Як вибрати спальню: модні варіанти, стильні рішення і практичні поради. Облаштовуємо інтер’єр спальні: варіанти дизайну і планування

70

Спальний гарнітур – що це. Особливості

Але перш варто з’ясувати, що входить в поняття «спальний гарнітур». Згідно з визначенням-це комплект меблів, всі елементи якого виконані в одному стилі. Його основу складають ліжко і шафа. По можливості набір можна доповнити іншими предметами.

Особливості меблевого гарнітура проявляються в наступному:

  • вироби гармонійно поєднуються один з одним;
  • конструкція кожного елемента продумана до дрібниць;
  • набір повністю відповідає своєму призначенню;
  • є можливість придбати тільки ті модулі, які дійсно необхідні. Це дозволить уникнути захаращеності.

Дизайн і стиль

Вирішуючи, які саме меблі вибрати для спальні, важливо віддати перевагу дизайн, відповідний смакам господаря квартири і площі приміщення. Найбільш поширеними варіантами є:

  1. класика-стиль на всі часи. Головне-благородство і витонченість. Кожна деталь стає твором декоративного мистецтва. Центр композиції-високе ліжко з натурального дерева з інкрустацією або різьбленням. Оточують її тумбочки і комоди, стільці і білизняні шафи, крісла, кушетки, козетки, дивани.
  2. спальня в стилі прованс-місце, де мешкають романтика і ніжність. Відмінні риси-теплі пастельні відтінки, квіткові орнаменти, натуральні оздоблювальні матеріали, старовинна (або зістарена) меблі, велика кількість декору.
  3. напрямок кантрі передбачає по-селянськи чарівний інтер’єр, в якому переважають натуральні матеріали. Ніяких керамічних деталей, пластика, елементів з хрому або скляних поверхонь. Вибираючи комплект меблів, варто віддавати перевагу виробам з деревини. Іноді ліжко може бути металевим.
  4. стиль бароко характеризується наявністю масивних дерев’яних меблів. Ліжко і інші предмети обстановки повинні бути з лакованого дерева з великою кількістю вигинів. Оригінальна родзинка-оббити узголів’я м’якою тканиною, вибрати покривало з орнаментом, який перегукується з настінним панно.
  5. кімната в стилі мінімалізм часто буває в білому виконанні. Меблі не повинна бути занадто громіздкою і масивною. Варто підбирати лаконічні елементи меблювання, правильні геометричні форми і натуральні матеріали.
  6. модерн-універсальний напрямок, тут варто дотримуватися мінімалізму і функціональності. У приміщенні повинно бути все тільки найнеобхідніше-ніяких зайвих предметів, недоречних елементів декору.
  7. у лофтовому інтер’єрі найголовніше-поєднувати практичність із зручністю і функціональністю. Часто встановлюють тільки одну велику ліжко по центру стіни. Ніжки у неї можуть зовсім відсутні. Замість традиційного предмета меблювання може використовуватися платформа з металевого каркаса або палетів.
  8. у гламурній спальні повинна бути стильна меблі. Підійде кругла ліжко. Якщо спальне місце стандартної форми, його прикрашають оригінальним узголів’ям.

Характерні риси меблів для спальні в сучасному стилі, її забарвлення

Стиль лофт підійде для спалень невеликого розміру. Створити класичну кімнату в дусі бароко вдасться тільки в просторому приміщенні, так як передбачається наявність великої кількості громіздких елементів. Решта напрямки при бажанні можна реалізувати в спальні будь-якої площі.

Що важливо врахувати при плануванні інтер’єру

Створюючи індивідуальний дизайн спальні, необхідно враховувати розмір і форму кімнати, рівень природного освітлення, темперамент власника. Підбір правильної меблів і аксесуарів створить задуманий настрій і підкреслить характер проживаючих в кімнаті людей.

Необхідні елементи інтер’єру

Для грамотного оформлення спальні важливо відстежити наступні моменти:

  • вибір колірної гами;
  • розташування меблів;
  • систему освітлення;
  • аксесуари та оригінальні деталі інтер’єру.

Правильне визначення розташування спального місця

Основний предмет меблів, який повинен знаходитися в центрі кімнати — велика зручне ліжко, поставлена узголів’ям до стіни.

Якщо з боків від спального місця залишається занадто багато місця, його можна заповнити тумбочками, килимом, великим дзеркалом або пуфом

У дуже вузькій прямокутної спальні необхідно пам’ятати, що повинна бути можливість підійти до місця для сну з декількох сторін. Іноді заради цього доводиться міняти розташування ліжка.

У будь-якому випадку, необхідно розрахувати співвідношення простору і ліжка так, щоб до неї можна було підійти без остраху впасти через тісноти

Найбільш зручною вважається квадратна кімната, в якій всі предмети інтер’єру розставлені по різних сторонах, а в центрі залишається вільний простір.

При необхідності розміщення декількох ліжок, наприклад, в спальні для підлітків, найбільш частим рішенням є установка ліжок близько однієї стіни. В цьому випадку відстань між меблями має становити не менше 70 см.

Для декількох мешканців спальні бажано організувати однотипну меблі, щоб не виникало порівнянь і суперечок

Для забезпечення великої кількості вільного простору ліжка розміщують уздовж стін, а не в центральній частині кімнати.

Таке розташування буде чудовим для кімнати з двома одностатевими дітьми, так як збереже для них ігровий простір

Що віднести до спального гарнітуру

Безперечно, основою кожної спальні є ліжко. До спального гарнітуру також відносять приліжкові тумбочки, шафа або комод, туалетний столик, стелаж для телевізора, крісло або софа. Однак розміщення таких меблів базується на індивідуальних перевагах людини.

Розміри спального гарнітура

Перш ніж вибрати меблі для спальні, слід виконати виміри кімнати і схематично зобразити розташування всіх частин гарнітура. Найкраще підійде для спальні невеликої площі ліжко розміру «queen-size» або» двоспальне ліжко » з вбудованим висувними ящиками або полицями, які використовуються для зберігання речей. Громіздкі шафи можна замінити на невеликі комоди, а також обійтися однією тумбочкою.

Очевидно, що чим більше спальний простір, тим більше меблів можна в ньому розмістити. Однак рекомендується вибирати предмети меблів відповідного розміру для загального балансу з масштабом кімнати.

Порада: щоб візуально розширити маленьку спальню і зробити її більш світлою, рекомендується повісити дзеркала на стіну і/або встановити шафа з дзеркальними фасадами.

