article 693

442

Черенки. При цьому доросла рослина виросте з держака через два роки. Даний спосіб розмноження не застосовують для ряболисті сортів з жовтими смугами, так як молода рослина в такому випадку не матиме смуг. Виняток становить трьохсмугова сансевієрія з жовтою смугою по краю листа. Необхідно зрізати лист біля основи розетки під гострим кутом біля жовтої смуги і помістити його в блідий розчин марганцівки так, щоб в розчині знаходився тільки жовтий куточок листа. Характерно, що корінець з’являється саме в цій частині листа. Точно під таким же нахилом, як і в розчині, необхідно висадити держак в грунт. Через кілька місяців повинна з’явитися розетка, схожа на материнське рослина. А лист, з якого з’явилася розетка, необхідно видалити гострим ножем.

  • розмноження дітками з повітряних кореневищ-деякі сорти» тещиного язика » дають діток на повітряних кореневищах. Їх потрібно акуратно обрізати гострим ножем, підсушити і висадити. Коріння в цьому випадку повинні утворитися протягом пари місяців
  • розмноження насінням-насіння сіють в тепличку в грунт із суміші дерну, листової землі і піску в співвідношенні 1: 2: 1 відповідно і поміщають в тепле і світле місце. Насіння дають сходи через пару тижнів, а через місяць рослини необхідно розсадити в окремі горщики.
  • Проблеми при вирощуванні » тещиного мови»

    1. загнивання, пожовтіння і відмирання листя. Це наслідок надмірного зволоження рослини. Якщо пошкоджена тільки частина рослини, то слід видалити уражені частини, зрізи присипати активованим вугіллям або сіркою, а рослині змінити горщик.
    2. загнивання шийки в умовах відсутності зайвої вологи може бути викликано переохолодженням. Оптимальною температурою взимку для сансевиерии вважається +12-+14 градусів. А при температурі нижче +5 градусів рослина може загинути.
    3. коричневі плями на листі. Це свідчення перезволоження рослини, полив потрібно проводити рідше.
    4. листя бліді. Значить, недостатньо світла. В такому випадку рослина рекомендується перемістити під пряме освітлення.
    5. краї листя пошкоджені. Це може говорити про нестійкість рослини в горщику або про те, що воно було приморожено. Слід зміцнити вазон, помістивши його в зовнішній контейнер, або ж переставити подалі від вікна.
    6. шкідники. «тещин язик » схильний до пошкодження трипсами, павутинними кліщами, борошнистими червецами.
    • борошнистий червець-з’являються білі плями на нижньому боці листя – шкідник любить поселятися біля основи мечоподібних листя і квітконосів і висмоктувати їх сік, при цьому листя і квітконоси викривляються, жовтіють і опадають. Шкідників збирають вручну, а заражену рослину промивають водою. При сильному ураженні боротьба скрутна, так як червці здатні збиратися на листках і стеблах великими колоніями. В такому випадку показано проведення обробки карбофосом
    • трипси – на нижньому боці листа з’являються білясті сріблясті плями і темно-коричневі точки. Тут можна розглянути дрібних комах з крильцями. Комахи не є дуже небезпечними. Вони перелітають або переповзають з листа на лист, при цьому залишають за собою сріблясті патьоки. Ці шкідники перешкоджають росту рослини, а листя після них знебарвлюються і жовтіють, але найбільше вони шкодять квіткам, викликаючи їх деформацію і поява плям. Боротьба з цим шкідником не дуже складна – не обходимо регулярно зрошувати сансевиерию водою, підвищуючи вологість повітря. При значному ураженні треба проводити обробку актелликом
    • павутинний кліщ-на листках з’являється помітна неозброєним оком павутинка. Листя при цьому починають жовтіти, набувати мармуровий забарвлення і засихати. Це найнебезпечніший шкідник кімнатних рослин, що знаходяться в теплому сухому кліматі, який може вражати практично всі домашні рослини, викликаючи уповільнення їх зростання і розвитку, пожовтіння і опадання листя. Для боротьби з кліщем необхідно регулярно зрошувати уражені частини рослини водою, протирати листя вологою губкою. У разі значного ураження необхідно застосувати актеллік.

    Народні методи боротьби з шкідниками» тещиного язика »

    Знищити перерахованих шкідників допоможе розчин з перської ромашки і зеленого мила. Проводять обробку зараженої рослини цією сумішшю, а через добу обмивають його простою водою. Процедуру рекомендовано проводити, поки шкідники не зникнуть.

