Ікона святої тетяни-значення, в чому допомагає. Ікона святої мучениці татіани

102

ікона святої тетяни

Практично всі люди на планеті знають про те, що день великомучениці тетяни святкується 25 січня, отже, він не виходить з дати. З історичних відомостей відомо, що церковне християнське ім’я татіана в перекладі означає улаштовувачка. Таке ім’я дівчинці дав батько, оскільки сподівався на те, що вона облаштувати своє життя інакше, за допомогою христа. В даний час на честь даної святині побудовано безліч різноманітних храмів, церков і монастирів. Також цей день широко святкують студенти і, звичайно ж, православні християнські віруючі.


дитинство і юність святої татіани

Тетяна була народжена в сім’ї знаті, яка проживала в римі. З безлічі свідчень відомо, що батьки пресвятої дівчинки займали в місті певне місце, отже, вважалися значущими в суспільстві і в той же самий час були присвячені в таємниці християнської православної віри. Відомо, що святу тетяну виховували з особливою ретельністю, оскільки її батьки вважали, що дочка в подальшому житті буде грати важливе значення для всевишнього. Саме тому з юних років тетяна, яка згодом стане великомученицею, засвоїла основні ази християнського благочестя.

Колись вона говорила про те, що бути беззаперечною і вірною всевишньому в юності було вкрай складно, оскільки існували деякі небезпечні завдання, які вимагали певного здійснення подвигів. Важливо також відзначити той факт, що свята тетяна застала часи гоніння, і вбивства православних віруючих людей, тобто її юність випала на початок 2 століття, період різдва христового. Саме тому, спостерігаючи життєву ситуацію православних віруючих християн, майбутня свята великомучениця тетяна, будучи немовлям, ввібрала задум невідступної віри у всевишнього. Тому з юних років просила у всевишнього сил для того, щоб з роками не збитися з обраного шляху. Всевишній не відмовився і виконав всі її прохання.

В день власного повноліття юна дівчина відмовилася від усіх мирських благ, які їй обіцяла життя в забезпеченій родині і попрямувала в храм для того, щоб присвятити все життя служінню всевишньому. Саме в цей період свого життя великомучениця відмовилася від вступу в шлюб і тим самим обрала шлях якоїсь христової нареченої, отже, вона протягом усього свого життя залишалася незайманою. Саме тому вважається, що основним подвигом святої великомучениці тетяни є чеснота і цнотливість.

Ікона святої тетяни-значення, в чому допомагає. Ікона святої мучениці татіани
дияконіса татіана

У храмі, куди звернулася дівчина для того, щоб обрати шлях христової нареченої, служив церковний пастир. Саме він з часом звернув власну увагу на віру у всевишнього і працьовитість юної майбутньої мучениці, тому через деякий час саме даний пастир запропонував їй очолити сан дияконіси. Тетяна з великою радістю прийняла на себе почесне звання і поклала на свої плечі величезну відповідальність. Після посвяти в сан диякониси мучениця брала участь практично у всіх богослужіннях, які проходили в храмі. З отриманням нового сану розширився коло обов’язків, і з цього самого моменту саме тетяна відповідала за підготовку православних віруючих людей до проведення таїнства хрещення, а далі вона допомагала провести священний обряд. Без скарг і втоми свята мучениця татіана проповідувала слова про всевишнього, а також місіонерствувала, відвідувала довколишні лікарні і власним прикладом показувала виконання божественних заповідей, в яких йдеться про любов до ближнього свого. Саме з моменту прийняття сану дияконіси, свята мучениця татіана, стала таким собі прикладом для православних віруючих християн того часу.

