Як перевозити домашніх тварин в літаку в 2022 році

23

Раз у раз в пресі з’являються справжні трилери, пов’язані з перевезенням тварин в літаках: страшні випадки загибелі або втрати вихованців, розповіді про травмує навантаження/вивантаження, пошкодження транспортних контейнерів і дикому стресі. Багато власників стали відмовлятися від авіаперельотів з тваринами, вважаючи за краще інші види транспорту. Тому більшість великих авіакомпаній серйозно підійшли до цієї теми і внесли зміни, покликані поліпшити якість сервісу в новому році.

Що потрібно передбачити до вильоту з твариною

Детальну інформацію про правила перевезення домашніх тварин заздалегідь знайдіть на сайті авіакомпанії і в контакт-центрі.

  • подайте заявку на перевезення вашого вихованця в контакт-центрі, в офісі продажів або у агента.
  • дочекайтеся підтвердження вашої заявки по електронній пошті.
  • після підтвердження заявки оплатіть проїзд вихованця в контакт-центрі або в касі аеропорту.
  • попросіть ветеринара оглянути вашого вихованця відповідно до правил країни вашого польоту.
  • будьте готові пред’явити необхідні документи на стійці реєстрації.

Для авіаперельоту ваша тварина повинна бути привченим до перенесення і спокійно себе вести в дорозі.

Які зміни перевезення тварин з’явилися на аерофлоті до 2022 року

Аерофлот вніс зміни в процедуру перевезення тварин. Експертна група розробила нові правила до 2022 року:

— збільшено кількість вихованців, дозволених до перевезення одним пасажиром з одного до трьох тварин старше шести місяців:

  • 1 домашня тварина в пасажирському салоні в контейнері з максимальною загальною вагою, включаючи контейнер, 8 кг і 2 інших домашніх тварин в багажному відсіку,
  • або 2 домашніх тварин в пасажирському салоні в одному контейнері з максимальною загальною вагою, включаючи контейнер, 8 кг і 1 домашня тварина в багажному відсіку.

Як виняток до перевезення допускаються три кошеня або цуценя у віці від восьми тижнів до шести місяців в одному контейнері.

У пасажирському салоні дозволяється перевозити один контейнер. Вага контейнера не може перевищувати 8 кг. Якщо кошеня або щеня разом з контейнером важать більше 8 кг, вихованця потрібно перевозити в багажному відсіку.

— пасажирам і членам їх сімей, що перевозять 2 контейнери з тваринами в салоні, дозволено їх розміщення в центральному блоці крісел на широкофюзеляжних літаках.

— час подачі запиту на перевезення вихованців скорочено до 6 годин (раніше — не менше 24 годин до вильоту).

— уточнено вимоги до контейнерів для безпечного перевезення та захисту тварини.

— відповідно до правил при реєстрації проводиться фотозйомка тварин і клітини, на клітку кріпиться стікер з даними вихованця і телефоном власника.

— змінено вимоги до навантаження тварин на борт: введено додаткові обмеження часу знаходження контейнера на пероні, а також вимоги щодо використання захисту при транспортуванні від негоди. Виділені спеціальні місця для забезпечення комфортного очікування тварини.

— знято обмеження на перевезення собак брахіцефальних порід: мопсів, боксерів, бульдогів, пекінесів, ши-тцу. Скорочено список небезпечних порід собак. Раніше список містив 75 порід, після скорочення — 12 (відповідно до постанови уряду російської федерації від 29.07.2019 р № 974).

Джерело: https://www.aeroflot.ru/ru-ru/news/62044

Які документи необхідно оформити для авіаподорожі з вихованцем

Правила авіаперевезень частково пом’якшені. Наприклад, для перевезення не потрібно сувора ветеринарна довідка, але необхідний дійсний ветеринарний паспорт, в який внесена щеплення від сказу. З іншого боку, при поїздці на будь-яку виставку довідка потрібна, краще її оформити на станції по боротьбі з хворобами тварин, дійсна вона 5 днів. Щеплення від сказу повинна бути зроблена не пізніше ніж за 21 день до поїздки, робиться вона щорічно. Також буде потрібно довідка з акредитованої лабораторії про відсутність у тварини глистів.

