Церква в куркино розклад. Стрітення володимирської ікони божої матері

104

Візьміть і освятіть свою сіль. необхідно освятити сіль, перш ніж приступати до освячення води. Слід зауважити, що сіль використовується в основному в якості консерванту. Те, що вона свята не означає, що її можна буде зберігати вічно! ось мова для благословення солі:

  • «прошу благословення отця всемогутнього для цієї солі, і нехай всі злоби і перепони підуть, і нехай все хороше залишиться тут, бо без тебе людина не може жити, і тому я прошу благословення і кличу до тебе, щоб ти допоміг мені». — ключ від книги царя соломона, книга ii, глава 5.

Прочитайте вголос псалом 103. якщо у вас немає під рукою біблії, вам допоможе wikihow!!

Використовуйте природну воду. якщо можете, наберіть воду з довколишнього озера, струмка або річки. Намагайтеся триматися подалі від водопровідної води так як вона може містити хлор і фтор. Однак якщо ваша вода натуральна, попередньо її профільтруйте, ви ж не хочете щоб свята вода була брудною!

  • Візьміть священну сіль і насипте в воду. при цьому повторюйте наступні слова з ключа до книги царя соломона, книга ii, глава 5:

    • «я благословляю тебе, о істота води, ним хто, хто створив тебе і зібрав тебе разом в одному місці, так що суша з’явилася, що ти розкрила всі обмани ворога, і що ти вигнала з себе всі нечистоти і кепські духи світу фантазм, так що вони можуть пошкодити мені не через силу всемогутнього бога, який живе і царює на віки віків. Амінь»»
  • Повторюйте молитви, використовувані католицькими священиками. у вас є два варіанти на вибір:

    • молитва # 1: наше спасіння — ім’я господа. Який створив небо і землю. Боже творіння, сіль, я виганяю демонів з тебе богом сущим, богом істинним святим богом, богом, хто наказав тобі бути кинутою в воду-як робив єлисей, щоб зцілити його від безпліддя. Дозволяю бути тобі, очищеної солі, засобом для здоров’я тих, хто вірить, ліками для душі і тіла для всіх, хто використовує тебе. Нехай всі злі мрії підуть, злість і хитрість будуть вигнані далеко від місця, де тебе посипають. І нехай кожен нечистий дух, отпрянет від його, хто прийде, щоб судити живих і мертвих і світ вогнем. Амінь.
    • молитва #2: всемогутній вічний боже, ми смиренно просимо, щоб твоя милість і доброта милостиво благословила цю істоту, сіль, що ти дав людству для користування. Нехай всі, хто використовує її, знайдуть в ній засіб для тіла і розуму. І нехай все, до чого вона торкається або бризкає, буде звільнено від нечистоти і будь-якого впливу злого духа; через христа, господа нашого. Амінь.
  • Благословення води. говоріть більше слів! тепер, для того щоб очистити воду від демонів і домішок (так, це форма заклинання):

    • боже творіння, вода, я вигнав біса з тебе в ім’я всемогутнього бога отця, в ім’я ісуса христа, сина його, господа нашого, і в ім’я святого духа. Можеш бути ти очищеною водою, що усуває здалеку всі сили ворога, в тому, щоб викорінювати і виганяти ворога самого, разом зі своїми занепалими ангелами. Ми просимо про це через силу господа нашого ісуса христа, який прийде судити живих і мертвих і світ вогнем.
  • У цій статті:

    Пристріт – це негативна енергетична програма, яка відрізняється від псування не тільки силою впливу, але і способом наведення. Такий негатив утворюється під впливом будь-яких негативних почуттів і емоцій людини, наприклад, через ревнощі або заздрості. Погані почуття сприяють накопиченню негативної енергії, яка при досягненні певного обсягу може вирватися назовні і завдати шкоди іншим людям.

    Свята вода протягом багатьох століть вважається одним з найефективніших засобів від пристріту і інших видів негативу. Освячену воду можна використовувати як разом з іншими методами боротьби з негативною енергією, так і окремо.

    Крім того, існує цілий ряд очисних магічних ритуалів, для проведення яких буде потрібно заряджена церковної енергетикою рідина.

    Що таке пристріт і як з ним боротися

    Пристріт іноді вважають різновидом псування, але це зовсім невірно, адже такий негатив може бути наведений без поганого наміру, причому, людьми, які навіть не думають про те, щоб заподіяти комусь зло. Через це пристріт є найпоширенішим видом негативної енергії, жертвою якої може стати будь-яка людина без винятку.

