Кріплення стінових панелей мдф. Монтаж мдф панелей: каркасний спосіб установки

38

Кріплення стінових панелей мдф. Монтаж мдф панелей: каркасний спосіб установки

Сама назва цього способу говорить за себе – для його здійснення знадобиться спорудити каркас, який в деякому роді нагадує конструкцію, яку використовують для кріплення гіпсокартону . Різниця полягає тільки в положенні несучих профілів-якщо для кріплення листів гіпсокартону їх встановлюють вертикально, то монтаж стінових панелей мдф передбачає горизонтальне розташування профілів. У зв’язку з цим виникають і особливості спорудження подібного каркаса.

В принципі, на першому етапі відбувається все аналогічним способом – відбивається площину майбутнього каркаса, потім по периметру стіни, на підлозі, стелі і прилеглих до неї стінах кріпляться напрямні профілі. Ось з цього моменту і починаються відмінності. У задану площину вертикальні несучі профілі cd встановлюються не через 600мм, а через 3000мм, що становить стандартну довжину несучого профілю.

Монтаж мдф панелей: каркасний метод

Робиться це для того, щоб згодом між ними встановити горизонтальні несучі профілі cd, крок яких становить 500мм. З вертикальними профілями вони з’єднуються з допомогою крабових cd-з’єднувачів, а до стіни фіксуються все тими ж п-образними кронштейнами.

Монтаж каркаса є основною роботою в процесі установки мдф панелей. Саме ж кріплення є більш легким процесом, з яким впорається практично кожен. Мдф панелі кріпляться до каркасу за допомогою кляймерів (спеціальних затискачів). Сам кляймер перед кріпленням до каркасу вставляється в паз, розташований на торці панелі, таким способом забезпечуючи їх надійну фіксацію до каркасу. Кляймери розроблені так, що вони не заважають вставляти в паз наступну панель.

Як кріпити стінові панелі мдф для кухні. Як кріпити стінову панель для кухні?

Крім рулонних і плиткових матеріалів, популярності набирають і панелі з деревини і пвх. Їх застосовують для обробки різних приміщень.

І часто ремонтні роботи власники квартир і приватних будинків прагнуть провести своїми руками, щоб заощадити солідну частку сімейного бюджету.

Це вважається основною причиною, чому користувачі задаються питанням: «як кріпити стінову панель для кухні?»- про це ви і дізнаєтеся з даної статті.

До змісту ↑

Особливості стінових панелей

Стінова панель має безліч переваг, якщо порівнювати таке покриття з плиткою або шпалерами. До основних з них відносять:

  • легкість установки. Під час оформлення стіни не потрібно їх вирівнювати і очищати від фарби або шпалер. Крім того, для такої роботи не потрібно купувати спеціальні інструменти. Навіть не обов’язково, щоб кваліфікація майстра була на вищому рівні, так як робота дуже проста.
  • універсальність установки. Такі панелі можна ставити не тільки на кухні, але і в інших кімнатах, і навіть в офісі.
  • між панеллю і самою стіною можуть ховатися дроти від кабелів, які завжди псують естетику інтер’єру.
  • за панеллю дуже просто доглядати. Досить просто протерти її вологою серветкою раз на місяць. Засіб для чищення також може бути будь-яким, за винятком абразивних складів.
  • економія часу і грошей. Така обробка буде коштувати в рази дешевше шпалер і фарби, причому і встановлюється вона швидше, ніж старі варіанти.
  • висока теплоізоляція і звукоізоляція приміщення.

До змісту ↑

Вибираємо матеріал

Перед тим, як встановити стінову панель на кухні, потрібно подумати про вибір матеріалу. При його виборі керуйтеся наступними моментами:

  • вологість приміщення.
  • чи часто» скаче » температура.
  • вплив жиру на стіни приміщення.
  • вплив хімічних складів.
  • вплив інших зовнішніх факторів.

Вид меблів і те, як оформлені її стіни, називають дизайном інтер’єру кухні. Сучасні технології дозволяють ставити розбирається нами обробку навіть в області газової плити. Існує безліч колірних гам і орнаментів — кінцевий вибір робиться, виходячи з уподобань господаря приміщення.

