Як відбувалося розкуркулення. Розкуркулення селян в срср: хто такі кулаки

79

Останнім часом, після призначення о. Васильєвої міністром освіти знову активізувалися антисталіністи і погнали чергову хвилю. Що цілком очікувано, враховуючи ставлення васильєвої до сталіна. І якщо з так званими «репресіями» вже практично все зрозуміло, то згадка дещо раннього періоду вводить людей в подив. Про нього відомо дуже багато, але в той же час нічого!… Мова про розкуркулення і колгоспи.

Існує дві популярні версії:

1. Лиходій сталін настільки ненавидів селянство, що спершу знищив його кращих представників, а потім у інших відібрав все майно, зігнав в колгоспи, позбавив всіх прав і зробив новими кріпаками.

2. Країна потребувала індустріалізації, а ні коштів, ні людей для цього не було. Єдине місце, яке могло все це забезпечити — село. А так як на носі війна — в засобах не соромилися.

Перша звичайно сміховинна, але її підтримують нащадки тих самих розкуркулених, їх коло спілкування, всілякі борцуни з» кривавим режимом » та інші схильні до зомбування і не обтяжують себе роздумами співгромадяни. Другу підтримують «комуністи», але вона теж не відповідає на всі питання і грішить історичною достовірністю. А істина, як то кажуть, лежить десь посередині!…

До слова сказати, обидва моїх діда були розкуркулені. Ні, кулаками в класичному визначенні вони не були, просто міцними працьовитими селянами, сильно відрізнялися від оточували люмпенів. Ось заздрісні односельці з ними і розправилися-таке в селі практикувалося часто-густо і під шумок боротьби з кулаками. Але діди не загубилися, не зламалися, а радикально змінили спосіб життя! один завербувався мисливцем, ким і пропрацював все життя, і навіть у війну отримав бронь, хоча і рвався на фронт, під приводом: «снайперів на фронті вистачає, а хто буде заробляти країні золото?»інший подався в місто і вступив на службу в нквс, де і пропрацював до самої смерті в 1989. Ні в одного не було образ на радянську владу — вона тут причому?

Що таке розкуркулення?

