Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

291

Акваріуми бувають різними, але все ж більшість людей тримає їх для того, щоб прикрасити своє житло або офіс куточком природи. І тоді головне завдання акваріума-бути красивим. Добре, якщо для оформлення домашнього або офісного водойми є можливість звернутися до професіоналів-аквадизайнерів. А якщо ні? тоді доведеться діяти самостійно, а як, ми зараз розповімо.

Звичайно, в моді зараз акваскейпінг — оформлення акваріума у вигляді красивого природного (при цьому необов’язково підводного) ландшафту. Однак навряд чи всім потрібно гнатися за модою. Якщо вам хочеться, можна створити в своїй водоймі урбаністичну картинку або психоделічний пейзаж з яскраво-рожевим дном, ультрафіолетовим освітленням і фосфоресцирующими рибками.

Можна купити готову корч (наприклад, мангрову). Її підготовка набагато простіше і займає менше часу: вона вариться пару годин і вимочується один або два дні.

Корчі в акваріумі обов’язково повинні бути одного виду.

Вони часто декоруються рослинами: мохами, папоротями, анубіасом. Щоб приростити рослини до них, зазвичай досить прив’язати їх волосінню або закріпити пластиковим затискачем на кілька тижнів.

Функція корчів в акваріумі не тільки естетична. Вони зонируют простір і створюють укриття для риб, а крім того, виділяють в воду гумінові речовини, підкислюють і пом’якшують її і благотворно впливають на самопочуття багатьох видів риб і креветок.

В акваріумі з агресивними цихлідами часто роблять так: беруть кілька довгих розгалужених корчів і розміщують їх біля задньої стінки, перехрещуючи і переплітаючи між собою. Таким чином виходить ціла система гротів, печерок, щілин, проходів, в яких можуть сховатися кілька риб.

інші види прикрас і укриттів

В якості таких можуть використовуватися глиняні черепки, керамічні трубки різного діаметру (великі люблять займати сомики і в’юнові, маленькі — креветки), половинки шкаралупи кокосового горіха. На кокос можна приростити мох або папороть.

Всілякі пускають бульбашки крокодильчики і водолазики в аквадизайні вважаються ознаками поганого смаку, але, на мій погляд, їх присутність цілком виправдано, якщо акваріум оформляється для дитини.

задня стінка акваріума

Звичайно, найпростіше тут-наклеїти за задню стінку зовні плівку темного кольору або з непомітним природним малюнком, і посадити на задньому плані високі рослини.

Якщо ж акваріум без рослин, то часто вдаються до допомоги рельєфних фонів, що закріплюються всередині акваріума. Це може бути готовий листовий фон з пінополістиролу або склопластику.

У нього є недолік: якщо він приклеєний неміцно і його край десь відходить, під нього можуть потрапляти рибки і креветки, і визволити їх звідти буває непросто.

Одного разу я кілька годин намагалася витягнути або виманити з-під такого фону підлітка прісноводного ската. В результаті довелося зруйнувати, а потім заново відновлювати майже весь акваріумний декор і обладнання.

Замість готового рельєфного фону можна самостійно приклеїти до задньої стінки на силікон камені різної форми або керамічні плитки. Буде красиво, але це трудомістка процедура, і такий фон сильно обтяжить акваріум і зменшить його внутрішній простір.

оформлення акваріума рослинами

Це окрема величезна тема, проте основні принципи цілком прості:

  • на передній план садять низькі рослини,
  • у задній і бічних стінок — високі длінностебельние,
  • розлогі кущі зазвичай розміщують на середньому плані з боків.

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

послідовність дій при оформленні акваріума

Послідовність така:

  1. підготовка каменів і корчів.
  2. установка заднього фону.
  3. встановлення обладнання.
  4. розміщення каменів, корчів і гротів в резервуарі.
  5. засипання грунту.
  6. посадка рослин. Іноді це робиться з невеликою кількістю води (за правилами запуску рослини висаджуються через кілька днів після заливки води, але якщо їх багато і серед них є дрібні і почвопокривні, садити їх в повний води акваріум дуже важко).
  7. заливка водою.

Такі основні принципи оформлення акваріума. Звичайно, самостійно зробити свій акваріум шедевром аквадизайну непросто, але ж це не головне. Важливо, щоб він подобався вам, і ви отримували задоволення, дивлячись на нього.

Такий елемент дизайну, як акваріум, завжди повинен розумно поєднуватися з розміром приміщення. Правильно підібраний обсяг, відповідне естетичне оформлення і взаємно сумісна флора і фауна – гарантія успіху акваріуміста. 100 літровий акваріум — той розмір, який дозволяє розгулятися дизайнерської фантазії. Саме така конструкція зі скла гармонійно вписується в холи і зали установ, зони відпочинку і місця для релаксації, а також побутові кімнати середніх і великих розмірів. Можливе оформлення під’їзду або веранди.

У чому труднощі?

На перший погляд, здається, що такого обсягу води достатньо для будь-якого задуманого дизайну, що водні мешканці завжди будуть себе почувати комфортно, не обмежуючи один одного. Однак такий погляд є поверхневим. Оцінити скільки в 100 л можна заселити мешканців, потрібно виходячи з їх індивідуальної характеристики. Так, якщо кількість маленьких гуппиків може дійти до 45, кардиналів – 20, пецилій можна заселити не більше 12. Гурамі золотих, медових і місячних можна привільно розмістити не більше 7, а тетрадонов або телескопів — всього 2.

Розміри рослин теж мають значення. Правда, часто, рослинність здатна «підлаштовуватися» за наявні умови і крупнеть (або, навпаки, дрібніти) в залежності від простору.
Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

Акваріум 100 л заселяється рибками не тільки виходячи з їх кількості, але і з урахуванням видової сумісності та аналогічних оптимальних умов життя (час яскравого освітлення, мікроклімат в акваріумі, наявність рослин та інші).

Така споруда зі скла має бути надійним, міцним і практичним. Вимоги для стекол акваріумів наступні:

  • витримати тиск води;
  • не утворити тріщин, в тому числі в місцях швів;
  • мати достатню прозорість;
  • піддаватися гігієнічним обробкам;
  • бути екологічно безпечним.

на якій формі зупинити свій вибір?

Акваріум на 100л може мати різні форми. На думку багатьох акваріумістів, найбільш універсальною формою дна є прямокутник, квадрат або багатокутник. Висота не повинна значно перевищувати його довжину (межа – значення повинні бути рівні).

Оригінально виглядають такі великі водні царства, що мають панорамне переднє скло. Це візуально збільшує простір і надають 3d ефект його мешканцям.

Акваріуми, виготовлені на замовлення, можуть мати будь-які, навіть самі непередбачувані форми. В такому випадку слід відразу задуматися: чи реально його поверхню закрити кришкою, чи надійно буде встановлено обладнання, чи не створять травматичних умов для риб оформлювальні елементи.

Сильно високі ємності можуть створити проблеми з годуванням придонних риб, а занадто низькі – не придатні для росту кулястих поверхневих рослин.

Округла форма спотворює натуральні розміри і обмежує фантазії в оформленні дна. Крім того, складно буває прикріпити трубку насоса або механічний фільтр. В такому випадку рекомендується зовнішній фільтр для акваріума 100 літрів.

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

як його оформити?

Вибрати оформлення для 100 літрового акваріума теж потрібно вміти. Камені на дні доцільно оформити мохом. Це живий м’який і пухнастий килим, який виправданий естетично і стане в нагоді функціонально (для збереження в цілості й схоронності дрібних мальків).

Надати екзотики можна за допомогою рожевої або вишневої альтернантери. Її краще розміщувати на бічних поличках у верхній частині акваріума з подовженою кришкою. Частина гілок буде над поверхнею, друга частина — у воді.
Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

На перший план можна висадити анубіас: він невеликий, не займає багато місця і виглядає завжди свіжим. Підійде також аналогічне за розміром і формою рослина лобелія кров’яно-червона. Його колірна гамма завжди розбавить яскраву зелень анубіаса і вигідно підкреслить світлий грунт.

Значний обсяг необхідний для гігантської валліснерії і криптокорини бласса. А гідротріх зі своїми голчастими листю може вирости в таких умовах до 50-70 см.

Для господарів акваріума, що віддають перевагу оригінальні зарості, припаде до смаку криптокорина пурпурова.