Стандартний меблевий гарнітур для спальні досить простий: ліжко, шафа і приліжкові тумби. Залежно від потреб господарів гарнітур може бути доповнений туалетним столиком, комодом.

Купівля ліжка

Вибір ліжка-це перший крок у складанні спального гарнітура, тому що ліжко — це той предмет меблів, з яким покупець найменше здатний піти на компроміс. При покупці ліжка слід враховувати висоту, довжину і ширину кімнати для комфортного пересування по спальні.

Особливу увагу при виборі варто приділити каркасу, який відповідає за міцність і дизайн. Рекомендується вибирати ложе з дерев’яними або металевими каркасами на ортопедичній основі з дерев’яних планок.

Якщо ваша спальня невелика, рекомендується вибрати меблі з вбудованим ящиком або диван-ліжко. Щоб, навпаки, заповнити простір, слід підібрати велике ліжко, яку можна прикрасити подушками та іншими аксесуарами, в залежності від стилю.

Ліжка

Центральним предметом будь-якої спальної кімнати є ліжко. Вона повинна бути зручною і комфортною, а крім того, гармонійно вписуватися в загальний інтер’єр кімнати.

Сьогодні представлена величезна кількість різновидів ліжок. Можна зустріти ліжка з ніжками і без них, коли ліжко стоїть на опущених узголів’я і ногах.

Є ліжка без узголів’я і ізножья. Такі ліжка володіють як певними перевагами, так і недоліками. Відсутність узголів’я і ізножья дозволяє спати на ліжку з будь-якого боку і прекрасно підійде для високих людей. Але наявність узголів’я дарує додатковий комфорт, на нього можна зручно сперти подушку.

У будь – якому випадку, наявність або відсутність узголів’я і підніжжя-це вибір кожного.

При виборі ліжка необхідно звертати увагу не тільки на вид конструкції, а й на матеріал, з якого вона виготовлена.

Найбільш популярними матеріаламиЄ мдф і дсп, що обумовлено привабливістю зовнішнього вигляду меблів з даних матеріалів при її невисокій вартості. При цьому, мдф-це більш екологічний матеріал, ніж дсп, і при виборі ліжка з дсп необхідно звертати увагу на якість кромки. У разі, якщо вона неякісна або не ретельно проклеєна, скоротитися термін експлуатації меблів.

Більш якісним, але в той же час і більш дорогим варіантом буде ліжко з натурального дерева. Природно, що варіанти кольорів дерев’яних ліжок не настільки великі, як у випадку з мдф і дсп, але саме по собі натуральне дерево виглядає більш вишукано і багато. Служити дерев’яне ліжко може не одне десятиліття і при цьому зберегти прекрасний зовнішній вигляд. У плані екологічності дерев’яних меблів також немає рівних.

Любителі нестандартних рішень можуть звернути увагу на ліжка з кованого металу. Вони ідеально впишуться як в ретро, так і в сучасний інтер’єр, але вартість такого ліжка досить висока.

У разі необхідності ліжко для спального гарнітура може бути виготовлена за індивідуальними розмірами, але існують типові розміри ліжок.

Незалежно від кількості спальних місць, довжина ліжка становить від 200 до 210 сантиметрів, змінюється тільки ширина:

  • ширина односпального ліжка-90-110см,
  • полуторного – 110-160 см,
  • двоспального – 160-200 см.

Приліжкові тумби

Найчастіше двоспальне ліжко по обидві сторони доповнюється тумбочками. У сучасних спальних гарнітурах може бути одна тумба.

Приліжкові тумбочки бувають трьох видів:

  • приставні. До даного виду також відносяться мобільні тумбочки з коліщатками.
  • навісні.
  • вмонтовані в узголів’я.

Завдяки тумбам приміщення стає ще більш функціональним. У них можна зберігати книги, аксесуари, косметику.

Тумбочка може частково взяти на себе функції шафи, полички або туалетного столика.

На тумбочці зручно розміщувати предмети, які повинні бути вночі під рукою: стакан з водою, будильник, книгу. Також на них дуже органічно виглядають декоративні елементи, наприклад, рамки з фотографіями, невеликі статуетки.

Для сучасних спальних гарнітурів тумбочки виготовляють з дсп, мдф, дерева, пластика і фанери.

Шафи

Якщо в квартирі або будинку не обладнана гардеробна, то наявність місткої шафи в спальному гарнітурі необхідно. Даний вид меблів має безліч секцій, навісних конструкцій, поличок і шухлядок для зберігання всіляких речей.

Варіантів шаф дуже багато, тому тут вибір повинен відбуватися в кожному індивідуальному випадку з урахуванням всіх особливостей кімнати і функціональних вимог.

Модульні спальні дозволяють створити компактну і при цьому дуже зручну систему зберігання, завдяки наявності різноформатних шаф, етажерок і полиць.

Гардеробна шафа дуже зручна, але не підійде для спалень з маленькою площею, як і гарнітур з комплектацією з численних корпусних модулів. В даному випадку краще звернути увагу на вбудована шафа-купе. Такий варіант допоможе заощадити місце і при цьому розмістити всі необхідні речі.

У більш просторій кімнаті гармонійно виглядатиме гарнітур з одним або декількома корпусними шафами.

Також необхідно продумати форму шаф і конструкцію. Спальний гарнітур може включати прямий, кутовий або радіусний шафи.

Шафи можуть бути підлоговими, навісними. В одному гарнітурі можуть бути присутніми як вертикальні, так горизонтальні моделі. Всі елементи гарнітура повинні нести певну функцію.

У класичному варіанті спальний гарнітур укомплектований шафами на три стулки. Але при невеликому розмірі кімнати можна розглянути варіант з одностулковим шафою, розділеним на кілька модулів і комодом. Це відкриє стіни і візуально зробить кімнату більше.

Комоди

Меблевий гарнітур для спальні можна доповнити комодом. Це дуже зручні меблі з безліччю ящиків, які можуть виконувати функцію низького шафи.

Крім висувних ящиків комод може мати ящики з орними дверцятами і відкриті полиці. Використовуються комоди для зберігання ліжка, рушників, одягу та аксесуарів.

Якщо скомбінувати комод з дзеркалом, то дана комплектація може замінити туалетний столик.

Ще одним додатковим елементом спального гарнітура є туалетний столик. Тут можна привести себе в порядок і зберігати парфумерію, косметику та прикраси. Найчастіше в комплекті зі столиком йде зручний пуф, який можна засунути під стільницю, або легке м’яке крісло.