Мученицький вінець

З історичних відомостей відомо, що приблизно в 222 році правителем римської імперії став олександр, проте практично кожна людина знала, що влада його, як би сказати була номінальною, а насправді керував державою мучитель і противник християнської православної віри градоначальник ульпіан. Саме в цей період історії в римі почалися переслідування віруючих людей і паломників відомо, що ті, які були спіймані, відчули найжорстокіші тортури та інші розправи. Природно, що в 222 році від різдва христового послідовники римського градоначальника ульпіана помітили щиру віру у всевишнього і милостивого, і служіння мучениці, тому вони схопили її і доставили на місце жертвопринесення, тобто до язичницького ідола аполлону. Саме там від мучениці татіани вимагали визнати в аполлоніє-бога і принести йому жертву. Однак юна дівчина не прийняла такого рішення і стала підносити молебень всевишньому. В цей же самий момент по землі пройшлися неймовірні поштовхи, начебто почався землетрус. Після таких подій статуя язичницького ідола аполлона розлетілася. На той момент багато служителів загинули, оскільки обвалилася стеля будівлі. Таким чином, можна сказати, що святий ісус христос почув молебні мучениці і допоміг їй.

Таке діяння викликало гнів у римських стражників, тому вони катували святу тетяну, а згодом позбавили її очі, а також свідки того часу стверджують, що мучениці завдавали велику кількість жахливих мук. Однак римські стражники не змогли зломити віру у всевишнього, оскільки тетяна протягом усіх мук підносила молитви, спрямовані до ісуса христа. У той же самий час пресвята не просила покарати мучеників, а просила напоумити їх таким чином, щоб їм відкрилася справжня віра у всевишнього. І цього разу ісус христос почув молитву мучениці, і її мученики римські стражники змогли споглядати ангелів майбутніх святої мучениці татіани. Саме в той момент мученики святині, а їх було приблизно 8 чоловік, були вкрай вражені таким діянням, внаслідок, якого кинулися до ніг тетяни, благаючи її про прощення їх гріхів, а також сповідати христом всевишнім. Саме за такі діяння римські стражники прийняли страшну мученицьку смерть.

Ікона святої тетяни-значення, в чому допомагає. Ікона святої мучениці татіани
подальші катування святий

На наступний день правитель спільно з іншими стражниками придумав для мучениці інші терзання. Спочатку її тіло оголили на місці жертвопринесення і побили, а далі стражникам було наказано різати її тіло бритвами. Свідки того часу стверджують, що римські стражники швидко втомлювалися проводячи нові катування над мученицею, складалося таке враження, ніби якась невідома сила відводила всі удари від дівчини направляючи їх на тіло стражників. Перед настанням ночі святу мученицю тетяну помістили в темницю, дівчина ж протягом всієї ночі підносила молебні спрямовану до всевишнього до настання першої зорі.

Рано вранці, коли її привели на суд, то всі присутні там побачили, що на святій тетяні не було видно ні найменших слідів страшних тортур, яким вона піддалася раніше. У цей день жінку примушували принести якусь жертву богині діані і знову тетяна відмовилася і підносила молебні всевишньому. Всевишній знову почув молитви святої тетяни, і статуя богині діани звернулася в попіл від удару блискавки спрямованої з небес.

Стражники, правителі та інші мучителі були в замішанні і в той же самий час в гніві, тому вони заточили жінку в темницю до настання наступного дня. Далі святу мученицю вивели на арену, де був присутній дикий лев. Таким чином, мучителі хотіли, щоб тіло жінки розтерзали на очах не тільки публіки, а й віруючих православних людей. Однак тварина не змогло жодним чином нашкодити тетяні і в деякому роді, став облизувати святині ноги і просити, щоб вона його погладила. Коли публіка заревіла, правителі прийняли рішення, що в клітці, випадково замість дикого звіра виявився ручний, тоді було прийнято рішення прибрати його з манежу, проте стражник, який спробував це зробити загинув на місці, оскільки дикий лев розірвав його на дрібні частини.

Ікона святої тетяни-значення, в чому допомагає. Ікона святої мучениці татіани
Противники православної християнської віри задавалися питанням, яких тортур необхідно піддати тетяну для того, щоб позбавити її життя і віри у всевишнього? вони перепробували всі свої кошти, проте нічого зробити не змогли. Приблизно в 206 році від різдва христового мучителі святині прийняли рішення і засудили святу мученицю тетяну до смертельної кари, методом усічення голови. Оскільки багато хто бачив, що відбувається з його дочкою, батько тетяни зізнався в тому, що він сповідує християнську віру, мучили, також прийняли рішення стратити батька разом з дочкою за одним і тим же принципом. Отже, можна сказати про те, що мучениця тетяна пережила велику кількість випробувань, але при цьому не відкинула всевишнього, саме, тому вона є найбільш популярною і широко використовуваної ікони в православній християнській церкві.

