Як кріпити панелі мдф. Плюси і мінуси використання в інтер’єрі

45

Як кріпити панелі мдф. Плюси і мінуси використання в інтер’єрі

цілком логічно перед безпосереднім монтажем того чи іншого оздоблювального матеріалу впоратися про те, які у нього є позитивні і негативні сторони. Тим більше, що з точки зору доречності використання мдф панелі являють собою далеко не таке однозначне рішення, як пластик або гіпсокартон. Схожу інструкцію, але вже по кріпленню гіпсокартону, ви можете прочитати в статті: «як кріпити гіпсокартон до стіни: 2 способи монтажу «.

+

  • вже озвучена вище екологічність;
  • найпростіший монтаж;
  • хороші шумоізоляційні показники;
  • широкий вибір фактур і забарвлень;
  • елементарний догляд;
  • невисока вартість.

  • горючість матеріалу;
  • можливі нерівності в місцях стиків фрагментів;
  • не підходить для зовнішньої обробки;
  • слабкий показник вологостійкості;
  • можлива деформація при механічному впливі;
  • незручний монтаж підвісних меблів.

як бачимо, кріпити мдф панелі до стінової поверхні можна тільки у відносно сухих приміщеннях зі сприятливими термічними умовами. Обов’язково слід позбутися від цвілі на стінах , в разі наявності такої. При цьому потрібно враховувати той факт, що цей матеріал дуже боїться будь-якого силового впливу і неминуче дасть тріщину при будь-якому активному з ним контакті. В іншому всі негативні сторони використання благополучно нівелюються його плюсами. Один з них — це широкий вибір самих різних фактур і забарвлень, що дозволяє прикрасити інтер’єр в повній відповідності зі своїми естетичними запитами.

Панелі мдф для стін. Мдф-панелі для стін: види і колірна гамма

Вибір матеріалів для обробки приміщень не обмежується шпалерами або фарбою. Можна використовувати мдф-панелі для стін, так як їх види і колірна гамма дозволяють створювати інтер’єри в різних стилях. Крім привабливого дизайну, матеріал відрізняється функціональними перевагами.

Що це таке?

Абревіатура мдф — це скорочення від англійської назви матеріалу, яке дослівно розшифровується як деревно-стружкова плита. Тобто це аналог дсп, тільки більш якісний за своїми технічними характеристиками. Сировиною для його виробництва служать відходи деревообробної промисловості-тирса, дрібні тріски. Все це натуральні волокна. Щоб з’єднати їх, застосовується парафін або лігнін – нешкідливі сполучні речовини, тому мдф можна використовувати в будь-яких житлових приміщеннях, плити безпечні для людини і тварин, вони вважаються екологічним матеріалом.

Незважаючи на те що технологія виготовлення плит одна і та ж, існують різні види цього матеріалу – вологостійкі, які підходять для приміщень з підвищеною вологістю, ламіновані з красивим покриттям, тому можна підібрати листи для будь-яких потреб.

Характеристики

Властивості панелей можуть трохи відрізнятися в залежності від їх різновиду, проте характеристики повинні відповідати певним показникам.

Це регулюється нормативними документами, на які орієнтуються виробники.

  • у складі не менше 90% займають тирсу, інша частина припадає на скріплюють речовини і компоненти, що запобігають гниття.
  • межа міцності плити лежить в діапазоні 17-23 мпа.
  • допускається до 10% вологи, але не менше 3%.
  • щільність-важливий показник, від якого залежить міцність панелі. Зазвичай знаходиться в межах від 600 до 850 кг на кубометр. Можна перевірити, наскільки заявлені показники відповідають дійсності, якщо є можливість зважити плиту, а потім отриману масу потрібно розділити на обсяг – це твір трьох габаритів панелі.
  • вологостійкість може бути різною. Існують звичайні плити і ті, що мають підвищену стійкість до впливу вологи за рахунок додавання спеціальних компонентів при виготовленні.
  • для додання вогнестійкості використовують добавки-антипірени.
  • на стадії виробництва сировину обробляють, щоб готові вироби стали стійкими до біологічних впливів – грибків і цвілі.
  • крім того, мдф можуть відрізнятися за фактурою, дизайну виробів, забарвленням і іншим споживчим характеристикам. При виборі панелей в першу чергу потрібно звертати увагу на їх щільність, оскільки від цього залежить міцність і довговічність виробів.