    Прикмети, пов’язані з «тещиним мовою»

    «тещин язик» має також безліч народних назв: «щучий хвіст» « «індійський меч«, «зміїна шкіра» «» мова диявола «і це вплинуло на появу різних прикмет і забобонів, найчастіше необгрунтованих, пов’язаних з цією рослиною:

    • рослина пліток-деякі вважають, що» тещин язик» приносить в будинок часті сварки і руйнування сім’ї. Це абсолютна неправда – сансевієрія є відмінним рослиною для зміцнення сім’ї – сварки і з’ясування відносин зникають, повертаються любов і взаєморозуміння
    • енергетика – рослина поглинає негатив – грубість, поганий настрій, гнів і налаштовує на позитивне спілкування, випромінюючи при цьому енергію творчості і спокою
    • позбавлення від недоброзичливців – рослина здатна припинити плітки і відганяти недоброзичливців
    • цвітіння рослини – вважається, що якщо «тещин язик» зацвів взимку – до великого скандалу, пов’язаного з надмірною опікою. Якщо ж цвітіння припало на будь — який інший час року, крім зими, — це добрий знак, який говорить про удачу в нових починаннях.

    Sornyakov.net

    Сансевієрія досить відома рослина. Щучий хвіст, тещин язик, сансев’єра – все це назви однієї рослини, дуже популярного і улюбленого за невибагливість і декоративність. За твердженнями багатьох квітникарів сансев’єра поглинає шкідливе випромінювання комп’ютера, телевізора, береже господаря від нездужань і застуд, допомагає пережити безболісно важкі життєві ситуації і зміну погодних умов. Як бачимо, догляд за сансев’єрою в домашніх умовах є просто щастям – мало рослин, здатних зрівнятися з кількістю добра, яке вони приносять в будинок.
    Догляд за даними представником флори досить простий, сансев’єра невибаглива і не вимоглива. Незважаючи на те, що рослина любить світло, в тіні воно теж відчуває себе цілком нормально.

    Звичайно, видам з більш яскравим забарвленням потрібно більше світла, ніж екземплярам з більш спокійним візерунком листя.

    Особливості догляду за сансев’єрою

    Температура: тещин язик — сансев’єрія) — вельми невибаглива рослина, але не переносить температуру нижче 13° , вважаючи за краще середньорічну 18-27° .

    Освітлення: тещин язик (сансев’єрія) — світлолюбна рослина, віддає перевагу яскравому розсіяному світлу, переносить легку півтінь, але повного затінення не любить. Ряболисті різновиди тещиного мови (сансевьерии) більш світлолюбні і добре відгукуються на прямі сонячні промені. Взимку потрібно світле приміщення. Добре підходить місце на східному, західному і південному вікні. Буде тещин язик (сансев’єрія) рости і на північному вікні, але щоб листя заграли всією строкатістю і яскравістю відтінків потрібно сонце.

    Полив: поливають тещин язик (сансевьерию) помірно з весни до осені — грунті дають просохнути між поливами. Взимку тещин язик (сансевьерию) поливають обмежено приблизно раз в два — три тижні — в залежності від температури змісту щоб не пересохли листя. При поливі, особливо взимку не можна допускати попадання води в центр розетки тещиного язика — це може викликати загнивання.

    Вологість повітря: для сукулентів на зразок тещиного язика вологість повітря несуттєва. Але потрібно протирати листя від пилу.

    Добриво: влітку тещин язик (сансев’єрію) щомісяця підгодовують рідким добривом для кімнатних рослин. Новопересаджений тещин язик починають підгодовувати тільки через шість місяців.

    Пересадка: пересаджують тещин язик (сансевиерию) тільки тоді, коли горщик стане тісний — приблизно через два роки молоді рослини, через три роки старі рослини. Так як коріння у тещиного мови (сансевиерии) більше розростаються в ширину, то горщик для неї повинен бути не дуже глибокий, але широкий.

    Грунт: грунт для тещиного язика (сансевьерии) повинна складатися з — 2 частин дернової землі, 1 частини листової землі і 1 частини піску. Необхідно зробити хороший дренаж.

    Розмноження: тещин язик (сансев’єрія) розмножується частинами кореневища. Можна розмножувати тещин язик також листом і частиною листа. Для розмноження листом беруть старий лист, який можна розрізати на шматки по 4-5 см завдовжки і трохи подвялить на повітрі. Потім лист тещиного язика нижнім кінцем садять в пісок, а після вкорінення пересаджують в горщик із землею. Але при розмноженні тещиного мови листям вони втрачають свій характерний малюнок.