    Пристріт є досить слабкою формою негативної енергії, і з ним досить просто боротися. У більшості випадків, віруюча людина зможе позбутися від негативного впливу за допомогою одних тільки молитов, ікон і святої води.

    Що таке свята вода

    Святою воду називають воду, взяту в освячених джерелах або в церквах. Зарядити воду християнської чистою енергією можна і самостійно, для цього достатньо опустити в посудину з чистою водою освячений натільний хрестик і сім разів прочитати молитву «отче наш». Багато церковники говорять про те, що заряджена таким чином вода не є істинно освяченою, так як тільки служителі господа мають достатню силу для проведення даного ритуалу.

    Їх думку можна легко пояснити, адже вони не хочуть, щоб проста людина розуміла, що вся сила криється в самій його вірі, а попи, церкви і куполи – це лише яскрава обкладинка, але не суть православ’я і християнства в цілому.

    Ісус христос навчав людей вірі і говорив, щоб вони не робили собі кумирів, не поклонялися ідолам, але саме цього домагаються сьогодні деякі, не чисті на руку, богослужителі.

    Святу воду дійсно можна робити (заряджати) самостійно, але це доступно тільки щиро віруючим людям, які не сумніваються у своїй вірі і ніколи не відходять від неї.

    У справі освячення води важливу роль відіграє не те, хто проводить ритуал, а час проведення старовинного обряду. Найкраще заряджати рідину енергією у великі православні свята, особливо на водохреща, адже водохресна вода з давніх пір вважалася унікальною.

    Навіть в наше століття прогресу, багато місцевих жителів вважають, що запастися водохресною водою вдосталь – це їх священний обов’язок, і з цією вірою важко сперечатися, адже така чудодійна вода завжди може стати в нагоді. Таку рідину можна використовувати не тільки для того, щоб очистити тіло і душу від негативної енергії, але і для позбавлення від самих різних захворювань.

    Свята вода — панацея від багатьох напастей

    Від чого раніше лікували святою водою

    Наші предки століттями використовували святу воду для лікування самих різних хвороб. Деякі свідчення такого застосування і чудесного зцілення дійшли і до наших днів. Відомо, що в рязанській області святу воду використовували навіть при укусах змій. Під час вербної заутрені святу воду наполягали на нирках верби, і саме така рідина дозволяла боротися з отрутою.

    У новгородській області особливим почесам з давніх пір користується водохресна вода, її використовували для лікування гематом і саден, а також змащували нею будь-які травми на тілі. Крім того, вважалося, що така вода є єдиним надійним лікарським засобом при захворюваннях у грудних дітей. Звичайно, сьогодні не варто забувати і про сучасні лікарські препарати, адже вони дійсно здатні рятувати життя.

    На русі святу воду використовували не тільки для зовнішнього і внутрішнього застосування. Саме з тих пір до наших днів дійшла традиція водохресних купань в ополонці, адже перед цією водойму освячують, а значить, можна говорити, що купаються люди в уже святій воді.

    Вважається, що купання в ополонці на водохреща, здатне позбавити людину від будь-яких захворювань, навіть найсерйозніших. Крім того, навіть повністю здорові люди опускаються в ополонку в профілактичних цілях. Найдивовижніше те, що після таких купань практично не буває випадків застуди, навіть хворим людям холодна вода не приносить ніяких ускладнень.

    Свята вода сьогодні

    Освячена вода і сьогодні зберігає свої чудодійні властивості. Крім водохресної води, для боротьби зі пристрітом і псуванням підійде також йорданська вода, набрана 18-го січня, стрітенська вода, набрана 15-го лютого, а також спасівська вода, набрана 19-го серпня.

    Щоб позбутися від простого пристріту часом досить просто скропити хворої людини святою водою і дати йому випити кілька ковтків. Маленьких дітей, крім іншого, святою водою потрібно вмивати, і змочувати їм головку.

    даний спосіб-дуже хороший змив побутового негативу

    При сильному пристріті можна скористатися обрядом з ванною. Наберіть половину ванної теплої води, температурою в 36-38 градусів цельсія, а потім вилийте в ванну хрест-навхрест трохи води освяченої. Після цього сідайте в ванну і читайте будь-які відомі вам змови від негативу або молитви, підійде всім відома «отче наш». Якщо після прийому ванни ви помітите на тілі висип або навіть синці, то неВарто лякатися, це хороші ознаки, що свідчать про початок процесу очищення організму від негативної наведеної енергії. Крім того, в ванну можна додати кілька ложок солі.