Як кріпити стінові панелі мдф для кухні. Чим хороші декор-панелі з мдф, недоліки і переваги

Пристінний топ мдф являє собою тонкий, гнучкий лист з облицюванням із пластику або плівки пвх декоративного оформлення. Найчастіше це імітація під фактуру каменю, текстилю або фантазійний малюнок.

Виробники постформінгу випускають декор-панелі мдф для оформлення кухонного фартуха стандартної ширини 600 мм і довжиною 3050 мм.матеріал легко підрізається на потрібну довжину. Торці таких фальшпанелей залишаються необробленими. Обклеїти їх кромкою складно, на увазі тонкої товщини (зазвичай 4-8 мм). Тому, якщо дизайн-проект кухні має на увазі відкритий край стіновий панелі, потрібно передбачити якийсь варіант оформлення. Простіше і найдешевше використовувати пластиковий генезис для укладання кахлю. Його можна підібрати під колір кухонної фальшпанелі і наклеїти в процесі настінного монтажу.

З очевидних переваг пристінних кухонних декор-панелей можна виділити:

  • простоту монтажу . Завдяки гнучкості матеріалу, він легко встановлюється навіть на не дуже рівні стіни, згладжуючи недоліки обробки.
  • доступність. Кухонні фальшпанелі мдф недорогі. Але тут трохи спірний момент. Оскільки вони продаються» шматками » 3050х600 важливо, щоб витрата матеріалу був максимально безвідходний. Якщо на кухню потрібно, наприклад, 4 погонних метра кухонного фартуха і залишок в 2 метри нікуди не пристосуєш, то економія вельми сумнівна. Бюджетний кахель обійдеться дешевше.
  • довговічність. Як і пластикові стільниці, кухонні фартухи досить практичні: легко чистяться, в розумних межах стійкі до вологи, нагрівання і механічних впливів.
  • різноманітність декорів. Асортимент дозволяє вибрати кухонну фальш-панель як в колір стільниці, так і обіграти якийсь інший варіант. Наприклад, використовувати імітацію під дерево в колір корпусу або фасадів кухні. Або підібрати цікавий по дизайну малюнок.
  • простота в догляді . Пристінні топи мдф з облицюванням із пластику і пвх легко миються і підтримуються в чистоті.

Монтаж панелей мдф горизонтально. На металевий профіль

Для того щоб панель встановити на металевий профіль знадобиться наступний витратний матеріал:

  • сд профіль (3м) для стійок;
  • уд профіль (3мм), направляючий;
  • підвіс прямий;
  • добірні планки і куточки для стиків;
  • гофра (самозагасаюча) для електропроводки.

Стіни під мдф не вимагають спеціальної підготовки, хіба що при необхідності додатково утеплити їх.

Визначається положення листів (складальних плит, рейок) на стіні.

Здійснюється розмітка стіни за допомогою нівеліра , саморізів і капронової нитки під напрямні уд профілі. Прибираються в гофру ділянки відкритої проводки.

Споруджується каркас з металопрофілю під мдф:

  • уд профіль кріпиться дюбелями до стелі і підлоги (широкою стороною до поверхні);
  • підвіси під сд профілі фіксуються на стінах кріпленням «швидкий монтаж»;
  • сд профілі кріпляться кінцях уд профілю підлоги і стелі; закріплюються в підвісах з кроком 60 см; схилом вивіряється вертикаль положення;
  • додаткові горизонтальні профілі встановлюють з допомогою крабових сполук на вертикальні стійки в місцях ймовірних ударів: 60-70 см від підлоги, і між ними.

Монтаж панелей мдф на каркас за допомогою кляммеров і дрібних саморізів, в послідовності: панель, паз на торці, кріплення саморізами до профілю. Місця кутових стиків закриваються добірними деталями з пвх.

Першу панель додатково кріплять саморізами в місцях, які будуть приховані після закінчення робіт: до підлоги (під плінтус), і стелі (під декоративну накладку).