30 січня 1930 р. Політбюро цк вкп (б) прийняло постанову «про заходи з ліквідації кулацьких господарств у районах суцільної колективізації». З цього моменту прийнято відраховувати початок однієї з найбільш драматичних подій в історії довоєнного срср – розкуркулення, яке досі залишається предметом палких емоційних обговорень.
Що ж із себе представляло розкуркулення? з боку лібералів ми чуємо заяви про війну проти селянства, з боку патріотів-сталіністів-міркування про придушення кулацького терору, спрямованого проти такої необхідної країні колективізації. Залишимо ідеологію і емоції осторонь і звернемося до сухих фактів.
Розкуркулення розглядалося державою як кампанія зі знищення куркульства як класу. Вироблялося воно наступним чином. Відразу ж після виходу постанови на територіях, де проводилася суцільна колективізація, створювалися спеціальні «трійки», що складалися з першого секретаря райкому партії, голови райвиконкому та уповноваженого гпу. Вони розглядали питання про приналежність того чи іншого селянина до кулацького класу. Кулаки поділялися на три категорії. До першої належали організатори і виконавці терористичних актів і антирадянських повстань – вони передавалися органам гпу для з’ясування міри їх особистої провини, а члени їх сімей виселялися у віддалені райони країни. До другої відносився» оплот куркульства в селі», вони з членами сімей теж виселялися у віддалені райони. До третьої категорії належали всі інші кулаки, які разом з сім’ями виселялися за межі колгоспних земель, але в своєму районі (тобто вони не потрапляли в спецпоселення). Майно виселених конфісковувалося і ставало колгоспним, переселенцям видавалися невеликі кошти для влаштування на новому місці.
Прибулі на нове місце кулаки (головним чином, другої категорії) і члени їх сімей набували статусу спецпереселенців. У число спецпоселенців входили не тільки кулаки, а й виселені з міст антигромадські елементи (бродяги, п’яниці), а також особи, які вчинили не тяжкі правопорушення, яким табір замінили спецпоселенням. Жили вони в спецпосілках, побудованих в місцевостях, де відчувався брак робочої сили, що знаходяться не ближче 200 кілометрів від кордонів, залізниць, міст і селищ.
Їх не приймали в профспілки і в партію, з їх зарплат утримувалися гроші для утримання адміністрації спецпоселення (в яку, до речі, входили і активісти-спецпоселенці), нарешті, вони були позбавлені виборчих прав. Однак у них були і пільги-аж до 1934 року вони звільнялися від усіх податків і зборів, а також від військової служби, в тому числі і в роки війни.
З 1933 р.припиняються масові висилки і по суті припиняється розкуркулення як кампанія всесоюзного масштабу. У тому ж році починається поступове повернення спецпоселенцям громадянських прав. З 1933 р.держава повертає виборчі права дітям спецпоселенців, які досягли повноліття. З 1935 р.діти спецпереселенців, які закінчили середню школу, могли покинути поселення для вступу до технікуму або внз. З того ж 1935 р. Виборчі права повертаються всім колишнім спецпереселенцям.
Всього за два роки кампанії (1930-1932) було переселено близько двох мільйонів чоловік, тобто близько 400 тисяч сімей, або близько 2% від тодішнього населення срср. Влада сама визнавала, що при розкуркуленні були допущені помилки і кулаками були оголошені ті, хто ними не був, і робила спроби виявити «неправильно висланих» і звільнити (хоча, природно, звільнили далеко не всіх). Чимало куркулів зуміло уникнути репресій і депортації, розпродавши або кинувши своє майно і виїхавши в міста, де вони видавали себе за середняків або бідняків. Таке «саморозкулачіваніе» набуло досить широкого розмаху.
Одним словом «розкуркулення «були названі дві різних державних кампанії, в кожній з яких в термін» кулак» вкладалося своє особливе значення (саме тому і була проведена класифікація кулаків на категорії). Перша кампанія — це військово-поліцейська операція зі знешкодження і покарання організаторів і виконавців терористичних актів, тобто «кулаків першої категорії» (в яку фактично включали всіх активних сільських антирадянців, асоціюючи їх з кулаками лише в силу необхідності розглядати конфлікт через призму офіційної класової теорії). Розумію,що для багатьох сучасних людей, особливо молодих, які вчили історію за підручниками, виданими фондом сороса, існування в радянському селі 1920-1930-х рр. Тероризму буде одкровенням. Але якщо ми заглянемо в газети того часу, в дослідження сучасних істориків колективізації, нарешті, в розсекречені в наші дні документи огпу кінця 1920-х – початку 1930-х, то ми побачимо: починаючи з 1927 р регулярно з місць надходили повідомлення про вбивства комуністів, радянських службовців, працівників міліції і навіть вчителів, які приїхали з міст. Статистика повідомляла, що в 1927 р. Було зафіксовано 901 випадок так званого кулацького терору, а за сім місяців 1928 р. – вже 1049 випадків. До речі, тероризм скрізь в сучасному світі вважається тяжким злочином незалежно від того, які мотиви терористів.
Друга кампанія — це операція з розформування класу кулаків, перетворення їх на спецпоселенців, з тим щоб після «трудового перевиховання» вони та їхні діти повернулися до складу звичайних громадян радянської країни. Тут під кулаками (точніше, «кулаками другої категорії») розумілися члени відокремилися від селянського товариства (громади) індивідуальних селянських господарств, систематично використовували працю найманих працівників – наймитів. Звичайно, в реальності в розряд таких потрапляли і просто заможні селяни, які використовують лише працю членів своєї сім’ї, і навіть не дуже заможні, особливо якщо ті діячі адміністрації, які займалися розкуркуленням, мали з ними особисті рахунки, але це була очікувана і зрозуміла аберація, пов’язана з людським фактором.
Однак якщо вина кулаків-терористів була очевидною – вони здійснювали такі кримінальні злочини, як вбивства, підпали, побиття, суворо карані в будь – якому суспільстві, в тому числі і демократичному, — то вина всіх інших кулаків не зовсім зрозуміла. Сучасні ліберали схильні взагалі відмахуватися від цього питання, вважаючи, що ніякої провини перед державою у них і не було і, більш того, нічим вони державі не були зобов’язані. На думку ліберальних викривачів колективізації, кулаки стали жертвою революційного утопізму більшовицького керівництва, яке побажало перебудувати життя в злагоді зі своїми теоретичними установками. Патріоти-сталіністи в общем — то не заперечують, що ніякої особливої провини за кулаками, які не брали участі в боротьбі проти радянської влади, не було. ПатріотВнизу, інший вгорі .

