Нітрат магнію. Нітрат магнію або магнієва селітра: застосування добрива, формула, склад добриво нітрат магнію інструкція із застосування

104

Магній-найважливіший елемент програми живлення рослин і служить структурним компонентом рослинних тканин, будучи центральним атомом молекули хлорофілу.

Він необхідний для швидкого протікання ростових процесів, ділення клітин, підтримки рівня білків, побудови пектинових речовин клітинних стінок, а також впливає на засвоєння фосфору.

При нестачі магнію виникає міжжилковий хлороз, некроз нижніх старого листя, слабкий розвиток плодів і внаслідок – низький урожай. Надлишок же магнію може знизити засвоєння ca, k, і mn.

Рослини ростуть на кислих грунтах, часто мають приховані або виражені симптоми дефіциту магнію в результаті погіршення поглинання цього іона в кислому середовищі.

Не дорогим джерелом магнію служить доломітове борошно (caco3+ mgco3), яка подщелачивает кисле середовище і дає можливість поглинати рослині магній в доступній формі. У більшості ж районів україни ґрунт має нейтральну реакцію або лужну і використання доломітового борошна на таких ґрунтах може призвести до підвищення рівня ph.

Ефект від застосування будь-яких добрив залежить від форми або фізичного, або хімічного складу добрива. У разі магнію, форма, в якій знаходиться цей елемент, є ключовим фактором, особливо при внесенні під корінь.

Водорозчинні форми, такі як сульфат магнію (кизерит), калімагнезія, нітрат магнію (магнієва селітра), здатні досить швидко підняти рівень магнію в грунті, тоді як водонерозчинним форма оксиду магнію (навіть доломітової борошні) потрібен час для вивільнення елемента в доступну форму.

Для листового підживлення використовують сульфат магнію (mgo – 16%, s – 13% і нітрат магнію (mgo – 16%, n – 11%). Сульфат магнію часто використовуються для підживлення технічних культур, вимогливих до сірки, таких як ріпак, цукровий буряк, хміль в концентрації 1 — 2 % (1 – 2 кг/100 л води). На овочевих же культурах сульфат магнію може викликати опіки.

Нітрат магнію-найкраща форма для позакореневих підживлень овочевих і плодово-ягідних культур. Застосування нітрату магнію через системи крапельного зрошення дозволяє дещо зменшити застосування азотних добрив, таких як карбоніт і аміачна селітра.

Позакореневе підживлення виконується з тижневим інтервалом в концентрації 0,1 % в умовах закритого грунту і 1-2% в умовах відкритого грунту.

Помідори дають високі врожаї тільки при грамотному догляді, невід’ємною частиною якого є своєчасне внесення добрив.

Розсада томатів потребує постійного надходження не тільки головних елементів, але і певних мікроелементів, серед яких магній займає особливу позицію.

Як виявити недолік і вчасно врятувати рослину? давайте розбиремося разом.

магній протягом усього сезону бере активну участь в процесі фотосинтезу рослин і входить до складу молекули хлорофілу.

Також даний мікроелемент забезпечує правильний обмін речовин кущів помідорів, допомагаючи засвоюватися калію, фосфору і азоту .

Під час плодоношення і наливу томатів достатня кількість магнію покращує смакові характеристики врожаю (сприяє накопиченню цукрів). Оскільки магній відіграє важливу роль у розвитку рослин, необхідно його періодично вносити в грунт навіть від відсутності симптомів дефіциту.

ознаки нестачі з фото

Помідорам властиво реагувати на брак в грунті того чи іншого речовини. У разі дефіциту магнію їх листові пластини від країв починають скручуються вгору, а поверхня листа жовтіє між жилками.

Прояв симптомів магнієвого голодування томатів починається на нижніх листках кущів, з часом уражаються листя середнього ярусу.

Нижче ви можете подивитися фотографії рослин, яким в тій чи іншій мірі не вистачає цього елемента.

Нітрат магнію. Нітрат магнію або магнієва селітра: застосування добрива, формула, склад добриво нітрат магнію інструкція із застосування

Нітрат магнію. Нітрат магнію або магнієва селітра: застосування добрива, формула, склад добриво нітрат магнію інструкція із застосування

Нітрат магнію. Нітрат магнію або магнієва селітра: застосування добрива, формула, склад добриво нітрат магнію інструкція із застосування

Нітрат магнію. Нітрат магнію або магнієва селітра: застосування добрива, формула, склад добриво нітрат магнію інструкція із застосування

Ваші томати явно виглядають не здоровими, але ознаки відрізняються від тих, що на фото? тоді рекомендуємо вам ознайомитися з нашим матеріалом о . Там наводиться довідкова таблиця, яка допоможе вам дізнатися, якої речовини не вистачає рослинам.