Шанування святої мучениці тетяни

Ікона святої великомучениці тетяни є практично в кожному храмі в усьому світі. Однак православні віруючі і служителі храму в східній церкві вважають, що мучениця тетяна користується народним шануванням і близька їм по духу.

У росії в даний час тетяна є покровителькою освіти, освіти і звичайно ж студентів, саме тому в росії день пам’яті святині і день студента святкується в один день — 25 січня. Студенти теперішнього часу вважають, що вона допомагає їм у здачі іспиту і є якоюсь небесною покровителькою для кожного з них. Тому вони звертаються до неї перед настанням сесії або іспиту для того, щоб попросити допомоги в освоєнні тих чи інших дисциплін, а також для того, щоб захиститися від злих духів.

Важливо відзначити, що якщо заглянути в історичні відомості можна дізнатися про те, що різні храми, церкви і монастирі, які носять ім’я великомучениці тетяни, були побудовані з 1990 року по 2000 рік.


Смерть після того, як відмовилася поклонятися язичницьким богам. У росії свята тетяна є покровителькою студентів. Вважається, що молитва, звернена до мучениці, допомагає не тільки в навчанні, але і в службових справах, сприяє кар’єрному зростанню. Свята є захисницею всіх жінок з ім’ям тетяна.

Як ікона захистить вас і ваших близьких
Перш за все, свята мучениця тетяна – покровителька студентства. Якщо ви отримуєте вищу освіту, або хтось із знайомих, або ваші діти – свята тетяна ваша перша помічниця. Навіть якщо до святої тетяни звернеться абітурієнт – це буде дуже вірне звернення. Так що, перед залікової або екзаменаційної сесією, крім знань добре підкріпити свою удачу на іспиті заступництвом святої покровительки, і якщо ви або ваша дитина вирішила отримати вищу освіту – придбайте цю ікону. Це буде дуже до речі і в якості подарунка новоспеченому студенту, як нагорода за вступ до вузу. І, звичайно, свята тетяна-заступниця і покровителька всіх тетян, і їм добре б мати свою іменну ікону.
В чому допомагає ікона
У 1755 році 25 січня (за новим стилем) в тетянин день імператриця єлизавета петрівна підписала указ «про заснування московського університету», тим самим назавжди з’єднавши ім’я святої тетяни і майбутніх магістрів і бакалаврів.
Студенти мду ім. М.в. Ломоносова, при якому давно існує будинковий храм святої тетяни, що належить подвір’ю патріарха московського і всієї русі, неодмінно і в більшості своїй перед здачею іспиту або при проблемах із засвоєнням предмета, матеріалу приходять поговорити і попросити її про молитовну допомогу перед богом. Якщо ви або ваші діти і близькі готуються отримати вищу освіту – обзаведіться цією іконою. Свята тетяна дійсно сильно благоволить до студентів. Автор цих рядків добре знайомий зі студентством і дійсно, молоді друзі кажуть, що свята тетяна допомагає, але, правда, в тому випадку, коли студент хоч крапельку готовий – ледарям свята протегувати не буде, а ось допомогти здолати важкий предмет або підтримати на іспиті, щоб з переляку не забути вивчене, – завжди допоможе!
Як молитися перед іконою
Тропар, глас 4
Агніца твоя, ісусе, татіана кличе веліім гласом: тобі, женише мій, люблю і тобі шукаючи страдництво і сраспінаюсь і спогрібається хрещенню твоєму і стражду тобі заради, яко да царствую в тобі і вмираю за тебе, та й живу з тобою, але яко жертву непорочну прийми мене, з любов’ю пожершуюся тобі: тоя молитвами, яко милостивий, спаси душі наша.
Кондак, глас 4-ий
Світло в стражданні твоєму возсіяла єси, страстотерпице, від кровей твоїх пекла, і яко червона голубиця до неба возлетіла єси, татіано. Темже молі повсякчас за чтущія тя.
Молитва
О, свята мучениці татіано, наречене найсолодшого нареченого твого христа! агнице агнця божественнаго! голубиці цнотливості, пахуче тіло страждань яко одягом царськими ковдяла, до ликом небесним сопрічтенная, радіє нині у славі вічній, від днів юності служительці церкві божого, цнотливість дотримала і паче всіх благ господа полюбила! тобі ми молимося і тебе просимо: внемли поданням нашим сердечним і не відкидай молінь наших, подай чистоту тіла і душі, вдихни любов до божественних істин, на шлях доброчесний введи нас, ангельське охорона випроси у бога нам, наша рани і виразки уврачуй, юність захисти, старість безболезненну і безбедну даруй, в смертнем годині помози, поминай наша скорботи і відраду даруй, відвідай нас сущих у в’язниці гріха, на покаяння настави скоро, возжи полум’я молитви, не прости нас сірих, так славяще страждання твоя, возсылаем хвалу господу, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Великомучениця тетяна щорічно поминається в православному світі як покровителька студентів і ревнителька християнської віри.