Щоб правильно вибрати спальний гарнітур, необхідно продумати все до дрібниць. Від форми модулів, до фурнітури. І тут важливо з якого матеріалу виконані меблі, тип поверхні, колір, функціональність модулів і дизайн.

Матеріали і каркас корпусних меблів гарнітура

Каркас корпусних меблів складається з боковин, задньої стінки, верхнього і нижнього горизонтів.

Бічні стінки, а також верхній і нижній горизонти каркаса виготовляють найчастіше з ламінованого дсп, товщиною 16-18 мм можливе виготовлення каркаса і з натурального дерева, тоді меблі буде набагато довговічніше, але меблі з дерева досить важка і масивна, а крім того значно зростає вартість гарнітура з натурального матеріалу.

Краї деталей з дсп обов’язково повинні бути оброблені кромкою. Це не тільки продовжить термін експлуатації самих меблів, але і захистить господарів від шкідливих для здоров’я випарів клеїв. Найчастіше використовується пвх кромка, рідше – меламінова. Треба відзначити, що другий варіант кромки набагато нижче за якістю.

Задні стінки каркасів спального гарнітура виготовляють з дсп і прибивають до боковин і горизонтів меблевими цвяхами.

Функціональні можливості і системи зберігання

Раціонально організувати простір приміщення спальні допоможе функціональна система зберігання. Речі розміщувати можна не тільки в шафах, тумбах і комодах ідеально для цього підійде багатофункціональна ліжко з ящиками.

При виборі ліжка з модулями, в першу чергу необхідно продумати де буде розміщуватися спальне ложе. Саме від цього залежить який тип системи зберігання ліжка буде оптимальним.

Багатофункціональні ліжка можуть бути обладнані такими видами системи зберігання:

  • висувні по напрямних ящики.
  • висувні ящики на коліщатках.
  • орні.

Популярними сьогодні є ліжка з підйомним механізмом на газових амортизаторах або пружинних блоках. Завдяки газовим амортизатором верх ліжка піднімається без зусиль і фіксується. Пружинні механізми манне надійні і через час виходять з ладу.

Висувні модулі-ящики є частиною короба ліжка і виїжджають по напрямних, оснащеним роликами і доводчиком.

Багатофункціональні ліжка дуже зручні для зберігання постільної білизни, подушок і ковдр. Така організація додаткового місця зберігання в спальні допомагає звільнити простір в шафі і при цьому заховати речі, які не повинні знаходитися на очах.

Додаткові ящики можуть бути організовані не тільки в ліжку. Можна знайти пуф-коробку, лавки-скрині та інші оригінальні системи зберігання речей в м’яких меблів.

Існує дуже багато всіляких варіантів наповнення шаф. Щоб не перевантажити кімнату зайвими меблями, необхідно чітко розуміти, що саме буде зберігатися в шафах і встановити тільки необхідні модулі і системи. Зазвичай у великій шафі зберігається одяг, взуття та головні убори. Для зберігання рушників і білизни прекрасно підходить комод. Різні аксесуари та косметичні засоби можна розмістити на туалетному столику.

Фасади меблів для спальної кімнати

Важливою частиною будь-яких корпусних меблів є фасад, і меблі для спальні не є винятком. Саме фасад створює зовнішній вигляд гарнітура, оскільки є лицьовою його частиною, тому важливо, щоб він мав сучасний і красивий дизайн.

Крім того, дверцята і фасади ящиків – це саме та частина меблів, якою ми постійно користуємося, а тому вона повинна бути не тільки красивою, а й практичною.

Сьогодні при виготовленні корпусних меблів найчастіше вибирають рамкові фасади. Складаються вони з фільонки і декоративної середини. Свою популярність рамкові фасади заслужили саме завдяки красі і різноманітності декоративного заповнення. Вставки можуть бути як зі звичних мдф, дерева, скла, фанери і шпону, так і оригінальні – бамбукові, ротангові і навіть пластикові.

Однак, крім рамкових, фасади можуть бути і цільними. Виконані вони як незалежна плита з одногоМатеріал: дерево, ламінована панель. Декорують цільні фасади різьбленням, розписом, а також різними вставками.

Види механізмів відкриття

Шафи, комоди і тумбочки спального гарнітура можуть мати такі системи відкриття:

  • орні,
  • підйомні,
  • відкидні.

Звичніше за все використання орних механізмів, коли двері кріпиться на металеві петлі. Однак сьогодні все більшої популярності набувають підйомні і відкидні механізми. Завдяки особливій системі оснащення дверей газовим амортизатором, механізм дуже зручний і легкий в експлуатації. Крім того, підйомні системи довговічні, безшумні і вкрай рідко виходять з ладу.

Ящики спальних гарнітурів оснащені висувною системою на роликах або кульковою.

Критерії вибору

Правильна організація простору – основне і дуже відповідальне завдання. Вже на етапі складання дизайн-проекту необхідно визначитися з вибором оздоблювальних матеріалів і меблів. Від цього залежить підсумковий результат, а значить і настрій власників приміщення.

Площа

Квадратні метри кімнати відіграють важливу роль. Саме від їх кількості залежить вибір стилістичного напрямку.

Якщо це невелике приміщення, то цілком доречно застосувати скандинавський стиль, хай-тек або мінімалізм, для яких характерні світлі відтінки, функціональність простору і мінімум «захаращення».

Якщо площа дозволяє, то можна використовувати будь-які стилі і навіть змішувати їх. Простір можна зонувати на окремі ділянки: для сну, для переодягання, для наведення макіяжу і т. Д.

Якість матеріалів

Трендовими вважаються натуральні матеріали: камінь, дерево, цегла, бетон та ін.важливо, щоб обрана обробка була якісною і відповідала екологічним вимогам безпеки.

Як розрахувати площу вбиральні

Якщо фінансові можливості не дозволяють використовувати в оформленні дорогу обробку з натуральних ресурсів, то можна вибирати штучні варіанти. Головне, щоб їх склад не завдавав шкоди здоров’ю проживаючих. Варто відмовитися від матеріалів, які здатні виділяти шкідливі випаровування в атмосферу!

Затемнення простору

Так як спальня призначена для сну, то і обстановка повинна бути відповідною. Для здорового сну потрібно мінімум 6-7 годин, тому затемнення в кімнаті на цей час дуже важливо. Підійдуть щільні штори або фіранки, доречно використовувати жалюзі.

Меблювання

Меблі повинні відповідати обраному стилю і гармонійно вписуватися в загальну картину інтер’єру. Фахівці радять підбирати фасади на кілька тонів яскравіше обробки.

