Оцинкована підсистема. А зимовий сад з опаленням або без

125

Мало хто росіяни, почувши назву сансевієрія (sansevieria), розуміють, про яку квітці йде мова. Найчастіше його називають «щучим хвостом»або «тещиним язиком». Ця субтропічна рослина, житель африки, азії та америки, була культивована як кімнатна рослина в європі в xiv столітті. Догляд за квіткою тещин язик в домашніх умовах не становить особливих труднощів, якщо враховувати деякі нюанси.

Особливості догляду

Сансевієрія відрізняється невибагливістю. Не надто страждає від протягів, перепадів температур і пересихання грунту. Але надлишки вологи згубні для цього екзотичної рослини.

тим, хто вирішив вирощувати сансевиерию будинку, необхідно пам’ятати, що в листі міститься отруйна речовина сапонін, тому працювати потрібно в рукавичках.

Місце розташування та освітлення

Сансевиерию, завдяки невибагливості, можна вирощувати в будь-якому місці в квартирі. Єдине, про що повинні пам’ятати садівники, що займаються видами з строкатим листям, що в тіні яскраве забарвлення листя тьмяніє. Перед початком цвітіння, це, як правило, літній період, «тещин язик » потребує великої кількості світла.

Влітку горщик з квіткою краще виставити на балкон або веранду, головне, щоб на рослину не потрапляв дощ. До сонячних променів рослини привчають поступово, інакше на довгих листках можуть з’явитися опіки. Що стосовно температурних показників, то в квартирі не повинно бути нижче 10°с.

Необхідний полив і вологість

При поливі «щучого хвоста» не варто старатися. Воду в горщики додають, коли верхній шар грунту підсох. У літній період полив проводять раз в сім днів, а взимку тільки раз на місяць. Головне, щоб волога не виявилася всередині розетки.

Сухе повітря не шкодить «тещиному язику», але пил слід прати своєчасно за допомогою вологої ганчірочки, щоб не забивалися пори листя.

Правила пересадки і внесення підгодівлі

Не варто часто пересаджувати квітку. Сигналом до пересадки служать наступні фактори:

  • уповільнене зростання;
  • необхідність зміни грунту;
  • сильне розростання коренів.

пересаджують» щучий хвіст » навесні, хоча при необхідності можна виконувати роботу і в літній час.

Що потрібно знати при пересадці:

  1. підготувати землю: по одній частині піску і листового грунту з додаванням 5 частин дернової землі.
  2. горщики для пересадки квітки сансевиерии повинні бути широкими, але не глибокими, так як коренева система розташовується близько до поверхні.
  3. краще скористатися важкими горщиками, здатними витримати потужний кущ: легкі посадочні ємності з невеликою кількістю грунту перевертаються під великою вагою високого розлогого куща.
  4. поливати квіти при пересадці потрібно помірно.

Оцинкована підсистема. А зимовий сад з опаленням або без

Розмноження сансевиерии

Догляд за квіткою тещин язик в домашніх умовах доступний навіть для початківців квітникарів, та й способи розмноження не доставляють особливих складнощів. Нову рослину отримують:

  • діленням куща;
  • листям;
  • бічними відростками.

А тепер про кожен спосіб докладніше.

Діленням кореневища

Квітникарі воліють отримувати нові саджанці сансевиерии діленням кореневища. Роботи виконують навесні. Потрібно вийняти квітка з горщика і розрізати корінь на потрібну кількість «деленок», залишаючи на кожній з них точку росту.

Місця розрізу для знезараження обробляють товченим деревним вугіллям. Можна використовувати активоване вугілля. Шматочки укорінюють у вологому піску. Ємність ставлять в тепле місце. Як тільки рослинка «зачепиться» за грунт, з’являться нові пагони. Молоденький квітка перевалюють у відведену ємність.

Діленням листа

Догляд і розмноження квітки щучий хвіст листовими живцями — найпоширеніший метод. Він підходить для високорослих видів з листям однорідного забарвлення.

сорти з строкатим листям живцями не розмножують, так як малюнок не зберігається.

Для живцювання підходять старі потужні листя. Листову пластинку нарізають чистим гострим ножем на шматочки не менше 4-5 см.увага: обов’язково відзначають нижню і верхню частину живців. Посадковий матеріал витримують на повітрі не менше 24 годин, щоб вони подвялились.