25 січня не тільки в православ’ї, але і в миру відзначається день тетяни . Студенти шанують її як свою покровительку, дотримуються народних традицій, широко відзначають цей час гуляннями. У православ’ї в цей день відбувається святковий молебень по тетяні римській, яка загинула мученицькою смертю за віру в господа.

Історія ікони

Тетяна народилася в родині багатого консула. Виховання своєї дочки він проводив за християнськими заповітами. З кожним роком дівчина ставала все красивіше, але не було для неї більшого щастя, ніж допомагати ближнім. Вона збиралася присвятити своє життя служінню господу. Однак зміна влади в римі призвела до того, що християнська громада припинила своє існування. Тетяну намагалися схилити до язичницької віри, проте вона відмовилася кланятися ідолам. Розлючені язичники намагалися завдати шкоди дівчині, але кожен їх удар супроводжувався болем. Тетяна в цей час пристрасно молилася вищим силам про захист, і їй не було завдано ніякої шкоди. Більш того, поруч з нею з’явилися ангели. Не зумівши побороти волю дівчини, ідолопоклонники зрадили її страти разом з батьком.

Опис ікони

Ікона святої тетяни-значення, в чому допомагає. Ікона святої мучениці татіани

На іконі майстерно виписана дівчина в яскраво-червоному хітоні, що тримає в правій руці хрест, який символізує її мучеництво. В її лівій руці знаходиться сувій святого письма. На багатьох іконах в ногах великомучениці розташований лев. Його зображення не випадково: воно доводить, що влада господа поширюється на все живе. Припадаючий до ніг тетяни дикий звір символізує покірність, визнає праведницю вище і сильніше себе. Є ікони, на яких свята тетяна тримає в руках зелену гілку, що символізує райські кущі і нове життя, яка чекає кожного, хто довірить своє існування вищим силам.

У чому допомагає ікона

Тетяну вважають покровителькою студентів , тому кожен, хто проходить навчання, звертається до неї з молитвами. Захисниця християнства, великомучениця дарує навчаються свою благодать і допомагає освоїти науки. Однак в тому випадку, якщо навчається не готовий працювати, а лінується і сподівається лише на допомогу вищих сил, милість надана не буде. Батьки нерідко набувають список з ікони в подарунок своїм дітям, які надійшли в середні та вищі навчальні заклади. Підносять тетяні молитви і ті, хто давно закінчив навчання, щоб отримати захист і заступництво, набратися вміння вести справи, захистити себе від нападок заздрісників і невіруючих.

Молитва перед іконою мучениці тетяни

Ікона святої тетяни-значення, в чому допомагає. Ікона святої мучениці татіани

«свята мучениця тетяна, хранителька православної віри, яка прийняла свою кончину від невірців, що знайшла царство небесне! звертаємося до тебе з щирими молитвами. Розпали наші уми та дай нам слухати навчання, послухай наших слів і дозволь пройти всі терни навчання, щоб наповнити розум знаннями, застосовувати його на благо собі і оточуючим, жити в мирі і гармонії з усім світом. Помолися за нас господу всемогутньому, щоб благословив він на навчання рабів своїх. Амінь»»

Дата святкування

25 січня (12 січня за старим стилем) священнослужителі здійснюють святкове богослужіння, в якому поминають великомученицю тетяну. У цей день багато студентів присутні в церквах і храмах, щоб отримати небесне благословення.