За матеріалами перевага віддається дереву: сосні, дубу, вишні і т.д. Якщо це дорого для сімейного бюджету, то можна розглянути більш дешевий варіант з дсп або двп.

Важливе питання-розстановка і кількість предметів. Для невеликих за площею кімнат раціональніше купувати меблі окремо, для просторої кімнати доречно купити готовий комплект або гарнітур, що включає всі необхідні предмети.

Варіанти планування і правила розміщення

Спальний гарнітур лінійної конфігурації розташовують уздовж стіни. У великій спальні допустимо розмістити предмети меблів по обидва боки двоспальному ліжку. Таким чином, вдасться виділити кожному особисту зону.

Кутова установка допоможе впоратися з нестачею вільного місця.

У цьому випадку використовують меблеві вироби відповідної конфігурації. Кутовий простір займає стикувальний модуль або платтяна шафа.

Другий варіант пропонує, що в кутку буде знаходитися ліжко, а інші предмети обстановки займуть залишилися ділянки стін. Тут буде доречно виглядати асиметричне розташування меблів.

При оформленні спальні варто дотримуватися основних правил.

  • враховують розташування всіх предметів відносно один одного, віконних і дверних прорізів.
  • з кожного боку спального місця необхідно залишити по 50 см вільного простору.
  • ліжко найкраще присунути узголів’ям до стіни. А ось установка навпроти дверей або біля вікна небажана.
  • приліжкові тумби, як ясно з їх назви, займають місце поруч з узголів’ям.
  • шафа лінійної конструкції займе вільну стіну збоку або навпроти вікна. Вбудовані конструкції можуть перебувати в ніші, охоплювати дверний або віконний отвір. Кутова модифікація займає ділянку на стику двох стін. Таке розташування допоможе грамотно розпорядитися наявною площею, задіяти зазвичай порожній простір.

У просторому приміщенні, швидше за все, не виникне проблем з розстановкою меблів. А ось власникам скромної площі доведеться закликати на допомогу всю свою фантазію, щоб прийти до оптимального рішення. У цьому випадку варто звернути увагу на модульні меблі для спальні.

Загальні правила вибору меблевого гарнітура в спальню

При виборі меблів в спальню, як втім, і в будь-яку іншу кімнату, необхідно керуватися стандартними критеріями.

  • матеріал виконання.
  • функціональні можливості.
  • конструкція та дизайн фасаду.
  • принцип дії системи відкриття.

Фасади

Меблеві фасади мають цільну або рамкову конструкцію.

Цілісний вид виготовлений з суцільної заготовки, тому не містить щілин. Його відрізняє надійність, довговічність. Мінусом вважається значна вага, убогий вибір декоративного оформлення.

Рамкові моделі включають обрамлення і фільонку. Рамка охоплює тонку вставку по периметру, підвищує жорсткість і стабільність. Її виготовляють з дерева, металу, мдф.

В якості зовнішнього покриття для меблевих фасадів застосовують:

  • лак;
  • емаль;
  • шпон;
  • плівку пвх;
  • фотодрук;
  • накладки з акрилу.

Можливі види декору:

  • різьблення;
  • накладні фігурні елементи;
  • розпис вітражними фарбами;
  • піскоструминні візерунки;
  • декупаж;
  • штучне зістарювання та ін.

Системи відкриття

Предмети спального гарнітура оснащуються орними, розсувними, складними і висувними системами відкриття.

  • орні дверцята відрізняються простотою і надійністю. Вони кріпляться до корпусу меблевими петлями. Однак для функціонування потрібно вільне місце перед фасадом.
  • стулки купе виглядають стильно і сучасно, переміщаються по напрямних уздовж фасаду. Розсувний механізм обійдеться дорожче, потребує профілактики, займає частину корисного обсягу. Крім того він не дозволяє отримати доступ до всього вмісту шафи, так як одна із секцій залишається закритою.
  • складна варіація більш економічна в плані площі, забезпечує 100% огляд. Дверне полотно складається з сегментів, які рухомо зафіксовані між собою. У момент відкриття стулка зміщується в сторону по верхньому рейці і одночасно складається. Мінуси конструкції: нестабільність, обмежена вага, короткий термін служби.
  • висувні ящики оснащуються пристроєм роликового або кулькового типу. Більш надійним і довговічним вважається другий механізм. Він забезпечує безшумну роботу, повне відкриття, витримує вагу до 65 кг. Роликова фурнітура має привабливу ціну, але розрахована на навантаження до 25 кг, створює багато шуму, обмежує висування ящика приблизно на чверть.

Системи зберігання

Хороший спальний гарнітур має продуману до дрібниць систему зберігання.

Внутрішнє наповнення шаф включає:

  • полиці;
  • кошики та ящики;
  • штанги;
  • пантограф;
  • брючницю;
  • пристосування для краваток, ременів;
  • гачки.

Однак в конструкції ліжок також передбачені функціональні елементи.

Підстава ліжка оснащується:

  • висувними ящиками, які переміщуються по напрямних;
  • викатними ємностями на коліщатках;
  • підйомним механізмом, що відкриває доступ до місткого короба.

Перший тип присутній також в тумбах і комодах.

Матеріали виготовлення

Для виготовлення корпусних моделей застосовують дерево, мдф, дсп.

Натуральна деревина надійна, довговічна, красива, але сильно збільшує вартість гарнітура. До того ж необхідно врахувати значну вагу і деяку громіздкість конструкції.

Оптимальним варіантом вважається мдф. Розумна ціна добре поєднується з високими робочими характеристиками. Крім того матеріал не виділяє шкідливих сполук, чого не можна сказати про дсп.

З деревостружкових плит виробляють моделі бюджетної категорії. Необхідно упевнитися, що вони відповідають класу e0 або e1. Другий момент стосується обробки торців плити. Якісний захист забезпечить кромка з пвх, а меламінове покриття менш міцне і надійне.

Корпус меблів утворюють боковини, верхній і нижній горизонт, задня панель. Товщина вихідних плит знаходиться в межах від 16 до 25 мм.

Скандинавський стиль в інтер’єрі кімнати

Задня стінка виконується з двп або дсп з ламінованим покриттям. Її монтаж виробляють:

  • внахлест шляхом кріплення цвяхами або саморізами;
  • в пази з двох, трьох або чотирьох сторін плюс пластикові фіксатори;
  • установка задника в отвір шафи, з’єднання з корпусом через металеві куточки. Можливі щілини перекривають ущільнювачем.

Вибір оздоблювальних матеріалів

На сьогоднішній день існує тенденція до створення природності і гармонійності, а також використання якісних і екологічно чистих матеріалів.

