Ацидантера вирощування і догляд в домашніх умовах. Ацидантера — гостра квітка

97

Все частіше в квітниках середньої смуги можна зустріти дивовижне за красою рослина-ацидантеру, відому як гладіолус мюріел, або ефіопський гладіолус. У період цвітіння її часто порівнюють з нарцисами або орхідеями-метеликами (фаленопсис) через оригінальної форми квіток і тонкого вишуканого аромату. Незважаючи на своє африканське походження, екзотична гостя легко пристосувалася до менш сприятливим для неї умов помірного клімату і не пред’являє високих вимог до утримання та догляду. З більш ніж 40 різновидів культури найбільш поширена ацидантера двоколірна, що отримала назву за забарвлення великих (до 10 см в діаметрі) квітів — білосніжних, з насиченою рожево-лілової серцевиною, зібраних в колосовидні суцвіття. Висаджувати культуру рекомендується невеликими моногрупами, крім того, вона мальовничо виглядає на задньому плані складних групових посадок, підходить для оформлення балконів і лоджій, довго стоїть в зрізку. Технологія вирощування ацидантери у відкритому грунті досить проста, проте для комфортного самопочуття африканської красуні слід врахувати всі особливості її характеру.

Вибір і обробка ділянки

Для посадки ацидантери рекомендується вибирати тихі сонячні місця, максимально захищені від сильних поривів вітру. Культура воліє пухкі, слабокислі родючі грунти з хорошою аерацією. Незадовго до посадки обрану ділянку перекопують з внесенням органічних і мінеральних добрив. У разі розміщення квітника на глинистих або бідних грунтах механічну обробку ділянки і підгодівлю слід проводити двічі — навесні і восени.

Підготовка посадкового матеріалу

Розмножують ацидантеру бульбоцибулинами, які перед посадкою необхідно ретельно розсортувати, відбираючи міцні, здорові екземпляри без видимих пошкоджень. Добре визріли вважаються цибулини округлої форми, які досягли в діаметрі 3-7 см, молочно-білі, в сухій сітчастій оболонці жовтого або світло-коричневого кольору. За кілька годин до процедури цибулини рекомендується замочити в слабкому розчині марганцівки або стимулятора росту.

можливий також насіннєвий спосіб розмноження культури, проте в аматорському квітникарстві він не користується популярністю, оскільки якісний посівний матеріал знайти нелегко, а сам процес вирощування повноцінного квітучого рослини займає занадто багато часу — ацидантера, вирощена з насіння, зацвітає тільки через 2-3 роки після посадки.

Посадка в грунт

Щоб цибулини не постраждали від весняних заморозків, здійснювати їх посадку в грунт рекомендується в другій декаді травня, коли нічні температури не опускаються нижче +12° c. При проведенні процедури дотримуються наступного порядку:

  • поверхня грунту ретельно розпушують і розрівнюють граблями, розбиваючи великі земляні грудки, після чого рясно зволожують.
  • цибулини висаджують в грунт на відстані 15-20 см один від одного. Оптимальна глибина зачепила для цибулин середнього розміру становить 6-8 см, для великих — близько 10 см.
  • місце посадки мульчують торфом або перепрілим гноєм — це зменшить випаровування вологи і запобіжить активне зростання бур’янів.
  • щоб прискорити проростання цибулин, грядку накривають плівкою або покривним матеріалом. Коли проклюнеться перша зелень, укриття прибирають.

Цвітіння ацидантери триває з середини липня до початку вересня. Однак при цьому варто врахувати, що рослина пред’являє високі вимоги до освітлення і тепла, тому реакцією культури на занадто низькі температури або затяжні дощі може стати затримка або повна відсутність цвітіння. Щоб цього уникнути, багато досвідчених квітникарі успішно практикують попереднє підрощування екзота в домашніх умовах. Для цього на початку весни цибулини ацидантери висаджують в окремі горщики діаметром 12-15 см, по 3-4 шт.в кожен. До висадки в грунт саджанці містять в теплиці або на світлому, теплому підвіконні, дотримуючись режиму поливу. У квітник розсаду переносять в останніх числах травня. Завдяки даній методиці ацидантера виростає потужною і здоровою, а терміни цвітіння збільшуються.