Оцинкована підсистема. А зимовий сад з опаленням або без

У мокрий пісок листок встромляють нижньою частиною на 1/3 висоти. Зверху ставлять банку або пластикову пляшку для створення парникового ефекту. Такий прийом прискорює утворення кореневої системи. Укорінення відбувається протягом 50 діб, потім рослини пересаджують в нові ємності.

поливають листочки обов’язково в піддон.

Бічними пагонами

Найпростіше використовувати для отримання нових саджанців бічні пагони. Їх потрібно відокремити від материнського куща і посадити в новий горщик.

Хвороби, шкідники та способи їх усунення

Сансевієрія рідко хворіє. Найчастіше хвороби виникають у зв’язку з помилками догляду. При рясному поливі з’являються жовте листя, нерідко листя на тещиному мовою падають. Якщо проблему не усунути своєчасно, виникають гнильні процеси в кореневій системі.

Врятувати квітка нескладно, досить вийняти його з горщика, зрізати хворі коріння, посипати деревним вугіллям і підсушити протягом тижня. Потім посадити в новий грунт. Недолік вологи відбивається на тургорі листя: вони в’януть і бліднуть.

Порятунок в поливі. При попаданні прямих сонячних променів, на листочках з’являються жовті цятки — опіки. Якщо переставити сансевиерию в тінь, проблема йде сама собою. Вирощування в тіні призводить до уповільнення зростання і збліднення листя.

Оцинкована підсистема. А зимовий сад з опаленням або без

Якщо говорити про шкідників, то найчастіше на «щучому хвості» селяться щитівка і борошнистий червець. Їх поява можна помітити по дрібних точках жовтого або коричневого кольору. Це сліди проколів, залишених комахами. При невеликій кількості шкідників можна обійтися обтиранням листя спиртом або мильним розчином. Якщо цей спосіб не допоможе, лікування проводять інсектицидами.

Корисні властивості і шкода

Початківців квітникарів цікавить, шкоду або користь для будинку приносить квітка «щучий хвіст». Варто сказати, що сансевиерию можна сміливо вирощувати в квартирі, так як цілющі властивості рослини доведені з давніх часів:

  1. сік, вичавлений з листя «тещиного язика» сприяє лікуванню багатьох захворювань, наприклад, отиту, циститу, запальних процеси гортані.
  2. сік рослини застосовують при лікуванні шкірних захворювань, ран і виразок. Можна використовувати свіжо зірваний лист, розрізаний навпіл, його потрібно прикласти м’якоттю до наривів або вугрів.

Популярні види

Сортове різноманіття сансевиерии вражає найдосвідченіших квітникарів, але всі вони представники двох груп:

  • високорослі. З ланцетоподібним листям, що виростають до 2 м;
  • низькорослі. З прямими або вигнутими листям, що виходять з розетки.

Оцинкована підсистема. А зимовий сад з опаленням або без

Під час цвітіння сансевієрія, вирощена в домашніх умовах, в залежності від виду і сорту, випускає непоказні або яскраві бутони. Всі сорти мають ванільним ароматом. Квіти відкриваються ввечері, кожна пелюстка виділяє крапельку нектару. У квітникарів популярні такі види тещиного мови.

  • сансевієрія трьохсмугова;
  • ханні або низькоросла;
  • циліндрична;
  • зейланіка;
  • робуста;
  • футура;
  • біла сансев’єра;
  • компакта;
  • твістд сістер.

Народні назви, прикмети і забобони

Сансевієрія (sansevieria) відноситься до вічнозелених рослин. У кімнатному квітникарстві вона займає почесне місце завдяки незвичайності і невибагливості в догляді. У народі у рослини багато незвичайних назв, пов’язаних з незвичайною формою листя, що набуло ще багато незвичайних і красивих назв:

  • «щучий хвіст»;
  • «леопардова лілія»;
  • «тещин язик»;
  • «зозулин хвіст»;
  • «індійський меч»;
  • «зміїна шкіра»;
  • «мова диявола»;
  • «вовчий хвіст»;
  • «африканська конопля»»

Оцинкована підсистема. А зимовий сад з опаленням або без

Оскільки про квітці відомо з давніх часів, то з ним пов’язано безліч прикмет і забобонів:

  1. у китаї особливе ставлення до сансевієрії, так як вважають, що квітка очищає будинок від негативної енергії.
  2. «щучому хвосту» приписують здатність викорінювати сварки і скандали.
  3. поява квітки в квартирі стає символом початку нових відносин, розвитку бізнесу.
  4. сучасники вважають, що всі рослини, у яких листя або стебла тягнуться вгору, стимулюють мозкову діяльність, приносять користь творчим людям.