    Шкідники: павутинний кліщ, трипси, борошнистий червець. Шкідників можна вибрати руками, листяСпособів розмноження не підійде. Ділити потрібно тільки листям.

    • зріжте здоровий листочок біля основи під кутом 30 градусів.
    • поставте лист в рожевий розчин марганцю.
    • потім підніміть його таким чином, щоб в розчині марганцю виявився тільки жовтий куточок.
    • звідти з’являться коріння.
    • посадку здійснюйте теж під кутом.
    • коли з’являться паростки, зріжете гострим ножем цей листочок.

    Тещин язик-чи можна тримати вдома

    Сансевієрія корисна для здоров’я людини:

    • вона очищає повітря,
    • оздоровлює його,
    • несе в собі позитивну енергетику.

    Як всі рослини, які ростуть поруч з нами, тещин язик теж цілющий і здатний допомогти нам у вирішенні якихось проблем зі здоров’ям.

    Тещин язик квітка прикмети

    Про квітку тещин язик, народ придумує прикмети, нібито він стає причиною пліток і скандалів. І назва — то у нього підходяще. Гарне рослина тещиним мовою не назвуть.

    Ну наприклад такі:

    Якщо квітка зацвів взимку, чекай біди. Будуть сварки, скандали або неприємності на роботі. У будь-який інший час, цвітіння не несе в собі негативу.

    Оскільки тещин язик цвіте дуже рідко, то якщо його цвітіння збіглося з яким або сімейним подією, на зразок народження дитини, настанням вагітності або підготовкою до весілля, народ починає гадати, до добра або до худу розцвів тещин язик.

    Ще вважається, що якщо в будинку розвести тещин язик, то життя в родині отруять скандали, плітки і сварки.

    За що все це навішали на звичайне рослина — залишається тільки здогадуватися. Дуже вже незвичайної форми листя у цього кімнатної квітки. Ось і виникають асоціації, яким надають статус прикмети. Швидше за все це домисли і забобони.

    А ось те, що тещин язик забирає недобру енергетику, помітили співробітники присутніх установ: лікарень, громадських організацій, клінік, банків. Там, де багато самого різного народу, іноді напруженого і знервованого, кімнатна рослина сансевієрія цвіте пишніше. Немов всю нервову ауру забирає на себе.

    Тому в місцях, куди приходять у свої справах люди, охоче розводять сесієверію. Квітка не вимагає особливого догляду, але прекрасно прикрашає інтер’єр. Особливо мінімалістичний або офіційний, властивий обстановці організацій і холам компаній.

    Немає причин, щоб точно також, заспокійливо, ця квітка не діяв на обстановку будинку. Спробуйте абстрагуватися від негативних прикмет, приписуваних тещиній мові і розвести його у себе вдома. Можливо, все виявиться зовсім не так, як малюють нам забобони?

    Спробуйте поставитися до нього як до суті, вирваному зі звичних і зручних для зростання умов, позалицятися за ним, створіть наближені до природних, догляд і умовах.

    Думається, що у вашій родині щось обов’язково зміниться на краще. Ось і буде грунт для нових прикмет, пов’язаних з тещиним мовою. І вони будуть добрими, ці нові прикмети.

    Webdomovodstvo.ru

    Корисні поради про вирощування тещиного мови в домашніх умовах.

    Красиві, яскраво-зелене листя тещиного язика можна зустріти не тільки в наповнених комфортом і затишком домашніх приміщеннях, але і в офіційних будівлях, і навіть у величезних торгових центрах. Завдяки своїй невибагливості в догляді і легкої приживлюваності рослина знайоме багатьом початківцям і більш досвідченим квітникарям.

    тещин язик-кімнатна квітка: як правильно називається по-науковому, як виглядає, як цвіте?

    sansevieria цвіте

    Найбільш поширені назви: зміїна шкіра, щучий хвіст, леопардова лілія, мова диявола. Латинське ім’я-sansevieria (сансев’єра, сансевієрія).