    Існує безліч народних забобонів про те, як потрібно використовувати і від чого допомагає свята вода:

    • від усіх видів псування найкраще допомагає вода, взята з трьох різних криниць до сходу сонця;
    • з джерел і криниць вода буде найчистіша і корисна;
    • добре допомагає від будь-яких захворювань вода, яка тече по ходу руху сонця, тобто зі сходу на захід;
    • глина сприяє очищенню води, бо вода з джерела або річки з глиняним руслом буде корисніше води, взятої з водойми з кам’яним руслом;
    • додатковою перевагою володіє вода, яка тече вниз з височини;
    • від чаклунства допоможе захиститися вода, що тече з джерела і відкрита для вітру і сонця;
    • організм людини найкраще засвоює свіжу колодязну воду, особливо, якщо перед вживанням вона простоїть добу в новому глиняному глечику з відкритим горлом;
    • свята вода добре допомагає проти безсоння, для міцного сну можна робити компреси на чоло з холодної рідини;
    • від головного болю допоможуть теплі ванни для ніг, в які додається невелика кількість святої води;
    • щоб в будинку не водилися клопи, збризкуйте святою водою ліжка і все постільна білизна.

    Свята вода-це один з найпотужніших джерел християнської енергії. При правильному використанні, ця рідина може допомогти в самих різних життєвих ситуаціях, починаючи від проявів негативної магічної енергії, закінчуючи складнощами в особистому житті і хворобами.

    Важливо пам’ятати лише про те, що свята вода буде володіти силою тільки в тому випадку, якщо ви самі будете вірити в цю силу, в силу бога. Для істинно віруючих в будь-якій ситуації не знадобляться інші джерела потойбічної сили, крім ікони, святої води і молитви.

    Навіщо освячують воду? яким чином це роблять? які властивості набуває свята вода? на всі ці питання ви знайдете відповіді в нашій пізнавальній статті!

    навіщо освячують воду?

    Вода займає важливе місце в нашому повсякденному житті. Однак вона має і вище значення: їй властива цілюща сила, про що неодноразово йдеться в святому письмі.

    У новозавітний час вода служить духовному відродженню людини в життя нову, благодатну, очищенню від гріхів. У розмові з никодимом христос спаситель каже: «істинно, істинно кажу тобі, якщо хто не народиться від води і духу, не може увійти в царство боже» (ін. 3, 5). Сам христос на початку свого служіння прийняв хрещення від пророка іоанна предтечі у водах річки йордан. У співах служби цього свята говориться, що господь «очищення водою роду людському дарує»; «струменя освятив єси йорданскія, державу розтрощив єси гріховну, христе боже наш…».

    як освячують водохресну воду?

    Водосвяття буває мале і велике: мале відбувається протягом року неодноразово (під час молебнів, здійснення таїнства хрещення), а велике — тільки в свято хрещення господнього (богоявлення). Водосвяття називається великим по особливій урочистості обряду, пройнятого спогадом євангельського події, яке стало не тільки першообразом таємничого обмивання гріхів, а й дійсним освяченням самого єства води через занурення в неї бога у плоті.

    Велике водоосвяття відбувається за статутом в кінці літургії, після заамвонної молитви, в самий день богоявлення (6/19 січня), а також і в навечір’я богоявлення (5/18 січня). У самий день богоявлення водосвяття відбувається з урочистим хресним ходом до джерел води, відомим під назвою «ходу на йордан».

    чи вплинуть незвичайні погодні умови в росії на хід свята хрещення і освячення вод?

    До подібних традицій не потрібно ставитися як до магічних обрядів-свято хрещення господнього святкують православні і в жарких африці, америці, і в австралії. Адже і пальмові гілки свята входу господнього в єрусалим були замінені вербами в росії, а освячення виноградних лоз на преображення господнє – благословенням врожаю яблук. Також і в день хрещення господнього буде освячені всі води незалежно від їх температури.

    Протоієрей ігор пчелінцев, прес-секретар нижегородської єпархії.

    як користуватися святою водою?

    Застосування святої води в повсякденному житті православного християнина досить багатогранно. Наприклад, її вживають натщесерце в невеликих кількостях, зазвичай разом з шматочком просфори (особливо це відноситься до великої агіасми (воді, освяченої напередодні і в самий день свята хрещення господнього), кроплять своє житло.