Особливості догляду

Нескладний догляд за ацидантерою включає в себе наступні заходи:

Після повного в’янення квітів довгий цветонос слід обрізати, залишивши нижню розетку листя, присутність яких необхідно для завершення процесу фотосинтезу і накопичення поживних елементів в бульбоцибулині ацидантери. З настанням заморозків цибулини викопують для закладки на зберігання. Успішно перезимувати в грунті здатні тільки великі екземпляри — під укриттям з гілля або сухого листя, проте небезпека вимерзання під час весняних відлиг для них зберігається. Дрібну і середню дитинку очищають від коренів і залишають на 3-4 тижні в сухому, вентильованому приміщенні при температурі близько +18° c для просушування. Зберігають бульбоцибулини укладеними в пакети з обгорткового паперу або тканинні мішечки з дихаючих матеріалів (бавовна, льон). Оптимальні температурні показники для збереження якостей посадкового матеріалу — від +10° c до + 15° c. Вплив надмірно низьких температур може стати причиною відсутності цвітіння при майбутній посадці або розвитку гнилі на поверхні цибулини, а занадто високі приведуть до висихання. При правильному догляді життєздатність бульбоцибулини ацидантери зберігається більше 5 років.

Красиві великі квіти нагадують зірки. Вони царствено підносяться на довгих витончених, але дуже міцних стеблах, і виглядають вельми екзотично. І недарма, адже родом рослина із загадкової африки. Помилуватися цією красою можна на фотографії, але, на жаль, фото не може передати тонкий аромат квітів. Любителям-садівникам бажаючим вирощувати на клумбах різні сорти ацидантери, а також намагаються дізнатися про всі тонкощі догляду за рослиною, про правила посадки у відкритому грунті і особливості розмноження, буде дуже корисно і вельми пізнавально прочитати цю статтю.

Бажано періодично прополювати бур’яни.

Зимівля бульб ацидантери

Коли рослина вже повністю відцвіте, слід припинити вносити добрива і скоротити полив. Квітконоси потрібно зрізати, обов’язково залишивши нижнє листя: вони потрібні для харчування бульб.

Коли настануть холоди, перед першими заморозками, потрібно викопати бульби з землі разом з листям. Хоча ацидантера і багаторічна рослини, але для зимівлі в землі помірний клімат їй не підходить.

Цибулини ацидантери

Далі від цибулин слід відокремити стебло, залишивши приблизно два сантиметри. Очистити бульба від землі і коренів і акуратно відокремити дітки (їх потрібно зберегти, так як вони потрібні для розмноження рослини). Дати бульб просохнути в теплому місці, при температурі 20-22 градуси протягом місяця. Потім акуратно очистити їх від лусочок, залишків листя і коренів. Тільки не потрібно нічого зрізати. Якщо бульби добре підсохли все повинно легко відокремитися. Загорнути кожну цибулину в паперову серветку, скласти в пакет з паперу з отворами для вентиляції і відправити в сухе темне місце з температурою не нижче + 15 градусів.

Рада. Перед посадкою цибулини слід прогріти в приміщенні з температурою + 22 градусів приблизно два тижні.

Розмноження ацидантери

Запашний гладіолус розмножується насінням і дітками. Вирощування з насіння досить трудомістке заняття, і тільки через три роки можна розраховувати на появу квітів. На початку лютого насіння потрібно висіяти в ящик, заповнений живильним грунтом. Температура в приміщенні для вирощування повинна бути + 20 градусів. Підрослу розсаду потрібно пікірувати і пересадити в вазони або у відкритий грунт. Квітів в цей рік не буде. Восени їх потрібно викопати і, як зазначено в попередньому розділі, відправити на зимівлю. Навесні маленькі цибулинки знову посадити у відкритий грунт, а восени знову викопати. А вже на третій рік бульби будуть готові до цвітіння.

Ацидантера має другу назву запашний гладіолус. Вона є красивим багаторічним рослиною і відноситься до сімейства касатикових. У природних умовах ацидантера виростає в африканському континенті. Саме тому при вирощуванні в нашій країні квітці необхідно забезпечити відповідні умови.

Ацидантера вирощування і догляд в домашніх умовах. Ацидантера - гостра квітка

Ацидантера в полісаднику.