В день святкування дотримуються не тільки православні , а й мирські традиції, а також стежать за народними прикметами. Проведіть цей день з близькими людьми і не забудьте попросити захисту у великомучениці. Бажаємо вам щастя, і не забувайте натискати на кнопки і

25.01.2018 04:43

Матрона московська-одна з улюблених і шанованих православними віруючими святих. З самого народження вона…



Свята покровителька носять
Ім’я-тетяна
Свята мучениця татіана

Свята великомучениця татіана стала однією з перших жінок, яка за традицією ранніх християн була висвячена в сан
Диякониси, тобто могла брати участь у богослужінні поруч зі священиками-чоловіками і була допущена в святая святих християнського храму. Оскільки сан диякониси припускав духовне просвітництво, в християнстві її шанують як святу покровительку наук і освіти. У 1755 році 25 січня в тетянин день імператриця єлизавета петрівна підписала указ про заснування московського університету, тим самим назавжди з’єднавши ім’я святої тетяни і майбутніх магістрів і бакалаврів. І, звичайно, свята тетяна-заступниця і покровителька всіх тетян, і їм добре б мати свою іменну ікону.

Язичником, він спокійно ставився до нового вчення, вважаючи ісуса ще одним богом. Християни більше не побоювалися переслідування. Вони створили в римі свою громаду і, звичайно ж, серед них була тетяна.

Кожен день вона проводила в працях. Бачачи її чесноту, єпископ призначив дівчину дияконісою. Тепер вона ще більше допомагала віруючим, доглядала за хворими. Завдяки її турботам нужденним видавалася їжа і одяг, хворі одужували. Жебраки і сироти завжди отримували від неї допомогу. За що б вона не взялася, все влаштовувалося найкращим чином. Слава про її доброту поширилася далеко за межі християнської громади.

Ікона святої тетяни-значення, в чому допомагає. Ікона святої мучениці татіани

Тетяна мучениця

Крім олександра севера країною управляла державна рада. Багато його членів були незадоволені тим, що християни отримали свободу. Особливо обурювався римський єпарх. Як градоначальник, він мав право видавати укази, які повинні були неухильно виконуватися. Заручившись підтримкою ради, він написав закон, за яким християни повинні були поклонятися язичницьким богам, інакше їх чекала страта.

З цього моменту християнська громада припинила своє існування. Тетяну силою привели в храм аполлона. Спочатку їй запропонували поклонитися язичницькому богу. «для мене існує тільки один бог-ісус христос» – — відповіла вона і стала молитися. Тієї ж миті пролунав страшний гуркіт. Одна зі статуй аполлона впала і розбилася на шматки. А слідом за цим зруйнувалася стіна храму. Язичники накинулися на дівчину. Але всякий раз, завдаючи удару, вони відчували біль, як ніби руки їх вдарялися об каміння. У цей час тетяна молилася, щоб господь їх пробачив. І раптом сталося незвичайне: мучителі побачили поруч з дівчиною ангелів. Повіривши в христа, вони відкрито заявили про це, за що їх відразу ж стратили.

Наступного дня тетяну знову привели на суд. На ній не було жодної рани. Здивувалися мучителі, але, отримавши наказ градоначальника, знову приступили до тортур. Вони відчули, що ангели захищають тетяну і навіть завдають їм ударів у відповідь. Під кінець дня дев’ять мучителів залишилися лежати мертвими, а тетяну відвели назад в темницю.

Ікона святої тетяни-значення, в чому допомагає. Ікона святої мучениці татіани

І на третій день дівчина постала перед суддями абсолютно здоровою. Язичники були приголомшені, їм здалося, що вона стала ще красивіше, ніж була. «принеси жертву діані, і ми відпустимо тебе!» — вигукнули судді. Тетяна попросила відвести її в храм язичницької богині. Як тільки вона підійшла до нього, перехрестилася і стала молитися, пролунав грім і в будівлю вдарили блискавки. Храм був зруйнований.