    Особливою властивістю святої води є те, що, додана навіть в невеликій кількості до води звичайної, вона повідомляє благодатні властивості і їй, тому в разі нестачі святої води її можна розбавити простий.

    Не можна забувати, що освячена вода – це церковна святиня, з якою стикнулася благодать божа, і яка вимагає до себе благоговійного ставлення.

    Святу воду прийнято вживати з молитвою: “господи боже мій, нехай буде дар твій святий і свята твоя вода у залишення гріхів моїх, в просвітництво розуму мого, в зміцнення душевних і тілесних сил моїх, у здоров’я душі і тіла мого, в підкорення пристрастей і немічної моїх по безпредельному милосердю твоєму молитвами пречистої твоєї матері і всіх святих твоїх. Амінь».

    Хоча і бажано — з благоговіння до святині — приймати богоявленську воду натщесерце, але по особливій потребі в допомозі божій — при недугах або нападах злих сил — пити її можна і потрібно, не вагаючись, в будь-який час. При благоговійному відношенні свята вода залишається свіжою і приємною на смак довгий час. Зберігати її слід в окремому місці, краще поруч з домашнім іконостасом.

    Церква в куркино розклад. Стрітення володимирської ікони божої матерічи різна за своїми властивостями вода, освячена в день хрещення і в водохресний святвечір?

    – абсолютно ніякої відмінності немає! повернемося за часів патріарха никона: він спеціально уточнював у антіохійського патріарха, чи потрібно освячувати воду в сам день хрещення господнього: адже напередодні, у святвечір, вже воду освятили. І отримав відповідь, що гріха в тому не буде, це можна зробити ще раз, щоб всі могли взяти води. А у нас сьогодні приходять за однією водою, а назавтра за іншою – мовляв, тут вода сильніша. А чим же вона сильніша? так і бачимо, що люди навіть не слухають молитви, які читаються на освяченні. І не знають, що вода освячується одним чином, читаються одні й ті ж молитви.

    Свята вода абсолютно однакова в обидва дні – і в день хрещення, і в святвечір водохресний.

    Священик михайло михайлов.

    чи правда, що купання в ополонці на водохреща очищає всі гріхи?

    Це не так! купання в ополонці (йордані) — це старовинний добрий народний звичай, який не є все ж церковним таїнством. Залишення гріхів, примирення з богом і його церквою можливо тільки в таїнстві покаяння, під час сповіді в храмі.

    чи буває, що свята вода «не допомагає»?

    Святитель феофан затворник пише: «вся благодать, що йде від бога через святий хрест, святі ікони, святу воду, мощі, освячений хліб (артос, антидор, просфори) та ін., включаючи святе причастя тіла і крові христових,- має силу лише для тих, хто гідний цієї благодаті через покаянні молитви, покаяння, смирення, служіння людям, справи милосердя і прояв інших чеснот християнських. Але якщо немає їх, то ця благодать не врятує, вона не діє автоматично, як талісман, і марна для нечестивих і уявних християн (без чеснот)».

    Чудеса зцілень відбуваються і в наші дні, і вони незліченні. Але чудесних дій святої води удостоюються лише ті, хто сприймає її з живою вірою в обітниці божого і силу молитви святої церкви, ті, хто має чисте і щире бажання зміни життя, покаяння, порятунку. Бог не творить чудес там, де хочуть бачити їх тільки з цікавості, без щирого наміру скористатися ними до свого спасіння. «рід лукавий і перелюбний, — говорив спаситель про своїх невіруючих сучасників, — шукає знамення; і знамення не дасться йому».щоб свята вода принесла нам користь, будемо дбати про чистоту душі, про високу гідність наших помислів і вчинків.

    чи справді вода весь тиждень є водохресною?

    Водохресна вода є такою з моменту свого освячення і рік, і два і більше, поки не вичерпаються її запаси будинку. Взята в храмі в будь-який день, вона ніколи не втрачає своєї святості.

    Архімандрит амвросій (єрмаков)

    бабуся привезла мені водохресну воду, яку їй дала знайома, але вона віддає затхлістю і я боюся її пити. Що робити в такому випадку?