Опис

Квітка є багаторічною рослиною, яка за своїм зовнішнім виглядом під час цвітіння нагадує гладіолуси. Ацидантера-багаторічник, стебло прямостояче, слабообліственний, листя вузькі, лінійні, красивого темно-зеленого кольору

Ацидантера вирощування і догляд в домашніх умовах. Ацидантера - гостра квітка

Ацидантера характеризується наявністю великих і красивих квітів, діаметр яких може досягати 9 сантиметрів. Вони мають витончену форму і характеризуються рожевим, світло-пурпуровим, білим або жовтуватим відтінком. Ацидантера має незвичайну форму квіток, які збираються в суцвіття. В одному з бутонів міститься від 3 до 6 колосків. Цвітіння рослини спостерігається на початку літа. Якщо цветонос повністю сформувався, то на ньому може бути до 11 бутонів.

Види і сорти

Ацидантера налічує близько 40 видів. До найбільш поширених з них в нашій країні відносяться:

  • двоколірна вайт( вicolor wite), яка має квітки білого кольору до 12 сантиметрів в діаметрі. По центру квітки розташовується червоно-чорна пляма.
  • тропічний вид (alquinoctialis baker). Характеризується двостороннім суцвіттям, яке складається з 5-6 квіток. Квіти білі з малиновими плямами.
  • біколор. Вicolor може мати біле забарвлення з різними відтінками серединок.
  • короткотрубчатая. Характеризується яскраво-пурпуровими квітками, які розташовуються на короткій трубці.

А що за популярний вид-сорт murielae? насправді, це видова назва, що дорівнює назві ацидантера. У російській написанні можна зустріти: маріелла, мюріел, мюріела. Зовсім недавно рослина було зараховано до роду гладіолусів і отримало назву гладіолус мюріел на честь якоїсь muriel agnes stuart erskine. Однак серед квітникарів і навіть в каталогах розплідників плутанина все ще є, як це зазвичай і буває, коли ботаніки змінюють свою усталену думку про рослину (згадаємо ).

Завдяки наявності великої кількості різновидів ацидантери надається можливість вибору найбільш прийнятного варіанту для оформлення певного ландшафту.

Посадка

Ботанічний опис рослини підтверджує, що його можна вирощувати не тільки в горщиках, але і у відкритому грунті. Коли садити квітка залежить від способу його вирощування. Висадка насіння проводиться в березні, а цибулин – в травні.

У відкритий грунт

Трав’янисті рослини для відкритого грунту висаджуються у весняний період після якісного прогрівання землі – в середині або кінці травня. Цибулини, які представлені на фото, необхідно при цьому заглиблювати в грунт на 12 сантиметрів. Між цибулинами рекомендується витримувати відстань в 12 сантиметрів. У період посадки в кожну лунку додається річковий пісок. Після висадки цибулини забезпечується рясний полив.

Ацидантера вирощування і догляд в домашніх умовах. Ацидантера - гостра квітка

Цибулини для посадки ацидантери

В горщик

Цибулинні квіти можна вирощувати і в горщиках. Посадка рослин проводиться навесні. Пророщування квітки рекомендується проводити з березня місяця. Цибулина в горщику повинна заглиблюватися в грунт на 3-4 сантиметри. Спочатку можна використовувати вазон, який має 15 сантиметрів в діаметрі. У нього можна одночасно висадити до 6 цибулин.

Ацидантера вирощування і догляд в домашніх умовах. Ацидантера - гостра квітка

Для установки вазона необхідно підібрати тепле і добре освітлюване місце. Рослинам рекомендується забезпечити рясний полив. У травні цибулини розсідаються по окремих газонах. Такий спосіб пророщування дає можливість отримання максимально витривалих і сильних рослин, які будуть мати рясне цвітіння.

Догляд

Незалежно від обраного способу вирощування, квітка потребує помірного поливу і регулярного розпушування грунту. У період догляду за ним квітникар повинен пам’ятати, що ацидантера не переносить сусідства бур’янів. Підживлення рослини повинна проводитися один раз в тиждень. З цією метою використовуються мінеральні добрива.

У відкритому грунті

Якщо ацидантера вирощується в саду, то їй рекомендується забезпечити температуру більше 20 градусів. Якщо ацидантера відразу висаджується в грунт, то в прохолодну погоду в літній час його необхідно вкривати. Для укриття ацидантери в зимовий період використовується лапник, сухе листя, солома. Також з цією метою може застосовуватися торф.