Для заднього плану підійде ажурнаДлінностебельная лімнофіла водна (гігантська).

Яких рибок є сенс розмістити в такому чималому обсязі?

Вибір за господарем: створити єдиний гармонійний «колектив» або виростити одну велику рибу, надавши їй необхідну свободу.

100 літрів води і акваріум може стати комфортним будинком для аровани або мастацембелуса. Ці великі особини цікаві і навіть екзотичні. Їх життя протікає розмірено і неквапливо. Мастацембелуса багато хто приймає за водну змію, настільки нехарактерно форма його тіла. Але це риба, яка може вирости до 50-60 см в довжину.

Цікавий сом червонохвостий. Придонний спосіб життя не заважає йому підніматися до поверхні за водою і навіть з часом брати корм з рук господаря.

Оригінальним буде акваріум зі зграйкою скляних сомів, а жвавості додадуть даніо-реріо і один яскравий півник.

про варіанти дизайнерського оформлення

Вибирати підводні прикраси сьогодні є з чого. Головне, не переступити межу і не перетворити дно в скупчення негармонійних предметів. Імпровізація залишків затонулих кораблів або русалки з розвиваються волоссям — це справа смаку. Але ясно одне: дизайн акваріума 100 літрів повинен бути в одному стилі.

Посилити відчуття натуральності можна за допомогою:

  • різнобарвною підсвічування, в т.ч. Йде збоку або знизу;
  • додання відчуття занедбаності, наприклад, за допомогою рослин буро-бордового забарвлення;
  • спеціального складу скла, злегка опалесцирующего під спрямованим освітленням;
  • створення відчуття рухомої води (за допомогою звуку, спеціальних помп і насосів).

Одна з хитрощів-оформлення задньої і (або) бічних стінок. Заклеюючи їх спеціальною плівкою, можна вибрати вподобаний пейзаж, використовувати зелень малюнка при відсутньої натуральної рослинності.

Оформлення акваріума 100 літрів

Багато в акваріум на 100л виготовляють саморобну задню стінку. Для цього використовуються:

  • пластини пвх;
  • камені;
  • пінопласт;
  • коркова кора та інші матеріали.

У них можна вигідно висадити кущики рослин, створити відчуття реальності за допомогою бульбашок повітря (установкою насоса прихованим чином).

куди встановити такий акваріум?

Оформлення акваріума на 100 літрів має бути не тільки цікавим і стильним. Його повинно бути добре видно з усіх боків. Крім того, для забезпечення належного догляду він не може бути встановлений занадто високо або низько.

Найзручніше використовувати спеціальні тумбочки. У внутрішні ніші раціонально розмістити предмети догляду. Висота таких тумб не перевищує 50-60 см, хоча бувають варіанти і більш високі. Дверцята тумби можуть бути виконані зі скла. Тоді його колір вигідно підібрати в тих же тонах, що і акваріум. При такому підході до установки є сенс оформити акваріум – панораму на 100л.

Тумба під акваріум 100 літрів повинна бути міцною і мати гігієнічне покриття. Матеріал, з якого вона виготовлена, і технологія виробництва повинні виключати поломки, тріщини, прогини.

Кожен будинок зі скла має свої секрети. З їх допомогою він набуває індивідуальність і стиль. 100 літрів води-багато і мало одночасно. Тому не варто відразу закуповувати багато оформлювальних деталей. Набагато важливіше, забезпечити необхідне очисне, що підтримує параметри мікроклімату і аеруюче обладнання з відповідними потужностями і зручними механізмами кріплення. Саме це зробить життя в такому будинку комфортним і перспективним.

Post views: 10 381

Дизайн акваріума. Здавалося б, що там робити той декор? тим більше мою банку на 100 літрів. Взяв камінчиків накидав, траву посадив, начебто або і вперед. А ні. Є багато нюансів, про які варто поговорити. Я нуб в цій справі, тому звернувся до фахівця. Найближчий фахівець з дизайну акваріумів-анатолій мотрич. Нещодавно ми з ним міняли все і ось що вийшло:

Виявляється є ще поняття про вид на акваріум. З якого боку на нього дивитися і що при цьому в дизайні повинно дотримуватися. З одного боку у мене вигляд такий:

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

З другої сторони акваріума дизайн зовсім по-іншому виглядає. Питання кута огляду і декору:

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

Так само недавно ми добули цікавий камінь в одному з походів. Його теж акуратно впишемо в дизайн акваріума. Пізніше

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

Так як же цей самий дизайн акваріума створити своїми руками? кілька принципів і понять з простір інету далі в статті.

Для початку-дзенське відео про дизайн акваріума на 100 літрів своїми руками:

На сайті myaqua.com.ua розрізняють такі типи оформлення акваріума.

Типи внутрішнього наповнення акваріумів:

Псевдоморе.

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми рукамиОформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми рукамиОформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми рукамиОформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

Прісноводний акваріум, який імітує морське дно. Як правило, в його оформленні використовують корали, раковини, кераміку. В якості грунту кораловий пісок або інший світлий грунт. У більшості випадків псевдоморе заселяється яскравими цихлідами, які найбільш наближені до забарвлення морських мешканців коралового рифу.

Нефорсированный травник.

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми рукамиОформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми рукамиОформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми рукамиОформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

Яскравий приклад цього типу-більшість акваріумів з живими рослинами у початківців акваріумістів. У композиції використовуються камені, корчі і живі рослини. Нефорсований травник виглядає дуже природно, чим і підкорює багатьох любителів. Як правило, такі акваріуми досить густо заселені рибою, більшість харацинових, карпозубих і коропоподібних, стануть ідеальними його мешканцями.

Форсований травник.

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми рукамиОформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми рукамиОформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми рукамиОформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

Використання co2, регулярне додавання добрив і мікроелементів – все це створює підводний сад неймовірної краси. Будь то голландський акваріум або природний акваріум такаші амано, основну роль в його композиції грають рослини. Також в якості декорацій використовуються корчі і камені. Риби в такому акваріумі грають другорядну роль або можуть бути відсутніми. Як правило, це зграйки дрібних харацинових. Також форсований травник часто заселяється креветками.

Сюжетний акваріум.

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми рукамиОформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми рукамиОформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми рукамиОформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

Внутрішнє наповнення такого акваріума підбирається під будь-якої сюжет. Піратський корабель, що лежить на дні, затонула атлантида, або замок дракули, а може навіть футбольний стадіон для рибок. Все залежить тільки від вашої фантазії.

Акваріум – «авангард».

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми рукамиОформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми рукамиОформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми рукамиОформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

Вибух яскравих фарб і незвичайних форм. Такий акваріум просто не може залишитися непоміченим. Це яскрава пляма в будь-якому інтер’єрі буде просто притягувати погляд, а при правильному підборі гідробіонтів і налаштування біобалансу, його мешканці не будуть відчувати будь-якої дискомфорт, пов’язаний з його неприродністю.

Біотопний акваріум.

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми рукамиОформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми рукамиОформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми рукамиОформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

Акваріум, який імітує будь-який природний біотоп. Будь то прибережна зона озера танганіка, або дельта амазонки, все наповнення акваріума, починаючи від грунту і кінчаючи рибою і рослинами має строго повторювати обраний вами біотоп. Такий акваріум найбільш комфортний для його мешканців і має багато шанувальників.

Акваріум для великої шоу-риби.

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми рукамиОформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми рукамиОформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми рукамиОформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

Великий обсяг і мінімалізм в декораціях – ось головний девіз такого акваріума. Шоу-риба завжди затребувана. Вона захоплює своїми розмірами і формами, будь то аравана, челленджер або ніж, така риба просто не може залишитися непоміченою.

Промисловий акваріум.

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми рукамиОформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми рукамиОформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми рукамиОформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

У такому акваріумі декорації і дизайнерські ідеї поступаються місцем практичності. Як правило, без грунту і декорацій, зі зручним підведенням води та інтенсивної аерацією.

Морський акваріум без живих коралів.

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми рукамиОформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми рукамиОформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми рукамиОформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

Такий акваріум буде радувати око від споглядання його мешканців. Декор такого акваріума схожий на декор псевдоморя або взагалі відсутній.

