article 766

181

Це новітня технологія, що демонструє прекрасні результати в порівнянні з іншими способами утеплення дерев’яних і брусових будинків. Але замовляти таку послугу важливо тільки у кваліфікованих майстрів, адже будь-які незначні або масштабні помилки можуть зіпсувати все.

Шви в дерев’яному будинку і герметики для їх ізоляції

Якісні акрилові герметики, представлені декількома виробниками, ідеально підходять для роботи зі зрубом. Такий матеріал для утеплення швів не містить шкідливих речовин. Завдяки своїй еластичності герметик миттєво маскує тріщини, шви і відколи. Він стійкий до ультрафіолетових променів і негативних дратівливим природним факторам. Теплий шов для дерев’яного будинку не лопається при усадці будівлі, що важливо для нерухомості, яка розташована на м’якому грунті. Наносять герметик тільки після попередніх антисептичних робіт.

компанія «майстер шов» працює з декількома і самими якісними герметиками. До уваги клієнтів утеплення швів двома основними типами ізолюючого матеріалу:

  • «акцент»» герметизація швів будинку таким матеріалом для дерева здійснюється легко. Продукт розроблений для довготривалої маскування щілин і тріщин на деревині. А також для утеплення та ізоляції швів між дерев’яними брусами.
  • «remmers». Такий герметик має високий рівень пружності та еластичності. Допускається подальше фарбування теплих швів. Він стійкий до зовнішніх дратівливим факторам, в тому числі і до несприятливих погодних умов.

Герметизація швів зрубу в нашій компанії здійснюється за максимально короткий термін. Компанія «майстер шов» пропонує кращі ціни, високий сервіс обслуговування і гарантії якості. Фірма працює не перший рік і тому пропонує тільки високу якість і безкоштовне консультування на всіх етапах співпраці. Шви в дерев’яному будинку вимагають обробки. Зателефонуйте професіоналам, і позбавте себе від клопоту.

Шнур вилатерм для вашого будинку

При герметизації «теплий шов» також використовується ущільнювальний шнур вілатерм. Виготовляються такі шнури з міцного поліетилену методом спінювання його під тиском. Отримана рідка суміш заливається в спеціальні форми, де застигає і набуває особливу пористу структуру. За своєю міцністю шнур вілатерм займає високі позиції, він здатний витримувати численні стиснення і розтягування. Матеріал вологостійкий і екологічно чистий. Він володіє особливими звуко — і теплоізоляційними властивостями і може застосовуватися в різних сферах будівельної діяльності. Діаметр перетину шнура може бути різним і коливається від 6 і до 80 мм.

Якщо говорити про область застосування шнура вілатерм, то відразу важливо відзначити ізоляцію стиків і швів. Міцний ущільнювач захищає щілини від вологи, що перешкоджає утворенню і проникненню грибка /цвілі. Шнур вілатерм має тривалий експлуатаційний період. Він істотно полегшує монтажні роботи і простий в застосуванні. Фіксується такий шнур за допомогою герметика. Щілину очищають від пилу і бруду, знежирюють. Далі вставляється поліетиленовий шнур і замазується герметизуючим будівельним засобом.

Роль ущільнювального шнура вілатерм в технології «теплий шов»

  • шнур наповнює шов, що економить герметик;
  • додатково теплоізолює споруду;
  • служить прокладкою між деревом і герметиком. При відсутності шнура, якщо дерево почне вести, весь шов прийде в непридатність. А при наявності шнура вилатерм, герметик буде кріпитися на шнур і стосуватися колод тільки в двох точках.

Якщо порівнювати класичну конопатку і герметизацію «теплий шов», то другий спосіб, безумовно, демонструє кращі результати.

Порівняння герметизації «теплий шов» і конопатки. Плюси і мінуси.

Герметизація «теплий шов»

Конопатка

Шви дерев’яного будинку взимку обробляються за унікальною технологією. Зовні будівлі встановлюються дерев’яні ліси, вся конструкція зашивається плівкою. Утворюється як би додаткова тимчасова кімната, де майстрами за допомогою спеціального обладнання створюється сприятливі температурні умови для роботи. Така герметизація швів дерев’яних будинків довговічна і безпечна.

Довіряйте справу професіоналам. Вибирайте для свого будинку теплий шов, ціна на який сьогодні доступна кожному.

І все було б добре, та «в бочці меду, знайдеться ложка дьогтю» . І екологічний, він, і красивий, і навіть теплий. Але, ось шви…. І правда, шви-слабке місце в дерев’яному будинку. Окремо ми вже говорили . Але, останнім часом все частіше використовується технологія теплий шов для дерев’яних будинків проводиться своїми руками. Яка її роль? ось що кажуть експерти з однієї компанії:

«правильне утеплення зрубу починається з конопатки. герметик їй не заміна, а лише хороше доповнення. Утеплювач повинен бути покладений врівень, покладений валітерм, а після зроблена герметизація . Мета при ізоляції-заповнити всі межвенцовое простір. Але, важливо зробити все правильно. Герметик не повинен контактувати з утеплювачем. Інакше з часом він потріскається »

.

Отже, у нас виникло кілька питань і перший з них: що таке технологія теплий шов?

Звичні методи теплоізоляції швів в дерев’яному будинку мають 3 істотних недоліки:

  • пропускають вологу і комах в приміщення;
  • вимагають регулярної заміни;
  • розтягується птахами.

Як удосконалити утеплювальну системи міжвінцевого простору? для цього і розроблена система»теплий шов».

Суть її в тому, що поверх утеплювача і спеціального шнура на стику колод наноситься спеціальний герметик. Він красиво розгладжується і після фарбування (навіть безбарвної) стає непомітним. Однак, добре захищає шви від продування і вологи.

