Розташування і мікроклімат зимового саду. Оцинкована підсистема не забудьте про вентиляцію в зимовому саду

105

Зимовий сад використовується як приміщення з природним освітленням для розміщення кімнатних або екзотичних незимостійких рослин. Вентиляція зимового саду вирішує завдання:

  • надходження свіжого повітря;
  • відтік відпрацьованого повітря;
  • контроль температури і вологості.

Ці умови необхідні для створення сприятливого для життя рослин мікроклімату.

Правильна вентиляція зимового саду

Норми вентиляції зимового саду приймаються наступні:

  • температура 10-20°с (в залежності від виду рослин);
  • вологість 50-70%;
  • збереження температури грунту 20°с (для більшості кімнатних рослин).

Слід уникати задухи в теплу пору року і перееохолодження рослин в холодну пору. У свою чергу, зайва вологість може погубити рослини, привести до утворення на стінах приміщення конденсату, здатного істотно скоротити термін служби споруди.

Види вентиляції зимового саду

Вентиляція зимового саду буває природною або примусовою.
Природна вентиляція здійснюється за рахунок природного повітрообміну, який забезпечується відкриттям/закриттям кватирок або інших отворів. Головним мінусом є те, що відкривати/закривати кватирки доведеться вручну. Рослини не будуть захищені від надмірно теплого або холодного повітря — не будуть дотримані норми вентиляції зимового саду.
Примусова система вентиляції заснована на установці витяжних пристосувань в покрівлі і припливних пристосувань в нижній частині приміщення. Повітрообмін і контроль клімату здійснюють електровентилятори. Значимий мінус в тому, що це вимагає істотних постійних витрат на електроенергію.
Варто відзначити, що установка кондиціонера не вирішить завдання якісної вентиляції зимового саду, так як тільки нагріву або охолодження повітря недостатньо: необхідно, щоб повітря було придатне для життєдіяльності рослин.

Системи вентиляції на основі сонячної енергії

Існує спосіб організувати правильну вентиляцію без витрат на експлуатацію системи. Для цього використовується обладнання, що працює від джерел загальнодоступної невичерпної енергії (сонячної). Придумувати, як акумулювати сонячну енергію, не треба — подібні прилади вже розроблені і продаються в росії. Установка і монтаж здійснюються без труднощів. Подібні колектори поширені в світі (переважно, в європі, сша, канаді).
Садах застосовувати металогалоїдні лампи або натрієві лампи високого тиску, але оптимальним варіантом є спеціальні світлодіодні або люмінесцентні фітолампи.

Освітлювальні прилади можна також підключити до інтелектуальної системи управління, щоб можна було створити оптимальний світловий сценарій для всіх рослин зимового саду. Найкращим варіантом буде об’єднання в єдиний комплекс і підключення до системи «розумний будинок» систем затінення, освітлення і поливу.

Залежно від призначення і від особистих пристрастей господарів будинку зимовий сад робиться опалювальним або неопалюваним. Точний розрахунок опалювальної системи краще залишити фахівцям, ми розглянемо тільки найпоширеніші варіанти вирішення проблеми опалення зимового саду.

Однією з найпоширеніших є водяна опалювальна система. Газ-недорогий енергоносій, доступний практично повсюдно, тому часто застосовується система опалення, заснована на газовому нагрівальному котлі. Труби, по яких тече підігріта вода, прокладаються на декількох рівнях — під карнизами, на стійках каркаса, по нижньому контуру стін, під грунтом на глибині не менше 50 см.використовуючи пластинчастий теплообмінник, можна створити ізольовані опалювальні контури для будинку та зимового саду.

На жаль, така система складна в монтажі, вимагає великої кількості дорогого обладнання і витрат на його обслуговування. Але головний недолік водяної системи опалення в її інерційності, подачу тепла неможливо припинити моментально, так як рідкий теплоносій довго остигає, виникає загроза перегріву рослин.

Схожа за своїми властивостями система парового опалення, що відрізняється лише тим, що в якості теплоносія по трубах циркулює пар. Така система вимагає постійного контролю, так як теж несе небезпеку перегріву рослин.

Система повітряного опалення складається з повітропідігрівача і повітроводів, по яких підігріте повітря рівномірно розподіляється по всьому приміщенню. Обладнання для такої системи обійдеться дешевше, але повітроводи займають багато місця, правда, це не головний недолік даної системи, істотно те, що така система пересушує повітря, а це згубно впливає на багато рослин і створює дискомфортні відчуття у людей.

Розташування і мікроклімат зимового саду. Оцинкована підсистема не забудьте про вентиляцію в зимовому садудля невеликого зимового саду, що примикає до будинку, не оснащеному центральним опаленням, можна використовувати пічне опалення. Ефективність і пожежна безпека такої системи залишають бажати кращого, тому її використання непопулярно.

Все більшого поширення набуває електрична система обігріву зимових садів, заснована на прокладці кабелю, що гріє. За допомогою кабелю можна обігріти грунт, рівне тепло, яке дають кабелі, благотворно позначається на розвитку рослин. Кабель можна змонтувати по периметру стін і, що важливо, з його допомогою можна облаштувати ефективну антіобледенітельную систему на даху зимового саду і обігрів труб, по яких подається вода для поливу.

До електричних систем опалення відноситься і інший, що набирає популярність спосіб обігріву — інфрачервоний. Інфрачервоні обігрівачі різних конструкцій ефективні, вони не пересушують повітря і створюють у людей відчуття приємного тепла.

Щоб компенсувати недоліки різних видів опалення можна створити комбіновану систему, наприклад, що поєднує тепловентилятори і підігрів грунту за допомогою кабелю. З метою економії енергоносія варто задуматися про застосування обладнання для рекуперації, тобто повернення теплової енергії, що міститься в видаляється повітрі.

Таким чином, ми бачимо, що створення здорового і комфортного мікроклімату в приміщенні зимового саду вимагає комплексного підходу. Системи опалення, вентиляції, поливу, затінення і освітлення повинні розглядатися як єдине ціле, всі складові частини якого працюють узгоджено, доповнюючи один одного.

