Чим заливати тепла підлога. Підготовчі дії

44

Чим заливати тепла підлога. Підготовчі дії

Іноді при підготовці поверхні для стяжки не звертають уваги на важливі дрібниці, які, насправді, відіграють велику роль. Чорнова поверхня обов’язково повинна бути ретельно очищена від сміття, дрібних каменів.

Перед тим, як правильно залити тепла підлога, уздовж стін кімнати, по колу, укладають демпферну стрічку товщиною не менше 40 мм.вона потрібна для того, щоб виключити в майбутньому тріщини в бетонному шарі від ефекту теплового розширення. Демпферною стрічкою не можна нехтувати ні в якому разі. Тріщини в бетоні виведуть обігрівальну систему з ладу дуже швидко. Необхідно робити пиріг теплої підлоги по бетону за всіма нормами.

Коли площа кімнати більше 40 кв. Метрів, або одна зі сторін більше 8-9 метрів, бетонне покриття потрібно обов’язково розділити на зони за допомогою термошвов. Для цього використовують т-подібну демпферну стрічку. Укладають її до початку бетонних робіт. У кожній зоні повинен бути свій опалювальний контур, проектують це заздалегідь.

Іноді майстри укладають армуючу металеву сітку поверх теплоізоляційної плити. Якщо утеплювач міцний, навантаження на теплі підлоги не дуже велика, таку сітку можна і не брати до уваги. Сітку прикріплюють до бетону через шар утеплювача. Водяний контур скручують з прутами сітки. Такий спосіб зручний, але не у всіх випадках себе виправдовує. Якщо армуючий шар укладати відразу на утеплювач, то сітка не витримає вертикальний тиск на підлоги. Вона буде виконувати єдину функцію-зручну фіксацію водяного трубопроводу.

При використанні міцного утеплювача (піноскла), ситуація буде інша. Якщо застосовують м’який утеплювач (пінопласт), стяжку потрібно додатково армувати. Арматура, яку розміщують зверху, а не в самому бетоні, нейтралізує тільки горизонтальні прогини. Для запобігання утворенню розколів, сітку розміщують ближче до центру бетонного покриття, над трубами.

Іноді використовують варіант, коли укладають дві сітки: поверх труб і під ними.

Є ще один спосіб з використанням однієї сітки. Її піднімають над утеплювачем на 15-20 мм, використовуючи підкладки. Труби укладають зверху.

Стяжка, де водяний контур виявляється повністю в бетоні, буде міцніше. Але собівартість конструкції теплої підлоги зростає. Загальна товщина бетонної прошарку виявиться на 20-30 мм більше.

На замітку. Перед тим, як починати бетонні роботи, слід залити воду в контур, створюючи в трубах робочий тиск. Іноді користуються стисненим повітрям. Труби прогрівати забороняється.

Цементно-піщана суміш для теплої підлоги. Суміші для стяжки теплої підлоги. Склад

Які суміші застосовуються для виробництва стяжки теплої підлоги? найбільше поширення набула цементно-піщана суміш, традиційно використовувана для стяжок. Вона складається з розрахунку: 1 частина цементу марки м500 на три частини крупнозернистого піску (величина зерна не менше 0,5-0,8 мм). Пісок можна замінити дрібним гравієм. Використання піску більш дрібних фракцій в приготуванні суміші для стяжки теплої підлоги не рекомендується, так як в такій стягуванні в процесі постійних циклів нагрівання-охолодження утворюються ниткоподібні тріщини, істотно погіршують якість стяжки і важко піддаються ремонту. Також для стяжок теплих підлог не рекомендується використання гіпсу замість цементу – гіпс легко вбирає воду, і на такій підлозі може виникнути конденсат. Суміш спочатку ретельно промешивается в сухому вигляді, потім туди додається вода до утворення густої в’язкої субстанції.