необхідні матеріали і вибір герметика

Скільки і чого знадобиться для проведення таких робіт своїми руками? з огляду на наведену вище цитату, ми врахуємо, чту початкове утеплення швів вже вироблено. А, значить з матеріалів нам потрібні:

  • акриловий герметик для дерева;
  • теплоізоляційний шнур.

З інструментів:

  • пістолет (ручний, але краще пневматичний);
  • 2 шпателя (маленький — під розмір шва і великий для зручності зняття надлишків з першого);
  • щітка (для зняття надлишків);
  • можливо: губка і пульверизатор (розпилювач води)

«якщо працюєте на великих обсягах (від 200 метрів) використовуйте пневматичний пістолет. Рука буде втомлюватися набагато менше».

Аркадій краснов, «сибірські дерев’яні будинки».

Тепер залишається тільки вибрати герметик. В першу чергу, герметик може продаватися в відрах, зазвичай, по 15-25 кг і тубах по 600 мл.

Як ви, напевно, здогадалися, великими обсягами купувати завжди дешевше.

Як з кока-колою — чим більше пляшка, тим менше ціна літра.

Хоча, використання відер не так зручно в процесі роботи, і, природно, довше.

Герметик також відрізняється за кольором, потрібно вибирати відповідний під фарбування.

  • eurotex;
  • neomid;
  • remmers.

Існують ще безліч варіантів, але більшість людей вибирає одні з трьох перерахованих вище. Як завжди, американські або німецькі за якістю і ціною вище вітчизняних.

Вартість

Як вже сказали, туба дорожче. Однієї туби 600 мл вистачає, в середньому на 4-6 погонних метрів. Залежить, це, звичайно, від товщини і нерівності шва, а також досвіду обробника. Вартість туби німецького remmers наприклад, становить 430 рублів. В такому випадку, при найкращому розкладі вартість 1 метра шва складе 72 рубля. відро євротекс 25 кг коштує приблизно 7300 рублів при використанні такого герметика вартість одного метра складе 28 рублів.

До слова, теплий шов для дерев’яного будинку можна замовити у підрядника. Однак, ціна такої послуги обійдеться вже в 150-170 рублів за погонний метр. За день, початківець фахівець може зробити 50-200 метрів. (багато що залежить від величини/рівності швів і особистих здібностей).

Якщо вирішили наносити самостійно або перевірити майстрів «на вошивість» технологія нанесення герметика описана нижче.

технологія нанесення

Технологія, по суті, складається з 6 основних етапів:

  • укладання теплоізоляційного шнура. Його завдання-заповнити міжвінцевий простір. Використовувати для цього більш дорогого герметика безглуздо, та й заповнити їм простір досить проблематично. Герметик розумно використовувати як верхній, що фіксує шар.

  • нанесення герметика за допомогою пістолета. Для цієї мети туба вставляється в порожнину пістолета (або герметик набирається з відраБезпосередньо). Після цього зрізається носик під 45 градусів, під величину шва. Далі герметик наноситься як монтажна піна. Деякі монтажники використовують скотч, наклеюючи його як обрамлення кордонів шва. Це дозволяє не забруднити брус, і після нанесення зібрати надлишки. Після нанесення скотч майже відразу відклеюється. Однак після набуття досвіду така процедура вам навряд чи знадобиться. Професіонали наносять «теплий шов» без скотча на метраж від 1,5 до 2 м одним проходом і дуже рівно.

  • якщо надлишки герметика потрапили на вінці відразу видаліть їх за допомогою вологого дрантя.
  • змочіть невелику щітку і розладнати з її допомогою шар шва.

  • якщо надлишків дуже багато, для їх зняття можна використовувати невеликий шпатель.

  • тепер залишається тільки пройтися по шву злегка вологою ганчіркою для остаточного вирівнювання.

Деякі використовують для цих цілей губку і розпилювач. В такому випадку шов стає глянцевим.

Кути і переруби

Труднощі, особливо при першому досвіді представляє кути і переруби. Фактично, герметизація таких ділянок проводиться аналогічним способом, як і рівні шви.

  • відміряйте і наріжте заздалегідь шматочки шнура потрібної довжини;
  • укладіть шнур (можна використовувати шпатель або щітку, щоб подоткнуть його);
  • нанесіть герметик;
  • проведіть процедуру вирівнювання, описану вище.

Можна помітити, що в цілому, процес нанесення не особливо складний. Хоча, робити теплий шов для дерев’яних будинків дуже нудна робота. Так що запасайтеся терпінням і / або надійним «російським способом».

Нижче на серії фотографій можна побачити весь процес по кроках.

І відео з покроковою інструкцією:

Faq за технологією

А чи принесе герметик користь, якщо він накладається на вже законопаченние шви?

Звичайно. Відповідь вже була дана спочатку статті. Правильне нанесення теплого шва і передбачає конопатку, укладання валітерма і шнура. Однак, важливо, щоб утеплювач не контактував з герметиком.

Патьоки видаляти відразу після вирівнювання або після висихання?

Щоб не залишилося слідів краще видаляти відразу, але акуратно, щоб не зачепити герметик.
яку вибрати герметизацію, всередині або зовні?

Якщо відповідати коротко, то потрібен і той і інший види. Зовнішня, захистить будинок від вологи, комах і продування. Зовнішня герметизація служить і гідроізоляцією. Однак, захистити шви потрібно і всередині. Наприклад, від вологи, що утворилися в самому приміщенні.

Чи можна наносити в зимовий час?

Це залежить від виду герметика. Наприклад, акцент — 136 можна використовувати при температурі від -10 градусів. Існують і більш «теплолюбні» аналоги.