    Шановна софія, в силу різних обставин, хоча і вельми рідко, буває так, що водаПриходить в стан, що не допускає внутрішнє вживання. В такому випадку її слід вилити в якесь непопиране місце, — скажімо , в проточну річку, або в лісі під дерево, і посудину, в якому вона зберігалася, більше не пускати в побутове вживання.

    Протоієрей максим козлов

    чому свята вода може зіпсуватися?

    Таке трапляється. Воду треба набирати в чисті ємності, в яких вода не повинна псуватися. Тому, якщо ми раніше в цих пляшках зберігали щось, якщо вони не дуже чисті, не потрібно в них набирати святу воду. Пам’ятаю, влітку одна жінка стала наливати святу воду в пляшку з – під пива…

    Часто парафіяни люблять робити зауваження: наприклад, одному нашому священику стали пояснювати, що освячував він воду неправильно-до дна бака не дістав… Через це, мовляв, вода не освятиться… Що ж, батюшка водолазом повинен бути? або що хрест не срібний… Не треба до дна діставати і хрест може бути дерев’яний. Не потрібно робити зі святої води культ, а й ставитися потрібно благочестиво! у одного мого знайомого священика, році в 1988, була пляшечка з водою, яка зберігалася у нього з 1953 або 1954 року…

    Потрібно ставитися до води благочестиво і акуратно і самому вести благочестиве життя.

    Священик михайло михайлов.

    чи можна вживати нехрещеним святу воду, освячене на мощах святих масло і просфори?

    З одного боку, можна, тому що ну який же може бути шкода людині від того, що він поп’є святої води, або помажется маслом, або вжить просфору? але тільки потрібно замислюватися, з якого боку це може бути йому корисно.

    Якщо це деяке наближення людини до огорожі церковної, якщо він, ще не наважуючись хреститися, скажімо, бувши в минулому войовничим атеїстом, тепер, за молитвами своєї дружини, матері, дочки або кого-небудь ще з близьких, вже не відкидає хоча б цих зовнішніх як би знаків церковності, то це добро і педагогічно це буде підводити його до більш істотного в нашій вірі — до поклоніння богу в дусі і істині.

    А якщо ж такі дії сприймаються як своєрідного роду магія, як якесь «церковне ліки», але при цьому людина зовсім не прагне до того, щоб воцерковитися, щоб стати православним християнином, тільки заспокоює себе, що от я щось роблю і це послужить якимсь оберегом, то такого роду свідомість провокувати не потрібно. Ось виходячи з цих двох можливостей ви вирішуйте стосовно вашої конкретної ситуації, потрібно або не потрібно пропонувати кому-небудь з ваших близьких святинечки церковні.

    Протоієрей максим козлов.

    питання та відповіді про святу воду

    Якщо бог освячує все водне єство на землі 19 січня, навіщо тоді священик освячує воду в цей день? запитала у батюшки, він відповів, що не знає. Алла

    Ми знаємо, що освячується і стає святою та вода, над якою здійснюється спеціальний молитовний чин – думка про те, що в цей день освячуються всі води засноване на розширювальному тлумаченні деяких виразів зі служби свята богоявлення і не є частиною православного віровчення. Крім того, подумайте логічно – якщо освячуються всі води, то вони освячуються скрізь, в тому числі і в місцях поганих і нечистих. Запитайте себе-як може господь попустити святому духу діяти в нечистотах?

    З повагою

    Свящ.алексій колосов

    Здрастуйте, микола!

    Освячення води відбувається по одному чину (однаково) і 18, і 19 січня. Тому немає різниці, коли ви візьмете воду — 18 або 19 січня, і та й інша вода є водохресною.

    Іван хреститель здійснював обряд, званий «хрещенням». Але саме поняття хреста, як символу християнства, від якого, як мені здається, відбувається слово «хрещення», прийшло з розп’яттям христа, тобто пізніше самої смерті іоанна хрестителя. Тоді чому у іоанна було «хрещення«, а не, наприклад,»обмивання»? дякувати. Ігор.

    Здрастуйте, ігоре! у грецькому тексті євангелій хрещення позначено дієсловом «баптізо» – занурювати, а в першому значенні-ховати. Це цілком відповідає контексту і сенсу дій іоанна хрестителя. Термін «хрещення» виник при власне слов’янському перекладі євангелій, коли така специфічна дія була властива, перш за все, християнству. Однак точних відомостей про історію даного терміна мені знайти не вдалося. Досить імовірно, що таїнство хрещення прийшло в слов’янський світ раніше, ніж термін для нього. Можливо, саме тому був обраний саме такий термін, як більш наочно пояснює те, що відбувалося на йордані, і тепер вже нерозривно пов’язаний в уявленні людей з прийняттям христа. З повагою, священик михайло самохін.