Як кріпити панелі мдф на стелю. Чим і як кріпити мдф до стелі?

Варіантів кріплення мдф панелей до стелі, кілька.

Перший, це кріпимо панелі мдф до каркасу з профілів.

Другий схожий, той же каркас, але з дерев’яних рейок, саме такому каркасу віддають переваги багато майстрів, з ним зручніше працювати, та й ступінь надійності і довговічності у каркаса з рейок не менше ніж у каркаса з профілів.

А далі все ще простіше, панелі мдф мають так звану систему «шип-паз»,Іншими словами просто вставляємо шип в паз, панель за панеллю.

Звичайно ж це не все, кожну панель необхідно фіксувати кляммерам (фото додається),

Єдине що хотілося б порадити, це замість цвяхів, які продаються разом з кляммерами краще використовувати саморізи, це зручніше і не будете турбується за те що раптом промахнетеся по цвяху (вони дуже маленькі, тримати їх в руках не зручно) і пошкодите панель мдф.

У разі каркаса з рейок, можна обійтися без кляммеров, в паз вкручуються саморізи, головка самореза повинна бути врівень з поверхнею шипа.

Але не раджу використовувати тільки саморізи, причин кілька, по-перше кляммер це зручніше і надійніше, а найголовніша причина по якій раджу використовувати кляммери, це вся конструкція у вас вийде розбірна, можна міняти панелі при необхідності і при цьому не пошкодити їх.

Кляймери абсолютно не дорогий матеріал, не варто на цьому економити.

Монтаж мдф панелей на стелю за допомогою клею («рідкі цвяхи») я навіть не розглядаю, варіант абсолютно поганий для стелі, на стінах ще можна працювати з клеєм, а ось на стелю просто необхідний каркас.

Система вибрала цю відповідь кращим

Каркас для монтажу панелей мдф нічим не відрізняється від каркаса для стелі з гіпсокартону, споруджується він також, з уд і сд профілів. Для рівної їх установки обов’язково користуйтеся рівнем, це основа від якої багато в чому залежить зовнішній вигляд всієї майбутньої конструкції. Відступ від стелі повинен становити не менше 5-6см, але відстань може бути і більше, все залежить від встановлюваних в подальшому софітів, адже вони також займають деяке місце і це слід брати до уваги. На цьому етапі важливо продумати розташування підстельової проводки. Далі встановлюються стельові профілю, відстань між ними має становити близько 40см, до стелі вони кріпляться за допомогою стельових підвісів. Краще, звичайно, використовувати все-таки дерев’яний каркас.

Монтаж листових панелей мдф. Листові панелі, монтаж своїми руками

Досить часто виникають ситуації, коли будь-яке приміщення вимагає швидкої, але якісної і оригінальної обробки. Для цих цілей відмінно підходять листові панелі. Ними можна оформити кухню, передпокій, санвузол, приміщення на дачі. Доречні вони і для обробки холів, офісів, магазинів, кафе.

Чим гарні листові панелі

Листові панелі стали справжнім ноу-хау для дизайнерів. У порівнянні зі звичайними панелями пвх, вже міцно увійшли в розряд звичайних оздоблювальних матеріалів, вони мають чимало переваг, до них можна віднести:

  • найширший вибір. Матеріали для обробки мають поверхню, що імітує дерево, камінь, цегляну кладку, модну зараз штукатурку. У продажу є безліч відтінків, починаючи від найсвітліших — мармурових, закінчуючи агресивними квітами для стилю хай-тек.
  • різноманітні види покриття. Основа листів-плотноспрессованний двп, має міцну монолітну структуру, покриту особливим шаром. Вироби можуть мати гладкий вологовідштовхуючий шар, придатний для застосування в сирих приміщеннях і на вулиці, матову поверхню, яка підходить для житлових кімнат і офісів. Верхній шар можна мити і навіть чистити щіткою.
  • різні розміри панелі випускаються у формі листа. Великорозмірні листові панелі мають прямокутну форму (2,44×1, 22 м). Листи дуже добре ріжуться, для отримання потрібних розмірів.

Відео монтаж панелей мдф на стіни