Морський акваріум з живими коралами»риф».

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми рукамиОформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми рукамиОформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми рукамиОформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

Повноцінний морський акваріум з дуже тонким біобалансом. Риф — це по істині король акваріумів, яскраві фарби його мешканців роблять його незабутнім. Споглядаючи такий акваріум, створюється враження, ніби занурюєшся в глибокі і таємничі надра океану. Такий акваріум підкреслить хороший смак і статус його власника.

При оформленні акваріума важливо розуміти основні принципи, які вийшли з техніки івагумі. Кожен камінь використовуваний в оформленні має свою назву і місце. З якої країни відбулися назви, ви вже здогадалися. Отже, основні постулати при оформленні акваріума …

Теоретичні основи грамотного оформлення

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

Oyaishi (ойіші)

Це основний камінь, який використовується при оформленні дизайну акваріума. Для нього вибирайте найбільший і красивий камінь. Під великимМається на увазі камінь, найбільший з тих, що ви відклали для оформлення акваріума. Непотрібно просто брати найбільший кругляк з дороги. Висота цього каменю повинна становити 2/3 від висоти акваріума.

Fukuishi (фукуиши)

Це другий за величиною камінь з композиції. Розміщувати його потрібно зліва чи праворуч від основного каменю, від ойяші. Камінь повинен бути такої ж структури, як і ойяші, для отримання однорідної сцени оформлення в акваріумі.

Soeishi (соіші)

Цей камінь за розміром менше, значно менше попередніх двох. Укладати його варто праворуч від ойіші і зліва від фукуіші. Його завдання підкреслити красу і пишність тих каменів, які ви відібрали для оформлення, в якості головних.

Suteishi (сютеіші)

Цей невеликий камінь практично втрачається в загальному оформленні акваріума, його можуть повністю приховати рослини. Але його присутність необхідна для підкреслення витонченості і простий елегантності.

Стилі оформлення акваріума. Санзон івагумі

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми рукамице основна композиція, при якій великий камінь знаходиться в центрі сцени нашого дизайну, а два поменше справа і зліва відповідно.

яка кількість каменів має бути: сім, п’ять або три

Основним постулатом при оформленні акваріума , через техніку івагумі, вважається що краще мати непарну кількість каменів. Парна кількість каменів призводить до симетрії, яка вносить розкол в сприйняття оформлення.

Оформлення акваріума виглядає привабливіше, якщо баланс центру зміщений трохи в сторону.

Що власне легко демонструють малюнки:

Чому камінь ойіші нахилений?

не вдаючись в буддійську та інші філософії, камінь ойіші нахиляють убік для символічності поточного потоку води.

Як елемент оформлення вельми ефективно виглядає.

Макет оформлення акваріума своїми руками

1. Покладіть тонкий і рівний шар субстрату, грунту. Це одна з відмінностей техніки івагумі від інших, де грунт насипається відразу і весь.

2. Розмістіть головний камінь ойіші відповідно до золотим перетином. Красиве оформлення може бути створене розміщенням головного каменю в золотий перетин 1: 1,618. Грубо кажучи, два до трьох.

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

3. Покладіть залишилися камені, дотримуючись напрямок їх кутів і орієнтації.

4. Засипте грунт, розподіляючи його від задньої стінки акваріума до передньої.

Ключові моменти посадки рослин

Візуально водні рослини пом’якшують твердість гірських порід, і використовуються для створення балансу в мощі каменів. Але, низькорослі рослини підкреслять цю саму міць каменів. Також, посадка рослин поруч з камінням або між ними підвищує відчуття природності вашого оформлення.

На сайті pozitiv-news.ru побачив 45 кращих видів акваріумного дизайну. Це захоплююче видовище! гляньте фото! звичайно, є куди прагнути…

Конкурсні роботи iaplc 2009
1. «moment in time «» коротка мить)
Автор: володар гран-прі-nnguyen tien dung (нгуєн тієн дунг), в’єтнам

2. «magic forest «» чарівний ліс)
Автор: володар золотого призу-chan shih hsien (чен ши хсьєн), тайвань

3. «time of eternity «( час вічності)

4. «awakening» (пробудження)
Автор: володар срібного призу-josh sim kh (джош сім ка ейч), малайзія

5. «looking for mystery «( у пошуках таємниці)
Автор: володар бронзового призу-wang chao( ванг чао), китай

6. «towering peaks «» підносяться піки)
Автор: володар бронзового призу-chow wai sun (чоу вай сун), гонг-конг

7. «forest-breath «» дихання лісу)
Автор: володар бронзового призу-lin tin chuan (лінь тінь чуань), тайвань

8. «ups and downs» (злети і падіння)
Автор: nguyenthi xuanthuy (нгуенхи ксуанту), в’єтнам

10. «rainforest «» тропічний ліс)
Автор: aj judy prajitno putra (ей джі джуді пражитно путра, індонезія

11. «rain forest «» тропічні ліси)
Автор: hsu yung lin (хсу юнг лін), тайвань

Конкурсні роботи iaplc 2010
1. «forest scent» («аромат лісу»)
Автор: володар гран-прі-павло баутін (росія)

2. «loess plateau «» » лесове плато»)
Автор: володар золотого призу-zhang jian feng (макао)

3. «colour of life» («колір життя»)
Автор: володар срібного призу-xuan thuy nguen thi (в’єтнам)

4. » the view » («погляд»)
Автор: володар срібного призу-yutaka kanno (японія)

5. «karst «» » карст»)
Автор: володар бронзового призу-zeng qing jun (китай)

6. «a day when walk on a jungle trail «(«в день прогулянки по стежках джунглів»)
Автор: володар бронзового призу-chen i sheng (тайвань)

7. «forest silent» («лісова тиша»)
Автор: володар бронзового призу-григорій поліщук (україна)

9. «infinite wonder» («втікачне здивування»)
Автор: k. P. Wong (гонконг)

12. «shou stone ridge «» » хребет шоу стоун»)
Автор: may kwan (гонконг)

13. «mountain of imagine «» » уявна гора»)
Автор: chonladar rattanawichien (тайланд)

Конкурсні роботи roaplc 2011

1. Передчуття моря / anticipation of the sea
Автор: володар гран-прі-дмитро паршин (росія) / dmitriy parshin (russia)

2. Гора-жаба / frog mountain
Автор: володар золотого призу-чанг вей чонг (малайзія) / chung wei cheong (malaysia)

3. Пробудження старого гаю / the old grove awakening
Автор: володар срібного призу-поліщук григорій (україна) / polishchuk grigoriy (ukraine)

4. Витівки природи / escapade in nature
Автор: володар бронзового призу-кевін тео (малайзія) / kevin teoh (malaysia)

5. Дух вітру / spirit of the wind
Автор: костянтин кучеренко (росія) / konstantin kucherenko (russia)

7. Bosc humit
Автор: джорді пелегрі (іспанія) / jordi pelegrí (spain)

8. Загублений / lost
Автор: олександр гребенюк (україна) / alexander grebenyuk (ukraine)

9. Повернення / return
Автор: тханх тран хунг (в’єтнам) / thanh tran hung (vietnam)

10. Джунглі юрського періоду / jurassic jungle
Автор: адріано монторо нікаціо (бразилія) / adriano montoro nicacio (brazil)

11. Забутий гай / forgotten grove
Автор: хунор орбан (угорщина) / hunor orban (hungary)

12. Таємний берег / secret shore
Автор: енріко серена (італія) / enrico serena (italy)

13. Квітучі пагорби / blossom hills
Автор: іларіон макаріхін (україна) / makarikhin illarion (ukraine)

15. Вхід / enter
Автор: дмитро гришанов (білорусь) / grishanov dmitry (belarus)

Акваскейп є давно вивченим видом мистецтва, який дозволяє створювати підводний пейзаж. Натхнення для багатьох робіт надходить з підводних місць, а також природних пейзажів, таких як гори, джунглі, пустелі, водоспади та багато іншого. Перш, ніж створити гарний дизайн акваріума своїми руками, вам знадобиться функціональна складова акваріумного середовища. деякі водні рослини вимагають, щоб їм подавалося насичене освітлення і поживні речовини.