Не всі згодні з позитивними властивостями рослини. На думку деяких квітникарів, рослина може привести до розриву між близькими людьми.

виходячи зСказаного, тримати в квартирі сансевиерию чи ні, вирішує кожна людина самостійно.

Сансевієрія-незвичайна рослина. З огляду на сортове розмаїття, можна підібрати екземпляри не тільки для квартири, але і для прикраси інтер’єру будь-якого приміщення.

Тещин язик – саме так називається популярна у вітчизняних квітникарів кімнатна рослина, яка поєднує в собі невибагливість у догляді і декоративність, а також прекрасно підходить для культивування в домашніх умовах. Не всім квітникарям відомо, що наукова назва цього кімнатної квітки – сансевієрія або сансевієрія (sansevieria).

Ботанічний опис

Батьківщина сансавієрії кімнатної – тропіки азії та африки. У народі побутують також назви» зміїна шкіра«,» рослина-багнет «або»щучий хвіст». Невибагливий і дуже витривалий кімнатна квітка може бути представлений двома різновидами:

  • досить висока і прямостояча рослина, що має довгі ланцетоподібні листя;
  • декоративна, відносно низькоросла культура з коротким листям, що утворюють розетку.

Оцинкована підсистема. А зимовий сад з опаленням або без

Залежно від виду, листя може бути зеленою, сірувато-зеленою або темно-зеленою. Форма лістьевовальная або практично циліндрична. Рослина може володіти широкими білими або золотисто-жовтими смугами, а також поперечними світло-зеленими смугами, червонуватим облямівкою або мармурового типу, сірувато-зеленими візерунками. Цвіте декоративна культура досить привабливо. Квіти ароматні, рожевого, зеленувато-білого або білосніжного фарбування. цвітіння навесні, не дуже тривале.

Тещин мова: як доглядати (відео)

Популярні різновиди рослини

Кімнатна декоративна культура з сімейства драценові роду сансевієрія вирощується як в офісних приміщеннях, так і в домашніх умовах. Практично всі різновиди цієї рослини мають достатню стійкість до несприятливих зовнішніх факторів , а доглядати за кімнатної культурою будинку дуже просто. Але особливою популярністю у квітникарів-любителів користуються лише деякі сорти і форми.

назва сорту характеристика рослини сортові особливості «лауренті «(laurentii) листа розташовується у вертикальному напрямку, а листовий край володіє характерною і дуже чіткою жовтою смужкою різної ширини найпоширеніший і популярний сорт, який використовується в якості прабатька інших культиварів» сенсейшн бентл» (sensation bantel) характерна особливість представлена наявністю білого фарбування поздовжніх смужок, що чергуються з темно-зеленими смугами. Листя пряма і жорстка, середня по висоті. На листках можуть бути присутніми широкі смуги зеленого кольору і поперечні рисочки даний сорт характеризується дуже повільними темпами зростання і розвитку надземної частини і кореневої системи» ханні » (hahnii) рослина відрізняється темно-зеленими, короткими, відігнутими листям, утворюють вазообразную розетку сорт був отриманий у воєнні роки в результаті селекційних робіт з сортом laurentii «голден ханні» (golden hahnii) листова розетка представлена відігнутими короткими листям темно-зеленого фарбування характерною сортовий особливістю є нерегулярні поздовжні смуги жовтого фарбування і досить повільне зростання «сільвер ханні» (silver hahnii) листя сріблясто-сірувато-зелена з присутністю нечітких поперечних смужок і темної облямівки по краю сорт був отриманий більш п’ятдесяти років тому в результаті селекційних робіт з сортом hahnii «футура «(futura) володіє досить широкими і короткими листям, з досить тонкою жовтою смужкою цей сорт є досить новим, але вже популярним у вітчизняних квітникарів» нельсон» (nelsonii) темно-зелене листя має оксамитовий глянець і росте строго вертикально. Численна листя відносно коротка і товста, зібрана в розетку сорт відноситься до категорії повільно зростаючих рослин, а сортові характеристики зберігаються тільки при поділі кореневища «компакта» (compacta) центральна частина листя дуже темна, з жовтим облямівкою. Для даного сорту характерна схильність до закручування, що позитивно позначається на його декоративності даний сорт схожий зовнішніми даними «лауренти», а основні відмінності складаються у формі і розмірах листя

Догляд в домашніх умовах

При кімнатному вирощуванні тещиного язика важливо дотримуватися наступних досить простих рекомендацій:

  • у літній період для вирощування сансевіеріі підходить стандартна кімнатна температура, але в зимовий період рослина потребує в прохолодному режимі на рівні 14-16°с;
  • мінімальний температурний режим, який може витримати кімнатна температура, становить 10-11°с;
  • декоративна культура відноситься до категорії світлолюбних, але краще використовувати яскраве і розсіяне освітлення;
  • допускається культивувати декоративну рослину із зеленою однотонною листям в легкому затіненні;
  • щоб зберегти декоративність ряболисті різновидів потрібно розташовувати рослина ближче до прямого сонячного світла;
  • в зимовий період оптимальним є розміщення квіткового горщика або вазона на вікнах східного або західного напрямку;

Оцинкована підсистема. А зимовий сад з опаленням або без

  • на вікнах південного напрямку рослині може знадобитися затінення в особливо жаркі і сонячні літні дні;
  • зрошувальні заходи повинні бути достатніми і щодо рясними з ранньої весни до середини осіннього періоду;
  • в зимовий період поливи слід максимально обмежити і виробляти приблизно два рази на місяць, строго під корінь рослини;
  • категорично не можна допускати попадання води в центральну частину листової розетки, що часто провокує загнивання надземної частини культури;
  • на стадії активізації ростових процесів проводяться підгодівлі рідкими добривами, призначеними для вирощування кімнатних рослин;
  • підгодовувати декоративну культуру потрібно щомісяця, але стандартну дозу потрібно зменшити рівно в половину.

Рослина має достатню стійкість до несприятливих умов, і обприскувати рослину немає необхідності. Однак для збереження декоративності і привабливого зовнішнього вигляду систематично проводиться видалення пилу з листя за допомогою зволоженої губки. У літній період вазон з рослиною можна виносити на балкон, лоджію, а також криту терасу або веранду.

Як пересадити тещин язик (відео)

Технологія пересадки

Пересадка кімнатної квітки проводиться у весняний період у міру необхідності. Пересадити рослину слід обов’язково, якщо декоративна культурасильно розрослася і стала потребувати більш об’ємному квітковому горщику. В процесі пересадки можна здійснювати і розмноження культури за допомогою ділення кореневища.

При пересаджуванні може використовуватися будь-яка родюча і досить легкий грунт. Горщик повинен обов’язково мати якісні дренажні отвори. На дно квіткового горщика потрібно насипати дренаж. В останні роки досвідченими квітникарями при вирощуванні сансевієри все частіше використовується гідропоніка.

Оцинкована підсистема. А зимовий сад з опаленням або без

Особливості розмноження

Розмноження тещиного мови можна здійснювати навесні або в літній період, вегетативними способами, представленими діленням кореневищ або листовим живцюванням. Варіегатную і інші окремі різновиди тещиного мови з метою збереження сортових ознак потрібно розмножувати виключно кореневищним поділом, при якому на кожній деленке є ростова точка і листова розетка. При правильному укоріненні формується кілька нових пагонів з листям.

При розмноженні листовим живцюванням листочок потрібно розрізати впоперек на окремі фрагменти , підсушити при кімнатній температурі, а нижній зріз обробити препаратом «корневин», після чого заглибити на пару сантиметрів в чистий і злегка зволожений середньозернистий пісок. Укорінення проводиться при температурному режимі в межах 20-25 о с.процес вкорінення триває пару місяців і завершується зростанням молодих пагонів.

Оцинкована підсистема. А зимовий сад з опаленням або без

Основні хвороби і шкідники

Хвороби і шкідники досить рідко вражають сансевієру, а при ураженні слід обробити декоративну рослину системним інсектицидом «актара» або «конфідор». Основні проблеми виникають при кореневих або листових гнилях від посилених поливів.

Така ж проблема виникає при вирощуванні культури на занадто щільному і важкому грунті, або недостатній кількості дренажних отворів. Особливо високу небезпеку викликає перезволоження грунту при зниженому температурному режимі і в затіненні. Крім гнилей листя може страждати від плямистостей, що робить рослина малодекоративним іНепривабливий.

Невибаглива рослина: тещин язик (відео)

Таким чином, можна зробити висновок, що всі придатні для кімнатного квітництва види сансевиерии – це невибагливі декоративні рослини, які ідеально підходять для вирощування в якості одиночного рослини і складання ефектних квіткових композицій. Великою перевагою цього декоративного квітки в порівнянні з іншими кімнатними рослинами є тіньовитривалість, а також здатність дуже добре рости і розвиватися в композиціях, створюваних на основі інших сукулентів або звичайних кімнатних рослин.