Після відцвітання рослини сухі суцвіття прибираються. Для того щоб цибулина набралася сил після цвітіння відцвілі квітконоси необхідно прибрати.

Ацидантера вирощування і догляд в домашніх умовах. Ацидантера - гостра квітка

У контейнерній культурі

Для вирощування ацидантери досить часто використовуються діжки і горщики. В даному випадку ацидантера потребує додаткових підгодівлі і поливу.

При використанні квітки для будинку, необхідно приготувати відповідний грунт, до складу якого входить листова і дернова земля, перегній і пісок.

Пересадка рослини в свіжий грунт повинна проводитися щороку.

При вирощуванні рослини в горщиках йому необхідно забезпечити відповідну температуру в +20 градусів.

При вирощуванні квітки йому необхідно забезпечити хороше освітлення, що благотворно відобразиться на рясності цвітіння. Горщик рекомендується розташувати з південного боку.

Розмноження

Садові квіти розмножуються двома способами. З цією метою можуть використовуватися насіння і дітки. Пророщування рослини з використанням насіння є досить трудомістким заняттям. Після їх висадки в грунт ацидантера цвіте по закінченню трьох років. Для висадки насіння необхідно взяти ящик і насипати в нього поживний грунт. Проводиться процедура на початку лютого. Для забезпечення повноцінного пророщування насіння необхідно забезпечити температуру в приміщенні в +20 градусів.

Увага! після того як розсада підросте, проводиться її пікірування і пересадка в вазони або в грунт. У цей рік ацидантера цвісти не буде. В осінній період його викопують і відправляють на зимівлю. У весняний період проводиться висадка в грунт маленьких цибулинок. На наступний рік процедура повторюється.

Викопані на зиму цибулинки мають діток, які від них відокремлюються і після зимівлі висаджуються в землю. Якщо їм забезпечити повноцінний догляд, то восени вони зацвітуть.

Зберігання взимку

Після закінчення цвітіння рослини категорично забороняється внесення добрив. У цей період також проводиться скорочення поливу. Квітконоси зрізаються, але нижнє листя необхідно залишити на рослині. Це пояснюється тим, що з їх допомогою проводиться харчування бульб.

Перед настанням перших заморозків бульби квіток викопуються разом з листям. Незважаючи на те, що ацидантера є багаторічним, воно не може переносити надмірно низькі температури. Далі проводиться відділення стебла від цибулин. З бульби видаляється земля, коріння і дітки. Вони повинні підсохнути протягом декількох днів в провітрюваному приміщенні при температурі в 20-22 градуси. Кожна цибулина загортається в серветку з паперу і складається в ящик.

Застосування в ландшафтному дизайні

Завдяки досить привабливому зовнішньому вигляду рослини, а також враховуючи, скільки цвіте воно, його досить часто використовують для оформлення ландшафтів. З його застосуванням:

  • прикрашаються штучні водойми;
  • оформляються клумби;
  • прикрашаються альпійські гірки.

Так як ацидантера має досить приємний аромат, то її висаджують біля місць відпочинку людей – лавок або альтанок. Сімейства касатикових з ірисових.

Мюріел вражає своєю елегантністю: тоненький стебло і витончені квітки, що нагадують зірку діаметром в 10 см.у нашій місцевості найпопулярнішою вважається ацидантера двоколірна, квітуча білими пелюстками з темною цяткою в центрі (демонструється на фото). Вирощується як однорічник. Її висота може досягати 120 см в природному середовищі.

Її батьківщина – ефіопія, але, незважаючи на це, пристосуватися може до менш підходящих умов, які характеризують зони помірного клімату – її вирощування стає заняттям неважким.

Види ацидантери

Багато з видів ще не є культурними. Крім двоколірної існують і інші сорти:

  • тропічна-суцвіття 5-6 квіточок з двох сторін. Тон її квітки-білий з яскраво-рожевим плямою.
  • короткотрубчатая-трубка, на якій знаходяться пурпурні квіти – коротка. Некультурна рослина.
  • біла-колір відповідає назві, сильний запах.
  • капська-червоні прожилки на білому.
  • фуркада-біло-рожеві, не культура.
  • злаколиста-білі квітки з пурпуровим відтінком, невідома в культурі.
  • мюріел-батьківщина-капський півострів. Білий колір з ліловими прожилками, в зіві – зелена пляма.
  • малоквіткова-маленького розміру, листя-тонкі, 2 квітки. Червоно-білий тон.
  • широколепестная-три квіточки на одній рослині, білих з пурпуровим відтінком.
  • рожево-біла-три квітки рожевого кольору з білою плямою (фото).
  • трубчаста-трубка довга і чотири квіточки.