Ажурна прибудова зимового саду делікатно доповнює архітектурний вигляд основного будинку, виконуючи роль прозорого сполучної ланки між будинком і садом на вулиці

Як зробити заміський будинок чарівним і романтичним? як розсунути рамки буденного і наблизити мальовничий пейзаж? як створити чудовий куточок, в якому можна буде милуватися живими картинами змінюють один одного пір року? як, нарешті, збільшити площу будівлі, не торкнувшись його архітектурні пропорції?

На всі ці, здавалося б, риторичні питання є цілком конкретна відповідь: потрібно влаштувати зимовий сад.

Розташування і мікроклімат зимового саду. Оцинкована підсистема не забудьте про вентиляцію в зимовому саду

Маються на увазі не морозостійкі рослини або вічнозелені дерева, а прибудови до будинку або самостійні споруди, зведені на основі світлопрозорих конструкцій. Першими до подібних зимових садів, як стверджують деякі історики від архітектури, додумалися англійці. На туманному альбіоні сонце в дефіциті, і в будинках панує сутінок. А в скляних будівлях і природа здається ближче, і з денним світлом все в порядку. Так чи інакше, але бажання бути одночасно і в саду, і в будинку відвідувало людей з незапам’ятних часів. Скажімо, прототипи оранжерей (прямих «родичок» консерваторіумів) з’явилися ще в стародавньому римі. Не дивно, що зимові сади набули широкого поширення. До того ж завдяки досягненням прогресу світлопрозорі споруди значно просунулися в плані енергозбереження та комфорту.

Розташування і мікроклімат зимового саду. Оцинкована підсистема не забудьте про вентиляцію в зимовому саду

Зовнішня сонцезахист захищає зимовий сад від спеки краще, ніж внутрішня

Оранжереї і зимові сади — зовсім не одне і те ж. Перші призначені для вирощування екзотичних рослин, в тому числі плодоносних. Щоб зелень добре себе почувала, їй необхідно забезпечити відповідну атмосферу. До того ж квіти і дерева прийнято садити в стаціонарні квіткарки. Що стосується зимових садів, то вони створюються для споглядання мальовничих околиць і, що називається, для душі. Рослинність тут необов’язкова. У скляній кімнаті підтримується мікроклімат, сприятливий для людей. Якщо рослини і присутні, то в переносних горщиках або діжках, поміщених на підставки з коліщатками. У літню пору зелених «друзів» можна вивезти прогулятися на відкрите повітря.

Розташування і мікроклімат зимового саду. Оцинкована підсистема не забудьте про вентиляцію в зимовому саду

Листяні дерева покращують мікроклімат: влітку листя захищає конструкцію зимового саду від палючих променів, а взимку голі гілки не заважають її прогріванню

З чого почати облаштування зимового саду?

Для початку слід визначитися з місцем розташування майбутнього зимового саду . Бажано не виставляти його на самий пригрів. Щоб виключити перегрів, прибудови краще розташовувати на північних, східних і північно-східних фасадах. У зимовий сад, звернений на захід, сонце заглядає ближче до вечора і вже не так нещадно палить, як вдень. Навпаки, в світлопрозорих прибудовах, орієнтованих на південь, південний захід і південний схід, нестерпно жарко завжди, особливо влітку. Разом з тим зимові сади нерідко служать функціональним продовженням одного з житлових приміщень. Наприклад, до кухні прилаштовується скляна їдальня, до спальні — кабінет або тренажерний зал, а до вітальні — кімната відпочинку, більярдна або приват-вітальня. Зрозуміло, що в такій ситуації питання орієнтації по сторонах світу носить другорядний характер. Доводиться забезпечувати сприятливий мікроклімат за рахунок природної вентиляції, засобів затінення та іншими способами.

Розташування і мікроклімат зимового саду. Оцинкована підсистема не забудьте про вентиляцію в зимовому саду

При виборі місця для зимового саду слід враховувати його функціональне призначення, умови будівництва, а також рух сонця в різні пори року і тінь від дерев або будівель

Особливості конструкцій зимових садів

Зимовий сад не терпить легковажного ставлення. Зведення світлопрозорих споруд і прибудов — справа виключно професіоналів. Зимові сади замовляють в спеціалізованих фірмах або в компаніях, що займаються виробництвом сучасних віконних конструкцій (в тому числі великої площі). Перш за все розробляється детальний проект, причому замовник не залишається осторонь від цього процесу. На місці проводять ретельні виміри майбутньої будмайданчика.

Потім створюють ескізний проект зимового саду . Клієнту пропонують кілька варіантів на вибір. За затвердженим ескізом складають робочу документацію. Якщо господаря все влаштовує,» рабочку » відправляють на завод. Там за кресленнями виготовляють всі конструктивні та інші елементи зимового саду. Після чого світлопрозору конструкцію монтують на місці, на заздалегідь підготовленому фундаменті.

Прозорі стіни і стеля повинні бути максимально герметичними, міцними і довговічними. Застосовуються різні матеріали, кожен з певними перевагами і недоліками. Якщо говорити про каркас прозорої оболонки, то тут використовуються пластикові профілі, посилені сталевими вставками, або профілі з алюмінію. Рами виготовляються як з пластику, так і з дерева.

Вибір-справа смаку і фінансових можливостей, проте фахівці рекомендують використовувати поєднання спеціально оброблених дерева і алюмінію. Такий союз, доповнений полімерним прошарком, вельми міцний, забезпечує кращу теплоізоляцію, до того ж нешкідливий для людини. Та й чисто естетично дерев’яні деталі в зимовому саду виглядають до місця.

Розташування і мікроклімат зимового саду. Оцинкована підсистема не забудьте про вентиляцію в зимовому саду

Вузол кріплення крокв до коньковому профілю в англійському зимовому саду, спорудженому в едвардіанському стилі. Сталевий кріпильний елемент закривають декоративною пластиковою накладкою

Прозоре пишність зимового саду тримається на міцному, надійному, стійкому і, що важливо, «теплом» каркасі. Для створення несучої конструкції використовують пластикові, металеві або дерев’яні профілі. Втім, слово» профіль » тут не цілком підходить. Насправді застосовуються комбіновані елементи і вироби. Садах застосовувати металогалоїдні лампи або натрієві лампи високого тиску, але оптимальним варіантом є спеціальні світлодіодні або люмінесцентні фітолампи.