Майте на увазі, правила перевезення тварин в різних авіакомпаніях дуже різняться, тому їх необхідно уточнювати перед перельотом.

При перельоті за кордон уточнюйте правила тієї країни, куди ви прямуєте.

Найчастіше необхідна присутність у собаки чіпа і вакцинація від сказу не пізніше, ніж за 21 день до поїздки. У деяких країнах вимагають тест на напруженість імунітету до вірусу сказу (уточнюйте!)

При ввезенні на територію країн європейського союзу також потрібна обробка від ехінококозу. Подекуди заборонено ввезення цуценят молодше 4 місяців, а в данію і швецію заборонено ввезення собак бійцівських порід.

Реєстрація тварини на рейс: які документи потрібні (на прикладі аерофлоту)

Інформацію про правила перевезення тварин в російській федерації можна знайти на сайті федеральної служби з ветеринарного та фітосанітарного нагляду. Оплатіть провезення вихованця в касі в аеропорту.

Паспорт вихованця необхідний для подорожей з твариною по російській федерації. Паспорт вихованця повинен містити наступну інформацію:

1. Особа, яка перевозить тварину, повинна бути вказана як її власник.

2. Карта вакцинації відповідно до вимог федеральної служби з ветеринарного та фітосанітарного нагляду російської федерації. Діюча вакцинація проти сказу обов’язкова.

3. Протокол фізичного огляду даної тварини, виконаного ветеринаром, призначеним державою.

Запис повинен бути зроблений не менше ніж за 14 днів до дати поїздки.

Якщо в паспорті домашньої тварини немає запису про медичний огляд призначеним державою ветеринарним лікарем (наприклад, в паспорті домашньої тварини старого зразка), сертифікат, виданий державною ветеринарною установою, може бути представлений як доказ.

Зверніть увагу, що країни можуть змінювати свої вимоги, тому вам слід перевіряти вимоги перед кожною поїздкою. Зв’яжіться з компетентними органами, які регулюють перевезення домашніх тварин в країні призначення, походження або транзиту вашого вихованця, щоб уточнити вимоги місцевого законодавства. При необхідності зверніться до відповідного посольства або консульства.

Як пройти ветеринарний контроль в аеропорту

Ветеринарний контроль в аеропорту не потрібно, якщо ви подорожуєте з домашніми тваринами всередині російської федерації.

Щоб пройти ветеринарний контроль в аеропорту, вам знадобляться міжнародний паспорт тварини з даними про результати всіх вакцинацій і досліджень, або ветеринарне свідоцтво форми №1, ветеринарний сертифікат митного союзу форми №1 при поїздці в білорусь, казахстан, вірменію і киргизію.

Якщо ви подорожуєте в країни снд, тварині достатньо ветеринарного свідоцтва форми №1 на всьому маршруті прямування.

При поїздці в білорусь, казахстан, вірменію і киргизію досить ветеринарного сертифіката митного союзу форми №1.

Якщо ви їдете в євросоюз, в аеропорту співробітники россільгоспнагляду оформлять на вашу тварину євросправку. Якщо мета вашого призначення будь-яка інша країна, не перерахована вище, то вам видадуть сертифікат форми 5а.

Джерело: https://fsvps.gov.ru/fsvps/importexport/pets/instructioninrussia.html

Перед польотом краще посидіти на дієті

Як пройде авіаподорож з твариною

У салоні можна перевозити тварину тільки в спеціальному контейнері. Дозволений вага контейнера разом з твариною до 8 кг, розмір такий, щоб можна було поставити під попереду стоїть сидіння.

Тварині в клітці необхідна можливість спокійно вставати і розвертатися. Особливо це важливо для собак з короткою мордою (брахіцефалів). Необхідно уточнити, що ветеринари попереджають про можливий ризик перевезення таких собак.