Ацидантера вирощування і догляд в домашніх умовах. Ацидантера - гостра квітка

Як вибрати ділянку для висадки ацидантери

Перед її посадкою потрібно перекопати місце, яке ви вибрали, вносячи при цьому добрива: органічні, мінеральні.

Посадковий матеріал: як підготувати

Є два способи розмноження рослини з подальшою посадкою у відкритому грунті:

  1. бульбоцибулинами-перед висадкою потрібно викопувати і сортувати, вибираючи тільки найміцніші і дозрілі: кругленькі, діаметр 3-7 см, кольору молока, в висохлої оболонці золотистого тону (як на фото). Коли збираєтеся проводити процедуру, то за пару годин потурбуйтеся про замочуванні її цибулини в розчині марганцівки.
  2. насінням — не дуже популярний у квітникарів, адже знайти хороший матеріал — завдання не з легких. Та й виростити її з насіння занадто тривале заняття-вона зацвіте тільки року через два-три після висадки.

Ацидантера вирощування і догляд в домашніх умовах. Ацидантера - гостра квітка

Висадка

  • грунт розпушують, розбиваючи грудки, слідом — сильно зволожують.
  • відстань між цибулинами має бути не менше 15-20 см.глибина її зариття – для середніх 6-8 см, для великих 10 см.
  • на місці висадки потрібно додати торф або гній, який перепрів. Необхідно для зниження випарів води, запобігання швидкого проростання бур’янів.
  • якщо хочете прискорити процес-накрийте грядку плівкою, створюючи ефект парника. Коли почне з’являтися зелень-укриття знімайте.

Цвітіння мюріел припадає на середину липня-вересня. Але, рослина любить світло і тепло, тому тривала відсутність одного з факторів може стати причиною затримки або відсутності квітів.

Цього можна уникнути, якщо зробити її підрощування в домашніх умовах. Початок весни — 3-4 цибулини поміщають в вазон 12-15 см в діаметрі. Містять в теплому і світлому місці, дотримуючись правил поливу. Після відбувається викопування і перенесення в грунт — кінець травня – тоді квітка виросте здоровим, термін цвітіння збільшиться.

Ацидантера-посадка і догляд – справа хоч не складна, але вимагає достатню кількість часу, уваги.

Догляд: особливості

Слід дотримуватися кількох простих правил, тоді ваша рослина буде виглядати здоровим і прекрасним:

Ацидантера вирощування і догляд в домашніх умовах. Ацидантера - гостра квітка

Підготовка до зими

Пізньої осені або взимку, коли настають заморозки, цибулини слід викопувати для закладки на зберігання. Взимку у відкритому грунті можуть зберегтися тільки великі екземпляри-під накриттям з сухого листя, проте можливість того, що вони зіпсуються, велика.

Маленькі і середні цибулини ацидантери позбавляють від коренів, залишають на зберігання – 3-4 тижні в сухому, теплому, добре провітрюваному місці. Оптимальний температурний режим: +10° c- + 15° c. Холод стане причиною відсутності у мюріел цвітіння в подальшому, висока температура-загрожує висиханням. Правильний догляд здатний зберігати цибулину протягом 5 років.

Ацидантера отримала визнання як у досвідчених квітникарів, так і новачків цієї справи. При досить нехитрому і не вимогливому догляді, вона вдячно зацвіте приголомшливою красою, яка будуть радувати око будь-кому, хто тільки зверне свою увагу на витонченість і елегантність цього екземпляра спекотної флори.
Полив, підживлення, легке розпушування – основні агротехнічні заходи.

  • доросла бульбоцибулина живе не більше 5-ти років, тому важливо постійно підрощувати «діток», омолоджуючи і збільшуючи таким чином посадковий матеріал.
  • Ацидантера вирощування і догляд в домашніх умовах. Ацидантера - гостра квітка

    різновиди ацидантери

    • у культурі найбільш поширеним різновидом є ацидантера двоколірна. Рослина утворює білі, великі квітки (до 12 см) з вишневим або фіолетовим плямою по центру.