Побачивши це, язичники знову стали катувати тетяну, але наступного дня вона знову постала перед ними неушкодженою. Вважаючи її відьмою, вороги обстригли їй волосся, думаючи, що саме в них полягає її сила. Але вони помилилися. Тетяну залишили на ніч у храмі зевса, а на ранок побачили зруйнованого ідола і її, що знаходиться в доброму здоров’ї.

Ікона святої тетяни-значення, в чому допомагає. Ікона святої мучениці татіани

Свята татіана як мучениця перших століть християнства шанується і в православній, і в католицькій церквах. Часто на іконах свята мучениця татіана зображується з лавровим листом в руках. Лавр нагадує нам про те, що вона була закатована в язичницькому храмі бога аполлона: лавровий вінок у волоссі цього верховного античного божества — його незмінний атрибут. Таким чином, лавр в руках християнської святої говорить про те, що вона силою христової віри здобула через свою мученицьку загибель духовну перемогу над язичництвом в особі одного з персонажів пантеону римських богів.

Як захищає ікона

Ікона святої тетяни-значення, в чому допомагає. Ікона святої мучениці татіани

Перш за все, свята мучениця тетяна – покровителька студентства. Якщо ви отримуєте вищу освіту, або хтось із знайомих, або ваші діти – свята тетяна ваша перша помічниця. Навіть якщо до святої тетяни звернеться абітурієнт – це буде дуже вірне звернення. Так що перед залікової або екзаменаційної сесією, крім володіння знаннями, добре підкріпити свою удачу на іспиті заступництвом святої покровительки, і якщо ви або ваша дитина вирішила отримати вищу освіту – придбайте цю ікону. Це буде дуже до речі і в якості подарунка новоспеченому студенту як нагорода за вступ до вузу. І, звичайно, свята тетяна-заступниця і покровителька всіх тетян, і їм добре б мати свою іменну ікону.

Значення ікони

Ікона святої тетяни-значення, в чому допомагає. Ікона святої мучениці татіани

Ім’я татіана в перекладі з грецького означає-засновниця. Невідомо, з яких міркувань імператриця катерина підписала указ про заснування московського університету саме в цей день, але свята тетяна стала справжнім покровителем студентської братії. Лагідна, але сильна духом мучениця тепер не має забуття, бо не переведуться в світі студенти в усі часи.

Ідея про відкриття першого в москві університету належить м.в. Ломоносову і графу і. І. Шувалову. Відповідне прохання граф подав імператриці єлизаветі петрівні в 1755 році 12 січня (25 січня за н.ст.), в день іменин його матері — тетяни шувалової. Дата, коли був підписаний указ, стала днем народження університету.

Пізніше, коли при ньому створювалася домова церква, її освятили на честь святої мучениці татіани.

1 присутнім ученим і студентам митрополит платон сказав: «училище наук і училище христове стали бути з’єднані: мудрість мирська, внесена у святилище господнє, стає освяченою; одне іншому спомоществует, але притому одне іншим утверджується». Слова ці означали, що наука не протиставлена вірі, а навпаки, їй допомагає.

Ікона святої тетяни-значення, в чому допомагає. Ікона святої мучениці татіани

У церкві святої мучениці татіани проходили університетські свята, в ній вінчали студентів, хрестили майбутню поетесу марину цвєтаєву. У ній же прощалися з великими людьми: н. В. Гоголем, с. М. Соловйовим, в. О. Ключевським, а. А. Фет.

Після революції вийшов наказ про закриття всіх церков, що знаходяться при навчальних закладах. У 1918 році університетська церква була закрита. З фасаду будівлі зник напис:» світло христове просвіщає всіх «і з’явилася»наука трудящим». У приміщенні знаходилася бібліотека, в середині хх століття там діяв студентський театр.