Основні вимоги до матеріалів і форми дверей і вікон

Молоді власники будуть раді використовувати приоконную зону для читання або відпочинку з хорошим видом з вікна

Вікно і двері в спальні виконуються в одному стилі з усією кімнатою. Колірні і структурні характеристики можуть збігатися з забарвленням і фактурою підлоги і стін.

Наявність великого віконного отвору дозволить оформити уздовж нього додаткове затишне місце для відпочинку, а вид з вікна створить відчуття простору і перспективи.

Оформлення стін

Для стилю хай-тек цілком підійдуть дизайнерські елементи на стінах з яскравими акцентами, що перегукуються з іншими елементами інтер’єру

Матеріали для стін вражають своєю різноманітністю:

  • різні види шпалер;
  • фарба;
  • штукатурка;
  • текстиль;
  • декоративний камінь;
  • ламінат або коркове покриття — для любителів нестандартних рішень.

При грамотному їх комбінуванні стіни в спальні стануть справжнім витвором мистецтва.

Стиль лофт передбачає наявність поверхні з незвичайною фактурою-цегляною кладкою або візуалізацією необробленого бетону.

Оздоблення стелі

Натяжні стелі створюють відчуття чистоти і акуратності в приміщенні

Тут теж безліч варіантів:

  • багаторівневі стелі;
  • натяжні;
  • гіпсокартонні — споруда з підсвічуванням незвичайної форми або оригінальним малюнком з цього матеріалу здатне підкреслити індивідуальність власника спальні, а композиційним центром буде виступати поверхню над ліжком.

Достаток унікальних предметів інтер’єру може зіпсувати загальний вигляд кімнати. Тому досить часто стелю роблять абсолютно рівним, щоб не перевантажувати інтер’єр.

Покриття підлоги

Наливна підлога зі східним малюнком може добре виглядати в інтер’єрі кімнати відпочинку

Є величезна кількість видів підлогових покриттів, вибір яких залежить від уподобань господарів, фінансових можливостей і створюваного стилю інтер’єру:

  • паркетна дошка або пробка забезпечать екологічність і довговічність;
  • ламінат є більш дешевим матеріалом, легким в укладанні « » довгограючим» і з неймовірною різноманітністю фактури і кольору;
  • ковроліну віддають перевагу багато людей — з ним кімната здається затишніше і комфортніше;
  • плитка для підлоги набула поширення в останні роки — прохолодне покриття буде радувати власників квартири в спекотні літні дні.

Загальні правила освітлення

Кімната для сну передбачає приглушене світло, яке буде налаштовувати людину на відпочинок. Однак іноді потрібно більш яскраве освітлення, тому необхідна можливість регулювання його інтенсивності в залежності від часу доби і завдань.

Стельове

При підборі люстри слід враховувати загальний розмір кімнати. Основне освітлення повинно бути рівномірним по всій площі спальні. На великій території часто використовуються вбудовані софіти, вмонтовані в підвісну стелю. Добре, якщо є можливість коригувати ступінь яскравості і включати світло окремо в кожній зоні.

У такій кімнаті відпочинку дуже зручно читати в ліжку, використовуючи тільки бічні лампи

Приліжкове

Підсвічування в прикроватной області створить особливу, інтимну атмосферу, необхідну для спальні. Лампи розміщуються поблизу місця для сну. Вони часто монтуються таким чином, щоб світло падало на стіну, у якій знаходиться узголів’я. З кожного боку ліжка обов’язково встановлюється нічник. У разі коли одній людині знадобиться світло, другий не буде страждати від верхнього освітлення.

Додаткове

Кімната, призначена для сну, часто використовується і для інших цілей. У ній зберігається одяг та інші предмети побуту, біля однієї зі стін стоїть туалетний столик, де господиня кожен день приводить себе в порядок. В об’ємних приміщеннях допустимо розташування крісел або невеликий софи, на якій можна посидіти на самоті і поміркувати про життя. Кожна така зона вимагає додаткового освітлення. Тому бажано мати підлогові бра або вбудовану систему, що забезпечує необхідний рівень світла.

У вечірній час таке підсвічування просто необхідна, особливо якщо господиня збирається на важливу зустріч і накладає складний макіяж

Особливості стилістичного напрямку

Сучасний стиль актуальний для облаштування спальні. Його популярність пояснюється демократизмом і простотою вибору меблів. Причому це скоріше не окремий напрямок, а поєднання різних стилів. Його легко перетворити в хай-тек, лофт, еко або мінімалізм. Але на відміну від подібного оформлення, спальня в сучасному стилі більш затишна і функціональна.

При облаштуванні кімнати важливо враховувати основні ознаки такого дизайну:

  • прості гармонійні форми, чіткі лінії;
  • відсутність зайвих деталей, ліпнини, декоративних елементів;
  • всі предмети максимально практичні і функціональні;
  • багато світла і вільного простору;
  • спокійні світлі відтінки, часто використовується білий колір.

Щоб інтер’єр був гармонійним, необхідно правильно вибрати меблі в спальню. Це нескладно, так як є безліч готових варіантів. Головне, щоб всі предмети відповідали стильової спрямованості.

Основні ознаки сучасних меблів для спальні-це її лаконічність і простота. Вона не займає багато місця, не має зайвих деталей і декоративних елементів. Немає орнаментів, різьблення, ліпнини. Вітається мінімальний набір предметів, що дозволяє залишити максимум вільного простору. Даний стиль ідеально підходить для малогабаритних квартир. Тут також можна використовувати меблі-трансформер, наприклад, диван-ліжко, висувні ящики або складаний столик.

При виборі габаритних шаф потрібно віддавати перевагу глянцевим поверхням і простим формам. Настільки нехитрий прийом дозволить візуально розширити простір. Однак при наявності на виробах опуклих елементів і масивних ручок створити подібний ефект не вийде.

Інша важлива ознака сучасного стилю – це функціональність. Часто в маленьких квартирах немає окремої кімнати, виділеної під спальню, тому для відпочинку використовується вітальня. Даний стиль дозволяє оформити приміщення таким чином, щоб перебувати в ньому було максимально комфортно. З цією метою також використовується зонування простору, встановлюються ліжка-трансформери. Остання важлива ознака і вимога до меблів для спальні в сучасному стилі – це її зручність. Вона повинна забезпечувати комфортний відпочинок.

