Як замінити і надійно закріпити підрозетник

36

При заміні старої розетки на нову, виникає проблема і з заміною підрозетника. Щоб все надійно трималося і розетка надалі не розхитувалася, необхідно якось міцно закріпити новий пластиковий підрозетник в стіні. Зробити це звичайно не складно, але що, як і чим кріпити — знає не кожен.

Для заміни розеток, нам знадобляться:

  • нова розетка;
  • підрозетник;
  • індикаторна викрутка — http://alii.pub / 64bk4x
  • шпателі;
  • шпаклівка або алебастр;
  • ізолента;
  • викрутки (хрестова і плоска).

Зняття старої розетки

Необхідно зняти кришку з розетки відкрутивши викруткою центральний гвинт. Потім індикаторної викруткою перевірити наявність напруги. Провід з фазою необхідно помітити або хоча б запам’ятати. Наступний крок обов’язковий-це відключення живильного автомата в електричному щитку. Після відключення живлення, ще раз перевіряємо індикатором напруга на кінцях проводів.

Переконавшись у відсутності струму в розетці, відкручуємо розпирають лапки.

Потім відкручуємо гвинти силових контактів розетки і звільняємо дроти. Після цього стару розетку можна зняти. Оголені дроти необхідно обмотати ізоляційною стрічкою.

Заміна підрозетника

Старий і сталевий підрозетник необхідно демонтувати за допомогою плоскогубців.

Далі очищаємо отвір від старого мотлоху і залишків штукатурки.

У підрозетнику виламуємо одне бічне віконце. Просунувши дроти через це віконце, вставляємо пластиковий стакан.

Тепер необхідно зафіксувати нашу коробку в стіні за допомогою шпаклівки. Щоб шпаклівка краще схопилася з бетоном, внутрішню поверхню отвору необхідно змочити водою.

Приготовлену масу з алебастру або шпаклівки наносимо шпателем в отвір по периметру. Для зручності один шпатель повинен бути вузьким. Сам пластмасовий стакан також обмазуємо зовні цією сумішшю.

І тепер встановлюємо підрозетник в посадочне місце, просунувши дроти. Стакан повинен потонути в гнізді врівень зі стіною, виступ не допускається.

Шпателем видаляємо залишки шпаклівки. На цьому підготовка закінчується.

Для повного застигання необхідно почекати добу.

Монтаж нової розетки

Для початку знімаємо кришку відкрутивши центральний гвинт. Потім встановлюємо дроти в клеми, фазу підключаємо на правій клемі, нуль на лівій і затягуємо гвинтом.

Установча коробка має спеціальні потовщення, в які вкручені саморізи. Кріплення розетки будемо проводити цими саморізами. Для цього видаляємо розпірні лапки і вставляємо розетку в установчу коробку. Капелюшки цих саморізів протягуємо через отвори клемного майданчика і надійно фіксуємо гвинтами.

Якщо є декоративна кришка, то не забуваємо її встановити. Перевіривши правильність установки розетки на відсутність перекосів, встановлюємо кришку на місце, зафіксувавши гвинтом. Включаємо харчування в щитку і перевіряємо індикаторної викруткою наявність напруги.

Дивіться відео