Освітлювальні прилади можна також підключити до інтелектуальної системи управління, щоб можна було створити оптимальний світловий сценарій для всіх рослин зимового саду. Найкращим варіантом буде об’єднання в єдиний комплекс і підключення до системи «розумний будинок» систем затінення, освітлення і поливу.

Залежно від призначення і від особистих пристрастей господарів будинку зимовий сад робиться опалювальним або неопалюваним. Точний розрахунок опалювальної системи краще залишити фахівцям, ми розглянемо тільки найпоширеніші варіанти вирішення проблеми опалення зимового саду.

Розташування і мікроклімат зимового саду. Оцинкована підсистема не забудьте про вентиляцію в зимовому саду

Однією з найпоширеніших є водяна опалювальна система. Газ-недорогий енергоносій, доступний практично повсюдно, тому часто застосовується система опалення, заснована на газовому нагрівальному котлі. Труби, по яких тече підігріта вода, прокладаються на декількох рівнях — під карнизами, на стійках каркаса, по нижньому контуру стін, під грунтом на глибині не менше 50 см.використовуючи пластинчастий теплообмінник, можна створити ізольовані опалювальні контури для будинку та зимового саду.

На жаль, така система складна в монтажі, вимагає великої кількості дорогого обладнання і витрат на його обслуговування. Але головний недолік водяної системи опалення в її інерційності, подачу тепла неможливо припинити моментально, так як рідкий теплоносій довго остигає, виникає загроза перегріву рослин.

Схожа за своїми властивостями система парового опалення, що відрізняється лише тим, що в якості теплоносія по трубах циркулює пар. Така система вимагає постійного контролю, так як теж несе небезпеку перегріву рослин.

Система повітряного опалення складається з повітропідігрівача і повітроводів, по яких підігріте повітря рівномірно розподіляється по всьому приміщенню. Обладнання для такої системи обійдеться дешевше, але повітроводи займають багато місця, правда, це не головний недолік даної системи, істотно те, що така система пересушує повітря, а це згубно впливає на багато рослин і створює дискомфортні відчуття у людей.

Розташування і мікроклімат зимового саду. Оцинкована підсистема не забудьте про вентиляцію в зимовому садудля невеликого зимового саду, що примикає до будинку, не оснащеному центральним опаленням, можна використовувати пічне опалення. Ефективність і пожежна безпека такої системи залишають бажати кращого, тому її використання непопулярно.

Все більшого поширення набуває електрична система обігріву зимових садів, заснована на прокладці кабелю, що гріє. За допомогою кабелю можна обігріти грунт, рівне тепло, яке дають кабелі, благотворно позначається на розвитку рослин. Кабель можна змонтувати по периметру стін і, що важливо, з його допомогою можна облаштувати ефективну антіобледенітельную систему на даху зимового саду і обігрів труб, по яких подається вода для поливу.

До електричних систем опалення відноситься і інший, що набирає популярність спосіб обігріву — інфрачервоний. Інфрачервоні обігрівачі різних конструкцій ефективні, вони не пересушують повітря і створюють у людей відчуття приємного тепла.

Щоб компенсувати недоліки різних видів опалення можна створити комбіновану систему, наприклад, що поєднує тепловентилятори і підігрів грунту за допомогою кабелю. З метою економії енергоносія варто задуматися про застосування обладнання для рекуперації, тобто повернення теплової енергії, що міститься в видаляється повітрі.

Таким чином, ми бачимо, що створення здорового і комфортного мікроклімату в приміщенні зимового саду вимагає комплексного підходу. Системи опалення, вентиляції, поливу, затінення і освітлення повинні розглядатися як єдине ціле, всі складові частини якого працюють узгоджено, доповнюючи один одного.

Ажурна прибудова зимового саду делікатно доповнює архітектурний вигляд основного будинку, виконуючи роль прозорого сполучної ланки між будинком і садом на вулиці

Як зробити заміський будинок чарівним і романтичним? як розсунути рамки буденного і наблизити мальовничий пейзаж? як створити чудовий куточок, в якому можна буде милуватися живими картинами змінюють один одного пір року? як, нарешті, збільшити площу будівлі, не торкнувшись його архітектурні пропорції?

На всі ці, здавалося б, риторичні питання є цілком конкретна відповідь: потрібно влаштувати зимовий сад.

Розташування і мікроклімат зимового саду. Оцинкована підсистема не забудьте про вентиляцію в зимовому саду

Маються на увазі не морозостійкі рослини або вічнозелені дерева, а прибудови до будинку або самостійні споруди, зведені на основі світлопрозорих конструкцій. Першими до подібних зимових садів, як стверджують деякі історики від архітектури, додумалися англійці. На туманному альбіоні сонце в дефіциті, і в будинках панує сутінок. А в скляних будівлях і природа здається ближче, і з денним світлом все в порядку. Так чи інакше, але бажання бути одночасно і в саду, і в будинку відвідувало людей з незапам’ятних часів. Скажімо, прототипи оранжерей (прямих «родичок» консерваторіумів) з’явилися ще в стародавньому римі. Не дивно, що зимові сади набули широкого поширення. До того ж завдяки досягненням прогресу світлопрозорі споруди значно просунулися в плані енергозбереження та комфорту.