Які бувають різновиди білих шаф в спальню, поради щодо вибору

Не вітаються фотографії на стінах, фігурки на полицях. Тут повинна бути тільки найнеобхідніша меблі. Потрібно вибирати предмети, які дійсно будуть використовуватися в повсякденному житті. Саме тому сучасний стиль найбільше підходить для спальні. Таке оформлення сприяє кращому відпочинку, дозволяє розслабитися і відволіктися від турбот.

Як створити новорічний інтер’єр

З недоліків даного напрямку можна назвати наступні:

  1. далеко не всім подобається мінімалізм і відсутність декоративних елементів.
  2. у великій кімнаті кількість меблів може здатися недостатнім, чому перебувати в ній стане незатишно.

Забарвлення і їх поєднання

Сучасна спальня повинна бути виконана в спокійних світлих тонах. Вітаються бежеві, кавові, бузкові, блакитні, фісташкові відтінки. Не повинно бути контрастних поєднань і яскравих плям. Щоб розбавити однотонний інтер’єр, допустимо використовувати більшБарвисте оформлення узголів’я.

Найчастіше для сучасної спальні використовується білі меблі. Вона візуально збільшує приміщення, а також відмінно поєднується з будь-якими іншими відтінками. Білий колір створює комфортну обстановку, заспокоює і дозволяє розслабитися.

Для оформлення спальні в сучасному стилі застосовуються наступні правила поєднання відтінків:

  • якщо меблі дерев’яні, краще вибирати забарвлення » венге»;
  • добре виглядає комбінація кремового відтінку з сірим або чорним;
  • шкіра на оббивці повинна мати світлий тон.

Переважання чорних і темно-коричневих кольорів вкрай небажано. Їх потрібно розбавляти світлою оббивкою, шторами або покривалами.

Світлі меблі в спальні, які шпалери вибрати

І велика і крихітна спальня чудово виглядають в світлих, приємних очам тонах. Шпалери м’ятного кольору підкреслять білі поверхні меблів, бежеві ідеальні з кремовим і вершковим.

Якщо вам подобається контраст, то темні стіни виділять світлі меблі і покажуть її у всій красі, головне вибрати потрібні відтінки.

Шпалери повинні відображати стилістичні рішення спальні:

  • для класичного стилю підійдуть вишукані, м’які зі стилізованим малюнком або в смужку;
  • модерн буде добре виглядати з кавовими тонами;
  • хай-тек має на увазі сріблясто-сірий, білий і світло-коричневий;
  • блакитні, білі і бежеві доречні в провансі.

Мінімальний набір меблів для спальні

Не так давно в одному з меблевих салонів міста я дивилася ліжко. Ви ж були в цих магазинах і уявляєте як там все влаштовано. Все поділено умовно на маленькі кімнатки в яких все повністю обставлено. Як би наочний приклад того, як інтер’єр повинен виглядати наживо. Цінник зазвичай стоїть відразу за весь комплект: ліжко, тумби, шафа і туалетний столик. Коли я сказала, що мене цікавить тільки конкретна ліжко з гарнітура, то особа консультанта було розуміючим. З ким не буває, обмежені в коштах, криза і все таке. Але коли я сказала, що мене цікавлять тумби з іншого гарнітура у неї очі на лоб полізли. Тільки хороше виховання дозволило їй стриматися і не видати щось на зразок «зовсім з глузду зійшла тітка». Але на обличчі промайнула приблизно така емоція. Ну ладно я-тертий калач, мене думкою консультанта не збентежити, але більшість людей цілком можуть змінити своє рішення, бачачи подібну реакцію оточуючих.

Давайте взагалі для початку визначимося з переліком необхідних меблів для спальні. Мінімальний набір за великим рахунком виглядає так:

  • ліжко (ну або хоча б матрац),
  • приліжкова тумба (хоч щось, що може грати роль тумби),
  • стілець або лава, щоб скласти домашній одяг,
  • і бажано платтяна шафа.

Я зустрічала в жж палкі суперечки про те, що тумба абсолютно даремний предмет. Але потім мені здалося, що автор просто вкинула це спірне твердження, щоб підняти градус суперечки. Якийсь предмет, може і не повноцінна класична тумба, а стілець, скриня або ящик просто необхідні, щоб розташувати під рукою телефон, книжку, поставити кухоль чаю і т.д. Та хоча б градусник, коли хворієш.

Телевізор в спальні-це взагалі окрема тема, гідна наукової праці. Але це не все таки не меблі, тому про нього сьогодні говорити не будемо.

Як поєднувати меблі в спальні

Якщо ви зовсім не впевнені в своїх силах з комбінування меблів, то купіть два предмети з гарнітура. Але краще такі, щоб вони не стояли близько один з одним і не потрапляли в поле зору одночасно. Наприклад ліжко і комод. Або приліжкові тумби і шафа. Шафа і комод, якщо вони стоять біля різних стін. Тоді вам залишиться трохи менше роботи. Але ліжко і тумби з одного набору ніколи не купуйте.

Далі починається найскладніше, але якщо ви уважно дочитаєте до кінця, то обов’язково зрозумієте і запам’ятайте головні принципи комбінування.

  • підберіть кілька колекцій або гарнітурів в одному стилі і складіть з них свою унікальну комбінацію.

Якщо у вас класичне узголів’я, то і решту меблів дивіться традиційну, а не хай-тек. Якщо ліжко в сільському стилі, то і решта меблів повинна бути приблизно на тій же хвилі. Насправді це не так вже й складно. За великим рахунком глобально вам треба визначитися тільки з тим класика це чи сучасний стиль. Більшість людей це безпомилково оцінює інтуїтивно. Підбираємо всі меблі в одному стилі, але з різних лінійок/наборів/гарнітурів.

  • будь-які меблі комбінується з фарбованими меблями ахроматичних кольорів (чорний,білий,сірий).

Якщо у ваше ліжко дерев’яна, металева або оббита тканиною, то до неї підійдуть будь-які фарбовані ахроматичні (білі, сірі, чорні) приліжкові тумби з гладкою поверхнею. Особливо це стосується ліжок з текстурою дерева. Намагатися підібрати максимально схожу текстуру, особливо якщо це дсп — практично згубна справа приречена на провал.

Не скажу, що оформити все з дерева — негарно, може бути дуже красиво. Я просто не зможу порадити ніякого правила комбінування дерева різних порід. Я роблю це інтуїтивно, просто дивлюся гармонійно чи ні, тому підказати не можу. Можу хіба що відзначити, що як і дсп головне не намагатися підібрати все один в один.

Найвдаліші ідей дизайну кухні в хрущовці. Кращі ідеї дизайну маленької кухні + повний гід з облаштування

Але насправді набагато простіше оформити інтер’єр, якщо вийти за рамки однієї текстури.