    Ацидантера вирощування і догляд в домашніх умовах. Ацидантера - гостра квітка

    • ацидантера тропічна відрізняється двосторонніми суцвіттями, що складаються з 5-6 біло-малинових квіток. У висоту досягає 130 см, листя ребристі, темно зеленого кольору.

    Ацидантера вирощування і догляд в домашніх умовах. Ацидантера - гостра квітка

    • ацидантера короткотрубчаста-дикорослий вид, що характеризується пурпуровими квітками на короткій ніжці (трубочці).

    Ацидантера вирощування і догляд в домашніх умовах. Ацидантера - гостра квітка

    • ацидантера біла рясніє запашними суцвіттями білосніжних тонів. Тонкий прямостоячий стебло ацидантери вайт лише підкреслює вишуканість рослини.

    Ацидантера вирощування і догляд в домашніх умовах. Ацидантера - гостра квітка

    • ацидантера фуркада має невисокий витончений стебло і незначне (1-2) кількість ніжно рожевих квіток.

    Ацидантера вирощування і догляд в домашніх умовах. Ацидантера - гостра квітка

    • ацидантера капська виділяється ефектними квітками кремового, з червоними прожилками, квітками. Ефектно виглядає в посадках групами.

    Ацидантера вирощування і догляд в домашніх умовах. Ацидантера - гостра квітка

    • ацидантера злаколиста отримала свою назву завдяки тонким, схожим на злакові культури, листю. Пониклі тонкі квітконоси» несуть » пурпурно-білосніжні суцвіття.

    Ацидантера вирощування і догляд в домашніх умовах. Ацидантера - гостра квітка

    ацидантера, особливості посадки

    • світло і теплолюбну культуру, ацидантеру, краще висаджувати на сонячних, відкритих, захищених від вітру, ділянках. Підходить також незначна півтінь. У тіні ця квіткова культура навряд чи зможе «порадувати» цвітінням. Сильні поривчасті вітри можуть обламати тонкі стебла і квітконоси.
    • грунт для бульбоцибулин підходить легка, родюча, з хорошим дренажним шаром і слабокислою реакцією середовища. Краще завчасно підготувати ділянку під посадку, перекопавши його разом з внесенням органічних і мінеральних добрив. Що стосується дренажу, то, чим нижче знаходиться ділянка, тим більший повинен бути дренажний шар. В умовах застою вологи, високі ризики загнивання цибулин.
    • посадка цибулин ацидантери здійснюється пізньою весною, коли грунт добре прогрівся, а поворотні заморозки залишилися «далеко позаду».
    • перед посадкою слід відсортувати всі бульбоцибулини за розміром, а підгнилі або зіпсовані екземпляри — видалити. Здорова цибулина в нормі має молочний забарвлення, а покриває її оболонка – суха, світло-коричневого кольору. Цибулини дістають з місця сховища приблизно за 2 тижні, щоб вони прогрілися і «прокинулися» в теплому місці.
    • безпосередньо перед висадкою цибулини замочують в слабкому розчині марганцівки, оберігаючи таким чином від небажаних хвороб або шкідників.
    • висаджують рослину в готельні ямки або рядки, в разі групових посадок.

    Ацидантера вирощування і догляд в домашніх умовах. Ацидантера - гостра квітка

    • глибина загортання бульбоцибулин в грунт становить близько 8-12 см. Інтервал між рослинами становить від 10 до 20 см, в залежності від розмірів цибулин. «діток» поглиблюють в грунт на відстань з розрахунку не більше двох діаметрів її цибулини.
    • у посадочні лунки, для поліпшення якісного складу грунту, можна додати жменю піску і торфу, а після посадки обов’язково полити.

    Ацидантера вирощування і догляд в домашніх умовах. Ацидантера - гостра квітка

    • багато садівники попередньо (до посадки) пророщують цибулини. Цей прийом дає можливість забезпечити більш раннє і рясне цвітіння ацидантери. Особливо це актуально для середньої смуги росії, з пізньою затяжною весною, дощовим літом і ранніми холодами. Для цього бульбоцибулини висаджують ранньою весною в кімнатні горщики або спеціальний контейнер, забезпечуючи тепло, світло і регулярний полив. З огляду на, що це тимчасове місце зростання, цибулини закладають в грунт неглибоко, до 5 см.проклюнулися і пророслі цибулини потім висаджують у відкритий грунт на постійне місце. Садівники відзначають більш високу витривалість таких рослин в порівнянні з зазвичай висадженими екземплярами.