Низькі витрати на експлуатацію акваскейпа дозволяють витрачати невисоку кількість вуглекислого газу, менше добрив і освітлення. Розсіяне або тьмяне освітлення може бути настільки ж приголомшливим, оскільки рослини створять красиві відблиски. Для акваріумного дизайну зазвичай використовують рослини, камені і дерев’яні корчі.

Види акваскейпів

Стиль «івагумі» – це кам’яний дизайн акваріума, який прийшов з японії. Всі елементи декору тонкі і загострені, але підтримуються плавними елементами. Великі камені з нерівною поверхнею поміщені в центральну частину резервуара. Для створення аналогії з природним середовищем, камені мають ухили, об які може вдарятися вода.

Помилуйтеся акваріумом в стилі «івагумі».

Акваскейпи» івагумі » часто використовуються для невисоких рослин, які висаджують на передній план. Акцент робиться на скелях, а не на рослинах. Темні і круті камені користуються попитом в даному виді дизайну.

Голландський стиль – це акваскейп з багатьох видів рослин. У традиційному голландському стилі робиться мінімальний акцент на каменях і корчах. Вибір рослин, їх колір і розташування є ключовими факторами для створення стилю. Голландські акваскейпи візуально виглядають як густі зарості підводних річок. Тут часто можна побачити яскраво-червоні, помаранчеві, зелені рослини, які висаджені у великих кількостях на передньому, центральному і задньому плані. Даний вид дизайну передбачає використання самих незвичайних і вибагливих форм рослин. Щоб підготувати акваскейп, знадобиться багато часу, умінь і терпіння.

Природний стиль-відтворює природні ландшафти.

Для цього способу вам знадобляться спеціальні таблетки для посудомийної машини. У них містяться речовини, здатні ефективно впоратися з жиром і плямами навіть при низькій температурі води. Розчиніть одну таблетку в мисці за допомогою пари крапель води. Пасту, яка вийде в результаті, рівномірно розподіліть по брудній склокерамічній плиті, залиште на пару годин. Щоб паста сильно не засохла, можете покласти на неї зверху вологу м’яку ганчірку. В кінці забруднення з легкістю відтираються за допомогою простого паперового рушника.

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

5. Сталева вата (мінімальної товщини волокна)

Навіть при обережному використанні плити, на склокерамічній поверхні можуть залишатися подряпини, в яких накопичуються крихти їжі і жир. Якщо подряпини невеликі, ви можете відполірувати їх за допомогою зубної пасти і бавовняної тканини. Більш ефективним рішенням є використання спеціальної надтонкої сталевої вати. Вона якраз призначена для полірування склокерамічної поверхні!

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

6. Зміна кольору плити

З часом красива чорна склокерамічна поверхня тьмяніє. Тому є чимало причин: в основному це подряпини і щербини, залишені посудом. Але також плита може з часом вигоріти. Такі види плям можна усунути за допомогою хімічного мінерального скипидару, бензину або уайт-спіриту. Протріть всі видимі плями за допомогою тканини і обраного засобу. Однак переконайтеся, що рідина не потрапляє на контакти плити.

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

7. Попередження забруднень

Набагато простіше попередити плями і забруднення, ніж потім їх виводити. Професійні засоби для очищення склокерамічних поверхонь містять в своєму складі гліцерин, який полегшує подальше прибирання. Але з таким же успіхом можна використовувати вазелін або звичайне дитяче масло. Після прибирання поверхні нанесіть зовсім тонкий шар вазеліну на плиту і втирайте його за допомогою ганчірки. Це додасть склокерамічній плиті блиск і полегшить майбутнє прибирання. Імовірність появи сильних забруднень буде зведена до мінімуму.

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

8. Особливі випадки

Наведемо наостанок два неприємних приклади забруднень, з якими також можна впоратися самостійно. Цукор, нагріваючись на склокераміці, моментально карамелізується. В результаті він твердне і намертво прилипає до поверхні. Коли ви очищаєте таке забруднення, то можете випадково подряпати плиту. Ось чому у вас завжди повинен бути під рукою спеціальний скребок, яким потрібно прибрати поки ще рідкий цукор так швидко, як тільки зможете.

Те ж саме стосується і розплавився пластика, що потрапив на гарячу поверхню. Якщо пластик застиг, включіть плиту на найнижчу температуру, розплавте його і швидко приберіть за допомогою скребка.

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

Використовуйте ці нескладні 8 порад, щоб підтримувати чистоту вашої склокерамічної плити.

Видалення подряпин на склі-це проблема, яка хвилює не тільки господинь або мам з дітьми, але і людей, у яких є автомобілі. Ще кілька років тому побороти їх було практично неможливо, а в наш час є багато коштів, щоб вирішити проблему. Так чому ж не користуватися ними, щоб повернути естетичний вигляд пошкодженої поверхні? найелементарнішими є подряпини на склі, але ще вони часто з’являються на скляній варильній панелі, окулярах, дзеркалах, а також на склі автомобіля. Будь-яку з цих проблем ви зможете вирішити за допомогою наших порад з цієї статті.

Як видалити дрібненькі подряпини?

Для початку огляньте подряпину. Якщо ви зробили висновок, що вона маленька і неглибока, то скористайтеся наступними засобами:

Зубна паста

Вона допоможе видалити тільки дуже маленькі і неглибокі пошкодження.

  1. візьміть зубну пасту.
  2. вичавіть невелику кількість на чисту серветку для полірування.

Важливо! беріть зубну пасту тільки з відбілюючим ефектом і бажано, якщо вона буде прозора.

  1. протріть.
  2. приберіть залишки чистою вологою серветкою.
  3. повторіть процедуру в міру необхідності.

Важливо! при великих і глибоких пошкодженнях цей метод не підходить.

Аміак

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми рукаминашатир теж здатний згладити поверхню і прибрати дефект, якщо він невеликий. Щоб видалення подряпин на склі за допомогою цього засобу у вас вийшло, дійте за наступною інструкцією:

  1. змішайте воду з аміаком в такому співвідношенні — 3 склянки води і 15 мл аміаку.
  2. нанесіть розчин на серветку.
  3. потріть круговими рухами.
  4. приберіть залишки.
  5. при необхідності повторіть.

Як видалити глибокі подряпини?

Глибокі подряпини доведеться рихтувати більш грунтовно і ретельно. І кошти в цьому випадку підійдуть дещо інші.

Спеціальний засіб

  1. придбайте засіб для ремонту скла.

Важливо! продавцю треба пояснити яке скло будете ремонту — його колір, товщина. Розглядаючи запропонований варіант, дуже уважно прочитайте інструкцію на упаковці.

  1. закріпіть диск для шліфування на дриль.
  2. увімкніть найнижчу швидкість на дрилі.
  3. обробіть подряпину спеціальною насадкою на дрилі і купленим засобом.

Паста гоі

Пасту гоі часто використовують реставратори не тільки для того, щоб виконати видалення подряпин на склі, але і навіть для відновлення дорогих ювелірних прикрас. Якщо вам така попалася під руку або ви готові її купити, поступайте наступним чином:

  1. розкришіть пасту в пил.
  2. візьміть ватяну паличку і наберіть так, щоб не видно було вати.
  3. деякий час поліруйте пошкоджену ділянку.
  4. протріть чистою ватою і при необхідності повторіть.

Як прибрати подряпини з варильної панелі?

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми рукамиу наш час часто на кухні зустрічаються плити зі скляними варильними панелями, за якими потрібен особливий догляд. При порушенні правил експлуатації таких плит, на поверхні можуть з’явитися подряпини. Проблема ця неприємна, але вирішувана. Для цього скористайтеся нижченаведеними способами.

Важливо! перед тим, як усунути подряпини на склі, плити подивіться, щоб вона була вимкнена і вже встигла охолонути, щоб уникнути травм у вигляді опіків.

Сода і вода:

  1. змішайте невелику кількість соди і води, щоб вийшла кашка.

Важливо! якщо суміш буде сухуватою, то вона призведе до появи додаткових подряпин.

  1. нанесіть на м’яку серветку приготовлену пасту.
  2. протріть круговими рухами.
  3. залишки приберіть.
  4. насухо відполіруйте сухою серветкою.

Крем для полірування металу:

  1. купіть засіб в магазині.
  2. нанесіть його на суху м’яку серветку або ватний диск.