Розташування і мікроклімат зимового саду. Оцинкована підсистема не забудьте про вентиляцію в зимовому саду

Зовнішня сонцезахист захищає зимовий сад від спеки краще, ніж внутрішня

Оранжереї і зимові сади — зовсім не одне і те ж. Перші призначені для вирощування екзотичних рослин, в тому числі плодоносних. Щоб зелень добре себе почувала, їй необхідно забезпечити відповідну атмосферу. До того ж квіти і дерева прийнято садити в стаціонарні квіткарки. Що стосується зимових садів, то вони створюються для споглядання мальовничих околиць і, що називається, для душі. Рослинність тут необов’язкова. У скляній кімнаті підтримується мікроклімат, сприятливий для людей. Якщо рослини і присутні, то в переносних горщиках або діжках, поміщених на підставки з коліщатками. У літню пору зелених «друзів» можна вивезти прогулятися на відкрите повітря.

Розташування і мікроклімат зимового саду. Оцинкована підсистема не забудьте про вентиляцію в зимовому саду

Листяні дерева покращують мікроклімат: влітку листя захищає конструкцію зимового саду від палючих променів, а взимку голі гілки не заважають її прогріванню

З чого почати облаштування зимового саду?

Для початку слід визначитися з місцем розташування майбутнього зимового саду . Бажано не виставляти його на самий пригрів. Щоб виключити перегрів, прибудови краще розташовувати на північних, східних і північно-східних фасадах. У зимовий сад, звернений на захід, сонце заглядає ближче до вечора і вже не так нещадно палить, як вдень. Навпаки, в світлопрозорих прибудовах, орієнтованих на південь, південний захід і південний схід, нестерпно жарко завжди, особливо влітку. Разом з тим зимові сади нерідко служать функціональним продовженням одного з житлових приміщень. Наприклад, до кухні прилаштовується скляна їдальня, до спальні — кабінет або тренажерний зал, а до вітальні — кімната відпочинку, більярдна або приват-вітальня. Зрозуміло, що в такій ситуації питання орієнтації по сторонах світу носить другорядний характер. Доводиться забезпечувати сприятливий мікроклімат за рахунок природної вентиляції, засобів затінення та іншими способами.

Розташування і мікроклімат зимового саду. Оцинкована підсистема не забудьте про вентиляцію в зимовому саду

При виборі місця для зимового саду слід враховувати його функціональне призначення, умови будівництва, а також рух сонця в різні пори року і тінь від дерев або будівель

Особливості конструкцій зимових садів

Зимовий сад не терпить легковажного ставлення. Зведення світлопрозорих споруд і прибудов — справа виключно професіоналів. Зимові сади замовляють в спеціалізованих фірмах або в компаніях, що займаються виробництвом сучасних віконних конструкцій (в тому числі великої площі). Перш за все розробляється детальний проект, причому замовник не залишається осторонь від цього процесу. На місці проводять ретельні виміри майбутньої будмайданчика.

Потім створюють ескізний проект зимового саду . Клієнту пропонують кілька варіантів на вибір. За затвердженим ескізом складають робочу документацію. Якщо господаря все влаштовує,» рабочку » відправляють на завод. Там за кресленнями виготовляють всі конструктивні та інші елементи зимового саду. Після чого світлопрозору конструкцію монтують на місці, на заздалегідь підготовленому фундаменті.

Прозорі стіни і стеля повинні бути максимально герметичними, міцними і довговічними. Застосовуються різні матеріали, кожен з певними перевагами і недоліками. Якщо говорити про каркас прозорої оболонки, то тут використовуються пластикові профілі, посилені сталевими вставками, або профілі з алюмінію. Рами виготовляються як з пластику, так і з дерева.

Вибір-справа смаку і фінансових можливостей, проте фахівці рекомендують використовувати поєднання спеціально оброблених дерева і алюмінію. Такий союз, доповнений полімерним прошарком, вельми міцний, забезпечує кращу теплоізоляцію, до того ж нешкідливий для людини. Та й чисто естетично дерев’яні деталі в зимовому саду виглядають до місця.

Розташування і мікроклімат зимового саду. Оцинкована підсистема не забудьте про вентиляцію в зимовому саду

Вузол кріплення крокв до коньковому профілю в англійському зимовому саду, спорудженому в едвардіанському стилі. Сталевий кріпильний елемент закривають декоративною пластиковою накладкою

Прозоре пишність зимового саду тримається на міцному, надійному, стійкому і, що важливо, «теплом» каркасі. Для створення несучої конструкції використовують пластикові, металеві або дерев’яні профілі. Втім, слово» профіль » тут не цілком підходить. Насправді застосовуються комбіновані елементи і вироби.Наскільки продумана конструкція кроквяно-стійкової системи і наскільки грамотно і сумлінно виконаний монтаж. Важливо також, чи добре підходить для подібних конструкцій система профілів. Наприклад, якщо використовувати холодний каркас, в умовах високої вологості зимового саду навіть герметичній даху може спостерігатися скупчення конденсату на стійках і ригелях. Застосовуючи» теплу», наприклад, металопластикову систему цього явища можна уникнути.

На зведення зимового саду з «теплого» алюмінієвого профілю або клеєного бруса в середньому потрібно 60 робочих днів , тобто близько трьох місяців. Проектування та виготовлення конструкції-це 45 днів . Решту часу припадає на монтаж і облаштування зимового саду (обробку, установку підвіконь та ін.). Заміри супроводжуються геодезичної зйомкою майбутнього будмайданчика. Потім отримані дані використовуються при ескізному проектуванні, виконуваному за допомогою комп’ютерного моделювання. Так що замовник має можливість оцінити об’ємну модель майбутнього зимового саду і зробити оптимальний вибір.

В ході розробки ескізів також приймаються рішення, що стосуються декоративного оформлення конструкції (фарбування алюмінієвого профілю, ламінування пластикових накладок під дерево і т.д.). На основі узгодженого з замовником ескізу виконується робоча документація, яку відправляють в цех. Паралельно з виготовленням каркаса і комплектацією зимового саду на місці споруджують фундамент (за спеціально розробленими кресленнями).