Дана обробка може складатися з наступних матеріалів:

  • натуральна деревина.
  • фанерка.
  • дсп, мдф, двп.
  • пластик.

До змісту ↑

Підготовка до процедури

Перед тим, як кріпити стінову панель на кухні, потрібно зробити невеликі підготовчі роботи. Розмір стінових панелей потрібно вибрати, виходячи з площі обробки кімнати, стилю оформлення і монтажної особливості. Також показники можуть впливати на розмір і форму установки:

  • рейковими називають прямокутні планки. Їх довжина може становити 2,5-3,5 м, а ширина 12,5 — 30 см.
  • плиткові (вони ж складальні) — мають квадратну форму. Ширина сторони 30 або 98 см.
  • листовими називають великі прямокутники, габарити яких складають 1,22*1,44 м. За допомогою листової форми облицювання можна провести дуже швидко. Також варто зауважити, що вони дуже зручні в своєму використанні, незважаючи на їх габарити.

Перед тим, як кріпити стінову панель на кухні, потрібно повноцінно підготувати приміщення. Це обумовлено тим, що даний етап безпосередньо залежить від кінцевого виду стін. Підготовча робота полягає в розмітці матеріалу. Фартучные панелі потрібно розмітити олівцем.

До змісту ↑

Переходимо до монтажу

Встановити панельне покриття можна, дотримуючись кілька основних етапів. Як правило, до них відносять:

  1. оштукатурювання стін, якщо вони нерівні. Хороша альтернатива-це застосування алюмінієвого профілю.
  2. потім необхідно відпиляти плиту відповідного розміру.
  3. намазати клейовим складом рівну частину стіни. Шар повинен становити 3-4 мм.стінову панель необхідно намазати шпателем.
  4. приклеїти панель і виміряти рівнем рівність її положення.
  5. для рівності необхідно підбити конструкцію києм або молотком з гуми.

До змісту ↑

Професійна обробка

Для того щоб закріпити стінову панель на кухні якісно, необхідно звернутися до майстра, що спеціалізується на цій процедурі. Це рішення не тільки збільшить якість роботи, але і заощадить ваш час.

Порядок проведення роботи майстром полягає в наступному:

  1. закупівля матеріалу, його доставка.
  2. установка облицювання з дерева.
  3. монтаж матеріалу на поверхню стіни.
  4. прибирання будівельного сміття.
  5. здача роботи замовнику.

До змісту ↑

Отже, як ви помітили, облицювання поверхонь стін кухні панелями проходить не так складно, як здається спочатку. Прочитавши цю статтю ви детально дізналися, як прикріпити стінову панель на кухні, виконавши роботу максимально якісно. А далі вирішувати тільки вам-робити це все ж самостійно або ж за допомогою фахівців відповідного профілю.

Панелі мдф для стін. Мдф-панелі для стін: види і колірна гамма

Вибір матеріалів для обробки приміщень не обмежується шпалерами або фарбою. Можна використовувати мдф-панелі для стін, так як їх види і колірна гамма дозволяють створювати інтер’єри в різних стилях. Крім привабливого дизайну, матеріал відрізняється функціональними перевагами.

Що це таке?

Абревіатура мдф — це скорочення від англійської назви матеріалу, яке дослівно розшифровується як деревно-стружкова плита. Тобто це аналог дсп, тільки більш якісний за своїми технічними характеристиками. Сировиною для його виробництва служать відходи деревообробної промисловості-тирса, дрібні тріски. Все це натуральні волокна. Щоб з’єднати їх, застосовується парафін або лігнін – нешкідливі сполучні речовини, тому мдф можна використовувати в будь-яких житлових приміщеннях, плити безпечні для людини і тварин, вони вважаються екологічним матеріалом.

Незважаючи на те що технологія виготовлення плит одна і та ж, існують різні види цього матеріалу – вологостійкі, які підходять для приміщень з підвищеною вологістю, ламіновані з красивим покриттям, тому можна підібрати листи для будь-яких потреб.