Важливим інгредієнтом суміші для стяжки теплої підлоги є пластифікатори. Вони роблять суміш більш пластичною, знижують витрату води (а, значить, роблять стяжку міцніше), а, найголовніше, — виводять з суміші бульбашки повітря, які безпосередньо впливають на теплопровідність майбутньої стяжки і підвищують ризик утворення тріщин. Крім того, існують пластифікатори з додатковими властивостями (прискорення затвердіння, морозостійкі і т.д.), які можуть знадобитися в конкретні умовах будівництва. Пластифікатори випускаються в рідкому і сухому вигляді. Вони екологічні, нетоксичні і не мають запаху. Додаються пластифікатори в процесі приготування суміші. Стандартний витрата рідкого пластифікатора становить 0,4-0,8 л на 1 квадратний метр стяжки.

Виробники сухих сумішей освоїли випуск готових до вживання стяжок для теплих підлог. Ці суміші, по суті, являють собою таку ж цементно-піщану суміш, як описана вище, з додаванням сухих пластифікаторів і (іноді) армуючих поліамідних волокон. Аналогічним складом і властивостями володіє плитковий клей, а також вирівнюють суміші типу «заливної підлоги». Застосування готових будівельних сумішей істотно спрощує процес виготовлення стяжки і економить час, проте вартість стяжки зростає в кілька разів.

Товщина стяжки теплої підлоги під плитку. Товщина стяжки для теплого водяного статі під плитку і ламінат

Найбільш підходящим варіантом підлогового покриття для системи теплої підлоги вважається плитка або керамограніт. По-перше, це досить міцні і довговічні будматеріали. По-друге, при нагріванні вони не виділяють токсичних речовин. До того ж по нагрітій плитці вкрай приємно ходити босоніж.

Плитка не боїться перегріву, тому мінімальна ширина стяжки під неї може становити від 6,5 см.також монтаж теплої підлоги можна здійснювати під ламінат, розроблений для теплого водяного статі. Він д олжен бути вологостійким, стійким до механічних пошкоджень і стирання.

Рекомендується звернути увагу на клас матеріалу і його теплопір. Під систему водяного статі підходить ламінат 32-33 класу з тепловим опором не вище 0,15 м2 k/вт. Рекомендована товщина стяжки під ламінат становить 10 см.

У висновку можна сказати, що бетонна стяжка для водяної теплої підлоги – це основа під фінішне покриття і надійна фіксація труб. Заливка стяжки-це складний технологічний процес . Товщина її шару підбирається виходячи їх виду підлогового покриття і складу самої стяжки.

При прийнятті рішення про встановлення системи теплих підлог і заливці стяжки самостійно, головне дотримуватися всіх нюансів технології і використовувати тільки якісні матеріали.

Товщина стяжки поверх водяної теплої підлоги. Від чого залежить товщина

Стяжка являє собою шар розчину цементу з піском, який укладають на основу підлоги. На дану поверхню монтують в подальшому підлогове покриття. Стандартна-складається з суміші піску, цементу і води. Іноді додають спеціальний пластифікатор.

Виконують для:

  • вирівнювання покриття;
  • підвищення гідроізоляції підлоги;
  • прокладки комунікацій;
  • поліпшення теплоізоляції;
  • збільшення висоти підлоги;
  • монтажу теплої підлоги.

Без використання стяжки зробити підлогу рівним неможливо.

Товщина може бути різною, на неї впливають:

  • застосування приміщення;
  • плановане підлогове покриття;
  • тип грунту (при укладанні на грунт);
  • призначення підлоги.

Товщина може залежати від умов в яких виконується монтаж водяного статі:

  1. мінімальної товщини-при стелях до 2 см.армована сітка в даному випадку не застосовується. Пол заливають самовирівнюється сумішшю, яка швидко застигає.
  2. середньої товщини-2-7 см.крім бетонного розчину укладається арматура або армована сітка.
  3. максимальної товщини 7-15 см.робиться найчастіше одночасно для всього будинку з бетону і арматури, виступаючи при цьому паралельно в ролі фундаменту.

Класичну стяжку виконують з бетону і щебеню. Однак такий варіант не вийде використовувати для тонкої заливки.

Під час заливки на водяну теплу підлогу необхідно пам’ятати про її факторі розширення. Для його усунення по всьому контуру приміщення закріплюють демпферну стрічку. Вона стискається для компенсації розширення бетону при нагріванні. Без неї бетон тріскається, а з її застосуванням залишається цілим.

Для монтажу теплої підлоги може застосовуватися будь-який з існуючих видів:

  • мокра;
  • напівсуха;
  • суха.