Важливо! перед тим, як використовувати крем, для початку нанесіть його на невелику ділянку і подивіться на реакцію матеріалу.

  1. протріть невеликими рухами всю поверхню.
  2. залишки приберіть сухою серветкою.

Важливо! якщо подряпини не зникають, використовуйте щітку з м’якою щетиною.

Коли звертатися за професійною допомогою до фахівців?

  1. коли деякі методи не допомагають або ситуація посилилася.
  2. подряпина занадто глибока і широка спочатку.
  3. це тріщина, розлом або інше серйозне пошкодження.
  4. скляна річ дуже для вас цінна або дуже стара.
  5. скло переносить навантаження або є невід’ємною частиною великої конструкції. Подряпина може свідчити про серйозне пошкодження, тому потрібно ставити безпеку на найперше місце.
  6. якщо запропоновані засоби, придатні для домашнього використання, не допомагають.

Акваріум.
Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками
Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками
Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками
Побутовий, дитячий, тематичний акваріум такі акваріуми оформляються під певну ідею. Як правило, це вигадка і фантазія людини.
Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками
Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками
Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками
Футуристичні акваріуми або акваріуми glo відносно недавно в акваріум увійшла мода на створення glo-водойм. Де все світиться неоном і грає фосфором. Навіть існую флуоресцентні живі рибки. Такі акваріуми красиво виглядають ввечері і вночі. Детальніше про glo-fish тут.
Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками
Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками
Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками
Морські акваріуми це акваріуми в яких містяться морські, солоноводні рибки. Акваріум пронизаний морською тематикою. Недолік таких водойм-ціна і величезна вартість утримання.
Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками
Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками
Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками
Цихлідник видовий акваріум в якому міститися тільки риби сімейства цихлові.
Дивіться цихлідник-цихліди в акваріумі
Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками
Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками
Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками
Також існують промислові та шоу акваріуми
Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками
Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками
Бажаємо вам успіхів в оформленні та створенні свого індивідуального акваріумного царства, нижче додатково представлені фото наочно показує все розмаїття і політ акваріумний думки в освітленому питанні.
Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми рукамиОформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками
Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми рукамиОформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками
Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми рукамиОформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками
Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми рукамиОформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками
Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми рукамиОформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками
Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками
Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками
Відео про оформлення акваріума

Акваріум: оформлення своїми руками. Стилі і варіанти оформлення акваріума

У наш час красиве і модне оформлення акваріума для людини, що займається утриманням і розведенням рибок, є не просто розвагою, а питанням престижу і просто естетичної насолоди від споглядання підсумків своєї праці.

Психологи стверджують, що акваріум з рибками, що знаходиться в квартирі, здатний заспокоїти нерви і нормалізувати психічний стан людини. Для цього достатньо просто організувати зону відпочинку з акваріумом і спостерігати за рибками хоча б 30-60 хв.в день.

Акваріум: оформлення своїми руками

Саме захоплююче і трудомістке для всіх нас заняття в процесі установки і заповнення акваріумного резервуара — це його правильне і красиве оформлення в одному стилі з дизайном приміщення.

На сьогоднішній день існує величезна кількість аксесуарів, які можна помістити в акваріум. Оформлення своїми руками дозволить максимально точно відтворити в ньому саме ту обстановку, яку ви бажаєте там бачити. Тільки не забувайте про те, що основними мешканцями акваріума є рибки. А їм необхідна максимальна кількість вільного місця для того, щоб мати можливість вільно плавати.

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

Основними складовими компонентами, що дозволяють провести оформлення акваріума (200 літрів і всіх інших), є:

  • камені;
  • натуральні і штучні водорості;
  • галька;
  • різні дерев’яні елементи;
  • штучні елементи декору, такі, як замки, скриньки та ін.

Приклади

Давайте розглянемо наступні етапи і приклади оформлення акваріумів:

  • устилка дна грунтом;
  • оформлення акваріума камінням та гротами;
  • оформлення акваріума з допомогою правильно підібраного фону;
  • застосування різних видів рослин;
  • правильний підбір підсвічування;
  • оформлення акваріума за допомогою елементів декору.

Кожен з них має свої певні правила, які будуть описані нижче.

Устілка дна грунтом

Грунт для акваріумного дна є одним з основних і невід’ємних атрибутів. Перш ніж купувати його в спеціалізованому магазині, визначитеся, який вид акваріума вам хочеться мати, оскільки цей природний матеріал необхідно купувати згідно конкретно поставленої мети. Так-так, ви не помилилися: під кожну мету береться певний вид грунту.

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

Так, якщо у вас в акваріумі будуть жити дрібні рибки, то найкраще купити дрібний вид грунту, а великим мешканцям резервуара підійде грубозернистий або змішаний. Аналогічний підхід прийнятний і тоді, коли ви вирішили облаштувати у себе вдома акваріум в голландському стилі, тобто резервуар, в якому переважають рослини, а не риба.

Крім того, при виборі покриття для дна необхідно враховувати індивідуальні звички обраних вами екзотичних акваріумних рибок. Якщо ви придбали золотих рибок або певні різновиди сомиків, то необхідно пам’ятати, що вони дуже люблять ритися в грунті. Тому для них не можна купувати дрібний грунт, інакше в акваріумі завжди буде стояти туман. Щоб цього уникнути, необхідно придбати донне покриття такого розміру, щоб вони не змогли його рити.

Найкраще купувати однотонне покриття для акваріума. Найкраще вибирати донну основу темного кольору, оскільки вона вигідно виділить мешканців вашого будиночка для риб.

Перед тим як поміщати куплений грунт в акваріум, його необхідно ретельно промити або, що є ідеальним варіантом, обдати окропом.

Камені і гроти

Як проводиться оформлення акваріума камінням і гротами? ці деталі, вибрані для прикраси, повинні бути виготовлені тільки з натуральних, природних матеріалів. Вони не повинні містити в собі шкідливих або отруйних домішок, які при попаданні в воду здатні привести до смерті мешканців акваріума.

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

У разі самостійного збору елементів декору в акваріум оформлення своїми руками проводиться тільки після попередньої обробки всього раніше зібраного матеріалу з метою знезараження і перевірки на відсутність всіх шкідливих для здоров’я жителів даного резервуара елементів.

Обробка каменів і корчів

Камені можна обробити так само, як і грунт для дна акваріума, а попередня обробка корчів відбувається дещо складніше. Для цього необхідно помістити обраний дерев’яний декор в ємність з водою (так, щоб рідина повністю покривала його) і підсипати туди сіль до тих пір, поки вона не перестане розчинятися, після чого витягти оброблену корч і, сполоснувши її чистою водою, помістити в придбаний резервуар для рибок.

Не варто забувати про те, що в акваріумі ні в якому разі не повинно бути елементів з вапняку, гуми, різних видів металів, а також елементів, що мають покриття з фарби або емалі.

Також не варто перенасичувати акваріум декором, тим більше елементами великих розмірів, такими, як камені, гроти та інше, оскільки це веде до зменшення корисного внутрішнього простору, необхідного підводним мешканцям для життєво важливого для них пересування.

Не забувайте про те, що елементи декору великих розмірів потрібно розміщувати по кутах ємності або на задній план, щоб не псувати весь зовнішній вигляд.

Оформлення акваріума за допомогою правильно підібраного фону

Так званий задній фон є важливим елементом декору акваріума. Оскільки фонове покриття задає настрій всьому вашому дітищу, не варто вибіратьтемние і похмурі тони, що носять дух зневіри і смутку.

Існує кілька варіантів заднього фону для акваріумів:

  • можна просто пофарбувати задню стінку резервуара в заздалегідь обраний вами колір. Цей шлях має свої плюси і мінуси. Незаперечним плюсом можна назвати неповторність і 100-відсоткову оригінальність вашого дітища. У перелік мінусів входять певні труднощі зі зміною вже наявного фону (виведенням його за допомогою розчинника).
  • фон у вигляді кольорової пластикової плівки, що має безмежну кількість різних варіаційних рішень, серед яких кожен зможе вибрати найбільш підходяще саме для нього. Крім того, ціна такої плівки буде практично невідчутна для вашої кишені, а також її можна дуже швидко встановити або зняти.
  • панно і діорами в акваріум. Оформлення своїми руками в цьому випадку є ідеальним варіантом, оскільки ці деталі можна не тільки придбати в магазині, але і виготовити самостійно, використовуючи наступні підручні матеріали: невеликі камінчики, корчі та гілки, пінопласт і монтажну піну. Але не можна забувати про екологічну чистоту і природне походження обраних матеріалів, щоб не завдати шкоди рибкам. Такі декоративні елементи завжди будуть єдиними в своєму роді.