Ікона святої тетяни-значення, в чому допомагає. Ікона святої мучениці татіани

У 1995 році храм був відновлений. У нього перевезли дві частки мощей від правиці (правої руки) мучениці татіани, одну помістили в ікону, іншу поклали в ковчежец.

Як молитися перед іконою

Ікона святої тетяни-значення, в чому допомагає. Ікона святої мучениці татіани

Молитва

О, свята мучениці татіано, наречений найсолодшого нареченого твого христа! агнице агнця божественнаго! голубиці цнотливості, пахуче тіло страждань яко одягом царськими ковдяла, до ликом небесним сопрічтенная, радіє нині у славі вічній, від днів юності служительці церкві божого, цнотливість дотримала і паче всіх благ господа полюбила! тобі ми молимося і тебе просимо: внемли поданням нашим сердечним і не відкидай молінь наших, подай чистоту тіла і душі, вдихни любов до божественних істин, на шлях доброчесний введи нас, ангельське охорона випроси у бога нам, наша рани і виразки уврачуй, юність захисти, старість безболезненну і безбедну даруй, в смертнем годині помози, поминай наша скорботи і відраду даруй, відвідай нас сущих у в’язниці гріха, на покаяння настави скоро, возжи полум’я молитви, не прости нас сірих, так славяще страждання твоя, возсылаем хвалу господу, нині, і повсякчас, і на віки віків.
Амінь.

Коли день пам’яті святий

Ікона святої тетяни-значення, в чому допомагає. Ікона святої мучениці татіани

День пам’яті святої мучениці татіани встановлений православною церквою 12/25 січня. З 1755 року в цей день також почали відзначати день народження московського університету, а пізніше, коли університет став центром російської науки і культури, зародилося свято всіх студентів.

Ікона святої тетяни-значення, в чому допомагає. Ікона святої мучениці татіани

Значення імені тетяна
Тетяна, повне ім’я від таня.
Походження-давньогрецьке
Значення імені тетяна — «засновниця»,
«упорядниця».

Гороскоп імені тетяна
— відповідний імені знак зодіаку-козеріг.

Покровительствующая планета — марс.

Талісман-камінь-рубін, геліодор, тигрове око

Талісман-колір — багряний, блакитний, інтенсивно-червоний, поєднання сіро-бузкового з рожево-червоним, коричневий, червоний. Найбільш сприятливі теплі відтінки жовтого.

Талісман-рослина-конюшина, в’яз, чорниця.

Талісман-тварина-рись, ховрах

Найбільш вдалий день — субота.

Схильність до таких рис, як —
Активність, принциповість, емоційність, загострене самолюбство, владність, воля

Ікона святої тетяни-значення, в чому допомагає. Ікона святої мучениці татіани

Кожен православний намагається мати вдома образ того святого, на честь якого був названий під час хрещення. Ікона святої тетяни показує нам молоду жінку в червоному хітоні, з хрестом в руці. Мучениця з дитинства полюбила христа, своїми стражданнями вона показала приклад віри, яку сьогодні рідко можна зустріти.

Своїм пристрастям);

  • червоний плащ-звичайна деталь на іконах мучеників, яким довелося платити за свою віру власною кров’ю;
  • хрест в правій руці-символізує особистий хресний нехай святий. Багатьох мучеників розпинали, як спасителя, але св. Тетяні відсікли голову;
  • хрест також означає перемогу над гріхом і смертю, перевагу божої правди над тимчасовим земним злом.

покровителька студентів

Ікона святої тетяни за російською традицією допомагає студентам, всім, хто вчиться, освоює нову справу. Коріння такої традиції простежити вже важко, вважається, що в свято пам’яті мучениці було дано розпорядження про будівництво першого університету. Правда, це не підтверджується історичними даними. Але домова церква при храмі наук була освячена саме на честь цієї римської святої.

  • з будь-якими проханнями можуть звертатися до неї і ті, хто носить таке ж ім’я — тетяна. До речі, на заході воно чомусь вважається російським. Хоча це жіноча версія римського імені «татій», або «татіан» — тобто з роду татія, був такий цар в південній італії. Така цікава історія походження.