    Ацидантера вирощування і догляд в домашніх умовах. Ацидантера - гостра квітка
    Ацидантера вирощування і догляд в домашніх умовах. Ацидантера - гостра квітка

    ацидантера, догляд за рослиною

    Ацидантера-невибаглива рослина, що не вимагає особливо складного за собою догляду. Звичайні агротехнічні заходи (полив, розпушування, підживлення, боротьба зі шкідниками) забезпечують оптимальний розвиток бульбоцибулинної культури.

    Особливе значення для багатолітника грає обрізка, своєчасне витяг з грунту і подальше правильне зберігання цибулин.

    полив ацидантери

    • полив повинен бути помірним, але регулярним. Культура погано переносить як посуху, так і застій вологи. Посуха негативно позначається на розвитку і цвітінні культури, а надлишок вологи може привести до загнивання кореневої системи. За зовнішніми ознаками, земля, де росте ацидантера, повинна бути завжди зволоженою.
    • у період цвітіння і після нього полив скорочують.

    Ацидантера вирощування і догляд в домашніх умовах. Ацидантера - гостра квітка

    розпушування ацидантери

    • після поливу, грунт необхідно постійно рихлити.
    • при появі бур’яну, її своєчасно видаляють з ділянки.
    • мульчування прикореневої зони не тільки запобіжить появі бур’янів, але і забезпечить збереження вологи. Як мульчі можна використовувати торф, перегній, тирса, скошену траву. Шар мульчі не допускає утворення сухої кірки, що перешкоджає аерації грунту.

    підживлення ацидантери

    • будь-яка рослина чуйне на внесення добрив. Не виняток і ацидантера, запаси цибулини якої, у міру розвитку квітки, швидко вичерпуються.
    • підгодовувати рослину потрібно своєчасно, кілька разів за весь період вегетації: під час посадки, в період активного росту, нарощування зеленої маси і безпосередньо перед цвітінням (на етапі бутонізації).
    • у період посадки, для підгодівлі вносяться, як правило, органічні і мінеральні добрива, в процесі росту використовуються мінеральні комплекси. Причому, для нарощування зелені вносяться азотовмісні добрива, а в період бутонізації – фосфорно — калійні комплекси.
    • внесення добрив краще поєднувати з поливом рослини.

    обрізка ацидантери

    • відцвілі квітконоси необхідно зрізати в міру в’янення останнього суцвіття. Це дозволить зберегти більш сильними і життєздатними бульбоцибулини.
    • після обрізки, восени, на рослині залишаються тільки нижнє листя, необхідні для повноцінного визрівання бульбоцибулин.

    Домашніх умовах.

  • посадка і догляд ацидантера у відкритому грунті має ряд особливостей, дотримання яких дозволить не один рік успішно вирощувати цю витончену культуру на своїй ділянці.
  • Ацидантера вирощування і догляд в домашніх умовах. Ацидантера - гостра квітка

    ацидантера, фото

    Ацидантера вирощування і догляд в домашніх умовах. Ацидантера - гостра квітка
    Ацидантера вирощування і догляд в домашніх умовах. Ацидантера - гостра квітка
    Ацидантера вирощування і догляд в домашніх умовах. Ацидантера - гостра квітка
    Ацидантера вирощування і догляд в домашніх умовах. Ацидантера - гостра квітка
    Ацидантера вирощування і догляд в домашніх умовах. Ацидантера - гостра квітка
    Ацидантера вирощування і догляд в домашніх умовах. Ацидантера - гостра квітка
    Ацидантера вирощування і догляд в домашніх умовах. Ацидантера - гостра квітка
    Ацидантера вирощування і догляд в домашніх умовах. Ацидантера - гостра квітка
    Ацидантера вирощування і догляд в домашніх умовах. Ацидантера - гостра квітка
    Ацидантера вирощування і догляд в домашніх умовах. Ацидантера - гостра квітка
    Ацидантера вирощування і догляд в домашніх умовах. Ацидантера - гостра квітка

    відео « » ацидантера, посадка і догляд»