Різні варіанти опалення заміського будинку мають своїх прихильників і супротивників. В даний час спостерігається постійне і стійке зростання вартості основних видів палива, що підштовхує споживачів звертатися до найменш дешевих варіантів. Найбільш оптимальним, доступним для пересічного жителя нашої країни є використання дров в якості палива. При цьому, на відміну від газу і електрики, які не потребують постійної уваги, печі і котли на твердому паливі необхідно періодично завантажувати новими порціями, що значно знижує їх зручність в експлуатації. Одним із способів оптимізації застосування дров’яних колів є оснащення їх печами тривалого горіння. Розкриємо технологію самостійного виготовлення котла тривалого горіння на сторінках цієї статті.

Слід зазначити, що при нормальному горінні дров періодичність завантаження нових порцій палива становить в середньому 2-3 години. Для збільшення цього часу до 20-30 годин при тих же обсягах завантаження необхідно отримати не горіння палива в котлі, а його активне тління шляхом обмеження кількості надходить в зону горіння повітря.

Робимо котел своїми руками

Пропонований варіант котла тривалого горіння виготовляється зі шматка товстостінної сталевої труби діаметром 300 міліметрів і довжиною близько 850. У верхній частині вварений відводок з труби діаметром 100 міліметрів. Довжина його не перевищує 40 сантиметрів.

Весь секрет показаної конструкції котла у використанні своєрідного обмежувача зони горіння палива, який ущільнює дрова і не дозволяє надмірній кількості кисню брати участь в реакції.

Пристосування являє собою відрізок труби діаметром 60 міліметрів, довжина якого трохи більше загальної довжини печі і дорівнює 900 міліметрів. До нижнього торця обмежувача приварюється сталевий диск діаметром 270 міліметрів з крильчаткою з шести дугоподібних лопатей. Внутрішній діаметр труби обмежений двадцятьма міліметрами з метою обмеження кількості повітря, що надходить в зону горіння.

Верхня частина нашої печі тривалого горіння закривається знімною круглою кришкою, в якій виконано центральний отвір, діаметр якого трохи більше зовнішнього діаметра штока обмежувача, що дозволяє йому вільно переміщатися всередині паливного приладу.

У нижній частині корпусу печі необхідно виготовити невелике прямокутний отвір, оснащене дверцятами, що відкриваються. Воно використовується для періодичного видалення продуктів згоряння палива. Необхідно відзначити, що в зв’язку з невисокою швидкістю горіння, дрова згоряють більш повно, що веде до значного зниження утворення золи в камері згоряння котла, а так само кіптяви в самій печі і димоході.

Тепло, що утворюється при згорянні палива може направлятися для обігріву рідкого теплоносія, яким заповнена система опалення будинку. Можливі кілька варіантів передачі тепла від тліючого палива. Перший, більш простий в реалізації-створення водяної сорочки навколо всієї зони горіння. Дану конструкцію можна порівняти з термосом, всередині якого знаходиться паливо, а між внутрішньою і зовнішньою стінками циркулює теплоносій.

Другий же варіант має на увазі підведення рідини безпосередньо всередину поршня, притискає дрова в процесі роботи печі. Дана конструкція технічно досить складна в реалізації та експлуатації. На малюнку нижче зображений теплообмінник банної печі, яка не має рухомих конструктивних елементів. Тому цілком прийнятно розташовувати його безпосередньо в зоні горіння дров.

До баку приєднуються трубопроводи, по яких подається і відводиться вода.

Принципово схема роботи саморобного котла тривалого горіння виглядає наступним чином.

Закладена через завантажувальний отвір великого діаметру, розташоване вище середини корпусу печі партія дров підпалюється у верхній своїй частині. Безпосередньо над паливом розташовується обмежувач, що спирається на дрова конічним хвостовиком. Величина цієї частини грає головну роль в регулюванні обсягу зони безпосереднього горіння. Розсувна телескопічна труба, в описаному нами виробі замінена на єдиний шток збільшеної довжини. У міру горіння дров до котла і опускання дров обмежувач подачі повітря поступово опускається в нижню частину печі. Він же, в залежності від величини опускання штока, може грати роль сигналізатора дозавантаження чергової партії палива. В якості останнього можуть бути використані не тільки дрова, а й вугілля, брикетований торф, а також набувають все більшої популярності останнім часом пелети.