Збірка конструкцій і будівництво зимового саду

Розташування і мікроклімат зимового саду. Оцинкована підсистема не забудьте про вентиляцію в зимовому саду

Зимовий сад вимагає хорошого фундаменту

Розташування і мікроклімат зимового саду. Оцинкована підсистема не забудьте про вентиляцію в зимовому саду

До закінчення робіт конструкція повинна бути захищена спеціальною стрічкою

Розташування і мікроклімат зимового саду. Оцинкована підсистема не забудьте про вентиляцію в зимовому саду

Конструкцію встановлюють в рівень з відміткою чистового статі

Розташування і мікроклімат зимового саду. Оцинкована підсистема не забудьте про вентиляцію в зимовому саду

Ухил даху не повинен бути менше 14°. Оптимальний — від 25°

Розташування і мікроклімат зимового саду. Оцинкована підсистема не забудьте про вентиляцію в зимовому саду

Жолоб забезпечує відведення води з даху

Розташування і мікроклімат зимового саду. Оцинкована підсистема не забудьте про вентиляцію в зимовому саду

Примикання даху до будівлі здійснюють з допомогою герметизуючих матеріалів

Розташування і мікроклімат зимового саду. Оцинкована підсистема не забудьте про вентиляцію в зимовому саду

Всі кріпильні елементи повинні бути виконані з нержавіючої сталі

Розташування і мікроклімат зимового саду. Оцинкована підсистема не забудьте про вентиляцію в зимовому саду

Якісні комплектуючі та професійна збірка гарантують відмінний результат

Розташування і мікроклімат зимового саду. Оцинкована підсистема не забудьте про вентиляцію в зимовому саду

Розташування і мікроклімат зимового саду. Оцинкована підсистема не забудьте про вентиляцію в зимовому саду

Скління зимових садів

Для скління зимових садів використовують два види виробів: склопакети і панелі з світлопрозорого пластику полікарбонату. Втім, стіни, в основному, заповнюють склом. При цьому зазвичай вибирають двокамерні склопакети (три скла плюс дві повітряні камери). Для дахів такі вироби занадто великовагові. Щоб знизити навантаження на каркас і забезпечити гідний рівень теплозбереження, перевагу віддають однокамерним склопакетам з низькоемісійним склом, яке за рахунок особливого покриття відображає інфрачервону (променеву) складову теплової енергії всередину приміщення.

Природного освітлення-сонячного світла, в зимовий сад має проникати якомога більше. Саме для цього стіни і стеля створюються прозорими. Для захисту від зайвого сонячного ультрафіолету зимовий сад засклюється спеціальними матеріалами – склопакетами з триплексу або стільниковим полікарбонатом.

Триплекс — «сандвіч» з двох стекол товщиною в кілька міліметрів, міцно-міцно з’єднаних між собою прошарком полімерної речовини. За теплоізоляції якості триплексу вище, ніж у звичайного скла, крім того, в разі занадто сильного удару «сендвіч» не розлетиться на гострі осколки, всі частинки утримає на своїх місцях полімерний прошарок. Мінусів у триплексу небагато-порівняно велику вагу, який серйозно ускладнює стельову конструкцію, а також дещо менша прозорість в порівнянні зі звичайним склом.

Стільниковий полікарбонат-полімерний прозорий матеріал з численними перевагами. Вага в десятки разів менший, ніж у скла, теплоізоляція висока, він гнучкий і ударостійкий. Крім того, полікарбонат зі спеціальним покриттям затримує жорсткий ультрафіолет. Мрія, а не матеріал, по — тому останнім часом для скління зимових садів часто вибирають саме полікарбонатні листи.

Розташування і мікроклімат зимового саду. Оцинкована підсистема не забудьте про вентиляцію в зимовому саду

Каркас зимового саду виготовлений з системного профілю rehau

Існує два види такої продукції — з твердим піролітичним покриттям (k-скло) і м’яким напиленням (e-low скло). Причому друге на 80% ефективніше першого (правда, і дорожче майже вдвічі). Разом з тим низькоемісійне енергозберігаюче скло може зіграти з зимовим садом злий жарт. Влітку воно «перекриє» всі виходи сонячному теплу, що неминуче призведе до перегріву приміщення. Щоб цього не сталося, рекомендується комбінувати низькоемісійне скло з теплопоглинаючим (тонованим) або відображає. Крім того, випускається продукція, що поєднує функції теплозбереження і солярного контролю.

Не варто забувати і про естетичний потенціал скління. Для збагачення пластики фасадів і досягнення вражаючих оптичних ефектів використовують вітражні вставки і композиції, а також вигнуті (молльовані) елементи і фрагменти з ламінованого скла. Правда, художні вишукування коштують чималих грошей. А якщо, навпаки, потрібно заощадити? тоді в якості покрівельного матеріалу краще використовувати легкий стільниковий полікарбонат (lexan, австрія; marlon, великобританія; polygal, ізраїль та ін.). Панелі з цього матеріалу в 3-5 разів дешевше склопакетів. Причому така покрівля, на відміну від скляної, не потребує посиленої несучої конструкції (ось вам і ще одна стаття економії). До того ж стільниковий полікарбонат набагато «тепліше» скла. Скажімо, панель товщиною 25 мм за своєю теплоізоляційної здатності (опору теплопередачі) перевершує двокамерний склопакеті низькоемісійним e-low склом.

Розташування і мікроклімат зимового саду. Оцинкована підсистема не забудьте про вентиляцію в зимовому саду

Конструкція зимового саду виготовлена з «теплого» алюмінію-профільна система fw50 +

Однак у цього матеріалу є свої недоліки. Йому властиво значне лінійне розширення (при підвищенні температури), що необхідно враховувати в ході проектування зимового саду. Інакше панелі будуть або жолобитися влітку, або випадати з профілю взимку. Щоб підтримувати пластикову покрівлю в чистоті і порядку, доведеться періодично старанно відмивати її від пилу за допомогою спеціальних складів. Але головне-полікарбонат закриває небо над головою, не дає спостерігати за падаючими краплями дощу або пурхають сніжинками, захоплюватися серпневими зірками і тріпотіти при спалахах блискавки. А чи не для того, за великим рахунком, влаштовують зимовий сад?

