Робимо тепловий верстат для різання пляшок

33

Вітаю всіх любителів помайструвати, пропоную до розгляду інструкцію з виготовлення простого верстата для різання пляшок. Обрізані пляшки потім можна застосовувати як келихи, вази, робити з них плафони для світильників і так далі. Зібрано все просто, в якості основи автор використовував калильні свічки від дизельного двигуна. Якщо саморобка вас зацікавила, пропоную вивчити її більш детально!

Матеріали та інструменти, які використовував автор:

список матеріалів: — калильні свічки;- дсп;- трансформатор від мікрохвильовки;- дроти; — надійний вмикач.

список інструментів: — електролобзик;-дриль — шуруповерт; — олівець, лінійка.

Процес виготовлення саморобки:

крок перший. Збірка основи насамперед збираємо основу саморобки, в якості матеріалу автор використовував дсп. Нам потрібно зібрати конструкцію у вигляді літери «v», для цього матеріал потрібно різати під кутом. Для вирішення завдання автор отримав електролобзик з регульованим кутом ножа. Вирізавши потрібні деталі, збираємо основу за допомогою саморізів.

крок другий. Установка калильних свічок свердлимо отвори і вклеюємо в раму контакти для підключення калильних свічок. Саме калильні свічки будуть джерелом тепла, завдяки чому пляшка буде тріскатися. Такі свічки застосовуються в дизельних двигунах автомобілів, вони працюють від напруга 12в. Врахуйте, що повітря навколо свічок буде сильно розігріватися, так що проводку краще застосовувати з жаростійкою ізоляцією. Також пристосування краще не залишати надовго без нагляду, так як дсп може спалахнути.

крок третій. Виготовлення блоку живлення далі автор зробив блок живлення для постачання калильних свічок. В якості основи використовувався трансформатор від мікрохвильовки, з нього зрізаємо вторинну обмотку і намотуємо нову. Для вторинної обмотки автор застосував мідний дріт довжиною 5 метрів і перетином 1.5 мм.такий блок живлення буде видавати великий струм для нагріву свічок.

крок четвертий. Фінальні штрихи і збірка на завершення автор встановив на панель кнопку включення, вона повинна бути розрахована на споживані струми. Саморобка готова, включаємо свічки і через деякий час вони розжарюються до жовтого світіння. Тепер кладемо зверху пляшку і починаємо обертати. В результаті нерівномірного прогріву і розширення скла, пляшка тріскається по колу прогріву.

Таким способом можна швидко і якісно різати пляшки. Надалі край потрібно або шліфувати, або оплавити пальником, щоб прибрати гострі краї. Як підсумок отримуємо шикарні унікальні келихи для пива або ще чого.

На цьому проект завершено, удачі і творчих натхнень, якщо вирішите повторити подібне. Не забувайте ділитися з нами своїми ідеями і саморобками!джерело (source)