чим підгодувати в разі нестачі

Найбільш часто для усунення нестачі магнію садівники вносять мінеральні добрива з високим його вмістом.

добрива з цим мікроелементом

Нітрат магнію. Нітрат магнію або магнієва селітра: застосування добрива, формула, склад добриво нітрат магнію інструкція із застосуваннясульфат магнію (магній сірчанокислий) . Являє собою поєднання магнію (17%) і сірки (13%).

Магній сірчанокислий використовується на будь-яких видах грунтів, крім кислих. Ефективність його застосування підтверджується навіть на піщаних грунтах, з яких швидко вимиваються всі елементи.

Добриво можна вносити під весняну перекопування гряд, а також в якості підгодівлі: кореневих – 30 г сульфату магнію на відро води, і позакореневих – 15 г на ту ж кількість води. Необхідно строго дотримуватися дозування, інакше рослини можуть отримати листові опіки.

Нітрат магнію (магнієва селітра) . Складається з азоту і магнію. Таку селітру застосовують при гострому дефіциті магнію – вона сприяє швидкому надходженню необхідного мікроелемента і нарощування зеленої маси.

Найбільш ефективне застосування селітри на нейтральних грунтах.

Для обприскування розводять 20 г добрива на відро води, для кореневих підгодівлі – 10 г на відро води. Між підгодівлею потрібно робити перерву в два тижні. За два тижні до збору врожаю їх припиняють.

Часто городники застосовують ще одне добриво — «маг-бор», воно особливо ефективно в поєднанні з іншими добривами.

готові мінеральні підгодівлі

Калімагнезія. вміст магнію в добриві-10%, крім того присутній сірка і калій. При нестачі магнієвого харчування у томатів проводять обприскування кущів розчином калімага з розрахунку 20 г на відро води. Недоліком добрива є вміст хлору (1-3%), до якого томати дуже чутливі.

органічні підгодівлі

Деякі органічні добрива характеризуються підвищеним вмістом магнію, саме ними можна підгодувати томати при нестачі цього мікроелемента.

Нітрат магнію. Нітрат магнію або магнієва селітра: застосування добрива, формула, склад добриво нітрат магнію інструкція із застосуваннядоломітове борошно. містить велику кількість магнію-40%.

Вноситься перед посадкою помідорів для добрива і розкислення грунту.

При магнієвому голодуванні кущі можна пролити так званим доломітовим молоком – розчином борошна у воді, взятих в пропорції 1:10.

Курячий послід. вміст магнію в ньому становить 0,8%. У гранульованому вигляді його додають перед посадкою помідорів в грунт, а в якості підгодівлі використовують настій курячого посліду.

На стадії бутонізації проводять підгодівлю: розводять курячий послід у воді в пропорції 1:50, залишають бродити протягом двох тижнів, а потім отриманий концентрат додають у воду в співвідношенні 1:20 відповідно.

Полив проводять під корінь, витрата робочого розчину становить 0,5/кущ.

Зола. до складу золи входить три важливих сполуки магнію-силікат, сульфат, карбонат. Для поливу кущів томатів під корінь можна використовувати розчин золи, просто вносячи 100 г речовини на відро води.

Для обприскування золу і воду беруть в рівних частинах і кип’ятять протягом 0,5 ч.концентрат потрібно розвести з воді в пропорції 1:3, додати трохи господарського мила і настоювати протягом доби.

Нестача харчування у томатів — досить часте явище. Про головні симптоми нестачі інших мікроелементів — , читайте в матеріалах за посиланнями.

як вносити добриво

Нітрат магнію. Нітрат магнію або магнієва селітра: застосування добрива, формула, склад добриво нітрат магнію інструкція із застосуванняяк правильно заповнити дефіцит цієї речовини? магній легко засвоюється томатами в рідкому вигляді.

При сухому внесенні мікроелемента його дію доведеться активізувати частими поливами.

Тому садівники завжди готують розчини магнийсодержащих добрив і вносять їх під корінь або розпилюють по поверхні кущів.

Кореневий метод

Для того щоб провести кореневу підгодівлю, що містить магній, без шкоди для помідорів, необхідно врахувати кілька нюансів.

  1. необхідну кількість добрива розводять в теплій воді (її температура повинна бути не нижче +25 0 с).
  2. акуратно, намагаючись не потрапити на надземну частину куща, розчин вливають в прикореневу зону томата. Для цього рекомендується зняти з лійки розсіювач.