У багаж можна здати контейнер з собакою, кішкою або іншою твариною. Вимоги до контейнера уточнюйте!

Собаки кінологічних підрозділів і поводирі сліпих громадян летять в салоні на повідку і в наморднику безкоштовно.

Не пізніше ніж за 6 годин до відльоту, але краще за 1, 5-2 доби, потрібно зателефонувати в авіакомпанію і повідомити про те, що ви везете тварину.

Важливі поради ветеринара:

  • перед відправкою годуєте тварину не пізніше, ніж за 4 години.
  • заспокійливе можна давати тільки за призначенням ветеринара.
  • обов’язкові адресник на нашийнику з телефоном власника.
  • тварина повинна бути привчена до перенесення заздалегідь.

Загальні правила перевезення тварин в літаку

У кожній компанії авіаперевізнику свої правила перевезення і кількості тварин в салоні і багажномуВідсіку, але є загальні вимоги. Супроводжує тварину тільки повнолітній пасажир. Без супроводу тварину перевозять тільки в багажному відсіку. Документи необхідні уточнювати заздалегідь в кожному конкретному випадку.

Транспортування тварин в багажному відсіку

Реєстрація пасажирів, що перевозять тварину/птицю, проводиться тільки на стійці реєстрації в аеропорту.

Рекомендується приїхати завчасно для оформлення на рейс. Пред’явіть тварину, контейнер, ветеринарний паспорт тварини з відміткою про клінічний огляд тварини державним ветеринарним лікарем та інші необхідні документи.

Для провезення в багажному відсіку необхідно заповнити іменну бирку live animal. На бирці необхідно вказати свої контактні дані для екстреного зв’язку з власником тварини і кличку тварини. Іменну бирку необхідно закріпити на контейнері на видному місці. Бирка надається на стійці реєстрації в аеропорту. При перевірці може бути проведена фотофіксація.

Після закінчення реєстрації контейнер з твариною здається в багажне відділення на стійці негабаритного багажу.

При прийнятті тварини до перевезення працівник авіакомпанії перевірить відповідність даних, зазначених пасажиром при запиті на перевезення тварини, таких як: вид, маса тварини разом з контейнером, порода. Пасажиру може бути відмовлено в перевезенні тварини в разі виявлення невідповідності інформації, представленої в запиті, а також якщо контейнер для перевезення тварини не відповідає вимогам авіакомпанії, що пред’являються до контейнера для перевезення тварини в багажному відсіку.

Після прийому контейнера до перевезення на стійці негабаритного багажу контейнер опускається на ліфті в комплектувальне приміщення, встановлюється на багажний візок і щільно закріплюється на ній швартувальними фалами. У комплектувальному приміщенні візок з контейнером встановлюється у видаленні від галасливих механізмів і протягу. Багажний візок вивозиться з комплектувального приміщення безпосередньо перед початком завантаження багажу. У разі дощу, сильного вітру або інших несприятливих погодних умов багажний візок закривається захисним тентом.

Коліщатка на контейнері повинні бути знімними, щоб запобігти небажаному руху перенесення на стрічці транспортера.

У багажному відділенні контейнер з твариною встановлюється на безпечній відстані від іншого багажу, огороджується від нього захисними сітками. Контейнер з твариною надійно закріплюється до нерухомих частин багажного відсіку. Температура повітря багажного відділення в польоті гарантовано підтримується на рівні від + 4 до +26 градусів

При запиті на перевезення тварини пасажиру може бути відмовлено з наступних причин:

  • квота на перевезення тварини на рейсі заповнена;
  • на повітряному судні, на якому виконується рейс, неможливо забезпечити належну температуру повітря в багажному відсіку;
  • вага тварини разом з контейнером перевищує 50 кг (в цьому випадку передбачена вантажне перевезення (карго);
  • існує заборона або обмеження щодо ввезення / вивезення тварин / птахів пасажиром в якості багажу відповідно до законодавства країни, на територію, з території або через територію якої здійснюється перевезення.