І знову ремонт об’єктива. На столі фотоапарат olympus c-5000

36

На столі чергове замовлення. Фотоапарат olympus c — 5000 і знову двадцять п’ять, не працює об’єктив.з особливостей даного агрегату, що я бачу. Хороший акумулятор. Є видошукач, це ще один плюс. При зйомках на яскравому сонці погано видно зображення на дисплеї, в цьому випадку видошукач виручає.

З технічних характеристик, небагато. Для загального розвитку.триразовий оптичний зум. Фокусна відстань 38-114 мм. Цікава технічна особливість, мінімальна відстань при зйомці в режимі макро 0.04 м. Максимальний обсяг підтримуваної для карти пам’яті 32 мегабайти. І на солодке-формати зображення jpeg, а також tiff! правда «сирих » зображень вміститься на карті буквально кілька штук.як доповнення в режимі збільшення користувальницьких функції-пульт управління.

Матриця вельми не погана в 5.4 мільйона пікселів.і до речі, на камеру можна встановити зовнішній спалах, про таку функцію говорить «гарячий черевик» на верхній панелі корпусу.

Потрібно починати ремонт. Приготував інструменти.пінцети з викруткою.розмикач.разряжатель.аїр-памп.

Перед початком ремонту уважно оглядаю апарат. Корпус без слідів удару і подряпин. Дивлюся в бланк прийому, там теж нічого кримінального не написано. Це до речі стандартна процедура. Чи позначені всі тріщини і відколи на корпусі, інакше при видачі клієнту можуть бути проблеми.

І не тому, що клієнт «така редиска», він міг просто забути, як в точності виглядає його власність.пам’ятаю в момент видачі, клієнтка влаштувала страшний скандал, коли виявила невелику подряпину на кришці улюбленого ноутбука. Довелося мені як «фахівця з аерографії» виводити подряпинку за допомогою полірувальної пасти для автомобілів 3м. Ситуація звичайно двояка, або правда подряпав інженер по ремонту. Може вона була, пропустили приймальники і не написали в накладній.тому кожне замовлення дуже уважно оглядаю.і так відволікся трохи.

Акумулятор клієнт не надав. У мене є досить багато адаптерів під різні моделі. Деякі прийшли з інструментами при авторизації на різні бренди. Трохи виготовив самостійно з непотрібних акумуляторів.підключаюся до блоку живлення, чекаю кнопочку «старт». Об’єктив смикається і зупиняється, ампери стрибають до 2х і по нулях. Апарат відключається.

Знову розбирати все дощенту. Ну … Не перший раз.де моя улюблена отверточка, починаю відкручувати болтики кріплення фронтальної і задньої панелі корпусу.бічні і вгорі.

Можна рознімати, особливу увагу маленькому контакту у кришки батарейного відсіку.зламати його»як давить обосвальт».

Гвинтики викручені можна акуратно, розняти панелі корпусу. Увага на виступи з’єднують ці пластикові деталі.

Відвалилася задня панель, потрібно розімкнути замки шлейфів управління йдуть до кнопочках і дисплею.

Еже один великий роз’єм.

Настала черга роз’ємів на основній платі управління.

Відкручую гвинти кріплення і можна знімати плату.

Для продовження розбирання потрібно зняти «гарячий черевик» з верхньої панелі корпусу. Для початку відгинаю пружину, що фіксує зовнішню спалах. І зрушуючи її назад, знімаю. Під пружинкою гвинти кріплення черевика до корпусу. Іноді виникає неконтакт в цьому вузлі, тому, що слабшають гвинти його кріплення, і зовнішня спалах не працює. Це можна виправити самому, досить зняти пружинку і затягнути болтики.

Пробираюся до об’єктива, він закріплений на фронтальній панелі корпусу. Відкручую гвинти кріплення і роз’єдную блок накладних контактів шлейфів управління.цей цікавий вузол перекочував у олімпуса з аналогових (плівкових) апаратів.

Розмикаю шлейф живлення, викручую болтики.

Ще парочка шлейфів і можна витягувати об’єктив і блок спалаху. Заодно розряджаю конденсатор.

Знімаю фронтальну плату. Все, корпус весь випотрошений, об’єктив знятий.

Оглядаю об’єктив з усіх боків, пошкоджень не бачу. Подаю харчування на мотор, не рухається. Може, пощастило, накрилися шестерінки редуктора і не потрібно розбирати об’єктив.

Роз’єдную шлейфи управління і розкриваю планетарний (!), редуктор висування об’єктива. Цей вузол теж перекочував і аналогового апарату олімпус 100. Досада, редуктор цілий. А як хотілося відбутися малою кров’ю, переставив блок і ремонт закінчено.

Доведеться розбирати далі. Відкручую гвинтики кріплення видошукача.

Видошукач влаштований механічно просто, всередині корпусу але напрямним ковзають дві пластикові лінзи, впираючись повідками в «рейки» на об’єктиві. І просто механічно збільшують і зменшують зображення.

Знімаю плівку притискає шлейфи за допомогою фена для волосся. Потім все акуратно розклеюю, розкручую блок притискних контактів.

Можна братися за демонтаж матриці, знімаю притискні пластини оптопар, викручую болтики кріплення і матриці знята. Розміщую її в коробочку для захисту від пилу. Хоча все одно при установці доведеться поглядати під мікроскопом на наявність пилинок.

Розбирання триває, знімаю перший кріпильний барель об’єктива, встановлений на досить великих гвинтах кріплення.

Витягую опору шлейфів управління блоком діафрагми і затвора. До цієї залізяку вони приклеєні на подвійний скотч і ще склеєні між собою, діяти потрібно дуже обережно.

Знімається задня кришка об’єктива з елементами управління і виконавчими механізмами приводу автофокусу.

Залишилися тільки внутрішні барелі об’єктива. Пробую обережно провернути руками, не рухається нічого. Потрібно розбирати далі.

Встановлюю елементи об’єктива в нульове положення. Це потрібно для вилучення металевих пінів. В цьому випадку доводиться застосовувати тонкогубці.

Опускаю барелі вниз і знімаю другий. Обережно потрібно поводитися зі шлейфами управління.

На черзі наступний барель. І нарешті, знайшов зламаний елемент. Але для його ремонту все одно потрібно розібрати далі. Потім вже склеїти циакрином і заплавити жалом паяльника.

Витягую блок затвора і діафрагми.

Ага, останній барель не витягується. Дуже обережно, як мінер, провертаючи і розгойдуючи конструкцію, все-таки розліпив детальки. Ще одна несправність, один з пінів випав і застряг між стінками циліндрів. Витягаю його пінцетом. Тепер все на місці. Вставляю його в отвір і збираю назад перші два бареля.

Несправності знайшов в самому низу об’єктива.