Для більш повної інформації по виготовленню своїми руками елементів описаного виду твердопаливних котлів пропонуємо увазі домашніх майстрів креслення деталей печі тривалого горіння.

Для збільшення натисніть на картинку

На ньому більш детально вказані основні габаритні і посадочні розміри не тільки корпусу котла, але і інших деталей. Для полегшення уявлення про форму і розташування деяких елементів конструкції в креслення включені кілька розрізів і перетинів.

Описана нами саморобна конструкція твердотоплевного котла тривалого горіння може знайти широке застосування не тільки у власників приватних будинків, але і у квітникарів і овочівників. Її використання може дозволити отримати практично цілий рік високі врожаї квітів і овочів в опалювальних теплицях. При цьому на відміну від парників, опалювальних електроенергією або газом, собівартість продуктів, вирощених з використанням твердопаливних котлів буде значно знижена. У разі установки теплиць в безпосередній близькості від житлового будинку можливе підключення її до загальнобудинкової системи опалення.

Тепер подивимося процес закладки дров і розпалу такої грубки.

Шановні читачі, коментуйте статтю, задавайте питання, підписуйтесь на нові публікації-нам цікава ваша думка:)

Чим відрізняється твердопаливний котел від газового? газ згорає повністю на невеликому просторі, а ось для горіння дров, вугілля та іншого твердого палива потрібні особливі умови. У зв’язку з тим, що газ стає все дорожче, не кажучи вже про електричне опалення, люди шукають альтернативні варіанти і, потрібно віддати належне російській кмітливості, знаходять. І не просто знаходять, а й діляться своїми винаходами з іншими, викладаючи фото, відео і докладні схеми роботи. Один з таких варіантів для виготовлення своїми руками представлений в нашій статті.

краще твердопаливного котла може бути тільки…

…тільки твердопаливний котел тривалого горіння. Твердопаливні котли десятків різних модифікацій стали дуже популярні, однак, і у них є один мінус – паливо потрібно завантажувати кожні 5-6 годин . І якщо вже ви задумали споруджувати котел своїми руками , то чому б не зробити його разу за типом котла тривалого горіння? економія палива і часу – це лише кілька переваг котлів тривалого горіння.

Принцип такого котла полягає в тому, що тверде паливо в них не горить, але тліє, що дозволяє взяти максимум енергії і сам процес виходить досить тривалий. Варто відзначити, що такий спосіб спалювання мінімізує кількість відходів.

Твердопаливний котел тривалого горіння цілком реально зробити своїми руками і офіційно використовувати. Вам знадобиться креслення , метал і зварювальний апарат, залишилося тільки розібратися в подробицях цієї справи. Відео інструкція допоможе вам краще побачити ті моменти роботи, які не дуже зрозумілі в описі.

завдання котла на твердому паливі

водяний котел-це не опалювальна піч, оскільки він є агрегатом безперервної дії. За допомогою водяного контуру, який постійно циркулює, відбувається нагрів приміщення. На відміну від печі, що є накопичувачем тепла, яке вона ще довго віддає після протопки, котел змушений гріти циркулюючу воду постійно. Це означає, що потрібно періодично видобувати свіже паливо в топку або зробити конструкцію, яка буде регулювати потужність в оперативному режимі. Якраз таку конструкцію ми і пропонуємо зробити.

Також потрібно подумати про димові гази, які повинні підходити до місця теплообміну в максимумі своєї температури. Не кажучи вже про те, що паливо повинно повністю прогорати, інакше недоотримана енергія у нас виллється в сажу, яку вам потрібно буде регулярно видаляти. Всі ці фактори прямим чином впливають на ккд котла – головний показник його ефективності.

Також не варто забувати, що для котла потрібна окрема котельня або топкова, як того вимагають норми пожежної безпеки.

котел тривалого горіння своїми руками

Для початку роботиВам необхідно добре вивчити запропоновані схеми і креслення, записати всі розміри і вникнути в принцип роботи котла. Основна складова котла — це топка, яка обмежує горіння шляхом контрольованої подачі кисню, внаслідок чого воно довго тліє. Цей процес набагато триваліше звичайного горіння, за рахунок чого котел одночасно економічний і зручний для користувача. Визначивши дослідним шляхом, який вид палива скільки горить, вам не потрібно буде постійно контролювати процес, досить 2 рази на добу завантажувати паливо.