Розташування і мікроклімат зимового саду. Оцинкована підсистема не забудьте про вентиляцію в зимовому саду

Для затінення зимового саду використані римські штори

Ефективний захист від сонця в зимовому саду забезпечують різноманітні засоби затінення. Зсередини скляні стіни і дах зазвичай постачають рольшторами, жалюзі, маркізами. Зовні монтують маркізети-особливі вироби з щільної, довговічною і нелиняющей тканини. Зауважимо, що зовнішнє затінення краще внутрішнього, так к а к частково поглинає сонячне тепло. Для затінення підійдуть і роль-віконниці, хоча вони швидше затемнюють зимовий сад. Їх зазвичай використовують з метою безпеки — щоб захистити скляний будинок від не санкціонованого проникнення при тривалій відсутності господарів.

Іноді світла і тепла від сонця надходить занадто багато, від надлишків доводиться захищатися за допомогою захисних покриттів. Це затемнюючі плівки, які наносяться на склопакети і не пропускають до 40 — 60% сонячних променів. Інший варіант-установка на стеклах жалюзі, регулюючи які, можна домагатися потрібного рівня природного освітлення. Однак треба враховувати, що для багатьох заморських рослин в наших широтах більшу частину року світла бракує. «зелені друзі» починають буквально бліднути і чахнути.

Скупому сонцю потрібна підмога – спеціальні світильники. У сонячному світлі для рослини ключові червоний і синій частини спектра. Червоний особливо важливий, він забезпечує швидкий ріст рослин. Тому в зимовому саду встановлюють натрієві лампи, які дають потужне світло в «червоній смузі». Метало-галогенові лампи заповнюють недолік освітлення в синій частині спектра. Найкраще використовувати комбіновано обидва види ламп потужністю освітлення до 100 вт на 1 м2. Головне — не переборщити, щоб не допустити опіків.

При установці штучного освітлення не варто забувати і про себе. Поряд зі спеціальними світильниками зимовий сад обладнають ілюмінацією для відпочиваючих людей. Наприклад, світильниками м’яких тонів. Можлива і така варіація: розставити частину рослин по стелажах і поличках, на яких закріплюються невеликі освітлювальні прилади.

Розташування і мікроклімат зимового саду. Оцинкована підсистема не забудьте про вентиляцію в зимовому саду

Елегантний каркас з «теплого» алюмінію. За склом з солнцеотражающим покриттям прохолодно навіть в липневу спеку

Системи зимових садів продумані до дрібниць. Вони містять не тільки всі необхідні конструктивні елементи і функціональні вироби, а й різноманітні предмети декору: вітражні вставки, розкладки, хрестинг-ковзани і шпилі, карнизи, ручки, поріжки і багато іншого. Все це багатство дозволяє створювати виразні і гармонійні світлопрозорі композиції. Причому в пластикових англійських садах кількість фіксацій зведено до мінімуму, а переважна більшість профілів кріпиться на засувках, що значно спрощує монтаж. Більш того, господарі можуть замовити по каталогу зимовий сад-конструктор і зібрати його самостійно, заощадивши до 40% загальної вартості на монтажних роботах.

Розташування і мікроклімат зимового саду. Оцинкована підсистема не забудьте про вентиляцію в зимовому саду

Зимовий сад-відмінне місце для занять фізкультурою і спортом. Арки каркасної конструкції виготовлені з гнутого клеєного бруса. Зовні дерево захищене алюмінієвими накладками

При спорудженні зимових садів особливу увагу слід приділяти безпеці скління. Стінові склопакети повинні бути укомплектовані ударостійким загартованим склом. Для даху цього недостатньо. Утримає осколки, не даючи пошкодженому триплексу розсипатися.

Розташування і мікроклімат зимового саду. Оцинкована підсистема не забудьте про вентиляцію в зимовому саду

Квітучий зимовий сад. Конструкція виконана з фасадного системного профілю на базі клеєного бруса therm + 50 н-1 від raico bautechnik

Мікроклімат зимового саду

Тема підтримки в зимовому саду сприятливого мікроклімату заслуговує окремої розмови. Основи благополуччя закладаються ще на стадії проектування. Про «теплих» профілях і просунутих склопакетах вже було сказано. Тепло в зимовий сад може надходити від різних джерел. Однак при влаштуванні системи опалення краще не нехтувати традиційними рішеннями. Скажімо, стандартні настінні радіатори не тільки забезпечать комфортну температуру, але і позбавлять вертикальне скління від запотівання. Справа в тому, що взимку, коли температура в приміщенні і на вулиці значно різниться, на холодних склопакетах може випадати конденсат. Потоки теплого повітря, що піднімаються від радіатора, нагрівають скло і, таким чином, запобігають утворенню роси. Для покрівельного скління потрібні інші обігрівачі, наприклад, підлогові конвектори. Попутно відзначимо, що існують склопакети з електрообігрівом, які самостійно справляються з конденсатом.

Розташування і мікроклімат зимового саду. Оцинкована підсистема не забудьте про вентиляцію в зимовому саду

Зимовий сад з каркасом з клеєного бруса

Система опалення повинна бути спроектована так, щоб виключити нерівномірний обігрів. Тоді в зимовому саду не виникнуть протяги. Пом’якшити теплове середовище дозволяє, що утворюють єдину опалювальну площину. Але їх використовують в якості додаткового джерела тепла. Підлогове опалення на водній основі далеко не завжди здатне забезпечити необхідну температуру. Електричні ж теплі підлоги «поодинці» споживають занадто багато енергії і до того ж часом негативно впливають на рослини. До речі, при плануванні озеленення про це слід подумати заздалегідь. Адже кожна ботанічна композиція вимагає свого температурно-вологісного режиму і, отже, особливого підходу до організації опалення.

Розташування і мікроклімат зимового саду. Оцинкована підсистема не забудьте про вентиляцію в зимовому саду

Ажурність зимового саду посилена за рахунок стильного декору

Для забезпечення природної вентиляції потрібно, щоб 20-40% площі скління зимового саду займали вікна, що відкриваються. Повітряна тяга виникає через різницю парціального тиску. Отже, вхідні отвори повинні знаходитися ближче до землі, а вихідні — під самим карнизом і на даху. Відкривання і закривання вікон краще доручити системі дистанційного керування, оснащеної датчиками дощу і вітру. Тим часом взимку інтенсивне провітрювання навряд чи обрадує господарів. Щоб забезпечити повітрообмін при за критих вікнах, встановлюють спеціальні вентиляційні клапани, які відкриваються під тиском теплого повітря.