Мокру заливають з розчину цементу, піску і води. Такий варіант є найпростішим і не вимагає наявності досвіду виконання подібних робіт і спеціального інструменту.

При відсутності бажання розбиратися з правильними пропорціями цементу і піску для приготування суміші, можна купити готову. Такий варіант є найтоншим.

Напівсуха складається з тих же компонентів, що і мокра, але для приготування розчину використовується набагато менше води і в суміш доданий спеціальний пластифікатор. Класти її без досвіду досить складно. ДоТому ж будуть потрібні бетономішалка, без якої якісне приготування розчину неможливо і віброплити.

Суха виконується з сипучих матеріалів, які розрівнюють і застеляють фанерою або дсп. Виконати таку стяжку самостійно дуже просто. Однак у неї є мінуси:

  • велика товщина;
  • низька провідність тепла.

Для заливки інфрачервоного теплої підлоги використовується мінімальна товщина. Під електричний тепла підлога необхідно залити близько 4 см.з усіх видів теплої підлоги найтовстіша – необхідна для водяного.

Велика товщина істотно зменшує висоту стель, тому бажано не застосовувати її в невисоких приміщеннях.

Товщину необхідно розраховувати індивідуально для забезпечення необхідної міцності в конкретних умовах.

Занадто маленьку товщину може пошкодити різкий перепад температури і тиск меблів. При занадто товстому шарі доведеться зіткнутися зі складністю регулювання температури в приміщенні і великих втрат тепла на обігрів. До того ж порушення технології може привести до її розтріскування.

Чи можна заливати тепла підлога бетоном з щебенем. Склад і марка бетонної стяжки

Стяжка повинна відповідати високим вимогам, щоб вона витримала теплову і механічну навантаження. Головна вимога, це достатня щільність. Цей показник повністю залежить від марки бетону. Для теплої підлоги рекомендована марка 150-300. Така різниця в марці пояснюється просто:

  • м150 — для житлових приміщень.
  • м300 — для промислових приміщень.

Також варто згадати і про присадки. Якщо бетон виготовлений якісно, то можна заощадити і обійтися без них. Однак тут вступає в силу прислів’я»кашу маслом не зіпсуєш». Так, наявність в бетонній суміші присадок тільки збільшить якість опалення в цілому. Наприклад, це буде позитивно впливати на швидкість прогріву опалювального «пирога» і як результат, економія енергоресурсів.

В бетон для теплої підлоги слід додати пластифікатор. Він необхідний для того, щоб запобігти розтріскування стяжки при її нагріванні.

Заливка чистової стяжки здійснюється непросто цементно-піщаним розчином. Необхідний бетон, в основі якого лежить відсів або щебінь дрібної фракції. Чому? стяжка, виконана з бетону, набагато міцніше простий цементно-піщаної. Наприклад, перевага полягає в поліпшеній тепловіддачі.

Що стосується складу суміші, то важливо дотримуватися наступних пропорцій:

  • бетон з відсіву — 1 (цемент) : 6 (відсів).
  • бетон з щебеню і піску – 1 (цемент): 4 (щебінь): 3,5 (пісок).

Цей склад відносний. У кожному окремому випадку співвідношення може бути різним. Наприклад, якість піску, відсіву або щебеню може явно відрізнятися. Готова суміш повинна бути досить пластичною. У процесі замішування ви можете визначити, що потрібно додати – однієї частини щебеню або піску. Не бійтеся експериментувати!

Для заливки стяжки теплого водяного статі можна придбати вже готову суміш. Вона продається в сухому вигляді. Її досить розмішати з водою за допомогою будівельного міксера. У складах таких сумішей вже передбачені спеціальні присадки, пластифікатор тощо.

В процесі замішування не забудьте додати пластифікатор в суміш. Пропорція вказується на упаковці пластифікатора від виробника. Також додатково можна додавати скловолокно, яке необхідно для армування. Вона продається в целофанових пакетах. Її додавання здійснюється безпосередньо в бетономішалку. В такому випадку немає необхідності укладати металеву сітку.

Відео 7. Як залити тепла підлога по грунту рівно з маяками. Як обпресувати тепла підлога.