Труба теплообмінника нагріває рідину в системі опалення, щоб підтримувати постійне тепло в системі, потрібно завантажувати паливо кожні 12 годин.

підготовка матеріалів для роботи

Отже , щоб зробити котел, який ви поки бачите тільки на кресленні і в своїх мріях, своїми руками, потрібно:

Як бачите, основна вимога для виготовлення твердопаливника своїми руками-навички зварювання . Такі навички нерідкі на наших просторах, адже чоловіки вважають за краще все робити своїми руками.

виготовлення основи котла-бочка в бочці

Замість труб можна взяти листовий метал і виготовити з нього дві великі труби діаметром 45 і 50 см, які вкладаються одна в іншу. Умільці беруть металеві бочки, б / у газові балони, труби і все що є в наявності в гаражі. Головне, це товщина металу, особливо внутрішньої труби, вона повинна бути від 3 мм і більше, інакше вона просто прогорить від високих температур.

Далі нам стане в нагоді кільце з металу в 50 см діаметром. Його можна вирізати з цілісного шматка і зігнути з куточка-дивлячись, що у вас є. Отже, з’єднуємо дві труби одна в іншій за допомогою цього кільця зварюванням.

Тепер потрібно вирізати коло для днища, діаметром 45 мм і заварити днище внутрішньої труби. У нас вийшла бочка з водонагрівальним контуром, який знаходиться навколо неї — «водяна сорочка». Така схема, можливо, більш складна, ніж одноконтурні котли, але ефективність її набагато вище.

пророблення отворів для зольника і топки

внутрішня частина бочки виступає знизу на 20 см, в нижній частині цього виступаючого відрізка потрібно вирізати прямокутник 15 x 8 (16 x 10) для люка зольника. Ввариваем власне цей люк і кріпимо дверку на петлях, оснащену засувкою.

У верхньому сегменті зовнішньої труби вирізаємо прямокутник під завантаження дров (вугілля) — топку. Потрібно розрахувати розміри цього отвору під розмір полін. Ввариваем люк для завантажувального отвору і кріпимо дверцята на петлі, обладнаємо її засувкою. Щоб ця дверцята не втрачала тепло, її краще виконати подвійний, прокладаючи азбестову тканину між листами металу, а місця прилягання до люка прокласти азбестовим шнуром.

відводи для диму і циркуляції води

У верхній частині зовнішньої труби потрібно вирізати невеликий отвір під патрубок (дотримуйтесь схемою) і вварити патрубок для виходу газів в димар. До речі, щоб відтік димових газів відбувався належним чином, труба димоходу перші 50 см повинна бути виставлена точно по вертикалі.

У верхній і нижній частині зовнішньої труби потрібно вварити патрубки по 40-45 мм для з’єднання з опалювальною системою, а також нарізати різьблення. Вода, нагріваючись між двома бочками, виходить з одного патрубка в опалювальну систему, іншим патрубком залишилася вода знову входить в водонагевательний контур.

Всі шви від зварювання перевіряємо за допомогою крейди і гасу, всю систему перевіряємо за допомогою гідравлічного опресування при тиску 2 кг/ см2 . При виявленні негерметичних швів, ретельно виконуємо роботу над помилками.

повітряний розподільник

Необхідно вирізати металевий коло діаметрів на пару сантиметрів менше , ніж внутрішня труба котла – це 42-43 см, щоб він зміг легко рухатися всередині нього. У центрі цього гуртка потрібно прорізати отвір в 6 см, призначене для труби. Трубу повітророзподільника вваривает в цей отвір.

На дно цього металевого гуртка потрібно приварити 4 шматки куточка (швелера) на зразок лопатей навколо труби розподільника повітря. А з іншого боку гуртка потрібно приробити щось на зразок петлі, яка буде піднімати і опускати цю споруду. Необхідно також зробити заслінку, яка буде регулювати подачу кисню в зону горіння.

Кришка котла

Нам належить виготовити кришку для котла. Для цього:

  1. вирізаємо металевий круг діаметром 50 см,
  2. по центру проробляємо отвір в 7-8 см , в яке вставляємо трубу розподільника повітря,
  3. вставляємо розподільник в котел, кришку котла необхідно герметично заварити.

Петля, яка кріпилася до розподільника, повинна бути з’єднана тросом з блоком, що піднімає і опускає повітророзподільник. Деякі схеми для виготовлення котлів своїми руками пропонують робити кришку котла знімною, але з щільним приляганням.