  • є безпрограшні комбінація, яка завжди працює:

Тканина + фарбована меблі + дерево

Можна замість дерева або фарбованого дерева брати пластик або скло.

І завжди перед покупкою ви можете скласти невеликий колаж, щоб оцінити як все виглядає. Не купуйте відразу, краще витратити на складання кілька днів, адже потім ці меблі, швидше за все, залишиться у вас на роки.

І в якості висновку хочу додати, що всі інтер’єри на мій пам’яті, які формувалися послідовно, коли предмети купувалися окремо один за одним, завжди виглядали цікавіше. Це було пов’язано або жорсткими рамками бюджету або покупкою ліжка у фірмі, яка продає тільки ліжка і узголів’я, без решти обстановки. У таких інтер’єрах завжди є якась душевність, самовираження господарів. Не бійтеся помилитися, індивідуальність в будь-якому випадку краще безликості.

Які меблі вибрати для маленької спальні

А що якщо у вас поки дуже скромна кімната? завдання буде вже не в тому, який дизайн і напрямок стилю вибрати, а в тому, щоб хоч якось облаштувати житло.

Іноді невелика кімната повинна служити і спальнею, і вітальнею. Після зонування залишається зовсім невелика площа для сну і відпочинку. І навіть окрема спальня може бути зовсім крихітною. Вмістити в компактних приміщеннях все необхідне зовсім не просто. Тоді на допомогу прийдуть сучасні вбудовані ліжка, шафи-купе, а також дивани, що розкладаються, що дозволяють відчувати себе комфортно навіть в таких умовах. У дитячій можна заощадити простір для ігор, встановивши двоярусні ліжка.

Багатофункціональні конструкції

Визначаючись, які меблі повинні бути в спальні, варто вивчити також останні дизайнерські знахідки. Для невеликих приміщень актуальний вибір-трансформери. Вони дозволяють економити простір, не жертвуючи при цьому функціональністю.

  1. класичний варіант-диван-ліжко, замаскована у великій тумбі з декількома ящиками. Сучасні моделі диванів не тільки розсуваються, але ще можуть перетворитися навіть в двоярусне ложе.
  2. у моделях для підростаючого покоління, як правило, спальне місце зверху, а знизу — книжкові полиці, гардероб і робочий стіл. Такий варіант дозволяє економити площу.
  3. для молодят дизайнери придумали столик, який можна встановити під ліжком, а вранці подавати на ньому сніданок.
  4. якщо в одній кімнаті живуть дві людини, яким потрібне місце для роботи або навчання, подовжений стіл ділять навпіл за допомогою книжкової полиці.

Якщо в маленькій квартирі спальним місцем є ліжко, а не диван, варто укомплектувати її висувними ящиками.

Постільні приналежності

В першу чергу — матрац. Зараз в переважній більшості випадків використовуються ортопедичні матраци. За розмірами бувають односпальні, півтора спальні і двоспальні. По виду-пружинні і безпружинні матраци.

У пружинних матрацах використовуються блоки як пов’язаних, так і незалежних пружин. У безпружинних матрацах основна частина-наповнювач. Це може бути кайра кокоса, сизаль, латекс.

По жорсткості бувають м’які,Середньої жорсткості і жорсткі матраци. Вибираючи матрац, слід переконатися, що всі матеріали натуральні і екологічно чисті.

Текстильна промисловість випускає простирадла, подушки, ковдри у величезних кількостях. При виборі важливо враховувати кілька факторів: матеріал повинен бути натуральним, щільним, екологічно безпечним, нейтральної забарвлення.

Подушок може бути кілька: великі, середні і маленькі. Багато господинь-умільці прикрашають їх вишивкою, обрамляють краю візерунчастою стрічкою. Саме ці здаються дрібниці створюють той затишок, спокій і комфорт, до якого ми прагнемо.

Маленька підказка

Якщо в кімнаті багато дзеркал і глянцю, подбайте про щільних шторах, щоб вас вночі не розбудила яскравий місяць або реклама, а вранці перші сонячні промені. Добре продумайте кожну дрібницю перш ніж купити меблі. Від цього залежить ваш настрій на кілька років вперед.

Різні типи штор для спальні

Перед тим як знайти відповідь на питання як вибрати штори в спальню, потрібно розібратися який ефект хочете досягти з їх допомогою.

  • у спальню з вікнами на північ підходять напівпрозорі штори. Як захист від сонця вони малоефективні, але як прикраса інтер’єру використовуються.
  • якщо вікна кімнати відпочинку виходять на південь або захід, то щільні з непрозорого матеріалу штори врятують від утомливих променів сонця.
  • для декору вікон використовують панельні моделі. Вони справляються з палючим сонцем і створюють атмосферу конфіденційності в кімнаті.

Чи потрібно в спальні дзеркало?

Дзеркала стали невід’ємним супутником нашого життя. У квартирі вони всюди: в передпокої, у вітальні, в дитячій кімнаті. За розмірами великі і маленькі, різних форм. А ось яка їх роль в спальні? адже коли вночі в темряві спимо, дзеркала нам ні до чого?

Існує повір’я, що через це відбивне скло якісь темні сили можуть стежити за нами, негативно впливаючи на нашу поведінку і здоров’я. Наукою такий вплив не доведено, але всі більшість людей у віці воліють великих дзеркал в спальні не встановлювати.

Чоловіки не особливо розглядають своє відображення в дзеркалі, а ось жінки після пробудження починають свій день саме з цієї процедури. Спеціально для їх ранкових потреб майстри давно придумали трюмо. Це невеликий низенький столик із закріпленим позаду нього дзеркалом. Дзеркало може бути не суцільним, а складатися з трьох частин; центральна частина нерухома, а бічні закріплені на стулках і можуть повертатися.

Як правило, трюмо-дуже красиве і оригінальний виріб зі своєрідним дизайном, який може дещо відрізнятися від загального стилю меблів в спальні.

Нерідко його виготовляють за індивідуальним замовленням. У його численних скриньках зберігаються чисто жіночі предмети: набори косметики, інструменти для нанесення макіяжу та манікюру.

У наборі є дзеркальце з увігнутою поверхнею, що дає збільшене зображення. Перед трюмо знаходиться м’який пуф. Жінки часто закривають дзеркало трюмо вишитою серветкою або рушником.