Якщо в душі є прихильність до святої, молитися їй може будь-яка людина. Адже вона показала прекрасний зразок мужності, стійкості у вірі. Тендітна дівчина, зображена на іконі святої тетяни, зробила кілька чудес після арешту. За її молитвами зруйнувався язичницький ідол — а римляни робили їх просто величезними. Тоді дівчину визнали чаклункою, відрізали волосся, щоб позбавити сили, стали катувати.

Вибрали дуже жорстоку страту-сталевими гаками стали рвати її тіло, після чого били палицями. Після такого катування бранець повинен бути померти або від больового шоку, або від втрати крові. Але господь зцілював рани дівиці, яка гідно терпіла всі випробування. Навіть деякі кати, бачачи таке, увірували в христа. Правда, їх теж засудили до страти. Решта воїнів залишалися віддані імператору-серця людей стають жорстокими, це наочний приклад того, наскільки може впасти людина.

Іконографія

Іноді на іконах великомучениця тетяна зображується разом з левом. Це ілюструє один з моментів її житія. Бачачи, що звичайні муки не допомагають, її кинули в рів з левом. Однак навіть дика тварина здатна підкорятися славі божій. Звір не торкнув святу дівчину. На образі лев припадає до ніг тетяни, як би визнаючи її вище і сильніше себе. Адже господь створив не тільки людей, а й тварин. Тому часто святі могли втихомирювати диких тварин.

Також на ряді зображень ікон св.тетяна тримає в руці зелену гілку. Правою рукою вона вказує на неї. Зелений колір означає райські обителі, нове життя. З такими ж гілками жителі єрусалиму зустрічали майбутнього спасителя, віддавали йому хвалу. А римська мучениця віддала своє життя, щоб прославити творця. Іноді в лівій руці вона тримає не гілку, а розкритий сувій зі словами зі святого письма.

1 святу мучили кілька днів-кидали у вогонь, позбавляли їжі і пиття, але все переносила вона, завдяки своїй сильній вірі. На одній дуже старій іконі мучениця тетяна зображена стоїть на колінах, вона молиться, склавши руки на грудях. У небі на хмарі сидить христос, благословляє святу.

1 мало хто удостоюється уявним поглядом бачити бога, але якщо таке відбувається, людині набагато легше пройти ті випробування, які для нього приготовлені. До цього повинен прагнути кожен віруючий-побачити господа, почути його, і найголовніше-послухатися. Якщо виконати те, чого хоче бог, на небі чекатиме нагорода. Нехай буде кожен її гідний!

свята мучениця тетяна: молитва

Молитва перша

Про свята мучениці татіано, прийми нині нас, що моляться і припадають до святої ікони твоєї. Молися про нас, рабех божих (імена), та позбудемося всяких скорбот і хвороб душевних і тілесних і благочестне поживемо в сьогоденні житії, і в майбутньому столітті сподоби нас з усіма святими поклонятися в трійці славимому богу, отцю і синові і святому духу, нині і повсякчас і на віки віків. Амінь.

Молитва друга

Про свята мучениці татіано! невесто сладчайшаго нареченого твого христа, агніце агнця божественного, голубиці цнотливості! страждань, яко одягом царськими одягнена, до ликом небесним сопричтенная, радіє нині у славі вічної! від днів молодших богу обіцялася свята служительці церкві, цнотливість дотримала і паче всіх благ господа полюбила! тобі ми молимося і тобі ми просимо: послухай проханням нашим серцевим, і не відкидай молінь наших! даруй чистоту тіла і душі, вдихни любов до божественних істин, на шлях чеснот веди нас, ангельське охорону випроси у бога нам. Наші рани і виразки тілесні створи безболісні, в злостражданні терпіння даруй. Гріховния виразки уврачуй. Юність нашу захисти, старість безболісну і безбідну даруй, в смертній годині допоможи! поминай наші скорботи, і відраду даруй! відвідай нас, сущих в темниці гріха: на покаяння настави скоро, запали полум’я молитви! не залиш нас сірих! так славяще страждання твоя, возсилаємо хвалу господу сил, завжди, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Ікона святої тетяни-значення, в чому допомагає was last modified: травень 7th, 2018 by bogolub