Правила наклеювання плівки

Подібну плівку можна прикріплювати як з зовнішньої, так і з внутрішньої сторони задньої стінки. Якщо ви хочете отримати більш насичені кольори, то, звичайно ж, краще наклеювати її зсередини.

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

Перед наклеюванням плівки необхідно переконається в тому, що поверхня внутрішньої стінки задньої частини акваріума повністю суха (щоб уникнути появи пухирців). Обробіть придбану плівку по всьому периметру спеціальним прозорим силіконовим герметиком, заздалегідь купленим в зоомагазині. Ні в якому разі не використовуйте звичайний герметик, оскільки наслідки його застосування можуть бути непоправними для акваріумних мешканців.

Якщо ви вирішили наклеїти плівку всередині акваріума, то не варто шкодувати силікону: краще дуже ретельноПромазати плівку, особливо верхній її край, щоб уникнути можливості її відклеювання. Після фіксації дочекайтеся повного висихання матеріалу, і тільки після цього наповнюйте резервуар водою.

Оформлення акваріума різними видами рослин: живими або штучними

Якщо ви придбали акваріум і займаєтеся його оформленням, то не забудьте про придбання і посадку різних видів водоростей. Не потрібно перенасичувати ними ємність, але і без них ніяк не можна обійтися, оскільки вони насичують воду киснем і є кормом для деяких видів риб.

Також вони виступають у вигляді «ясел» для недавно народжених рибок, оскільки, тільки сховавшись у водоростях, вони можуть вижити, адже серед багатьох видів риб поширене поїдання своїх мальків. Ті види риб, які метають ікру, ховають її на листках водоростей або під ними.

Посадка і догляд за живими акваріумними рослинами

Перед придбанням акваріумних рослин найкраще проконсультуватися з продавцем в зоомагазині, він допоможе підібрати ідеально підходящі рослини, а також розповість, як правильно висадити їх в акваріум так, щоб вони довгий час радували ваш погляд.

У будь-якому випадку існують різновиди водної рослинності, які не потребують висадки в грунт. Для всіх інших товщина грунту не повинна перевищувати 3-5 см, а зернятка рекомендується вибирати середніх або великих розмірів. Саме такий розмір грунту прискорить процес повноцінного вкорінення рослин. Тільки що посаджене рослина можна злегка притиснути галькою або іншим елементом декору. При цьому його коріння повинні знаходитися в розправленому стані.

Правильно підбираємо підсвічування

Якщо ви вирішили придбаний акваріум оформити своїми руками, то не забудьте про правильну підсвічування, адже саме від неї залежить не тільки зовнішній вигляд резервуара, але і здоров’я його мешканців, оскільки сила світлового потоку і його спектр життєво важливі для рослин.

На сьогоднішній день існує величезна кількість різноманітних подсветок, як зовнішніх, так і повністю адаптованих для роботи під водою, так що кожен зможе знайти той варіант, який сподобається саме йому. На допомогу починаючому акваріумісту видано багато різних посібників, які допомагають правильно і швидко провести оформлення акваріума. Фото, розміщені нижче, допоможуть зробити цей процес максимально простим і легким.

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

Оформлення акваріума за допомогою елементів декору

При оформленні акваріума за допомогою елементів декору необхідно пам’ятати про те, що вони повинні бути екологічно чистими і не мати шкідливих домішок, а також ні в якому разі не можна перенасичувати ними акваріум.

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

Можна використовувати як куплений, так і самостійно виготовлений декор.

Стилі

На сьогоднішній день існують різні стилі оформлення акваріумів. Всі вони дуже багато представлені на картинках і фотографіях, розміщених в нашій статті і в різних книгах, присвячених акваріумного справі. Також в росії їх можна побачити в дельфінаріях. Серед них виділяються наступні варіанти оформлення акваріума:

  • біотопний, що представляє собою ландшафт окремо взятого водойми.
  • голландський стиль оформлення, що робить основний акцент на багатстві підводної флори, а не на рибках.
  • географічний-акваріум з представниками тваринного і рослинного світу окремо взятого регіону.
  • псевдоморской акваріум стилізований під морське дно без рослин, і його мешканцями стають рибки яскравих забарвлень. Оскільки такий резервуар прикрашається за допомогою декору великих розмірів, такого, як камені, корали, штучні поліпи, раковини, і практично повністю відсутня рослинність, він відмінно підходить для цихлид. Адже саме таке оформлення акваріума для цихлид є ідеальним.
  • дитячі акваріуми оформляються відповідно до улюбленої тематики дитини (ігри, мультфільми, сюжети книг і т.д.).
  • морський акваріум з мешканцями, що проживають в солоній воді.
  • футуристичні акваріуми, насичені світяться елементами, включаючи спеціальних гібридних флуоресцентних рибок.
  • побутові та тематичні ємності, створені на основі людської фантазії.

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

Оформлення кутового акваріума проводиться за тими ж принципами, що і всіх інших. Різноманітні види і стилі робіт знавців акваріумного справи, відомих у всьому світі, допоможуть вам у цій непростій справі. Сподіваємося, що наведені в даній статті рекомендації допоможуть вам скласти для себе чітке уявлення про майбутнє внутрішньому оздобленні будиночка для риб. Крім того, допоможуть правильно і красиво провести оформлення акваріума фото, запропоновані нами. Вони послужать відмінним наочним посібником.

Акваріум: дизайн своїми руками (фото)

Сьогодні нескладно втілити дизайнерські рішення внутрішнього і зовнішнього оформлення акваріумів під ключ. Сучасні студії пропонують самі незвичайні варіації художнього проектування потаємних глибин. Однак при бажанні можна створити і свій авторський проект, зробивши по-справжньому унікальний акваріум. Дизайн, своїми руками здійснений, дозволить втілити в життя будь-яку задумку, зробивши створений підводний світ основним елементом інтер’єру приміщення.

Аквадизайн

Найкраще утримувати акваріумних рибок тим людям, які бачать в цьому приємне заняття і відпочинок, а не клопоти і проблеми. Адже недостатньо тільки купити акваріум і запустити в нього мешканців. Важливо і вміти доглядати за ним так, щоб він не просто подобався, а доставляв естетичну насолоду.

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

Підводний світ вдома або в офісі — це своєрідна жива картина, це спосіб підкреслити індивідуальність інтер’єру. Аквадизайн-невід’ємна частина акваріумістики. Особливу унікальність йому гарантує своє власне бачення оформлення підводного світу. Продумуючи свій художній проект, справжні акваріумісти підходять до нього з усією душею. Їх основна мета-створення оригінального пейзажу і комфортного середовища для життя водних мешканців. Подібне художнє проектування дозволяє найбільш гармонійно влити в інтер’єр приміщення акваріум. Дизайн, своїми руками виконаний, дозволяє втілити найнеймовірніші варіанти оформлення композицій, від яких в подальшому просто неможливо відірвати очі. Це можуть бути казково красиві морські, скелясті сюжети, гірські долини, мангрові ліси.

В силу своєї бурхливої фантазії можна створити найнеймовірніші проекти художнього оформлення. Однак всі вони вимагають чіткої концепції — від їх розробки до втілення. Перш за все, необхідно визначитися зі стилем акваріума і його особливостями. Важливий також облік розміру акваріума і його форми, щоб обраний стиль був доречний при тій чи іншій площі. Підбір внутрішнього наповнення акваріума і його зовнішнього вигляду при цьому повинні гармонійно вливатися в навколишнє оточення.

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми рукамивелике значення також мають рибки. Дизайн розробляється під них, з обов’язковим урахуванням звичної для них середовища проживання. Композиції складають в залежності від виду рибок. Для багатьох з них необхідні укриття, без яких вони можуть загинути. Деякі з них люблять ховатися в піщаному дні, деякі вважають за краще невеликі зарості. Роль укриттів чудово виконують корчі і гроти. Дані декорації при особливому підсвічуванні надають особливий шарм і загадковість підводному світу. Дозволяють створити унікальні композиції і справжній рай для екзотичних мешканців, новим місцем проживання для яких став ваш акваріум. Дизайн, своїми руками виконаний, дає можливість здійснити будь-які креативні ідеї, було б бажання.