Розташування і мікроклімат зимового саду. Оцинкована підсистема не забудьте про вентиляцію в зимовому саду

Клеєний брус всередині пофарбований білою фарбою. Зовні встановлені коричневі металеві накладки в тон обробці фасадів основної будівлі

Рослини зимового саду

Облаштувавши приміщення для зимового саду, можна приступати до вибору його зелених мешканців. Основних претендентів на житлоплощу зазвичай ділять на дві групи за місцем походження. Перша-тропічні рослини азії, африки та америки; наприклад, ліровидний фікус, бегонія та інші. Друга-субтропічні рослини китаю, японії і но-вої зеландії (гібіскус, камелії та інш.), пустельні рослини африки і америки (алое, агава, молочай та ін.).

Перші вимагають високої вологості і середньої температури повітря на рівні 18-24°с, другі – менш вибагливі, і задовольняються середньою температурою в 13°с. Не останню роль у виборі рослин для заселення в зимовий сад повинні грати і особисті переваги. Рослини повинні добре виглядати у відповідній обстановці. У кого-то серед заростей влаштований декоративний водоспад, у кого – то-ставок. Зелений куточок часто обставляють меблями-найкраще для цього підходять плетені екземпляри. І частіше за інших-це саме крісло-гойдалка: в ньому можна розслаблятися, м’яко погойдуючись в оточенні зелені і відчуваючи себе наполовину вдома, наполовину на природі. Хтось встановить більярдний стіл, хтось-тенісний столик.

Вартість зимового саду

Облаштування зимового саду — справа недешеве. За різними оцінками, тільки будівельні витрати на 1м2 саду складають від 10 000 рублів. Але витрати і труднощі шляху не повинні відлякувати. Зимовий сад у вашому домі-море користі і задоволення.

Правильно організована система вентиляції запорука відмінного функціонування зимового саду.

Без припливу свіжого повітря в приміщення неможливо створити сприятливе середовище для рослин, що мешкають в зимовому саду. Це означає, що рослини будуть хворіти і втрачати свій зовнішній вигляд з часом. Якісна система вентиляції допоможе створити в зимовому саду оптимальне середовище і роботи з підтримки мікроклімату стануть мінімальними.

Вибираючи систему вентиляції, варто враховувати бажаний рівень поєднання вологості і температури в приміщенні. Слід враховувати, що різні види рослин воліють свій рівень вологості, освітлення і тепла. Для гарного самопочуття знаходяться всередині саду людей дуже важливий показник вологості повітря.

Відносна вологість повітря безпосередньо залежить від встановленої в приміщенні температури. Найкомфортнішою температурою зимового саду вважається близько 20-22 градусів. Вологість при цьому не повинна перевищувати 60%.

особливості вентиляції зимового саду

Для існування і функціонування зимового саду важливу роль відіграє вентиляція , саме вона створює необхідний мікроклімат . Від неї залежить наявність свіжого повітря і відтік переробленого.

У зимовому саду недоцільно використовувати кондиціонери (спліт-системи ), оскільки вони просто підтримують задану температуру . Звичайно, просто охолодити або нагріти повітря вони можуть, але в зимовому саду важлива правильна система вентиляції , тому що повітря повинен бути придатним для життєдіяльності рослин.

Для нормального функціонування системи вентиляції потрібно забезпечити як витяжку повітря, так і його доступ.

Для організації системи вентиляції існують два варіанти:

1. Природна вентиляція, яка здійснюється за рахунок присутності люків в покрівлі, грамотної комбінації стулок і наявності вентиляційних клапанів.
2. Система вентиляції з отворами, що відкриваються, припливно-витяжна. У покрівлі встановлюють витяжні пристосування, а в нижній частині зимового саду – припливні.

Незалежно від способу вентиляції, 20% площі всієї поверхні повинно безпроблемно відкриватися . Для цього оптимально підходять вбудовані фрамуги, які відкриваються автоматично. Якщо на панель, яка контролює вентиляцію, надходить сигнал від датчика зниження / підвищення вологості або температури, то вікна закриваються або відкриваються автоматично.

Завдання вентиляційної системи для зимового саду-контроль температури і вологості , а також відтік і приплив свіжого повітря в споруду . Найбільш часто вікна для вентиляції встановлюють з південно-західної або південної сторони. Такий стан вікон найбільш ефективно для профілактики задухи в сонячні спекотні дні.

Електровентилятори здійснюють повітрообмін і регулюють відповідний клімат в зимовому саду. Причому працюють вони і на витяжку, і на приплив повітря. Механічні вентилятори працюють на приплив, доставляючи свіже повітря над підлогою, чим сприяють посиленню ефекту кондиціонування.

природна вентиляція зимового саду

У дах найчастіше монтують механізми природної вентиляції-клапани.

Відкриття і закриття клапанів відбувається за допомогою термогідравлічного циліндра . Він знаходиться внизу клапана. Віск, що міститься в циліндрі, стає м’яким і розтікається, коли навколо циліндра повітря досягає заданої температури (цифра температури залежить від виду циліндра і встановлюється в залежності від потреби). Розтікся віск рухає поршень, клапан вентиляції спрацьовує, вентиляція відкривається. При зниженні температури обсяг воску зменшується, пружина в циліндрі тисне на поршень. Відбувається зворотний процес, клапан закривається.

Повітрообмін в середньому досягає 200-300 м3/год. Заміна термогідравлічного циліндра електричним приводом дозволяє управляти клапаном електричним шляхом. Розкривши самого клапана розташовують на різній висоті. У внутрішній стороні можна розташувати сітку з нержавіючої сталі, як захист від комах.