Багатьом відоме кімнатна рослина тещин язик. Офіційна його назва-сансев’єра. У народі квітка має кілька оригінальних назв: щучий хвіст, зозулин хвіст, американці називають його зміїна шкіра, англійці – лілія леопардова і мова диявола. У нас більш поширена назва-тещин язик. У народі неспроста його так назвали, адже листя квітки дійсно схожі на довгий язик.

Сансев’єра належить до сімейства драценових. В індії, на шрі-ланці і в тропічній африці рослина можна зустріти в природних умовах. Тещин язик має близько 60 видів.

У кімнатному квітникарстві найпопулярніший вид — циліндрична і трьохсмугова сансев’єра. Це трав’яниста рослина, яка має повзуче кореневище і довгі, вертикальні, шкірясті листя висотою до 1 м.і шириною до 5 см. З обох сторін листя йдуть світлі і темні горизонтальні смуги.

Вважається, що рослина цвіте при несприятливих обставинах. Квітки білого кольору з характерним приємним запахом, зібрані в гроновидні суцвіття.

Тещин язик – саме невибаглива рослина, добре росте і на сонці, і в тіні, не боїться протягів, добре переносить відсутність поливу і сухе повітря. Єдине, це потрібно стежити за тим, щоб не перелити грунт. Розмножується квітка найчастіше діленням кореневищ. Для посадки потрібно використовувати широкий і низький горщик.
Мало людей знають, що крім своєї декоративності і невибагливості, тещин язик є ще й лікарською рослиною.

фармакологічний склад

Оцинкована підсистема. А зимовий сад з опаленням або бездо складу листя квітки входять такі речовини: гемолітичний сапогенін, абамагенін, кілька органічних кислот. А головною діючою речовиною є сапоніни. Вони входять до складу багатьох лікарських рослин.

Ця речовина вважається отруйною. У фармакології з нього виробляють проносні, жовчогінні та сечогінні лікарські препарати.

При внутрішньовенному введенні вони в невеликих концентраціях сприяють руйнуванню еритроцитів. А при прийомі всередину зовсім не токсичні, тому що руйнуються в кишечнику.

лікувальні властивості і застосування тещиного мови

Оцинкована підсистема. А зимовий сад з опаленням або безлікувальні властивості рослини відомі вже давно. В першу чергу цінується сансев’єра проти-запальним і болезаспокійливу дію, здатністю загоювати рани, порізи, зупиняти кровотечі. Її застосовують при лікуванні отиту, ангіни, запалення придатків, циститу, шлунково-кишкових захворювання та інших недуг. Вважається, що дим від цього палаючого рослини допомагає позбутися від головного болю.

  • при пародонтозі допоможе сік з листя тещиного язика, який потрібно втирати в ясна, а також можна просто пожувати листя.
  • при запаленні придатків, циститі використовують наступну настоянку: заповнити 1/3 частину склянки подрібненим листям рослини, залити горілкою. Наполягати в темній скляній пляшці в холодильнику протягом трьох тижнів. Потім настоянку слід процідити і зберігати в такій же пляшці. Приймати два тижні, двічі на день по 1 ст. Ложці після їжі.
  • при інфекційних захворюваннях шлунково-кишкового тракту (гастроентерит, ентерит, коліт, гастрит та інші) настоянку використовують наступним чином: 50 мл.настоянки (за викладеним вище рецептом) розвести 50 мл. Кип’яченої води. Вживати через дві години, приблизно 7-8 разів на добу. Для досягнення кращого ефекту лікування бажано робити ще й клізми, використовуючи відвар сансев’єри: 50 г.листя залити півтора літрами окропу і прокип’ятити дві хвилини на тихому вогні, дати настоятися 2 години.
  • при отитах слід закопувати в вуха свіжий сік, який допоможе зняти запалення і зменшити болі. Курс лікування — 7 днів, закопувати слуховий прохід потрібно три рази на день по 1-2 краплі.
  • при порізах, подряпинах, ударах і гематомах допоможе тещин язик. Потрібно свіжий лист зафіксувати за допомогою пов’язки на пошкодженому місці. Завдяки лікувальним властивостям квітки, рана дезінфікується, зупиниться кровотеча, зникне пухлина удару, і розміри гематоми теж зменшаться.
  • позбутися від корости і свербіння допоможе відвар: свіжий подрібнений листок залити 1 склянкою гарячої води і прокип’ятити на маленькому вогні близько 10 хвилин, процідити. Протягом дня випити невеликими ковтками. Можна робити примочки з відвару для зовнішнього застосування.