    В день хрещення господнє занурившись в крижану купіль або облившись водою чи можна вважати себе хрещеним і носити хрестик? з повагою олександр.

    Здрастуйте, олександр!

    Ні, занурення в ополонку і обливання недостатньо для того, щоб вважати себе хрещеним. Необхідно прийти в храм, щоб священик здійснив над вами таїнство хрещення.

    З повагою, священик олександр ілляшенко

    Добрий день! скажіть будь ласка, а чи правда те, що якщо нехрещена людина прийде до церкви 19 січня і відстоїть всю службу, то після цього він може вважати себе хрещеним і може носити хрестик і ходити до церкви? і взагалі чи може нехрещена людина ходити до церкви? велике спасибі, олена

    Здрастуйте, олена!

    Нехрещена людина ходити до церкви може, але брати участь в церковних таїнствах (сповіді, причастя, вінчання та ін.) йому не можна. Для того, щоб стати хрещеним необхідно, щоб над людиною було скоєно таїнство хрещення, а не присутність на богослужінні в свято хрещення господнього. Підійдіть після богослужіння до священика і скажіть йому, що хочете прийняти хрещення. Для цього необхідна ваша віра в господа нашого ісуса христа, бажання жити за його заповідями, а також деякі знання про православне віровчення і православної церкви. Священик зможе відповісти на ваші запитання і допомогти підготуватися до таїнства хрещення. Допоможи вам господи!

    З повагою, священик олександр ілляшенко

    Батюшка, у мене дитина дочка 6 місяців і коли я її купаю, то в воду додаю святу воду. А можна цю воду потім зливати чи ні?

    Здрастуйте, лена!

    При купанні дочки святу воду в ванну додавати не треба: адже свята вода може виливатися тільки в особливе, що не зневажається ногами, місце. Краще давайте доньці святу воду пити, а також регулярно причащайте її святих христових таїн.

    З повагою, священик олександр ілляшенко

    Здрастуйте, скажіть, будь ласка, чи можна викинути скляну пляшку, в якій зберігалася свята вода, в сміттєвий бак? якщо ні, то, що з нею робити? марина

    Здрастуйте, марина!

    У цій пляшці краще і надалі зберігати святу воду, але якщо це не виходить, тоді її потрібно висушити, а потім можна викинути.

    З повагою, священик олександр ілляшенко.

    Церква в куркино розклад. Стрітення володимирської ікони божої матері

    Чи можна давати святу воду тваринам? якщо ні, то чому? адже вони теж тварі божі. Дякую за відповідь. Олена

    Здрастуйте, олена! у чому необхідність подачі святині тварині? все залежить від конкретної ситуації. На підставі буквального тлумачення слів господа:»не давайте святині псам і не кидайте перлів вашого перед свинями, щоб вони не зневажали його ногами своїми і, звернувшись, не розтерзали вас».(мф.7,6) без особливої необхідності давати святиню тваринам не слід. У той же час в церковній практиці відомі випадки, коли під час мору тварин вони окроплялися і поїлися святою водою. Підстави для подібного відваги, як бачите, повинні бути дійсно вкрай серйозними. З повагою, священик михайло самохін.

    Чи обов’язково купатися на водохреща? а якщо немає морозу, то чи буде купання водохресним?

    У будь-якому церковному святі необхідно розрізняти його зміст і сформовані навколо нього традиції. У святі хрещення господнього головне-це богоявлення, це хрещення христа іоанном предтечею, голосу бога отця з небес» цей є син мій коханий » і духа святого, що сходить на христа. Головне для християнина в цей день – це присутність на церковній службі, сповідь і причастя святих христових таїн, причастя водохресної води.

    Сформовані традиції купання в холодних ополонках не мають прямого відношення до самого свята хрещення господнього, не є обов’язковими і, що особливо важливо, не очищають людину від гріхів, про що, на жаль, багато говориться в змі.

    До подібних традицій не потрібно ставитися як до магічних обрядів – свято хрещення господнього святкують православні і в жарких африці, америці, і в австралії. Адже і пальмові гілки свята входу господнього в єрусалим були замінені вербами в росії, а освячення виноградних лоз на преображення господнє – благословенням врожаю яблук. Також і в день хрещення господнього будуть освячені всі води незалежно від їх температури.Протоієрей ігор пчелінцев, прес-секретар нижегородської єпархії

    Чи можна окотитися святою водою, якщо мене наврочила циганка? марія.