Характеристики

Властивості панелей можуть трохи відрізнятися в залежності від їх різновиду, проте характеристики повинні відповідати певним показникам.

Це регулюється нормативними документами, на які орієнтуються виробники.

  • у складі не менше 90% займають тирсу, інша частина припадає на скріплюють речовини і компоненти, що запобігають гниття.
  • межа міцності плити лежить в діапазоні 17-23 мпа.
  • допускається до 10% вологи, але не менше 3%.
  • щільність-важливийПоказник, від якого залежить міцність панелі. Зазвичай знаходиться в межах від 600 до 850 кг на кубометр. Можна перевірити, наскільки заявлені показники відповідають дійсності, якщо є можливість зважити плиту, а потім отриману масу потрібно розділити на обсяг – це твір трьох габаритів панелі.
  • вологостійкість може бути різною. Існують звичайні плити і ті, що мають підвищену стійкість до впливу вологи за рахунок додавання спеціальних компонентів при виготовленні.
  • для додання вогнестійкості використовують добавки-антипірени.
  • на стадії виробництва сировину обробляють, щоб готові вироби стали стійкими до біологічних впливів – грибків і цвілі.
  • крім того, мдф можуть відрізнятися за фактурою, дизайну виробів, забарвленням і іншим споживчим характеристикам. При виборі панелей в першу чергу потрібно звертати увагу на їх щільність, оскільки від цього залежить міцність і довговічність виробів.

Як кріпити панелі мдф на стелю. Чим і як кріпити мдф до стелі?

Варіантів кріплення мдф панелей до стелі, кілька.

Перший, це кріпимо панелі мдф до каркасу з профілів.

Другий схожий, той же каркас, але з дерев’яних рейок, саме такому каркасу віддають переваги багато майстрів, з ним зручніше працювати, та й ступінь надійності і довговічності у каркаса з рейок не менше ніж у каркаса з профілів.

А далі все ще простіше, панелі мдф мають так звану систему «шип-паз», іншими словами просто вставляємо шип в паз, панель за панеллю.

Звичайно ж це не все, кожну панель необхідно фіксувати кляммерам (фото додається),

Єдине що хотілося б порадити, це замість цвяхів, які продаються разом з кляммерами краще використовувати саморізи, це зручніше і не будете турбується за те що раптом промахнетеся по цвяху (вони дуже маленькі, тримати їх в руках не зручно) і пошкодите панель мдф.

У разі каркаса з рейок, можна обійтися без кляммеров, в паз вкручуються саморізи, головка самореза повинна бути врівень з поверхнею шипа.

Але не раджу використовувати тільки саморізи, причин кілька, по-перше кляммер це зручніше і надійніше, а найголовніша причина по якій раджу використовувати кляммери, це вся конструкція у вас вийде розбірна, можна міняти панелі при необхідності і при цьому не пошкодити їх.

Кляймери абсолютно не дорогий матеріал, не варто на цьому економити.

Монтаж мдф панелей на стелю за допомогою клею («рідкі цвяхи») я навіть не розглядаю, варіант абсолютно поганий для стелі, на стінах ще можна працювати з клеєм, а ось на стелю просто необхідний каркас.

Система вибрала цю відповідь кращим

Каркас для монтажу панелей мдф нічим не відрізняється від каркаса для стелі з гіпсокартону, споруджується він також, з уд і сд профілів. Для рівної їх установки обов’язково користуйтеся рівнем, це основа від якої багато в чому залежить зовнішній вигляд всієї майбутньої конструкції. Відступ від стелі повинен становити не менше 5-6см, але відстань може бути і більше, все залежить від встановлюваних в подальшому софітів, адже вони також займають деяке місце і це слід брати до уваги. На цьому етапі важливо продумати розташування підстельової проводки. Далі встановлюються стельові профілю, відстань між ними має становити близько 40см, до стелі вони кріпляться за допомогою стельових підвісів. Краще, звичайно, використовувати все-таки дерев’яний каркас.

Відео монтаж панелей мдф на стіни