тещин язик-прекрасний очищувач повітря

Оцинкована підсистема. А зимовий сад з опаленням або безнавіть якщо ми не використовуємо настої і відвари з цієї рослини і воно просто присутній в нашому приміщенні, то і таким чином воно покращує умови нашого життя. Вся справа в тому, що тещин язик визнаний дуже ефективним природним фільтром для очищення повітря в приміщеннях, він просто чемпіон з виробництва кисню.

Рослина здатна поглинати шкідливі випромінювання телевізора і комп’ютера. Сансев’єра позитивно впливає на співробітників офісу, що працюють за комп’ютерами, покращує їх самопочуття і працездатність. Листя «пилозбірника» слід хоч іноді очищати від пилу, щоб цей ідеальний фільтр не переставав працювати.

користь в будинку від тещиного мови

Оцинкована підсистема. А зимовий сад з опаленням або безкрім того, що рослина сама фільтрує повітря, воно допомагає очистити простір від поганої енергетики, здатне поглинути енергію негативних злих думок і створити затишну атмосферу. Ще тещин язик допомагає людині досягти своїх цілей, надихає його рухатися вперед. Сприяє швидкому засвоєнню знань, особливо корисний для тих, хто скаржиться на часту забудькуватість.

Рослина є справжнім талісманом для учнів і викладачів. Тещин язик, володіючи здатністю виживати в поганих умовах і маючи невибагливий характер, передає ці властивості і своїм господарям, підвищуючи наші адаптаційні здібності і стійкість до вірусних, простудних та інших захворювань.

Сансевієрія або тещин язик розмножується вегетативним способом (діленням кореневища), насінням і укоріненням розрізаного листа. У цій статті розглянуто спосіб розмноження частинами листа. Описаним способом можна розмножити будь-який вид цієї квітки. Але для збереження властивостей маточного рослини (що стосується листя з облямівкою), потрібно проводити розріз листа під кутом в тридцять градусів і садити саме цей кут відрізаного шматочка.

Сансевієрія — кімнатна рослина, виходець з африки. Для її посадки і вирощування необхідні звичайні умови: світло, тепло, рівномірний полив. Особливо шкідливий для квітки холод і надмірний полив. Можна використовувати добрива для кактусів. Підживлення виробляють навесні, влітку і восени. В цей же час найкраще проводити розмноження.

Оцинкована підсистема. А зимовий сад з опаленням або без

Покроково про розмноження тещиного мови листом

Крок 1

Необхідно приготувати невеликі горщики для одного або декількох саджанців. Посадку відросло частин листа, в подальшому, виробляти в невеликий, навіть тісний, але досить стійкий горщик, так як ця квітка має міцні і довгі листя. Хороший дренаж, дернова, листова земля з піском або земля для кімнатних квітів (кактусів), тіснота забезпечать необхідний розвиток і цвітіння.

Крок 2

На дно посуду для посадки укласти дренаж.

Крок 3

Засипати в горщики землю, але не до країв і полити.

Крок 4

Акуратно зробити поздовжні лунки в землі горщиків, щоб можна було вставити відрізаний листочок.

Крок 5

Порізати, приготований для розмноження лист, на кілька частин ножицями або гострим ножем. Складати, відрізані шматочки в ряд, у міру зрізання, від верху листа сансевиерии, щоб сторона відрізу була знизу. Верхню частину присипати сухою землею.

Крок 6

Всі відрізані шматочки обережно посадити в землю горщиків.

Крок 7

Поставити посадки на світле місце, але не під пекучі сонячні промені.

Оцинкована підсистема. А зимовий сад з опаленням або без

Поливати за рекомендаціями для дорослих рослин, не удобрювати. Через кілька місяців з’являться відростки, що розвинулися з утворилася в землі кореневої системи. Коли відростки досягнуть 2-3 см, їх можна пересадити в постійні квіткові горщики. Шматочки листа не видаляти, вони будуть служити для харчування відростків. Сансевієрія об’ємний, красивий, має багато видів, квітка. Він дарує власникам багатоСвіжого повітря, очищаючи наявний. Сансевієрія добре вписується в навколишнє оточення, створюючи затишок, надаючи особливий характер приміщенню. Часто в одному будинку мають кілька цих рослин. Тому вміти правильно розмножити сансевиерию необхідно для людей, що використовують її композиції в інтер’єрі приміщень.