    Здрастуйте, марія!

    Свята вода – це не вода для купання, а віра в пристріт – це марновірство. Святу воду можна пити, їй можна окропитися, окропити будинок, речі. Якщо будете жити за заповідями божими, часто відвідувати храм для сповіді і причастя, молитися і дотримуватися встановлених церквою пости, то сам господь буде зберігати вас від усього поганого.

    З повагою, свящ. Діонісій свечников.

    Підкажіть: чи може благодать божа йти зі святої води і освячених предметів через наших гріхів або це неможливо? і ще: як позбавлятися від злого і негативного? з повагою, олександр.

    Здрастуйте, олександр!

    Все залежить від того, як людина ставиться до святої води і освячених предметів, чи з благоговінням він зберігає отриману святиню. Якщо так, то немає приводу для хвилювання, благодать, отримана при освяченні, піде людині на користь духовну і тілесну. А щоб господь зберігав від усякого зла, треба жити за заповідями божими.

    З повагою, свящ. Діонісій свечников.

    З використання матеріалів сайтів

    Розрізняють два види освячення води — велике освячення і мале.

    Коли буває велике водосвяття

    Велике водосвяття відбувається тільки два рази на рік. На день водохресного святвечора (18 січня) і на саме хрещення господнє (19 січня). Водосвяття в святвечір відбувається вранці після закінчення літургії, а чин великої агіасми на богоявлення здійснюється або вночі 19 числа, або вранці цієї ж дати, але обов’язково після святкової літургії.

    Коли буває мале водосвяття

    Малі освячення води трапляються кілька разів на рік. Так, на світлій () освячується великодня вода. Це відбувається великоднього тижня, коли церква святкує пам’ять божої матері живоносне джерело.

    Мале водосвяття вважається обов’язковим на винесення чесного хреста господнього (14 серпня) і преполовеніе п’ятидесятниці (25 день після великодня)

    У деяких храмах чин освячення води може здійснюватися на престольні свята або на дні пам’яті шанованих святих (наприклад, святителя миколая чудотворця). Також існує практика малого водосвяття в день, урочисте освячення всього храму.

    Існує традиція водосвятних молебнів на чудотворних джерелах і джерелах. Це відбувається на дні пам’яті шанованих святих та ікон божої матері.

    В інші дні освячення води в храмі також може спостерігатися. Віруючі люди можуть

    При богослужіннях в храмах використовується свята вода. Її ж багато людей використовують і в домашніх умовах, наприклад, при лікуванні хворих. Вчені проводили вивчення святої води і з’ясували, чому вона свята.

    Чому свята вода не псується?

    Свята вода набуває свої незвичайні властивості після ритуалу освячення. Деякі природні джерела також вважаються святими-до них люди приходять для того, щоб набрати цілющої води для будинку. Один раз на рік вода стає святою у всіх природних джерелах, відбувається це на православне свято – 19 січня.

    Вчені проводили дослідження святої води зі святого джерела і з церкви і з’ясували, що вона має відмінні від простої води електромагнітні показники, схожі з тими, які випромінює організм здорової і повної сил людини.

    Той факт, що свята вода не псується, не має однозначного наукового пояснення. У деяких природних святих джерелах підвищений вміст срібла, яке дезінфікує воду і не дає їй псуватися. Однак в церквах воду для освячення беруть зі звичайного водопровідного крана, але вона теж довго стоїть без ознак псування.

    Відповідь на питання, чому свята вода не псується, можливо, полягає в зміні її структури. Молекулярна структура святої води відрізняється від звичайної. Після замерзання свята вода утворює досконалої форми кристали, а кристали звичайної води можуть бути розпливчастими, ламаними і нерівними.

    Сила святої води

    Силу святої води люди здавна використовують для зцілення від хвороб, захисту від впливів зовнішнього середовища і зміцнення духу. Відомо чимало випадків чудесного лікування після купання в ополонці на водохреща. Біоенергетики відзначали, що після вживання святої води у людини посилюється біологічне поле, поліпшуються його фізичні та енергетичні показники.

    Хворим людям святий радив приймати освячену воду по одній столовій ложці щогодини. Він говорив, що краще ліки, ніж свята вода, не існує.