прожарити на вогні. Для цього розкладіть пісок тонким шаром на металевий лист і потримайте над багаттям, щоб з нього пішла волога. На один кінець труби надіньте дерев’яну заглушку, засипте пісок і закрийте другий бік інший заглушкою. Розжаріть метал за допомогою паяльної лампи і акуратно зігніть.

Трубогиб-пристрій для згинання труб

Спосіб ручного згинання складний і малоефективний, він швидше підійде для згинання одиничних деталей.

Для будівництва арочної теплиці з профільної труби знадобиться як мінімум шість дуг. Тому, якщо немає спеціального верстата, краще зупинитися на парнику іншої конструкції.

Переваги теплиці прямокутної форми

Теплиця будиночком з профільної труби – найбільш проста і швидкомонтована конструкція. Така форма передбачає використання прямих труб, які добре піддаються обробці і легко ріжуться. Зварювання профільної труби, як правило, не викликає ніяких труднощів.

Двосхилий теплиця з металевим каркасом і полікарбонатом

В якості укривного матеріалу можна використовувати не тільки полікарбонат, але і скло, що виключається в теплицях арочного виду. Розкрій матеріалу теж робиться дуже просто.

Прямокутні конструкції дозволяють з максимальною економією простору розташувати на ділянці відразу кілька прилеглих один до одного теплиць.

Відео як самому зробити теплицю з полікарбонату.теплиця своїми руками з профільної труби від а до я