Оздоблення ванної кімнати пластиковими панелями, дизайн з фото

Кольорове рішення

Розглянувши фото сучасних меблів для спальні, можна частково зрозуміти, як вибрати колір, яке рішення буде оптимальним. Можна також спиратися на рекомендації дизайнерів:

  1. у стилі хай-тек і модерн переважно використовують бежеві тони. Орієнтуючись на думку психологів, дизайнери радять віддавати перевагу заспокійливим кольорам. Заспокійливими вважаються пастельні відтінки. Їх можна комбінувати, створюючи лаконічне простір для відпочинку і релаксації.
  2. світлі тони дозволяють візуально розширити простір. Це потрібно враховувати, коли потрібно підібрати колір меблів для спальні. Особливо вдало цей дизайнерський прийом вдається реалізувати з білими, бежевими і світло-сірими відтінками. Наприклад, величезний світлий диван або ліжко зроблять кімнату візуально більше.
  3. натуральні тони варто вибирати для спальні в стилі кантрі. Не є табу і темні відтінки. Підійдуть вугільні і темно-коричневі тони. Головне, щоб оздоблювальні матеріали були без глянцевого блиску.

Дизайн предметів інтер’єру в сучасному напрямку повинен бути максимально простим. Масивний спальний гарнітур з витіюватими візерунками краще впишеться в класичний стиль.

Матеріали та стилі — поєднуємо безпомилково

Натуральне дерево або шпон, мдф або ламіноване дсп, навіть метал з елементами кування або ефектні хромовані поверхні — всі ці матеріали можуть використовуватися при створенні спальних гарнітурів.

стіна в класичному стилі

Пам’ятайте, що кожному стилю традиційно відповідають свої матеріали і концепції:

  • «потерте дерево» в поєднанні з витонченою ковкою — це бездоганний прованс;
  • етнічні стилі (наприклад, африканський) вітають темні відтінки деревини і ефектні фактури шкіри;

вінтажний спальний гарнітур

  • мінімалізм — це гладкі матові поверхні без вираженої текстури;
  • класика — це велика кількість різьблених деталей і глибокі тони;
  • хромований метал і глянцеві фасади-безумовна приналежність сучасних стилів, в тому числі і хай-тека.

спальний гарнітур в стилі модерн

Мають значення і фактури, адже дерево, що володіє бездоганним природним шармом, при різних підходах до дизайну буде виглядати по різному.

різьблений спальний гарнітур з дерева

Так, зістарені потерті поверхні — це стилі шеббі-шик або вінтаж, романтичні, з ностальгічною ноткою, а тони вибіленого дерева поставляться, скоріше, до скандинавського або середземноморського інтер’єру.

спальний гарнітур в стилі кантрі

Теплі деревні тони з опрацьованою структурою дозволяють говорити про розкішну класику, а включення в обробку хромованих елементів робить спальню більш сучасною.

Елементи декору

Якісні оздоблювальні матеріали, правильно підібране освітлення і розставлена по своїх місцях меблі-основа будь-якої спальні. Однак без додаткових елементів декору кімната не буде наповнена життям, характером і індивідуальністю.

Штори та інший текстиль

Штори, покривало і декоративні подушки додадуть спальні затишку і підкреслять створений стиль інтер’єру. Вони виконуються в єдиній колірній гамі з основною палітрою. У кімнаті, де присутній всього один або два схожих відтінку, текстиль може мати більш яскраві фарби, що повторюються в інших предметах інтер’єру.

Штори створюють в спальні відчуття м’якості, а іноді ще й згладжують акценти

Стильове оформлення

Меблеві гарнітури випускаються в різних стилях, що дозволить підібрати комплект прихильникам класичних і сучасних напрямків.

  • класика. Вітаються вироби в світлій кольоровій гамі, лаконічної форми. Як декор допускається різьблення, фурнітура з бронзи. Матеріалом виконання служить дуб, бук, сосна, вільха.
  • модерн. В обрисах меблів з’являються плавні, вигнуті лінії. Доречно виглядають рослинні орнаменти. Її виготовляють з дерева, скла, каменю. Що стосується колірної гами, то можливі будь-які відтінки, які гармонійно поєднуються між собою.
  • прованс. Предмети обстановки поєднують в собі вишуканість і простоту. Дерев’яні поверхні фарбують в білі або пастельні відтінки. Ковані деталі ідеально впишуться в концепцію. Завершують образ потертості, розпис, зображення в техніці декупаж.
  • лофт. Меблі великих розмірів, з нарочито грубою обробкою добре буде виглядати в просторій квартирі або будинку відкритого планування. Особлива увага приділяється зручності.
  • хай-тек. Глянцеві, дзеркальні поверхні, хромована фурнітура, строгий дизайн, підвищена функціональність притаманні меблів в цьому стилі. Колірна палітра складається з білого, чорного, сірого і їх поєднань.

Завдання спального гарнітура створити в зоні відпочинку приємну, розслаблюючу атмосферу, організувати функціональну і зручну систему зберігання. Не варто захоплюватися яскравими квітами і багатим декором. У цьому випадку варто віддати перевагу лаконічному дизайну і спокійним відтінкам.

Поради дизайнерів

При розстановці меблів в невеликих приміщеннях потрібно враховувати кожен сантиметр вільного простору. Для реалізації цього завдання дизайнери радять наступне:

  1. ліжко найкраще розташувати максимально далеко від дверей і ближче до вікна.
  2. щоб було комфортно пересуватися, важливо передбачити проходи. Вони повинні бути не менше 70 см, це дозволить вільно підійти до ліжка іПовкладатися. Можна поставити двоспальну модель впритул до стіни однієї з боковин, щоб вільне місце залишалося біля підніжжя.
  3. коли спальня стає не тільки місцем відпочинку, але також використовується для роботи, можна поставити додатковий стілець і стіл. Потрібно пам’ятати про здоров’я-комп’ютер не повинен знаходитися ближче одного метра від ліжка. Слід передбачити також місце для відсування стільця.
  4. комод повинен знаходитися від краю ліжка на відстані 160-180 см.
  5. щоб було комфортно відкривати дверцята орної шафи, потрібно не менше 80 см перед ним.

Повноцінне уявлення про те, як розставити меблі в спальні, можна скласти по фото, розміщених на тематичних ресурсах.

Фото спальні в приватному будинку і квартирі

Стаття розкриває основні питання: як вибрати спальню, як підібрати спальню, як правильно вибрати спальню, як підібрати меблі в спальню, як вибрати меблі для спальні, як правильно вибрати спальню опис. Якщо у вас виникли якісь питання, не соромтеся, без сумнівів звертайтеся до нас за допомогою коментарів або зворотного зв’язку.

Джерела