Види акваріумів

Декорації для предметного середовища підводного світу служать безпрограшною прикрасою акваріума. Але основною складовою внутрішнього дизайну є його процвітаюча біосистема.

Акваріуми за своїм призначенням ділять на декоративні та спеціальні (нерестовий, селекційний, виростний, карантинний та інші). Найпопулярнішими з них є видові та біотопні.

Видовий акваріум дозволить не тільки прикрасити інтер’єр будинку, але і подарує унікальну можливість спостерігати за певним видом рибок або їх близькоспорідненими видами. Його мешканці роблять істотний вплив на дизайн акваріума. Своїми руками оформити його зовсім нескладно, але перед втіленням задумки варто серйозно ознайомитися з звичками обраних рибок в їх природному середовищі існування.

Біотопні акваріуми відтворюють імітацію будь-якого природного біотопу з характерним видом рибок, рослин і певних параметрів їх звичного середовища проживання.

Стилі оформлення

Для акваріумного дизайну не виділяється будь-якої єдиної кваліфікації. Зазвичай оформлення проекту здійснюється за усталеними стилістичними напрямками. Основними з них є:

  • Декоративний;
  • природний;
  • голландський;
  • японський;
  • псевдоморської;
  • сюжетний;
  • авангардний;
  • колекторський;
  • морський акваріум.

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

Для новачків

Для початківців натуралістів найкращим варіантом оформлення акваріума стане колекторський стиль. Це ідеальний варіант, що дозволяє «набити руку». Тут допускається абсолютно все. Можна змішувати рослини, використовувати їх штучні імітації, вибирати будь-який акваріум. Дизайн, своїми руками втілений в життя, дозволяє створювати цікаві композиції з рослин різної фактури і декоративних елементів. Є можливість поекспериментувати з різними сюжетними лініями. Вибір рослин повинен залежати від тематики. Для початку перевагу рекомендується віддавати невибагливим і витривалим рослинам.

Природний стиль

У 1980 році такаші амано, відомим японським аквадизайнером, було представлено новий напрямок в оформленні акваріумів – природний стиль. Філософія даних акваріумних картин укладена в розумінні і відчутті природи, відтвореної за принципом «wabi – sabi» («скромна краса»).

Даний стиль черпає натхнення з гірських і лісових пейзажів, водних потоків. За допомогою різних декоративних елементів (корчів, каменів), що задають координаційні центри оформлення, створюються малі архітектурні форми. Їх асиметричне розміщення, засноване на правилі «золотого перетину», дає можливість задати напрямок природного (натурального) почуття сприйняття всієї композиції.

Стайні рибки ефектно підкреслять відтворені ландшафти, внесуть різноманітність в підводний світ і буквально застявлять акваріум. Дизайн своїми руками (100 літровоб’ема, не менше) мініатюрної версії в природному стилі починати краще з використання не більше 5 видів рослин.

Підводний сад

Одним з найкрасивіших напрямків у створенні підводного світу вважається голландський стиль. Досить захоплююче складати подібний дизайн акваріума своїми руками. 250 літрів для творіння підводного саду-цілком оптимальний варіант.

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми рукамиосновою даного стилю є акваріумні рослини різної фактури, форми, розміру і кольору. Доріжки із зелених насаджень, що займають практично всю основну площу дна, дозволяє створити дивовижний ефект глибини. Архітектурні форми у вигляді декоративних корчів і каменів присутні в обмеженій кількості. Доглянутий підводний сад візуально досконалий і цікавий.

Морський акваріум

Чимало людей сьогодні захоплено розведенням морських риб. Підготувати для них біологічне середовище більш складно, особливо з використанням живих коралів, які досить вимогливі до параметрів води. Але досвідченим натуралістам цілком під силу створити такий дизайн акваріума своїми руками. 200 літрів-оптимальний середній обсяг для насолоди спогляданням морського підводного світу. Його не варто перенаселяти живими істотами, так як в такому резервуарі діє обмежена система життєзабезпечення.

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми рукамипроектувати дизайн морського акваріума необхідно з урахуванням його виду, який не в останню чергу залежить від мешканців. Це можуть бути хижаки (акули, скати, мурени), нехищная риба (зебрасома, риба-ангел і інші види) або ж корали і безхребетні актинії. Самими невибагливими вважаються хижі риби, більш складні в догляді безхребетні, які можуть загинути від незначних відхилень в хімічних показниках води.

Для життєзабезпечення таких акваріумів варто придбати дороге обладнання. Його необхідно буде задекодувати, це варто врахувати, розробляючи дизайн акваріума своїми руками. Фото демонструє, як вдало можна приховати всі дроти, шланги і трубочки, оформляючи фон мальовничими кораловими рифами, камінням і укриттями для риб у вигляді таємничих гротів і печер.

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

Акваскейп

Придбавши практичні навички і спираючись на набутий з часом досвід, можна спробувати освоїти такий особливий вид мистецтва, своєрідний аналог ландшафтного дизайну для парків і садів, як акваскейп.

Це ландшафтний дизайн акваріума своїми руками, якийспособни створити більш досвідчені акваріумісти. Підводний світ ними організовується за допомогою певних правил акваскейпу. Даний напрямок в аквадизайні має на увазі композицію, продуману до дрібниць. Для створення підводного ландшафту підбираються декоративні елементи, рослини і мешканці, здатні не тільки мирно співіснувати, але і висловлювати основну ідею, укладену в пейзажі.

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

Фон акваріума

Красивий фон для оформлення задньої стінки акваріума легко створюється за допомогою спеціальних плівок, на які нанесені зображення підводного світу. Вони можуть мати і просто насичений синій колір, що створює ефект глибини і контрастності. Але набагато цікавіше, включивши фантазію, продумати фон, розмір і обсяг резервуара, використовувані декорації і включити все в розроблений дизайн акваріума своїми руками: 250 літрів, є кам’яний фон, ефектні корчі, камені, мох, різні рослини — всі ці елементи будуть як не можна до речі.

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми рукамиварто зауважити, що задній фон акваріума нерідко надає всій композиції (особливо об’ємної) неповторну чарівність і природність водного середовища. Його неважко створити своїми руками, використовуючи, наприклад, наламаний різними шматками пінопласт, який приклеюють до задньої стінки акваріума і фарбують спеціальною фарбою переривчастими мазками. Виходить чудова імітація кам’яного фону. Його можна зробити подібним способом, використовуючи шматки кори від корчів.

Композицію можна створити з омертвілого корала, каменів з морського рифу. У морському акваріумі тут знайдуть притулок дрібні безхребетні, поліпи та інші мешканці.

Дизайн акваріума, своїми руками розроблений і виконаний, дозволяє здійснити чималу кількість чудових ідей для сюжетних акваріумів з використанням екзотичних рослин, черепашок, морських камінчиків. Неймовірна їх кількість можна втілити в життя, створюючи свої «сади каменів». А потім із задоволенням спостерігати за миготінням на їх тлі яскравих рибок з незвичайною забарвленням.

Головне — не перестаратися з елементами декору, рослинами і мешканцями акваріума. Все повинно гармонійно поєднуватися, приносити задоволення своєму творцеві і не завдавати шкоди рибкам.

Акваріум-елемент інтер’єру

Завдяки незвичайній красі, сучасні акваріуми здатні стати справжньою перлиною будь-якого інтер’єру. Різноманіття стилів і форм просто вражає. Акваріуми можуть бути підвісні, підлогові, вбудовані. Приголомшливий ефект в приміщенні створюють акваріуми-діорами, їх форма немов сприяє зануренню в захоплюючий водний світ. Власноруч оформлений варіант покращує самопочуття і піднімає настрій. Сьогодні не рідкість навіть сухий акваріум. Дизайн, своїми руками здійснений, дозволяє подарувати собі незвичайну креативну концепцію морського пейзажу. Безліч рішень можна створити завдяки неймовірному польоту творчості. Це, безумовно, просто і неймовірно цікаво!