Значення температури (при відкритті / при закритті):

16-21°c / 19-14°c
19-23°c / 21-16°c
21-25°c / 22-18°c
Трубі розташовуються під землею, холодне повітря трохи нагрівається, а гарячий — охолоджується.

Розташування і мікроклімат зимового саду. Оцинкована підсистема не забудьте про вентиляцію в зимовому саду
Обов’язково використовується безпечне скло. Також з безпечного скла повинна бути виготовлена підвіконна стінка, якщо ви вирішили прилаштувати на балконі скляну прибудову.

Створюючи зимовий сад потрібно ретельно підійти до питання вентиляції і систем затінення, так як під прямими сонячними променями повітря в приміщення влітку може нагрітися до 70°c.

Система вентиляції необхідна і в опалювальних і в неопалюваних зимових садах. За законами фізики тепле повітря піднімається вгору і залишає вологу на холодному профілі і склі. Щоб запобігти утворенню конденсату в зимовому саду, потрібно ретельно продумати систему вентиляції .

Вентиляція може бути природна або примусова .

Пристрій природної вентиляції досить просте. Принцип дії полягає в тому, що на місце підігрітого повітря через спеціальні отвори зовні спрямовується потік холодного повітря. Отвори розташовуються на даху і біля підлоги в тіні.

Для природної вентиляції висота зимового саду повинна бути мінімум 2,5 метра, а різниця температур не менше 5°c. Площа вентиляційних отворів, закритих стулками і гратами зазвичай в сумі становить 15% від всієї площі зимового саду.

Але сьогодні природна вентиляція застосовується все рідше, оскільки сучасні реалії диктують додаткові вимоги, серед яких захищеність від несанкціонованого проникнення, незалежність від погоди і вітру, відсутність проблем при затіненні і багато інших.

Тому все частіше застосовується примусова вентиляція , яка як і природна складається з двох вузлів — витяжного і припливного . Відмінність в тому, що припливний вузол є технічним пристроєм, а не просто отвором. На витяжку встановлюється вентилятор, який підганяється за формою і кольором конструкції.

Термічну і примусову вентиляцію можна умовно розділити на дві групи:

    Вентиляція на конику даху, що працює в напрямку природного потоку повітря. В даному випадку витяжка встановлюється на даху , а два припливних пристрої монтуються на фронтальній поверхні заскленого споруди.

    Поперечна вентиляція працює проти природного потоку повітря . При такому способі вентиляції припливні пристрої встановлюються на бічній стінці зимового саду, а витяжка — на протилежній скляній поверхні. Потрібно пам’ятати , що отвір для витяжки має завжди перебувати нагорі, а відстань між отворами припливу повітря і витяжки не повинно перевищувати шести метрів .

Перший спосіб вентиляції дешевше другого, але лише в тому випадку, якщо всі розрахунки зроблені вірно і абсолютно точно.

конструкції, що захищають від сонця

Розташування і мікроклімат зимового саду. Оцинкована підсистема не забудьте про вентиляцію в зимовому саду

Захищають від сонця конструкції-необхідний атрибут зимового саду. Під дією прямих сонячних променів скляна поверхня сильно нагрівається, та й вдень виникає необхідність приглушити яскраве світло. А у вечірній час сонцезахисні конструкції захистять вас від сторонніх поглядів.

Зовнішні сонцезахисні конструкції істотно ефективніше внутрішніх. Залежно від кольору конструкції при затіненні саду всередину може проникати всього лише від 5% до 40% денного світла. При внутрішньому затіненні цей показник досягає 90%. Зовнішні сонцезахисні конструкції ще зовні блокують більшу частину сонячних променів, так що всередину зимового саду потрапляє менше випромінювання, яке може бути перетворено в тепло.

Максимальний захист від прямих сонячних променів зовні дають вертикальні штори і системи « маркіза », за рахунок застосування яких в приміщення потрапляє дуже мало сонячних променів. «маркіза » поглинає майже 100% променів ультрафіолету і до 80% променів сонця.

Крім маркіз і вертикальних штор для затінення можна використовувати високі дерева або чагарники. Така натуральна перешкода сонячним променям створить прекрасний вид, який буде ідеально поєднуватися з інтер’єром зимового саду. Для затінення всередині зимового саду використовують жалюзі і ламелі . Вони захищають простір зимового саду від прямих сонячних променів, а ввечері від цікавих очей сусідів. Найбільш органічними є жалюзі, які плетуться з тонкого шпону.

плюси і мінуси сонячної енергії

Оскільки практично всі поверхні зимового саду-засклені, він здатний накопичувати сонячну енергію . Цей процес грунтується на властивості скла пропускати короткі хвилі сонячного випромінювання, що нагрівають підлогу і стіни в приміщенні. Нагрівшись, ці предмети самі починають випромінювати хвилі в інфрачервоному спектрі. Використання сонячної енергії для обігріву зимового саду означає найбільш ефективне застосування теплового випромінювання , яке не перевищує межі комфортної температури в 30°c.

Плануючи зимовий сад, слід врахувати наступне :

    Тепло повинно накопичуватися в стінах і підлозі , а тепле повітря повинен потрапляти в приміщення самого будинку, з яким зимовий сад з’єднується через вікна і двері;

    У холодну пору року скло повинно бути розташоване під прямим кутом щодо сонячних променів .

Дах повинен бути спроектований під великим кутом нахилу, щоб в зимовий сад потрапляло якомога більше сонячної енергії. Похилий дах в зимовий період дозволить снігу зісковзувати вниз.

Проектуючи вентиляцію зимового саду, потрібно пам’ятати про термостаті , який в автоматичному режимі повинен управляти процесом провітрювання для зниження рівня вологості і внутрішньої температури. Скло і рами зимового саду повинні мати низький коефіцієнт теплопровідності, що дозволить обмежити втрати тепла зсередини.

Грамотна орієнтація зимового саду дозволить економити на енергії всю холодну частину року. Однак у сонячної енергії є такий недолік , як можливість перегріву приміщення , але якщо використовувати сонцезахисні конструкції, то цього можна уникнути.