І хоча надійшов в грунт елемент буде всмоктуватися рослиною значно довше, ніж при попаданні його на листя, для помідорів проводять переважно кореневі підгодівлі.

позакореневий метод

Нітрат магнію. Нітрат магнію або магнієва селітра: застосування добрива, формула, склад добриво нітрат магнію інструкція із застосуванняобприскування добривами з магнієм відрізняються хорошою ефективністю: мікроелемент засвоюється набагато швидше, тому при яскраво вираженому магнієвому голодуванні рекомендуєтьсяБез шкоди для рослин.

Нітрат магнію

Для картоплі і коренеплодів 1 ч.л. На 10 літрів води,для овочів 0,5 ч. Л. На 10 л.

Для сільського господарства. Сторінки 411-412.

Магній сірчанокислий/епсоліт/

Під картоплю 1 раз в 3-4 тижні розчином 1,5-2% під час вегетації. Швидко ліквідує недолік манія в листі.

Виробники

(лз), магній сірчанокислий 7-водний (сульфат магнію)

(лз), магній сірчанокислий технічний

Ват » буйський хімічний завод»

(лз), магній сірчанокислий 7-водний (магнієве добриво)

Ват «хімічний завод ім. Л. Я. Карпова »

Різне

1. Фосфор скорочує вегетаційний період.

2. Суперфосфат містить гіпс, який служить джерелом сірки.

3.сульфат сірчанокислий амоній слабо вимивається з грунту.

4.фосфору потрібно цинк,калію-бор, азоту-мідь і марганець.

5. Після вапна-бор і марганець.

6. Коров’ячий гній сприяє засоленню грунту. На глинистих не застосовують.

7.на глинистих ґрунтах ефективна азофоска восени.

8. Зелене добриво-живокіст,полин,кульбаба, кропива, ромашка,. Пластикова бочка, вода, кожен день заважати. Щоб не пахло додати жменю пилоподібного кремнезему. Через 2 тижні процідити 1 літр розчину на 10 л.не годиться для квасолі,гороху,цибулі.

9. Нітратний азот може накопичуватися у великих кількостях, не викликаючи їх отруєння. При поливах легко вимивається з грунту.негативно впливає на здоров’я людей.

10. Амонійний азот у великих кількостях призводить до смерті рослин. Він не вимивається з грунту. Вносити навесні і влітку.

11.хлорид амонію засолення грунтового субстрату.

12.сульфат амонію 1 раз в період вегетації для усунення нестачі сірки. Не можна використовувати для позакореневих підгодівлі.

Нітрати

Найбільша кількість міститься в листових овочах,кольрабі і буряку.

Найчастіше це пов’язано з надмірному використанні азотовмісних добрива,включаючи гній,особливо при нестачі води.так, нітратів накопичується значно більше при використанні аміачної або натрієвої селітри, ніж при внесенні сульфату амонію або сечовини.

Зменшити вміст нітратів допомагає внесення мікроелементів,якщо їх не вистачає в грунті,як молібден і бор.

» золоті ради тімірязєвської академії.присадибне господарство. Овочівництво»

«золоті ради тімірязєвської академії.присадибне господарство. Освоєння дачної ділянки.»

серія повідомлень »

Магній азотнокислий (магнієва селітра)

Азотно-магнієве повністю водорозчинне добриво.

Застосовується при поливі і для некореневих підгодівлі в теплицях і відкритому грунті.

Найменування показників:

Хімічна формула mg(no3)2 * 6н 2 о

Показник активності водневих іонів, (рн) 5,5 — 6,5

Масова частка магнію (mgo), % 15,7

Масова частка нітратного азоту (n-no3), % 10,9

Магнієва селітра містить необхідні рослинам магній і азот в нітратній формі, стимулюючі фотосинтез в рослинах:

● не містить небажаних домішок і нерозчинного осаду;

● сумісна з іншими добривами;

● зручна у використанні;

● кращий джерело магнію на гідропоніці;

● на відміну від сульфату магнію може використовуватися спільно з кальцієвою селітрою.

Культура

Дози застосування

Спосіб, час, особливості застосування препарату

Всі культури в захищеному грунті.

Концентрація маточного розчину 20%.

Концентрація робочого розчину 0,5 – 1,0 г/л.

При краплинному зрошенні.

Овочі у відкритому і захищеному грунті.

1 – 3 кг на 100 л.води.

Витрата води 1000 л/га

Листова підгодівля.

Періодичність підгодівлі 10-14 днів.

Магнієва селітра особливо ефективна на грунтах, де спостерігаються ознаки магнієвого голодування. Її застосування задовольняє потребу рослин в магнії в період всієї вегетації.