    • квітка має потужну кореневу систему, що закінчується прикореневими твердими листям.
    • зелена крона витягується більше метра у висоту.
    • в основному листя подовжені, гострої форми, витягнуті вгору.
    • зустрічаються екземпляри з кроною спрямованої в сторони або горизонтально поверхні грунту.
    • листя має різноманітне забарвлення, від насиченого зеленого, до коричневого з різними вкрапленнями: смужками, плямами.
    • деякі види сансев’єр мають легкий восковий наліт, який оберігає їх від випаровування води.
    • цвіте рослина невеликими-зеленувато-білими тичинками, з тонкими пелюстками, зібраними в щільне суцвіття на витягнутому прямому квітконосі. Видає приємний аромат ванілі. Виділяє невеликі крапельки нектару, які в природі приваблюють комах-запилювачів.
    • найоригінальнішим вважається цвітіння у виду рослини» кірка » — красиві плоди у вигляді невеликих ягід, наповнених насінням.
      У домашніх умовах плодоношення є великою рідкістю.

    батьківщина кімнатної квітки тещин язик


    мова диявола у природних умовах коріння появи сансев’єрії йдуть з країн з тропічним і субтропічним кліматом: азія, індія, африка.
    Спека і посуха, властиві природному клімату зростання тещиного мови, зробили його невибагливим і життєстійким.
    Розвивається він однаково спокійно і на рівнинній місцевості, і серед скелястих поверхонь.

    • на батьківщині використовується:
    1. як живий паркан
    2. як ліки в народній медицині
    3. як сировина для виробництва мотузок і тканин
    • в європейських країнах, у наших квітникарів сансевієрія частіше вирощується як домашній квітка, для прикраси інтер’єру.

    кімнатна квітка тещин мова: народні прикмети і забобони, значення квітки

    Рослина володіє величезною позитивною енергетикою.

    Людська чутка стверджує, що:

    1. африканець нейтралізує всю негативну атмосферу в приміщенні. запобігає або згладжує до мінімуму сварки і скандали. У цьому йому допомагають його довгі і гострі листя, які як антени вловлюють і знищують негатив. поява квітки в квартирі сприяє налагодженню відносин в сім’ї.
    2. надає заряд бадьорості і почуття впевненості.
    3. надає допомогу в кар’єрному зростанні.
    4. є хорошим помічником для учнів, покращуючи пам’ять при виконанні домашнього завдання.
    5. сприяє самотнім людям позбутися самотності. Рекомендується завести цю квітку в будинку, щоб зустріти свою половинку.
    6. якщо леопардова лілія зацвіла, то це хороший знак для будь-яких починань.
    7. зимове цвітіння, вважається поганою прикметою. Можливі сварки і нерозуміння з близькими.

    квітка тещин язик: чи можна тримати вдома?


    &1&сансевієрія для дому: користь

    • sansevieria є лідером з виробництва кисню. Його знаходження в будинку робить більш комфортним домашні умови проживання.
    • в офісних приміщеннях, завантажених оргтехнікою, допомагає співробітникам справлятися з стомлюваністю, завдяки своїм властивостям природного фільтра.
    • поглинання негативної енергетики, про яку говорилося вище, є ще одним плюсом для його знаходження в житловому приміщенні.

    тещин мова: корисні властивості

    &1&
    &1&користь щучого хвоста

    1. цінність квітки незаперечна при боротьбі із запальними процесами організму
    2. володіє він, також болезаспокійливу дію
    3. прекрасно загоює рани, удари, подряпини
    4. зупиняє кровотечі
    5. дим від палаючого тещина язика позбавляє від мігрені
    6. соки і настої рослини допомагають при лікуванні:
    • отиту
    • ангіни
    • запалення придатків
    • циститу
    • шлунково-кишкових захворювань
    • пародонтозу
    • корости

    відео: сансевієрія від циститу

    рослина тещин язик: догляд в домашніх умовах, полив

    &1&
    &1&догляд за тещиним мовою будинку

    тещин мова: розмноження листом

    &1&
    &1&

    Невибагливий квітка можна розмножувати в будь-який час року, але оптимальним вважається весна.

    Порядок розмноження:

    1. вибираємо великий, не пошкоджений лист
    2. розрізаємо гострим ножем на окремі частини довжиною 6-11 см.
    3. підготовлений матеріал попередньо витримуємо добу в провітрюваному, прохолодному приміщенні
    4. потім розміщуємо під нахилом в піщаний грунт на глибину 2-2,5 см.
      Відстань між посадковим матеріалом-3,5 — 4,5 см.
    5. садимо в землю тією частиною листа, яка перебувала ближче до кореня. Інакше зростання рослини не відбудеться
    6. горщик з листям накриваємо плівкою, не забуваючи щодня провітрювати
    7. температуру для проростання зберігаємо в межах — 20-22 градусів
    8. перший раз поливаємо через добу. Надалі допускається мінімальний полив, без перезволоження
    9. при правильно створених умовах укорінення відбувається через