Акваріум є прикрасою будь-якого інтер’єру. Сьогодні це не просто посудина з рибками, а справжній витвір мистецтва, яке виведено в окрему гілку дизайнерського напрямку з декількома стилістичними видами. Дизайн сучасного акваріума включає в себе різні водні композиції водоростей, каменів, фігур кораблів і риб. Перш ніж приступати до оформлення акваріума своїми руками, необхідно розібратися в азах цього мистецтва, вибрати стиль, в якому буде зроблений аквадизайн, запастися необхідними інструментами.

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

На задню частину акваріума можна наклеїти фото

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

Дно акваріума можна прикрасити іграшками

У сучасному водному дизайні існує кілька стилістичних напрямків. Але з огляду на, що даний вид мистецтва відносно молодий і динамічно розвивається, з’являються нові методи та ідеї оформлення акваріума. Нижче наведена таблиця з основними ідеями акваскейпінга, його особливостями і основними складовими.

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

Дизайн акваріума з водоростями і камінням

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

З дерева і водоростей можна зробити ось такі тунелі

Основні елементи

Особливості

Голландський

Густо посаджені рослини різної форми, кольору і дизайну.

Використовується не більше 3-х різновидів рослин, які займають 70% акваріумної площі;

Оформлення проводиться на основі » правила третин»;

Великі камені або фрагменти скель, зазвичай непарна кількість.

Кожен з них має свою назву призначення, згідно японської філософії.

Бонсай і японський сад каменів, корчі, мох, грунт з піскуЯк символ неба.

Всі складові даного дизайну повинні відповідати правилам дзен, має певний розмір, форму кількість і розташування.

Вабі-куса

У центрі акваріума знаходиться острів або корч.

Однакова увага повинна приділятися як підводної так і надводної частини акваріумного рослини.

Німецький (палюдаріум)

Рослини, камені, корчі над/підводного типу.

Використовується безліч різноманітних рослин квітів, гармонійно поєднуються як підводної так і надводної частини акваріума.

Тайванський

Високі рослинні тераси, невеликі фігурки і камені.

Повна імітація живого пейзажу.

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

Дуже красиво буде виглядати акваріум з кольоровою підсвіткою

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

Приклад класичного акваріума з камінням

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

В акваріумі обов’язково повинні бути водорості

загальні інструкції при оформленні акваріума

Незалежно від того, в якому стилі ви вирішили оформити дизайн акваріума своїми руками, існують загальні інструкції для якісної роботи. Дотримання даних інструкцій-запорука яскравої і багатогранної підводної флори і фауни.

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

Замок в акваріумі буде виглядати дуже красиво

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

В акваріум можна покласти різні предмети

Основним правилом вважається ізоляція риб в окремій посудині на час втілення дизайнерської ідеї. При цьому важливо наповнити його водою, в якій плавали організми. Після закінчення роботи слід вилити її разом з рибками в задекорований акваріум.

Також важливим є очищення і обробка дезінфікуючими засобами всіх елементів, в тому числі і тих, які не підлягають заміні. Після установки всіх деталей необхідно переконатися в правильній установці і функціонуванні всіх декоративних і механічних складових.

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

Гілки дерева в акваріумі будуть виглядати красиво

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

Прикрасити акваріум можна камінням і черепашками

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

Що б створити для рибок справжній водойму можна прикрасити акваріум водоростями і деревом

нюанси оформлення акваріумів

Деякі секрети прикраси акваріума своїми руками.

  • при використанні для прикраси предметів, власноруч зібраних на узбережжі або в природі, необхідно прокип’ятити їх 6-8 хвилин.
  • для перевірки елемента на придатність в аквадизайні необхідно капнути на нього пару крапель оцту: при появі піни і характерного «шипіння» предмет використовувати не варто.
  • фон надає ефект глибини. Для цього можна застосовувати спеціальні фони, які продаються в зоомагазинах, або зробити самостійно – пофарбувати зовнішню сторону задньої стінки в однотонний насичений колір (синій, зелений, сірий і т.п.).
  • закріплювати декоративні складові оптимально з використанням волосіні або нитки з бавовни.
  • не слід застосовувати гілки дуба в декорі, так як виділяються особливі ферменти, здатні забарвити воду в акваріумі.
  • зробити ефект нерівного дна і насипу можна, поклавши на нього звичайну тарілку, імітуючи насип.
  • для риб маленького розміру краще застосовувати дрібний грунт, а для великих водоплавних оптимальним стане використання комбінованого дна.

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

В акваріум можна покласти камені

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

Приклад дизайну акваріума з піском

акваскейпінг в 50 літрах

Прикраса акваріума в 50 літрів підійде для новачків в акваскейпінге. У даних ємностях застосовуються автоматизовані системи очищення води і насичення її киснем, що значно полегшує подальший догляд. Підходить такий посудину для рослин повільно розростаються, що не вимагають великого доступу світла. Нюанс в такого дизайну-регулярна обрізка водоростей для забезпечення достатнього простору населяють його живих організмів. Для комфортного існування потрібно заселяти в такий акваріум наступні види акваріумних риб з максимальною кількістю:

  • гуппі– 20;
  • даніо– 10;
  • мечоносці– 10;
  • пецилії– 6;
  • молинезии– 5;
  • золота рибка – 1.

Великим мешканцям, таким як балу акулячий, такого літражу буде мало для комфортного існування.

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

Красива підсвічування буде додатково прикрашати акваріум

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

Дуже красиво буде виглядати акваріум з водоростями і деревом

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

Пам’ятайте, рибкам має бути достатньо місця для плавання

aquascaping в 100 літрах

Такий обсяг судини розширює межі творчості. Тут можна використовувати різні акваріумні рослини, оформивши його в голландській стилістиці, або використовувати мінімум елементів і створити акваскейпінг в манері івагумі або дзен сад.

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

На дно акваріума можна поставити невеликий штучний замок

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

Варіант оформлення домашнього акваріума

Наприклад, прикраса з eleocharis sp. «mini» створить м’яку галявину, яка не розростається і не вимагає регулярної стрижки. Також можна доповнити акваріум парою каменів і корчем з мохом у вигляді бонсая. Для цього можна застосувати яванський мох, який невибагливий в розведенні, а єдина вимога для повноцінного зростання – налагоджена система обороту вуглекислого газу. При тьмяному освітленні яванський мох матиме довгасту форму і світлий відтінок, при яскравому світлі його текстура буде більш щільною, а форма більш компактна і акуратна.

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

Дуже красиво буде виглядати акваріум з водоростями і шматками дерева

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

В акваріум можна насипати каменів

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

Акваріум можна вбудувати в міжкімнатний отвір

аквадизайн в 200 літрах

Такий акваріум-ідеальне середовище для створення морського дизайну. Цей стиль є найбільш складним для створення своїми руками, оскільки вимагає застосування спеціального обладнання для підтримки рівня кислотності, солі та інших показників стану води. Важлива деталь морського акваріума-живі акваріумні камені і рослини, які готують воду до запуску підводних жителів, забезпечують її спеціальними мінералами і мікроелементами. Укладати їх рекомендується безпосередньо на дно акваріума, а не на пісок. Як декор можна застосувати справжні морські корали, повністю відтворити імітацію дна океану. Важливий нюанс-зробити поетапне заселення живих мешканців: спочатку рибки, по кілька підвидів в 3-4 дні, а через 2 тижні можна заселяти акваріум морськими коралами.

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

В акваріум можна покласти шматок дерева

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

Прикрасити акваріум можна камінням

Увага! створюючи дизайн акваріума, пам’ятайте, що за ним потрібно доглядати.

Створити унікальний підводний світ своїми руками — тільки перший етап тривалої роботи. Як і будь-які живі організми, водорості і риби потребують регулярного догляду:

  • обрізати розрослися водорості і рослини;
  • зробити очищення скла;
  • пилососити грунт.

Якщо ці роботи зробити своєчасно, в воді і грунті будуть накопичуватися шкідливі нітрати, які негативно позначаються на всіх живих мешканцях водного світу. Оптимальним при чищенні акваріума буде використання не хімічних препаратів, а розчин теплої води і 5% оцту.

відео: оформлення акваріума

50 фото ідей оформлення акваріума:

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками

Оформлення акваріума: фото, відео приклади, стилі і варіанти. Акваріум: оформлення своїми руками